Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Melorin


Melorin
addikt

Jó kis hajnali cikk, volt mit olvasnom a buszon melóba menet :D
Jó lenne kiválasztani közülük egyet a feleségemnek, ami kényelmes, nem gubancolódik, színes és van mikrofonja, mert főleg telefonálásra használja nem zenére.

(#2) Dave™ válasza Melorin (#1) üzenetére


Dave™
nagyúr

Rock Y1 ;)

(#3) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Köszönjük! Én szívesen láttam volna ár megjelöléseket is, megy így nehéz összehasonlítani őket és elképzelni mekkora különbséget jelent amikor azt írod, hogy "már a csomagolásában is egészen más szintet képvisel".

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#4) balazs1022


balazs1022
őstag

Huu. Vegre felkerult. Hat majdnem 1 órás olvasni valo volt. Egy awei q9 mar uton van, mindenes fulesnek a kz ed9 mellé.
Jo iras volt! Koszonjuk!

Egy KZ HDS2-re még kivancsi lettem vna, de sztem ezt mar nem is lehet kapni.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#5) Dave™ válasza SzaboZE (#3) üzenetére


Dave™
nagyúr

A DZAT DF-10 20 dollár körül mozog, az összes többi ennél olcsóbb, tehát nem nagy összegekről beszélünk, az is volt a cél, hogy olcsón a lehető legjobbat (mint az előző tesztnél is). A csomagolás más szintet képvisel pedig szerintem önmagában is értelmezhető, a teljes mezőnyt maga mögé utasítja, mind anyagminőségben, mind körítésben - tehát így értsd.

balazs1022: igen, a KZ-nél sok modell viszonylag gyorsan kifut. Lesz majd harmadik kör is, szerintem 2-3 hónap múlva reális. Ötleteim már vannak :) Az Awei-t lehet meg kell majd ragasztanod, sajnos újra találkoztam olyanokkal, ahol a faház ragasztása elengedett, de egy sima pillanatragasztó megoldja, a hangja az áráért szerintem az egyik legjobb, csak sajna van driver-flex meg pár apróság.

xemelon: a Plextone-nál írtam. Elektronikust mértékkel hallgatok, rockot nem, tehát utóbbihoz nem is értek, de majdnem mindenhol azt olvastam, eddig, hogy rockhoz az agresszívebb, enyhe "V" karakter passzol. A Plextone illesztéktől függően enyhébb vagy erősebb V karakter, tehát szerintem ajánlható rockhoz, de szívesen veszem a Te véleményed is erről, mert tényleg nem értek ehhez a stílushoz.

[ Szerkesztve ]

(#6) xemelon


xemelon
tag

Szuper! Már vártuk a folytatást!
Valamelyiknél írod, hogy elektronikus és rockzenéhez lehet jó.
Szerintem nagyon nem ugyanaz kell a kettőhöz.

(#7) Dave™ válasza SzaboZE (#3) üzenetére


Dave™
nagyúr

Illetve még egy: tavaly is sávosan adtam meg az árakat, de olyan brutális szórás van, hogy nehéz értelmesen belőni. Pl. Awei ES-Q9 van 3 és 10 dollárért is, KZ ED9 9,5 és 22 dollárért is stb. Ráadásul állandóan mozognak. Ha kategorizálni kellene őket ár alapján, akkor legalul az Awei és MZ5, aztán Rock Y1, Plextone, KZ ED7, ezt követi a KZ ATR, HD9, Rock Mula majd legfelül a DZAT DF-10. Aztán van még a DZAT előtt a Rock Y5, az kimaradt a tesztből, de utólag beleteszem majd, csak arról nem volt meg az anyag időben.

