Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Nekem is maradt a Waze, pedig tenyleg akartam valtani. A Waze meg mehet a sunyiba, hogy meg mindig nem tud "energiatakarekos" lenni es a kepernyot kikapcsolni.

A Sygic tobb szempontbol sem tetszett. Amiket irtal, valamint az sem, hogy a sav navigacio nem volt pontos.

(#3) Kasya válasza #20749568 (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azt tobb szempontbol sem szeretem:
- a dugok elkeruleseben, kerulo utvonalak tervezeseben a Waze jobb
- a pontok...a kollegaim a nyakamon lognak, nem elozhetnek meg ;]

(#4) barnam_ válasza Kasya (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

A képernyő kikapcsolás valóban hasznos fícsör, bár ez nekem inkább gyalogos navigációnál volt hasznos.
Sáv navigáció szerintem felesleges, nekem többet használ, ha azt mondja "balra tarts" mint a kép, mert így nem kell odanéznem :)

Sokáig én is Gmaps-ot használtam, de az engem nagyon idegesített, hogy még az aktuális sebességet sem tudja kiírni, a limitről nem is beszélve.

Jaja, a felhasználói adatok miatt a Waze verhetetlen. Nálunk nincs ilyen pont hajsza, csak a facebook ismerősök listáját szoktam néha nézni :))

(#5) DeltaPower válasza barnam_ (#4) üzenetére


DeltaPower
őstag

Sávnavigáció pedig baromi hasznos tud lenni mikor van egy szép nagy csomópontban egymás mellett 3-4 sáv, mindegyik más irányba visz, aztán döntsd el melyikbe sorolj be, mert utólag átsorolni a lehetetlennel határos :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6) barnam_ válasza DeltaPower (#5) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jó nyilván a tábláktól is függ, de elvileg navigáció nélkül is el kéne tudni dönteni, melyikbe kell besorolni, ha tudjuk melyik úton kell menni :)

(#7) Kasya válasza #20749568 (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Most erdekessegkent vegigneztem a beallitasokat a Maps alatt, de a dimming opciot nem latom. Hol keressem?

(#8) barnam_ válasza Kasya (#7) üzenetére


barnam_
nagyúr

Arra gondolsz, hogy magától sötétedjen el a képernyő?
Én arra, hogy ha kikapcsolod a képernyőt, akkor is megy a háttérben a navigáció, mondja merre menj.

(#9) Kasya válasza barnam_ (#8) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, hogy két irányváltoztatás közben ne világítson.

(#10) barnam_ válasza Kasya (#9) üzenetére


barnam_
nagyúr

Próbáld meg azt, hogy saját magad kikapcsolod a kijelzőt, és feléled-e, ha jön a következő kanyar :) A maps tud ilyesmit, legalábbis régen mintha láttam volna.

Waze-val is lehetne tenni egy próbát, hogy kikapcsolod a kijelzőt, és kiderül, mit csinál.

(#11) Kasya válasza barnam_ (#10) üzenetére


Kasya
nagyúr

A waze kikapcsolva marad. Maps alatt keresem az opciót most. :)
Egy két éve láttam, de sose használtam.

[ Szerkesztve ]

(#12) Gibo


Gibo
senior tag

Nekem a Here maps jött be, sygicot töröltem is, valahogy nem jött be, vész esetére meg ott a google maps + waze + igo szülinapp (de ugye ez csak Mo-t tudja)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#13) Kasya válasza Gibo (#12) üzenetére


Kasya
nagyúr

Here nekem is bejon. Fel EU-t neki koszonhetoen jartam be.

