Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dave™ válasza balazs1022 (#199) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ilyen kiszerelésben még nem láttam, vagy teljesen átlátszó zacsiban, vagy utóbbi időben rendes kiskereskedelmi dobozban. De az a lényeg, hogy jól szól :)

(#202) f4lcon


f4lcon
őstag

jó teszt :)
nekem is van Mula-m, és én is ezt tapasztaltam: a gyári illesztéke használhatatlan

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#203) Dave™ válasza f4lcon (#202) üzenetére


Dave™
nagyúr

Használható az, csak máshoz :D

(#204) balazs1022 válasza Dave™ (#201) üzenetére


balazs1022
őstag

Hát Dave, elég vegyesek az érzéseim. Ugye melóban tudtam csak kipróbálni. Most itthon egy kicsit másként fest a dolog. Pl a gyári közepes harangja mindig kicsúszik a fülemből. Amik meg nekem vannak itthon M-sek (Sony Hybrid, KZ, Philips, Oppo, Samsung), azokkal vágja a füles háza a fülemet. Szal egy Sony Hybrid lett rá jó, és abból is az L-es :Y . Még sose kellett eddig más méretű szilikon, mindig csak M-et használtam. Ezzel meg aztán olyan cuppanós lett mint a régi Hpm-70. A cuppanást egy driverflex előzi meg. Hát most, hogy nem esik ki a fülemből, olyan basszusa van h az kicsit sok nekem. Pl nekem a KZ a normális, úgy hogy előtte 1 hónapig direkt egy olcsó vacak fülessel szoktattam a fülem. Szal ezzel az Awei-vel olyan mintha egy mély láda szólna. Am a többi hang az rendben van, csak sok a mély. Am a régi énem biztos örülne neki, mert pont ilyen basshead fülest szeretett vna. Nagyon kellene a vetőcsőre vmi furat, mert így meg bele kell nyúlni az EQ-ba :S.

Te milyen szilikonnal használod? Csak próbaképpen, milyen ha az eggyel nagyobb szilikont teszed fel? Van extra puha szilikonod is (a Sony Hybrid az pl a legpuhább, ami nekem van)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#205) bach66


bach66
tag

Nagyon tetszett a cikk, gratula!

Én egy Piston 3-ast rendeltem Kínából, de nem vagyok vele teljesen megelégedve.

A tesztben leírtak közül melyiket ajánlanátok klasszikus zenéhez?
Fontos a kiegyensúlyozott, tiszta hangzás és a jó felbontás (tehát hogy a hangszerek hangját szinte külön lehessen hallani), térérzet, ne legyen alapzörej, kábelzaj.

Előre is köszönöm!

(Egyébként eddig a legjobb "agybadugós" fülesem a régi Alcatel OT-995 mobilomhoz mellékelt gyári fülhallgató volt.)

[ Szerkesztve ]

(#206) Dave™ válasza balazs1022 (#204) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az nagyon nem jó. Egyrészt a KZ illeszték nekem nem sokat mond, mert kapásból tudok neked mondani 3-4 félét, pontosítsd kérlek :) Másrészt az első és legfontosabb a belső átmérő. 5mm alattival rossz lesz, ezt borítékolom, valószínűleg valami keskeny darabbal próbáltad és az jól megnyomta a mélyeket. Én kétfélével szoktam használni: vagy lágy szilikon, aminek azt hiszem 5,5mm a belseje, illetve kicsit hosszabb (kb. 1-1,5mm-rel) mint az "átlag" lágy szilikon, VAGY ahogyan a tesztben is írtam a spirális KZ hybriddel, mert az nem 100%-osan szigetel (nem olyan "cuppanósan"), így jelentősen szolidabb a flex is és kiegyenlített a hangja. Mondjuk a lágy szilikonnal is kiegyenlített, de mint mondtam az átmérő a legfontosabb paraméter, ha összenyomod a vetőcsőhöz képest, az kompresszálja a hangot.

(#207) Digitalis válasza Digitalis (#15) üzenetére


Digitalis
senior tag

KZ ATR-mellé, ma végre megérkezett a KZ EDR2. Fizikailag rendben, tartós és minőségi darabnak tűnik.

