Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) User64476


User64476
őstag

Megjött az AWEI ES-Q9, elsőre nem rossz, de azt a fene nagy linearitást nem hallom, tolja ez a mélyet mint a veszedelem, dobozos, és a dobozán is az van "new superbass"... Nem szól egyáltalán rosszul, kb. mint a plextone.

(#352) Dave™ válasza User64476 (#351) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kezdem azt hinni hogy drivert cserélhettek, mert más is hasonlót írt nemrég, pedig nagyon nem olyannak kellene lennie, mint a Plextone-nak :S Azért várd meg míg bejáratódik meg próbáld meg másmilyen illesztékkel is. Az enyém (meg a korábbiak, amik több mint egy évesek) kifejezetten lineárisak voltak, és van más vélemény is a füles topikban is, meg az előző füles tesztemben is, ami ugyanezt a véleményt erősíti meg.

(#353) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Megjött a Plextone X41M.
~1400 Ft-ért nagyon korrekt.
Hangja elfogadható, nyilván nem élvez el tőle az ember, de az árát többszörösen hozza. Kissé dobozhangja van, de a magasan részletessége egész jó, a mélyek viszont tompák. Gyári illeszték illik a fülembe, ami más színű, mint a hozzá adott többi.
A vezeték nagyon vékony és túl rideg is szerintem, nem tűnik valami időtállónak. Szerintem a jack mellé rámelegítek egy zsugorcsövet, meg ne törjön túl hamar.
A kapcsolhatóság nagyon zsír, mindenféle telefonnal kipróbáltam, mindhez jó volt.
Milyen illesztéket ajánlotok hozzá, ami a dobozosságon segíthet, s honnan kell olyat rendelni?

(#354) Dave™ válasza FoxiestFox (#353) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nincs dobozhangja, járasd be, illetve használj a vetőcső ármérőjéhez passzoló illesztéket (5+ mm-est).

(#355) FoxiestFox válasza Dave™ (#354) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Muti egyet, hogy tudjak rendelni. Vagy hogy milyen kulcsszavakat használjak.
Szerintem egyelőre az van neki. Nem vészes, és főleg nem róható fel az ára miatt, de határozottan feltolja a közepet, éjjel járatom, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#356) Dave™ válasza FoxiestFox (#355) üzenetére


Dave™
nagyúr

PL: sima szilikon, illetve spirális hibrid

Silicone ear tips a kifejezés.

[ Szerkesztve ]

(#357) FoxiestFox válasza Dave™ (#356) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi. Remélem, találok Ebayen vagy Gearbesten, Alira semmi hangulatom felregelni most :D

[ Szerkesztve ]

(#358) Dave™ válasza FoxiestFox (#357) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mindegy, példának jó volt, nyilván van máshol is.

(#359) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ti mikor rendeltek Gearbestről, hány shipped out noti jön? Most nézem, hogy jött egy mail a paymentről logikusan, és egy shipped out noti, ahogy szokott.
Majd pár napra rá jött még egy shipped out, eltérő shipping numberrel. Létezik, hogy voltak olyan mókásak, hogy kettőt küldtek?

(#360) krystman


krystman
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy a Rock Y1 nek a hangja egy idő után változik még? Itt a bejáratásra gondolok, és milyen irányba változik ha van valakinek esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata.

(#361) Aflamin válasza Dave™ (#358) üzenetére


Aflamin
tag

Üdv Dave™ !
Kérdésem: olcsó de jó minőségű lejátszókat nem akartok elérhetővé tenni?Azok számára, akik nem tudnak vagy nem akarnak Kinából rendelni.Esetleg felkérésre beszerzést vállaltok-e?
Vagy infót, hogy melyik fülest mivel érdemes hallgatni.
Köszike!

[ Szerkesztve ]

(#362) Vigyorka válasza krystman (#360) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Nagyon kicsit... Nem bejárattam. Használtam.
(Minden tartományban kicsit hozzáadott. Egyéni meghallásom.) :)

Vigyorka

(#363) Dave™ válasza Aflamin (#361) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szia!

