Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#250) Ck. válasza dani3l (#225) üzenetére


Ck.
addikt

És (#226) Иван:

Történetesen azért bátorkodtam ezt leírni, mert egy ideje odakint (idekint?) éldegélem a mindennapjaimat és tudom mit beszélek. Amiket írtatok részben igazak, de nem feltétlen helyt állóak.
Nem muszáj fővárosban lakni és máris mérséklődnek az árak, mind a tömegközlekedés, mind pedig a lakások terén. Londontól 40 km-re vagyok, itt már eleve meg lehet spórolni a bérleti díj 1/3-át és a tömegközlekedés sem kerül annyiba. Ha meg vagy annyira ügyes, hogy a munkahelyed a kecó közelében van (vagy inkább a kecó a munkahely közelében, ez könnyebb), akkor még egy fokkal jobb a helyzet. Az üzemanyag (1 liter benya most 1, 45 font) és az élelmiszerek, étterem, stb. nagy része drágább, ez igaz...de a legtöbb helyen vannak akciók és ki lehet fogni a hazai áraknál lényegesen olcsóbbakat is. Csupán nyitott szemmel kell járni és szemfülesnek lenni.
Először én is Londonban bontogattam a szárnyaim, de adódott egy munkalehetőség egy kicsivel odébb, így ez okból voltam kénytelen kicsit kintebb költözni...Magam is meglepődtem, hogy néhány km-el odébb mennyivel "emberibb" árak vannak, így lényegesen több marad az embernek hó végén ugyanakkora fizetést feltételezve, mint a fővárosban. Nem kell azért kis falura gondolni, ugyanúgy elérhető mozi, színház, szórakozás, stb...de tény, hogy azért mégse a nagy London. De valamit valamiért. Ha akarok 1 óra alatt bent vagyok, de nem igazán érzem szükségét. És bárki bármit mond, egy nyugati országban könnyebben megengedhet az ember magának egy high-tech kütyüt, akár havonta is, ha mindig elszórja a hó végén megtakarított pénzét...ismerek ilyet is. :DDD

Én magam egy iPhone 3GS-el járok még mindig, de ha felülök buszra vagy metrora, az emberek 95%-ánál iPhone 4/4S/5-öt látok, ennél lentebb nem nagyon adják, de más márkát se használnak igazán. Még a 12 éves gyerekek kezébe is azt látom, hogy iskolába menet nyomkodják a 4-es szifonokat.
A maradék 5%-on osztozik a Blackberry és az Android vmely formája.

Na jó, ez már tényleg nagyon OFF, elnézést, be is fejeztem, csak erre szerettem volna még reagálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.