Gyorsan összeeresztettem őket. :-)

Első traktusoknál szinte hátra hőköltem, hogy ez igen, mennyire remek egy KZ ez is! Még mielőtt "temettem" volna az ATR-t, hátra dőltem. Hallgattam... A jól bejáratott ATR-hez szokott fülem viszonylag hamar jelezte, hogy ez csak illúzió, itt túlságosan steril és pontszerű a hangzás, sőt talán egy kicsit beszűkült is.
Minden hangszert külön-külön, kissé forszírozva szeretne nekem megmutatni, mert ő olyan kis stréber.

En bloc, az ATR-nek kevesbb mélye van, de az definiált, és ha kell mélyebbre is kúszik!
Persze nagyon nyers még az EDR2, járatással előbb-utóbb biztos változik majd a rajz.
Ennek ellenére meggyőződésem, hogy többen lennének, akik inkább az EDR2 után nyúlnának. Nagyon sokaknak tetszene, mert kissé harsány, meg a csillogó magasaival is elvarázsol, illetve nagyobb hangerővel is szól. Kiegyensúlyozott ATR után hallgatva, kevésbé "unalmas" mert ha szebben nem is, de mindenképp látványosabban szól. :U
( A botfülemhez és a zenei mércémhez mérten, véleményem szerint az ATR-hez képest ott vérzik el, hogy a nagy bizonyításban elfárad, gyenge a textúrája, 3D zengése, levegőssége, analógra hajazó mivolta és a zeneisége)

Szerk: Mechanikus kábelzajt is elég erősen hallani.

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#208) Dave™ válasza Digitalis (#207) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha szereted az ATR-t, próbálj ki egy Awei-t is! Sok hasonlóság van közöttük.

(#209) gregus021 válasza Dave™ (#158) üzenetére


gregus021
tag

Köszi a választ, a héten valószínűleg meg is rendelem! :)

(#210) Digitalis válasza Dave™ (#208) üzenetére


Digitalis
senior tag

EDR2 már is elkommunizálták. :) AWEI Q9-et még bevállalom, már úgyis rég el van ültetve a bogár .

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#211) mekker válasza bach66 (#205) üzenetére


mekker
őstag

A Piston 3 sem egy rossz füles, így nem tudom mire érdemes váltani 1-2 ezres árkategóriában. Az itt leírtak alapján (tér, hangkép, kevés kábelzaj) KZ ATR-t mondanám így 'vakon'.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#212) Dave™ válasza bach66 (#205) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Pistonokat erősen hamisítják mert felkapottak, de ettől függetlenül sem hinném, hogy ideális lenne klasszikusra. A fentebbi hozzászóláshoz hasonlóan megfontolásra ajánlom a KZ ATR-t, mert kellően semleges, a fül feletti kábelezés miatt szinte kábelzaj sincs, a térérzet pedig az egyik legjobb a kategóriájában. Olcsóbban megfontolásra érdemes (ismét) az Awei Q9, mert arról is ugyanezeket lehet elmondani hangban, kicsit melegebb karakter, de nincs messze (viszont ennél van driverflex meg kábelzaj is), ha pedig feljebb nézelődnél, a részletek királya a DZAT DF-10, de ezt egy picit élénk magastartománnyal éri el.

(#213) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ma jött meg két UiiSii HM7 fülhallgató. Az olcsóbbik, doboz nélküli verziót rendeltem, a két fülhallgató együtt 8,2 dollár volt ;]

Ennyiért egyszerűen rablás megvenni őket, remek a hangjuk, nem kell az illesztékkel variálni semmit, úgy szólnak jól, ahogy vannak. Szép nyílt hangjuk van, jól leképezik a teret, akár kamarazene hallgatására is megfelelőek és van basszusuk is.

Nem véletlen, hogy az AudioBudget oldal a legjobb, APPROVED minősítést adta neki.

Szintén jó minősítést kapott a Head-Fi oldalon is.