Egyelőre nincs tervben. Írd meg privátban mit szeretnél és ha tudok segítek. A melyik fülest mivel érdemes hallgatni kérdés nem tudom pontosan mire vonatkozik, mert zenei stílushoz már most is van fülesajánló, ha úgy érted hogy DAP-hoz, akkor az egy másik kérdés, arra biztosan nem lesz ajánlás, a többség ma már telefonon hallgat zenét, ott pedig ahogy árban megyünk felfelé (általában) egyre jobb a DAC és az erősítés is.

krystman: ahogy Vigyorka is mondja, kicsit változik, látványos dologra ne számíts, bár azt hozzáteszem, hogy a sima hallgatás is bejáratás, csak sajnos sokan túlmisztifikálják a dolgok a különböző zajos bejáratásokkal...

[ Szerkesztve ]

(#364) User64476 válasza Dave™ (#363) üzenetére


User64476
őstag

Én nap közben egy Surface 4 proról hallgatok zenét, és hiába a 400k-s ár, a Surface hallhatóan, fülsértően torzít, de csak a bal csatorna. Szóval ebből ne induljunk ki :D

Szerk: ja és brummos is ha töltőn van.

[ Szerkesztve ]

(#365) Dave™ válasza User64476 (#364) üzenetére


Dave™
nagyúr

Telefonokról volt szó :) Nekem SP2-m van, annak is van alapzaja, bár alapvetően nem szól rosszul (laptop viszonylatban), de a Meizu MX6 köröket ver rá.

(#366) User64476 válasza Dave™ (#365) üzenetére


User64476
őstag

Telefon ugyben nekem egy Vernee Thorom van, ami meglepoen szuperul szol, komolyabb dolgokhoz viszonyitva is.

(#367) Vigyorka válasza User64476 (#366) üzenetére


Vigyorka
senior tag

+1 :C

Vigyorka

(#368) dugo_


dugo_
veterán

Megjött nekem is a Plextone X41M. Felraktam rá a az Awei ES-Q9 nagy átmérőjű szilikonját, azzal nagyon jól szól elektronikus zene alatt. CS:GO-ban viszont kb használhatatlan a hiányzó (?) közép miatt, pedig a KZ ED9 V karakteres csövével jól szól a játék. (Lehet beszerzek még egy KZ-t, amíg van, szerintem zseniális füles).
Ami zavaró, hogy a bal oldal iszonyat driver flexes, miközben a jobb egyáltalán nem. Segíthet ezen valami szétszedés, utólagos igazítás, vagy könyveljem el így?

________________

Az Audiobudget listája alapján szintén jött 7 dollárért egy Baseus Lark EL-01. Még meleg a postás táskájától, de zene alatt máris kegyetlen jó hangja van. Minimális, nem zavaró driver flex itt is van.
A leírással ellentétben szerintem jó a közepes, nagy átmérőjű szilikon hozzá.

(#369) Dave™ válasza dugo_ (#368) üzenetére


Dave™
nagyúr

A driver-flex nagyon nagy százalékban illesztékfüggő (ahogyan a hang is), tehát érdemes próbálkozni. Nekem van vagy 10-15 féle illesztékem, sokat szoktam velük játszadozni hogy mi mivel jó :)

(#370) dugo_ válasza Dave™ (#369) üzenetére


dugo_
veterán

Rendben, próbálkozok még. Csak az a fura, hogy egyik oldalon semmi, másik meg majd' beszakad. Csak nem ilyen kacska a fülem. :D

(#371) Dave™ válasza dugo_ (#370) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig nagy eséllyel nem teljesen egyforma a két füled (hallójáratod), csak nem látványos az eltérés.

(#372) FoxiestFox válasza dugo_ (#370) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem mindkettőben flexel, de nem vészes a dolog.
A jack csati mellé kapott két réteg zsugorcsövet, így remélhetőleg nem törik meg egy hónap alatt.

(#373) Dave™ válasza FoxiestFox (#372) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam nem volt flex :F (igaz nem a gyári illesztékkel próbáltam)

(#374) User64476


User64476
őstag

Na megjött a KZ ATR is. Több fokkal jobb valóban mint az ATE, de az alap nagyon hasonló. Kicsit ez is mindenből ami Tsssssszz kene hogy legyen Psssssst csinál. Egyébként elsőre nem kuka, de semmi extra. Az eddigi sorrend Rock Y1, Plextone - Piston 3, Awei, KZ ATR.

