Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19401) Viktor0610 válasza bepe79 (#19400) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a választ! Közben okosabb lettem én is. :)

Akkor az 5 volt talán, amiből volt B20 nélküli verzió is?

Samsung Galaxy A54

(#19402) Kbali válasza Viktor0610 (#19401) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen, talán az volt az utolsó széria, ami nem tudta a hazai 4G-t (nem csak a B20-at).

(#19403) .Szaki. válasza Viktor0610 (#19401) üzenetére


.Szaki.
addikt

A sima 5 és ha jól emlékszem - nem biztos - az 5C volt a másik.

(#19404) perge666 válasza VoidXs (#19398) üzenetére


perge666
veterán

Na ezt jó tudni,ex androidosként azt hittem itt is zárni kell befelé az alkalmazásokat.

(#19405) Viktor0610 válasza perge666 (#19404) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elég rossz beidegződés, mert már évek óta nem kell droidon SEM bezárogatni az appokat. :P
Max. akkor, ha valami hiba van, de ilyen iOS-en is előfordulhat, ugye. ;]

Samsung Galaxy A54

(#19406) perge666 válasza Viktor0610 (#19405) üzenetére


perge666
veterán

Ez is csak egy furcsa szokás. :B

(#19407) Diokhan


Diokhan
addikt

Visszatértem az 5S használók közé :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19408) b.kov válasza Diokhan (#19407) üzenetére


b.kov
senior tag

Elmeséled? :D

(#19409) .Szaki. válasza Diokhan (#19407) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez gyors volt, üdv újra itt! :) A story engem is érdekel ha nem gond. :B

(#19410) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Reggel láttam (youtube - applebytes) , hogy a 11.3 beta láthatóan gyorsabb mint a komplett 11.x korábban. Ha nem is éri el a 10.3.3 sebességét ez egy jó irány. :C

(#19411) Diokhan válasza .Szaki. (#19409) üzenetére


Diokhan
addikt

Áhh sziasztok :D

Nincs nagy story, csak nem tudtam megszokni a droidot.
Először Note 4 volt, asszonynak adtam, nem jött be. Azt követte egy S6 edge. Jó volt, szép volt, de a droidos billentyűket nem tudtam megszokni, valamint mint később kiderült, a jack csatlakozó hibás volt. Azt követte egy S6 edge plus. Az gyönyörű, szép telefon, csak épp írni nem tudok rajta. Swiftkey és gyári billentyűt sem tudtam megszokni, emellett a droid sok jó tulajdonsága mellett még mindig rendelkezik rengeteg olyan, számomra negatív tulajdonsággal, ami miatt nem tudtam megszeretni. Az S6 edge plust követte egy 4S, amire iOS 6-ot tettem. Jó volt, de a támogatottság hiánya miatt használhatatlan. Tegnap pedig úgy döntöttem, hogy elég volt a kalandozásból :)

Röviden ennyi :D

(Most van egy note4 eés egy i4S eladó :D)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19412) C.Brigante válasza Diokhan (#19411) üzenetére


C.Brigante
veterán

Nem kell egy uj 5s tartalekba?😜

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19413) b.kov válasza Diokhan (#19411) üzenetére


b.kov
senior tag

És kacérkodtál esetleg a gondolattal, h "nagyobbra" váltasz?
SE tervben sem volt? :) Aprón egész jó árban vannak már, ahogy látom.

(#19414) .Szaki. válasza Diokhan (#19411) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én Anyunak vettem Karácsonyra egy Xiaomi-t, nagyon szép, nagyon jó, használható is, de valahogy mindig más érzés visszavenni az 5S-em, ugyanez volt ismerősöm S8-ánál is, nagyon szép, nagyon jó, nagyon gyors, de nekem valahogy nem áll össze a dolog. :)

Egyébként a kérdés bennem is felmerült és tök jogos, hogy ha már visszatértél, akkor miért nem SE? És ha volt egy 5S, akkor hogy jött a gondolat, hogy esetleg inkább 4S-t használnál? Én inkább ezt a részét nem értem :D

(#19415) Diokhan válasza .Szaki. (#19414) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi, egyelőre nem kell új 5S, ez is szinte új állapotú! :D

Amikor úgy döntöttem, hogy android, akkor el adtam az akkori 5S-t, ezt pedig egy napja vettem :D SE nem került szóba, túl drága nekem, majd ha lejjebb megy az ára esetleg :)

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19416) bepe79 válasza Diokhan (#19415) üzenetére


bepe79
addikt

Az SE drága egy pár héten belüli kör (Note 4, egy S6 Edge, egy S6 Edge Plus, egy 4S, és egy 5S) után? :DD Ezek árából már az X is kijönne : D

