Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dunc válasza Dave™ (#150) üzenetére


dunc
nagyúr

1500 ért nagyon filléres téttel, rendelek egyet kíváncsi vagyok rá! :C

(#152) #63534592 válasza dunc (#151) üzenetére


#63534592
törölt tag

nem fogod megbánni,szuper cucc

(#153) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Köszönöm a cikket! Nemrég vettem Rock Zircon-t és nagyon bejött. Vannak olcsófüles gyermekbetegségeik, de a hangja nekem kiváló!

Finn the human

(#154) silboy


silboy
aktív tag

Jelenleg egy RHA-500S-t használok, nem tudom van-e vele tapasztalatod. Ha van, ahhoz képest milyen a Rock Y1 és a KZ ATES?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#155) Dave™ válasza silboy (#154) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nincs, de nem tudom az ATE-S-t honnan szeditek, a tesztben ATR volt :)

(#156) Krill77


Krill77
őstag

A rock 1y nak az érzékenysége csk 91 db? Az nagyon halk, azaz az mp4 em ki fogja nyírni. Jol gondolom?

(#157) gregus021


gregus021
tag

Üdv!
Gondolkodom egy Rock Y1 vásárlásán. A BangGoodos es az Aliexpresses ár között van kb. négy dollár, van valami különbség a két verzió között vagy nyugodtan rendelhetem az olcsóbbat? Egy Earpodsot szeretnék lecserélni vele, és szeretnék emellé is valami tárolót venni, nem szeretném csupaszon vinni a zsebemben, ehhez van valami ajánlott termék esetleg, vagy akármelyik ebayes earphone case megteszi?
Előre is köszi a segítséget!

(#158) Dave™ válasza Krill77 (#156) üzenetére


Dave™
nagyúr

A leírt adatokkal szerintem tök felesleges foglalkozni, közük nem szokott lenni a valósághoz. Az Y1 semmivel sem nehezebben hajtható, mint akármelyik másik füles a tesztben. Párom egy Meizu M3s-sel használja, ami egy belépő modell, azzal is teljesen jól és hangosan szól.

gregus021 gondolom nincs semmi különbség, lehet az olcsóbbnak elhagyják a dobozát, maximum ennyi. Tartóból nekem a kagylószerű zipzáros kemény tartóval vannak pozitív tapasztalataim, azt tudom ajánlani. ÉS A LEGFONTOSABB: NE TEKERJÉTEK FEL SZOROSAN A KÁBELT :)

[ Szerkesztve ]

(#159) Krill77 válasza Dave™ (#158) üzenetére


Krill77
őstag

Nem a max hangerő eleresevel van gondom. Hanem, h hamarabb tulhajtódik/károsodik. Ahogy pmben irtam a sonyt. Ebben a tekintetben a cx300 elpusztíthatatlan volt.

(#160) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Csak egy kis kiegészítésképpen írom, hogy fél év használat után a KZ ATE, vagy ATR nagyon hajlamos megtörni a fül fölé hajlításnál, a merev műanyag folyamatos használatnál széttöri a kábelt.
Ezt kivéve 10/10 pont lenne, ennyiért ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#161) Dave™ válasza -Faceless- (#160) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem ez függ attól is, hogy mennyire feszíted meg a kábelt. Érdemes egy pici hurkot hagyni neki, úgy remélhetőleg nem lesz gond. A kábel megfeszítését nem szokták hosszabb távon tolerálni a fülesek.

(#162) Wasquez válasza Dave™ (#49) üzenetére


Wasquez
senior tag

Olvasgatom a II tesztedet, és nem tudom eldönteni, hogy hová tudnám belőni a kalibrációs szintet!?
Aztán beleolvastam az elsőbe, hátha, és ott van amit kerestem, és majdnem az van odaírva, amit én írtam volna az OEM JMF fülhallgatóról! Mivel nincs nagyon ár/érték összehasonlítási alap, meg ezért a pénzért mikrofonnal még elmegy kategóriát kapott nálam.

Vettem három darab fülhallgatót, azokat próbáltam a philips Philips SHE 358-hoz mérten besorolni, ennek egyébként szerintem nagyjából helyén van minden.

