Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) odipapa válasza Aflamin (#97) üzenetére


odipapa
senior tag

Ezt nekem címezted?

(#102) Amacs


Amacs
aktív tag

Gyanítom, hogy a napokban nagy mennyiségű fülhallgató indul útjára PRC->HU viszonylatban. ;]
Még az elején járok az olvasásban, de az érzés már most elfogott: Még, még több ilyen tesztet :))

(#103) Dave™ válasza Upo (#95) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mindkettőre igaz :)

Aflamin: ez már abszolút nem versenyképes az ATR-rel szemben

pippin12: örülök, hogy tetszik :) Megvan annak is a célközönsége, de nem mindenki van oda a túltolt mélyekért.

[ Szerkesztve ]

(#104) Dave™ válasza Krill77 (#100) üzenetére


Dave™
nagyúr

Próbálj ki párat, és meglátod! De hogy ne érjen csalódás, olyat válassz, ami kb. passzol az ízlésedhez leírás alapján.

(#105) Krill77 válasza Dave™ (#104) üzenetére


Krill77
őstag

Es hol probaljam ki?

(#106) Dave™ válasza Krill77 (#105) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem szó szerint értettem, mert kipróbálni nyilván sehol sem tudod, de vedd meg amelyik szimpatikus, elég olcsó szerintem mindegyik, legrosszabb esetben pedig eladod/elajándékozod ha nem tetszik. Mások is így csinálják.

(#107) Krill77 válasza Dave™ (#106) üzenetére


Krill77
őstag

Köszönöm a tanácsot. Magamtól ez eszembe sem jutott volna. :D

(#108) Dave™ válasza Krill77 (#107) üzenetére


Dave™
nagyúr

Te kérdezted...

(#109) User64476 válasza Krill77 (#100) üzenetére


User64476
őstag

Az a piston basic egy kalap kula... Rendeltem egy aweit, kíváncsiságból, meg az atr is mozgatja a fantáziám, de vettem egy agyonsztárolt ate-t és hallgathatatlan kiemelése van pont ott ahol shusshhhtorog, nem örülnék ha az atr is ilyen lenne.

(#110) Dave™ válasza User64476 (#109) üzenetére


Dave™
nagyúr

Majd írd meg a tapasztalataidat!

(#111) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Ez nagyon jó teszt volt! :R
Rendelek is 3-mat a legszimpibb modellekből, és összevetem a jelenleg használt Sony MH750-es headset hangjával. Mellesleg te is bevehetnél a tesztbe összehasonlításként nevesebb gyártókat, sok laikus vagy hitekedő embernek adna támpontot ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#112) Dave™ válasza PAtr0n (#111) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pár éve leszoktam az ismert márkákról, mert nem voltak versenyképesek. Néha bepillantva a füles topikba ez nem nagyon változott azóta sem, azért meg nincs kedvem venni pár ismert márkát, hogy elmondhassam igazam volt, megteszik ezt mások helyettem :D Annyira szerintem nem drágák ezek a fülesek, hogy nagy kockázatot jelentsenek, elég egy-két olcsóbbat kipróbálni. 10 ezer Forintból lehet venni 3-4-5 jó fülest is, így lehet cserélgetni őket a különböző stílusoknak vagy pillanatnyi hangulatnak megfelelően, ennyiért az ismert márkákból egy használható jön ki. Azt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy ezt elhiszi vagy sem, de szerintem egyszerűbb megtapasztalni. A cikk is csak ismeretet terjeszt, nem akarok senkit sem meggyőzni semmiről. Pár éve még a kínai telefonokat is lenézte mindenki (köztük én is, nem tagadom), aztán ma már nem hogy nem ciki egy Huawei, Xiaomi vagy Meizu, hogy csak párat említsek, hanem egyenesen ajánlott vételek.

(#113) stefi81


stefi81
tag

Ezt a fülest nagyon hiányoltam a tesztekből.
Nekem is volt több fülesem, de ennek a hangja tetszik a legjobban.
http://www.gearbest.com/earphones/pp_263201.html

(#114) dugo_


dugo_
veterán

Nem tudom volt-e az előzőben, vagy ismeritek-e, de van ilyen oldal is, szerintem elég király:
https://audiobudget.com/leaderboard.php

Az új teszten felbuzdulva rendeltem egy X41M-et a korosodó ED9 helyett, szegényt eléggé megviselte az elmúlt több, mint egy év napi több óra bkv-zása. Túl van már egy mosáson, jack dugó cserén, mostanra kopik a nikkel is róla elég rohamos tempóban.