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#19417) troooper


troooper
tag

Üvegfóliának melyiket ajánlanátok az alábbiak közül?
- Beeyo flexibilis tempered glass 9H; 0,2 mm
- Nillkin tempered glass 9H; sztem 0,33 mm
- Oato X-lambo tempered glass 9H; 0,2 mm
- Xprotector tempered glass 9H; 0,33 mm

(#19418) -secret- válasza troooper (#19417) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Számomra az a lényeg, hogy minél vékonyabb legyen. Márka kit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#19419) bepe79


bepe79
addikt

Lehet egyébként szemre / kézzel érezni az 1 tized milliméter különbséget a 0.2 és a 0.33 között?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#19420) -secret- válasza bepe79 (#19419) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Lehet, főleg ha a fólia szélén jársz, vagy a home gombnál.

troooper: Ha érdekel tudok linkelni ebay-es jó minőségű párszáz forintos fóliát ami nekem/nekünk bevált.

[ Szerkesztve ]

(#19421) b.kov válasza troooper (#19417) üzenetére


b.kov
senior tag

Én iGlasst használok SE-n, az is 3k körül van, nekem tökéletes. :)

(#19422) bepe79 válasza -secret- (#19420) üzenetére


bepe79
addikt

Nem, köszi, 5S-re semmiképp (azon van már egy sima fólia, és tökéletes), egy kínai teló miatt kérdeztem (Bluboss S8), amit Kínából rendeltem, és most pár napja üvegfóliákat is rendeltem hozzá 4-et is, ezért érdeklődtem.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#19423) .Szaki. válasza troooper (#19417) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én mindenképp az iGlass fóliát ajánlom, az enyémen 2 éve fenn van, és semmi gond nincs vele. Ha tartasz a felhelyezéstől - én tartottam - akkor az Allee-ban fel is helyezik a telefonra.

Diokhan

Így már érthető a dolog! :K

[ Szerkesztve ]

(#19424) Diokhan válasza bepe79 (#19416) üzenetére


Diokhan
addikt

Pillanatnyilag volt drága :) Ezt makulátlan állapotban vettem nagyon jó áron :D

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19425) troooper válasza .Szaki. (#19423) üzenetére


troooper
tag

Köszönöm a válaszokat!

(#19426) Akelaus válasza Diokhan (#19411) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nahát-nahát :D gyors volt.
Amúgy megértem. Tegnap előszedtem az androidos Tab-omat, és annyi félregépelést soha nem produkáltam semmin mint ott. :D (tudom van rá ios billentyűzet, de akkor is)

[ Szerkesztve ]

(#19427) perge666


perge666
veterán

Jó estét.

Olvastam valahol hogy a 11.2.3 rendszer az eddigi legstabilabb,leggyorsabb a 11 óta.
Ez szép és jó,de nekem még 11.2.1 van fent és most a 11.2.5-öt akarja felrakatni,erről adtok némi infót?
Tegyem fel,vagy maradjak?

(#19428) -secret- válasza perge666 (#19427) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én tenném ha már fent van a 11-es iOS. Amúgy meg a 11.3-ban lesz javítva a lassítás szóval azt amúgy is alap, hogy rakod gondolom.

(#19429) Diokhan válasza -secret- (#19428) üzenetére


Diokhan
addikt

Iphone 5S nem érintett a lassulás javításában. 6-tól felfelé.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19430) jófejsrác válasza Diokhan (#19429) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Lehet ez a hivatalos kommunikáció, de a 11.3 béta látványosabban gyorsabb mint a 11.x bármelyik korábbi verziója 5s-n

(#19431) perge666 válasza -secret- (#19428) üzenetére


perge666
veterán

Értem köszi.
Akkor ha hazamegyek a melóbol felrakom.

(#19432) -secret- válasza Diokhan (#19429) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Komoly?

