Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) tomi5244 válasza tybsen (#399) üzenetére


tomi5244
őstag

Az utolsó mondatod a lényeg!!

Ez a jövő, egy hordozható méretű tábla és egy közép vagy fapados telefon! :D
A lényeg, hogy a netet meg tudd róla osztani bár még az se nagy követelmény.

Az a gond ezzel a Mini-s témával, hogy sajnos az én értékítéletem szerint egyszerűen nem ér annyit amennyi. Közel 2 éves SoC és a retinához képest "gyatra" kijelző. Ezért van nálam tervben inkább a "nagy" ipad. :)

[ Szerkesztve ]

(#402) tybsen válasza tomi5244 (#401) üzenetére


tybsen
addikt

En sem vagyok egyszeru eset egyebkent.. Volt mar korabban Galaxy Tab-om is plusz melle egy nexus s. Aztan tul korulmenyes volt ket androidos cuccot allandoan frissiteni, netet megosztani, igy lett belole egy Galaxy Note, hogy hatha az jobb lesz. Osszessegeben tenyleg jo volt, de nem volt az igazi. Gyakorlatilag telefonnak talan tenyleg nagy (bar egy mindig-nalad-levo-cuccnak nagyon jo) viszont a tabot nem valtotta ki. Meg ugye nem is jottek olyan gyorsan a frissitesek, igy lett vegul galaxy nexusom (ami azota mar nincs meg). Szoval mar kiprobaltam minden verziot en is :-)

(#403) Paarthurnax válasza ROBOTER (#395) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Bocs, erre nem tudok valaszolni. Gozom sincs, hogy mit nem erek el. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#404) tomi5244 válasza tybsen (#402) üzenetére


tomi5244
őstag

Nem könnyű dönteni az tény! Még nincs aranyközép út (egyenlőre). Ha a mobilitást választod a méret vész el, ha a méretet akkor a mobilitásnak mondhatsz búcsút. Én azt mondom kb 1-1.5 év múlva ér el oda a technika, hogy kis készülékeken is elérhetők lesznek a brutál felbontások - megfizethető áron - .

Élőben még nem nyomkodtam/láttam a minit szóval lehet meg gondolom magam, bár tény, hogy nekem a "nagy" ipad fele húz a szívem. :) Egy Galaxy Ace telóm van ami a mai viszonyokat nézve már már alsó kategóriának számít de ennek ellenére én szeretem. Ha el kell érnem valamit a neten akkor ott van kéznél és ha ennél több kell akkor arra ott lesz az ipad. :C

[ Szerkesztve ]

(#405) madgie válasza Paarthurnax (#403) üzenetére


madgie
titán

Alapból az m.youtube.com-ra irányít át videó esetén, nem? E nekem úgy túnik, a teljese kepernyőn ott is. (Chrome) megmarad a böngészősáv felül. ("nagy" ipad-en legalábbis)

(#406) Hami33 válasza tybsen (#399) üzenetére


Hami33
aktív tag

Pár nap használat után nagyon elégedett vagyok a minivel. Nagyon nem bántam meg hogy nem a nagy ipadot vettem meg. Hordozhatóságban kényelemben sokkal jobb a Mini. Minden hónapban elrakok egy kis pénzt a Mini 2 re mire kijön össze is jön az ára! Az akksi nagyon bírja! Egész nap játék,videó,böngésző és tegnap reggel óta most 30% on vagyok! Az iphonetól sokkal jobban bírja! Simán elmegy gyengébb igénybevétel esetén3 napot is szerintem! Az hogy 2 éves soc-t meg nem lehet észrevenni egyáltalán! Nagyon gyors minden még komoly játékok sem röcögnek rajta! A kinelzőt meg lehet szokni nem 20 cm ről kell nézni akkor nem veszed észre a pixeleket. Szóval én mindenkinek ajánlom aki ilyet készül venni bátran,mert imádnivaló!!!Az ismerőseim akiknek mutattam el voltak ragadtatva teljesen,vissza sem akarták adni! Függőséget okoz az iOS és ez a kis masina! Iszonyat mennyire könnyen használható sallangmentes rendszer!

[ Szerkesztve ]

(#407) tybsen válasza Hami33 (#406) üzenetére


tybsen
addikt

Jaja, ez nekem is atjott egy keves nyomkodas utan, tenyleg utos kis cucc. :B Viszont egy nagyobb kijelzos telefont en jobban kihasznalok a hetkoznapokban, mint egy tabletet es nekem most muszaj egy uj keszulek, mert a galaxy s-sel nem birom tovabb.. ;]

(#408) Paarthurnax válasza madgie (#405) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Igazad van. Erdekes, mert a beagyazott videokat kirakja teljes kepernyobe, de ha a yt oldalarol nezem, akkor ott maradnak a tabok. Leszedtem a Jasmine appot es azzal lehet mindent teljes kepernyon nezni.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#409) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Hogy teljes képernyőn tudjak böngészni, mire kell rámennem?

