Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) kali válasza Mr. Teddy (#1350) üzenetére


kali
legenda

nézd meg, hogy milyen kiválasztható lehetőségek vannak a lemezkarbantartóban, van ott olyan is, amit külső alkalmazás "szemetel" be.
arról nem is beszélve, hogy akár a nem használt külső alkalmazások eltávolítására...stb is lehetőséget ad.

a fórumban sokkal cifrább problémák is felvetésre kerültek/kerülnek, én is voltam úgy sokszor, mint most te, hogy egy iphone/ios témában írtam az android mellett érvelve, mert egy ios használó olyan android "hibákat" vetett fel, amik mások szerint nem hibák...stb, illetve fordítva is volt már többször is, az ios mellett is felszólaltam, ha úgy éreztem szükségét, ettől szép a fórum, mindenkinek más igényei, elvárásai...stb vannak, ami neked, nekem, vagy bárki másnak jó és úgy természetes, az másoknak nem, ez van...
mindenki döntse el, hogy milyen elvárásai vannak, ami nekem hiányzik egy rendszer alatt, az másnak még felesleges funkció lehet, és fordítva.
akik leírnak problémákat, azok többnyire már rendelkeznek adott telefonnal, használják adott rendszert, és vagy van megoldás a problémájukra, vagy nincs, ezért eldöntik, hogy az számukra mennyire kompromisszumos hiba.
engem például nagyon zavart ios 5 alatt, hogy nem lehetett állományokat betallózni safari alól, egy képfeltöltőre...stb történő feltöltéshez, de ettől még nem cseréltem le a telefont, és végül ios 6 alól már elérhetővé tették a funkciót, szóval érdemes volt kivárni.
ios 5 alatt sok ios használó rugózott rajta, hogy minek az a funkció, meg oldjam meg másként, de én megszoktam korábban android alatt, hogy a telefonról is tudok feltölteni képernyős mentést, ha például adott mobilos témában próbálok segíteni valakinek a fórumon, és ez olyankor is megtörténik, amikor csak mobiltelefon van nálam.

(#1352) nord_ válasza kali (#1351) üzenetére


nord_
veterán

Megy az iPhone-ról is (pl. Dropbox).

(#1353) kali válasza nord_ (#1352) üzenetére


kali
legenda

ios 5 alatt nem lehetett betallózni safari alól, pedig sokszor kellett volna, főként képes tárakra; kepfeltoltes.hu, imageshack.us...stb.
sőt, facebook esetén sem lehetett direktben képet feltölteni, csak ios 6 beta óta.

(#1354) atee


atee
őstag

iOS ről mentem Androidra.
Igazából egyik sem tökéletes vagy jobb a másiknál. Más, de mindkettő élhető bizonyos kompromisszumokkal.
Az iOS nagy rákfenéje valóban az itunes. 3 év alatt se sikerült megkedvelni. Valamint, hogy nincs túl nagy készülék arzenál alatta. Az iPhone5 határozottan csalódás pl. nekem a 4 hez képest.
Android meg a túlzott testre szabhatóság üt vissza. Minden kondás belepiszkál aztán csodálkoznak, hogy nem megy megfelelően.
Pro és kontra örök vita marad. Véleményem szerint az iPhone politikája előbb utóbb maga űzi majd el a vásárlók tömegeit.

D-day 2002-01-04 01:54

(#1355) Sn00k válasza atee (#1354) üzenetére


Sn00k
veterán

Egyébként, milyen IOS telóról, milyen android telóra?

3njoy the Lif3

(#1356) atee válasza Sn00k (#1355) üzenetére


atee
őstag

3GS telefonom volt amit imádtam. Gondoltam, hogy kihagyom a 4 et és majd az 5 lesz a következő, de mint említettem a 4 jobban tetszik mint az 5. Szóval addig agyaltam, hogy vegyek e régebbi 4s készüléket vagy nézzek körül Android fronton, hogy Xperia T lett belőle.
Nem bántam meg. Semmivel se rosszabb választás mint egy iPhone, max. nem olyan trendi :)
Továbbra is követem az iPhone telefonok "fejlődését" mert tényleg rendben vannak, de az 5 most nekem nem az a készülék amiért fizetnék is.
Az android szép lassan felnőtt és ma már egyenrangú nem elhanyagolható tényező amikor az ember telefont vásárol.
Az iPhone meg egyelőre nagyon is jól megél a nevéből, de hosszútávon szerintem ez kevés lesz. Valami nagyot kellene durrantaniuk a következő szériával.
Az iPhone egy olyan szoba ahol mindened megvan. Mindened jól működik és ha nem akarsz kinézni az ablakon akkor soha fel se tűnik, hogy kint mennyivel több lehetőséged van. Igaz nem minden működik teljesen tökéletesen. Kicsit jobban oda kell figyelni, ha az ember kimegy a szobából, de legalább több lehetősége van szabadabban rendelkezhet.

