Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victoryus


Victoryus
addikt

Én bicikli belsővel szoktam a merevlemezt halkítani. Át kell fűzni a tartón, így a lemez oldala meg a keret közé kerül. Utána nem egyszerű visszatenni a helyére a vinyót, de ha sikerül akkor nem fog rezegni:)
A ventilátorokhoz meg vettem potmétert, illetve volt amit átkötöttem 5v-ra, és máris halk lett.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Nálam most a vinyó a leghangosabb alkatrész a gépben, azt leszámítva totális kuss van - egyszerűen gyakorlatilag nem hallani semmit. Mámorító érzés kb. 13 év traktorszerű gépei után :DDD Mondjuk ehhez kellenek olyan apróságok, mint egy Corsair CX400 táp, meg a videókártyaventi teljes száműzése a videókártyával együtt és hasonlók :) (Alaplapi integrált VGA rulez, úgysem játszom évek óta :) )

(#3) Armahun válasza Szten Márs (#2) üzenetére


Armahun
addikt

Próbáld meg valamire felfüggeszteni, például postás gumi.
Hatalmas lehet vele halkítani.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#4) The DJ


The DJ
addikt

Sose foglalkoztam tudatosan azzal, hogy halkítsam a gépem, de jelenleg egész jól sikerült összejönniük a dolgoknak :)

Egy 14 centis ventivel rendelkező 500 Wattos tápegység, egy Hyper-TX 2 hűtő és a VGA hűtője az, ami kavarja a levegőt a házban. Az első két eszköz nagyon halk és hatékony, szinte alig csap zajt. A VGA hűtője kicsit kakukktojás, de amúgy is le lesz cserélve az egész hamarosan, úgyhogy egyelőre elviselem. A HDD a leghangosabb pont jelenleg. Onnan tudom, hogy bekapcsoltam a gépet, hogy hallom, amint felpörög :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5) agemate


agemate
addikt

Nálam is a HDD a leghangosabb idle-ben, terhelve a tápegység hangja jön elő, nem is kicsit :)

(#6) Szten Márs válasza agemate (#5) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen táp?

Arni:
Nem szívesen függesztgetném gumikon :) Majd inkább egy SSD. Egyszer, valamikor.

(#8) agemate válasza Szten Márs (#6) üzenetére


agemate
addikt

Corsiar CX400. A gépem az adatlapomnál.
Azért az túlzás, hogy nagyon hangos, de lehet hallani a hangját terhelésnél. Amíg 4850-em volt, addig terhelésnél is csöndben volt.

Kalandor: Én szeretem, ha valami minimális hangja van a gépnek, legalább hallom, hogy megy :N De azért az szép, semmi venti nincs a rendszerben?

(#9) agemate válasza Szten Márs (#6) üzenetére


agemate
addikt

Corsiar CX400. A gépem az adatlapomnál.
Azért az túlzás, hogy nagyon hangos, de lehet hallani a hangját terhelésnél. Amíg 4850-em volt, addig terhelésnél is csöndben volt.

Kalandor: Én szeretem, ha valami minimális hangja van a gépnek, legalább hallom, hogy megy :N De azért az szép, semmi venti nincs a notiban?

(#10) Szten Márs válasza agemate (#8) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ja így értem. Nálam egy AMD Sempron 140-et hajt ugyanez a táp integrált VGA-val, és ennyi. Azt hiszem nem kell mondani, hgy nem terheli agyon :DDD

(#12) BoogeyM@n.


BoogeyM@n.
aktív tag

Megszokás kérdése engem speciel nem mert nem arra koncentrálok
+fejhallgató sem árt ha van

Zotac GTX470^^E8400@4.0GHz^^4GB1066MHz^^ SoundBlaster7.1^^ Roccat Kave5.1^^ LG 22" W2452V^^ CoolerMaster Hyper212+^^

(#13) zH.


zH.
senior tag

az enyémet lekéne kötni nehogy elszálljon ,mer' olyan hangja van.. :D de am nemzavar.. csak a hőfokokkal ne legyen gond. 692 remélem halk lesz ,ez a sharkoon 2évet szolgált ,mostmár nincs fent az oldallap. jó is volt. bár elég rossz állapotba van. megjön a másik ház rendbehozom.

> nincs rossz állapotba ,csak elöl ki van véve 1 rekesz ,meg az első venti ki van szedve.. de akkor is megcsinálom. :D

[ Szerkesztve ]

just be

(#14) proci985


proci985
MODERÁTOR

hja, a vinyó. az elsőszériás raptor benne volt, hogy a CM690et három hét után cseréltem (egyéb indokok: inkompatibilitás a cpuhűtővel, nulla zajszűrés vs üvöltő gyári hűtő).

vidkariból olyan 5770/8800gtig lehet passzivizálni, csak megfelelően nagy borda és egy szellőző ház kell. procihűtőből szintén van akkora, ami passzívan elbír egy quadot alapórajelen (ez tapasztalat). mmint rendes 95Wosat is. vinyók macerásak: ideális az elöl lefalazott, ajtós ház, kipárnázva, gumibakokkal, acélvázzal (hogy ne remegjen).

ja és érdemes halk ventiket használni, teljes passzívnál kompromisszumokat kell kötni: vagy drága lesz és teljesítményben korlátozott (TDP!) és meleg, vagy lassú, vagy a pumpának is van hangja, vagy remote desktop kell.

halk ventikkel/szabályozókkal már lehet kompromisszumokat kötni, pl csak játék alatt zajongó ventikkel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) agemate


agemate
addikt

A legújabb videokártyáknak általában terhelésnél sincs vagy csak minimális a hangjuk, persze régieknél ez nem igaz.
Sajnos ezekkel a lyukacsos házakkal ez a baj, minden kihallatszik belőlük.
Szerencsére nálam nagy csend van, persze ha játszom a táp már hangos, de akkor meg üvölt a két nagy Sony hangfal, ami bőven elnyomja a tápot. :K

(#16) madstunt


madstunt
addikt

ti aztán túlbonyolítotok mindent. a csendes gép titka az áramszünet vagy a keresztbevágott tápkábel ;] :DD

(#17) MiNiM


MiNiM
tag

nekem postásgumi+integrált vga+passzív procihűtés, néha a tápom kicsit hangosabb a kussnál, de annyi kell

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#18) #27483136


#27483136
törölt tag

Nekem passzív VGA (HD4350), plusz WD EcoGreen HDD csinálja a csendet. Ja és a BE2350 (45W) CPU ventije alig forog, meg Foxconn ventiszabályzós táp (300W).
Ehhez képest a házventi, ami kifejezetten csendes fajta már hallható, így azt le is kapcsoltam.

(#19) Findzs


Findzs
addikt

nekem is cx400 van és nekem is felpörög terhelés alatt
de érdekes mert új korában nem emlékszem ilyesmire

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20) hocico


hocico
tag

jóféle

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.