Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) peti931


peti931
csendes tag

Szép kocsi, én előtted 2 nappal helyeztettem forgalomba a saját első kocsimat ami egy Audi A4 B5, hasonló megelégedéssel használom, és hosszú távra tervezek vele.

(#2) barnam_ válasza peti931 (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi! :)

Igen, az első A4 is megbízható konstrukció. Egy barátomnak ilyen van, a 110 lovas 1.9 TDI.

(#3) MurdR


MurdR
veterán

Szépen összeszedett írás!
Itt is sok sok balesetmentes km-t kívánok. :R

Das beste, oder nichts! :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4) opeter87


opeter87
senior tag

Jó írás. Én is összeszoktam számolni, hogy mennyi megy el gázolajra egy évben :O (de inkább nem kéne)

Nagyon szép autó, gratulálok hozzá. További sok balesetmentes km-t.

(#5) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ó, régen ilyet vakartam venni, csak automatát. A szín is a legtutibb.

[ Szerkesztve ]

(#6) seolwon


seolwon
tag

Én is gondolkodtam ilyenen de a fogyasztása elretentett.
A tied viszont elég baráti ilyen téren. Nagyon kímélően vezeted?
De hogy várod hogy 6 liter alá menjen ha az eddigi legkisebb fogyasztásod is 6,3 liter?

(#7) e=mc²


e=mc²
őstag

Nekem a 3000km-enkenti olajcsere feltunt. Miert ilyen kicsi az intervallum? Ertem en, hogy oreg auto, meg diesel, de ez indokolna ezt?

Ambulimax Provider

(#8) barnam_ válasza seolwon (#6) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem olyan vészes a fogyasztása a 2.5, meg 2 literes motorhoz képest. Aminek nagyobb a fogyasztása, az az automata, meg a 3 ezres turbós. De az mondjuk jól is megy.
Én az enyémet 2 ezernél szoktam elváltani, nem kell jobban pörgetni.

A 6.27-es fogyasztás úgy jött ki, hogy volt benne 8 munkanap, meg 2 hétvége Budapest - Kaposvár távolság.
Most viszont csak hazautazásra használom (200 km-es utak nagyrészt), a napi számláló már 1000 km felett jár. Ha nem is lesz 6 liter alatt, de mindenképpen a közelében lesz szerintem.

(#4) opeter87: köszi, viszont kívánom! :) Szerencsére nem kell számolni, csak szembenézni a ténnyel.

(#5) Kalandor: igen, az automata kétség nélkül nagy királyság! Csak többet fogyaszt, meg állítólag kevesen értenek hozzá, mert régi már. Végül milyen autód lett?

szerk.:

(#7) e=mc²: honnan gondolsz 3000 kilométerenkénti olajcserére? Ha a spritmonitoros bejegyzések alapján, az ne tévesszen meg, mert egyik motorolaj, aztán két hónapra rá lecseréltettem a difi olajat, stb.
Motorolajat tízezrenként cserélek, eddig 2x volt: 380-nál, meg 390-nél.

[ Szerkesztve ]

(#9) Luck Dragon

Szuper autód van, szolgáljon téged sokáig. :)
Én tavaly szeptemberben vettem az enyémet. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) Redneck


Redneck
veterán

Gratulálok hozzá, szolgáljon sokáig! Imádom ezt a típust, nekem ez a forma a Merci. 6-800k kilométeres van a családban, ezek maximum bontottként végzik. Magamnak első autónak valami kis benzines jóval újabb japánt szeretnék. Idén meg is lépem, ha minden jól alakul.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#11) dragon1993 válasza barnam_ (#8) üzenetére


dragon1993
őstag

Szerintem teljesen jó a ~6L.
Én most 2 autóval járok felváltva.

Az egyik egy 2008-as (forgalomba helyezés) Alto és egy 2014-es Alto. A két autót nem is értem, hogy hívhatják ugyan úgy teljesen más világ.