Lenovo Vmoda Vprofilos, sok magas, erős mély. 12$
OEM JMF Túl sok mély, a többi olyan semmilyen. 2,6$
Lidl silverkrest Nem túl erőteljes hangerőben, mélyek jók, a magasak visszafogottabbak, mint a Vmoda 2000Ft

PC

(#163) Dave™ válasza Wasquez (#162) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezek sokkal jobbak, mint az első kör szereplői, két kivétellel: az Awei az mindkettőben ott van (nem véletlenül), a KZ ANV pedig kifutott, de az egy nagyon-nagyon jó füles, némi tuning után. A JMF az borzasztó, a kanyarban sincs még az MZ5-höz képest sem. Most már nem csinálok olyan mellényúlásokat, mint tavaly, szóval egyre jobb fülesek lesznek (remélhetőleg) :)

(#164) mekker válasza quailstorm (#120) üzenetére


mekker
őstag

Szintén sokáig használtam egy EX 10LP-t. Szerettem, de még referenciahangzás nélkül (=botfüllel) is kijöttek a hibái. Itt talán bármelyik előrelépést nyújtana, de miért nem fektetsz be egy kicsit többet, ha számít a minőség? Veszel egy DZAT DF-10-et, jobb harangot akár otthon is készíthetsz rá. Cserébe olyan fülest kapsz, ami 4 év múlva is egyben lesz, és érezhetően kevesebb lesz a kompromisszum, mint egy 1-2 ezres füles esetén.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#165) Dave™ válasza mekker (#164) üzenetére


Dave™
nagyúr

Vagy lehet azt is, hogy a DZAT helyett vesz 2-3 másikat, amik szintén jók, különböző hangképpel, így lehet cserélgetni. Technikailag a DZAT rendesen lelépi a mezőnyt, de ez még azért nem minden. Ha nekem kellene választani, inkább ES-Q9, Y1 és mondjuk egy ATR helyette, így változatosabb a paletta.

(#166) quailstorm válasza mekker (#164) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert csak egy hülye egyetemista vagyok nem túl komoly anyagi háttérrel, valamint ha történne egy baleset a drágább fülessel, az kellemetlenül érintene. Sokáig egeret meg billentyűt is csak legolcsóbbat vettem pont ezért.
(nyilván erre rácáfol a HPM-70 kora, de mivel 95%-ban nem vittem ki otthonról, nem csoda hogy még nem szakadt el)
Plusz mint mondtam, szar a forrás. Realtek HD Audio, vagy Conexant alaplapinál tökmindegy.
Ide inkább a Beats PRO Detox kellene, az bevált, csak más árkategória. Haveromnak volt, csodát tud művelni a gagyi forrással, és komoly cuccon meg csalódást keltően semmilyen.

[ Szerkesztve ]

(#167) mekker válasza Dave™ (#165) üzenetére


mekker
őstag

Ez emberi megszokás kérdése. Magamból kiindulva két (hasonló funkciójú) eszközt is legfeljebb a helyhez kötöttség miatt használok.

@quailstorm
Egy szimpla mobil hangkártyán is kijön a különbség, és ahogy írtam, kényelemben és tartósságban is lehet (sőt valószínűleg van) különbség.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#168) Dave™ válasza quailstorm (#166) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha olcsón szeretnél jó hangot, akkor ott van gombokért az Awei és a Plextone. Ezeknél tényleg nem róhatod fel az árat, mint ellenérv, a hangjuk pedig messze túllépi a kategóriájukat, és később is skálázódnak szépen, ha lesz jobb forrásod. Ráadásul a Plextone-nal a mikrofont is tudod használni a kapcsolónak köszönhetően. Ja és kettőt kétszer olyan nehéz elhagyni, mint egyet :)

[ Szerkesztve ]

(#169) quailstorm válasza Dave™ (#168) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Plextone-t fogom megrendelni ma vagy holnap. Aztán majd meglátom merre tovább.

(#170) Dave™ válasza quailstorm (#169) üzenetére


Dave™
nagyúr

Rendben! Ha van otthon 5mm belső átmérőjű illesztéked, majd próbáld ki azzal is, nekem úgy jobban tetszett. Ha nincs, szerintem 20-30 centért tudsz venni, érdemes! Majd számolj be a tapasztalatokról!

(#171) quailstorm válasza Dave™ (#170) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké.

Semmilyen illeszték nincs otthon, csak a HPM-70 legnagyobbja. Előző tulaj nem adta.
Apámnak van talán szettje.