[ Szerkesztve ]

(#8) Digitalis


Digitalis
senior tag

KZ ATR nekem is nagy meglepetés. ATE-S után, rögtön, szinte ugyanazt a számomra ismert remek kiegyenlített, teres, levegős zenei élményt hozta. Viszont az ATR a járatást nagyon meghálálja. (pedig, hú de szkeptikus voltam ezen dolgokkal szemben) Bintang jó lett, mára szerintem kb. már két klasszissal lelépte az amúgy is remek ATE-t, szép definiált részletes hangképével, mélyekkel és magasakkal. Aztán lehet, hogy egyszer fordul a kocka, kinyúlik a membrán és csak úgy szétesik, de kit érdekel? (~1400Ft volt tokkal-vonóval) ATR ékesen bizonyítja, hogy nem minden az ár... remélem is hogy sokáig húzza még a piacon :K

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#9) Dave™ válasza Digitalis (#8) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szinte szóról szóra ezt írtam én is az összefoglalóban, mert az ATE ugyan valóban szerethető volt, de sok sebből vérzett, az ATR-nél ennek nyoma sincs :) Örülök a megerősítésnek! (amúgy van több KZ fülesem is használatban, eddig egyikkel sem volt minőségi problémám, nem tartok attól, hogy rövid életűek lennének.)

(#10) pulutodurumo válasza balazs1022 (#4) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A HDS2 V-hangú, de nem durván. A mélyei szerintem elég jól sikerültek. Kábelzaja van. Én nagyon szerettem az enyémet, csak sajnos meghalt az egyik driver.

Dave: Köszi, megint kitettél magadért.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#11) xemelon válasza Dave™ (#9) üzenetére


xemelon
tag

KZ HDS1-em most már több mint 1 éves. Volt használva rendesen, de semmi baja.

(#12) pulutodurumo válasza pulutodurumo (#10) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Elb...tam. Nekem ED2 volt (van).

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#13) balazs1022 válasza Dave™ (#5) üzenetére


balazs1022
őstag

En 1.9$-ert vettem kb 2hete. Remelem lassan ideer. Az elado megbizhatonak tunikz, főleg h vannak fenyekepes feedbackjei. Am tudom h javitani kell (a korabbi cikkedben is emlitetted). De en nem ragasztoval fogom. Sot tovabb megyek, atfogom alakitani az egeszet. En blutack ragasztoval javitom. Mar ezt is megvettem elore. Ezaltal szerelheto marad es jobban is szigetel. A faház feketere lesz festve plusz a hatulja is, ahol az ezust kör van. Sőt lehet ezt a kört zártá alakitom, de elotte persze kiprobalom h erdemes-e. A festes miatt ugyis eltunik a gyari felirat, ezert majd piros kék jelzés t fogok ratenni a toresgatlora.
Egy sony ex10lp-t fog váltani. 2,5 éve gyűröm, szerencsere semmi baja, de annyira megszerettem az egesz konstrukciot h szeretnem kicsif pihentetni.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#14) Dave™ válasza balazs1022 (#13) üzenetére


Dave™
nagyúr

Te nyertél, sose láttam még 1.9-ért. A Blutack nem tudom jó irány-e, mert szerintem nem olyan erős, hogy érdemben megtartsa a ház két darabját, szétszedni meg úgysincs értelme többet, nem nagyon tudsz benne mit javítani. Meg nincs sok hely a driver körül, tehát csak nagyon vékonyan tudod körbetekerni egy csíkban, de hátha bejön, majd oszd meg a tapasztalataidat.

Jaj, szerintem ne zárd le, pont hogy kicsit nagyobb kellene rá, illetve a driver mellett kellene valami nagyon kicsi hézag, az segíthetne a driver-flexnek. Ha bezárod szerintem sokkal rosszabb lesz, csak mélyből lesz több, de persze a puding próbája az evés.

[ Szerkesztve ]

(#15) Digitalis válasza pulutodurumo (#12) üzenetére


Digitalis
senior tag

KZ EDR2-t remélem hozza ma a postás. (Jan 23 Estimated delivery) Kíváncsi leszek, állítólag piszok jó fajta ez is.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#16) oris válasza Digitalis (#15) üzenetére


oris
aktív tag

Segítsetek, milyen oldalakon találok illesztékeket?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#17) balazs1022