D-day 2002-01-04 01:54

(#1357) Sn00k válasza atee (#1356) üzenetére


Sn00k
veterán

Fúúú baszki, a vége nagyon költői volt meg is könnyeztem "Az iPhone egy olyan szoba ahol mindened megvan. Mindened jól működik és ha nem akarsz kinézni az ablakon akkor soha fel se tűnik, hogy kint mennyivel több lehetőséged van. Igaz nem minden működik teljesen tökéletesen. Kicsit jobban oda kell figyelni, ha az ember kimegy a szobából, de legalább több lehetősége van szabadabban rendelkezhet." ;]

Mi nem tetszett az I5-be ? külseje?

3njoy the Lif3

(#1358) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Egy ideje úgy vagyok az S4-gyel (pláne, amíg drága), hogy tolom a vásárlását. Jó ez az i5. Arra, amire való.
Valamelyik nap gondolkodtam el azon, hogy mi lenne, ha lefagyna a sport tracker appom futás közben? :) Ez droidon simán előfordulhat. Nem alapból, hanem ha széttuningolom, nyilván. És szét fogom, az kurvaélet! :))

Aztán minden áldott nap eszembe jut az is, mikor kiderül, hogy a sorozatom egyik részéhez nincs felirat, hogy csak kéne az az S4. Azzal csak letöltöttem a fájlt és átmásoltam a NAS-ra WiFi-n. Elő sem kellett szedni hozzá a PC-t. Ez itt most nem megy, pedig számomra ez egy nagyon is életszerű dolog.

Még az is lehet, hogy kiegészítésként veszek egy jobb tabletet, azzal ezek megoldhatók lennének és a telefonom is megmaradna stabil, beszámítható eszköznek. Nem mellesleg, mire a Galaxy S4 már csak egy galaxy lenne, az iPhone5 még mindig menő lesz. ;) Viszont ha már tab, akkor jó lenne Win8-as, a kompatibilitás miatt... az meg drága. Már legalábbis az, ami nekem megfelelne.

Fontos dolgok ezek.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1359) atee válasza Sn00k (#1357) üzenetére


atee
őstag

A külseje a fogása az egész elvesztette a minőségérzetét az elődökhöz képest.
Az egyik barátom szintén nagy iPhone kedvelő. Minden megvolt a sorozatból. 2 hét után vissza cserélte valahogy egy 4 re mert az 5 neki se az már ami eddig volt.
Tudom ez senkit nem érdekel, de nem mellékes az sem, hogy mennyire túlárazott a készülék. Ez állandó Apple jelenség evvel mutatják, hogy ez az elit készüléke. Ezért is vannak megveszve érte sokan mert van egy olyan téves érzésük, hogy ettől valakik. Ez a politika ahogy a konkurencia jön fel ez a visszájára fog elsülni.
Ma már Android készülékek is kaphatóak jó minőségben, olcsóbban, nagyobb tudással és választhatok szimpatikus gyártót, dizájnt is.
Lehet pro és kontra harcot vívni, de az Android javára dől a mérleg, ha elveszünk a funkcionalitás és egyéb részletekben.

D-day 2002-01-04 01:54

(#1360) Sn00k válasza atee (#1359) üzenetére


Sn00k
veterán

Nézd, nekem ez az első I5-öm előtte sosem volt még apple termékem, és valóban , ahogy sokan mondják ez inkább telefon szmg tudással, mint az android, ami inkább szmg telefon képességekkel.
Igazából, amióta használom pár hónapja semmi gondom nem volt vele, még csak le sem fagyott és a 2-3 napos üzemidő meg egyszerűen üdítő számomra:) Nem tudom nektek mi nem tetszik benne, szerintem teljesen rendben van a minősége és úgy minden vele kapcsolatban. Mondjuk ez tök szubjektív, bár nekem kicsit fura akinek bejönnek a korábbi modellek azok, miért óckodnak és vannak elájulva az i5 formáján, minőségén. Szerintem teljesen rendben van ezen a téren, én egy bumper tokban használom (spigen) ez kicsit megdobja a súlyát nekem egyedül ezzel volt kissé fura érzésem a nexus 4 után, ami 139 g környékén van :D Az ár, hát igen az már más kérdés, de mond csak mennyiért is vetted a mostani telódat, (igazából ez a kérdés , akkor érdekes ha független)?

