Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19051) eladogeppc válasza artid (#19049) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nem kell megbontani csak emiatt. Fogod, és a ház felső részét belelógatod szappanos vízbe. Előbb utóbb befolyik oda is. Kizárólag csak saját felelősségre ajánlott a művelet !!
A második opció, ha szemből fúrod meg egy 5-ös fúróval.
Egyébként 2 csavar, cuppantóval kiszed kijelző óvatosan, és a kijelzőn fent 2 csavar kiteker, majd szétpattint, és ott a lehetőség !
:U :U :U :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19052) bepe79


bepe79
addikt

11.1 és 11.1.1 alatt milyen az 5S akksiideje? Maradt a fele / harmadannyi (sokaknál) a 10-hez képest, vagy érezhetően javult?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#19053) nkmedve válasza bepe79 (#19052) üzenetére


nkmedve
őstag

Nálam már 11.0.3-mal sem volt gond, a 11.1 pedig nem tűnik különösebben rosszabbnak mint a régebbi verziók (a régebbi verziók alatt főként a 7-8-at értem, akkor volt új az akku).
A kb. 2 nap, 5 óra használat megvan, pedig most iFixit-es akku van benne, ami állítólag nem bírja éppen olyan jól mint az eredeti.

Ahol gond van, ott valami specifikus dolog kell legyen, talán egy gyári visszállítás segíthet (én soha nem csináltam olyat, mindíg csak simán frissítettem).

(#19054) .Szaki. válasza b.kov (#19048) üzenetére


.Szaki.
addikt

Most egész nap teszteltem és lekopogom, de úgy néz ki, hogy rendeltetésszerűen működik! :)

(#19055) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Fentebb raktam fel képeket az üzemidejéről a 11.1-nek.
4-5 óra kijelző idő, ami folyamatos csesztetést jelent (BoomBeach,NET,FAce,Bluetooth).
Nézzétek meg !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19056) b.kov válasza .Szaki. (#19054) üzenetére


b.kov
senior tag

Na, akkor csak nem nálad volt a gond. Akkor szuper, ha megjavították. :D

(#19057) C.Brigante


C.Brigante
veterán

nekem par nap utan ennyire tudott beallni a 11.1 kep

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19058) bepe79 válasza C.Brigante (#19057) üzenetére


bepe79
addikt

Ez 4 óra tényleges usage-ot jelent bekapcsolt képernyővel, vagy pedig 4 óra szinkronizálgatást a háttérben?
Mert előbbi esetében nem olyan rossz, utóbbi esetben viszont igen.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#19059) C.Brigante válasza bepe79 (#19058) üzenetére


C.Brigante
veterán

a kijelzo ido azt jelenti, h annyi idot van a kepernyo megvilagitas alatt, ergo valamit csinalsz rajta, aktiv hasznalatban van a telefon (uptime).
En az appok hatter mukodeset nagyreszt kikapcsoltam, csak a fontosabbakat kapcsoltam be.

helyesbitek a Usage: ezesetben kijelzo idot jelent.

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19060) Tibee86 válasza C.Brigante (#19059) üzenetére


Tibee86
veterán

"a kijelzo ido azt jelenti, h annyi idot van a kepernyo megvilagitas alatt, ergo valamit csinalsz rajta, aktiv hasznalatban van a telefon (uptime)."
A kijelzőidő valóban ezt jelenti, csak iOS alatt az 'usage' nem egyenlő a kijelzőidővel. Az 'usage'-ban minden beleszámít, a szinkronizálásokon át a push értesítéseken keresztül a lezárt kijelzővel való zenehallgatásig, a telefonálás stb.

[ Szerkesztve ]

(#19061) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok Srácok !

Kérlek segítsetek.
2 iPhoneom van azonos iCloud fiókkal.
Egyik céges, a másik magán telcsi.

Hogy lehet megoldani, hogy amit az egyik eszközön telepítek, az ne kerüljön át a másikra is?
Minden amit megveszek, megy a céges telefonra is.
Idegesítő egy kicsit.

Köszönöm a segítséget és az ötleteket . :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19062) -secret- válasza eladogeppc (#19061) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beállítások -> iTunes és App Store -> Automatikus letöltések alatt a Zenék, Alkalmazások, Frissítéseket offold!