balazs1022
őstag

Korabban mar hasznaltam ezt a ragasztot. A logout cikkemben is van egy atalakitas (majd nezd meg) ott is le van irva h szoktam hasznalni. Hangfalaknal is ilyet hasznalok. Sztem tok jo cucc. Pillanatragasztoval az a baj, h ha javitani kell a fulest akkor ujra szet kell "roppantani". Am azert akarnam lezarni h kiegyenlitettebb legyen a hangkep. Pl hangfalaknal is a plusz nyilas bass reflex-kent szolgal. Zartabb ladak kicsit halkabban szolnak de cserebe szebben is. Abban viszont mar most biztos vagyok h a driverflex-et novelni. Eloszor ugy is csak szigeteloszalagot rakok ra kivulrol h ellenorizzem. Aztan lehet ugy marad ahogy gyarilag van. De a festest mindenkepp megcsinalom, csak fekete fules johet szoba nalam. Am a vetőcső az milyen anyagbol van?
Azert volt 1.9$ mert zacskóban jön majd csipesz es S, L harangok nélkül.
Ha jol lokalizalom tied lehet a Rendelj Kinait Blog? :D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#18) Dave™ válasza balazs1022 (#17) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, nem az enyém az a blog :) A KZ ANV-s (és Rock Y5-ös) tapasztalataim alapján a mélyek fognak nőni és sokkal zártabb is lesz, de majd számolj be az eredményekről.

(#19) balazs1022 válasza Dave™ (#18) üzenetére


balazs1022
őstag

Oke! Nezted az írásomat? Sztem egyszer majd probald ki te is a bluetack-et. A vetőcsőre még nem valoszoltal. :)
Annak a fulesnek mi volt a tipusa ami a régi első tesztbol kimaradt? Irtad h majd belerakod, de aztan megse. (Mert nem egy kategoria) :)
Koszi! :))

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#20) Dilikutya


Dilikutya
félisten

10-20$ környékén egészen jó márkásat lehet itthon is kapni baszakodás nélkül... kezd ez a Kína-fétisizmus túltolódni.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Dave™ válasza balazs1022 (#19) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az egy CKR9LTD volt, csak egyeztetve a házigazdákkal jobbnak láttuk nem betenni, mert ott komoly aggályok merültek fel az eredetiségével kapcsolatban (nyilván nem az). Az Awei vetőcsöve fém, ahogy az egész fekete kupak is az. Majd megnézem az írást meg lehet ki is próbálom, de lezárni tuti nem fogom, inkább kicsit nyitottabbá tenném, ha lehetne :D A KZ ANV-nek viszont nagyon jót tett a bezárás, úgy az egyik legjobb a teljes mezőnyben. Azt nagyon sajnálom, hogy kifutott.

Dilikutya: szívesen összehallgatnám az itthoni 10 dollárosokat pl. egy Rock Mula, KZ ATR-rel szemben, vagy a 20 dollárosokat a DZAT-tal szemben. Márkásnak márkás amit itthon kapsz ennyiért, csak egy abszolút lebutított belépőmodell lesz, lásd Sennheiser, AKG, Sony mit nyújt ennyiért. Nyilván azért ennyire népszerűek a kínaiak, mert jobban szólnak ennyiért :)

[ Szerkesztve ]

(#22) pulutodurumo válasza Dilikutya (#20) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Sajnos ezzel nem tudok egyetérteni. Egy 8-10 $-os szintjét nem kapod meg itthon, csak kétszer annyiért. De még így is alig van vállalható. Ráadásul ha a forint-dollár árfolyan nem lenne olyan amilyen, akkor 2000-2500 forintról beszélgetnénk. Annyiért pedig nincs "semmi" itthon. Először én is boltban vásároltam, lépegettem felfelé, de zsákutca.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23) tothmaxy182 válasza Dilikutya (#20) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Amit Magyarországon veszel ugyanennyiért, az a közelében sincs egy kínai 10-20 dolláros fülesnek. Hiába van ráírva egy nagy márka neve, a legtöbb hazai párezer forintos fülhallgató szart sem ér!

Dave™: Köszi a tesztet! Már az előző teszted is marha hasznos volt, abból választottam magamnak fülest, amit azóta is használok. Köszi szépen mégegyszer!

Minden szavam magánvélemény!

(#24) Dave™ válasza tothmaxy182 (#23) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szívesen! Örülök, hogy hasznosnak találod. Már gyűjtöm az anyagot a harmadik körhöz :) Egyébként azért is nagyon jók ezek a kínai fülesek, mert 10 ezer Forintból lehet venni 3-4-5 darabot is simán, amik lehetnek különböző karakterek és mind teljesen korrektül szól, így hangulattól és ízléstől függően lehet őket cserélgetni.

oris: illesztéket ugyanott tudsz venni, ahol fülhallgatókat is. Ha angolul keresnél rá, akkor ear tips ami neked kell.

