Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) stbtamas


stbtamas
aktív tag

En vagyok vak, vagy tenyleg nincs info a cikkben az uzemidorol? Pedid atneztem 2x is a cikket. :F

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#52) ForRedGlory válasza stbtamas (#51) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem merül le, így nem kell az bele :DDD

(#53) dreamdancer válasza #13260800 (#47) üzenetére


dreamdancer
őstag

Gondolom, sose használtál hosszabban tabletet, médiafogyazstásra, netezésre, facebook-ra stb. sokkal kényelmesebb, mint egy pc vagy laptop, a könyvolvasásról már nem is beszélve.

Az árazás meg a szokásos Apple-módon történt, igen, mindig ők a legdrágábbak, amit el is mond mindenki, aztán valahogy mégis eladják. Amibe valóban bele lehet kötni, az a pixelsűrűség, amit az iOS determinált - megjegyzem, a nagyobb méretű iPad2 ugyanezen felbontással, alacsonyabb ppi-vel is elég jó volt, persze változnak az idők és az igények.

A Nexus 7 keresletével való összehasonlítást viszont nem is értem, mintha itt olvastam volna, hogy a Nexus 7-ből havonta majdnem 1 millió fogy, a kétszer drágább iPadből meg kb. ötször ennyi ment el havonta a legutóbbi negyedéves jelentés alapján - és akkor erre fog rájönni még a mini.

Nem a lényeg a fontos.

(#54) macikos válasza #13260800 (#47) üzenetére


macikos
addikt

Nekem mióta iPad-em van (iPad 3), nem használok notebookot, ami egy IBM Thinkpad volt, tehát tudom, hogy vannak jó notebookot és azt is tudom, hogy melyik az, tisztában vagyok a piaccal, azzal, hogy mi mire használható. Eddig azzal tévéztem, döglődtem otthon, viszont az iPad mindenben kiváltja. Net, zene, chat, játék. Kisebb, könnyebb. Fotelba kényelmesen leülve, fektetve, két kézzel fogva nagyon jól használható. Imádom. Egy feltöltéssel 16 óra (de lehet hogy több) aktív használatot bír. Nem lóg a zsinór a képembe, mint a notebooknál állandóan.

Nyáron, nyaraláskor ugye vittem magammal, a kocsiban végig használtam. Hazafele jövet megálltunk néhány helyen, nem akartam a kocsiban hagyni, így hát vittem magammal. Na mondom ha már nálam van, csinálok vele pár képet, videót. Nézett mindenki, még a Japán turisták is Nikonnal a nyakukban, hogy ezmiez. Ahhoz képest hogy mégis egy tabletről beszélünk, nagyon jó képeket csináltam, ha nem is DSL-R szintűeket, olyanokat minimum, mint amit a legtöbb ember lő a 30-40ezer forintos gépével vagy telefonjával. Az 1080p-s videóról meg kár beszélni, amikor még a TV-ben javarészt sehol sincs FullHD. Egyszóval szuper videókat készítettem.

Szóval lehet szidni az iPad-et, az iPad minit főleg, az ára miatt, de az nem kérdés, hogy van-e létjogosultsága és hogy jó-e használni.

(#55) Hobbbyt válasza jimhun (#15) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az Apple sem azt írja, hogy Stereo.

Hiába van benne 2 hangszoró, attól még nem lesz stereo.. hiszen lényegében 1 pontból jön a hang.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#56) KingJames


KingJames
csendes tag

Nem nagyon tudom értelmezni ennek a készüléknek az árát. De ha meg is tudnám érteni az árát, még akkor sem értem, hogy ezzel mit akart most elérni az Apple? Ha egy árban adja a főkonkurens Samsunggal, akkor legalább valami olyat tegyen le az asztalra, amit még nem mutatott. Lassan ott tartunk, hogy valami drága képszerkesztő programmal a designerek a szélességet és a magasságot módosítják.