Kapanyél: NEm rossz az az S4- de az ára valóban még nagyon magas, annyit nem ér meg, még , ha jókat is írnak róla...
Szerintem is inkább szerezz be egy tabletett, azon még élvezetesebb is nézni az tény a moviekat.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1361) atee válasza Sn00k (#1360) üzenetére


atee
őstag

120 körül volt szolgáltató függetlenül amikor vettem. Most már 100 alatt is látok belőle.
Szolgáltatónál nincs, de akkor 97 volt amikor megvettem. Azaz ennyi lesz majd, ha kifizetem.
iphone 5 az most is 160 körül van a 16 gigás ami nem is bővíthető, hogy egy apróságot ne felejtsünk el.
Az üzemidő az valóban előnyére válik, de masszívan használva az sem megy el 3 napot egész biztos :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#1362) Kapanyél válasza Sn00k (#1360) üzenetére


Kapanyél
őstag

Amikor vettem az i5-öt, még nem volt S4 sajnos, akkor biztosan azt vettem volna, nincs iOS kitérőm.
Így viszont 2x annyi pénz állna a kütyükben, mert ha lenne S4-em, nem kellene a tablet.
Az elmúlt pár hónapban nem volt problémám az i5-tel, de nem is tudtam vele annyi mindent csinálni, mint egy droiddal. Az akkuidő remek, a kihangosító szuper, a kijelző fényes, a rendszer gyors és megbízható. De sajnos ennyi, és én még nem vagyok eléggé nyugger vagy bölcsész/dokkmunkás ehhez. :P

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1363) Sn00k válasza atee (#1361) üzenetére


Sn00k
veterán

Az mondjuk valóban jelentős árkülönbség a sony javára...
Én nem is használom masszívan mondjuk az tény.:)

Kapanyél: Nem értem, miért kell egy telefont tunningolni, bogarászni, de lehet én vagyok nyugger ehhez ;] , mert pl : én már tökre nem vágyok ezekre, csak hogy legyen egy jó üzembiztos minőségi telefonom, amin azért lehet minden mást is csinálni , jó mondjuk piszkálgatni a rendszert annyira nem , de arra meg ott a JB :)

A másik meg, ha váltanék is vissza android frontra, akkor már csak , olyan telót vennék, ami minimum snapdragon 800-as és minimum 3GB Ram van benne vagy (4), ez még picit várat magára megalkotás szinten:)

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1364) HardRic


HardRic
addikt

Mondom elolvasom a hozzászólásokat, biztos van vagy 30. Aha... kicsit tévedtem.
Az én személyes tapasztalatom a cikk témájában:

Androidra évek után ráunva vettem az iPad minit, telefon fronton továbbra is Android van. Engem iOS-ben az hökkentett meg a legjobban, hogy a fájlrendszer ennyire zárt. nem látunk mappastruktúrát és nincs átjárás appok közt. Ezzel nem is voltam teljes egészében tisztában vétel előtt, és eléggé lelombozott. Az, pedig, hogy a képnézegető alkalmazásokat és a nem Safari alapú böngészőket nem engedik be a store-ba nonszensz. Szerencsére az elérhető appok minősége és a felhasználói élmény nagyjából feledteti a hiányosságokat.

A cikkben leírt negatívumok miatt én nem is lennék képes Androidról iOS-re váltani telefon fronton. iPadet arra használom, amit telefonon leggyakrabban csináltam: social network bújás, böngészés, YT, és játék. Minden másra maradt a telefon, amire egy iPhone-t körülményes, vagy lehetetlen lenne rávenni. Pl. torrentezés, teljes körű Google szinkronizáció, 3rd party billentyűzetek, tv show favs app (amire nem találtam iOS alternatívát) és sok egyéb pici apróság.

De most így, hogy mindkét platform a kezem ügyében van, jelenleg abszolút nincs hiányérzetem. A böhöm PC-t hetente egyszer-kétszer kapcsolom már csak be, a kütyük teljesen kiváltják már.

[ Szerkesztve ]

(#1365) Parallaxis válasza HardRic (#1364) üzenetére


Parallaxis
addikt

nem látunk mappastruktúrát és nincs átjárás appok közt

Mappák valóban nincsenek, de a normálisabb appok között van átjárás, képesek egymás közt átadni adatokat (pl. az e-mailben kapott word doksit kiválóan meg tudom nyitni iWork-ben, vagy akár QuickOffice-ban is).

Minden másra maradt a telefon, amire egy iPhone-t körülményes, vagy lehetetlen lenne rávenni. Pl. torrentezés, teljes körű Google szinkronizáció, 3rd party billentyűzetek, tv show favs app (amire nem találtam iOS alternatívát) és sok egyéb pici apróság.

Eszembe nem jutna torrentezésre használni egy flash alapú eszközt, bár lehet, hogy te szereted fél évente cseréltetni az alaplapot, vagy jobb esetben a memóriakártyát, de speciel én nem :)

Google szinkronizáció köszöni, de megvan iOS-en is, legalábbis nekem iPaden pont ugyanolyan jól működik mint a Note 2-mön.

