Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Hami33 válasza skyli (#150) üzenetére


Hami33
aktív tag

Akkor vegyél galaxy tab 7.7 et;)))))))fincsi androiddal;))) kinek mi a fontos!

[ Szerkesztve ]

(#152) dani3l válasza HaZsolt (#146) üzenetére


dani3l
őstag

Miert, mi nem megy az iPad Miniden, amihez erösebb hw kellene? :U
Tesztek alapjan a 3. iPad sem teljesit sokkal jobban, mint a 2. csak a 4x-es felbontas miatt kellett az erösebb hw, aztan megis teljesen jo volt, nem?

#132 mrhitoshi: Lehet a merce Mo, csak az marhara nem relevans, mert nem erdekel senkit az a parezer felhasznalo es megkevesbe lehet hozza viszonyitani. Azert ny-Europaban meg mindig kevesbe nagy cucc egy iPhonenal/iPaddel rohangalni, mint otthon, plane ha azt nezzük, hogy milyen szolgaltatasok jarnak pl egy elöfizetes melle, meg mennyibe kerül. Gond nelkül megveszik es pont leszarjak, hogy fuu, iPhoneom van, mekkora kiraly vagyok, hasznaljak, azt kesz, azert van.
Szoval lehet azt nezni, hogy Mo-n ez draga, ami egyebkent igaz is, csak hat nem sok ertelme van, mert ez csak egy töredeke a piacnak, es ha nem veszik, hat nem veszik, nem fog miatta csödbe menni az Apple. Aki meg akarja, az igy is megveszi.
Egyebkent nem azt mondom, hogy nem draga, de azert ne akarjuk mar Nexus 7 arba. Az elvileg egy low-budget tabletnek lett szanva, ennek ellenere 80k. Azert az anyagminöseg az iPad eseteben egy "kicsit" premiumabb. En pl falra tudok maszni ezektöl a kopogos müanyagoktol, minden nemü müszaki cikknel. Ettöl függetlenül jo a Nexus 7 is, akinek meg fontosabb a kicsit minösegibb anyaghasznalat es hajlando kifizetni erte a felarat, az megveszi a Minit. (Nekem egyebkent egyik sem kene, csak hogy tiszta legyen..) Szerk.: Es akkor az oprendszerröl meg szo sem esett ugye, van akinek Android kell, van akinek iOS. Akinek utobbi, annak eddig nem volt alternativa ebben a meretben, most van, kar ezen filozofalni,,

[ Szerkesztve ]

(#153) VS461


VS461
tag

Hadd jegyezzek meg egy-két dolgot. Az egyik az, hogy az úgynevezett Nyugaton kicsit más viszonyok vannak. Egyelõre nem ott élek, de vannak rokonaim, barátaim a Lajtán túl. Londonban unokatestvérem majd' kétszer keres többet nálam, viszont ott az élet is sokkal drágább, mint itthon. Ha ki tudtok látogatni, menjetek el egy boltba, tankoljatok egy benzinkúton, fizessétek ki a szállást, satöbbi. Dél-Londonban egy szoba bérlése rezsi nélkül simán megvan 600 font egy hónapban. Közlekedés, mindenféle dolgok... Nem olyan egyszerûen él meg õ sem. Nem is költ ilyesmire (iDolgokra, pedig aztán Londonban rengeteget lehet látni), elvan az x éves "mezei" Nokiával. Akkor sem, ha átszámítva nagyjából hasonló ára van egy i4S-nek, mint Magyarországon, és elvileg könnyebben kicsengetheti az árát.

Mondhatjátok, hogy okés, de egy "nem bevándorló" viszont sokkal többet keres. Egy ismerôsöm a Nagy Vízen túl lakik, nem bevándorló, és ô aztán tényleg megengedheti magának ezeket a kütyüket, akár mindig a legújabbat is. A telefon számára egyenlô az iPhone-nal, mint sok más amerikainak, ahogy ezt tapasztaltam is nemrég. Mégsem cseréli mindig a legújabbra, mert pl. a legújabb i5 neki bonyolult, ezért az i4S-re cserélte a régi 3G-jét. És nem ment be a boltba, hogy egy összegben kipengesse, mint ahogy azt sokan véleményezitek, hogy "röhögve megteheti". Persze, de ô mást tart fontosnak, mert ez csak egy telefon, ezért elment a szolgáltatóhoz, AT&T kínálja a kütyüt ilyen-olyan hûséggel, percdíjjal, ötödáron.

