Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bobooo


bobooo
addikt

A Jailbreak maga nem illegális, ezért 2011. január 27-től nem tilos erről a topikban beszélgetni, azonban ha azt tapasztaljuk, hogy mindezt arra használjátok, hogy utat nyissatok a Warezhez, azt a Prohardver! lapcsalád csapata már nem támogathatja. Az érdeklődőknek a szifon.com vagy az iphoneclub.hu weboldal megtekintését javasoljuk. Megértéseteket köszönjük!

Leggyakrabban feltett kérdések:

Kérdés: A Jailbreak és/vagy az Unlock garanciavesztéssel jár?
Válasz: Elméletileg igen, hiszen megszeged a garanciális feltételeket. Az unlock témával a Prohardver! lapcsalád fórumain nem foglalkozunk.

Kérdés: Hogyan tudok minden adatot törölni az iPadről?
Válasz:
Beállítások/Általános/Visszaállítás/Összes tartalom, beállítás törlése.

Kérdés: Van Copy/Paste funkció?
Válasz:
Igen, a 3.0 megjelenése óta alapfunkció a Cut/Copy/Paste. Az adott szövegrészt duplán megérintve előugrik egy menü, és itt állíthatjuk be a kijelölést is.

Kérdés: Van Magyar-nyelv támogatás?
Válasz:
Van.

Kérdés: Hogyan tudok fájlokat másolni a telefonra?
Válasz:
Az AppStore-ban több olyan program is található, ami arra alkalmas, hogy WiFi-n keresztül fájlokat másoljunk a telefonra. Az egyik legjobb talán az iFileExplorer. Telepítés után csatlakozzunk a WiFi hálózatunkhoz, majd indítsuk el a programot. Innentől egyértelmű.

Kérdés: Lefagyott az iPad! Semmire nem reagál. Hogyan tudom újraindítani?
Válasz:
Lehet, hogy csak a futtatott alkalmazás fagyott le. Próbálkozz a Force Quit-tal: Nyomd a bekapcsoló gombot, amíg meg nem jelenik a csúszka, majd tartsd a Home gombot körülbelül 6 másodpercig. Ha nem segít, akkor Reset: Tartsd nyomva egyszerre a Home és a Power/Sleep gombot, amíg újra nem indul.

Kérdés: Mik azok a szervízmódok? (DFU, Restore)
Válasz:
A Restore-mód a Restore-hoz (Firmware-visszaállítás) használható. Ehhez kapcsoljuk ki a telefont, majd tartsuk nyomva a Home gombot, és csatlakoztassuk az adatkábelt. Egészen addig nyomjuk a gombot, míg az iTunes fel nem ismeri a telefont. Ezek után Windows alatt a SHIFT, OSX alatt az ALT gombot tartsuk nyomva, és kattintsunk a Restore-ra. Ekkor betallózhatjuk a kívánt firmware-fájlt.
A DFU (Deep Firmware Upgrade) mód hasonló, de itt több rendszerszintű ellenőrzés sem fut le, ha a készülék operációs rendszere valamilyen okból összeomlott, ez jól jöhet a javításhoz. DFU módba lépés:

-csatlakoztassuk az adatkábelt
-kapcsoljuk ki az iPadet
-nyomjuk le egyszerre a HOME és a POWER gombot
-10 másodperc után engedjük fel a POWER gombot, és tartsuk a HOME-ot további 10 másodpercig.

Ha jól jártunk el, akkor az iPad képernyőjén semmi nem látszik, azonban az iTunes felismeri a telefont és a fentebb ismertetett módon betallózhatjuk a letöltött, eredeti firmware fájlt.