TV Show favs app rengeteg van iOS-re, amikor anno én váltottam Androidra, akkor ott nem volt épkézláb alternatíva (iOS-en a TV Forecast, Androidon a Series Guide a kedvenc).

[ Szerkesztve ]

(#1366) HardRic válasza Parallaxis (#1365) üzenetére


HardRic
addikt

De ha letöltök egy filmet egy downloader appal, és meg akarom nyitni egy lejátszóban, akkor nem megnyitja, hanem átmásolja a lejátszóhoz, és kétszer foglal helyet. Ez eléggé buta megoldás, nem kell védeni, ezt hülyén csinálták meg.

(#1367) Parallaxis válasza HardRic (#1366) üzenetére


Parallaxis
addikt

Igen ez a része nehézkes, viszont kárpótol az, hogy emiatt gyakorlatilag sebezhetetlen a rendszer.
Adott alkalmazás a saját kis szemétdombján garázdálkodhat, máshol nem.
Telepíts fel Androidon 200 alkalmazást és nézd meg mennyit változik a rendszer sebessége, meg stabilitása (elég egy hibásan megírt alkalmazás és borul az egész kóceráj), az iOS-t meg nem hatja meg mennyi app van telepítve és a hibás cucc is max kilép, de a rendszert nem tudja magával rántani.

(#1368) narumon válasza HardRic (#1366) üzenetére


narumon
őstag

Ezt úgy tudod kiküszöbölni, hogy elég sok lejátszó tud közvetlen letölteni így már magának tölti le.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1369) HardRic válasza narumon (#1368) üzenetére


HardRic
addikt

CinexPlayert így gasználom, telefonon torrent, aztán wifin átküldöm a lejátszóba. De ez is 3rd party szarakodás, egy laikus meg nyaljon sót.

[ Szerkesztve ]

(#1370) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Egy utolsó hozzászólás: megvettem a Galaxy S4-et. Sebességben van már olyan jó, de azért nem tökéletes. De mindenképpen megérte a csere! :)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1371) Sn00k válasza Kapanyél (#1370) üzenetére


Sn00k
veterán

Írhatnál róla valami beszámolót I5-el összehasonlítva:) Bár az újdonság ereje miatt valszeg kicsit elfogult lennél... ;]

3njoy the Lif3

(#1372) Kapanyél válasza Sn00k (#1371) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ugyan, ez már a sokadik androidos gépem, miután berendezkedek rajtuk, tisztán látszanak a különbségek.
Csak röviden, amiben az i5 jobb:
- nagyobb fényerő
- hangosabb, jobb hangszóró
- gördülékenyebb, folyékony GUI
- kényelmesebb fogás

Amiben az S4 elsőre jobb és felüdülés:
- bárhol tudom tölteni, micro USB nagyanyámnak is van...
- fájl másolgatás
- testre szabhatóság a mai napig ámulatba ejtő
- nagyobb kijelzőn jobb netezni és játszani is
- PC-sebb lehetőségek
- LED-segédfény sötétben fókuszáláshoz (ergo tud sötétben is fotózni)
- szerintem sokkal jobb szoftver-ellátottság (play!, samsung apps, stb)

Egyébként egy Win8-Android kombi tablettel (Ativ Q talán?) visszaváltok i5-re. Talán.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1373) Sn00k válasza Kapanyél (#1372) üzenetére


Sn00k
veterán

Aham, hát igen érvek - ellen érvek, nyilván kinek , mire kell a teló...

Én a Nokia EOS-t várom, ha jó lesz és tényleg állat képeket fog készíteni és nem lesz nagyon nehéz, akkor valszeg arra váltok. Remélem augusztus közepe fele megtudom venni, mielőtt megyek nyaralni :K

3njoy the Lif3

(#1374) Kapanyél válasza Kapanyél (#1372) üzenetére


Kapanyél
őstag

Amit kifelejtettem: az i5 gyári billentyűzete sokkal jobb, kb. 95%-os pontossággal lehet vele gépelni.
Igaz, droidon a Smart Keyboard-ot használom, amin minden beállítható (szélesség, magasság, lehet kézhez kalibrálni, longpress idő állítható, stb), de még így is félreütök sokszor. És a képernyő is nagyobb. Fene se érti.ezt.
Mondjuk, az i5 billjét átrendeztem: kivettem a nem kellő ékezetes karaktereket, átrendeztem az alternatívák sorrendjét és beleírtam az "A" betűhöz a smiley-kat. Így már azért jóval használhatóbb volt.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1375) Parallaxis válasza Kapanyél (#1374) üzenetére


Parallaxis
addikt

az i5 gyári billentyűzete sokkal jobb, kb. 95%-os pontossággal lehet vele gépelni.

Próbáld ki a Swype-ot, nekem az jött be iOS óta a legjobban.