(#172) Donki Hóte válasza Dave™ (#170) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Miért nem csatornáztad be a hozzászólásokat az első NagyKinaiFülhallgatóTeszt topikba?

Szerintem össze kéne vonni a két topikot.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#173) schottgun


schottgun
tag

KZ ATR-t 1.200Ftért vettem ebayen. Bőven megéri az árát!

(#174) joergie


joergie
őstag

Kiváló iromány, emészthető laikus gyomorral is, és még tanít is :R Jelenleg egy KZ EDR2-t nyúzok, mert volt egy eladó olcsón vaterán, és sürgősen kellett. Ha tudok a webáruházadról, nem így járok :D Jól szól, de nem felel meg az elvárásoknak, és pontosan be tudom illeszteni a tulajdonságokat, hiányosságokat a leírási szempontoknak. Szóval jó kis bújtatott reklám a webshopnak, aki akarja észreveszi, nem tolakodó, de....hát na, respect az egészért, kifejezetten nem öncélú az egész. :R
Annyi lenne a kérdésem, hogy külföldi oldalon láttam, hogy a DZAT DF-10 helyett azonos szinten említik az általam kinézett VJJB K4S típust, ami már önmagában elég mutatós, de hasonló minőség mellett több basszust kínál. Ezt meg tudod erősíteni? volt már szerencséd a készülékhez?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#175) Dave™ válasza joergie (#174) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez egy picit komplexebb történet, de örülök hogy valaki szóvá tette, így van alkalmam válaszolni. Az első körben kicsit szedett-vetett volt az egész cikk (így utólag visszanézve), és biztosan észrevetted Te is, hogy most sokkal strukturáltabb, összeszedettebb, részletesebb stb. Sőt, a fülesek is válogatottabbak, magasabb szintet képviselnek, egyszóval sokkal több munka van az egészben. Ez azért van, mert a cikk tartalmát kölcsönöztem a saját blogomról, eredetileg oda készült, és nem titkolt szándékom azt az oldalt a lehető legigényesebben kivitelezni, folyamatosan tökéletesítve, így arra kiemelt figyelmet, elég sok időt, energiát, pénzt fordítok. Annyi "csalás" tehát van a dologban, hogy a tartalom eredetileg nem ide készült, hanem oda, így viszont szerintem jobban jártok ti is, mivel sokkal igényesebb, részletesebb írást kaptok, amiben sokkal több munka van. Ennek kétségtelenül van valamennyi reklám hatása az aláírásom miatt az igaz, de ez azért elég indirekt ahhoz hogy ne legyen összeférhetetlen, továbbá szerintem pont a PH közönsége eléggé tájékozott ahhoz, hogy tudja hol tudja a legolcsóbban megrendelni Kínából közvetlenül a füleseket (benne is van a cikkben: Aliexpress, ebay, Banggood), tehát nem hiszem, hogy aki eddig Kínából rendelt, az ezután itthonról fog :) Viszont vannak olyanok is, akik nem tudnak vagy akarnak onnan rendelni, nekik akár segítség is lehet. Az első cikk után többen is megkerestek privátban, hogy segítsek rendelni nekik, és segítettem is, de úgy gondoltam ha már ennyi munkát fektetek bele (összességében), akkor ennyi erővel csinálhatnék neki egy oldalt is, ilyen még úgysem volt itthon. A blog és a webáruház elsősorban az önmegvalósításról (mivel saját produktum az egész), a hobbiról szól, nagyon szívesen elmesélném mennyi munka és pénz van benne (írtam is volna róla egy bemutatót, hogy hogyan jött az ötlet, hogy készült az oldal, a logó stb.) de aztán egyeztetve a Házigazdákkal megállapodtunk abban, hogy nehéz lenne reklámmentesen tálalni, így olyan nem lesz (pedig szerintem érdekesek a technikai részletei főleg egy technikai szemléletű közönség számára).

Összegezve tehát két külön történetről van szó, ez továbbra is egy logoutos cikk, amit ezentúl legalább ilyen, ha nem igényesebb formában és még több fülessel kívánok összehozni (mondjuk 3 havonta), és bízom benne, hogy az aláírásom nem zavar senkit.

