Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Jó teszt, mindenre kitértél! (ami ha 2003-ban születtél nem is rossz) ;)

[ Szerkesztve ]

(#2) #53932800 válasza _-ORANGE-_ (#1) üzenetére


#53932800
törölt tag

+1

(#3) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Nekem a második Mini volt lte 64gb, a méretén kívül más előnyét nem tudom megemlíteni.
Olvasni rossz rajta,lassabb mint az air és a kijelző egy fakó szr, a 60-as gammájával.
Sajnos a 3 ugyanez, touch id-vel.

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Részletes, alapos cikk, köszi!

Tegnap tapogattam meg a Westend-es MM-ben a Lenovo Miix 3 8"-et, ami elég hasonló paraméterekkel rendelkezik, és az összeszerelése is sokat javult az elődhöz képest - megfontolandó alternatíva lehet, 60k-ért.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) levente13


levente13
csendes tag

Csak, hogy akkor egy Cellularos iPadről kapjatok képet.

Az üzemidő bekapsolt Wi-Fi + aktív 4G mellett 2 nap.

Én tanulásra használom olyankor 1 telljes napot töltő nélkül bekapcsolt kijelzővel végig tudok vinni. Közben néha játék, messenger, internet.

A másik talán leg izzasztóbb feladata, amikor a kocsiban navigáció és a zene is róla megy. Úgy kb 5-7 órán keresztül bírja szuflával, mondjuk nem offline navigációt használva tehát az adatkapcsolatokat is terheli szépen.

Az akadásokat már lehet észlelni még a nem beta rendszerekkel is. Az iOs 8 ami már utolsóként ki jött rá. Továbbiakban már nem lesz támogatott, mert azért valamivel rá kell venni az embereket az újabb generációk megvásárlására. Azért megválni nem fogok tőle ha már nem kap frissítést, mert akkor JB és mehet fel az offline navi és fejegységnek, meg otthonra media lejátszónak és böngészésre elég lesz amíg ki nem fekszik.

Mindenesetre az biztos, hogy egy 4 magos kínai androidos táblagépről váltottam és ég és föld a különbség. A szofter optimalizációja Apple-sen jó, de a hardver erejével már ők sem bírnak mit kezdeni és az 512 RAM könnyen elfogy. Szinte minden alkalmazást újra tölt ha bármi mást megnyitsz utána. (Ez kicsit olyan mint az android 1GB RAM-al)

A cikk egyébként jól sikerült. Mondjuk a tesztvideók elég furcsák lettek. Én mondjuk ismerem a minőségét a videóknak meg aki a Mobilarena környékén járt az is, de aki csak a teszteddel találkozik az mondjuk lehet nem a csempét szerette volna megtekinteni.

Amihez nem értesz ne nyúlj hozzá.

(#7) Wiz Khalifa válasza #20749568 (#5) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Elvileg kapnia kéne az iPod Touch 5-nek iOS9-et.

Mivel az iPod Touch 5 is 2012-ben jelent meg mint az iPhone 5. És az iPhone 5 megkapja.

Smoke some weed nigga!

(#8) tibee77


tibee77
őstag

Nagyon jo idöben csinältad ezt a tesztet! :R Pont ma keszülök asszonynak venni egy mini 2-t es kiväncsi voltam rä, hogy hogy teljesit napjainkban.Igaz, hogy te az elsöt tesztelted de igy van legaläbb nemi rälätäsom a jövöre.Meg egyszer köszi! :))

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#9) Simi87


Simi87
senior tag

iOS 7-el használom, és hibátlan. Net, fb, mail, GTA...
teszi a dolgát. :)

(#10) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

5mpx-es kamera van benne, a hardver több mint 3 éves már. :) ezeket kérlek javitsd.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#11) alkatraz3000 válasza Wiz Khalifa (#7) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Csak az iPhone 5-ben A6 van.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#13) Auratech


Auratech
őstag

A mini hardveresen nem a legfrissebb de pont azt mutatja, hogy a becsülettel optimalizált oprendszer nem gáncsolja el ezt a szerény vasat. Tartalomfogyasztásra megfelelő lehet, főként, ha korábban vásárolt appok gazdagítják a használhatóságot.