--

Egyébként szerintem a szoftverellátottsága az iOS-nek a jobb, egyrészt lényegesen több "nagyalkalmazás" van rá (Androidra a kis utilitykből van a legtöbb, amik iOS-en csak Cydiából érhetők el), másrészt írtad, hogy több szoftver áruház van Androidra, de ez csalóka, mert a választék ugyanaz, max a kedvezmények, vagy árak különböznek (pl jó pár alkalmazás ingyenes a Samsung áruházában az adott Samsung termékhez, míg a Play-ben fizetned kell érte, ilyen pl. a Polaris Office).
A nagyobb alkalmazásokból (zenei, irodai, mérnöki, orvosi, célszoftverek), vagy akár a játékokból is kevesebb készül, vagy adott témakör egyáltalán nincs is Androidra (pl. komolyabb zenei szoftverek).

(#1376) pufferzóna válasza Parallaxis (#1375) üzenetére


pufferzóna
tag

A Swype szerintem is a legjobb billentyűzet. Nagyobb irodai alkalmazásra tudsz esetleg néhány érdekesebb példát mondani? Nálam a Google Drive a legnépszerűbb.

(#1377) M@te


M@te
senior tag

fordított lesz a téma.

aki eddig iphone-os volt és sok ismerősével üzengetett imessage-n az droidon hogy oldja meg? én csak emiatt az egy miatt vívódok még mindig.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#1378) Kapanyél válasza M@te (#1377) üzenetére


Kapanyél
őstag

Szerintem ez a legkisebb gond. Annyi IM platform van: facebook, skype, viber, whatsapp, stb. Talán a Viber lesz Neked a legjobb.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1379) Sn00k válasza Kapanyél (#1374) üzenetére


Sn00k
veterán

A gyári samu bill tényleg nem a legjobb elég kcisi, de megvettem ezt: A.I type keyboard plus és ez baromi jó, nagy nyújtott betűk plusz a számok fent, tökéletes!!! úgy gépelek , csak úgy suhannak az újjaim:)

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1380) Typhoon47 válasza Kapanyél (#1378) üzenetére


Typhoon47
őstag

De mind egy kalapsz*r sajnos a iM-hez képest.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#1381) Kapanyél válasza Typhoon47 (#1380) üzenetére


Kapanyél
őstag

Kifejtenéd bővebben?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1382) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Nem semmi cikk, és maradéktalanul egyetértek. Minden kütyüm Apple, de iPhone lényegében ingyen se kéne, a galaxy S4 nagyon jó (a kis lagoktól eltekintve).
iPad még oké, mert az nekem nem személyi munkaeszköz vagy mi, hanem inkább tartalomfogyasztásra kell, meg főleg a gyerekek használják, mióta megvan az S4.
De a telefon legyen mindenre jó, rugalmasan használható, csatlakoztatható, normális fájlrendszerrel, stb, ja, és nagyképernyős. Nekem ezt a szintet az iPhone nem ugorja meg.
Kedvenc anyázós példám, hogy egy kicsi fájt nem tudok Bluetoohon küldeni Mac és iPhone közt vagy akármi más és iPhone közt. Mac és Android közt igen. Oké, már létezik újabban Airdrop, de pl az iPad2-n mégse.
A magyar billentyűzet hiánya is elég fájó, különösen mert a prediktív szöveg az iOS esetén gyalázatos, persze az én bajom, hogy magyar vagyok.
És még sorolhatnám....

Aláírás: Nokia 5110 >> Nokia 6600 (szappan) >> SGS1 >> SGS4 :-)

[ Szerkesztve ]

(#1383) Kapanyél válasza dekoninck (#1382) üzenetére


Kapanyél
őstag

Még dilemmázok, hogy visszatérjek-e iPhone-ra vagy sem. Ugyanis telefonnak jobb. Gyorsabb, stabilabb, jobb a hangminősége. Netezni azon is lehet, ha szükséges, kliens arra is van mindenből... Ha pedig JB-elem, akkor van rendes billentyűzet, csili-vili szarságok és úgy már egész kellemes.
Cserébe kell mellé egy androidos tablet. Vagy ha már van, egy Win8-as tab.
Néha az S4-em is megakad. Mivel pár naponta jönnek rá a custom komponensek frissítései, sokszor el is csesződik egy-egy funkció. Persze, használhatnám gyárival is, hozzá sem kellene nyúlni. De a kisördög... :)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1384) kicsijoker


kicsijoker
csendes tag

Hali.
Van egy i4s készülékem.
Előtte androidot használtam, így minden névjegyem google-éknál van.
Sikerült szinkronizálni, viszont a hívó kép nem jelenik meg, pedig van az adott kontaktnál kép, akivel épp teszteltem.
Máshol arra panaszkodtak hogy csak kicsiben jelenik meg, de nálam nem hogy kicsibe, de sehogy nem jelenik meg.
Mi lehet a gond? Kell valami beállítást eszközölni?