A tesztben írva van, hogy Steve valószínűleg engedélyezte volna a készüléket. Szerintem csak a képernyő méretet engedélyezte volna, hardveresen ez a masina sajnos semmire nem fog menni a piacon, esetleg azok fognak ilyet beújítani, akik folyton az első sorbán állnak a tömött bukszával az Apple boltok előtt és ha csak egy képkeretet kapnának, akkor is ott hagynák érte a >100.000 forintot.

Senki ne értsen félre, nem vagyok Apple ellenes vagy megrögzött Android vagy WP barát, de most az Apple akkora kapufát lőtt, hogy ilyet senki nem várna a cégtől.

(#57) randras


randras
veterán

Köszönöm a válaszokat a térképre és a keretre vonatkozólag. Mostmár csak a gombok lötyögése aggaszt. Ha egy abszolút túlárazott, prémium gyártó terméke is ilyen, lehet, hogy inkább kihagyom. :(((

(#58) zshal


zshal
csendes tag

iPad 2-t 32gb 3G-t cseréltem erre két év után, és nagyon jó döntés volt, sokkal kénylemesebb mint a 2 volt és sokkal használhatóbb is. A méret ideális, a kijelzőn nem zavaró, hogy nem retina, nem érezhetően pixeles, sőt a 2 után kifejezetten jobb is.
Mindenkinek üzenem viszont, aki az árát fikázza, hogy ez OLCSÓ!!!!
Ez egy prémium termék, ahogy az összes apple az, és én már önmagában azt is sajnálom, hogy részletre lehet venni iPhone-t is, mert nem örülök neki hogy minden majom megveheti a készüléket részletre, app-okra meg nincs pénze még 0,79 cent sem, mert elvitte a telefon törlesztője...
Nem kell mindenkinek ilyet használnia, és én spec még drágábban adnám, mert kezdi elveszíteni pont azt a prémium jellegét, ami egy audi-t is megkülönböztet a vw-től.Tessék csak használni az android szarokat, ha arra tellik. By the way, nyugatabbra tőlünk ez sem "prémium" mert minden csóró majomnak ilyen a cuccai vannak, mert oda nem drága, mert ez az átlag...
Ja, és a gombok nem mozognak és nem adnak ki hangokat.

(#59) Scoobyka válasza macikos (#54) üzenetére


Scoobyka
addikt

en keptelen vagyok elhinni,h van olyan hogy egy tablet kivalt egy szamitogepet...nem letezik...mar szinkronizalas is vezetek nelkul megy,de akkor is zenet vagy filmet mindent itune-son veszel ra? egy office alkalmaast vagy egy sap-et sem kell hasznalni vagy ppt-t? most komolyan....mert ha nem akkor te leszel az elso aki ilyen es ismerek azert par embert....

zshal: na az ilyen divat burzujoktol erzem magam neha szarul,mint Te,hogy apple termekem van....pedig minden alkalmazast megvettem ra es meg feleszto is vagyok...

Ez egy termek, nem statusz dolgozd fel...ettol nem leszel valaki,hogy ilyened van.... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#60) KingJames válasza zshal (#58) üzenetére


KingJames
csendes tag

Egy drága Samsung, esetleg Sony termék nem lehet prémium, mert nem egy alma van a hátulján? Attól mert itt áll a küszöbön a nagy és hatalmas USA, attól még igen is drága cucc ez is és a High end Samsungok, Sony-k is. Magyar viszonylatba, egy átlag ember hogy vehessen magának pl. egy Iphone 5-öt és mondjuk egy ilyen tábla pc-t azért majdhogynem fél évet kell güriznie.

(#61) Zol01 válasza KingJames (#56) üzenetére


Zol01
tag

"Ha egy árban adja a főkonkurens Samsunggal, akkor legalább valami olyat tegyen le az asztalra, amit még nem mutatott."

Szóval kerüljön annyiba mint mondjuk a Nexus, de tudjon már többet hogy eladhatóbb legyen? :)

(#62) #13260800 válasza dreamdancer (#53) üzenetére


#13260800
törölt tag

Mintha az élet csak médiafogyasztásból állna. Nekem olyanra pl egyáltalán nincs időm. Gyerek, munka, tanulás, házimunka nekem ezekre futja. Egyikben sem látom hasznát a táblának. És mivel az emberek nagy többsége olyasmi életet él mint én, kizártnak tartom, hogy ezeket az eladásokat hosszabb ideig tartsák.