Javaslom a családi megosztás funkcióját valakivel, aki appokat vásárol, ha a táblán egyébként nincs használatban bankkártyás Apple id. Én a fiamnak tudok így átadni minden appot, amiért az idők során elég rendes summát kipengettem. (megelégedéssel)

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#14) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Köszi a tesztet, jó volt! :K Mondjuk az illusztrációk nem lettek túl erősek. :( :))
Egyébként nekem régen volt iPad 2-m, amihez az iOS 7 után mar nem szívesen nyúltam. Olyan szinten belassult a rendszer, hogy már böngészni sem lehetett vele normálisan. Azóta mar egy Retinás minit használok nagy megelégedéssel. :))

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#15) T_Stark


T_Stark
őstag

Én is nemrég vettem egyet használtan.

Főleg tartalomfogyasztásra kell, arra meg teljesen jó is.
iOS 8.1.2 van rajta, és bizony sebességben még ezen a hardveren is oda-vissza veri az előző droidos tabomat, ami egy Tegra3-as volt, 1GB RAM-mal.

A kijelző hiába kis felbontású (retinához képest), de szép képe van.
Böngészni, chatelni, olvasgatni, zenét hallgatni, videókat nézni gond nélkül lehet rajta.

Ja, és marha jól néz ki, az összeszerelés meg mondanom sem kell, példás. A mérete nekem pont tökéletes, ettől se kisebb, se nagyobb nem kéne.

És még valami, ha csak néha nyúlok hozzá, megnézni egy emailt, Facebookra fellépni, olvasgatni kicsit, akkor nálam egy hétig is elmegy egy feltöltéssel az aksi.

[ Szerkesztve ]

(#16) shunter válasza AxBattler (#4) üzenetére


shunter
aktív tag

Hasonló adatokkal megáldott Asus ra cserélem a iPad mini met. Amúgy először erre a Lenovora cseréltem volna, de a Wacom toll győzött! 😊 Alapból se vagyok Apple fan, uh nem nyügözött le egyáltalán. Kisebb akadások is voltak, uh én azt mondom, h nem nagy cucc. Túl nagy a hájpja (de ez megszoktuk)
Ezek a Windows tabok olcsóbbak, jobbak (nekem) Van a mini helyett sok megbízható allternativa, jobb ár-érték arányért

Amúgy jó lett a teszt! Gratu! 😊

[ Szerkesztve ]

(#17) AxBattler válasza shunter (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Vivotab Note 8 ?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Jó kis teszt bár látok benne egy kis maga nyugtatgatást. :D
Amúgy tényleg korrekt még az ipad mini. Ha bár már androidos fronton mára már eléggé sok az olcsóbb, jobb készülék is. :(

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#19) shunter válasza AxBattler (#17) üzenetére


shunter
aktív tag

Igen, igen 😊

(#20) Auratech válasza s3nsitivity (#18) üzenetére


Auratech
őstag

Továbbra is azt tartom, hogy az Apple tabletjeit nem a húdefasza hardver értékeli fel, hanem a célzott platformra írt, egységesen magas színvonalú alkalmazások bősége.
Androidon is sok remek dolog van, sőt van, hogy ingyenesen találok kiválóbbat, mint ios-re pld a Wifi Overview 360 a telómon. A különbség az ios-en egységesebben magasabb színvonalon van. Az android szükségszerűen széttagoltabb. Több figyelmet igényel.
A win 10-zel és az x86-os erősebb, takarékos hardverekkel nagy lehetőséget kap a Microsoft mobil részlege is. Kérdés, lesz-e kedvük élni vele...

Auratech Field Recording

(#21) s3nsitivity válasza Auratech (#20) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hát nekem is volt ipad minim.. de többet nem vennék.
Nem ér annyit amennyit kérnek érte.

Az appokkal meg én pont fordítva vélem.
AZ ios-es appok.. hát.. halottról jót vagy semmit. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#22) raziel01


raziel01
veterán

Op3n Dott tablet 15k-ért volt, valahol még most is ennyi a Tescoban. Gyakorlatilag tudásban iPad mini szintjén van, felbontás is ugyan az.

(#23) shunter válasza Auratech (#20) üzenetére


shunter
aktív tag

Win&WP fronton, már csak a fejlesztőkön múlik. Mostanában úgy érzem nagyobb figyelmet kap, aminek örülök mert lumiám van, és próbálok is az MS ökoszisztémára hajtani. És pont azért mondom azt, h aki Apple fan és akine van iphone, mac annak evidens választás pl mini.