(#19063) .Szaki. válasza b.kov (#19056) üzenetére


.Szaki.
addikt

:R

(#19064) eladogeppc válasza -secret- (#19062) üzenetére


eladogeppc
veterán

OK, köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19065) Jeffi


Jeffi
aktív tag

Lehet hogy hülye kérdés: Touch ID-n kívül bármi más akadályozná hogy egy iphone 5 kijelző egy 5s-ben üzemeljen?? :o

X1X

(#19066) .Szaki. válasza Jeffi (#19065) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én őszintén szólva nem kockáztatnám meg, ismerősömnek cseréltem már kijelzőt 5S-ben, 2 órát szívtam vele és ráadásul hibás volt a kijelző amit rendelt, szóval ha már szívni akarsz vele, akkor a helyedben nem adnék lehetőséget magamnak arra, hogy még egy kérdéses dologgal nehezítsem az egészet.

(#19067) Jeffi válasza .Szaki. (#19066) üzenetére


Jeffi
aktív tag

Helyzet az hogy pont a minap cseréltem én is magamnak, és nálam is hibás volt az után gyártott kijelző :O Rakhattam vissza a töröttet.. Viszont tudok szerezni egy 5-öst amibe gyári a kijelző. De akkor először szétkapom az 5-öt aztán megnézem mégis miben különbözik a (bár rossz) de 5s-be való után gyártott kijelzőtől.

X1X

(#19068) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Magyar nagykerben 6eFt a kijelző és jó !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19069) Jeffi válasza eladogeppc (#19068) üzenetére


Jeffi
aktív tag

Persze, én ezt is megértem, viszont ha tudok szerezni gyárit tökingyen, ráadásul kitudom cserélni magamnak akkor miért vennék? :D Emiatt kérdeztem hogy van-e bármi komolyabb különbség a kettő közt. Nyilván ha nem megoldható akkor rendelni fogok.

Viszont ha már itt tartunk, elmesélem a történteket, hogy is került hozzám ez a hibás utángyártott kijelző.
Édesanyám is 5s-et nyúz már egy ideje, kicseréltette kb. 1 hónapja a kijelzőjét egy helyi GSM-ben. 3 hónap garanciát vállalt rá a szaki ha valami nem stimmelne. Így is lett, napi többször (végén már zavaróan sokszor) önálló életre kelt a telefon és össze vissza nyomkodott mindent. Visszavitte, szaki kis győzködés után aztmondta garanciába kicseréli. Kb. 1 óra múlva jelezte hogy már 3 kijelzőt próbált bele és mindegyik !becsíkozódik! (ilyen baja eddig bizony nem volt), amiből megállapította hogy "kijelző vezérlés" gondja van a készüléknek ami miatt fel kell küldenie pestre és 25.000 Ft-ért megcsinálják azt, itt mondta édesanyám hogy akkor köszöni szépen nem kell megcsinálni, inkább használ egy másik telefont. Hazajött, elmesélte mi volt, ami nekem igencsak gyanús volt ha "kijelző vezérlés" baja van a telefonnak akkor miért hagyta rajt a cserélt kijelzőt és miért nem rakta vissza a másikat.. :((( Na mindegy, akkor 'elvileg' van egy jó kijelzőnk egy rossz telefonban. Rápróbáltam az én 5s-emre és bizony a másiknak sem 'kijelző vezérlés' baja van, csak barátunk nem akarta garanciába cserélni a hibás kijelzőt inkább beadott egy ilyen mesét egy olyan embernek aki nyilvánvalóan nem ért hozzá. Így bízzon meg az ember ezekben.. OFF-nak jelölöm, akit érdekel elolvassa akit nem az meg figyelmen kívül hagyja. :)

X1X

(#19070) nkmedve válasza Jeffi (#19067) üzenetére


nkmedve
őstag

Ahogy már írtad, a TouchID a fő különbség a két kijelző között. Mivel az a Home gombban van, az pedig a kijelzőbe van integrálva, így lehetnek gondok. A különböző Home gomb nem csak azt jelenti, hogy nem lesz TouchID-d, hanem azt is, hogy valószínűleg más csatlakozót használ az Apple, szóval jó eséllyel az egész Home gomb nem fog működni. De ez mind csak feltételezés.

Update: egy gyors kereséssel egy ilyet találtam [link].
Úgy tűnik minden más, jó eséllyel fizikailag sem passzolna a kijelző (kicsit más a keret), a csatlakozókról nem is beszélve. Szóval ezek alapján a válasz egyértelműen nem.