Volt fekete minim de most végre egy fehéret tudtam szerezni, sokkal jobban tetszik ez a fehér szín. :B

iPhone 13 Pro Max

(#410) RicsTrocs válasza jozsi252 (#409) üzenetére


RicsTrocs
csendes tag

El kell fordítani azt hiszem

(#411) RicsTrocs


RicsTrocs
csendes tag

hogy visz az iPad mini a játékokat gondolok itt az A5 chipre hogy jövőre kijönnek a jobb játékok amik az új apple hardverekre lesznek tervezve tehát érdemes megvenni?

(#412) RicsTrocs válasza jozsi252 (#409) üzenetére


RicsTrocs
csendes tag

Milyen a böngészni rajta lehet rendesen látnia betűket?

(#413) z0d1AK válasza RicsTrocs (#411) üzenetére


z0d1AK
veterán

A FIFA 13-at és a Need for Speed Most Wantedet nyomattam eddig rajta, mind a kettő jól futott, nem akadozott.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#414) RicsTrocs


RicsTrocs
csendes tag

És még azt akarom megtudni hogy amik iPod ra iPhone ra van írva alakalmazás azt viszi
Meg hogy az iPad mini re pl.: az angry birds star wars drágább mert hogy iPad?

(#415) krino válasza RicsTrocs (#414) üzenetére


krino
tag

Az első mondatodat nem igazán értem... de majd hátha akad valaki aki ismeri az enigma kódfejtést ;]
Ha megnézed itunesba, ha nincs IOS eszközöd akkor is le tudod tölteni és megnézed rajta, hogy esetünkben az Angry Birds SW (mert ez érdekel) iPhone-on 0,89 Euro, míg iPad-on 2,69 Euro, tehát levonva a konzekvenciát, igen drágább.

tybsen:én is nagyon kattogok. Van egy jó régi SE telefonom, de már kezd nagyon rosszul szolgálni a kedves egészsége :DDD így váltani kéne.... ezért került szóba nálam is a nexus 4. Előtte míg teló tette a dolgát, addig egy N7-en gondolkodtam, de kicsit elriaszt az, hogy mennyire sokkal gondok vannak, gyorsan merülnek, összeszerelési gondok stb... ezért szóba került a mini is... de a telefon az elmúlt egy két hétben nagyon kezd gajra menni, így lehet az N4-lesz...bár a web böngészés és a ebook olvasgatás nem olyan élvezetes 4,7 colon sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#416) RicsTrocs válasza krino (#415) üzenetére


RicsTrocs
csendes tag

A 4" ra és a 3,5" ra megírt alkalmazások mennek 7,9" on?

(#417) jacis válasza RicsTrocs (#416) üzenetére


jacis
nagyúr

igen

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#418) krino válasza RicsTrocs (#416) üzenetére


krino
tag

Ja szerintem nem működik, illetve ha mégis (nincs ios eszközöm) akkor a képarányok miatt lehetnek gondok, plusz a i4 - i4S - i5 is már nagyobb felbontással rendelkezik mint a mini, szóval itt is gondok vannak. Az ios zárt rendszer szóval én látatlanba azt mondanám, hogy nem működik, vagy csak ügyeskedések által.Ebben a témában sajnos nem én vagyok az embered, majd vki okosabb elmondja, pusztán logikáztam.

(#419) Hami33 válasza RicsTrocs (#416) üzenetére


Hami33
aktív tag

Nem a col a lényeg a képarány az 4:3. Minden megy ha iphone alkalmazást futtatsz akkor kicsibe teszi ki de fel lehet nagyítani! Amiknek meg van ipad verziója akkor azt érdemes telepíteni!

(#420) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Na egymás mellé tettem a 2. és 4. generációt + a minit, és ugyanazt a weboldalt betöltöttem. A színekre voltam kíváncsi, mivel nekem ez eléggé fontos (fotók).

Kicsit ijesztő, hogy köszönő viszonyban nem voltak egymáshoz képest. Ipad 2 nagyon picit kékes a fehér hátterű weboldalakon, egyes fotókon viszont picit lilásbarna. Ipad 4. gen. nagyon picit lilás a fehér weboldalon, viszont képeken pont fordítottja, az iPad 2-nél lilába hajló rész itt erősen zöld volt.