A kábelük kicsit merev szilikonnal van borítva, ezért egyrészt vigyázni kell rá, mert könnyen megtörnek (ez csak esztétikai probléma, a hangra nincs hatása), másrészt sajnos ha a kábel ütődik valamihez, az kicsit hallható a hangban is.

Szerintem esztétikusak is, a szürke az enyém, az aranyszínű a barátnőmé :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#214) SzaboZE válasza balazs1022 (#199) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy linket dobhatnál az 1.9 dolláros felfedezhetőségre :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#215) Dave™ válasza Donki Hóte (#213) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én is nemsokára írok róluk, már kíváncsi vagyok rájuk :)

(#216) User64476 válasza Donki Hóte (#213) üzenetére


User64476
őstag

Fuhh erre rámegyek! :D Abba kell hagynom itt az olvasást, sokba kerül ez nekem!

(#217) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Rock Zircon akció az alin, csak 9,99 dollár az ára!

A hivatalos ROCK store akciózik, nem fake a fülhallgató.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#218) nepszter1


nepszter1
addikt

2 kérdés ezek közül szerintetek melyik lehet a legjobb játékra ?

Illetve ezek közül melyik a legolcsóbb ? :D

(#219) Dave™ válasza Donki Hóte (#217) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet venni rendszeresen 10 körül amúgy is.

nepszter1: szerintem mondjuk Plextone X41M, kicsi, kényelmes, jó és olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#220) silboy


silboy
aktív tag

Kicsit okosítsatok. Mi az a "driverflex"?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#221) dugo_ válasza silboy (#220) üzenetére


dugo_
veterán

Driver flex: A fülhallgató hallójáratba helyezésekor fellépő jelenség, ami a fülhallgató házának zártsága miatt jöhet létre. A fülbe helyezéskor a meghajtó külső és belső fele közt nyomáskülönbség jön létre, ami (részben) a füles legkönnyebben mozdítható elemén csapódik le: a meghajtón. Gyakorlatban ez a hallójáratba helyezéskor hallható kattanás vagy pattanás jellegű hang, és hosszú távon nem tesz jót a meghajtónak.

(#222) silboy válasza dugo_ (#221) üzenetére


silboy
aktív tag

Köszönöm.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#223) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Sziasztok, egy barátomnak köszönhetően ma alaposan fülügyre vehettem két KZ modellt, egyik sincs Dave cikkeiben, így bizonyára nem ártok vele, ha itt megosztom a konklúziómat a fórumközösséggel.

A két modell: KZ ATE és KZ ZST (gyári kábel)
Mindkettőt 6 különféle illesztékkel próbáltam ki, amiket a két füleshez mellékeltek. Ebből 5 pár szilikonharang, míg egy memóriahab.

Előre bocsátom, a ZST-t megtartom.

A KZ ATE annyira rossz, hogy nem vagyok hajlandó részletesebben írni róla. Nehezebben hajtható, már kisebb hangerőn is elkezd torzítani, az alja teljesen elkent, van két szűk tartomány, amelyben komoly kiemelése van.
A telefonommal pocsék, az olcsó "stúdiós" hangkártyával csak szörnyű, a többi eszközzel csak pillanatokra próbáltam ki.

KZ ZST

Itt megfelelő illeszték választásával már egy használható fülest kapunk, de a telefonomhoz adott Huawei earbuds kialakítású gyári fülhallgató kiegyenlítettebb hangú. (ha begyömöszölöm annyira, hogy már töri a fülkagylóm)
Szubbaszusa ennek sincs, olyan 40Hz-nél indul, 50Hz környékén kezd energiája is lenni. A legnagyobb hibája, hogy van 3 elég nagy púp az átvitelében, mindegyik +7-10dB-es csúccsal. (kb. 2kHz, 3.6kHz, 9kHz)
A legfelső kiemelés azért is elég zavaró, mert közvetlen alatta meg egy elég komoly völgy van, az mínuszban lehet 6-8dB. (6-8kHz között) Így az egyenetlenség 13-18dB is lehet - ez rengeteg, azaz katasztrófa. Ez minden kipróbált illesztékkel megmaradt, nem hiszem, hogy el fog tűnni, de azért rendelek még néhány más kialakításút és méretűt.