[ Szerkesztve ]

(#19071) eladogeppc válasza Jeffi (#19069) üzenetére


eladogeppc
veterán

Gyökerek ezek a GSM-esek sajnos. Kevés az aki normálisan csinálja a bizniszt.
Én bedolgoztam egy kimondottan kínai telefonokra specializálódott boltnak.
Eleinte tök jó volt, nekem csak szoftvereznem kellett, később vállaltam hardver melót is.
Na aztán jöttek evvel-avval, hogy ezt nem fizetik ki, azt nem, mert a vevő nem fizetett.
Engem ez hidegen hagy. Én dolgoztam vele, megcsináltam.
Aztán jött a lehúzás, hogy nincs bevizsgálási díj, meg amúgy is sokat kapok, így olcsóbban kell dolgoznom, mert máshol amúgy is olcsóbban dolgoznak. Én mindegyik egyéb szervizesnel olcsóbb voltam egyébként.
Bocs az OFF -ért.

iPhone kijelző különbségek videó: [link]

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19072) Jeffi


Jeffi
aktív tag

Köszi! Akkor 5C tök más mint a másik kettő, az 5 pedig fizikailag beleférne az 5s-be csak a csatlakozók miatt halott ügy :/ Kíváncsi lennék az 5s illene-e az SE-be :))

[ Szerkesztve ]

X1X

(#19073) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!

Van arra lehetőségem, hogy 11.1.1-ről visszatérjek IOS 10-re?

Köszi a válaszokat!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#19074) b.kov válasza Maffia91 (#19073) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
Nem, sajnos nincs. :(

(#19075) -secret- válasza Maffia91 (#19073) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:N

(#19076) Tiger. válasza Maffia91 (#19073) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Cumi:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#19077) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Beszereztem egy 9.3.3-as IOS-es iPhone 5S-t.
Van-e most arra lehetőség, hogy ezt lementeni, kinyerni ami kell még ahhoz, hogy ha felfrissítem a 11.1.1-re, akkor vissza tudjak lépni ?
Vagy annyira zárt az ajtó, hogy akkor se, ha megvan a mostani készülékhez lementett image ?

Köszi ! :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19078) b.kov válasza eladogeppc (#19077) üzenetére


b.kov
senior tag

Én úgy tudom, hogy akkor sem fogja visszatenni a régebbi verziót, és köztes verziókra sem frissíthetsz. Tehát inkább ne frissítsd le, ha nem szeretnél kísérletezgetni. :))

(#19079) Tibee86 válasza eladogeppc (#19077) üzenetére


Tibee86
veterán

Nincs rá lehetőség.

(#19080) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Megnézem, hogy mennyi most az akkuidő így a 9.3.3-al, de ha nagyon nem változik, akkor megy pedig fel a 11.1.1. Nekem avval nem volt gonodom.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19081) galaxys80 válasza Tiger. (#19076) üzenetére


galaxys80
veterán

Megint az a kis jóindulat ugye? :U

(#19082) Diokhan válasza Maffia91 (#19073) üzenetére


Diokhan
addikt

b.kov, -secret- és Tiger. legalább ne adjatok félinformációt, ha már válaszoltok egy kérdésre...
Jó lenne tudni, hogy milyen telefonról van szó, mert bár az összes olyan eszközön, amin elérhető az iOS11, már nincs aláírva az iOS 10, mégis az iPhone 6S ezek közül kivételt képez. Az Apple iPhone 6S esetében aláírja még a 10.3.3-at, tehát ha esetleg épp olyan készülékről lenne szó, akkor abban az esetben IGEN van lehetőség visszaállni, mégpedig az Apple által gyárilag támogatott módon.

(#19077) eladogeppc: Utoljára iPhone 4 és 4S esetében volt lehetőség SHSH blobok lementésére, majd annak segítségével vissza lehetett tenni a korábban lementett rendszert iFaith-el, RedSn0w-val vagyTinyUmbrella-val, most már nincs erre lehetőség. Ezen kívül mivel a visszajelzések iPhone 5S és iOS 11 "házasságáról" igencsak vegyesek, én nem tenném fel (és nem is tettem fel) a helyedben.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19083) Nimda válasza Diokhan (#19082) üzenetére


Nimda
addikt

Jó lenne tudni, hogy milyen telefonról van szó

Ez egy 5s topik :U

[ Szerkesztve ]

(#19084) b.kov válasza Nimda (#19083) üzenetére


b.kov
senior tag

Ez így van, én is tudok a 6S-ről, de nem ott lett feltéve a kérdés. :P
Nem hangzott el félinformáció. :N

Ha androidos topikban tesznek fel egy kérdést, akkor sem valószínű, hogy az iOS-re asszociálva tették azt meg, hacsak nincs külön kikötve.

