Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#686) Vesa válasza samujózsi (#678) üzenetére


Vesa
veterán

HAzai EÜ: Nos, nekem már volt kétoldali, un., atípusos tüdőgyulladásom, Mycoplazmás fertőzésből (ez egy spéci szerkezet, baktérium-szerű, de nem teljesen az). Ott is 2 hét volt a lappangási idő. 39,5C fokos lázzal döglöttem, antibiotikumot persze szedtem, csak nem ért semmit. Mikor már láthatóan iszonyatosan rosszul voltam, az orvos lezavart röntgenre, ott közölték, hogy tolókocsiba be, innen egy lépést nem mehetek saját lábamon, majd azonnal mentőt hívtak és kórház. Az orvosok felkészültek voltak, rendesek, profik, viszont a körülmények miatt (és mert további 4 beteg fosta tele a szobát valami másfajta cucc felköhögésével), saját felelősségemre hazamentem (papírt kellett aláírnom). Reggel 7-re vissza vittek vizitre, de mindig eljöttem, mert féltem, hogy rászedek valami mást is, mondjuk TBC-t. 2 hónapig szedtem lórúgás antibiót (Klacid), csak az volt a kis szemét ellen hatásos (akkor még), ami szétszedte a bélflórámat. De legalább felépültem, az orvos szerint egy kétoldali tüdőgyulladás mai napig nem játék, bele lehet halni! Ha nem baci lett volna és nem tudnak kezelni antibiotikummal, akkor valószínűleg most nem irogatnék itt.

Nem szeretném mégegyszer ezt átélni, ezzel együtt nem pánikolok egyáltalán.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.