Hogy miért tartom meg mégis?
Mert sokkal kényelmesebb a Huawei-nél és könnyen meg tudja hajtani a Mate 8 is, valamint királyul mutat a fülemben. :D

Mondanám, hogy ezt a két modellt senkinek nem ajánlom, de a ZST-nek mégis lehet kedvelője: a régi Orion hangdobozok szerelmesei és azok kiegyenlítetlen hangjához szokott fülűek. (nekem sokszor a HS 501 spriccelő hangja ugrott be)

Aki még soha nem hallgatott konzervzenét életében, inkább kerülje el, mert rövid idő alatt elhangolhatja az ízlését, ha ezt megszokja.

Meghajtók: Steinberg UR 22, Huawei Mate 8, Elephone P7000, LG G4, LG F6, ZTE Blade

Zenék: Ezt a tesztlemezt használom szinte mindig, jól ismerem, hárman válogattuk össze. 16/44.1 és 24/96 is van rajta, természetesen telefonra flac és 320kb/s mp3 formátumba konvertálva voltak ugyanezek.

A cikkben szereplőkön kívül még ezek pörögtek:
Psytrance: Ace Ventura - Paradise Engineering, XYU - Planet Anemos
Kraftwerk - Minimum Maximum
George Michael - Symphonica
Depeche Mode - Delta Machine
ésatöbbi...

[ Szerkesztve ]

(#224) Dave™ válasza Z.É.T. (#223) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem kellett volna offba, és abszolút elférnek itt az ilyenek, nyugodtan :) Az ATE valóban nem nagy eresztés, főleg 2017-ben, az olcsóbb ATR két kategóriával jobb hangot ad. ZST-hez nem volt szerencsém, de ezek a befele fordított driverek (a ZST mondjuk kicsit más) jó pár problémát vonnak maguk után, cserébe a visszaverődések miatt van egy enyhe "reverb" effekt, így tágabbnak érezni a terüket - legalábbis szerintem ez történik, emiatt érezni levegősnek a hangjukat.

(#225) balazs1022 válasza Dave™ (#206) üzenetére


balazs1022
őstag

Hát Dave, én rengeteg haranggal megpróbáltam (olyannal is, ami nincs a képen). A legjobb a KZ ED9 nagy harangja. Ez nem annyira cuppanós mint a Sony Hybrid így egy kicsit jobb, de még mindig durván sok a basszus. Az asszonynak is bedugtam, ő nem bírta. Megfájdult a dobhártyája :S. Am a többi hang ez teljesen OK. Volt már rossz fülesem, tudom milyen az. Talán hamis lenne? Mondjuk nem hiszem h ebből létezik olyan. Hibás sem lehet, mert mind2 oldal nem lehet egyformán rossz.
Itt van pár kép:

Az utolsó képen a Hpm-70-es harangja van rajta. Ez is hasonlóan puha, mint a hybrid. Ennél látszik h a gyári harangtól is szélesebb a nyílása. Ezzel is túl basshead...

Nem értem miért csak nálam ilyen :S

(#214) SzaboZE: Sajna már nem érhető el a termék. De EZ volt az. A drágábbik ár a + Dobozt jelenti.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#226) Dave™ válasza balazs1022 (#225) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amit a képről egyértelműen be tudok azonosítani, az mind 4mm körüli belső átmérővel rendelkezik, azokkal valóban basshead, mert kompresszál az illeszték. Ha ráteszed látod, hogy a vetőcsőhöz képest kisebb-e vagy ugyanakkora az illeszték átmérője, ha kisebb az nem jó. Amivel biztosan jó az a cikkben is említett spirális KZ illeszték (kék-átlátszó), vagy lágy szilikonból a nagy átmérőjűek. Plusz ha valami gyártási hiba folytán a hátsó nyílás nincs szabadon (lezárja belül a kábel vagy nem tudom) akkor lehet még sokkal több mélye, mint ami másoknál van. Hamisnak tuti nem hamis, egyszerűen nem érné meg hamisítani. Szórás lehet a minőségben, de mérd le inkább az illesztékeidet. Az enyém 5,5-6mm körüli.