Ezzel csak arra bátorkodtam rámutatni, hogy máshol más viszonyok vannak, nem lehet automatikusan mindent átfordítani magyar árakra, satöbbire. Más bérekhez más adók, más rezsiköltségek, más szolgáltatói árak tartoznak. Mindemellett pedig máshol esetleg mások a prioritások.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#154) Tsomogyi94 válasza hegyitaho (#149) üzenetére


Tsomogyi94
csendes tag

Hát mit vártál az almától megváltást? :D egy hardverileg már régi tablet nem fog ez sokaknak bejönni :DD
ott a google nexus 7 sokkal többet tud meg többre is képes nem kérdés melyik a jobb :D

(#155) marvikk


marvikk
csendes tag

Nem erdemes felloni a csillarra a tangat az ara miatt. A Nexus 7 es a Kindle Fire HD utan mindenki azt hitte, h az Apple majd valaszol. Hat nem valaszolt, nem is akart. Nem volt a celja. Ertitek? Nem erdekli a konkurencia. Nem egy olcsobb iPadet akart piacra dobni, hanem egy hordozhatobb alternativat a meglevo sorozatahoz. Regebben az volt a trend, h ami kisebb az dragabb, mert nehezebb eloallitani. Ha az Apple komolyabban raallt volna arra a marketingre h az iPad vilagaban a kisebb az dragabbat jelent mert ez meg az, akkor arulhatnak 30%-kal dragabban mint az iPad 2-t. Es az emberek megvennek, mert az Apple azt mondta. Ujra elmondom, az Apple nem alkalmazkodik es nem konkural. Hogy van bor a kepen ilyen aron adni a cuccait? Nem tudom. De van neki. Ha leesik az ara 80ra, megveszitek. Ha nem - nem. Egyszeru.

(#156) ROBOTER válasza VS461 (#153) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Ha ki tudtok látogatni, menjetek el egy boltba, tankoljatok egy benzinkúton, fizessétek ki a szállást, satöbbi."

Mivel az utóbbi időben szinte minden évben eltöltök ott egy kis időt, a következőről tudok beszámolni:
- minden, amihez szolgáltatás kapcsolódik (éttermek, kisiparosok stb.) kegyetlen drága
- ingatlan horribilis, tulajdonjog egyszerűen beláthatatlan emberi mértékkel
- az egész ország tele van üzletláncokkal, a legalja kategóriás élelmiszer is 5x olyan minőségű, mint amit mi itt "felső-közép" árszínvonalon megveszünk, és olyan nincs, hogy ne lenne valami normális kaja akciós, teljesen jó árakat lehet kifogni az alapélelmiszerekben (pékárú, tejtermék, felvágottak)
- szállás általában drága (hol nem az?), de ez nem egyértelmű, nekem sikerült kifogni jó árú helyeket
- tankolás nem vészes, nincs óriási különbség
. közlekedés ára rendkívül diffferenciált, ha pl. vonattal akarsz utazni, és nincs határozott időpontod, akkor eszetlen árak vannak, ha tudod, mikor akarsz utazni, akkor kb. a fizetéssel arányos hazai árszínvonal, taxi egyáltalán nem vészes (ezt csak Walesben próbáltam)

(#157) oszi666


oszi666
őstag

Ha mondjuk veszek egy mp3at itunesban akkor azt mas eszkozre is rarakhatom? Pl ha ipadon vettem akkor a lumiamra is atmasolhatom? Csak mert az amazon most buntetett vmi not, merthogy a konyveket csak lizingelik, de nem kepezik a felhasznalo tulajdonat. Ez itunesnal hogy van?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#158) hemaka válasza oszi666 (#157) üzenetére


hemaka
nagyúr

Fogalmam sincs, de simán megoldható.

(#159) falijja


falijja
őstag

Mi lett a retina felbontással ....163ppi...eléggé ciki... :K

(#160) tob!as


tob!as
tag

Teljesen korrekt cikk. Drága, és gyenge kijelzős tablet lett ez a mini, de:

1. érthető, hogy nem akarta még 1 felbontással töredezettebbé tenni a platformot az Apple
2. nekem iPad 2-m van, ott sem zavar a nem Retina felbontás, amire kell, arra jó (persze csorgatnám a nyálam ha jobb lenne, de ez van)
3. az előzetes eladások alapján mégis van rá kereslet még ennyiért is

Egyszerűen megengedheti magának az Apple azt a luxust, hogy ennyiért adjon egy 1,5 éves hardvert. Mert a konkurencia még csak fejlődik, és talán most karácsonyra tud durrantani valamit. De nézve az eladásokat, a tabletpiac fele még mindig 1 gyártó kezében lesz, ami nem lebecsülendő. szerintem.

Hamarabb kellett volna normális tabletet piacra dobnia az Androidos tábornak.

(#161) fordfairlane válasza tob!as (#160) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hamarabb kellett volna normális tabletet piacra dobnia az Androidos tábornak.