(#115) stefi81 válasza stefi81 (#113) üzenetére


stefi81
tag

Ezt a szettet használom én is és verhetetlen ár/teljesítményben.
https://www.youtube.com/watch?v=hXieczApKos

(#116) Dave™ válasza stefi81 (#113) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nagyon sok jó füles van, már gyűlnek a harmadik kör darabjai, előbb-utóbb szerintem ez is szerepelni fog, türelem :)

dugø én ismerem, bár jó pár dologban nem értek vele egyet, pl. ahogy az X41M nem basshead szerintem még a gyári illesztékével sem, hozzá passzolóval meg abszolút, úgy a Zircon sem való az átlagnak, pont azért mert az tényleg basshead, a Mulát azért húzta le mert nincsenek emelve a mélyei, de pl. a DZAT DF-10-es véleményével egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#117) PAtr0n válasza Dave™ (#112) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igen, sok ismert márka csak csalódást kelt, tette ezt nálam pl. a sennheiser, vagy a jvc. Sony fülesekben még nem csalódtam, és általában azokban, amiket telók mellé csomagoltak.
De annyira felbuzdultam most a teszttől, hogy az összes 2000Ft alatti benne szereplő modellt megrendeltem :D Nagyon kíváncsi vagyok, van itthon pár "márkás" füles, lesz mihez hasonlítgatni.
Szerencsére hangkeltőkből sincs hiány, Sony Z1c, Huawei P9, Asus Xonar DX PC hangkari, meg a jól bevált Realtek HD integrált hangkari a laptopban, ami elég erőteljesen hajtja meg a jelenlegi füleseket is.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#118) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Jó cikk!

Az lenne a kérdésem, szokták-e ezeket hamisítani? Vagy nyugodtan lehet rendelni bárhonnan, a név ugyanazt a minőséget jelöli?

(#119) Dave™ válasza quailstorm (#118) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, nyugodtan lehet rendelni. Olyan előfordul, hogy egy adott termék több gyártó alatt is megtalálható más néven (pl. a Rock Y1 = UiiSii C200), de ugyanaz, nem hamisítvány. Milyen hangot szeretnél? Van konkrét jelölt?

(#120) quailstorm válasza Dave™ (#119) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rock Y1 vagy KZ ATES volt elsőre a listán, de nem értek hozzá túlzottan.
2008 óta koptatom a Sony HPM-70-et, más fülhallgatóm nem volt, de most már erősen kezd elhasználódni, tönkretenni nem akarom. Meg beleesik a fülembe a filc...

Az V-karakterisztikájú, in-ear fülhallgató, korabeli ár-érték bajnok. Amikor a telefonokhoz még nem szemetet csomagoltak...
Annál ne legyen rosszabb, ennyi a lényeg.

(#121) Dave™ válasza quailstorm (#120) üzenetére


Dave™
nagyúr

Oké, de most milyet szeretnél? Inkább V vagy lineárishoz közeli? Az Y1 az nagyon enyhe V, inkább lineáris (illesztékfüggő), az ATES-t szerintem húzd le és helyette ATR, olcsóbb és jobb, az elég lineáris és levegős karakter. Ha V kellene, akkor Plextone X41M. Lineárishoz még egynek az Awei ES-Q9, szerintem az egyszerűen verhetetlen az áráért (de nagyon nem mindegy miről szól, szépen skálázódik a jobb forrásokkal).

(#122) quailstorm válasza Dave™ (#121) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem vagyok oda az irreális basszusért, tehát nem kötelező a V. Csak nekem nincs itthon normális hangcuccom, telefon van meg alaplapi hangkártya. Ezekkel nem lehet csodát tenni. Valemennyit muszáj elcsalni.
De apámmal azt valljuk, hogy hangszínszabályozás nulla és minél élethűbb legyen, persze ez csak egy bizonyos szint felett lehetséges. Kappa 9.2-vel már nem kell csalni. Bár azt nem tudom a fülembe se bedugni.