Ha az illeszték is stimmel, akkor még felmerült bennem hogy azért volt ez ennyire nyomott árú, mert gyártási hibás lehetett. Igaz az enyém még zacsis volt anno, de azóta csak dobozosat veszek, abban jobban megbízom. Ha az illesztékek rendben vannak átmérőben, még próbálkozhatsz ÓVATOSAN kihajtott gémkapoccsal szabadabbá tenni a hátsó nyílást (ne told fel mélyen azért). Ha semmi sem segít, akkor szerintem vegyél egy dobozosat 3 dollárért, mert ennek tényleg nem kellene bassheadnek lennie, ha nekem nem is hiszel, higgy azoknak akik ugyanúgy szeretik mint én :)

[ Szerkesztve ]

(#227) dlaj válasza balazs1022 (#225) üzenetére


dlaj
őstag

Az asszonynak is bedugtam, ő nem bírta.

Jöhetne egy moderátor kitenni a 18-as karikát. :)

(#228) balazs1022 válasza Dave™ (#226) üzenetére


balazs1022
őstag

Hát megnéztem, amit mondtál. Teljesen szabad a nyílás a hátulján. Simán bele tudok dugni ezt-azt. Egyébként a hpm-70-snek a legnagyobb az átmérője. Majd lefotózom. A sony hybridnek van a legszűkebb, utána pedig a KZ-nak. A többi már olyan széles mint maga a vetőcső. De mondom mindegyik harangnál akkor van baja, ha belecuppan. Ezért tettem rá a KZ nagy harangját. Az nem olyan puha, így ha behelyezem kicsit visszacsúszik. Te pesti vagy, ugye? (Nem-e le összetudnánk vetni egymásét) :)

Olvastad a cikkem? ->Itt van a linkje <-

(#227) dlaj: Erre nem is gondoltam xD

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#229) Dave™ válasza balazs1022 (#228) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, budapesti vagyok. Némileg időhiányban szenvedek napközben (azért is vagyok inkább este aktív), de ha eljössz érte szívesen kölcsönadom az enyém. Ha teljesen becuppan akkor teljesen zárt rendszer lesz, minimális hézag azért szokott lenni. Furcsának tűnhet, de próbáld meg papírzsepivel kicsit körbetörölni a hallójáratod is meg az illesztéket is. Így rosszabbul fog zárni, kíváncsi vagyok így milyen.

Elfelejtettem, de holnap elolvasom, becsszó :)

(#230) balazs1022 válasza Dave™ (#229) üzenetére


balazs1022
őstag

Hát akk hozzám képest messze. Majd kipróbálom, amit írtál. Amúgy régi a cikk, akkor még nem is nagyon tudtam milyen egy jó füles. :P

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#231) User64476 válasza Z.É.T. (#223) üzenetére


User64476
őstag

Amikor a headfin leszóltam ay ATE-t, rám támadt a nép, hogy mit gondolok magamról, az egy gyöngyszem, és rossz a hallásom valamint hibás a füles. Egy darabig vitatkoztam, aztán feladtam. Teljesen használhatatlan. Örülök, hogy mégsem én vagyok az őrült.

(#232) Dave™ válasza User64476 (#231) üzenetére


Dave™
nagyúr

Állítólag a házat kinyitva egészen megtáltosodik, de odáig sose jutottam el, hogy ezt kipróbáljam :)

(#233) User64476 válasza Dave™ (#232) üzenetére


User64476
őstag

...ból várat? :D

(#234) Dave™ válasza User64476 (#233) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem annyi a baja, hogy nem ilyen/ennyire zárt kialakításra van az a driver tervezve, ez persze elég nagy gond ha ilyen házba teszik :D Az ATR több helyen nyitott.