Ha én pl leülök a gép elé, akkor ott levelezek, szöveget szerkesztek, fordítok, konvertálok, fájlt kezelek stb... csináld meg egy táblával.

Filmet pedig a bazi nagy LCD TV nézek.

Nem mondom utazáshoz jó lenne egy ilyen tábla de oda is inkább viszem a kis etintás cuccom és egy jó könyvet olvasok.

Persze a fiataloknak ez biztosan über frankó cucc meg ugye az új Magyar alkotmányt is ilyenen írták de én mégis kihagynám illetve a gyerekeimnek venni fogok karácsonyra egy egy Androidos olcsóbbat játszani jó lesz nekik.

De gondolod mennyire fogom magam törni, hogy azt akár 1 - 2 éven belül lecseréljem.

(#63) ComptonLA válasza #13260800 (#47) üzenetére


ComptonLA
tag

Nálam már tavaly elbukott a tábla pc mutatvány. Volt 2. Aztán rájöttem, h semmi szükségem rá. Van egy jó droidos telóm, amivel ugyanúgy mindent el tudok intézni, mint egy táblával. Felőlem lehet akármilyen Mini is, akkor sem kellene. Sem ez, sem másik tábla pc.

(#64) macikos válasza Scoobyka (#59) üzenetére


macikos
addikt

Nem váltja ki, én nem a munkáról beszéltem, hanem a szórakozásról, pihenésről otthon a fotelban ülve, heverészve.

Munkára természetes, hogy PC-t használok. Ilyen esetben úgyis asztalhoz kell ülni, akkor meg persze hogy a PC-t használom, 21"-os monitorral, nagy tárhellyel, nagyobb teljesítménnyel, mint a notebook.

Anno nekem már megvolt csinálva az iTunes könyvtáram a zenéimmel. Azokat ráraktam az iPad-re és kész. De különben ha tehetem úgyis netrádiót hallhatok. Filmezni meg nem szoktam iPad-en, anno notebookon is utáltam. Filmezésre ott a TV.

(#65) maxmax2 válasza zshal (#58) üzenetére


maxmax2
csendes tag

Részletre vettem i4s-t, mert kényelmesebb. Csóró majom vagyok?

Acer Aspire 5310: Celeron 1.6 GHz, GMA 950 + GMABooster, 2 GB Corsair Value - OSX Snow Leopard

(#66) Antares83 válasza zshal (#58) üzenetére


Antares83
tag

Ezt ugye viccnek szántad? Vagy te tényleg elhiszed amit írtál? Hát... nagy gondok lehetnek neked is a fejedben.

Samsung Galaxy S 5 Mini

(#67) KingJames válasza Zol01 (#61) üzenetére


KingJames
csendes tag

Nem! Nem így értettem, tisztában vagyok vele, hogy amióta az Apple befutott, azóta megtehetik, hogy drágábban adják mint a többiek. Csak itt most nem csak simán drágábban adják, hanem úgy adják drágábban, hogy az olcsóbb többet tud és minőségileg van is különbség az Apple javára, akkor sem számot tevő.

(#68) madgie válasza #13260800 (#62) üzenetére


madgie
titán

Kinek mi a fontos :) Nálunk az asszony már a konyhába ezt viszi ki, mikor a nószaltiról kinézte, mit süt/főz. Én ezek rakom össze a slideshow-t a fotóimból, ha nincs kedvem az asztali gépet beizzítani (amit amúgy már tényleg csak akkor teszek meg, mikor meló vagy játék van rajta). Ha kell valami sorozatot khm... kikölcsönözni, akkor ez is elvezérli a NAS-t, átnevezhetem vele az srt-ket, stb. (fordítani nem szoktam :D)

(#69) QwErTy42 válasza zshal (#58) üzenetére


QwErTy42
addikt

Egy audiban is vw motor van... az alvázról és a kismillió egyéb közös alkatrészről nem is beszélve.
Egy jobb vw semmivel sem rosszabb, mint egy audi. A különbség az, hogy kevesebb benne az extra.
Ha viszont ezt az analógiát nézzük, akkor az epöl semmiben sem jobb a konkurenseknél, mert nem nyújt extrát kialakításban: nincsenek prémium anyagok, megoldások, az utolsó alkatrészik pár kivételével megegyezik a konkurensek hasonló ajánlataival.