Nem voltak rá felkészülve. Mire a Samsung kihozott egy táblagépet, már jött az iPad 2, ami miatt újra kellett csinálni a sajátjukat. Látszik, hogy váratlanul érte őket az iPad sikere. Mindenesetre az is látszik, hogy jóval fürgébben reagáltak, mint pl. ahogy a Nokia reagált anno az iPhone + milliónyi Android telefon jelentette veszélyre.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#162) Zjunior válasza VS461 (#153) üzenetére


Zjunior
veterán

És akkor mi van? :U
Mi köze van ennek az Apple-höz és főleg a Mini-hez??? :Y
Hogy ki mit vesz vagy nem vesz meg??
Szíve joga!
Attól még több millió ember megveszi nem hiszem h mindenki Milliomos...
AKár Nyugaton vagy itt Keleten Európában! :Y :Y

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#163) VS461 válasza ROBOTER (#156) üzenetére


VS461
tag

Éppen azon hezitálok, hogy Yorkból Londonba vonattal menjünk, vagy béreljünk autót 3 napra. Utóbbi két személynek már olcsóbb (!), csak az út kétszer annyi idô, mert a vonat egy laza 200 km/h sebességgel döcög fôvonalon. Cserébe nem hulla fáradtan érkezel, a vezetés felelôsségérôl nem is beszélve.

Más világ...

ZJunior : egyáltalán nincs semmi. Hacsak az nincs, hogy sokan szerintem tévesen ítélik meg a nyugati embereket - a világnak abban a pici szegletében, amit én láttam legalább is, máshogy mennek a dolgok. És nem, nincs köze az iPad Minihez, csak a fentebb általam leírtaknak megfelelôen közvetve. Ezért tettem offba.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#164) erdoke válasza tob!as (#160) üzenetére


erdoke
titán

Ki dobott volna piacra normális hardvert haszon nélkül? Csak a szolgáltatások nyerészkedők engedik meg maguknak, lásd Google és Amazon. A hardver eladásokból profitálni próbálók (Apple, Samsung, Asus, stb.) ezt értelemszerűen nem vállalhatják be. Szerintem a Google is csak a hardver gyártó partnerekkel cseszik ki hosszabb távon, amikor 200 dollárért ad egy Nexus 7-et. A többieknek jobban megérné a lassú víz partot most stratégia, de a guglinak sürgősebb...

A legjobb aláírás a héten

(#165) Zjunior válasza VS461 (#163) üzenetére


Zjunior
veterán

Én KB 1 évig éltem kint és jártam iskolába..ANgliába!:)
Mindenhol jobb élni mint itthon sajnos mert az árak magasak, ha nem kevesebbek főleg étel és ital Nyugaton a fizetés meg többszöröse mint itthon! :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#166) Bone123 válasza erdoke (#164) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ez marhaság. Az Asus fantasztikus negyedévet zárt pont a Nexus 7 eladások miatt, és sokan váltottak fel Tansformer Padre látva belépő cucc minőségét. Úgy vannak a Nexusok belőve, hogy mindig akad jobb gyártói darab, az Asusnak a TF Pad Infinity, az LG-nek az Optimus G, a Samsungnak a gazdagabban felszerelt és csiszoltabb, igaz csak 720p-s Note 10.1, illetve az S3 és Note 2. Minden eladott Google termék nekik is reklám, sőt valszeg ők fölözik le a haszon 100%-át, de még az is lehet, a gugli fizet a brandingért - emellett az agresszív árazás az összes gyártót minőségi válaszra kényszeríti.

Ki nyer a végén? Természetesen mi, mert egyfelől ott a kitűnő 200 dodós Nexus 7, de idejekorán kijött az iPad 4 is, ami lényegében megduplázta az előző teljesítményét, és így te múlt szombaton 150.000 forintért kétszer erősebb táblát vettél, mintha egy hónapja fáradtál volna be a márkakereskedésbe. Miért? Nem kis részben a Google és Microsoft kompetitív termékekei miatt, amely az Apple-t válaszra kényszerítette, és csattanós választ is adtak.

Látod milyen jó? :))

(#167) VS461 válasza Zjunior (#165) üzenetére


VS461
tag

Én csak turistaként jártam Angliában eddig. Átlag magyar pénztárcának nagyon drága hely, a kinti pénztárca viszont más dolog. Dolgoztam együtt külföldön, több nemzet gyermekeivel állami alkalmazottként, és sajnos tudom, kinek mire elég vagy éppen nem elég a fizetése azonos körülmények között. Eredendôen arra akartam reagálni, ami lassan minden cikknél elôjön, Apple, Alienware, Lian Li stb. cuccoknál, hogy nekünk drága, de az angol, német, amerikai stb. röhögve veszi meg, és hogy szerintem ez sommás vélemény :)

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#168) erdoke válasza Bone123 (#166) üzenetére


erdoke
titán

Háát, ezeket az állításokat azért nem ártana alá is támasztani...
Kezdhetjük rögtön azzal, pontosan mennyi közvetlen hasznot hajtott a Nexus 7 az Asusnak, és mennyit termelt közvetve.