(#14) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Egy ideje már én is keresem a megfelelő gps szoftvert, de nem találom. Még fizetnék is érte pár ezret, ha lenne normális app.
-waze szopja az akkut, adatokat és sokszor értelmetlen utakra akar vinni
-szüliapp nem rossz, de nincs normáis frissítés hozzá, fehérváron nem ismeri az M7-es elkerülőt

Hiányolom pl, saját útvonalakat ajánljon fel, mint a gmaps. Amúgy lehet, hogy a gmaps-ot megint meg kellene próbálnom, hátha okosabb már.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15) barnam_ válasza Speeedfire (#14) üzenetére


barnam_
nagyúr

Milyen akku van a telefonodban?
A Xiaomi redmi note 3-ban 4000 mAh-es, a Waze-val két napot elment napi 1,5 óra navigációval, és olyan 5-6 óra kijelző idővel. Nyilván ez a nagy akkunak köszönhető, de nem vettem észre, hogy nagyon merítené. 3,5 nap után az alkalmazás akku használata 17,3%: GPS 3 óra 16 perc, CPU 2,5 óra. Elküldött / fogadott adatok: 1,36 / 8,01 MB.

Én főleg Pesten használom, de vidéken sincs gondom a tervezett útvonallal. Nézd meg esetleg a beállításokat, hogy mi van beállítva preferenciának neki (legrövidebb, vagy leggyorsabb útvonal). Néha mondjuk van, hogy egy útról, amin dugó van, le akar vinni, majd vissza (Lehel utca - Mohács utca szakasz a körút előtt), de ezt értelmetlennek látom, mert olyankor a kis utcában is dugó van, és mivel elsőbbség adás kötelező van, nagyon ritkán engednek be a Lehel utcára... de nyilván a közlekedési kultúrával nem tud számolni a Waze.

Nekem a Google térkép nagyon bevált, egyedül az aktuális sebességet hiányolom belőle, mert pont olyan szögben áll a kormány nálam, hogy 100 km/h körül nem nagyon látom.
Saját útvonalak alatt mit értesz? Előre megtervezett útvonalakat adjon be? Ezt szerintem nem tudja az alkalmazásból, de ha pc-n böngészőben megtervezed, majd elmented mondjuk Google keep-be, a telefonról megnyitva tudja az útvonalat.

(#16) Speeedfire válasza barnam_ (#15) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A régi one s-el próbáltam abban olyan 2300-as volt, de a mostani m9-be sincs sokkal nagyobb. Igazából töltő alatt volt, de akkora energia kellett neki, hogy folyamatosan meleg volt a telefon.
Volt, hogy budán voltam és el akartam menni kaszásdűlőre, erre átvitt a pesti oldalra, majd vissza. :F
Akkoriban még friss voltam pesten kocsival, szóval megbíztam benne. :W

Igen, pont arra gondolok. Vannak bevált útvonalalak, amiket szeretek. Nálam a gps sokszor akkor is aktív, ha ismert vonalon megyek.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Volna egy olyan problemam a sygic el, hogy elmentettem a parkolo helyet ahol hagytam az autot, de nem tudom kitorolni belole, hogy kell eltavolitani a mentett parkolo helyet?

(#18) dzson1


dzson1
tag

Sziasztok !!
Lenne egy kérésem hátha valaki tud rá válaszolni
A SYGIC- ben a kedvenceket hova menti a navigációs program ???
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Ki korán kel ,egész nap álmos .

(#19) energomatt válasza barnam_ (#6) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez csak bizonyos esetekben igaz, más esetekben meg egyáltalán nem. Már az sem mindegy, hogy mennyivel előbb tudsz besorolni a megfelelő sávba, mert nagy forgalom esetén ezt már előre jó tudni. Pl. az IGO jelzi ugyan a legtöbb esetben a megfelő sávot, de már elég későn, 100-300 méterrel előbb, miközben esetleg kilóméteres sorban araszol vagy áll a forgalom és tolakodásnak veszik, ha csak akkor próbálsz besorolni, ha az egyáltalán még lehetséges. Ezt megelőzően balra kanyarodás előtt jellemzően mindkét, vagy mindhárom sávot alkalmasnak jelöli. Ha pedig jóval előbb besorolsz a belsőbe, lehet, hogy az egy előbb elkanyarodó sávvá válik, tehát az sem okvetlen jó megoldás.