Kérdés: Hogyan tudok régebbi szoftvert vissza tenni?
Válasz:
Régebbi szoftver az Apple nem ír alá, így egy bonyolultabb módszerrel tudunk csak régebbi szoftvert vissza tenni. Ehhez SHSH mentés szükséges melyet akkor készíthetünk (nem szükséges hozzá JB), amikor még azt a szoftvert alá írja az Apple. Ehhez a mentéshez a TinyUmbrellát kell használni (letöltés). Lépések:

-Indítsuk el a TinyUmbrella-t,
-Lépjünk az Advenced fülre,
-Itt először csak a következők legyenek kipipálva: ( ekkor az Apple-től kérjük le az shsh-kat)
Save All Available SHSH
Overwrite existing SHSH files on "Save SHSH" (nem kötelező bepipálni, mert az új verziókban szürke ez az opció)
When Connecting a device, prefer my custom device name over the name set on the device(nem kötelező bepipálni )
-Ezután csatlakoztassuk az iPadet a géphez,
-Menjünk vissza a General fülre
-Válaszzuk ki a bal oldai "menüből" a telefonunkat és nyomjuk meg a Save SHSH gombot. És kész is.

.iPSW fájlok (firmware):

6.0: [link]
6.0.1: [link]
6.0.2: Wifi, GSM, CDMA

Hasznos linkek:

iTunes
iPad mini használati utasítás

[ Módosította: radi8tor ]

(#2) bakesz23


bakesz23
tag

jól néz ki csak magas az ár sajnos :W

(#3) Blyan


Blyan
félisten

Jófajta ez. Viszont jól látszik, hogy mennyire fos az új térkép, ráadásul kizárólag i5 és az új legújabb iPaddel lehet akadás mentesen használni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4) HUNPablo


HUNPablo
tag

Jó gép ez , csak nem az én pénztárcámhoz találták ki. De az ár az nagyon magas. 120.000-ért lehet kapni 16 gb-os Ipad 3 only wifit . Ekkor már nem kérdés hogy melyiket venném ...

(#5) fi:zi'k válasza Blyan (#3) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

az új legújabb iPaddel - Muhahaha. ;] Így kell megerőszakolni a nyelvet. no offense

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Jól néz ki, és úgy nagyjából okés is, de a kijelző gyenge, az ár meg (nagyon) magas.
Ettől még lehet, venni fogják, mint a cukrot.

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Ezután is úgy vélem, hogy az ár nem lenne magas, ha a kijelző hozná legalább az iPad 3 szintjét. De közelében sincsen, így viszont magas az ár. Majd talán jövőre.

(#8) Blyan válasza fi:zi'k (#5) üzenetére


Blyan
félisten

Még lehetett volna a legújabb új iPad is. :P

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#9) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Jó árazással best buy lenne, de hát nem is tudom mit vártam az Apple től....

(#10) Gyula88


Gyula88
tag

Hat mint a cukrot nem fogjak vinni az tuti...! Ezzel az arral az apple kicsit benezte szerintem...es a kijelzo tenyleg lehetne izmosabb!
Nem ertem miert van lebutitva es miert nem a mai csucsot raktak bele!?!?
Lassan noni fognak a felhok az apple felett ezekkel az arakkal...

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

(#11) BoB


BoB
veterán

"1024 x 768-as felbontás alacsonyabb képpontsűrűségre elég, mint amit egy ilyen árkategóriájú géptől elvárhatnánk, a 163 ppi-s értéknél gyakorlatilag csak a WVGA felbontású, 7 hüvelykes kínai gépek tudnak lejjebb menni"

Grat Apple, jövőre jöhet ebben a méretben a hatalmas innováció, a felbontás növelés. :C

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#12) Robertoq válasza Gyula88 (#10) üzenetére


Robertoq
őstag

(#13) ggege95


ggege95
csendes tag

Tetszik nekem is, nagyon jó. De, a kérdés az meddig fogják még ''lehúzni'' az új bõröket az ipadról, és 1-2 éven belül mutat-e valami újat, pl: Iokosszemüveg vagy egy teljesen új kategóriát? Mert valljuk be az Apple mindig is errõl volt híres, olyat mutatok a népnek ami még a piacon nincs, vagy nagyon kezdetleges és tökéletessé fejlesztem. Nagyon remélem hogy ez lesz, de véleményem szerint benne van a pakliban az, mint anno, hogy Steve nélkül becsõdöl a cég. Isten ments, hogy ez történjen:)

(#14) juiced


juiced
csendes tag

A hangszóró nem mono hanem stereo ezt javítsátok légyszíves! :)

Amúgy a gombok nekem is lötyögnek egy kicsit 3.gen iPad-nél eddig észre sem vettem.