(#375) User64476 válasza User64476 (#374) üzenetére


User64476
őstag

Egy kis további hallgatás után módosítanám a véleményem: ez az ATR egy dobozhangú kukaszökevény, ami annyit tud felmutatni, hogy nincs ANNYIRA borzalmas kiemelése valahol amitől pöncörögne, de ettől még vödörből szól minden. Gyúráshoz, tévénézéshez, rálépéshez és elvesztéshez ajánlom :D

(#376) Dave™ válasza User64476 (#374) üzenetére


Dave™
nagyúr

A belső driveres (tehát nincs irányban a hallójáratoddal) megoldás miatt ne várj tőle olyan tisztaságot, mint egy hagyományos kialakítású fülestől. Az Aweiből pedig lehet ki fogok próbálni egy újat, hátha tényleg változtattak valamit a driveren, mert már egészen elbizonytalanodtam a visszajelzésektől.

(#377) Melorin válasza FoxiestFox (#372) üzenetére


Melorin
addikt

Akkor most a zsugorcsó végén fog megtörni nem a jack-nél :D

(#378) FoxiestFox válasza Melorin (#377) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kettőt húztam rá, rugalmas fajtából. Még a vastag résznél is szépen hajlik, ahol már csak egy réteg van, még jobban. Így valamelyest elosztja a terhelést, legalábbis ez a terv. :D

(#379) balazs1022 válasza Dave™ (#376) üzenetére


balazs1022
őstag

Jaja, tenyleg jo lenne ha kiprobalnal egy mostani aweit, nekem nagyon rock zircon-os mint korabban irtam de joval bagyobb dinamikaval.

(#375) Baskiria: Tudsz mondani egy olyan fulest ami neked nem dobozhangu? Nem kotekedni akarok, ne ertsd felre, csak eddig jo nehany fulest ledobozhanguztad. Mi a referencia nalad ha szabad kerdezni? :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#380) FoxiestFox válasza balazs1022 (#379) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az összes olcsó füles dobozhangú, amit eddig próbáltam. A mérték, ami nem mindegy, szerintem.

(#381) User64476 válasza balazs1022 (#379) üzenetére


User64476
őstag

Az Y1 nagyon nagyon jó, a Plextone pedig elég jó, a Piston 3 is elég jó ha elnézem neki a mélybe húzó karaktert cserébe a teréért ami viszont kiemelkedő. Ó, a Zircont kifelejtettem, az is igen jó, csak picit le kell EQzni a mélyeket. Az Awei is egész jó, de nagyon hasonló a Plextonehoz, kicsit talán búgósabb és pöncörgősebb de a tere szebb (nameg 800Ft volt). A referencia egy HD650, ami tudom, hogy kicsit populárisra van hangolva, előtte egy "száraz" HD600 volt évekig.

Eddig igazából az ATEval es a mostmár az ATRel volt bajom, de nincs mit tenni ami szr az szr.

(#382) balazs1022 válasza User64476 (#381) üzenetére


balazs1022
őstag

Jah h fejesed van. Hat en fejhallgatokbol csak egy ATH 50 tudok referencikent felhozni. Emelett egyik "olcsobb" fulsem se dobozhangu. Mindenestre erdekes amit te tapasztalsz :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#383) pulutodurumo válasza User64476 (#381) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én nem jelenteném ki hogy szar. Szerencsére sok féle fejest meghallgattam már, többek közt a HD600-at is. Nyitott és zárt fejhallgatóm is van, igaz nem top kategória egyik sem. Ezek alapján szerintem az ATR egy meleg hangú, (kicsit sok, nem elég feszes méllyel) szellős terű, kellemes hangú füles. Az árát bőven megéri.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#384) Vigyorka válasza User64476 (#381) üzenetére


Vigyorka
senior tag

1000-1500 HUF-ért vevő vagyok a HD650-re.... :C
(((Ha eredeti...és sérülés mentes!)))

Vigyorka

(#385) User64476 válasza pulutodurumo (#383) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem meg az, egy 3x3as szobát csinál, abból szól minden, és nem megy elég magasra csak a magasak vabnak valahol megtolva tán 8k körül hogy prezenszesebb legyen. Persze ők sem hifi hanem sport fülesnek ajánlgatják.

