Hirdetés

2020. április 6., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Syl

Syl
(nagyúr)

Komoly üresjárati fogyasztása van a gépednek :Y

Words cannot express how much i don't care

(#2) Ringman

Ringman
(veterán)

jó cikk, nekem is ilyen ups-em van.

viszont: milyen adatkábel kell hozzá? neked volt a csomagban usb-dataport kábel, vagy külön vettél hozzá?

(#3) Kolondrum válasza Ringman (#2) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

Az egyik vége usb (számítógépes oldal) a másik meg szerintem utp, nézd meg a képen, telóról vagyok. Igen adták hozzá mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

N105 okosóra eladó, új, olcsón. MI Note 10

(#4) Vasinger!

Vasinger!
(nagyúr)

A videóban jól látom, hogy idle a géped 260 Wattot fogyaszt? Mert nehéz leolvasni kicsit, mert homályos.

Azon a macskán besírtam :D Ha tűz lenne a házban, akkor se ébredne fel :D

[ Szerkesztve ]

I'm Mr. Meeseeks, look at me! #Wubalubadubdub#

(#5) Ringman válasza Kolondrum (#3) üzenetére

Ringman
(veterán)

én meg nem kaptam hozzá.
ja mert nekem 550-es van, nem 700-as, rosszul emlékeztem :W
kívülről meg ugyanolyan a 2 modell

(#6) Kolondrum válasza Vasinger! (#4) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

igen,közel annyit, 236watt, a középső sor a látszólagos teljesítmény. Kivételes darab nem?
A cica meg tud harapni meg támadni is ha nem tetszik neki a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#7) Raucher válasza Kolondrum (#6) üzenetére

Raucher
(tag)

Mennyi az UPS fogyasztása, feltöltött, aksival, más fogyasztó nélkül?

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#8) Kolondrum válasza Raucher (#7) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

kb 8W

(#9) JetiRulez

JetiRulez
(őstag)

Korrekt kis eszköz. A következő gép mellé valószínűleg veszek majd valami hasonlót. Köszönöm a tesztet! :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#10) mghltm

mghltm
(őstag)

"1-2 héttel ezelőtt azonban amikor az SSD-re átállás történt, jött egy áramszünet."

ugyanebbol az okbol kifolyolag gondolkodok en is egy hasonlo eszkoz beszerzesen, pont jokor jott az irasod. koszonet erte! :R

a cica halali ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11) Normi™

Normi™
(őstag)

Én is most újítottam be egyre,igaz nem ilyen típusúra,mert kb. napi 5-6 pillanatnyi áramkimaradás volt,persze mióta megvan egy sem.Az enyém 300w-os,elégnek tűnt elsőre a terheletlen állapot pár percig "életben" tartásához,még nem vizsgázott,de arra amire vettem tuti jó,hogy egy pillanatnyi nem vágja tönkje a ramot,alaplapot,winyót.

[ Szerkesztve ]

(#12) hocico

hocico
(tag)

egyszer nyáron: vihar, villámlások: elment az áram. no problem: kb. 15percig még nyomtam vmi gammát :)

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#13) MasterDeeJay

Én egy Powercom 600-ast váltottam egy régi APC Smart 600-asra (kuka mellől 1990-es gyártás szerelővel átnézetve/javítva + túláramvédő szintén APC utánakötve) , ég és föld a kettő. Míg a Powercom 250w-nál elszállt, addig az APC 400w-ot simán bír. A konfigom üresjárata 150w, terhelve 350w.
Az APC-ket nagyon tudom ajánlani!

The Glorious Xeon Gaming Master Race :)

(#14) dave666

dave666
(aktív tag)

Köszi a bemutatót :R
Az APC=minőség :K

Dave666

(#15) MZperX75

MZperX75
(addikt)

Jó kis teszt!