Majd hazajöttem és megnéztem a kalibrált monitoron ugyanazt a képet, az iPad 2 bár icipicit túl lilásbarna volt, nagyon közel állt hozzá. Az iPad 4. -hez képest az eltérés jelentős. Tehát nincs egyértelműen eltolódás valamelyik szín irányába, az eltérések árnyalatfüggőek, mintha a egyes színek gammájával lenne kisebb gond.

Az iPad mininek teljesen semleges volt a képe színek szempontjából. A felbontás jellemzését ugyebár ketté kell választani: pixelesnek látszik-e vagy sem / korlátozó tényező-e a felbontás. Szerintem nem látszik pixelesnek, de nyilván a weboldalakba bele kellett nagyítani, hogy olvasható legyen.

Viszont mini mint "ékszer"... valami elképesztően elegáns. Öröm kézbe venni, a 9,7''-os iPad hozzá képest túl konzervatívnak tűnik. Próbáltam rajta gépelni is, picit nehezebb, mint a nagyon, de elmegy. Lehetne a nagyokon is picit vékonyítani a keretet, és ez a hátlap se lenne rossz megoldás.

(#421) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok, mininél van egy olyan problémám, hogy be van állítva egy gmailes exchanges fiók de nem jönnek meg a levelek, 6.0.1 van rajta. Másnál hasonló?
.. Csak ha elindítom a mail appot akkor jelzi hogy jött levél, vagy ha ujraindítom a mini-t.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#422) Shodan válasza Shodan (#421) üzenetére


Shodan
addikt

ahogy nézem ez inkább 6.0.1 probléma lesz :(
[link]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#423) madgie válasza ROBOTER (#420) üzenetére


madgie
titán

Ja, pont ezt nézem én is. WB-ben mindkét iPad-em (a kettes eladó :D) kábé 5800 K-t hoz, gyakorlatilag meg teljesen más a színük. És pont úgy, ahogy te mondod, árnyalat és színfüggő. Először baromi fura volt a négyes, hogy annyira uralkodnak rajta a lilás árnyalatok (már a Safari ikonja is mennyire más színű, mint a kettesen...), de pár fotómat átnézve talán közelebb áll a kalibrált monitoromhoz a négyes, mint a kettes.

Minit sajnos még nem próbáltam, de nem is szeretnék beleszeretni, majd csak akkor, mikor lesz retinában. 1024*768-at soha többé...

Shodan: Shodan: i4, iPad 2, iPad 4, szinte egyszerre jeleznek, ha Exchange-es mailem jön (gmail). iOS 6.0.1. Minivel nincs tapasztalatom. Ja, nekem az FB nem szokott jelezni, ha rájön az öt perc.

[ Szerkesztve ]

(#424) tomi5244


tomi5244
őstag

Nem rég jövök a MM-ból. Meg nyomkodtam a mini.-t (hozzá kell tenni, hogy 1db volt kint és szabályos sor állt előtte :D ) Most jön az a szöveg amit már nagyon sokan leírtak: magával ragadt ez a kis "szemét", eszméletlen jó a forma terv, kialakítás, súly stb, egy szóval minden.

A felbontás véleményem szerint nem mondható rossznak semmiképp, túl van ez már spilázva, mert sokan a retinához mérnek lassan mindent. A méretéhez képest teljesen rendben van. Ennyi. De nem is mondok többet mert felesleges :)

Rendesen elbizonytalanodtam, fogalmam sincs mi tévő legyek..... Mini vagy retina ipad?? :) A mini után megfogdostam a retinát is ami hatalmas különbség volt az bizony a súly, egyből teljesen másképp kell/lehet kezelni a nagyot. Ezzel hosszú távon, álló helyzetben nehezen boldogul az ember, szerintem mindenképpen kell valami alátámasztás (asztal, az ember öle, ágy stb) neki.

Van még időm agyalni a dolgon de lassan beleőrülök :D Mindegyiknek meg vannak az előnyei és hátrányai is.

(#425) jacis válasza tomi5244 (#424) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is be vagyok már teljesen zsongva :) lassan már nem lesz olyan teszt amit nem olvastam volna el.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#426) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Tervezek rendelni néhány cuccot Kínából, és elgondolkodtam, hogy rendeljék-e valami TPU tokot hozzá, vagy sem. Szerintetek mennyire tartós az 5-6 dolláros skin?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#427) tomi5244 válasza jacis (#425) üzenetére


tomi5244
őstag

Most annyira magával ragadt az élmény, hogy el is felejtettem megosztani a telomon keresztül a netet. Legközelebb ha betérek a MM-ba akkor az lesz az első.