[ Szerkesztve ]

(#24) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Köszi a cikket :R
Az egyetlen hiba hogy már nem 2014 vége van. :)

Az lenne a kérdésem, hogy iOS8 mennyivel lassabb az iOS6-hoz képest? Ha esetleg az iOS7 még hozza az iOS6 sebességét, iOS6-ról hogyan tudnék frissíteni 7-re?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#25) Gengi


Gengi
senior tag

Én ezt a modellt akartam először, de aztán úgy voltam vele, hogy a vas elég lesz 1000 évig netezni. Viszont a kijelző szerintem mérföldekkel a retina mögött van. Ígyhát vártam egy évet és megvettem a retina minit :).

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#26) voyager4.4 válasza raziel01 (#22) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Sajnos nincs az ipad mini szintjén. Rengeteg gond van azzal a tablettel, kezdve az inkompatibilitási gondokkal az x86 miatt, egészen a minőségbeli problémákig...

Más: Örömmel olvastam a cikket, bevallom pozitívan csalódtam (szokásos ömlengésre számítottam, mint pl volt nyáron az a cikk az i4-ről..),

no fate but what we make

(#27) Polllen válasza Tomi_Ohl (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sokkal lassabb mások tapasztalata szerint és nem tudsz 7-re frissíteni, csak 8-ra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) Armoury2003


Armoury2003
csendes tag

Köszönöm szépen a kritikákat, a képek valóban nem túl szépek, a következő cikkemben megpróbálok javítani a minőségen. A dátum azért nem stimmel, mert még decemberben írtam, csak már nagyon későn küldtem el.

(#29) Tomi_Ohl válasza Polllen (#27) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Kár érte. Na mindegy, akkor asszem marad a 6, úgyse az enyém a tablet. :DDD

Szerk: valami ilyesmi nem működhet?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#30) alkatraz3000 válasza Tomi_Ohl (#29) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Sajna semmi megoldás nincs.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#31) Armoury2003 válasza Tomi_Ohl (#24) üzenetére


Armoury2003
csendes tag

Hát, én már iOS 8.1-gyel vettem szeretett tabletemet, így az iOS 6-ról nem tudok beszámolni. Amúgy ezeket a videókat találtam:
https://www.youtube.com/watch?v=oRiXnb_5670
https://www.youtube.com/watch?v=odXY3wLiUq4

Azt olvastam még, hogy iPhone 4S-en (ami szinte dettó ugyanez a hardver) jobb, mint az iPhone 4 és az iOS 7 halálos összecsapása, de rosszabb, mint a 3GS-en viszonylag pöpecül futó iOS 6. Ez lehet a helyzet az iPad mininél is.

Főverzió-frissítésnél (amikor az első szám is változik a verzióban) érdemes iTunes-ra dugni az iPadet, backupot készíteni, gépről visszaállítani a tabletet, végül a backupot visszatölteni rajta. (Elvileg így gyorsabb lesz, a nővérem 4S-ét is így frissítettük és egész jól megy. De ha nem változik az első szám, nem kell ám félni a WiFi-s frissítéstől!)

(Amit még az előző hozzászólásnál elfelejtettem: a videók valóban unalmasak, legközelebb kimegyek a szabadba és ott csinálok videót.)

[ Szerkesztve ]

(#32) Armoury2003 válasza Wiz Khalifa (#7) üzenetére


Armoury2003
csendes tag

Az igaz, de gyengébb hardvere van, szóval nem olyan biztos.

(#33) Armoury2003 válasza alkatraz3000 (#10) üzenetére


Armoury2003
csendes tag

Kamera javítva, viszont a mini 2 és negyed éves lesz nemsokára, mert ősszel jelent meg. De azért köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet rá!

(#34) alkatraz3000 válasza Armoury2003 (#33) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De maga a hardver ami konkrétan a 4s-tol érkezett, az mar 3.5 lassan. :) az iPad Mini az tudom, hogy 2 múlt :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#35) Armoury2003 válasza alkatraz3000 (#34) üzenetére


Armoury2003
csendes tag

Igazad van, de a 3. oldalon beleírtam a cikkbe, hogy az iPhone 4S-ben is ilyesmi hardver volt. (Nem teljesen, mert ott az A5 chip egy picit vastagabb.)