Úgyhogy az lesz, hogy ki kell próbálni, csak azt akarom kizárni ami biztosan nem. PC-hez lesz kötve többnyire és Rock Elektro meg gaming amiben helyt kell állnia elsősorban. Eddig csak telefonos headsetjeim voltak, abból ez a HPM-70 a legjobb. Meg van egy ZX-100-as Sony fejhallgatóm, amit 20 percnél tovább nem bírok elviselni, mert nyomja a fejem...

hehehe, látom a róka is itt van az N900-zal, nekem is a kiosztás a gondom telefonnál

[ Szerkesztve ]

(#123) Dave™ válasza quailstorm (#122) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Plextone X41M (és az UiiSii C100 is, megelőlegezve a következő tesztből) is kapcsolós, tudsz váltani a CTIA és OMTP módok között, tehát mennie kell a Nokiával is. Tágabb illesztékkel egyébként nem nagyon túlzó az X41M, persze lineárisnak még úgy sem mondanám. Ha belefér, szerintem rendelj egy X41M-et és egy Awei Q9-et, előbbit tudod használni telefonnal is, illesztéktől függően kicsit vagy jobban V karakter, az Awei meg nagyon zenei, meleg hangú, lineáris füles, nagyon jó térábrázolással - így le vagy fedve elég jól két fülessel :)

(#124) quailstorm válasza Dave™ (#123) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Okés, köszönöm a tanácsot. Tér/színpad pedig nagyon fontos, nincs két hete hogy apám centinként és fokonként addig vitte a Kappát míg meg nem történt a csoda. Sajnos a hangfalas zenehallgatás nem abból áll hogy lerakjuk egymástól 2 méterre oszt jó lesz.
Zenén túl meg játéknál is fontos. Már kompetitív FPS-nél.

(#125) Dave™ válasza quailstorm (#124) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha tudnád mennyit "harcoltam" párommal, hogy el tudjam hozni a Quadokat fél méterre a faltól... Őt nem annyira érdekelte, hogy ne legyenek tompák a mélyek meg legyen mélysége a térnek, az viszont annál is inkább, hogy ne lógjanak ki a bútorok síkjából :D Szóval tudom miről beszélsz, nagyon meg is hálálják a rendes elhelyezést, füleseknél szerencsére jóval egyszerűbb a helyzet, de ott is rengeteget lehet játszani az illesztékekkel. Ott az a "szoba".

(#126) quailstorm válasza Dave™ (#125) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor pontosan tudod mi történt és mi a reakció rá :DDD

(#127) User64476


User64476
őstag

Itt ülök a gép előtt egy Piston 3-al, az ATEval, egy Zirconnal meg egy HD650el. A Piston 3 erősen magashiányos, és mélykiemelt de valahogy kellemesen adja elő az egészet, még tere is van. Az ATE nem annyira rossz a HD650hez képest mint amennyire utálom, 8k körül lehet benne egy kiemelés, utána meg semmi magas, emiatt van olyan hülye fárasztó sustorgós hangja. A Zircon mélytúltengéses, le kell EQzni, és utána lehet csak értékelni, akkor egészen koherens a produkciója, de igazán magasra ez sem megy, a tere meg kisebb mint a Piston 3nak. A Zirconnak talán kicsit több a magasa mint a Piston 3nak.

Dave, az ATE és az ATR között szerinted mi a különbség? Van esélyem, hogy van normális magasa, és nem csak egy ilyen csúcs valahol 10k környékén aztán meg a semmi?

[ Szerkesztve ]

(#128) PAtr0n válasza Dave™ (#121) üzenetére


PAtr0n
addikt

Arra ez ES-Q9-re rohadt kíváncsi vagyok, az már pimaszul olcsó volt, és ha olyan jó mint írod, akkor még tuti rendelek a családnak belőle...egy raklappal! :D

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#129) Dave™ válasza User64476 (#127) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nagyon nagy különbség van köztük, az ATE-nél még azt hittem, hogy ez a befele fordított driveres konstrukció ennyit tud, nem kell tőle többet várni, de az ATR alaposan rácáfolt. Nekem is az volt a gondom az ATE-tel, hogy nem nagyon volt magastartomány, de alul is túl tompa és lomha volt, a pozitívuma pedig annyi volt, hogy levegős karaktere volt ennek ellenére is. Az ATR sokkal érettebb konstrukció, feszes mélyei vannak, tisztább középen és sokkal jobb a magasok terén is. Annyira azért nem lesz jó, mint egy közvetlen a hallójáratra merőleges kialakítású füles, de az ATE-nél sokkal jobb, más is írta korábban, szerintem is 2 kategóriát lépett. Ha nem jön be max eladod :) A Zircon helyett meg ott a Mula, az lineáris, de arra nem árt egy kicsit szűkebb illeszték.

