Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19101) RicsiBond007


RicsiBond007
újonc

Sziasztok! Touch id-s hiba miatt lenne egy kérdésem. Az elmúlt két hétben, átlag 10-ből kétszer old fel, a többinél nem ismeri fel és a kódom kéri. Telenorban vettem, ha vissza viszem, vajon javítják még garanciában? Vagy felküldik, és két hét múlva visszakapom azzal, hogy semmi baja, és inkább szokjam meg? Tavaly májusi készülék, más baja -jelenleg- nincs. Víz nem érte, még nagyon tavaly egyszer ejtettem le, de nem hiszem hogy az lenne a baja, főleg hogy csak a tetején lett horzsolás, de foghatják erre is hazánkban.

(#19102) Diokhan válasza RicsiBond007 (#19101) üzenetére


Diokhan
addikt

Gondolom az ujj és olvasó törlés és hasonló dolgok megvoltak már.
(Javítani nem lehet csak akkor, ha kompletten cserélik az alaplapot és a home gombot, - amit ha jól tudom csak kijelzővel együtt lehet, de ez nem biztos), mellesleg ha garanciás és elismerik a hibát, akkor új készüléket fogsz kapni. Szóval véleményem szerint sanszos, hogy vagy visszakapod úgy, ahogy volt és nem ismerik el a hibát, vagy kompletten cserélik a telefont.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19103) b.kov válasza RicsiBond007 (#19101) üzenetére


b.kov
senior tag

Szerintem szervizelés meg minden ilyen egyéb előtt próbálj szoftveresen nekiindulni. Például töröld az ujjlenyomatokat, és add hozzá megint (ha eddig nem tetted). Esetleg hard reset, illetve ha még mindig probléma van vele, akkor gyaluld le az egész rendszert, és próbáld meg elölről, hogy fennáll-e még a probléma. Biztonsági mentést természetesen készíts. :)

Ha szoftveresen nem oldódik meg a dolog, akkor pedig próbáld megtisztítani valamivel (szoktak olyat mondani, hogy celluxszal jól megnyomkodod, és lehúzod róla a koszt). Illetve másik ujjal is.

Ha még mindig fennáll a probléma, akkor érdemes elvinni valahova.

[ Szerkesztve ]

(#19104) C.Brigante


C.Brigante
veterán

sracok, van valami relevans javulas aksi ugyben illetve "stabilitasra" a 11.1.1 nel a 11.1 hez kepest? Igen olvashato a javitas tartalma ami nincs hatassal ezekre de megis mi a velemeny osszehasonlitva? Lehet valami valos javulas vagy marad a placebo?

Azert kerdezem egyebkent mert a 11.1 nalam most lekopogva teljesen rendben van de ha tud egy hangyanyival jobb lenni, akkor ranyomok a frissitesre.

mod: most kiprobalom mennyit tesz az uj aksinak ha nem engedem 20% ala merulni es nem toltom tovabb 95% nal. Eddig halas erte.

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19105) RicsiBond007


RicsiBond007
újonc

Köszönöm, igen, megvolt mindegyik :( Akkor azért ezek szerint érdemes megpróbálkoznom egy gariztatással. Remélem, most tudnak cserekészüléket adni :D Előtte ugye ki kell vennem a telefon követést, meg a többit, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#19106) b.kov válasza RicsiBond007 (#19105) üzenetére


b.kov
senior tag

Szerintem érdemes leszedni róla mindent, igen. :)

(#19107) .Szaki. válasza -secret- (#19100) üzenetére


.Szaki.
addikt

Sajnos, bár megmondom őszintén annyira már nem is emlékszem, hogy 10-en mik voltak ezek.

(#19108) 20ár


20ár
tag

Sziasztok! Kikapcsol az 5s hidegben, most épp 5-6 fokban is megtörtént. Linkelt valaki régebben egy 1700+ mAh-es akksit, talán Aliexpress-es volt. Be tudnátok linkelni?
A másik: ezt különösebb ismeretek nélkül, esetleg Youtube videó alapján be tudja szerelni az ember, vagy vigyem inkább hozzáértőhöz?

[ Szerkesztve ]

(#19109) nkmedve válasza 20ár (#19108) üzenetére


nkmedve
őstag

Az ilyen Alis kínai akkukban nem bíznék, főleg amelyik az eredeti kapacitásnál nagyobbat ígér (láttam már 3200-as 5S akkukat is, semmi közük a valósághoz).