Nekem egy kicsi 325VA-es van
(nagygépemet be sem tudtam róla kapcsolni idle 160-170W)

Mondjuk én úgy is eladtam
, egy HTPC-re van kötve.(E-350 brazos)

Monitor nélkül szerintem talán egy órát is elmegy (HTPC idle 18-25W)

2x volt áramszünet mióta megvan,nem voltam itthon,így nem tudom meddig volt szünet(álítólag bő fél óraát) a kis masina észre sem vette ,hogy akuról megy :)

APC..325VA-esem van

teszt :C

(#16) Flashback

Flashback
(addikt)

Sziasztok

Ugyan ilyen szünetmentesem van. Master funkció nélküli még. Ezekhez még nem adtak USB-s adatkábelt.

Ringman: Adatkábelt 1000 forintért tudsz venni az APC szakszervízben és az, SOSUPS-ben. (USB az egyik fele a másik pedig RJ50! [nem RJ45])

Az első verziósoknál a kondi száradás gond volt. Nekem szakszervizben cserélték (3500 forintért, 5db 22uf-es kondi). Ezeknél nem tudom hogy probléma lehet-e belőlle.

Notification és a Runtime beállítások még fontosak a PowerChute-nál. Erről írhattál volna még bővebben, amúgy jó a teszt grat!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ] Everything begins with an idea...

(#17) Archer

Archer
(őstag)

Korrekt cuccnak tűnik arra amire kitalálták meg ezért az árért de én abban a 405W-ban azért kételkednék. Nekem Smart 750XL van ami 25 kg két akksival és az tud 600W-ot. A marketing gépezet APC-éknél is működik, a mostani APC már nem az mint 10-15 éve.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#18) domi007

domi007
(őstag)

A cikkben megfogalmazott kérdésre a kisge*i válaszom: lejjebb ugrik a laptop kijelzője, onnan veszem észre :P :P

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#19) Dyingsoul

Dyingsoul
(veterán)

Nekem ebből kettő is elkelne otthon, de sajna még mindig túl borsosak ezek a szünetmentesek árai... :W

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul -- Honlap: http://diablo3.hu/

(#20) Kolondrum válasza Archer (#17) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

Én nem mert tudom mekkora terhet kapott tesztkor, közel a maxot és túlélte 100%-os akkuval.

(#21) gekkoXT válasza Flashback (#16) üzenetére

gekkoXT
(senior tag)

Ez a kondi száradás miben nyilvánul meg?

(#22) mr_ricsi

mr_ricsi
(veterán)

"Ez az egész VA kifejezés humbug, inkább Wattokat írnának ki, az sokkal többet mond."
Ez a számozás nagyon régi, és amíg a PFC-k be nem költöztek a tápokba, nem is nagyon kellett a hatásos teljesítményre figyelni. Vagyis a VA megadása nem humbug, csak időközben a világ haladt tovább.
Az APC korrektül megadja a hatásos és a látszólagos teljesítményt is, tehát ezekkel nincs semmi baj.

"Nem mellesleg ebben a szünetmentesben lévő ólom-sav akkumulátor nem arra lett kitalálva, hogy hirtelen ráakasszanak közel maximális terhelést. "
A kereskedelemben elterjed akkutípusok között nincs erre a célra jobb, mint a savas ólomakkuk, mivel kicsi a belső ellenállásuk, ezért nagy áramokkal terhelhetők.

"Fontos tudni, hogy ezt csak akkor tudja, ha 100%-on van az akku, próba képen 75%-ra merítettem majd terhelés alatt lekapcsoltam a hálózatot, kikapcsolt a gép, mintha áramszünet lenne"
Meg kellett volna vizsgálni, hogy ezt nem a tápod aktív PFC-je okozta-e valójában. Én inkább ezt tartom valószínűnek, nem a 75%-ra merített akkut.