PAtr0n: mindig vissza kell magam fogni, ha az Aweiról van szó, mert teljesen elfogult vagyok :) Nagyon sok fülessel foglalkozom, és sokszor megvan a kísértés hogy akár maradhatna saját használatra is a többi mellé, de nagyon kevés jut el idáig ténylegesen. Az Awei viszont ott van a gyűjteményben, most is azt hallgatom :) Persze ne úgy képzeld hogy nincs nála jobb, egyszerűen nagyon egyben van a hangja, abszolút zenei, nincs semmi látványos hibája és ez így egyben nagyon-nagyon ritka. Ha veszel vegyél mellé pillanatragasztót is, gyakran kell...

(#130) balazs1022 válasza quailstorm (#126) üzenetére


balazs1022
őstag

Nekem is megvan még a jó öreg hpm-70 (W300-hoz volt). Én is nagyon szeretem. Még mindig működik, de már csak akkor használom ha hazautazok a családomhoz. Egyébként hpm-70 volt az egyetlen olyan fülhallgatóm, ami annyira bement a fülemben, h szinte vákuum keletkezett. Azóta, most van egy pár és egyik sem ilyen.
Hangra sztem ugyanaz mint a sony mdr ex10lp. Utóbbi kicsit kényelmesebb nekem. Amúgy a Sony-k általában halkabbak a konkurens termékekhez. Tehát ha más márkához térsz át akkor hangerőben többet kapsz. Sztem a faházas Awei jó választás lenne, ha tényleg a természetes hangot szereted, bár itt számolnod kell azzal, hogy lehet meg kell majd ragasztani, ill elég nagy a háza és nehogy kényelmetlen legyen.

Én Dave ajánlására vettem, egyet. Ahogy ismerem magam nekem nagyon be fög jönni.
Van KZ ED9-em, sztem ez egy jó választás lehet neked. Kb 2 fülest kapsz 1 áráért. :) Raadásul elég kicsi, így kényelmes is. Hpm-70-tól kb 3 szinttel jobb. :) Én ezt ajánlanám.
Vagy KZ HDS2 ami kb 8$. Nekem pl a Plextone s szimpi. :)
Xiaomit nem vennék, mert azoknak az egyik oldala mindig elhalkul.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#131) User64476 válasza Dave™ (#129) üzenetére


User64476
őstag

Köszi, szerintem nekünk nagyon hasonló lehet a hangzásbeli ízlésünk, teljesen értem amiket az ateről írsz, és lövök is egy atr-t, meggyőztél! :D

(#132) Dave™ válasza balazs1022 (#130) üzenetére


Dave™
nagyúr

Sok fülesből lehet az ED9-hez hasonlóan 2in1-t csinálni egészen egyszerűen az illeszték cseréjével :) Általában a közepes V karaktereknél van a legnagyobb mozgástér, persze leginkább akkor ha a vetőcső megvan 5mm. A Plextone X41M pl. ilyen, azt elég jól lehet finomhangolni. A KZ ED9-nél a neutrális vetőcső sajnos elég karcos magasban, azt csillapítani kell, de egyébként valóban két füles egy testben. Kár, hogy nincs hozzá még több vetőcső, lettek volna ötleteim :)

Baskiria: oké, remélem bejön, különben az én lelkemen szárad :D

[ Szerkesztve ]

(#133) quailstorm válasza balazs1022 (#130) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A természetes hangzást szeretem... Hi-Fi cuccon. Telefonon/gépen nem biztos.

Ezek alapján az Awei nem az amit én keresek.

Rock Zircon és a Plextone X41M közt vacillálok most. Egy nagy bajom van. Utazás közben én nem hallgatok semmit, nem távolságizok, nem vonatozok. Biciklin meg gyalog meg a környezetet akarom hallani ugye.

Szóval otthon, PC-hez napi használatra jó lenne ha menne stereo jacken, nem tudom a mikrofon ebbe mennyire kavar bele. Kompatibilitást tekintve a Plextone lenne a legjobb. Most két telefonnal tolom, egyik Apple másik Nokia szabványú, hurrá. De nem nagyon hallgatok már rajtuk zenét, ráadásul most két gépem van egymás mellett, szóval inkább a PC a fontos.