[ Szerkesztve ]

(#15) jimhun


jimhun
senior tag

"mono hangszóró ide vagy oda, teljesen élvezhető hangok jönnek ki belőle"

Sztereo hangszoro van benne. Apple: The iPad Mini has stereo speakers

Szerk : megeloztek :)

[ Szerkesztve ]

(#17) twine


twine
addikt

...én személy szerint úgy érzem,"elfogyott" az alma a mobil szegmensben....
Az "elején" sikerült jó nagyot harapni Jobs-nak ebből az almából,aztán minden egyes harapás szépen fogyasztotta, mostanra pedig egy csutka maradt belőle...
Nem vagyok sem troll, sem pedig almaellenes, egyszerűen csak így látom a piacot...

Hiába profik marketing terén, ha nem változtatnak gyökeresen, csúnyán le fognak maradni...
A melóhelyemen pár éve orrba szájba vásárolták az "fiatalok" az almás mobil eszközöket,,phone,pad,pod,,,,
Pár hónapja ezek az emberek(egyszerű halandók, nem "kockák") sírnak, és cserélik le egyéb lejátszókra, illetve Droidra a telefonjaikat... :U
Ez körülöttem tény....nem akarom egyesével elmagyarázni, ki milyen indokkal,,,de ezt látom és hallom... :K

(#18) Blaise


Blaise
veterán

Nem rossz cucc, de tényleg kicsit drága, retinás kijelző mellett pedig nagyon látszik a kijelzők közötti különbség.

(#19) smkb válasza Blaise (#18) üzenetére


smkb
őstag

Főleg akkor durva az ár, ha a 99.000-es Nexus 7 32GB+ 3G vs 169.000-es Mini 32GB+LTE-t nézem... értem én hogy LTE... de ez azért nem kicsit durván nagy különbség (most csak szigorúan hazai hivatalos árakat nézve forintban, mindkettő túlárazott idehaza, de $-ban mérve is hatalmas a különbség).

[ Szerkesztve ]

(#20) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem taszítja le a Nexus 7-et a budget 7" trónról, viszont az új új iPad brutális hardverrel érkezik, kíváncsi vagyok a Mobilaréna tesztjére.

(#21) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Még mindig nem szeretem az Apple termékeket, de egy kérdés, ha ez most másik gyártmányú készülék lenne ugyanekkora képpontsűrűséggel akkor is meglenne dicsérve ?:).. mert lehet az én memóriám rossz, de valahogy a hasonló felbontással rendelkező u.ekkora 7'-8' as tabletek le lettek szólva,ha emlékem nem csal :)..

ui: ja igen, az üzemidőről semmit nem írtatok, ha lehetséges akkor pótoljátok :)...

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#22) Napfénysüti

Annak ellenére hogy nem kedvelem az Apple-t az Ipad egy elég jó termékük. Ennél a mininél két dolog nem tetszik igazán: a kijelző felbontása lehetne nagyobb valamivel (nem retina csak ennél azért több) illetve a honi árak elég húzósak.
De majd elválik mennyire lesz ez is sikertermék.

Més que un club!

(#24) Blaise válasza Napfénysüti (#22) üzenetére


Blaise
veterán

Más felbontást nem nagyon tudtak bevállalni anélkül, hogy megtartsák az appok kompatibilitását.

(#25) gzbotii válasza Robertoq (#12) üzenetére


gzbotii
veterán

Azert az Apple, eladasokat hozza, de mar nem a regi onmaga. Regebb kb semmi nem derult ki az "uj" iphonokrol, most emg bo 2 honappal a premier elott mar nem egy iPhone 5 foto volt kint.. :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#26) erdoke válasza Blaise (#24) üzenetére


erdoke
titán

Csak a négyszerezés jöhet szóba, azt pedig 2012-ben ebben a méretben nem lehet gazdaságosan megoldani, arról nem is beszélve, hogy teljesen elszállt volna a vastagsága és a tömege. Majd jövőre, vagy 2014-ben...