Szerintem ha te akarod beszerelni akkor jobb, ha az iFixittől rendelsz teljes Kit-et, 20 euró az akku, és +5 euróért küldenek minden szerszámot ami kell a szereléshez (+ még néhány euró szállítás). Szerintem ennyit megér a dolog, megbízhatóbb minőséget kapsz mint az Ali-tól (ott is lehetnek jobbak, de nehéz eldönteni melyik).
Ha valaki neki akar vágni otthon a műveletnek akkor nem árt némi gyakorlat, stabil kezek, erős idegrendszer a szereléshez, nekem is izzadt a homlokom mikor először szedtem szét a telefont. :)

(#19110) bepe79 válasza 20ár (#19108) üzenetére


bepe79
addikt

Szerintem nem érdemes neked szerelni, ez nem annyi, mint egy 5 éves samsungnál, hogy lepattintom a hátlapot, kiveszem a régit-beteszem az újat, és visszapattintom a hátlapot.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#19111) .Szaki. válasza 20ár (#19108) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ha nem vagy rutinos ilyen témában, akkor én a helyedben szakemberre bíznám, én elektronikai műszerész vagyok és pl a kijelző cserét így is elég pepecs melónak találtam.

(#19112) eladogeppc válasza .Szaki. (#19111) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nem vészes egy kijelző csere, csak finoman kell bánni mindennel.
Amit megtanultam, hogy az utángyártott kijelző szalagkábelei nem igen bírják a hajlításokat.
Picit merevebb a szalagkábel.
Az akku csere egyáltalán nem vészes dolog , mivel az Apple ezt is ügyesen oldotta meg.
A gyári ragasztó igen egyszerűen eltávolítható.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19113) .Szaki. válasza eladogeppc (#19112) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Nem vészes egy kijelző csere, csak finoman kell bánni mindennel."

Egyetértek. :K

(#19114) szebe


szebe
őstag

Random "eltűnik" sokszor (leginkább használat közben) ~10% az akkuból, töltőre rakva egyből visszajön.
Appstore-ból az első szembejövő battery app szerint 64%-os az akksi állapota.

Jól sejtem, hogy megérett a cserére?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#19115) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Képzeljétek van új infóm.
Egy itteni GSM telefonokkal foglalkozó kolléga szerint az i5S eleve rossz konstrukció.
Plusz az IOS11 meghalasztja a készülékek alaplapját.
:DD :W
És ezt egy olyan ember mondja aki telefonokkal boltol.

Véleményetek ???

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19116) C.Brigante válasza eladogeppc (#19115) üzenetére


C.Brigante
veterán

Ha huszas eveimet toltenem szerintem ezt megennem...

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19117) Kar-Sz válasza eladogeppc (#19115) üzenetére


Kar-Sz
csendes tag

Az tény, hogy jobban megizzasztja a 11-es rendszer ezt a kiöregedőfélben lévő, - (ugyanakkor véleményem szerint igen is jó konstrukciójú(!) - készüléket, de azért azt kétlem, hogy meggyilkolná az alaplapot. Azért az 5S már nem egy mai telefon, ésszel kell használni oszt ennyi. ;)

(#19118) Kar-Sz válasza C.Brigante (#19116) üzenetére


Kar-Sz
csendes tag

:D

(#19119) tuzpenge válasza eladogeppc (#19115) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szerintem ez egy ökörség....
Ki az a manus? Apple-nél programozó? Ha nem akkor honnan vesz ekkora baromságot?

ˣ

(#19120) eladogeppc válasza tuzpenge (#19119) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szerintem pengének érzi magát ;)

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19121) b.kov válasza eladogeppc (#19120) üzenetére


b.kov
senior tag

Ha ennyire penge, akkor miért "telefonokkal boltol"? :D

(#19122) eladogeppc válasza b.kov (#19121) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én sem értem. Egy LG G3-at új 0 perveset 50 körül adna el.
De én azt nem értem, hogy az már egy régi típus !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19123) b.kov válasza eladogeppc (#19122) üzenetére


b.kov
senior tag

Az 5S is, mégis tele vannak velük a boltok (igaz, főleg használtan). :DD

(#19124) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Most páromnak adtam oda, én egy törött A5 2016-ot fogok használni.
Felfrissítettem neki a lassú fos 11.1.2-re, mert már ugye kint van az is :D
Nem látom hogy szar lenne, épp ellenkezőleg.
Jó az, nagyon is ! Én szerettem, bár picit pici az 5S. Nem nagyon, egy picit. :R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19125) Kar-Sz válasza eladogeppc (#19124) üzenetére


Kar-Sz
csendes tag

Teljesen rendben van ez a telefon a 11.1 1-gyel, sokat javult az első 11... -hez képest.Tovább egyelőre nem frissítem.
Megmerem egyébként kockáztatni, hogy simán hozza a 10.3.5. szintjét, talán még gyorsabb is lett egy picivel. Akkukapacitás is tökéletes. :)

(#19126) eladogeppc válasza Kar-Sz (#19125) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem most volt összehasonlítási alapom, mert a korábbi iPhone 5S-em - amiben halott volt az akku - új akkuval 11.1.1-re volt frissítve, és rendben elment egész nap, raktam is fel képet.

