Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Pazar a Merga! Unokaöcsém a W124 kombiba van belebolondulva, talált magának nemrég, biztos nem beszélném le róla. :N

"Hiába, az ember hajlamos beleélni magát, hogy elsőre meglesz a hőn áhított példány "

Vásárlás előtt a keret 1,5 millió forint volt. Tavaly nyáron ezt bőven alulméretezve 370 ezerért beújítottam egy CB3 Accordba, volt is para miatta, hogy mennyire nem volt ésszerű döntés egy 92'-es döcögő alkatrészkínálattal megáldott gép.

Azóta eltelt 6 hónap, és 7600km. Úgy tünik, ha valami hirtelen nem döglik be, akkor a fenti idézett mondatodra rácáfolok. ;)
Ez volt az első amit kinéztem, az első a modellből a listámon, az első a teljes listámon, és az első amit megnéztünk. Nem sokkal később az első amit el is hoztunk, egy óra próbálgatás után. Budapest mellől egészen Zalaegerszegig jöttünk, egy ismeretlen előtörténetű 25 éves kocsival, amiről úgy tűnik a gazdája valóban minden általa ismert nyűgöt elárult.
Ez abban kimerül, hogy az ABS kocka hibájára gyanakodtunk. Mint utólag kiderült szimplán a fékfolyadék szintje volt alacsony a szenzornak... Konkrétan azóta is ez volt a legnagyobb baja, illetve egy főrelé forrasztás, amit házilag megoldottam. Minden működik, beleértve a klímát, a 4 elektromos ablakot, és az összes rendszerét, anélkül, hogy bármi plusz költségbe belereppentem volna. Japánban összeszerelt darab, három ajtón a vezetőoldalit leszámítva még a gyári selyem (vagy fólia?) réteg sem volt soha megvontva a kárpit alatt, 25 éve gyakorlatilag érintetlen kábelezéssel és ablakemelő motorral, ez lepett meg igazán.

Kívánom mindenkinek, hogy legyen szerencséje, újabb, vagy akár kortárs régi kocsikról legyen szó! :K

Ja igen... Tetőablak nélkül többé soha semmit.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.