(#20) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok.
En tegnap vasaroltam meg az orok licenszt es traffic-ot, eddig minden ok vele. A gmapst hasznaltam eddig szlovakiai es ausztriai utam soran, de ha nem kapott netet mindig meghulyult s fizetos autopalyakra kuldott fel, s ahany csillagot lehoztam az egrol emiatt jobbnak lattam valtani. 1 het mulva megyunk Montenegroba, remelem jol teszi majd a dolgat, legfokeppen offline modban.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#21) dzson1


dzson1
tag

Sziasztok !!
Lenne egy kérésem hátha valaki tud rá válaszolni
A Sygic Voucherben- ben a kedvenceket hova menti a navigációs program ???
:F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F

Ki korán kel ,egész nap álmos .

(#22) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok! A TTS hanggal lehet valamit csinálni, hogy nem ilyen hülyén mondja....
"... fordulj jobbra erre Kossuth Lajos utca .... "
Az iGO anno sokkal szebben beszélt. :(

(#23) energomatt válasza <Adamsky> (#22) üzenetére


energomatt
senior tag

A TTS hang erről nem tehet, azzal semmit sem kell csinálni. A program határozza meg a szöveget, amit az csupán felolvas. Ha zavar, áttérhetsz arra a világnyelvre, amit a legjobban ismersz.

(#24) merqree válasza Snoop27 (#20) üzenetére


merqree
őstag

Számomra vannak néha érthetetlen húzásai egészen rövid úton is, pl:
Indulási pont: Szigetszentmiklós, Aldi parkoló
Uticél: Budapest XXI, Szentmiklósi út-Uzsoki kereszteződés

Nem egyszer kitatlálta, hogy nyíl egyenesen elvisz Budapest XXI Erdősor utcáig, majd balra kanyar, és az utca végén forduljak vissza, és az Erődor utcán menjek végig.

Ez miatt mindig át szoktam nézni, hogy mi az ötlete, és ezért eléggé hanyagolva van, inkább a maps-et használom.

/aztaqvaéletbe, most nézem milyen régi hozzászólásra válaszoltam.... :W :W :W /

[ Szerkesztve ]

(#25) Snoop27 válasza merqree (#24) üzenetére


Snoop27
őstag

Semmi gond, köszönet érte :K
Egy ideje nem használom a Sygic-et, sokszor megcsinálta velem is, hogy bár tudtam van rövidebb és jó út mégis a hosszabbat adta meg s utána próbált vissza fordítani.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#26) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! A Voucher verzió mennyire jó a forgalmi adatok szempontjából, elkerülhetőek az autópályán a torlódások? Külföldre mennék, egyelőre csak országon belül próbáltam.

S23

(#27) Freiherr válasza alex devil (#26) üzenetére


Freiherr
őstag

Semennyire, live traffic se működik rajta, hiába vettem meg. Google Maps- on kell nézni a forgalmat, az pontos.

XXX

(#28) merqree válasza Freiherr (#27) üzenetére


merqree
őstag

Nekem nem voucher verzió van, de van élő forgalmi adat.

(#29) alex devil válasza merqree (#28) üzenetére


alex devil
senior tag

Menet közben újratervezi az utat mint pl a Waze? Alapból elkerüli a dugókat vagy csak rákérdez?

S23

(#30) energomatt válasza alex devil (#29) üzenetére


energomatt
senior tag

Itthon nincsenek dugók? Azt írtad, hogy próbáltad.

(#31) alex devil válasza energomatt (#30) üzenetére


alex devil
senior tag

Amikor próbáltam nem volt sehol semmi gáz.

S23

(#32) energomatt válasza alex devil (#31) üzenetére


energomatt
senior tag

Nincs olyan navi program, ami az összes előnyöeit egyesítené. Ebben a vonatkozásban a Waze erős itthon, külföldön meg országfüggő, hogy éppen melyik.

[ Szerkesztve ]

(#33) alex devil válasza energomatt (#32) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm a Coelhoi választ. Nem azt kérdeztem, hogy melyik az amelyik minden előnyt egyesít. Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy működik a Sygic.

S23

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.