A kérdésedre válaszolva még nem volt hozzá szerencsém, de lehet felveszem az "érdekes" listára, már gyűjtöm a füleseket a harmadik körhöz. Eddig 3 van a következő körhöz, szóval még van mit gyűjtögetnem :)

Köszönöm a biztatást és a pozitív visszajelzés ;)

Donki Hóte: abból kavarodás lenne. A tervek szerint 3 havonta lesz kb. 10 fülhallgatóról egy új cikk, szerintem hatékonyabb, ha mindet a saját topikjában beszéljük ki. Ha általánosságban akar valaki kínai fülesekről beszélni, arra szerintem jobb hely a rendes fülhallgatós topik, ha pedig a konkrét fülesekről a tesztből, azt pedig a cikkhez tartozóban. Persze szívesen fogadom az ajánlásokat továbbra is érdekes fülesekről, mert úgy szép az egész ha interaktív :)

[ Szerkesztve ]

(#176) Brett001 válasza Dave™ (#175) üzenetére


Brett001
aktív tag

Meg kell, hogy mondjam, nagyon jó ötlet volt a webáruház. :R Az a kis aláírás reklám tényleg belefér, és jó tudni, hogy ilyen is van. :) Bár tényleg olcsóbb és itt sokan közvetlenül Kínából rendelnek, de mindig adódhat helyzet, amikor jól jön a hazai forrás. Pl. valakinek gallyra megy a fülese, aliexpress és társairól 2-4 hét mire ideér, addig nem tud füles nélkül lenni tőled meg jön 2 nap alatt...na bumm drágább 1000-1500 Ft-vel, annyit megér. :)) vagy egyszerűen sokan nem bíznak a kínai megrendelésekben.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#177) Upo válasza Dave™ (#175) üzenetére


Upo
addikt

Azt a hogyan-miként bemutatót szerintem érdemes lenne a webáruház lapján is kirakni, a blogba vagy a "Mi a fülesbazár" menü alatt egy menüpontban. Elég sok helyen van történeti/motivációs írás, szerintem simán beleférne, szerintem itt is sokakat érdekelne..

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#178) Dave™ válasza Upo (#177) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gondoltam már rá, csak úgy érzem kilógna onnan egy rendes technikai cikk, persze egy egyszerűsített "eredettörténet" elférne, lehet arról lesz is egy bejegyzés, köszönöm a javaslatot. A PH közönsége viszont nyilván nyitottabb a technikai részletekre, mint az átlag, oda úgy érzem sok lenne. De még formálódik a dolog :)

Brett001 Nem akarok többet beszélni róla, de csak a korrekt összehasonlítás kedvéért: nem csak a szállítási időben van különbség, hanem van garancia is meg személyre szabott ajánlás, igaz ez utóbbi természetesen mindenkinek adott, akkor is ha Kínából rendel, azért is van a fórum, meg kapok privátokat is rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#179) Donki Hóte válasza Dave™ (#175) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A tervek szerint 3 havonta lesz kb. 10 fülhallgatóról egy új cikk, szerintem hatékonyabb, ha mindet a saját topikjában beszéljük ki.

Eddig értem.

Viszont ugye ezt a tesztet a DZAT AT10 nyerte, esetleg a jobb ár-érték arányú KZ ATR-t is érdemes választani.

Tegyük fel, hogy 3 hónap múlva a következő tesztet a szintén kiváló EINSEART T2 nyeri, de szintén nagyon jól fog szerepelni a nagyon jó ár-érték arányú UiiSii HM7 fülhallgató.

Akkor azt a kérdést, hogy az adott 4 fülhallgató közül adott preferenciák figyelembe vételével melyiket érdemes megvenni, azt melyik topikban kell feltenni :F

Szerintem jobb egy összefoglaló topikban írni az összesről, mert akkor nem offtopik egyik fülhallgató sem. Másrészről akkor csak egy topikot kell végignéznie annak, aki tippet keres jó fülhallgató vételéhez, nem pedig sok-sok topikban kell keresgélnie a tapasztalatok után.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#180) Dave™ válasza Donki Hóte (#179) üzenetére