Egyébként meg a hallás randa jószág, akármilyen csörömpölő vackot meg lehet szokni pár nap alatt, can.aki ezt hívja bejáródásnak. :)

Vigyorka: hehe :P

[ Szerkesztve ]

(#386) Vigyorka válasza User64476 (#385) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Ha-ha-ha... Te hasonlítottad az ATR-hez...
(((Már csak 750.- HUF az ajánlatom és a postaköltséget Te állod! :Y )))

Vigyorka

(#387) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Figyelem, rendkívüli akció :R

A méltán híres BlitzWolf BW-ES1 fülhallgató a BangGoodon a bwes1 kuponkód használatával 8,9 dollárért megvásárolható!!!

Már 14 dollárért is bestbuy volt ez a fülhallgató, 8,9 dollárért pedig kihagyhatatlan a topik közönsége részére :K

Egyébként a hozzáértők azt mondják, hogy ezt a fülhallgatót az UiiSii gyártja a BlitzWolfnak, ami eleve jó ajánlás. Én ezt a hangja miatt el is hiszem, sőt ha megnézitek ennek az UiiSii fülhallgatónak a hordtáskáját, akkor látható, hogy egy az egyben megfelel a BW-ES1 füleshez adott hordtáskának.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#388) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Na megjött a Plextone. Nem bántam meg, jobb mint a HPM-70. Viszont volna egy problémám.
Jár hozzá 3 pár gumi illeszték. Egy kék és 2 fekete. Namost a kék gyönyörűen kitolja magát a fülemből ahogy szokásos. Raknám rá a kisebbet, ne mmegy fel. Olyan picike a luk rajta, hogy nem is értem mihez való ez.
Szóval most kényszerből áttettem az immár 11-ik évét megkezdő HPM-70 illesztékeket, azzal perfekt.

Szóval hogy lehetne kitágítani az illesztéket?

Egyébként lehet nem is a mérete a baj, mert haverom szerint nekem a HPM-70 legnagyobb van meg. Viszont az vajpuha.

Ja és driverflex ezerrel van itt is.

[ Szerkesztve ]

(#389) Vigyorka válasza Donki Hóte (#387) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Ránéztem... Nem jó a kuponkód! :F

Vigyorka

(#390) f4lcon válasza Vigyorka (#389) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem még jó volt ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#391) FoxiestFox válasza quailstorm (#388) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szűk, de bele lehet ügyeskedni. Nem volt még fiatal barátnőd? :))

(#392) Dave™ válasza quailstorm (#388) üzenetére


Dave™
nagyúr

Rá lehet tenni, ügyeskedni kell :) De érdemes hozzá más illesztéket nézni egyébként is.

(#393) quailstorm válasza Dave™ (#392) üzenetére


quailstorm
nagyúr

+róka

látványosan kisebb volt a luk, próbáltam oldalról ráhúzni, de volt kb 5 percem rá, aztán rohanni kellett, amúgy se tűnik jónak

egyelőre szerintem marad rajta a HPM-70-es mert az jó
HPM-70-re meg ráraktam a kéket és megy a fiókba, azt ennyi :DDD

(#394) Donki Hóte válasza Vigyorka (#389) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Valamit nem jól csinálsz, mert most este 20:30-kor is még működött ez a kuponkód :K

Ennyiért ajándék ez a fülhallgató :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#395) Brett001


Brett001
aktív tag

Na megjöttek Kínából a fülesek! :) (Ebay) Anno azt írtam, hogy a Plextone X41M-et és a KZ ATR-t rendeltem meg, majd máskor a KZ ED7-et, de aztán csak nem nyugodtam és még aznap este ugyanattól az eladótól megrendeltem mégis az ED7-et, így egy pakkban megjött az egész. Mint kiderül majd, jó döntés volt.