Rossz példa volt.

Szerintem belőled csak az irigység szól, hogy minden áruházi dolgozónak és gimis suhancnak ilyen eszközei vannak, hogy Te aki hasonlót birtokolsz nem vagy azáltal különleges, hogy megengedheted magadnak a prémiumot. Na látod az ilyen mentalitású emberektől tudnék hányni... " Mert megérdemlem, ... nekem jár,... mert én ugye jobb vagyok ... és társai.
Vicc kérem szépen, vicc!

Dyra: +1 A tartalom fogyasztás és generálás nem ugyanaz. Aki valóban dolgozik és nem csak henyél, annak elég kevés alkalma van a tartalom generálás( értsd munka) és az élete( nem fb-n csacsogás ismerősökkel, hanem mondjuk ne adj Is'n találkozni is velük vagy családi életet élni) mellett ilyen okosságokra.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#70) LLam válasza #13260800 (#62) üzenetére


LLam
senior tag

osztom a véleményed.

Április óta van a birtokomban egy ipad2. NEM váltotta ki az asztali gépem, ugyanis még fb-n sem tudom ugyanazokat a szolgáltatásokat elérni mint ipadon. Hiába nyomom be a chrome-nak h req desktop site..
A lényegi különbséget abban látom amiben Dyra is. Nekünk akik elő is állítunk dolgokat (legyen az csak egy hosszabb bejegyzés, cikk, konvertált média, film, akármi) az ipad nem ideális eszköz. Nyilván ebbe belejátszik az is hogy kb. 16 éve billentyűzetet és egeret és legalább 15"-es megjelenítőt használok.

Stay hungry!

(#71) Scoobyka válasza macikos (#64) üzenetére


Scoobyka
addikt

a fenti hozaszolasban nem ez jott le...azt nem tudtam,hogy van asztali mert azt irtad kivaltja a notidat...

"Eddig azzal tévéztem, döglődtem otthon, viszont az iPad mindenben kiváltja." khm... khm... azert legkozelebb ovatosabban fogalmaz,mert jo az iPad de retegeszkoz nem pedig mindent kivalto szuperkeszulek...pc,noti,mac kell melle..egyedul nem allja meg a helyet...max ha nyugdijas vagy.

(#72) Antares83 válasza QwErTy42 (#69) üzenetére


Antares83
tag

Rossz példa volt bizony, főleg, hogy az Audi a VW tulajdonában van, és azért prémiumabb (bocs a magyartalan szóért) mert a VW ugy akarja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S 5 Mini

(#73) zshal válasza Scoobyka (#59) üzenetére


zshal
csendes tag

Már akkor apple cuccaim voltak, amikor még nem hogy divat nem volt, de nem is nagyon ismerte senki itthon (imac power pc).
Nem is ettől leszek valaki, ez nem kérdés, hanem az, hogy az ne fikázza a terméket, akinek nincs rá pénze, "dolgozza fel..."
És halál mindegy az is pl, hogy hány mag van ebben s szerencsétlen processorban, ha megy akadás nélkül, akkor felőlem 1/4 mag is lehet...

(#74) Misser válasza Scoobyka (#59) üzenetére


Misser
tag

Pedig jól leírta, hogy mire használja, és én is csatlakozom hozzá. A saját szabadidős tevékenységeimhez kapcsolatos igényeimet bőven kielégíti. Senki nem mondta, hogy munkára használható. Nem is arra találták ki, ezt kéne tudatosítani sokakban, és akkor kevesebb elégedetlenkedő lenne.

az ára meg annyi amennyi, egyszerűen az apple nem azzal akar a piacon érvényesülni, hogy olcsó. ezen sem kell meglepődni.

én élőben megnéztem ezt a minit, és nagyon tetszenek a geometriai paraméterei. ha lesz retinás idővel, akkor elgondolkodom rajta.