Szóval, meg fog ez szólalni rendesen stereo jacken?

A HPM-70 agybadugása is fontos, nekem kb soha semmilyen másik füles nem maradt benne a fülemben, csak az. Haverokét próbálgattam, nem maradt benne. Váákum meg jó és megszoktam. Ja és nyitott rendszerű se legyen.

[ Szerkesztve ]

(#134) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Nagyon jó volt olvasni már az első részt is. Csak így tovább. Várjuk a folytatást. :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#135) Dave™ válasza quailstorm (#133) üzenetére


Dave™
nagyúr

Persze, nem kavar be a mikrofon. PC-ről belső "zajos" hangkártyával azért nem biztos, hogy optimális hajtani ezeket, még egy átlagos telefon is jobb ötlet az alacsony zaj és az általában használható DAC miatt, egy felsőbb kategóriás telefon vagy DAP pedig egészen más dimenziókba tudja reptetni (a linkelt tesztben egy Xonar DG volt a forrás). De nem dicsérem tovább, már így is túl sokszor tettem.

szerk: tehát megy sztereó jacken a mikrofonos füles, nem gond, a Plextone meg elég kicsi, nem hiszem hogy ne maradna a füledben.

Seraph 16: köszi! Szerintem április végére reális, ebben se kevés munka van, de nem panaszkodom, félig-meddig hobbi :)

[ Szerkesztve ]

(#136) balazs1022 válasza quailstorm (#133) üzenetére


balazs1022
őstag

Akkor valóban a Plextone lenne neked a megfelelő.
Egyébként Rock Zircon is megfordult már nálam (szintén Dave ajánlására) és csak egyet tudok érteni vele. Tényleg mélykiemeltebb az ED9-től. És az ED9-ek tényleg kicsit karcosabb a közepe, magasa. De egyáltalán nem tolakodó a különbség.
Amúgy, én sem találtam még egy ilyen vákuumos fülest mint a hpm-70. Sokáig én is azt kerestem, hogy jól belecuppanjon és az a fasza. Ezt az érzést már nem fogod megtalálni a jobb fülesekben. Ha jól megfigyelted, akkor te is észrevehetted, hogy ez a vákuum driverflex-et okozott. Manapság ezt már kerülik a jobb fülesek. Ehhez hozzá kell szokni. :)

Még egy észrevétel: a Rock Zircont és az ED9-et egymásmellé téve, 2-3mm-el kicsit hosszabb a Zicron. (de csak az a hegyes farok része miatt)

Vkinek van olyan képe ahol a Awei Q9 és ED9 egymás mellett van? :D

(#132) Dave™: Én amennyire megfigyeltem a neutrális vetőcsövön van egy furat. Ennek az átmérőzésével lehet játszani. Teljesen leragasztva kb azonos a hangzása mélykiemelt vetőcsövel. Ha leragasztást átszúrod egy tűvel, sztem az lehet egy aranyközépút a mély és neutrális között. Én cellukszal csináltam.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#137) Dave™ válasza balazs1022 (#136) üzenetére


Dave™
nagyúr

Sokkal vastagabb az Awei :)

Persze, láttam én is és nyilván a mélyek csökkentése a célja, de ha jól rémlik keresztmetszetben is van különbség és ellenben V csővel, teljesen üres belülről. Emiatt is sok a magasa...

(#138) quailstorm válasza balazs1022 (#136) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudtam a driverflexről eddig, kösz hogy szóltál. Nem semmi, akkor 2006 óta elég sokat kibírt a HPM-70. Egyszer hallgatott el eddig, megtelt fülzsírral a filc 2016-ban. :DDD
Azóta viszont ki tud jönni belőle, hogy kiszedtem és kitakarítottam.
A W810 fastport-jack átalakító már eltört a tövében, de ez már sok telót kiszolgált.

(#135) Dave™: okés, ennek örülök. Mindjárt meg is nézem BlackBerry meg Samsung fülesekkel ami van a fiókban.

Nagyon audiofil telefonjaim nincsenek. Ti OMAP 3 generáció, N95, N900 és BB Z10. Meg van az SGS i9000 a Wolfsonnal. És egy MTK6572 amit inkább nem is mondok :DDD

Sound Blaster Live! lesz maximum beüzemelve csak mert kaptam ingyé'. PCI-E x1-es kártyára még nem szántam rá magam.