"A teszt annyiból állt, hogy egy sima transzformátort és egy kapcsoló üzemű tápot rádugtam megmérni azt, hogy észlelhető e a 6ms-os kimaradás. "
- A 6ms a valóságban a duplája vagy a triplája -12-20ms-.
- Ha a kimeneti fesz jelalakja lépcsős szinusz, akkor nem javasolt rá 50Hz-re tervezett, lemezvasmagos trafókat dugni, mert a felharmonikus tartalom a vasmagot fogja melegíteni, ami szélsőséges esetben a trafó leégését okozhatja.

Az UPS-edben ez az akku van, és még érdemes megnézni innen az áthidalási idős ábrát.
Az áthidalási időt az UPS max terhelése felére szokták megadni, és általában az UPS-eket is a max terhelés duplájára szokták méretezni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) Kolondrum válasza mr_ricsi (#22) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

Ez igaz, de ha belegondolsz a wattokat nézzük erősen.

Akkura: Így van azóta én is utánajártam.

Kikapcsolásra: Relé hangot hallottam a szünetmentes felől, szerintem ő kapcsolt le nem pedig a tápom.

Azzal tisztában voltam, hogy az egész szünetmentest kb 50%-os hirtelen rákapcsolt teherre találták ki, a doboza eléggé ezt mutatja.

Nem is akartam én belefolyni mélyen a dologba, amire kell jó, de tény, hogy van olyan cucc amit nem mernék rákötni.

[ Szerkesztve ]

(#24) Flashback válasza gekkoXT (#21) üzenetére

Flashback
(addikt)

Hibás működés: Úgy érzékeli hogy túl van terhelve!

[ Szerkesztve ] Everything begins with an idea...

(#25) gordonfreemN

gordonfreemN
(addikt)

" Azaz 700 Volt-Amper, ez a látszólagos teljesítmény, azaz az áram és a feszültség szorzata mindenféle cosφ nélkül, pontosabban ha a cosφ=1-el tehát tisztán hatásos a fogyasztás akkor igaz ez. A valóságban hair kap egy 700W-os tegyük fel ellenállás terhelés, akkor biztosan elszáll."
Frissítenék: pont, hogy a 700W-os vasalótól nem fog elszállni, mert ohmikus terhelés esetén nincs meddő teljesitmény az áramkörben, azaz cosφ=1. Viszont ha RLC -t kapcsolsz rá (sz.gép táp), ott kell figyelembe venni a gyártó által megadott max Watt! értéket. Igaz ez utóbbi induktiv és kapacitiv terhelés esetén is. Csak épp esetünkben kevésbé fontos.
Tehát lényegében a táppal kapcsolatban igazat szóltál.

Andris

(#26) mr_ricsi válasza gordonfreemN (#25) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

"Frissítenék: pont, hogy a 700W-os vasalótól nem fog elszállni,"
De igen, le fog kapcsolni. A 405W/700VA azt jelenti, hogy mindkét paraméteren belül kell maradni. A 700W-os vasaló fogyasztása kifejezhető 700W-ként és 700VA-ként is. A 700VA-t nem lépi túl, a 405W-ot igen, ezért az UPS túlterhelésvédelme működésbe fog lépni.

"Viszont ha RLC -t kapcsolsz rá (sz.gép táp), ott kell figyelembe venni a gyártó által megadott max Watt! "
A táp max Watt értéke nem érdekes.
Egyrészt azért, mert az a szekunder oldal által leadott teljesítményre vonatkozik, míg az UPS-t ennél nagyobb teljesítmény is terhelheti, mivel a táp hatásfoka kevesebb 1,00-nél.
Másrészt ha a max. 500W-os táp egy 100W-os konfigot hajt, akkor felesleges hozzá 500W-os UPS-t választani, még ez a 405W-os is bőven sok.