(#75) LLam válasza zshal (#58) üzenetére


LLam
senior tag

ez nem prémium termék. ez tömegcucc. amúgy sem az árától lesz valami prémium. asszem fordítva ülöd meg a lovat..

Stay hungry!

(#76) macikos válasza #13260800 (#62) üzenetére


macikos
addikt

Oké, te ilyen vagy, kész. Mindig vannak kivételek. Viszont itt jelen esetben nem arról van szó, hogy emberek beírják, hogy nekik nem kell iPad, mert nincs rá szükségük vagy pénzük. Konktrétan fikázás van, hogy SZAR.

Anno mi volt, amikor megjelentek az okostelefonok (az iPhone utáni 1-2 év, nem a régi windows-os szarok)? "Ááá, érintőképernyő, hát hülye vagy?" "Minek ez neked?" "Mire lehet ezt használni?" "Ááá, szar az érintőképernyő, ezen nem lehet gépelni!"
Most mi van? Minden ember kezében ott a 3-5"-os okostelefon, aztán 0-24h-be baszkurálják a facebookot meg az angrybirds-öt. Tényleg használhatatlanok...

Más:

Ami meg most eszembe jutott még: Mi volt 15-20éve? Alig volt valakinek számítógépe. Ha volt valakinek és történetesen fiatal volt az illető, akkor ő kocka volt. Egy nyomorult, aki egész nap b*ssza a számítógépét.

Ma mi van? Mindenki b*ssza az okostelefonját, a notebookját, PC-jét, TV-jét, tabletjét.

Érdekes, nem?

[ Szerkesztve ]

(#77) Youri válasza maxmax2 (#65) üzenetére


Youri
veterán

Törődj bele :DDD
Vicces emberek léteznek, tényleg azt hiszik, hogy a telefonjuk által lehetnek valakik...

RTX ON

(#78) Gyula88 válasza Robertoq (#12) üzenetére


Gyula88
tag

Azt hiszem rosszul értelmezted amit irtam :P épp azt irtam, hogy NEM fogják vinni mint a cukrot az előttem hozzászólókra reagálva...

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

(#79) Cilindrik válasza zshal (#58) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

"Ez egy prémium termék, ahogy az összes apple az, és én már önmagában azt is sajnálom, hogy részletre lehet venni iPhone-t is, mert nem örülök neki hogy minden majom megveheti a készüléket részletre, app-okra meg nincs pénze még 0,79 cent sem, mert elvitte a telefon törlesztője..."

szar érzés lehet hogy nem tudsz már villogni vele (gyanítom szifonod van)

(#80) #13260800 válasza macikos (#76) üzenetére


#13260800
törölt tag

Nem szar. Jó. Csak nem kell. Sokan megveszik mert van pénzük meg trendi mint annó a netbookot. 2 - 3 évig ez lesz, aztán szépen elkezdenek visszaesni az eladások, mert az okostelefok és a PC között nem mindenkinek van szüksége ilyen eszközre. Én csak ennyit mondtam semmi többet. Jó ez a tábla tényleg. Csak tudjad használni. Ha nem használod semmire csak kidobott pénz volt. Jómagam pedig max olyan dolgokra használnám amire amúgy sincs időm :D (játék)

Jómagam pedig abból indulok ki, hogy 2 - 3 év alatt aki akar vesz táblát. Utána meg törvényszerű a visszaesés. Az okostelefon más mert jóval kisebb ezáltal könnyebb hurcolászni.

[ Szerkesztve ]

(#81) twine válasza zshal (#58) üzenetére


twine
addikt

"Tessék csak használni az android szarokat, ha arra tellik."
:DDD :C

...csak az a kerítés miért olyan alacsony "abban" az állatkertben :(((

(#82) QwErTy42 válasza zshal (#73) üzenetére


QwErTy42
addikt

Akkor csak annak lehet véleménye, aki meg is engedheti magának és meg is veszi?
Aki megengedheti de nem veszi meg vagy aki megvenné de nincs rá lehetősége az hallgasson?