[ Szerkesztve ]

(#25) polgi803


polgi803
őstag

Végre egy ilyen cikk! Már nagyon régóta vártam egy ilyet. Gratula és köszi!

(#26) macskea


macskea
őstag

Jó kis összefoglaló, nagyon színvonalas, le a kalappal. Több ilyet a Logoutra! :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#27) bunfi


bunfi
őstag

Kiváló teszt, viszont tudnál segíteni, hogy nem illesztékes in-ear kínai fülhallgatók közül mit érdemes megnézni?

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#28) Dave™ válasza bunfi (#27) üzenetére


Dave™
nagyúr

VE Monk, de kicsit nagy és kényelmetlen tud lenni, fülfüggő. Hangra remek! (már ha ilyen earbudra gondoltál, a nem illesztékes in-eart nem tudom értelmezni, esetleg a Sony-féle mélyre benyúló earbud-féleség?

(#29) bunfi válasza Dave™ (#28) üzenetére


bunfi
őstag

Hát elég kacifántosra sikerült, sorry. De sajnos én nem tudom, hogy minek kell a nem "agybadugós" fülhallgatókat nevezni. De igen, hasonlókra gondoltam, most pl. earbudsot használok, de nem az igazi.

Köszönöm, megnézem. Esetleg más amit még érdemes megnézni?

szerk. most néztem az aláírásod, lehet még megpróbálkozom pár illesztékkel, hátha csak azzal volt a baj eddig.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#30) Dave™ válasza bunfi (#29) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az illesztékekkel tényleg nagyon sokat lehet befolyásolni a kényelmen, adj neki azért egy esélyt. A Monk egyébként is elég kényelmetlen tud lenni, nincs rendes zajszűrése stb. Otthon, csendben nagyon jó, de útközben pl. sok zaj be tud szűrődni. Nem véletlen, hogy az in-ear fülesek ennyire népszerűek, de vannak, akiknek sajnos sehogy sem kényelmesek.

(#31) bunfi válasza Dave™ (#30) üzenetére


bunfi
őstag

Leginkább azzal van a probléma, hogy folyamatosan kilazul/kiesik a fülemből; az M/L-es nagy, S-es meg nem stabil. Earbud típusból a DZAT DR-05-ről van esetleg tapasztalat/vélemény?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#32) Dave™ válasza bunfi (#31) üzenetére


Dave™
nagyúr

Futólag hallgattam csak bele, de ezekkel mindig hadilábon állok, mert nem az én világom. Illesztékekből sokféle méret van, az S, M, L csak irányadó, meg különböző formájúak is. A memóriahabosakkal is lehet érdemes lenne próbálkoznod, azok felveszik a hallójárat méretét.

(#33) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Egyetlen egyszer rendeltem Awei q9-t. Csak az egyik füles szólt. A helyette küldött második példánynak le volt esve az egyik füle. Visszakaptam a pénzem..

Xiaomi Piston 3-t használok. Az első kb. fél év után megadta magát, de ezt legalább tesztelni tudtam és elég jól szólt. Egy hónapja használom az újat. Ha ez is megpusztul, kipróbálom a Rock Y1-t, köszi a tippet!

(#34) (jan)


(jan)
őstag

Nem semmi "kis" teszt!

Viszont teljesen el vagyok bizonytalanodva, Drum and Bass hoz, ki milyen fülest ajánl?

A mostani v-moda bass sajnos kezdi megadni magát :(

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#35) nalaca000


nalaca000
tag

Köszi az írást, jó kis olvasnivaló.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#36) rooland


rooland
senior tag

Köszi Dave™ a leírást, frankó! :K

Egy kérdés. Én is a lágyabb, melegebb hangzást szeretem alapvetően mint te. Kiegyensúlyozott hangképpel, jó mélyekkel. Főleg rock/metal zenét hallgatok, de abszolút mindent fogyasztok vegyesen, elektrótól a d&b-en át mindent. Két darabon akadt meg a szemem első körben, a KZ ATR és a Rock Y1. Melyiket ajánlanád inkább, melyik jobb valamiben a másiknál? A hagyományos Rock kialakítást kedvelem inkább, de van más KZ fülesem is, az a fül feletti kábelvezetés se nagy gond. Vagy van-e jobb választás ezen kettő fülesen kívül fenti célokra!?