A meglévő tulajokat kérdezném, hogy telón keresztül "átcsurgatott" 2G/3G mennyire stabil? Számít az, hogy nekem droidos készülékem van? Samsung Galaxy Ace. Remélem nem túl láma a kérdés, de fel kellett tennem! :)

Jelen állás szerint ha a méretet és felbontást nem nézem, akkor a mini az optimálisabb vétel. A kétmagos proci 512 RAM nem egy elveszett vas, úgy vélem. Az Apple optimalizálásban pedig jóformán verhetetlen szóval 1-2 évig nem hinném, hogy a gyorsaságra lenne panaszom.

Sok minden kavarog még a fejemben le se írom mert nincs is elég hely :DD

(#428) Hami33 válasza tomi5244 (#424) üzenetére


Hami33
aktív tag

Én ugyanígy éreztem magam ! Most ágyban fekve írok semmi alátámasztásra nincs szükség! úgy lehet olvasni mint ha csak egy kisméretű füzet lenne! na ezt nem tudnád a naggyal!Baromi kényelmes gépelni rajta.Nagyon örülök hogy ezt vettem nem a nagyot! iPhone 4 megosztva szépen vitte róla a netet! Amit nagyon szeretek még a gesztus multi touch vezérléssel való navigálás az appok közt pl. Vagy az appok bezárása 4 új összehúzásával! A home gombot nem is használom :)

[ Szerkesztve ]

(#429) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Én is ma voltam az MM ben, eddig abszolút úgy volt, hogy nexus 7 lesz véve! Eddig! :D
Egymás mellett volt mindkettő, tapiztam, nézegettem..... nálam,egyértelműen a mini a befutó!
Sajnos csak 2 hét múlva tudom megvenni, de meglesz a kicsike! :K

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#430) krino


krino
tag

Engem az érdekelne, hogy ez a HW meddig marad életképes, mert a benchmarkok alapján a 2-3-mini kb teljesítményben megegyezett, a 4 az ami kiugrik és ha arra kezdenek el jönni az appok stb. akkor hogy bírja majd a kicsike a versenyt. Sajnos nem vet fel a pénz, hogy ezt figyelmen kívül hagyjam és jó lenne ha a masina legalább 2 évig nem okozna gondot ezen a téren.

(#431) Totheground válasza krino (#430) üzenetére


Totheground
addikt

Nem lesz gond vele. Igazából a 4 (meg az i5) teljesítménye kb felesleges, mert az appok nem nagyon használják ki.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#432) marvikk válasza krino (#430) üzenetére


marvikk
csendes tag

mindenki azon parazik, h majd ha jonnek az appok az uj hardverre, mi lesz. en nem felek ettol. egy ilyen hardveren egy jol optimalizalt progi elfut. milyen progit akarsz ami nem fut el es kell hozza a hardver? vmi sulyos vidoe konverter? egy teljeserteku photoshop? ezek ugyse lesznek ra egyhamar. konzol szintu jatekok? azokat ugyis ugy fogjak csinalni, h ezen a hardveren is vigan elfutnak es remekul fognak kinezni. egy jobb hardveren max nagyobb reszletesseget tudsz majd allitani. szal az "uj appok dilemmaja" par evig meg hulyeseg. ha ki is jon vmi, az nem lesz szamottevo.

(#433) HoryThePooh


HoryThePooh
aktív tag

Én csak az untethered JB-re várok. Na meg fehér 32GB-osra. :DDD

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#434) tomi5244 válasza krino (#430) üzenetére


tomi5244
őstag

Év elején még "csak" az ipad 2 volt a kínálatban aztán jött tavasszal a 3, ősszel pedig a 4 és a mini. Sokan most be vannak tojva kicsit, hogy a mini HW nem az igazi, köztük én is így álltam hozzá, de azért nem ennyire rossz a helyzet. Ahogy írtam már előzőekben is, az apple az optimalizálás terén verhetetlen. Biztos nem lesz vele gondod 1-2 évig.

(#435) Shodan válasza z0d1AK (#426) üzenetére


Shodan
addikt

Igen az a baj hogy szinte még alig lehet hozzá tokot kapni van a smart cover meg egy-két egyéb.
A mediaba most vettem hozzá egy trust sleeve tokot 5500huf volt, de már idegesített hogy a "nagy" ipad tokjába csak lötyögött...
A kezedetektől fogva használom az ipadet,1,2 de teljesen megérte váltani a minire, pont ez a mérte kell nekem. Kényelmesen elfér, könnyű. Most ott volt mellette kitéve a 4 vagy a 3, de ahogy megfogtam már jóval melegebb volt pl. szóval mini!