[ Szerkesztve ]

(#36) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

a jegyzettömb is szaggat néha..., mert az iOS baromi takarékos
:DDD
nem az iOS-el van bajom, csak szerintem nem létezik manapság takarékos oprendszer legfeljebb valami speciálisan összerakott linux distroval.
Utoljára win98 volt talán takarékos, pedig aztán nem tudom azon felül mi zabál annyi hardvert, mert az a pár animáció+blend effekt GPU-val "ingyen" kellene legyen kb.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#37) druzil


druzil
tag

Ugyanilyen minim van ios 7-tel. Ami a legidegesitobb benne az az, hogy amint kilépsz a böngészőből, újra tölti az oldalt. Ezt meg édesanyám op3n dott tabletje sem csinálja. Amúgy ios7-tel még mindig kifogástalan a sebesség, szaggatast nem láttam soha, mondjuk face time-ot még életemben nem használtam. A legnagyobb előnye a többi táblához képest szerintem az a 10-11 óra képernyőidő amit egy feltoltessel produkál, meg talán a minőség: egyszerűen rossz érzés utána más tablethez hozzanyulni. Én 48-ert vettem tavaly májusban, de többet nem is ér, ha lenne tab BlackBerry 10 os-sel, arra azonnal lecserelnem

(#38) Tomi_Ohl válasza Armoury2003 (#31) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Köszi.
Hát ahogy nézem a videót, a 7 még ok, de a 8-nál már... Hát.. Nem vészes, de nem egy Apple termékről várnék ilyen teljesítményt. Aztán lehet, hogy a tulajdonosnak megfelelne. Mondjuk még így is jobban néz ki a barátom iPhone 4S-étől, bár ilyen rövid videóban lehet, hogy nem jön át annyi probléma.
8.1-gyel neked is melegszik?

alkatraz3000 akkor amit linkeltem, az nem lenne szerinted kivitelezhető?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#39) rbalint88 válasza Armoury2003 (#31) üzenetére


rbalint88
addikt

2013 májusában vettünk egy ilyen ipad minit, csak wifi+cellular változatot. Egy "nagysikerű" wayteq tabletes próbálkozás után -3 óra alatt lemerült standbyban is, de legalább foslassú volt gyenge wifivel- megbeszéltük, hogy veszünk egy ilyet részletre a t-nél, úgysem árt a mobilnet és a készülékbiztosítás, meg amúgy -kivételesen- jó áron adták a készüléket egy átlag bolthoz képest. Így lassan két év után azt kell, hogy mondjam, nem bántuk meg. Alapvetően asszonynak lett az egyetemi dolgokhoz, jegyzetet olvasni, stb, de minden téren bevált. Oké, alap dolgokra használjuk csak (mail, fb, fb chat, imessage, index, pdf, dokumentumolvasás), viszont ezeket megbízhatóan teszi. Mivel van mellette iphone is, ezért az offline navit is ki tudtam próbálni, mivel anno akcióban megvettem a Sygic Európát 30 euroért. 6 órán keresztül ment akkuról, 17%-os töltöttségnél léptem ki a programból. Akadás nélkül, gyönyörű pontosan navigált. Ja, a wifis verzióban nincs gps chip, úgyhogy offline navit kár rá hekkelni. Amúgy akkuidőben ahogy már írták, kb 10 óra kijelzőidőt tud, békén hagyva pedig alig fogyaszt, elvan standbyban egy hétig.
Retinás minit próbáltam, nem volt akkora átütő élmény a sima után, hogy cseréljünk rettenet ráfizetéssel. IOS8 lagokat nem nagyon tapasztalok. Szerintem egy használt wifis példány 40 körül, egy sim-es 50-60 között a mai napig korrekt vétel, ha nem benchmark/játékos vérpistike az ember.
Időseknek, technikai analfabétáknak csak ilyet vennék, mert egyértelmű a kezelése, illetve ami még jobb: működik.
Mobilos vonalon volt minden készülékem, 7 db androidos, 100e fölötti kategória, Lumia 800, 820, 920, BB Z10, iPhone 4S, 5, 5S, és igazán elégedett, vagy inkább nyugodt csak az iPhone-okkal voltam. Talán a BB állt hozzá legközelebb felhasználói élményben, bár a dizájnon és az appok (akkori) számán még volt mit dolgozni. Csak hát maga a készülék ment tönkre gyorsan, mind a 4 darab...
Ja és nem vagyok elvakult Apple-fan: az OSX-től például totál idegbajt kapok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) tovgab válasza tibee77 (#8) üzenetére


tovgab
aktív tag

Üdv!