Nem veszek 16 GB-os Apple terméket, mert nem férek el rajta. Telefonon még a 32-esen is alig (navi, videók, fényképek). :N

A legjobb aláírás a héten

(#169) Bone123 válasza erdoke (#168) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Látom még mindig kételkedsz szavahihetőségemben. Ne tedd. :)

Asustek rides Nexus 7 success in Q3, profits grow

Asus has posted its financials for the third quarter of the year and quite surprisingly outperformed its rivals riding the success wave of the Nexus 7 tablet and the popularity of its Transformer Android tablet series.

Not just that, Asus had a strong quarter beating market analysts’ expectations. The company’s net profit stood at around $229 million (NT$6.71 billion), on revenue of around $3.81 billion (NT$111.4 billion).

Asus now expects growth to continue throughout the Holiday quarter with tablet shipments reaching 2.6 million units. In addition, analysts pointed out that Asus has some of the most competitive Windows 8 tablets, so it should be one of the companies to actually gain some money off of the nascent platform.

Asus has recently made its first strides into the U.S. carrier market by signing a deal with AT&T to sell its Windows 8 Vivo Tab RT tablet.

Na most akkor támaszd alá az állításodat, hogy miért rossz egy Asusnak részt venni a Nexus partnerprogramban. Te jössz. :K

[ Szerkesztve ]

(#170) erdoke válasza Bone123 (#169) üzenetére


erdoke
titán

Nem arról van szó, hogy kételkedek a szavahihetőségedben, hanem jómagam is elég sok tech hírt olvasok, és furcsának találom, ha valamivel egyáltalán nem találkoztam.

Ebben egy árva szó sincs arról, mekkora profitot hozott a Nexus 7, és arról se, mennyien váltottak a drágább tabletjeire miatta. :N
Ha az Amazon áradozik, mennyi Kindle Fire HD-t adott el az elmült negyedévben, de közben a közelmúlt legnagyobb veszteségét hozta össze, akkor meggyőzött minket, hogy jól teszi a haszon nélküli táblagépek erőltetését? Szerintem nem. Az Asusnál se tudjuk, mit jelent majd a várt 2,6 millió tablet nyereség szinten. Ha ebből 2 M db 8 GB-os Nexus 7 lesz, amin van mondjuk 15 dollár profit, akkor az elég soványka.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#171) Bone123 válasza erdoke (#170) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem nem, most te következel! :C

Hogy is fogalmaztál? "Ezeket az állításokat azért nem ártana alá is támasztani" - szóval milyen szolid bizonyítékot tudsz felmutatni, hogy az ASUS-nak rossz a Nexus parterprogram, vagy még mielőtt belekötsz, hogy "nem ezt mondtam", mivel tudod alátámasztani, hogy a "Google is csak a hardver gyártó partnerekkel cseszik ki hosszabb távon"?

... tehát?

(#172) masterful87 válasza erdoke (#164) üzenetére


masterful87
senior tag

Csak a szolgáltatások nyerészkedők engedik meg maguknak, lásd Google és Amazon.

Azért az iTunes-sal 9 éve robbantó, majd az iStore-ral újra hatalmasat robbantó Apple-t kihagyni a szolgáltatásokon nyerészkedők sorából... ha valakik, akkor ők tudják igazán hogyan kell nyerészkedni!

[ Szerkesztve ]

(#173) erdoke válasza Bone123 (#171) üzenetére


erdoke
titán

Ööö, ahhoz, hogy én kóvetkezzek (WTF, ovi?), először az első kórön kellene túl esnünk. Tehát arra adj forrást, amire kértem. ;)

(#172) masterful87
Eltérő nagyságrendű profitról van szó. Míg a Google és az Amazon gyakorlatilag 100 %-ban nem a hardver eladásokból termel nyereséget, az Apple sokkal többet profitál a vason, mint a boltokon. Nála a minőségi boltok húzták a hardver eladásokat, amin a komoly pénzt kaszálják.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#174) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem úgy működik, h kihívsz valakit vitára és addig nem tágítasz, amíg szerinted meg nem győztek, mert ezt sosem ismernéd el, de azért íme: :)

$159.25 a 8GB-os, $166.75 a 16GB-os Nexus 7 előállítása, és $200 illetve $250-ért árulják. Hárommillió fogyott, mindkét változat jól ment ezért átlagolunk: $163 előállítási és $225 kereskedelmi ár után $18.600.000 as Asus adó előtti bevétele 90 nap után, és mivel a szállítást és reklámot a Gugli intézte (sőt, a kolosszális Nexus logó alapján valszeg még ők fizettek a brandingért), az Asus busásan jól járt a Nexus partnerprogrammal, lásd már linkelt negyedéves mutató.

Nézzünk egy görbét! :)

A képen jól látszik, hogy a Nexus 7 elstartolásának negyedében az Asus tabletpiaci részesedését ~4%-ról ~9%-ra növelte, és ugye pont ebben az időszakban ért el rekord 43% növekedést. Ergo a 3 millió Nexus javarészt az oka az Asus nyereségességének, ami szöges ellentétben áll azzal az állításoddal, hogy a Google "kicseszik" a partnereivel.