Ha bizniszeltünk és minden OK, akkor egy pirosat dobj nekem. Köszi. http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/friss.html

(#1385) Kapanyél válasza kicsijoker (#1384) üzenetére


Kapanyél
őstag

Szia!

EBBEN a topicban tedd föl a kérdésed, biztosan válaszolnak rá.
Én magam nem találkoztam ezzel a hibával, sőt képeket sem használok a kontaktokhoz, így a megoldást sajnos nem ismerem.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1386) Torda


Torda
csendes tag

- mindenképpen használni kell az iTunes szoftvert
jogos
- első használat előtt (újratelepítés után) aktiválni kell a készüléket
androidnál is
- egyedi csengő- és jelzőhangot körülményes beállítani
jogos
- nem változtatható meg minden eseménynek a jelzése (hang és rezgés)
szerintem nem fontos, bár lehet h már be lehet, nem tudom
- az audio/video hangerő nem állítható menüből, kizárólag az aktuális lejátszóból
már állítható
- nincs FM-rádió
minek?
- nincs egyszerű fájl másolgatás
alkalmazással van, pl phone drive
- nincs egyszerű fájlküldés (Bluetooth, WiFi Direct, NFC, IrDA.)
ios eszközök között van, amúgy tényleg nincs
- nincs alapvető hálózatkezelés (LAN)
ez nem tudom hogy mi, de lehet hogy már van
- alapvető programok funkciói, testre szabhatósága nevetséges
nem tudom, hogy kell-e több
- nem szabható testre kellőképpen a billentyűzet
már igen
- nem cserélhető a billentyűzet
már igen
- nem szabható testre megfelelően a launcher (kötött ikon pozíciók, widgetek hiánya, stb.)
lettek widgetek
- nem cserélhető a launcher
minek? androidon is a gyári a legkevesebb buggal rendelkező!
- nem szabható testre a lockscreen (gyorsindítás parancsikonok, kinézet, működés, biztonság)
elég jó az ios 10 lockscreenje
- nem cserélhető a lockscreen (csak a kép)
minek? androidon is a gyári a legkevesebb buggal rendelkező!
- nem választhatók az eseményekhez alapértelmezett programok
ezt nem értem
- nincs SMS kézbesítési jelentés
ezt nem tudom hogy még mindig nincs-e
- nem szabható testre a hívásátirányítás (átirányítod mindet vagy sem, nincs szűrési lehetőség)
lehet hogy ez is már állítható
- nincs szabványos videó hívás
minek? senki nem használja, azt hiszem, már halott technológia
- nem szabható testre a tárcsázó (működés, kinézet, stb.)
minek? androidon is a gyári a legkevesebb buggal rendelkező!
- nem cserélhető a tárcsázó
minek? androidon is a gyári a legkevesebb buggal rendelkező!
stb stb

:)

(#1387) Torda


Torda
csendes tag

ja igen, és megírtam a válasz cikket, fordított szemszögből: https://logout.hu/cikk/android_7_nougat_nexus_5x_teszt/teljes.html

:)

(#1388) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Ha telefonálni/smsezni/emailezni akar valaki, legyen ő bármennyire is műszaki beállítottságú, jelenleg az iPhonokról lehet a legjobban "pörögni", persze ez nyilván nem tűnik szembe napi 5-10 hívásnál, emailnél... komoly mérnöki munkára ettől még kuka az iPohone szvsz, de arra ott a tablet/notebook.
(Akinél egy csengőhang beállítása szempont, az rossz fórumot olvasgat :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#1389) Kapanyél válasza Torda (#1386) üzenetére


Kapanyél
őstag

Így, 3,5 év elteltével ez eléggé összeszedetlen válasz. :)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1390) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Hellótok :)

Szeretnék iPhone-ra váltani samsung s7edge-ről. Igazából problémám csak pici van a telefonnal, de a samsung garanciális hozzáállásával sokkal több :( Elkeserítő amit csinálnak.

Nagyon régen volt iPhone-om, még talán 3G szóval tényleg nem sok mindent tudok a jelenlegi iDolgokról :)

Az első androidos telefonom egy HTC Hero volt és azóta használok androidot.

iPhone 7 plus-t szeretnék, amit kapható lesz telekom kínálatában.

Az első kérdésem az lenne, hogy google fiókba mentett telefonszámaim naptárbejegyzéseim és a többim gondolom gond nélkül szinkronizálható ios-el is?

Próbáltam nézni pár programot amit használok, hogy megtalálom e app sotre-ban és első körben egy transmission remote programot keresgéltem sikertelenül. Nem létezik vagy csak legálisan nem feltehető ilyen program?