(#235) Z.É.T. válasza User64476 (#231) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nehéz ügy ilyen füleseket véleményezni, mert az akusztikai csatolás mindenkinél más lehet, így akár a hangkarakter is jelentősen módosulhat. Az nekem is eszembe jutott, hogy akár hibás is lehet a nálam járt példány, mert az a torzítás senkinek nem lehet kedves, amit produkált. Az átvitel egyenetlenségeire még lehet úgy tekinteni, mint fűszerre, nem mindenki elégszik meg a szakács (producer+hangmérnök) ízlésével, de ahogy az ATE szólt, arra nincs mentség, bármennyire is minimumra tekertem az elvárásom potméterét.

Éljünk a gyanúperrel, hogy a nálunk járt darabok tényleg máshogy szóltak, mint a többek által magasztalt egyedek.
Mert azt roppant kellemetlen lenne gondolnom, hogy nagyothallók és/vagy elkorcsosult ízlésűek mutatnak utat head-fin.

(köszi Dave, billegtem az off topik - on topik kérdésben, aztán úgy döntöttem, ez a biztos)

[ Szerkesztve ]

(#236) User64476 válasza Z.É.T. (#235) üzenetére


User64476
őstag

Vettem en mar fulest 5000 plusz amazonos ot csillagos ertekelessel, hallgathatatlan volt. A nepeknek a kannasbor. a tulszaturalt szemkisuto teve, az extrem V karakter, a torzitas es a minel hangosabb kell.

(#237) Dave™ válasza User64476 (#236) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez sajnos tényleg így van. De könnyen lehet találni olcsón is lineáris füleseket, pl. a Rock Mula (gyárinál szűkebb illesztékkel), vagy az Awei Q9 (aminek egy kicsi mélykiemelése azért van, de tényleg kevés). Tehát ha valaki olcsón szeretne semleges fülest, annak is adott a lehetőség (szerencsére).

(#238) User64476 válasza Dave™ (#237) üzenetére


User64476
őstag

Arra akartam kilyukadni, hogy a headfin is hig lehet a tarsasag, csak meg kell nezni a forum hozzaszolasokat. Siman megkerdezik egy extra basshead fulesre hogy lehetne ra meg tobb basszust moddolni, ez a tomeg aki csillagoz es ertekel... Ott sem lehetnek sokan akik realisan tudjak megitelni mi a normalis.

(#239) Dave™ válasza User64476 (#238) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja persze. Az Amazon ilyen szempontból tényleg irreleváns, de gyakorlatilag bármi más is. A head-fi sem garancia semmire. Ha mondjuk 3 különböző helyről kb. ugyanazt olvasod, az már azért elég jó mutató szerintem. Sokan egyébként ott követnek el hibát, hogy csak a hozzáadott illesztékekkel próbálják ki a füleseket, pedig rengeteget számít az illeszték, és talán a közízlés vagy a divat miatt rendszerint szűk illesztékeket raknak az 5mm feletti vetőcsövekre is, így aztán azok még jobban megnyomják a mélyeket.

(#240) Donki Hóte válasza Dave™ (#239) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Annyiban kiegészíteném a mondanivalódat, hogy nemcsak az illeszték (és az itt már említett fül anatómia) teheti mássá a szubjektíven érzékelt hangot, hanem az is, hogy milyen eszközzel hajtják meg a fülhallgatót.

Mindegyik eszköznek van egy terhelő impedancia tűrése, amely határon belül még hozza az elvárt kimeneti feszültséget, de vannak olyanok, amelyek különösen érzékenyek arra, hogy ha nem az elvárt impedanciájú terhelést raknak rájuk. Ilyenkor jöhet elő pl. a torzítás (grízes hang), vagy hogy ha rányomod bassboostot, akkor nem a basszus lesz több, hanem leesik a hangerő.

Tehát az, hogy valaki leírja, hogy egy fülhallgató nála hogyan szól egy XYZ márkájú 20 ezer forintos telefonon, az semmit sem mond el a fülhallgató valós képességeiről.

Ez pont olyan, mint a telefonba szerelt fényképező, tudomásul kell venni, hogy egy olcsó telefonban gyenge fényképező és nagy valószínűséggel gyenge hangchip is van, közepes telefonban közepes fényképező és közepes hangchip van.