Amit a héten vettem, az 9.3.3-al jött, nem frissítettem, és hozta ugyanazt a szintet.

Most meguntuk, párom megkapta a telefont, felfrissítettem 11.1.2-re, egyelőre várjuk az eredményeket.

Pörgés megmaradt, viszont őt meg nem hatja meg, ha valami 0,5mp-el később nyílik meg.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19127) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Teljesen off téma:

Sokakat nem értek Apple vs. Samsung vitában, hogy melyik vállalat jobb / rosszabb.
Én úgy látom, hogy igen korrekt mind a két cég a termékeiket és a titoktartást alapul véve.
Samsung gyárt már szinte minden komolyabb alkatrészt, így a memória chipek nagy részét, SSD chipeket, processzorokat, kijelzőket.
Számomra megdöbbentő, hogy a nagy Samsung hogyan nem koppintja le az Apple szívét lelkét, pedig simán megtehetné, de nem. Így nagy respect nekik.
Az új iPhone X kijelzőjét már a Samsung, a procit a Samsung, a memóriát a Samsung gyártja. Ezért nem gondolom, hogy bántani kellene egyik/másik gyártót.
Az Samsung ugyanúgy "túlárazza" a termékeit mint az Apple, vica-versa, és nem gondolnám egyikről sem hogy jobb vagy rosszabb mint a másik.
A természetes verseny persze megvan, de sokan csaholnak mind a két oldalon. Ez nekem nagyon fáj.
Samu is jó, Apple is jó, és már sarkon van a koppintó mester Huawei is.
Ő ügyesen másolja az Apple összes jó tulajdonságát, és implementálja be a droidos világba.

Viszont.

Ami nekem mindig szemet szúr, az az összes apple termékre igaz. A kamera kezelése, a képek minősége egyszerűen vitathatatlan. Elkezdtem visszanézni a videókat amiket a korábbi iPhone 6S Plus-ommal csináltam, és csodálkoztam rajta, hogy milyen minőségű. Koncert felvételeket is készítettem annó és hát frenetikusak.
A másik ami mindig szemet szúr, az az összes iPhone hangminősége. Egyszerűen gyönyörű telt hangja van még egy Samsung S4 mini-hez kapott pipa alakú agybadugós fülessel.

Na majd ha a Samsungnak/Huaweinek és a többinek is ilyen tökéletes lesz a video és hang minősége, majd akkor fogok meghajlani előttük. Addig multimédiában az iPhone a menő !

:R :R :R :R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19128) Kar-Sz válasza eladogeppc (#19126) üzenetére


Kar-Sz
csendes tag

👍

(#19129) Eliot Anders válasza eladogeppc (#19127) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Én egy régi tégla telefont is használnék ha azon iOS lenne. Nekem elsősorban a rendszer miatt a favorit az iPhone.

(#19130) b.kov válasza Eliot Anders (#19129) üzenetére


b.kov
senior tag

Dettó, én egy csomó időt megspórolok azzal, hogy nem kell folyton utána néznem h ezt, meg azt hogyan tudom rávarázsolni a telefonomra.. Esküszöm, nekem mindig volt valami problémám, és napokat vett el az életemből, sokszor megoldatlanul.

(#19131) bjergerking


bjergerking
tag

Visszatérek ebbe a topicba!
Eladtam a 6-osomat, mert már földhöz tudtam volna vágni annyi baja volt (gyenge akksi, néha nem veszi a töltést pedig kipucoltam a csatlakozórészt fogpiszkálóval és ki is fújattam szervizben, indokolatlanul karcos volt a hátulja, annak ellenére, hogy végig tokban volt, a kijelzője recsegett) és vettem helyette egy alig használt 5S-t 45 ezerért.
A 6-ost 70-ért adtam tovább, egyenlőre jobban tetszik megint ez a kompakt méret és nem is tűnik lassabbnak, sőt mintha simább lenne a rendszer, pedig már belaktam.. :U

Szerintetek megérte?