Próbálok nézelődni, pár dolog után még amiket használok, de azt hiszem elsőre csak ezek voltak amiket kérdezni szerettem volna.

Üdv

(#1391) Kapanyél válasza SütiGTi (#1390) üzenetére


Kapanyél
őstag

A címjegyzéked könnyedén importálható az iTunes.com oldalon.
De hogy aztán tudod-e továbbra is a Google account-od használni, az már nem olyan egyszerű. A Névjegyeid később nem tudom, hogy menthetőek közvetlenül a Google Címjegyzékbe. Szerintem onnantól az iTunes fiókod lesz a default és ha majd visszatérsz Androidra, ki kell exportálnod onnan az adatokat.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1392) SütiGTi válasza Kapanyél (#1391) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Köszönöm szépen, ez már így elegendő, hogy egyszer leszedem onnan és ha majd valamikor megint oda kell akkor az már a jövő gondja :) :)

(#1393) jazzkifli válasza Kapanyél (#1391) üzenetére


jazzkifli
tag

Megadható, hogy melyik fiók (iCloud, google, vagy bármi más) legyen az alapértelmezett ha névjegyet szerkesztesz vagy mentesz.
Évek óta használom iPhone-nal a Google fiókomat probléma nélkül. :R

Aláírás

(#1394) tomajer


tomajer
tag

Üdv!

Mivel, a fórum több éve halott, nem olvasom végig, mert gondolom a benne lévő információk nagyrészt idejétmúltak!
De a probléma ma is aktuális.
Párom telefonja kiöregedett. Szeretnék neki, egy mai igényeknek megfelelő telefont, de nem hajlandó tepsifont használni.
Magyarul, a 4.5 coll alatt kell maradnia. Amit most használ 4.3-as, és nagynak tartja :-(
Futottam egy kört, a piacon és rájöttem, hogy androidost egyszerűen már nem gyártanak ilyen méretben .. viszont rátaláltam, az Iphone SE-re
Ami tökéletesen megfelelne a kívánalmaknak.
Egy bibi van
Még csak androidot használt. (én is)
Ő végeredményben ideális ájfon felhasználó!
Nem akarja mókolni, bazerálni, csak használni! De azt mindig, minden körülmények között ... anélkül, hogy visítania kéne nekem, hogy már megint mit csinál ez a "szar" ... pedig nem is szar, csak android:-)

A kérésem az lenne, hogy aki már élte át, a droidról ájfonra váltást, írja le, mik lesznek azok a gondok, problémák, amikbe bele fog futni ... amiktől egy droidon szocializálódott átlagos felhasználó, a falnak megy fejjel!
Nem összehasonlítást kérek, hogy melyik jobb, mert ez szubjektív /én pl. soha nem tudnék ájfont használni, mert megőrülnék tőle:-)/
Ettől még tudom, hogy nagyon jó telefon, és nem szeretnék senkit magamra haragítani ... de én szeretek játszani vele ... mármint, szoftvereket, op rendszereket cserélgetni, kipróbálgatni, szeretem teljesen testreszabni, és elvárom a root jogot a saját telefonomon.
Nna visszatérve. Nem merek belevágni, amíg nem derül ki, hogy nem vágja e a fejemhez, két nap után, valami banális dolog miatt, ami nekünk droidosoknak természetes hogy van, és nem tudunk nélküle élni, nektek meg ájfonosoknak természetes hogy nincs, és megszoktátok, elfogadjátok. (pl. hogy nem lehet sd kártyát bele tenni, nem lehet, usb-n, wifin egyszerűen másolgatni fájlokat rá és róla.
Ezt már sajnos tudom ... pl. erre is érdekelne, hogy létezik e valamilyen megoldás, app amivel netán mégis lehet :-)
Előre is köszönöm a segítséget!
A párom nevében is! :-)))

ui: Nincs semmilyen mac készülék a közelünkben.
Mindent widdózról, linuxról, vagy androidról kell megoldanunk!!!
Még egyszer kössz!

[ Szerkesztve ]

hallotaxi.hu

(#1395) jazzkifli válasza tomajer (#1394) üzenetére


jazzkifli
tag

Szia!

Az én feleségem hasonlóan élte meg ugyanezt az élethelyzetet.
Az androidos telefonja már nem bírta a kihívásokat és másik kellett. Nálunk annyi különbség volt, hogy mi egyszerre váltottunk iPhone-ra androidról. Én is root-oltam, használtam főzött ROM-okat cseréltem az ikonkészleteket stb. Viszont engem mindig is nagyon vonzott az iPhone letisztultsága és az az ígéret, hogy ez működik és pont.