És mivel bátran azt mondtad, hogy "ezeket az állításokat azért nem ártana alá is támasztani" és megtettem, nos, kezdheted alátámasztani a te állításodat. ;]

(#175) Scoobyka válasza erdoke (#173) üzenetére


Scoobyka
addikt

en is kivancsi vagyok az elobb elhangzott allitasod alatamasztasara....mert ervelni szep dolog,ha van mogottes tartalom feltetelezesekre nem alapozunk. Szoval amit emlitettel azt milyen adatokbol kovetkeztetted le,hogy a google szolgaltatasokbol nyeri a legfobb hasznat es hogy a beszalitoknak meg hatrany,h mersekelt aron adja a termekeket...mert az asus,lg,samsung mind valoszinuleg(ezt egyenlore nem tudni) jol jar a kozos kapsolattal.

Most akkor jojon az a forrasanyag amivel alatamasztod allitasod...szerencsere en nem vettem reszt a forduloban igy kerhetek valaszt.

(#176) Touch-ko válasza twine (#17) üzenetére


Touch-ko
őstag

`...én személy szerint úgy érzem,"elfogyott" az alma a mobil szegmensben....
Az "elején" sikerült jó nagyot harapni Jobs-nak ebből az almából,aztán minden egyes harapás szépen fogyasztotta, mostanra pedig egy csutka maradt belőle...
Nem vagyok sem troll, sem pedig almaellenes, egyszerűen csak így látom a piacot...`

Ne haragudj de milyen piacot latsz? Elorendelesben elfogyott a keszlet, 2-3 hetet kell varni a kovetkezo idokben. Az Apple negyedeves beszamoloja szerint ismet a bevetelben rekordot dontott, mint minden evben.
Az eladasok nottek, mindezt ugy, hogy a vasarlok nagy resze kivart.

Elfogyott volna? Nem hinnem, csak per pillanat nem nagyon olyan dolog van, amit bele lehetne rakni meg a telefonokba, vagy a tabletekbe. Tovabba az innovacio teren, gondolom nem Mac-et hasznalsz.. A legtobb eladott Mac notebook, szoval a mobil szegmens igen is jol megy.

Korulotted cserelik le Andoriodra. Nalam pont mas a tapasztalat. Mivel itt baromi olcso az iPhone, mindenki ezt akar venni, es rengeteg kollegam ismerosom csereli le a 4S-t az iPhone5-re. Sokuknak van tablejuk, iPad, es a telefonjaikat latvan kevesebben hasznalnak kulonbozo Androidos csodamasinakat, mint iPhone-t.

Az pedig, hogy az Applenek sz_rul megy, azt mar tobb eve hallgatjuk.. Sot a Microsoft mar az iPhone-t is temette, nagy marketing fogas volt..

(#177) Touch-ko


Touch-ko
őstag

A keszulekrol a velemenyem. Szamomra total felesleges a 7,9 colos tablet, mert mar a masodik iPad-emet nyuzom (az elso generaciost tobb mint 1,5 evig most a New 64Gb-s van) es szamomra teljesen erdektelen ez a kategoria. Szerintem lesz aki venni fogja, az Apple-t nem kell felteni, csak szerintem jobban megeri akar az iPad2. Nagyobb kijelzo, ugyanolyan hardware.

Persze akinek a kissebb kell, ugyis azt fogja megvenni.

(#178) Gilberto válasza marvikk (#155) üzenetére


Gilberto
aktív tag

ÖÖÖÖÖ akkor a keynoteon miert mutogattak a Nexus 7-et? Ahhoz kepest, hogy nem erdekli öket a konkurencia.. Probaltak belekötni, de valahogy nem talaltak fogast rajta.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#179) Totheground


Totheground
addikt

Gyakran el kell gondolkodnom, hogy ez a mobilaréna, vagy a piacelemzők szakmai fóruma.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#180) Zjunior válasza Totheground (#179) üzenetére


Zjunior
veterán

Én meg azt nem értem itt egyes felhasználók miben versenyeznek?
KI mennyit ad el, meg hogy most az Asus ennyivel több Nexus 7-et adott el ...
Tök felesleges nem hiszem h erre verné valaki is! :Y :U
Akkor vegye azt akinek az tetszik!
De mi köze van hozzá ebben a topicban a NExusnak?
Írja meg a véleményét az adott témában :W

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#181) erdoke válasza Bone123 (#174) üzenetére


erdoke
titán

Remélem, megbocsátasz, de az adatok, amiket linkelsz, mind becslések, és olyan is van, ami biztos, hogy nagyon pontatlan. Kezdve a gyártási költséggel, folytatva a feltételezett profittal (az nem egyenlő az eladási ár mínusz előállítási költséggel!), és végül a durván mellé lőtt mennyiséggel. Ugyanis a negyedéves jelentés szeptember 30-ig szól, míg a közel 3 millió darabos eladás október végéig értendő, miközben az Asus vezetője azt is hozzátette, hogy már a havi egymilliót közelítik. Tehát szeptember 30-ig maximum 2 milliót szállíthattak le a Google-nek (ami nem jelenti azt, hogy ennyit meg is vettek a vásárlók).
Ha elolvasod, mit állítottál az elején, és milyen referenciát kértem hozzá, még mindig egy helyben toporgunk. ;)
Btw, ez itt OFF.