(#19132) jófejsrác válasza bjergerking (#19131) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Pénzügyileg ha nem buktál rajta akkor igen :)) . Én 7-re váltottam és nem bántam meg, mondjuk ez jóval erősebb és nagyobb tudású mint a sima 6. Viszont mikor kezembe kerül egy SE vagy 5S, jobb nyomkodni a kisebb képernyőt :B . De tartalomfogyasztás miatt jobb a nagyobb szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#19133) bjergerking válasza jófejsrác (#19132) üzenetére


bjergerking
tag

25 ezer forintom maradt meg a 6 arabol szoval nem buktam rajta. Es ezen meg 11.0.3 van, ebben nem laggol a feloldas animacio, de remelhetoleg azt 11.2re majd javitjak :)

(#19134) Diokhan válasza bjergerking (#19131) üzenetére


Diokhan
addikt

Én pedig épp, hogy most "távozom" a topicból, természetesen továbbra is figyelek és segítek, ha kell, de már megváltam az 5S-től :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19135) b.kov válasza Diokhan (#19134) üzenetére


b.kov
senior tag

Na és milyen az élet iOS nélkül? :P

(#19136) bjergerking válasza Diokhan (#19134) üzenetére


bjergerking
tag

Mire valtottal ha szabad kerdezni? :D

(#19137) Diokhan válasza bjergerking (#19136) üzenetére


Diokhan
addikt

Samsung Galaxy Note 4 lett az utód!

(#19135) b.kov: Köszi, egyelőre élvezem a szabadságot és az eszköz nyújtotta lehetőségeket!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19138) b.kov válasza Diokhan (#19137) üzenetére


b.kov
senior tag

Esetleg tudsz valami példát mondani, ami egyből szembetűnően jobb/kényelmesebb, és kontra, tehát egyből feltűnően rosszabb/hiányzik? Csak kiváncsi vagyok. :)

(#19139) eladogeppc válasza Diokhan (#19137) üzenetére


eladogeppc
veterán

Na de pont Note 4-re ?
Új Android azon nem lesz, csak mókolt. Az meg ki tudja milyen :(
Szerintem a nagyobb kijelző miatt kellett, nem ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19140) .Szaki. válasza eladogeppc (#19139) üzenetére


.Szaki.
addikt

5S-ről bármire vált nagyobb kijelzője lesz. ;]

Mindenesetre gratulálok a Note4-hez, a pro és kontrára persze én is kíváncsi lennék, bár ha már telefont (és platformot) váltanék, akkor biztosan egy újabb készüléket választanék.

(#19141) Diokhan válasza .Szaki. (#19140) üzenetére


Diokhan
addikt

A válasz mindenkinek szol:
A rendszer stabil, sokkal szabadabb és testre szabhatóbb.
A nagy kijelzot meg kell szokni még. Az s-pen zsenialis, kamera sokkal jobb, játékok kenyelmesebbek.
Azért ezt választottam, mert erre volt keret, és mert egy jo barátom ajánlotta. Még be kell laknom, többet majd kb egykét hét használat után fogok tudni mondani! :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19142) eladogeppc válasza Diokhan (#19141) üzenetére


eladogeppc
veterán

Android mi az utolsó rajta ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19143) Diokhan válasza eladogeppc (#19142) üzenetére


Diokhan
addikt

6.0.1.
Annyi még az előzőhöz, hogy az iPhone után ez a kijelző valami csodálatos. Az írás nem nehezebb, mint az iPhone-on, sőt, ugyanolyan gyorsan írok gyári Samsung billentyűzettel.
Az OTG nagyon praktikus dolog, és akkuidőben is sokkal jobb! Emellett ha s-pennel írok, felismeri a kézírást és a magyar ékezetes szavakat is.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19144) b.kov válasza Diokhan (#19143) üzenetére


b.kov
senior tag

Örülök, ha bejön a kijelző, sokak szerint baromira túlszaturált, de ez teljesen egyéni ízlés kérdése. Egyébként tény, hogy a Note4 és az 5S nagyon nem egy kategória. :P

Használd egészséggel. :)

[ Szerkesztve ]

(#19145) Diokhan válasza b.kov (#19144) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszönöm! :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19146) eladogeppc válasza Diokhan (#19145) üzenetére


eladogeppc
veterán

Az összes Samoled nekem fura.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19147) Diokhan válasza eladogeppc (#19146) üzenetére


Diokhan
addikt

Miért?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19148) galaxys80 válasza Diokhan (#19147) üzenetére


galaxys80
veterán

Mert olyan színeket jelenít meg, melyeknek köze nincsen a valósághoz.

(#19149) eladogeppc válasza galaxys80 (#19148) üzenetére


eladogeppc
veterán

Így van ! Becsapja a szemet, de amint egy NORMÁLIS IPS panel mellé kerül, kiderül a turpisság.
Volt S7-em, lefotóztam itthon a füvet, az úgy rikított a kijelzőn, mintha nem is tudom élénk zöldnek mutatta.
Valójában fakó szar fű.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19150) nkmedve válasza eladogeppc (#19149) üzenetére


nkmedve
őstag

Át kell állítani "Basic" színsémára a gyári túlszaturáltról és máris úgy néz ki mint egy IPS (a jobb kontraszttól eltekintve). Itt van előttem az 5S (IPS) és Samsung Galaxy Tab S2 (SAMOLED), sok különbség nincs a színeik között.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.