Én is karácsonyra leptem meg magam egy mini 2-vel és nagyon elégedett vagyok vele!
Nem lehet megakasztani semmilyen alkalmazással, számomra tökéletes a kijelzője is.
És ami a leghihetetlenebb, az az aksi:

Szóval én csak ajánlani tudom, nem fogsz/fogtok benne csalódni!

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#41) tibee77 válasza tovgab (#40) üzenetére


tibee77
őstag

Köszi az infokat!Idöközben mär megvettem neki, volt is örüles rendesen. :) Nem semmi akkor az akksija, ha igy birja. :C

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#42) Armoury2003 válasza Tomi_Ohl (#38) üzenetére


Armoury2003
csendes tag

Nekem nem szokott melegedni.

(#43) Tomi_Ohl válasza Armoury2003 (#42) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az mindenképp jó hír. Na mindegy, még úgyis megbeszélem a tulajjal, meg majd benézek az iPad mini mobilarena topikba is.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#44) Armoury2003 válasza levente13 (#6) üzenetére


Armoury2003
csendes tag

Köszi az infókat, bele is írom őket a cikkbe.

(#45) s3nsitivity válasza levente13 (#6) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Persze, hogy újra töltenek az appok.. nincs is multitasking ios-en. :D
Egy ilyen hardver meg egy nagyobb erőforrás igényű appot nem tud egyből vissza állítani így azok mindenképp újra fognak töltődni

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#46) zsircica


zsircica
csendes tag

Karácsony előtt sikerült nyerni egy ilyen gépet. Isten igazából nem vagyok tőle elájulva: a kijelző felbontása elég béna: nagyrészt szöveg olvasásakor venni észre, mert a kicsi betűk már elég szőrösek, ettől függetlenül a színek és a betekintési szög is nagyon jó. Amikor kézhez kaptam, sikerült bekapcsolni addig a pontig, amíg jelzi, hogy kéne net kapcsolat. Wifi otthon nem volt, összedugtam a géppel, letöltöttem az iTunes programot, beregisztráltam, bankkártyástul mindenestül (enélkül nem engedett tovább), mindössze 628 HUF ( :Y ) költségért. Másnap irány venni egy routert. Ha már a boltban voltam vettem hozzá egy tokot meg egy fóliát is (össz. 12.500 HUF). A gyerekek jót játszanak rajta. Én arra használom, ha nem megy az asztali gép ez úgyis be van kapcsolva és a neten gyorsan meg lehet nézni rajta bármit. Safari elég gyors, az akksi jól bírja, az op. rendszer 8.1 gyárilag és olyan, mintha egy darabból lenne az egész cucc. A csomagban benne volt a számla is (82.900 HUF), na ennyit nem ér.

(#47) alkatraz3000 válasza zsircica (#46) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Hat az Apple id gyartasert csak azok fizetnek, akik csöppet sem néznek utána :(

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#48) zsircica válasza alkatraz3000 (#47) üzenetére


zsircica
csendes tag

Ez az első apple cuccom. Amikor a kapuban a kezembe nyomta a futár, hogy használd egészséggel nem az volt az első gondolatom, hogy lehet ingyen apple ID-t csinálni. Ráadásul be se lehetett kapcsolni, csak addig amíg egy ábra mutatta, hogy a csatlakozót dugjam össze egy asztali géppel. Egyébként meg utólag, más helyében én is tudok okosakat mondani. Azt a 628 forintot meg nem emlékszem, hogy tőled kértem volna kölcsön. :(((

(#49) t_end1


t_end1
újonc

Én azóta is Mini-t használok. Médiafogyasztásra kiváló! :)

Írj e-mailt nyugodtan! :)

(#50) Alex91 válasza zsircica (#48) üzenetére


Alex91
félisten

Egyszeruen leterhelte a szamladat, nem emel le ilyenkor semmit! Hulyesegeket ne terjesszunk mar...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.