A legjobb aláírás a héten

(#182) kovsol válasza Zjunior (#180) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem mivel jelenleg az ipad mininek a nexus7 a legnagyobb vetélytársa jogos annak a megemlítése is, hogy tisztább kép alakuljon ki a vásárlókban. Jobb ha ismerik a konkurenciát és az azokkal szembeni előnyöket és hátrányokat.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#183) dani3l válasza kovsol (#182) üzenetére


dani3l
őstag

De van egy kis különbseg a "megemlitese" meg a között, hogy kielemezgetik, kinek melyik Nexuson hany cent haszna van.. Kit erdekel? Plane egy adott termek topikjaban. Szerintem..

Btw nekem marhara tetszik külsöre, ettöl függetlenül meg mindig nem kene ez a meret. De azt a grafit szinü hatlapot nagyon eltalaltak, kar, hogy a 4. iPad nem kapta meg.. :( Meg az oldalso keskenyebb keret is sokat dob rajt, kevesbe van negyzet formaja. Mindent összevetve szerintem korrekt kis gep let, egyedül talan a felbontasba tudnek belekötni, de az meg valahol erthetö is, hogy miert ez lett, ahogy mar korabban irtak is..

(#184) Bone123 válasza erdoke (#181) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Lelkes vagy, de sajnos már vészesen defenzív, félek lejáratod magad. A többiek is kíváncsiak már, hogy amit állítottál, milyen érvvel tudod bizonyítani, legalább annyira, mint én az enyémet (gyártási költségek, eladások, piaci görbék és negyedéves jelentések :) ). Én ennyit tudok. :( Ma te jössz érvekkel és tényekkel, és én próbálok belekötni, részemről át is adnám a mikrofont, éééééés.... mehet!

(#185) Destructo


Destructo
aktív tag

Jó a cikk,köszi!Én vennék 16GB wifi fehéret,de 70k-t adnék érte max....

(#186) madgie válasza Destructo (#185) üzenetére


madgie
titán

Annyiért kapsz lassan iPad 2-t használtan, fehérben is... problem? :D

(#187) Zjunior válasza Destructo (#185) üzenetére


Zjunior
veterán

Itthon a Nexus 7 is van 80ba!
A mini meg 85-be újonnan szerintem nem kérdés a 2 közül akkor melyik!:)
Használtan még olcsóbb lesz!

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#188) Bone123 válasza Destructo (#185) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Sajnos a Nexus 7-et se lehet annyiért megkapni, a Mini pedig másfélszer drágább.

(#189) sien válasza Bone123 (#184) üzenetére


sien
aktív tag

nem hiszem el hogy még nem untátok meg :)

#185 Destructo: 77k bruttó az 16gb nexus7, azért az már elég közel van az igényeidhez.

[ Szerkesztve ]

(#190) icm válasza Bocha (#117) üzenetére


icm
tag

Ha figyelmesen olvastad volna rájöttél volna, hogy a túl sok feltételes mód közepette nem kötöttem bele a pixelsűrűségbe.

Hangszóró: http://manuals.info.apple.com/en_US/ipad_user_guide.pdf 7.-ik oldal. November 1.-én közkincsé téve.

Nem a megnyugvás miatt, de írhatunk pongyola cikket, hogy valamik megértsék vagy pedig igényesek akarunk lenni és vesszük a fáradtságot és leírjuk rendesen. És talán kiküszöbölhetjük idővel az app és játék külön kategorizálását.

Megjegyzésként még annyit, hogy talán applefanboy-ok is olvashatják az oldalt, ami szerintem igencsak pozitív. Az, hogy a szuperközeli 3mp-s iPad mini unboxingos szifon videó után láthatnak valami tényleg kézzel foghatóbb írást, azon kívül, hogy 1024x768 7,9"-en... örülni kéne, hogy nézik, olvassák. És sajnos miattuk is megkövetelhető, hogy talán miattuk is picivel pontosabban fogalmazzunk vagyis fogalmazzatok.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#191) kovsol válasza Zjunior (#187) üzenetére


kovsol
titán

mini 100k tudtommal itthon

May the Force be with you!

(#192) Zoja™


Zoja™
őstag

Sokszor olvasgatom a Mobilaréna cikkeit, de a hozzátartozó topic-okat már egyre kevésbé, mert kezdi elveszteni értékét. Biztos jó az IPad, biztos hogy jó a Nexus 7, és a többi ehhez hasonló kategóriájú kütyü, de...