Dave™
nagyúr

Te valamit félreértettél olvasáskor, senki nem nyert semmit :D Ebben a körben a DZAT a technikailag leginkább kompetens versenyző, de ennyi és nem több. Ez nem egy rangsor vagy verseny, hanem bemutató fülesekről, pro-kontra, meg egy iránytű hogy kb. milyen a hangjuk. Az előző körben is ugyanez volt, ott sem volt győztes, ellenben voltak kiemelt darabok, mint pl. az Awei ES-Q9 és a KZ ANV. Most is ki lehetne ragadni párat, ami a jobbaknál is jobb, de már direkt nem teszem, mert sokan félreértik. Ez ízlés kérdése, és éppen ezért nem is tudok neked arra felelni, hogy melyik a legjobb közülük, mert nincs legjobb. Attól függ milyen szempontból vizsgáljuk a dolgot. Ha valaki ajánlást kér tőlem, nem limitálom magam a konkrét teszt alanyaira, nagyon szívesen előveszem a korábbi lista darabjait is, igaz közben azok közül pár kiesett, mint pl. a KZ ATE, mások meg kifutnak, mint pl. az ANV. De a Zircont szoktam ajánlani továbbra is bassheadeknek, vagy az ED9-et mint agresszív hangú V fülest. Ha maradnánk a régi topikban, akkor az újakról nem lenne semmi infó, és mindig linkelgetni kellene, pedig az újak nagyrészt felülírják jelen esetben a régi lista darabjait. Szerintem jobb mindent a helyén kezelni, meg mindig van egy aktuális cikk úgyis, ha valaki összehasonlítást szeretne írni/kér korábbi lista modelljeivel, nyugodtan meg lehet tenni bármikor és bárhol.

(#181) arelim


arelim
tag

dr dre. bekaphatja. aúúú!

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#182) mikemyers133


mikemyers133
csendes tag

Sziasztok szakértők!

Nagyon tetszett az írás, pont most lett aktuális a gyári Huawei fülesem lecserélése mert kritikán aluli teljesítményt produkált. Az itteni minden részletekre kitérő leírás, Ár/Érték arány külföldi fórumok és egyéb (^˘£ˇ^) kritériumok alapján erre a 2 típusra gondoltam

-KZ ATE S HIFI
-KZ ATR

Azt szeretném megkérdezni hogy van-e használtan valamelyikőtöknek ilyen vagy hasonló, amit el is adna? Csak azért kérdezem, mert ha beválik nekem, akkor nagy valószínűséggel vájott fülű zenész családtagjaimnak is megfelel, és rendelnék belőle párat. Nem szeretnék öngólt rúgni mielőtt megrendelek 10-15 db belőle.. Köszönöm a válaszokat! :))

Ezekről lenne szó:

http://www.banggood.com/KZ-ATE-S-HIFI-Dynamic-Stereo-Super-Bass-Noise-Canceling-Sport-In-ear-Headphone-with-Mic-p-1016483.html?rmmds=search

http://www.banggood.com/KZ-ATR-In-ear-Heavy-Bass-HIFI-Sport-Wired-Control-Headphone-Earphone-WithWithout-Mic-p-1073242.html?rmmds=search

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#183) Dave™ válasza mikemyers133 (#182) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az ATE-S-t húzd le szerintem, már több forrás szerint is gyengébb mint az ATR. Utóbbi olcsóbb is. Hardveraprót érdemes figyelni, de az ATR még viszonylag új típus, inkább ATE vagy ATE-S bukkan fel (azokat már inkább ne vedd meg szerintem, az ATE sokkal gyengébb). Rendelj belőle egyet, aztán ha minden szép és jó, rendelsz belőle többet :)

arelim Ford Fairlane? :D Mondjuk beatseket könnyebb lenne tesztelni, mocskosul sok mély, a többi irreleváns, ezt lehetne is copy-paste-elni mindegyikhez.

[ Szerkesztve ]

(#184) mikemyers133 válasza Dave™ (#183) üzenetére


mikemyers133
csendes tag

Szia Dave4

Rendben, ezen a héten meg is rendelem. Ha megérkezett megírom az objektív véleményem. Szép napot!

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#185) Dave™ válasza mikemyers133 (#184) üzenetére


Dave™
nagyúr

Várjuk :) Köszi, neked is!

(#186) Donki Hóte válasza Dave™ (#180) üzenetére


Donki Hóte
veterán

OK, te vagy a főnök :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#187) Dave™ válasza Donki Hóte (#186) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szívesen veszek minden javaslatot meg ötletet, ebben azért nem szeretnék engedni mert az első teszt óta "üldöz" ez a melyik a legjobb, meg rangsoroljunk, de ha akarnék sem tudnék :) Tényleg kezeljük úgy a dolgot, hogy bemutatok füleseket, melyikről mit érdemes tudni, aztán megyünk tovább. Azt pedig köszönöm, hogy írtok érdekes darabokat, fel is jegyzem őket ;)

(#188) santhab00


santhab00
tag

Szia Dave(tm)!