Ez is kicsit visszataszító kijelentés, ha valóban így gondoltad.

Szomorúúú... :(

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#83) Scoobyka válasza Misser (#74) üzenetére


Scoobyka
addikt

en ugyanezt leirtam,hog retegcucc...olvasd mar el a hozzaszolasom...mindenkepp kell melle egy masik gep...de szorakozasra tartalomfogyasztasra kivallo...az arrol nem vitatkozok...azt mindenki maga dontse el mi mennyit er neki.

(#84) Zol01 válasza LLam (#70) üzenetére


Zol01
tag

De még mindig nem az a célja hogy kiváltsa az otthoni PC-det!
Hanem hogy kényelmesen szórakoztasson téged akár a konyhába, akár a nappaliba, vagy a hálóba! Nem értem miért akartok még mindig táblán dolgozni stb. stb.! :U

(#85) Humbert90


Humbert90
csendes tag

Szerintem jobban megéri egy samsung galxy tab 7.7 et venni. Nagyobb a felbontása az anyag minőség is ugyanolyan és egy kicsit olcsóbb is, bár kétségtelen ,hogy az ios miatt kicsit gyorsabb a mini.

(#86) madgie válasza #13260800 (#80) üzenetére


madgie
titán

Megértelek, komolyan. Viszont a netbook hasonlat szerintem ott sántít, hogy a netbook semmi előremutató dologgal nem rendelkezett. Volt egy borzasztó, legalja kijelző (TN film, 1024*600, vagy mennyi), egy csökött billentyűzet és gyenge hardver, rémes optimalizációval.

Ezzel szemben az jobb tablet (a mini pont nem :D) már szép lassan több képponttal operál, mint az asztali/noti szegmens, 10"-on landscape állásban szép kani virtuális billentyűk vannak (70-80%-os sebességgel gépelek rajtuk a "sima" billhez képest) és nagyon ügyesen van optimalizálva (pl. 720p videókat vágok rajtuk folyamatos élőképpel).

(#87) G.FeT


G.FeT
tag

"azaz a metrón továbbra is iPhone-ról vagy iPodról érdemes zenét hallgatni."

Vagy MP3-lejátszóról vagy MP3-képes telefonról. Bocsi, ezt nem hagyhattam ki.

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#88) NGA válasza zshal (#73) üzenetére


NGA
addikt

"hogy az ne fikázza a terméket, akinek nincs rá pénze, "dolgozza fel...""

Nézd, attól, mert valaki nem megy és vesz meg x százezer forintért egy mobilt, tabletet, még nem biztos, hogy nincs pénze. Lehet, hogy neki egyszerűen egy kütyü nem ér ennyit. Attól még lehet márkás órája, nagy családi háza, prémium autója. De attól, mert van egy beleharapott almás cucca még nem hinném, hogy valaki menőbb a többinél.

Nem tudom mennyi idős vagy, de lehet még ovis voltál, amikor én itthon már mac-en is dolgoztam :-) Igaz az még csak egy LC volt, ha mond neked valamit: [link]

(#89) LLam válasza Gyula88 (#78) üzenetére


LLam
senior tag

sztem meg venni fogják.. hiába az apple hatás még mindig erős. én meg majd megnyomkodok egy nexus7-et :)

Stay hungry!

(#90) Youri válasza #13260800 (#80) üzenetére


Youri
veterán

Csak nem kell.
Neked... a többi meg majd elválik. Egy biztos, a netbooknál minden téren használhatóbb egy tábla

RTX ON

(#91) Kryczek


Kryczek
tag

hibátlan. újabb seggberugás a tablet piacnak. az árat meg nem egy a világ számára láthatatlan országhoz mérik (értsd : Magyarország) az angolok, németek, amerikaiak stb fizetéséhez mérten ez teljesen rendben van...

youri: "Egy biztos, a netbooknál minden téren használhatóbb egy tábla" - hát közel sem. én egy samsung netbookra cseréltem az androidos tabletem, mert tartalom fogyasztásra hibátlan, de munkában nekem több bosszúságot okozott mint hasznot, a korlátai miatt...