Inkább elköltöm a fizetésem alsógatyákra, hogy a hét minden napján 2x tudjam cserélni, bevásárolni nem megy el helyettem, ráadásul a közelemben egy olyan bolt van ami rendelés után házhoz szállít alapvető élelmiszereket is. ( az is rokonoméké )
A barátnőmet egyik sem d.gja meg helyettem és a kutyámat sem viszi le sétáltatni, hogy ne sz.rja össze a lakást mire hazaérek a melóból.
Ha lekéselnek az utcán, nem a tabletemért fogok nyúlni, még ha akkora méretű is, hogy simán lehetne használni önvédelmi eszközként és a 112-t sem tudom egyszerűen elérni vele, ha már kifolyt 3 liter vérem.

,,Médiát fogyasztani" nem kezdek el 22" és HD minőség alatt, egy könyvet pedig inkább papíralapon olvasok és nem akaszt meg, ha rongyosra forgattam és vennem kell még egyet ugyanabból, ha 26-odjára is szeretném elolvasni.

Félre értés ne essék, nem fikázok senkit, mindenkinek szíve joga az, hogy mire költi a pénzét, kinek mi esik jól, de ezek az értelmetlen ,,párnacsaták" kiverik a biztosítékot. 1-2 évvel ezelőtt, ha kíváncsi voltam egy kütyüre és a cikkben nem találtam meg, amit akartam, akkor benéztem a topic-ba és biztos, hogy megtaláltam, amit kerestem.

Ma már el kell olvasnom több száz, vagy ezer hozzászólást ( aminek sajnálatos módon több, mint fele csak ,,trollkodásból" áll ), hogy a kívánt információt megkapjam.
És... Ha merek kérdezni, az esetek többségében azt a választ kapom, hogy lusta vagyok vissza olvasni, vagy a gugli a barátom.

Jelzem, csak 25 éves vagyok, nálam tapasztaltabb és korosabb felhasználókat biztos jobban kiakasztanak ezek a dolgok.

Befejeztem az OFF-olást...

(#193) Youri válasza Zjunior (#187) üzenetére


Youri
veterán

Hol van 85-ért mini?

RTX ON

(#194) twine válasza Touch-ko (#176) üzenetére


twine
addikt

Egyikőnknek sem lesz igaza ;)
A te környezetedben azt látod, én a sajátomban ezt amit leírtam...
A piacot, pedig nem gazdaságilag értettem, hanem fejlettségi szinten...
Sok olyan ember vesz körül (oktatási intézmény, felnőttképzés) akik eddig Iphone-t használtak,de közük nincs a számítástechnikához, vagy a geek világhoz...hozzászoktak hogy okos készüléket használnak, de kötöttségekbe ütköztek...és az Androidban látják a "továbblépés" lehetőségét...(hangsúlyozom egyszerű halandók akik a pc-t is csak "internetre " használják...nem Jailbreak-elnek, nem Root-olnak, csak használják ahogy megvették...)
Én nem javaslok senkinek semmit, csak "csendben" figyelem mi folyik körülöttem az elmúlt pár évben...
Nem is akarok erről vitatkozni,,,te is leírtad amit látsz a környezetedben,, én is...pont ;)

Az, hogy most előrendelésben mennyi fogyott, iphone-ból hidegen hagy...lehet félre érthető voltam...
Amire én gondoltam, az az, ami már olyan sokszor elhangzott! Véleményem szerint egyre kevesebbet rak le az alma az asztalra, ami az én véleményem szerint a jövőben ahhoz vezethet, hogy csökkenni fog a felhasználói tábor...
Ez nem tény,,pusztán fikció...amiben benne van az a lehetőség is,,hogy jön a jövőben egy Iphone6-7-8-9 bármi,,,ami olyat mutat majd, hogy mindenkinek földig koppan az álla....De a múltból, a mobil szegmenst(a laptopokat rakjuk félre, bár jogosan soroltad a mobil eszközök közé) nem fogják tudni fenntartani....csak ha változtatnak...
Hogy miben,,,ahhoz nem vagyok elég okos, mert akkor én is ott ülnék a mérnökök között.... :))
Nyitottabb, testre szabhatóbb, itunes-t nélkülöző,,,tudom is én,,,persze felvetődik a kérdés/probléma, hogy akkor már nem az lesz ami volt... :))
Na ezt oldják meg azok, akiket ezért fizetnek, én felhasználó vagyok, nem mérnök :U
Peace :R

[ Szerkesztve ]

(#195) dreamdancer válasza Bone123 (#174) üzenetére


dreamdancer
őstag

Ha elfogadom az előállítási kölséget, akkor is ezer sebből vérzik a számítás (és most a negyedéves eladott darabszámot is hagyjuk).