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#436) kgeek válasza Shodan (#435) üzenetére


kgeek
csendes tag

mini azért jövőre már elég dúrva konfiggal fog jönni ahogy az Apple-t ismerjük

Blogom: www.kataigeek.com

(#437) krino válasza kgeek (#436) üzenetére


krino
tag

na igen, bár lehet ez a konfig arra lesz majd jó, hogy a retinás panelt elbírja, de teljesítményben növekedés lehet nem várható, mint a 2-es után a 3-ba, a teljesítmény növekedés a 4-nél kezdődött, szóval lehet itt is ez lesz, főleg ha szeretnének lehúzni erről is pár bőrt. bár én kivárok, hátha márciusban jön, ebookok miatt jobban jönne a retina.

[ Szerkesztve ]

(#438) Totheground válasza krino (#437) üzenetére


Totheground
addikt

A 3 azért jött ki úgy, ahogy, mert az új proci még nem volt bevethető, viszont kellett az új modell.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#439) z0d1AK válasza Totheground (#438) üzenetére


z0d1AK
veterán

Meg le kellett szopatni az embereket akik megvették fél éve az iPad 3-at.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#440) jacis válasza z0d1AK (#439) üzenetére


jacis
nagyúr

Magukkal babráltak ki sz'tem....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#441) z0d1AK válasza jacis (#440) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az iPad Mini-ért és iPad 4-ért így is sorba álltak...
Ellenben inkább nem mondom, hogy mennyiért vettem szeptemberben az iPad 3-at és mennyiért adtam el a múlt héten... :W

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#442) AMATŐR válasza z0d1AK (#441) üzenetére


AMATŐR
őstag

Miért adtad el?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#443) z0d1AK válasza AMATŐR (#442) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tesztekből, és munkából kifolyólag általában túl sokáig nincs nálam egy-egy típus.
Mikor az iPad mini-t is megvettem, az már a negyedik tabletem volt akkor egy időben. A két olcsó közül az egyiket tovább adtam, de az iPad 3 és Mini is luxus lett volna egymás mellett. Az iPad Mini frissebb, több mindent lehet róla írni, így az iPad 3-nak kellett mennie, arról nem beszélve, hogy az iPad 4 újonnan már 134-ért kapható, az iPad 3 ára meg jobban esik, mint az iPad 2 ára bármikor is. Már 90-ért is vesztegetik, meg akár alatta is a 16GB-os wifis verziót.
Most buktam rajta annyit, amennyit, de később csak még olcsóbban ment volna el. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#444) madgie válasza z0d1AK (#443) üzenetére


madgie
titán

Hármast most venni jó, eladni szívás... én is azért árulom a kettest gőzerővel, mert kis túlzással napról napra kevesebbet ér.

(#445) z0d1AK válasza madgie (#444) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az iPad 3 ára nyomja le a kettest is, de azon talán kevésbé van bukó pillanatnyilag, mintsem a hármason, azt most tapasztaltam saját bőrömön.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#446) #35723520 válasza z0d1AK (#445) üzenetére


#35723520
törölt tag

Amúgy milyen a 3-as? Érdemes venni? (2-esem volt és azzal elégedett voltam)

(#447) z0d1AK válasza #35723520 (#446) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én szerettem, nem volt rossz. Bár játék során picit vágta az ujjaim a széle, mikor a két kisujjamon feküdt a tablet. Amúgy a kijelzője szép, hozzá képest nekem például csúnya az iPad Mini felbontása.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#448) #35723520 válasza z0d1AK (#447) üzenetére


#35723520
törölt tag

És melegedés volt? (azt olvastam, hogy kissé melegszik)
Átlagos használatra elég gördülékeny? A retina kijelző miatt kérdezem! (én nem játszom táblagépen...)

(#449) madgie válasza z0d1AK (#447) üzenetére


madgie
titán

Nekem nincs hosszú távú kapcsolatom a hármassal, de az iPad2-iPhone4-hez képest az iPad4 kijelzője elég hideg színű, valahogy még a szokásos apple-kékek is lilásnak festenek rajta. Ezzel kapcsolatban mit tapasztaltál?

(#450) pescara


pescara
aktív tag

Sziasztok! Bocs a nagyon primitiv kerdesert, de hogy lehet usb-t csatlakoztatni az i padhoz???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.