Előre is köszi! :R

(#37) Dave™ válasza (jan) (#34) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gondolom az erősebb "V" karakterek között találnál megfelelőt, pl. Plextone X41M, KZ ED9 (ez utóbbi az előző írásból származik).

(#38) Dave™ válasza rooland (#36) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az ATR szerintem abszolút, ha picit több méllyel néznéd, de még nem túlzóan, akkor pedig a KZ ED7. Előbbi levegősebb, lineárisabb, utóbbi teltebb, melegebb. Az Y1 nem meleg karakter, inkább olyan populáris színes-dögös hang.

(#39) bunfi válasza Dave™ (#32) üzenetére


bunfi
őstag

Akkor első körben szerintem egy garnitúra (vagy több) illeszték lesz. Nagyon köszönöm a segítséged.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#40) (jan) válasza Dave™ (#37) üzenetére


(jan)
őstag

Az AWEI Q9 kialakaítása nagyon szimpatikus, arról mennyire mondható el a "V" karakter ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#41) Dave™ válasza (jan) (#40) üzenetére


Dave™
nagyúr

Semennyire, kicsit emelt a mélytartomány, magasakban inkább lágy, összképet tekintve közel lineáris, meleg, szellős. Neked is mondom, ragasztani szükséges lehet, mert továbbra is visszatérő probléma hogy elenged a gyári :(

(#42) (jan) válasza Dave™ (#41) üzenetére


(jan)
őstag

Akkor marad a Plextone X41M, köszönöm a tippet, remélem lesz olyan jó mint a v-moda.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#43) konigjanos


konigjanos
senior tag

Klasszikus zenéhez melyik ajánlott?

(#44) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok, van egy RHA 500S fülhallgatóm, ezt szeretném kipróbálni különböző illesztékekkel a gyáriakon kívül. Milyen méreteket kell nézni, hogy jó legyen rá, illetve milyet érdemes kipróbálni és honnan érdemes beszerezni?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#45) Dave™ válasza konigjanos (#43) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szia!

Mindenképpen lineáris karakterisztikájút nézz, és ezekből érdemes szerintem valamelyiket: Rock Mula, KZ ATR (a gyárinál szélesebb illesztékkel), DZAT DF-10, de ha olcsón szeretnéd megúszni, még az Awei sem elvetendő. Mindegyiknek megvan a maga előnye-hátránya, a legjobb természetesen a DZAT, de a Mula és az ATR is nagyon jók.

silboy: olvasd el a tesztben az illesztékes oldalt, az pár kérdést megválaszol. Mérd le a vetőcsöved szélességét, és olyasmit nézz, ami ahhoz passzol átmérőben. A nagyobb átmérőjűek szélesebb színpadot, levegősebb hangképet de kevesebb mélyet eredményeznek, a szűkebbek meg ennek ellenkezőjét, ha szereted azt, amivel eddig használtad akkor ahhoz hasonlót rendelj, ha pedig valamin változtatnál, akkor annak megfelelően. Külföldről és itthonról is tudsz venni illesztékeket, amelyik egyszerűbb/kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#46) silboy válasza Dave™ (#45) üzenetére


silboy
aktív tag

"Mérd le a vetőcsöved szélességét", ez azt jelenti, hogy vegyem le a fülhallgatóról az illesztéket és mérjem meg azt az átmérőt amire rá kell húzni?

[ Szerkesztve ]

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#47) Dave™ válasza silboy (#46) üzenetére


Dave™
nagyúr

Így van. Normál esetben célszerű ugyanakkora belső átmérőjű illesztéket használni, mint a vetőcső átmérője. De azért olvasd csak el amit mondtam, jól jöhet :)

(#48) Melorin válasza Dave™ (#2) üzenetére


Melorin
addikt

Meg is rendeltem. Természetesen pinket! :D

(#49) Dave™ válasza Melorin (#48) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mi mást? :D Mondjuk a fehér is népszerű a lányok körében, párom azt választott.

(#50) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Szuper jó írás köszönöm.
Az első teszt alapján rendeltem awei es q9 -et, ( kb fél éve) ..... hát nem bántam meg.
Állat !!!

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.