(#27) mr_ricsi válasza Kolondrum (#23) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

"Kikapcsolásra: Relé hangot hallottam a szünetmentes felől, szerintem ő kapcsolt le nem pedig a tápom."
Az átkapcsolás alatti fesz ingadozást, vagy a lépcsős szinusz jelalakot a táp aPFC-je zavarjelnek érzékelheti, és nekiláthat védekezni ellene. Ezt teheti úgy, hogy az UPS felé megnő a fogyasztás. Ha csak 10%-kal, nálad már az is elég, hogy az UPS kikapcsoljon.
Például 5-6 éve a Sirtek belű Chieftek tápoknál 2-3x-osára nőtt a terhelés, fulladtak is le a kváziszinuszos UPS-ek.

"Azzal tisztában voltam, hogy az egész szünetmentest kb 50%-os hirtelen rákapcsolt teherre találták ki, a doboza eléggé ezt mutatja."
Hogyan lehet az UPS-re terhelést "nem hirtelen" rákapcsolni :F

(#28) Kolondrum válasza mr_ricsi (#27) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

nem érted, 100%ot rákasztani hirtelen nem jó,kb 50% az ami nem terheli meg és nem kínozza az akkut.

Gordon! 700 wattot nem bír el hidd el. Még hatásos felállásba sem.

[ Szerkesztve ]

(#29) Gergő_

Gergő_
(őstag)

laptopot meddig visz el?

(#30) Syl válasza Gergő_ (#29) üzenetére

Syl
(nagyúr)

Laptophoz minek UPS?

(#31) Kolondrum válasza Gergő_ (#29) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

nincs laptopom.

(#32) Male válasza Syl (#30) üzenetére

Male
(veterán)

Talán áram nélküli helyre gondolja... ismerős is gondolkozott ilyenben, mert több napra kéne neki a noti olyan helyen, ahol nincs áram (feltöltött UPS-t vinne magával, és arra dugja, ilyenben gondolkozott).

A cikkírónak: Ha megoldható, mérnél egy olyat, hogy a fogyimérő az UPS előtt vs. UPS után? (természetesen nem akkor, amikor tölt az UPs :) ). Jó kiegészítés lenne a cikkhez, talán nem csak engem érdekelne, hogy mennyit dob a fogyasztáson az, hogy ezen keresztül van kötve a gép.
(gép lekapcsolva, idle, max terhelés)

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#33) kisbalázs

kisbalázs
(tag)

jó cucc én sima szünetmenteset vettem, ahol lakok nem csak az a baj hogy áramszünet van kb naponta hanem ha van áram akkor se fix 230V, havernak atvjhez is kellett venni mert a túlfeszkót le tudta szabályozni de amikor kevesebb jött kikapcsolt kb 20-30 percenként :)

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#34) Syl válasza Male (#32) üzenetére

Syl
(nagyúr)

Jah, így érthető. Szerintem 15-20 órát tuti elmegy róla :)

(#35) Kolondrum válasza Male (#32) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

este meglesz,de tudom az eredményét. 8w-ot kér az ups,erre jön rá a gép,perifériák.

(#36) Male válasza Kolondrum (#35) üzenetére

Male
(veterán)

Köszi! (többről olvastam máshol, illetve százalékosan is növelt, de az másik UPS volt)

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#37) Cartman002

Cartman002
(aktív tag)

2007 nyarán vettem egy ilyet, az még a régebbi, master nélküli változat, valamint az enyémnek még nem ebből a fényes fekete műanyagból készült a háza.

Teljesen meg vagyok vele elégedve, kezdetben két gép volt rákötve plusz modem meg router, mára ez egy gépre csökkent (egy viszonylag nagyobb teljesítményűre) és így is kibír 2-3 percet ami bőven elég arra hogy lehibernálja magát.
Akkut elvileg három évente kell benne cserélni, a program már jelzett többször is, de ez anyagi okokból egyelőre elmaradt, viszont így is szépen működik.

(#38) Kolondrum válasza Cartman002 (#37) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

pcx-be van hozzá akku úgy láttam.

(#39) Cartman002 válasza Kolondrum (#38) üzenetére

Cartman002
(aktív tag)

Köszi, megnézem, lassan már le akarom majd cserélni, mert egyre kevesebbet bír ki áramszünetnél.