Egész délután tesztelgettem a füleseket, figyelembe véve, hogy még nincsenek bejáratódva így is nagyszerűek az eredmények. :R

Teszt anyag:

Jesse Cook: Frontiers albuma FLAC (műfaj: latin, flamenco gitár)
Jarre: Oxygene 3 albuma FLAC (műfaj:elektronikus, new age)

Telefon: LG G3+Fiio Alpen 2 DAC/earphone amplifier

Plextone X41M: Mivel általában L-es illesztéket használok ezt tettem fel (nekem is nagyon nehezen ment rá :( ) határozott "V" karakter, erős mélykiemelés, szinte döng. A DAC hangszínszabályzóján -4 dB-el csökkentettem a BASS-t, így már elfogadható. A magaskiemelés is határozott, de nem túlzó. Ennek ellenére nem igazán tetszik, kissé sziszegős, forszírozott. A középtartomány is megvan, részletekben sem szenved hiányt, de határozottan háttérbe szorul. Az énekhang jó, próbál előrejönni, de azért csak beszorul a magasak és mélyek közé. A színpad szűk, nem tud kibontakozni a tér. Ujabb próba, lecserélem az illesztéket M-esre melynek 4 helyett 5 mm-es a nyílása. Szerencsére jól megmarad ez a méret is fülemben, a mély kevesebb lett, de még mindig nem tudom visszaállítani 0-ra, -2-őn jó. A színpad egyből szélesebb lett.

KZ ATR: Első benyomás: húú, de vérszegény. Néhány perc múlva kiderül, nem az, csak megszoktam az előző "V" karaktert. Teljesen más világ. Tiszta, lineáris hangkép. Kérem nincs itt mély hiány, ott van az nagyon szépen. 0-án minden. Kitűnően kontrollárt, feszes mélyek. A magasaknál nyoma sincs a Plextone sziszegésének, de lehetnének csilingelőbbek. A középtartomány itt már a helyén van, de lehetne egy kissé határozottabb. Az énekhang tiszta, de kissé sovány. Az énekes mintha szégyellné magát és nem merné kiadni igazán a hangját. A színpad sokkal szélesebb, mint a Plextone-é. Egyértelműen jobb, hosszú távon sem fárasztó és ehhez hozzájárul, hogy a viselési komfortja is nagyon jó.

KZ ED7: Azta a k..rva! :D Már az első megszólalásra üt, mint a bolondóra. ismét mélykiemelés, de teljesen más, mint a Plextone-é. Lágy, meleg, de mégis jól irányított mélyek. A magasaknál nincs kiemelés, szépen szólnak. Végre megjött az a részletes, határozottabb közép, amit kissé hiányoltam az ATR-nél. A flamenco gitár húrjai szebben pengenek, több részletet hallok, a gitár nyakán húzott kéz hangja is jobban hallható. Telt, tiszta énekhang, így kell ezt! :) Határozottan behatárolható, kellően nyilt színpad. Persze lehetne szélesebb, mélyebb, jobban körülölelő, de alig 2000 Ft-ért ez is fantasztikus teljesítmény. :Y Szintén sokáig hallgatható, szerethető, szívhez szóló hangzás.

...szóval a sorrend: Egyértelmű győztes nálam a KZ ED7, majd a KZ ATR és végül a Plextone. Az elektronikus zenéimhez jó ez, de nem ő lesz a favorit, ez biztos.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#396) Dave™ válasza Brett001 (#395) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szuper :) Melyik ED7-es vetted, a vastagabbat vagy a vékonyabbat?

(#397) Dave™ válasza Donki Hóte (#387) üzenetére


Dave™
nagyúr

Bepróbálom én is, a kábele alapján vagy a Rock, vagy az UiiSii gyártja (vagy egy harmadik, ami a másik kettőt is), rossz biztosan nem lehet :) A ház formája meg az elforgatott vetőcső is szimpatikus. Majd beszámolok róla :)

(#398) Brett001 válasza Dave™ (#396) üzenetére


Brett001
aktív tag

A vastagabbat.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#399) Dave™ válasza Brett001 (#398) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor egyről beszélünk, szerintem is nagyon jó. A vékonyabb szerintem pont annyival kevesebb méllyel rendelkezik, hogy közel lineáris legyen, de még nem vettem belőle, de majd nemsokára.

(#400) Vigyorka válasza Donki Hóte (#394) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Kösz!
Nem voltam bejelentkezve.. :F
Megrendeltem! :R :R :R

Vigyorka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.