Tényleg úgy gondolod, hogy a teljes kisker ár az Asus zsebébe vándorol, a Google pedig 0 dollárt kap és még a szállítási-, csomagolási-, marketing- és bankköltséget is viseli? Sőt még ő fizet az Asusnak, hogy tegye rá a Nexus-logót a gépre? Ugyan már. Mivel a Google a megrendelő, az Asus pedig az ő szállítója, van egy átadási (szállítói) ár, amit kábé úgy lőhettek be, hogy a Google-nek azért ne legyen vesztessége a járulékos költségeken, az Asus pedig fel tudjon mutatni pár dollár nyereséget. Igen, tudom, ez is spekuláció - a fenti költségek azonban bizonyosan léteznek és csökkentik a terméken a két cég által elérhető nyereséget, ami eleve nem túl acélos, szóval max azon mehet a vita, hogy ezek aköltségek 15 vagy 30 dollárt jelentenek-e gépenként és és hogy marad-e egyáltalán profit a 8 GB-os Nexuson, amin aztán a Google és az Asus osztozkodhat.

Ez a (közel) zéró nyereséggel való referenciakészülék-gyártás pedig nem az Asus-szal, hanem a többi gyártóval kicseszés, aki a Samsung kivételével amúgy is csak küszködnek a tabletpiacon és em fognak (nem tudnak, nem akarnak) egy olyan piacon és olyan árakkal versenyezni, ahol nem tudnak nyereséget elérni, mert senki sem dolgozik ingyen. A HTC, az LG és a Motorola már nem is strapálja magát, a kínai gyártók még nyomulnak, ők még bírják az árversenyt a vackaikkal. Szép kilátáasok.

Nem a lényeg a fontos.

(#196) Bone123 válasza sien (#189) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Érvek hiján szerintem a vita le is zárult. :)

Amúgy ha már iPad Mini és a felbontás: jövőre minden bizonnyal "beretinul" ez a vonal, mert elképesztő sebességgel fejlődik a kijelzőipar. Nagyot néztünk a fullHD-s telók bejelentésekor, nos, a Japan Display (Sony, Hitachi, Toshiba) bemutatta a 2560*1600-as 7" képernyőjét 431ppi pixelsűrűséggel. :)

Jómagam is tabletvásárlás előtt állok, és az iPad Mini pont a felbontás miatt nem alternatíva, ha már 100k+-t kiadok, legyen "retina", használt/javított iPad3 vagy a €400-s Nexus 10 jól hangzik. De nem rossz készülék a Mini sem.

dreamdancer: ó jaj, ne vedd el a kolléga kenyerét. :N Azt hiszem lehengerlő bizonyíték a negyedéves mérce, a Nexus 7 fellendítette az Asus mutatóit, és hidd el, a többi nem azért szitkozódik, hogy milyen rossz a Nexus proram, hanem hogy ŐK mikor kerülnek be. :)

[ Szerkesztve ]

(#197) Youri válasza Bone123 (#196) üzenetére


Youri
veterán

Nekem az ár miatt nem alternatíva, az iPad 2-n sem volt vészes az 1024x768, ezen meg jobb is. De azért mellbevágna, ha jövőre kijönne egy retinás ebben az árban...

RTX ON

(#198) ROBOTER válasza Zoja™ (#192) üzenetére


ROBOTER
addikt

Van igazság abban, amit írsz, de a túlzások és a nyilvánvaló hazugságok viszik el a vitákat ebbe az irányba, és ez mind a két "tábort" érinti.

Lényegében most már kijelenthető, hogy amennyire az Apple-t segíti a fanatizmus, annyira üzleti érdek a másik oldalban meglévő utálat, és szép lassan egyiknek sem lesz műszaki alapja, csak érzelmi.

Részemről elég nehéz eldönteni, hogy ki a primitívebb: aki lekurvaanyáz ha Steve Jobsról nem csak pozitívat állítok, vagy akinek a fél agyát kitölti az "Appllle soha nyem csinájt innyovácsiót" mondat, a másik felét pedig a kb. 30 szavas magyar nyelv tudása, amivel az olvashatatlan hozzászólásait beírja.

A fanatizmus mindkét oldalán a gyártók nyernek!

(#199) tob!as


tob!as
tag

"A 188 dolláros alkatrészár mellé 10 dollár összeszerelési költséggel számolnak az elemzők, vagyis az új táblagép darabján nagyjából 130 dollárt nyer az Apple. Valójában persze ennél jóval kevesebbet, a becslés nem számol a fejlesztési költségekkel, marketinggel, csomagolással, logisztikával."

Tehát bőven 200 dolcsi felett van a gyengébb kijelzővel és procival szerelt tablet azaz simán ár alatt adja a Google is és az Amazon is a tabletet. Ez az Amazon esetében érthető, de a Google simán a többi gyártóval "cseszik ki".

(#200) Youri válasza tob!as (#199) üzenetére


Youri
veterán

A többi androidos tabletet a N7 előtt sem vették...

RTX ON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.