(#12) Robertoq
Úgy látom, csak a címet olvastad el...
"elég gyér volt az érdeklődés, a legtöbb boltnál pár tucatnyian várakoztak nyitáskor, a legnagyobb Apple-boltokban, a rajongók igazi szentélyeinél sem volt több (I)két-háromszáz ember(/I)nél."
Melyik tablet indulásakor állnak még boltonként több százan sorba? :F

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#27) mrlujoak válasza Robertoq (#12) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Az első tesztek szerint az iPad Mini nagyon elegáns, könnyű és kényelmes, a hardvere kellően erős, de a kijelzője gyenge, és a képe egyszerűen csúnya a konkurensekhez képest."

...és ezt már nem egy oldalon olvastam...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#28) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Most nézem, hogy (legalábbis listában) ott vannak a 4. generációs iPadek, és egységesen 14eFt-tal illetve 13eFt-tal nyomta lejjebb a 3. generáció árát.

(#29) vicze válasza erdoke (#26) üzenetére


vicze
félisten

LOL, ez érv hogy sorban állnak érte?
Tehát az a kérdés, hogy melyik másik termék vásárlói olyan hülyék, hogy online előrendelés helyett sorban állnak. Hát remélem elég kevésé...

(#30) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Nagyon vártam már ezt a cikket! :) Köszönöm! Most jön a feldolgozás! :) :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#31) Napfénysüti válasza Blaise (#24) üzenetére

Így akkor érthető ha más megoldás nem lett volna. Ebben az esetben viszont ha szeretnék is venni 7-es Ipadet akkor sem vennék még hanem várnék a következő generációra.

Més que un club!

(#32) BoB válasza erdoke (#26) üzenetére


BoB
veterán

Úgy látom te meg nagyon szelektíven olvasol:

"Ráadásul a környékbeli nagyobb elektronikai boltokban is lehetett mindenhol az új iPadet kapni, minden különösebb várakozás nélkül, így aki mégis az Apple Store-hoz ment, valószínűleg a hozzá hasonló keményvonalas rajongókkal együtt várakozás élményét jobban kereste, mint magát az új iPadet."

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#33) feliks


feliks
senior tag

Hiba volt ezen az áron kiadni. Aki ennyit tud költeni egy tabletre, az lazán megveszi a 10-es ipadot. ez a nem éppen friss hardware-rel, egyéb butításokkal egy elsőosztályú alternatíva lett volna a középmezőnyben(ár szerinti közép) De pont ezt rontották el így, az Applefanok inkább megveszi a csúcsvassal szerelt 10"-ost, azok pedig, akik ár-értéket keresnek, rá sem fognak bézni erre ennyiért. Pedig 80-ért az idei tél sikerterméke lehetett volna..

[Be Happy]

(#34) Robertoq válasza erdoke (#26) üzenetére


Robertoq
őstag

A Te véleményedre én nem adok, onnantól kezdve, hogy elvakultan ítélkezel. És lásd #26

[ Szerkesztve ]

(#35) erdoke válasza vicze (#29) üzenetére


erdoke
titán

Néha qrva idegesítő, hogy nem olvasod el a hozzászólásokat, amire mégis kényszeresen válaszolsz... :((
Vagy olvass vissza, vagy hanyagolj.

(#34) Robertoq
Ez talán a nyolcadik téma, ahová belinkeled totál OFF-ként. Én simán bannolnálak flood-olásért, de nem vagyok moderátor...
Ráadásul kétszer válaszoltam rá, de el se olvastad, nem reagáltál. Ezentúl xarok rá. Ahogy arra is, hogy Újvárosi Kiss Jóska ad-e a véleményemre, vagy nem.

(#33) feliks
Van, akinek túl nagy és nehéz a fullos iPad. Talán az is számít, hogy az ár különbözetből (50e Ft) egy vagon appot és játékot kap, esetleg nagyobb tárhelyet, és még mindig 20e Ft-nyi appot.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#36) randras


randras
veterán

Ez a keret vékonyságából adódó félrenyomás probléma mennyire van kiküszöbölve? Abszolút nem jelentkezik, vagy néha azért becsúszik (gondolom a legrosszabbkor).