(#139) Dave™ válasza quailstorm (#138) üzenetére


Dave™
nagyúr

A belső hangkártyák sajnos könnyen összeszedik a zajt, az USB-s megoldások sokkal jobbak ilyen szempontból. Aliról lehet venni olcsón Sabre chipes USB DAC-ot (6-7k-tól), az sem elvetendő. Majd végigpróbálod minden hangkeltőddel, aztán meglátod melyikkel a legjobb :)

(#140) quailstorm válasza Dave™ (#139) üzenetére


quailstorm
nagyúr

USB-s hangkeltőben még egyáltalán nem gondolkoztam eddig, csak a nappalis Hi-Fi-hez lesz hamarosan. Haver egyszer kölcsönadta a SoundBlaster Xi-Fi PCI-E x1-et, az volt a minta eddig.

Sabre chippel csak i2S buszosat láttam, úgyhogy privátban dobj meg egy linkkel pls.

[ Szerkesztve ]

(#141) dugo_ válasza balazs1022 (#136) üzenetére


dugo_
veterán

Vkinek van olyan képe ahol a Awei Q9 és ED9 egymás mellett van? :D

Nem volt, de csináltam. :K

(#142) dugo_ válasza dugo_ (#141) üzenetére


dugo_
veterán

Közben rájöttem miért raktam el rögtön rendelés után ezt az Aweit. A kegyetlen driver flexe mellett még kontakthibásan is érkezett a jack, de legalább nem esett ketté, mint másoknak. :D

900Ft well spent, szerintem kár belé...

(#143) balazs1022 válasza dugo_ (#142) üzenetére


balazs1022
őstag

Hát ez több mint kielégítő volt. :D Látom nem vagyok egyedül. Más is tart tolómérőt a fiókjában XD
Igazából nem olyan nagy, csak tömzsi :D

Köszönöm szépen! :D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#144) Dave™ válasza dugo_ (#142) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor jelezni kellett volna a minőségi problémát és kapsz másikat vagy visszatérítést. A minőségbiztosításon lenne mit reszelni, tény, de a hangja az messze túlmutat a kategóriáján. A driverflexre meg vannak praktikák :)

quailstorm nincs linkem, majd holnap keresgélek, ha elfelejteném szólj rám!

[ Szerkesztve ]

(#145) Krill77


Krill77
őstag

Ha a Piston basic re masik gumit teszek, csökkenthető a durván eltulzott mélye ?
A cikkben szereplők kb olyasmik mint ez, vagy nagyon messze jobbak?

(#146) moleculez


moleculez
veterán

Nagyon jól összeszedett írás, tetszik, hogy szubjektíven, saját tapasztalataid alapján összehasonlítottad őket. El is mentem a cikket, ha kihal alólam a jvc akkor legyen miből válogatni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#147) #63534592


#63534592
törölt tag

Rock Y1-em van és imádom.Annyira szépen szól,és jó a dinamikája.Imádom.Nem tudom most mennyibe kerül,de minden pénzt megér

(#148) Dave™ válasza Krill77 (#145) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom milyen a Piston basic, én a tesztben szereplőket nyugodt szívvel tudom ajánlani, főleg a "különösen ajánlott" darabokat. Ha a vetőcsövénél kisebb átmérőjű az illesztéked belső átmérője, akkor igen, egy nagyobb átmérőjűvel valamennyit tudsz csökkenteni. Pl. Vetőcső 5,5mm, jelenlegi illeszték 4mm, akkor egy 5mm-es illesztékkel szolidabb lesz valamennyivel, de lineáris karaktert azért így se várj tőle, ha amúgy túl sok mélye van.

****** szuper, mindig örülök a pozitív visszacsatolásnak, akkor nem csak szerintem nagyon jó :)

moleculez neked is köszönöm! Ez már csak egy ilyen szubjektív műfaj :)

[ Szerkesztve ]

(#149) dunc


dunc
nagyúr

Srácok mennyi a reális ára a Rock Y1 nak mert ebay on 1400-6000 ft ig kapható? Mi a különbség? :U

(#150) Dave™ válasza dunc (#149) üzenetére


Dave™
nagyúr

Semmi, ugyanaz. Ezért nem írtam árakat, mert elég széles spektrumon mozog és állandóan változik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.