Nekem vegyesben 5,1-5,6L között van mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#12) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Pazar a Merga! Unokaöcsém a W124 kombiba van belebolondulva, talált magának nemrég, biztos nem beszélném le róla. :N

"Hiába, az ember hajlamos beleélni magát, hogy elsőre meglesz a hőn áhított példány "

Vásárlás előtt a keret 1,5 millió forint volt. Tavaly nyáron ezt bőven alulméretezve 370 ezerért beújítottam egy CB3 Accordba, volt is para miatta, hogy mennyire nem volt ésszerű döntés egy 92'-es döcögő alkatrészkínálattal megáldott gép.

Azóta eltelt 6 hónap, és 7600km. Úgy tünik, ha valami hirtelen nem döglik be, akkor a fenti idézett mondatodra rácáfolok. ;)
Ez volt az első amit kinéztem, az első a modellből a listámon, az első a teljes listámon, és az első amit megnéztünk. Nem sokkal később az első amit el is hoztunk, egy óra próbálgatás után. Budapest mellől egészen Zalaegerszegig jöttünk, egy ismeretlen előtörténetű 25 éves kocsival, amiről úgy tűnik a gazdája valóban minden általa ismert nyűgöt elárult.
Ez abban kimerül, hogy az ABS kocka hibájára gyanakodtunk. Mint utólag kiderült szimplán a fékfolyadék szintje volt alacsony a szenzornak... Konkrétan azóta is ez volt a legnagyobb baja, illetve egy főrelé forrasztás, amit házilag megoldottam. Minden működik, beleértve a klímát, a 4 elektromos ablakot, és az összes rendszerét, anélkül, hogy bármi plusz költségbe belereppentem volna. Japánban összeszerelt darab, három ajtón a vezetőoldalit leszámítva még a gyári selyem (vagy fólia?) réteg sem volt soha megvontva a kárpit alatt, 25 éve gyakorlatilag érintetlen kábelezéssel és ablakemelő motorral, ez lepett meg igazán.

Kívánom mindenkinek, hogy legyen szerencséje, újabb, vagy akár kortárs régi kocsikról legyen szó! :K

Ja igen... Tetőablak nélkül többé soha semmit.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#13) barnam_ válasza czundermák (#12) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez egy nagyon szép Accord, ennyiért meg pláne!
Szeretem a korszak japán autóit, csak már egyre ritkábbak. Ami meg tényleg jó állapotban van, azoknak megy felfelé az áruk, mert nem nagyon találni már. Jó üzlet volt ez az Accord ennyiért :)

Tetőablak nélküli autót én sem veszek, az tuti! Ma délután szép idő volt, lehetett nyitni a tetőablakot.

(#11) dragon1993: ma voltam tankolni: igaz 6 liter alá nem sikerült bemenni (mondjuk nem ez lebeg a szemem előtt), de a 6,14L is rekord eddig.

(#14) MurdR válasza barnam_ (#13) üzenetére


MurdR
veterán

A tetőablak valóban nagy királyság. :D

Nekem is van, de ugye a legnagyobb hidegben vettem az autót, nem kockáztattam, hogy kipróbáljam.
Múlt héten viszont kellemes idő volt, és rászántam magamat. Láss csodát, nekem is működik :C
Nem mondom, hogy 100%-os, mert a végállása az nem teljesen oké (játszani kell vele hogy becsukjam rendesen, meg túlpörgeti a motort, hallani ahogy kerreg, mert nyitná még tovább, de nem tudja)

Biztos ami biztos, berakok egy kukászsákot meg egy széles ragasztót a csomagtartóba, ha egyszer csak valahol megadná magát :DDD

Amivel nekem SOS-ben foglalkoznom kell az a csomagtérfedél, na az valahol ázik. Egyedül azon van rohadásom, és pl most a nagy esőknél amikor felnyitottam a csomagteret, akkor az ajtó aljából csöpögött a víz, és nedves is volt rendesen az egész kárpit. :(

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15) gzbotii válasza opeter87 (#4) üzenetére


gzbotii
veterán

En csak egyer szamoltam ossze, ket havi osszegget, es boven 55.000Ft folott volt. Pedig 6 korul fogyaszt a TDI :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.