[ Szerkesztve ]

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#92) macikos válasza Youri (#90) üzenetére


macikos
addikt

Munkára nem, de egyébként igen. Nem fűti a tökömet, nem lóg mindenfele a kábel, nem rántom le vele az asztalról, nem nehéz, nem hangos a ventilátora.

(#93) dani993


dani993
senior tag

Díszhangszóró? Grat Apple.

(#94) Misser válasza Scoobyka (#83) üzenetére


Misser
tag

én az #59-re reagáltam, más kérdés, hogy mire beírtam jott pár hsz. De ugyan azt mondjuk akkor, hogy legyünk tisztában azzal, hogy mi mire használható. Mint #54-ben le is van írva jól:
"tisztában vagyok a piaccal, azzal, hogy mi mire használható. Eddig azzal tévéztem, döglődtem otthon, viszont az iPad mindenben kiváltja. Net, zene, chat, játék. Kisebb, könnyebb."

(#95) Youri válasza macikos (#92) üzenetére


Youri
veterán

A munka eléggé tág fogalomkör... kódolni, filmet vágni, irkálni nem a legalkalmasabb, meg még lehetne sorolni sok mindent, de vannak területek, ahol mégis csak jobb, mint egy notebook.

RTX ON

(#96) zshal válasza QwErTy42 (#69) üzenetére


zshal
csendes tag

Tévedés, épp hogy sajnálom őket, mindent, mert ahelyett, hogy hasznos dolgokra költené a pénzét, telefont törleszt belőle. Tudod ettől nem fejlődik kicsiny magyar hazánk gazdasága, hogy telfont törlesztünk a nagyon kevés megtermelt jövedelmünkből (és a telefon helyettesíthető részletre vásárolt plasma tv-vel hifevel amivel tetszik), mert ha még drágább lenne, meg sem fordulna a fejében,, hogy ilyen hülyeségre költsön, hanem arra költene, ami érdemben javít az életkörülményein, pl tőzsde tanfolyam, akármi, ami oktatás...
bla..bla...

(#97) Kryczek válasza Youri (#95) üzenetére


Kryczek
tag

én irodai dolgokra, email, szöveg táblázatok, net. DE szarakodni kellett a droiddal, mert ha egy oldalnak van mobilos változata, akkor mindegy milyen letöltött böngészővel akartam, mindíg a mobilost nyitotta nem a teljest. Hiába állítottam át. gépelésnél had ne mondjam miért jobb egy netbook... és böngészésnél is a scrollozás nagyítás, flash hiánya vagy kinlódás miatta stb. arra jó a tablet, hogy a rá optimalizált programokkal tartalmat fogyassz. konkrét, tempós komoly munkánál halál. a samsung netbookom is 40K-volt win 7 van rajta kb 1 kg, és 3-4 órát bír használattól függetlenül. nekem így sokkal praktikusabb

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#98) QwErTy42 válasza zshal (#96) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerintem is szomorú, hogy nálunk ilyen sok birka van és nem tud felelősségteljesen döntetni, ebben egyet érthetünk.
Más kérdés viszont, ha ennél is drágább lenne, akkor miben változna a felhasználók száma. Szerintem nem csökkenne, mert akkor is kigazdálkodná valahogy a szerencsétlen és nem 12, hanem 24 hónapra venné meg.
Sok embernek fázik kis hazánkban a lába, mert a takarója már régen csak a derekát melegíti az elbaltázott és ostoba döntései miatt...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#99) Trully válasza zshal (#58) üzenetére


Trully
csendes tag

Ne haragudj, de ez tipikusan az a hozzáállás ami egy egészséges emberben kiveri a biztosítékot.
Te attól érzed magad különbnek, mert apple terméket használsz? Szánalmas vagy de nagyon.
Használd azért mert, kielégíti az igényedet... stb, de azért mert, prémium, menő, gizdázni...
Ne haragudj de egy konzumidióta vagy.

(#100) Blyan válasza Kryczek (#97) üzenetére


Blyan
félisten

No offense, de ezzel az aláírással inkább MBA-t kellene az öledben tartogatni, nem 40K Samu netbokot. :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.