Köszönöm a cikket. Lehetne pár kérdésem?
Jelenleg egy KZ ED9-esem van, és egy olyan problémám lenne hogy mar másodjára veszett le valahogyan az egyik kivezető cső a fülesből. Valahogy lecsavrodhatott vagy nem tudom... Az első alkalommal megtaláltam, de másodjára valószínűleg egy vonaton hagytam el. Ehhez a füleshez alapból ugye két féle csövet adtak, az egyik inkább mély orientált volt, és abból veszett el az egyik. Ilyet lehet külön pótolni, vagy újra meg kene vennem a komplett fülest hogy hozzájussak egy ilyenhez? Ha lehet ilyet külön beszerezni meg tudnád mondani, hogy angolul hogy hívják ?

Más, ebből a tesztből, melyiket tudnád leginkább ajánlani nekem ? Trance-t, progressive house-t, de eleg sok rockot hallgatok. De ha úgy jön akkor gyakorlatilag bármit, akár klasszikust. Tehát tulajdonképpen vegyes felhasználásra, de mélyebb orientáltsággal mit tudsz ajánlani ?

Még lenne egy kérdésem, ha nem teljesen off. Az hogy milyen eszközről hallgatom a zenét, illetve milyen formátumból mennyire befolyásolja a hangzást ? Egy iPhone és egy Meizu között vagy egy MP3 és flac között például van lényegi különbség ?

Köszi előre is.

(#189) balazs1022


balazs1022
őstag

Dave: Az awei 900i-rol van tapasztalatod? Milyen a hangja es tenyleg muanyag a háza?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#190) balazs1022 válasza santhab00 (#188) üzenetére


balazs1022
őstag

Szia!

Korabban is irtam errol h hogyan lehet mély orientaltat csinalni a ed9 magaskiemelt vetőcsövéből. Van rajta egy apro furat. En cellukszal ragasztottam le. Vagtam egy nagyon vékony csíkot, és ratekertem. Mivel atlatszo a celluksz igy nem is latszik. Probald ki! ;)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#191) Dave™ válasza santhab00 (#188) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hogyne, azért vagyunk itt :)

Sajnos nem egyedi eset, ha nincs rendesen erősen meghúzva le tud csavarodni és el lehet hagyni, kerestek már meg ugyanezzel a problémával, akkor körbenéztem, de nem találtam :( A KZ GR-nek is hasonló vetőcsöve van, az sokkal olcsóbb füles, azzal lehet tenni egy próbát esetleg, de egyébként csak másik fülest tudsz venni. Vagy ahogy korábban írta más is itt: a kevésbé mély hangú "referencia" csőnek betapasztod a nyílását valamilyen ragasztószalaggal (ettől sokkal több mélye lesz), ÉS ha nem szeretnéd hogy túl sok magasa legyen, valamilyen csillapítóanyagot, pl. vatta tömsz bele nem túl vastagon.

Ha KZ ED9-ből indulok ki, akkor a Plextone X41M tuti tetszene, mélyben hasonló mint a KZ, közepe annak is hátrébb de a magasai szerintem jobbak,kevésbé fárasztóak. Olcsó, úgyhogy megér egy próbát :)

A milyen eszközről az NAGYON befolyásolja, mégpedig azért mert a telefonban/DAP-ban van egy DAC, ami a digitál-analóg konverziót végzi, a jobbakban pedig valami normálisabb műveleti erősítő is. Általánosságban elmondható, hogy egy olcsó telefonról átlagos, egy közepesen drágától egész jó, egy felsőkategóriástól pedig kifejezetten jó minőséget kapsz. Persze kivételek mindig vannak, de vonalvezetőnek jó. A márka nem számít, max. annyiban, hogy a kínai telefonok ár/értékben többet nyújtanak, tehát olcsóbban kapsz jó kimenetet. A formátum már inkább hitvita, 256kbps/V0 alatt eléggé érezni az MP3 hibáit, 256/320kbps-nél szerintem nem leszel igazán korlátozva. A flac persze jobb, de ezt még ideális körülmények között (teljes csend és odafigyelsz) sem biztos, hogy észreveszed, zajban meg tuti hogy nem. A bitráta mellett viszont NAGYON fontos, hogy milyen minőségű a felvétel. Ha valami gyengén masterelt, azon a flac sem segít, ha meg valami jól, az 256kbps mellett és "énekelni" fog.