(#19433) Diokhan válasza -secret- (#19432) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen. Kapcsolható is csak 6-tol felfelé lesz.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19434) mtomi95 válasza jófejsrác (#19410) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nekem most a 11.3 van fent. Egy éves és két hónapos az 5S-em.
Igazából nekem ugyanúgy, ugyanolyan sebességgel fut az iOS 11 mint ahogy a 10 is ment.
Ami mindig is zavart a 11-ben az az, hogy az időjárás app, widgetje vagy megállt, vagy folyton ugrált (újra töltött) mikor a főképernyőt balra húztam. Ugye a 10-nél ez nem így működött.
Egy jó pár napja viszont, mikor megjelent a 11.2.2 visszasírtam az iOS 10-et. Az valami nagyon gányul ment ezen a telefonon. Mikor hívtak Viberen és én az alkalmazáson kívül helyezkedtem el egy pillanatra le is fagyott az egész telefon.
Gondoltam magamban, hogy ez biztos a nem rég nyilvánosságra hozott processzor biztonsági hibák javítását miatt lehetett amiben az ARM processzorok is érintettek, aztán ezt különböző hír portálok meg is erősítették...
Amit nem értek az az egészben, hogy elméletileg csak az intelnek kellene érintettnek lennie ebben a hibában. Az AMD és így az ARM processzorok nem, csak Meltdown szinten és azt is, csak rosszul beállított Linux kernellel. Az iOS meg még csak nem is Windows vagy Unix szerű hanem egyenesen Unix, én úgy tudom. Szóval nem értem mit javított az Apple... De ez végülis mindegy.
Vissza tettem akkor a 11.2.1-et és sokáig úgy voltam vele, hogy ez marad is már mindig. Így mikor megjelent a 11.2.5 nem akartam felrakni, de mivel még mindig aláírja a 11.2.1-ez is az Apple (és ma csak úgy magától kikapcsolt) így végül úgy döntöttem kipróbálom és egész jó, sőt jobb is mint az előzőek. Ám de ma azt is olvastam, hogy bizony a 11.3 első bétája is kijött és abban már ki van kapcsolva a lassítás. Nem rég fel is telepítettem. Sebességre ugyanaz mint a 11.2.5. Érzetre... De gondoltam GeekBench-ezek is egy kicsit és ezeket az eredményeket kaptam:

iOS 11.2.1:
Single Core: 1286
Multi Core: 2212

iOS 11.2.5
Single Core: 1293
Multi Core: 2222

iOS 11.3 (béta 1)
Single Core: 1288
Multi Core: 2218

A processzor órajel minden esetben 1300MHz volt.

Sosem hittem ezeknek a teszt programoknak, de érzésre is ez a helyzet kb.
Amit viszont nem lehet félre érezni az az, hogy a 11.3 látványosan jobban merül mint a 11.2.5. Tesztelgetés közben is láthatóan, de most mire bepötyögtem ezeket 100%-ról 80%-ra merült és teszt közben is 6%-al rosszabb volt mint a legutóbbi 11.2.5. Utóbbi teszt alatt is alig 1%-ot merült.
Szerintem iOS 10 alatt is hasonló pontokat lehet kapni. Nekem az jön le ebből, hogy az 5S nincs még akkumlátor kiemelés szempontjából sem lassítva. Egyszerűen ennyit tud. Sok olyan Geekbench-es képet láttam 6S esetén amik a 11.3 javára dupla pontot kaptak... Nekem is van 6S, de ez sem elég öreg meg nincs is úgy használva, hogy elhasznált, elöregedett akkumlator legyen benne. Így erről személyesen nem tudok nyilatkozni, de nem kell félni az iOS 11-től és nem kell várni a gyorsulásos csodát ha most lassú.
Na én mentem teszem vissza a 11.2.5-t.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#19435) bepe79 válasza mtomi95 (#19434) üzenetére


bepe79
addikt

Egy fórum-komment megírásától 20%-ot merült a teló? Az szép. És nem is a Háború és békét gépelted be azért.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#19436) b.kov válasza bepe79 (#19435) üzenetére


b.kov
senior tag

:Y

(#19437) .Szaki. válasza mtomi95 (#19434) üzenetére


.Szaki.
addikt

Enyémen 11.2.2 van, más frissítést még nem jelzett a telefon, az időjárás widget nálam amióta iOS 11 van fent azóta minden egyes verzión akad, csak akkor mutatja jól az aktuális időjárást, ha megnyitom az applikációt. Ez egyébként elég idegesítő.

Az akkumulátorról bár megígértem, hogy beszámolok, de pont amióta feltettem a 11.2.2-t 3x többet kell használnom a telefont, ezért az utóbbi időben egy napot sem bír ki, de így nem tudom megállapítani, hogy rosszabbul teljesít-e vagy sem, mert sokkal extrémebb a használat. De szerintem az eddigi felhasználási szokásaimnál is valamivel szarabbul teljesítene, de nem sokkal.

Sebességgel nincs semmi gond, hozza a 10.3.3 szintet.

(#19438) perge666 válasza mtomi95 (#19434) üzenetére


perge666
veterán

Akkor nekem marad a 11.2.5 egyelőre feljebb nem fogok frissíteni.

(#19439) perge666 válasza perge666 (#19438) üzenetére


perge666
veterán

Na hosszas tanakodás után úgy döntöttem hogy váltok 6S-re.
Az 5s pont jó volt arra 1 szűk hónapig amire szántam,hogy kipróbáljak egy használt,olcsó Iphonet és ha bejön veszek újanon egyet.

Olvastam teszteket,néztem videókat,6S felé már csak az ár miatt sem megyek.
Vacilláltam még az SE-n is,de végül nem ő nyert,pedig vele sem lőttem volna mellé szerintem.

Csütörtök-péntek körül jön az új mobil,ezt az 5S-t meg majd szerintem meghirdetem.