Illetve azt kérdezném még (valszeg triviális), hogy Google Maps abszolút elérhetetlen? Weboldal/külön app?

(#37) Blyan válasza randras (#36) üzenetére


Blyan
félisten

maps.google.com elérhető böngészőből és működik is. Csak hát az ugye nem natív app.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#38) bobooo válasza randras (#36) üzenetére


bobooo
addikt

Nincs félre nyomás mert nem veszi érintésnek azt, ha rajta felejted az ujjad a kijelzőn a keret közelében és tudsz attól még rendesen netezni stb.

Google Maps elvileg készül mint külön app, de addig is elérhető a Safariból.

(#39) Zol01 válasza feliks (#33) üzenetére


Zol01
tag

Lehet valaki a 10-es mellé megveszi a mini-t, a kisebb méret miatt! A 10-es marad otthon a mini meg megy veled! Itt pont a méret az ami indokot adhat a vásárlásra! Persze csak akkor ha nem akarsz márkát váltani! :)

(#40) spedyboy válasza randras (#36) üzenetére


spedyboy
senior tag

szia

a google maps webes felülete elérhető.
és letölthető úgy nevezett webapp ként.

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

(#41) hallerlaller válasza erdoke (#26) üzenetére


hallerlaller
addikt

"nem lehet gazdaságosan megoldani"

Tehát ezt akkor gazdaságosan oldották meg, az árcédulán viszont nem ez látszik. Miért nem adják tényleg nexus7 árban, vagy akár alatta is kicsivel, ha már ez a kijelző került bele?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#42) vicze válasza randras (#36) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy szerinted miben jelentkezik problémaként?
Akkor probléma esetleg, ha nem tudod 1 kézzel tartani. (Amire elvileg tökéletes és kitalálták.)
Tehát a kérdés igazából, az, hogy két szélén meg lehet-e úgy fogni, hogy ne érzékelje, tehát nem úgy, hogy 1 kézzel átfogod, hanem egyik oldalon markolod. Uh nem tudom mennyire érthető. :F

@hallerlaller: Fémház + nagyobb aksi, sőt valószínű ez a kisebb kijelző is drágább, mint az N7-é.

[ Szerkesztve ]

(#43) Khelben


Khelben
nagyúr

Ez a cucc is megerősített abban, hogy a Galaxy Tab 7.7 nagyon jó vétel volt :)

(#44) Totheground


Totheground
addikt

A mini stereo, tehát a másik rács sem csak a mikrofont rejti.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#45) Robertoq válasza erdoke (#35) üzenetére


Robertoq
őstag

Küldd el privátba a választ pls, az adott topicban nem jött válasz

[ Szerkesztve ]

(#46) Youri


Youri
veterán

Jó gép, de sajna drága lett

Dyra: Sokáig így gondoltam én is, de inkább ez a tézis bukik meg

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#47) #13260800


#13260800
törölt tag

Az lesz a tábla piaccal mint ami a netbook-al is. Rájönnek az emberek, hogy hurcolászni nagy otthon meg van PC vagy Laptop. Játszani drága ebook olvasónak meg szintén drága ráadásnak nem is etintás így hosszabb távon olvasgatni rajta fárasztó.

Szóval kíváncsian várom mikor buknak be az eladások.

(#48) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Jó ez az ipad, de mire is? :C :C :C :U

(#49) Kashim


Kashim
őstag

Jobban belőve az árazást szerintem is nagyobbat kaszálhattak volna vele. Minőség ide vagy oda, ilyen kijelzővel (főleg miközben a retinát ajnározzák minden más terméküknél) ennyit szvsz nem ér meg. 85 körül azért már jelentősen több embert gondolkodtatott volna el, de ha ennyire magabiztosak a konkurenciával szemben, lelkük rajta.

(#50) moleculez


moleculez
veterán

akiket komolyan erdekel azokat az ar nemnagyon foglalkoztatja. Arrol nem beszelve, hogyez az itteni fizetesekhez qrwa draga, de ny-europai fizuhoz draga ugyan, de csak kicsit. De ez minden ilyen cuccal igyvan.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.