(#40) gordonfreemN válasza mr_ricsi (#26) üzenetére

gordonfreemN
(addikt)

Nos igen, igy is lehet értelmezni az adatokat, de én abból következtettem erre, hogy az én 400VA és 300W-os szünetmentesem simán elviselte a 350W-os terhelést. De a gép tápjával már közel sem ilyen fényes a helyzet 330W a vége. Rossz konklúzió...

A max Watt -os témánál meg másra gondoltam, nem a táp leadható max teljesitményére, de ezek tükrében már kevésbé lényeges.

[ Szerkesztve ]

Andris

(#41) Archer válasza Male (#36) üzenetére

Archer
(őstag)

A nagyobb (amikbe akár több aksi is lehet) vagy régebbi modellek azért többet fogyasztanak a komolyabb elektronika miatt, átlagban olyan 20-30W-ot mondanak rájuk.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#42) hcl

hcl
(nagyúr)
LOGOUT blog

Zsír cucc, és jó ötlet.

Amúgy az SSD-k egyes tapasztalatok szerint (esetleg bizonyos típusok) nem szeretik a hibernálást, de ha csak áramszünetkor hibernál, akkor simán jó.

"A kapcsoló üzemű működési elve miatt nem érezte meg a kimaradást, tartalmaz az áramköre kondenzátort ami ennyire rövid idő alatt nem sül ki"
A normál tápegységekben is van kondenzátor, az egyenirányított kimenetet simítani kell... Hogy hogy tűri a kimaradásokat, az sok mindentől függ, többek között a kondenzátorok állapota, kapacitása, meg a terhelés mértéke.

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#43) Kolondrum válasza hcl (#42) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

nincs hibernálás ssd miatt,nem tudom mit csinált volna ha lejár az idő!

Tisztába vagyok a tápos témával,de biztos van olyan eszköz amibe a trafó megérezné felépítése miatt. Nem lehet mindenbe kondi meg minden. Nagyon nagy téma ez kár belemerülni.

(#44) hcl válasza Kolondrum (#43) üzenetére

hcl
(nagyúr)
LOGOUT blog

Kondi, meg minden, az minden tápegységben van.

Az egyszerű táp : 220,bizti,trafó,egyenirányító,kondenzátor, fogyasztó
Kapcsolóüzemű : 220,bizti,egyenirányító,kondenzátor,nagyfrekvenciás szaggatás,trafó,egyenirányítás,pufferkondenzátor,fogyasztó

A kondenzátor mindenképp pufferként működik, és elég nagyban befolyásolja a táp érzékenységét a zavarokra, főleg a 220 negatív irányú ingadozására.

[ Szerkesztve ]

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Male válasza Archer (#41) üzenetére

Male
(veterán)

Igen, ilyesmi értékeket olvastam én is... ezért lennék kíváncsi egy mérésre.

(#46) Kolondrum válasza hcl (#44) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

peace. Adsl modem: ac 230 ból ac 12v ennyi nem többet csinál.

(#47) hcl válasza Kolondrum (#46) üzenetére

hcl
(nagyúr)
LOGOUT blog

Az is tápegység, csak az egyenirányító része a modemben van. A modem procija egyenfeszről megy, szóval csak lesz ott egyenirányítás :)

(#48) Kolondrum válasza hcl (#47) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

Fáradt vagyok nyűgös nyertél igaz oké, csak peace. :O

mérek kolléga kedvéért. lassan eredmények.

(#49) hcl válasza Kolondrum (#48) üzenetére

hcl
(nagyúr)
LOGOUT blog

Ja, no offense, csak magyaráztam :)

(#50) Kolondrum válasza Male (#36) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

gép-lcd-router-modem-hangfalak:

kikapcsolva:
UPS: 31.4W
UPS nélkül: 29W

Idle:
UPS: 243-246w
UPS nélkül: 234-236w

load (prime 95 64bit small fft):
UPS: 340W
UPS nélkül: 335W

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.