(#19085) .Szaki. válasza galaxys80 (#19081) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ennek én sem tudom mi értelme..

(#19086) Diokhan válasza b.kov (#19084) üzenetére


Diokhan
addikt

Azért gondoltam, hogy esetleg eltévedt a srác, mert az aláírásában droidos mobil szerepel, tehát gondoltam, hogy csak egy haverjának a kérdését közvetíti.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19087) b.kov válasza Diokhan (#19086) üzenetére


b.kov
senior tag

Értem, természetesen ez is logikus. Ebből is látszik, hogy nem szoktam annyit spekulálni. :D

(#19088) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Hi All !

Tv-re ki lehet kötni a kicsikét ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19089) Diokhan válasza eladogeppc (#19088) üzenetére


Diokhan
addikt

Használj szigetelő szalagot, az biztos ott tartja :DDD

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19090) Maffia91 válasza Diokhan (#19082) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ!

Sajnálattal olvastam, hogy már nincs lehetőség. Pedig jó lett volna...

No mind1, majd hozzászokom :D

Köszönöm még egyszer ;)

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#19091) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ufff !

1,5 nap 9.3.3 használat után azt mondom, hogy egyáltalán nem éreztem különbséget a 11.1.1 és a korábbi között !
Akku időben sem, és teljesítményben sem. Más az animáció, ennyi.
Se a Face sem lassabb, se a böngető, se semmi.
Pedig úgy emlékszem, hogy jóval jobb volt, legalábbis i6S-en.

Szerintem helyre rakták a 11.1.1-el a dolgokat.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19092) b.kov válasza eladogeppc (#19091) üzenetére


b.kov
senior tag

Alá tudom támasztani, itt is minden oké. :)

(#19093) eladogeppc válasza b.kov (#19092) üzenetére


eladogeppc
veterán

A régi Nova 3-at nem dobja fel az APPstore.
Illetve ami érdekes, hogy az eddig megvásárolt programokat nem látni 11.1.1-alatt az APPstoreban.
Vagy igen ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19094) .Szaki. válasza eladogeppc (#19091) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én is ezt tapasztalom. Mindegyik 11-es verzióban volt valami kicsi vagy nagy hiba, kicsit zavaró, vagy éppen nagyon zavaró, de a 11.1.1-ben mindent orvosoltak. Egyedül az illúzióromboló egy kicsit továbbra is, hogy a feloldás animáció megakad, de ez legyen a legnagyobb gond. Én szerintem meg is állok ezen a verzión, nem fogom tovább frissíteni, ez most jól működik.

(#19095) bepe79 válasza .Szaki. (#19094) üzenetére


bepe79
addikt

Na én a 10.3.3-al vagyok így. :DDD Túl sokan írták már itt a fórum-topikban, hogy a 11-el sokkal rosszabb lett az akkuidő, és csak néhányatok írta le mostanában, hogy a 11.1.1-el javult (vagy jó) a helyzet. :B

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#19096) univerzita válasza eladogeppc (#19093) üzenetére


univerzita
addikt

Telefonon látni ha megnyitod a Beállításokban a Apple ID és belépsz a Purchase History

(#19097) Kar-Sz


Kar-Sz
csendes tag

Sziasztok ismét!
Pont most akartam kérdezni, hogy mi a helyzet a 11.1.1-gyel, mert ismét kerül hozzám egy hatalmasnagy kedvenc 5S, de már ezen is a legfrissebb rendszer fut. Örömmel olvasom, hogy jól teljesít vele, szóval köszi az infót srácok! :K

(#19098) b.kov válasza Kar-Sz (#19097) üzenetére


b.kov
senior tag

:C

(#19099) .Szaki. válasza bepe79 (#19095) üzenetére


.Szaki.
addikt

10.3.3 is nagyon jó volt egyébként, igen. :)

(#19100) -secret- válasza .Szaki. (#19099) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

De az előtte lévő 10.x verziók is tele voltak buggal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.