Ha valaki átgondoltan használja az android készülékét, akkor nem lesz sok gond az átállással.
Az iPhone gond nélkül kezeli a google fiókokat (akár többet is). Értem ezalatt az összes telefonkönyv bejegyzést, a Keep, a naptár, a Drive, a Dokumentumok minden eddigi adatát. Tehát nem fog elveszteni egy kontaktot, emlékeztetőt, dokumentumot sem. Az sms-ek lehet elvesznek, amikor mi váltottunk akkor nem volt mód az átvitelre, azóta lehet hogy kitaláltak valamit.

Amit meg kellett szokni az iPhone-on az az volt, hogy nem lehet eltüntetni az alkalmazás indító ikonokat a főképernyőről. Viszont el lehet őket helyezni az utolsó képernyőre vagy egy erre a célra létrehozott mappába (nekem egy "Unused" nevű mappa a gyűjtőhelye a nem használt alkalmazásoknak). A következő az volt, hogy a háttéren és a csengőhangon kívül mást nem nagyon tudsz változtatni. Lehet rátenni teljesen egyedi csengőhangot, Neked nem fog gondot okozni.

Az eddig megszokott alkalmazások is működni fognak, elérhetőek, bár a dizájnjuk lehet másmilyen lesz mint androidon.

Az első bekapcsoláskor létrehozandó Apple ID-t gmail-es email címmel is be lehet regisztrálni.

A feleségem pár hét használat után már megszokta és megszerette a rendszert. A sors fintora, hogy neki most kényszerűségből egy két SIM kártyás Xiaomi-t kell használnia, és alig várja hogy újra iPhone-ja legyen :-)

Szerintem a párodnak nem lesz gond a váltás, Te pedig biztosan sokat fogsz tudni neki segíteni, mert egyáltalán nem bonyolult a dolog.

Aláírás

(#1396) Kapanyél válasza tomajer (#1394) üzenetére


Kapanyél
őstag

Igazság szerint azóta én magam nem használtam iOS-t, csak a környezetemben van sok, de az nem ugyanaz.

Amivel akkor szembesültem, hogy
- bonyolult saját csengőhangot rátenni
- az ébresztő hang- és rezgés beállítása nem volt teljes körű (ez talán megoldódott)
- nem minden app hangbeállítása teljes körű (ez nem)
- nincs hálózatról (SMB) lejátszás (NAS-ról filmezés, zene - kivéve AirPlay-iTunes szerver)
- nincs (a Filmtekercsen) kívül közös tárhely, amit minden app elér, mindegyiknek saját kis világa (sandbox) van
- nincs 2 SIM
- nincs értesítési LED
- nincs nagyon részletes testre szabhatóság (pl. vaku LED villogás sebesség, apróságok)

Nem hiszem, hogy megbánnátok, hiszen az iPhone pont erre van: alapok jól.
Az évek alatt egészen okos is lett az iOS. De arra számítani kell, hogy a frissítések szépen lelassítják a régi készülékeket, hogy vegyél újat. Ilyen kicsi viszont nem lesz többé.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#1397) tomajer


tomajer
tag

Köszönöm szépen!

hallotaxi.hu

(#1398) insight


insight
aktív tag

Sziasztok,

Gondoltam nem ér meg egy külön topiknyitást, de én is kérnék ötleteket: pont fordítva, 9 évnyi iOS után meguntam a bulit és Androidra váltanék.

Egész pontosan iPhone 8 és Samsung Galaxy S8 között hezitálok.

Otthon már kiépült az "Apple ökoszisztémám": Apple TV, Apple Music, iPad és a céges iPhone is van, a családban mindenkinél ugyancsak iPhone (iMessage miatt nem mindegy), de úgy látom, hogy az Apple Music és az Apple TV együtt tud működni az Androiddal is, az iMessage hiányát meg talán túlélem.

Aki bejárta ezt az utat, kérem segítsen: rossz döntés Androidra váltanom?

Nem akarom hackelgetni (jailbreak, rootolás, stb), működjön megbízhatóan és gyorsan, legyen vezeték nélkül tölthető és valamennyire tudjam használni az Apple Music-kal. A személyre szabhatóság sem igazán érdekel.

Az S8 felé az ár-érték aránya, jack dugója és szebb kijelzője miatt kacsintgatok összességében.

Várom a pro és kontra érveiteket!

Köszönöm!

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#1399) Kapanyél válasza insight (#1398) üzenetére


Kapanyél
őstag

Most, hogy már az iOS-is egész jól testre szabható, meggondolandó. :)

Nekem korábban a legfájóbb a részletekig testre szabhatóság és a LAN-on NAS-ról videó lejátszás, meg a DUAL-SIM hiánya volt az egyértelmű ok, a többi csak apróság, ami persze bosszantó.
Jelenleg van egy iPAD-em a zenei szoftverek miatt, azon 9-es iOS van, és utálom, hogy be kell menni a beállításokba, hogy WLAN hálózatot váltsak... De ezek is apróságok.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.