Köszi a sok segítséget amit itt kaptam. :R

(#19440) .Szaki. válasza perge666 (#19439) üzenetére


.Szaki.
addikt

Előre is gratula a 6S-hez! :)

[ Szerkesztve ]

(#19441) perge666 válasza .Szaki. (#19440) üzenetére


perge666
veterán

Köszi.
Eléggé megszerettem az 5S-t a mérete miatt,ezért is tanakodtam az SE-n

(#19442) C.Brigante válasza perge666 (#19439) üzenetére


C.Brigante
veterán

"Na hosszas tanakodás után úgy döntöttem hogy váltok 6S-re."

"Olvastam teszteket,néztem videókat,6S felé már csak az ár miatt sem megyek."

most akkor? :DDD

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19443) szilacus válasza perge666 (#19439) üzenetére


szilacus
tag

Kb. két hete vettem 6S-t, eddig még nem volt csak androidos telefonom. A feleségemnek van 5s készüléke igazából nekem is megfelelt volna, de előtte egy 5,5 '-os telefonom volt, féltem hogy kicsi lenne az 5S vagy SE.
Előszőr használtban gondolkoztam az ára miatt de úgy sem cserélgetem sűrűn.
A 6S fórumon megkérdeztem hogy érdemes-e még 6S venni de mindenki 7-re próbált rábeszélni, attól függetlenül hogy elégedettek vele.
A 6S ára így is a plafon volt, az igényeimnek teljesen megfelelő, a mérete is. Mennyiért tudtad megvenni?

(#19444) .Szaki. válasza perge666 (#19441) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, nem csodálom, hogy megszeretted, nekem is hosszú idők óta az első telefon, ami ennyi ideje megvan, és továbbra sem unom. Ja, és ami a legfontosabb: Működik.

Igazából ha szeretném sem tudnám mire cserélni, mert bár az SE nagyon jó kis telefon, de én ha már új telefont veszek, akkor szeretnék legalább egy minimális formabeli különbséget a két telefon között, hogy az érzés meglegyen, hogy új telefonom van. Az SE 2 a terveket látva Instant GET lenne, de mivel az utóbbi időben az Apple "annyira figyelt az ügyfelek lelkének finom rezdüléseire, mint megvadult elefánt a tuk-tuk karbantartási előírásaira", nagyon kevés esélyt látok arra, hogy nekem egy ilyen telefonom legyen. De nem is baj, az 5S még kifejezetten jól bírja. :)

szilacus

Én is 5,5"-ről léptem vissza 4"-re, soha többet nem akarok 5,5"-es telefont, pedig lapát kezeim vannak. :))

[ Szerkesztve ]

(#19445) perge666 válasza C.Brigante (#19442) üzenetére


perge666
veterán

Ez félreérthető volt,úgy értettem azt hogy 6S felé nem megyek hogy a 6S a plafon,7-re már nagyon nem futja.

Szilacus : Nekem 4,5” A3 volt,ezért is mertem megvenni az 5S-t.
Előtte volt 5,2” LG G2,de azt nem igazán tudtam megszokni és hamar megváltam tőle.

Tetszik ez a kis kijelző,nagyon kényelmes a használata,de néha kicsivel nagyobbat is el tudnék viselni.....

Újanon veszem a Telekomtol teljes áron.

[ Szerkesztve ]

(#19446) perge666 válasza .Szaki. (#19444) üzenetére


perge666
veterán

Na igen,ha azt nézzük hogy az én telefonom is 3-4 éves és működik,ez azért elég jó.
Igaz nálam szűk 1 hónapja van,de használom rendesen és nincs hiba.
Annyi hogyha nyúzom akkor nagyon hamar le tudom meríteni,de ha csak telefonálok,levelezek,fórumozok,akkor simán kibírja a napot.

(#19447) szilacus válasza perge666 (#19445) üzenetére


szilacus
tag

A teljes ár miben fáj? Én a Médiában vettem 32GB. függetlent 140-ért, és a 6S topikban majdnem le hülyéztek.

(#19448) perge666 válasza szilacus (#19447) üzenetére


perge666
veterán

Azért ne túlozz annyira hogy majdnem lehülyéztek,olvastam a fórumot.
Szerintem olvasd át még egyszer.

Ha ennyire érdekel 124990ft egy 32GB-os asztroszürke modell az én díjcsomagomban készülékkedvezménnyel.

Az hogy mi éri meg és mi nem,mindenki maga dönti el,nem a másik.

(#19449) Diokhan


Diokhan
addikt

Üdv! Tegnap jelzett frissítés 11.2.5. Frissített már valaki?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19450) perge666 válasza Diokhan (#19449) üzenetére


perge666
veterán

Még múlt héten,nekem ugyan olyan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.