A kedvenc fejhallgatóm (Sennheiser HD239) 32 ohmos, ezt bizony nagyon sok telefon már nem tudja megfelelő hangerővel és minőséggel meghajtani.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#241) Dave™ válasza Donki Hóte (#240) üzenetére


Dave™
nagyúr

Így van, írtam már én is többször is, de erről azért még néha megemlékeznek máshol, csak azért mindig az illesztékeken "lovagolok", mert az jelentőségéhez képest nagyon kis figyelmet kap.

(#242) Donki Hóte válasza Dave™ (#241) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, az biztos, hogy az illeszték cseréje rettentően meg tudja változtatni egy adott fülhallgató hangját, sokkal nagyobb mértékben befolyásolja a hangot, mint az, hogy milyen telóba dugják a fülest :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#243) balazs1022 válasza Donki Hóte (#240) üzenetére


balazs1022
őstag

Jaja, ezt en is ala tudom tamasztani. A regi Galaxy S3-am (boeffle audio kernel-el) nem tudta kihajtani a sony fuleseket, sot ha eq-t kapcsoltam akkor az alap hangerobol is levett. Most Oppo find7-em van. Egyedul csak a jack kimeneti feszultsegen allitottam, eq-hoz nem is kell nyulni. Eddig nagyon jol kihajt mindent. Még a hazimozi-m is megtaltosodott.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#244) Dave™ válasza balazs1022 (#243) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na mi a helyzet az Awei-vel? Van valami változás?

(#245) balazs1022 válasza Dave™ (#244) üzenetére


balazs1022
őstag

Megtorolgettem ahogy mondtad. Igy a papirzsepi utan kicsit porosabbnak néz ki a gumi. Meg am is jobb kemenyebb KZ nagy gumija. Ha nagyon betolom, akkor is visszacsuszik vmennyit, igy most pont olyan hangja van a mint a Rock Zircon-nak. :)
Egyenlore jo lesz igy. Nem valtoztatok rajta. :))

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#246) Dave™ válasza balazs1022 (#245) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ajj, akkor az valami hibás darab ha úgy szól mint a Zircon. Nagyon nem úgy kéne neki. Én azt hosszabban nem tudtam elviselni, annyira zavaróan sok a mélye.

(#247) balazs1022 válasza Dave™ (#246) üzenetére


balazs1022
őstag

De pont egyforman "hibás" mindkét oldal? Amugy probaltam szetszedni, ugy egyben van...
Am jo lenne talalkozni, lenne egy fulesem (az oppo-é) kivancsi vagyok ra mit mondanal. Kb ennek is 7-8$ lehet az ára. Nekem nagyon bejon hangja, meg kenyelmes is, mivel 45 fokban el van forditva a vetocso. Egyedul a fehér kabelt es az egyenes csatlakozot lehet felroni hibanak. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#248) Dave™ válasza balazs1022 (#247) üzenetére


Dave™
nagyúr

Esetleg ha más drivereket raktak bele :D A Zircon V karakter, az Awei meg nagyon nem. Nincs más ötletem.

(#249) Brett001


Brett001
aktív tag

Na rendeltem egy KZ ATR-t és egy Plextone X41M-et. :) Mint korábban írtam, az általam kedvelt new age és akusztikus hangszeres zenékhez kell lineárisabb hangkarakterű füles és Dave ajánlása nyomán tényleg jónak tűnik a KZ ATR. De gondoltam legyen egy V karakteres cucc is ezért a Plextone. Még gondolkodtam a KZ ED7-en is, amely nemcsak Dave hanem mások által is meleg hangúnak nevezett füles, de azt majd legközelebb. ;)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#250) Dave™ válasza Brett001 (#249) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem kellemes páros, az ED7 pedig valóban elég meleg, de nekem tetszett, nem viszi túlzásba. Van belőle egy kisebb testű változat, annak _szerintem_ kevesebb lehet a mélye, így kevésbé színezett, de a nagy is teljesen jó, igazi fun füles, egy csomó mindennek jól áll ez. Emlékeztet kicsit az EDR1-re de annál azért jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.