balazs1022 és igen, pont Te voltál, köszi a megerősítést :) Annyival kiegészítem, hogy a mély vetőcsőben van szivacs is, tehát a magasak miatt azért kell kis csillapítás, de az már csak hab a tortán. Az Awei ES-900i-hez még nem volt szerencsém, nem tudom sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#192) santhab00 válasza Dave™ (#191) üzenetére


santhab00
tag

Szia! Nagyon köszönöm a válaszod. Tényleg olcsó, teszek egy próbát plextone-nal!
Lenne még egy kérdésem. Van egy Sennheiser HD 202-m, ha fejhallgatók körül képben vagy, esetleg tudsz ajánlani a bő 10 ezer forintos kategóriában ennél jobbat, persze ha van? Már eleg rég vettem, és nem igazán tudom ilyen kategóriában van e már jobb hangot nyújtó azóta. Köszi !

(#193) dlaj válasza Dave™ (#187) üzenetére


dlaj
őstag

Te vagy a PH gentleman-ja.
Ritka kevés ember tud ilyen önzetlen lenni, még ha az aláírásában ott van is (nagyon helyesen) egy általa képviselt oldal elérhetősége is.
Én jómagam az első teszt hatására kettő, ennek a tesztnek a hatására pedig három fülest rendeltem.
Imádom a jó zenét, majd csak egyszer elhasználódnak.

(#194) Dave™ válasza santhab00 (#192) üzenetére


Dave™
nagyúr

Annál csak jobb van, bocsi :) Pl. Superluxok körül érdemes nézelődni, tajvani márka, olyan ár/értékkel mint a tesztben szereplő fülesek. HD668B pl, ha jól rémlik, de azóta lehet vannak újabbak is. 10k körül nagy márkát nem érdemes venni, max. valami vintage darabot (régi AKG pl.)

dlaj :R Örülök, hogy segíthetek, de tényleg. Ez részemről hobbi, azért is csinálom szívesen. Az oldal meg ennek a kiterjesztése, de szerintem teljesen jól megfér a kettő együtt, és örülök a megerősítésnek, köszönöm! Melyik hármat rendelted?

santhab00: még nem, majd ha hallod mit kaptál 10k-ért :D Tőlük érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#195) santhab00 válasza Dave™ (#194) üzenetére


santhab00
tag

Köszi megint. Örülök hogy megvilágosodtam. :)

(#196) dlaj válasza Dave™ (#194) üzenetére


dlaj
őstag

Plextone X41M-et, illetve az itteni topik ajánlásai után az (elsőben tesztelt) Rock Zircon-t és a KZ-ED9-et.

Az első részből pedig egy (kettőt, mert az elsőt egyből elvették tőlem 😀) KZ-EDR1-et, és egy Fuqing FB Q2-t. Ez utóbbi nekem csak átlagosnak tűnt, viszont én szeretem a V karaktert.

(#197) Dave™ válasza dlaj (#196) üzenetére


Dave™
nagyúr

Látom hogy szereted, összeszedted az összes V karaktert (mondjuk az EDR1 inkább csak mélykiemelt) :)

(#198) dlaj válasza Dave™ (#197) üzenetére


dlaj
őstag

Igen-igen, az EQ-en is az első dolgom, hogy V-re állítom. :)
Ezek után pedig nagyon várom, hogy mit tudnak az új szerzemények, mert az EDR1 számomra (eddig) maga a csoda.

(#199) balazs1022


balazs1022
őstag

Megjött az Awei Q9!
Elképesztő a hangzása. Már most durván üt a basszus. Pedig még szinte fagyos. Nem járattam sokat, csak megnéztem működik-e. A csomagolása fullos. Az összes tartozék benne van (L, M, S, gumik, csíptető, leírás) Áhh nagyon kemény. és 1,9$-ért ajándék volt.

Köszönöm!

Pár kép. (Nyugi csak 60kb-os, nem fog nagy adatforgalmat generálni)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#200) balazs1022 válasza balazs1022 (#199) üzenetére


balazs1022
őstag

Ja, amugy mielott vki félreérteni, olyan zenevel neztem amiben alapbol sok a basszus. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.