Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Dave™ válasza User64476 (#300) üzenetére


Dave™
nagyúr

És mágneses a hátulja :) De sokkal nagyobb a potenciál benne ahhoz képest, amit gyári illesztékkel mutat. Nekem úgy nem igazán tetszene (lévén nagyon V), de ha nem lenne jobb, lineáris fülesem, egy rendes tág illesztékkel el tudnék vele lenni. Szerintem ez elsősorban azoknak jó, akik vagy enyhébb, vagy nagyon V karaktert keresnek, vagy akár egyszerre a kettőt. A Zirconnál meg ha megfeszülsz is túl sok lesz a mély, és annak nem csak középmély emelése van, mint a Plextone-nak, így túl "vaskos" hangja van szinte bármihez - de ez csak az én véleményem.

(#302) SH4D0W2011 válasza Digitalis (#8) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hello!

Ma megérkezett hozzám is az ATR (illetve úton van még egy Rock Mula is). Tudnátok abban tanácsot adni, hogy mennyi ideig érdemes őket járatni? A legutolsó fülhallgatómat jó 6 éve vettem, és nem igazán emlékszem már, azt meddig hajtottam, mielőtt befogtam mindennapos használatra. :)

Szerk.: A Mulá-hoz honnan lehetne szűkebb illesztéket szerezni? Használhatom esetleg az ATR-ét?

[ Szerkesztve ]

(#303) User64476 válasza Dave™ (#301) üzenetére


User64476
őstag

Igen, a zircont le kell erosen eqzni melyben, viszont a tobbi resze szep. Van kozepe, tere, szinpada, nem susog, aminek tsssznek kell lennie az nem psss...

(#304) Dave™ válasza SH4D0W2011 (#302) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem kell "járatni", szimplán hallgasd és közben bejáratódik. A járatás mint procedúra egy felfújt hülyeség, használattal is ugyanúgy bejáratódik.

Illeszték: persze, bármi jó, ami szűkebb (~4mm).

Baskiria Ha jól rémlik a Zircon illesztéke 5mm, azzal kipróbálhatod, az is javít a Plextone-on, de ha lesz még szélesebb az még jobb hozzá (elég vastag a vetőcső is).

[ Szerkesztve ]

(#305) Amacs


Amacs
aktív tag

Tegnap végre megérkezett a Rock Mula. Bár a csomagolása nem úszta meg az utazást, de azért sikeresen megvédte a fülest. [kép]

Hosszú ideje használok egy Nokia WH-208-at. A Mula kipróbálása után azonban elmaradt a hűha érzés.
Első benyomásom az volt, hogy a Mula sokkal mély-orientáltabb lenne, mint amire számítottam, de hamar rá kellett jönnöm, hogy inkább a középtartomány a hangsúlyos, főleg miután újra elolvastam a tesztben róla írtakat.

A tesztben szerepelt, hogy másik illesztékkel javítható a helyzet. Kéznél csak a WH-208 illesztékei voltak, és első hallásra komoly javulást sikerült vele elérni, de nem hagytam rajta azokat. A Mula vetőcsöve sokkal vastagabb, mint a WH-208-é. Utóbbi illesztékeit elég nehéz is volt feltenni rá. [kép] [kép]

Szerintetek kinyúlhat a szűk illeszték, ha tartósan a vastagabb vetőcsövön van?

(#306) Dave™ válasza Amacs (#305) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nyugodtan használhatod, ha bármi baja lenne filléres tétel egy másik illeszték, de nekem eddig még nem nyúlt ki egyik sem. És igen, a gyári illesztéke nem jó, azzal elég lapos, de ez könnyen orvosolható.

(#307) User64476 válasza Dave™ (#306) üzenetére


User64476
őstag

Minél többet hallgatom ezt a plextonet egyre jobban megszokja a fülem, még tetszeni is kezd esküszöm.

(#308) Dave™ válasza User64476 (#307) üzenetére


Dave™
nagyúr

:D De azért próbáld majd ki olyan illesztékkel is, amit mondtam ;)

(#309) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Ma megjött a KZ ATR. /köszönetem a tesztért!!!/ :R
Piston 3 a másik fülesem.

Nagyon rövid használat után a véleményem:
- KZ ATR meglepően kellemes hangzás, több hangszer. A közép és magas is jól szól rajta. Dance és Pop zenével "zenésebb". Rövid teszt után úgy érzem hogy hosszabb távon hallgathatóbb...
- Piston 3 picivel több a térhatás. Nyomuló mélyek, hiányzó közép és magas hangok.

Telefonon "alap" beállítások mellet. /No EQ é hangszínszabályzás.../

Kíváncsi leszek a Rock Y1-re..(úton van..) :)

Vigyorka

(#310) Dave™ válasza Vigyorka (#309) üzenetére


Dave™
nagyúr

Köszönöm a megerősítést :) Ha szélesebb teret szeretnél, tágabb belsejű (5mm körüli) illesztékkel próbáld meg az ATR-t.

(#311) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Beszámoló:
Megjött az első várományosom a 6-ból, egyszerre rendeltem őket (Rock Y1, KZ-ATR, KZ-ED7, Plextone X41M, Awei ES-Q9, KZ-ED4), titkon azt szerettem volna hogy Rock Y1 érjen ide legelőször, és ez szerencsére be is jött!

Nehéz leírni mit érzek. Az előd egy Sony MH750, aminek hihetetlen jó mélytartománya van, de se térben, se közepekben nem dominál, egy erős V karakternek mondanám, mélykiemeléssel, de ugyanakkor visszafogott magasakkal.
Kéremszépen, a Rock Y1-től kinyílt a virtuális színpad, érezni hogy most már kap levegőt az énekes, a hangja áthatja a teret, az oldalsó páholyokba zenészek költöztek, és bár a bőgősöket picit hátrébb tolták, mégsem lettek elnyomva, a cintányérosok tsszzz-et játszanak, nem tsss-t! És bár tudom, hogy ez még nem a jéghegy csúcsa, mégis hatalmas a változás!
A legnagyobb illesztékkel próbáltam, a Sony-é ugyanekkora, majd szerzek hozz különböző méretekben, kíváncsi lennék, mennyire változik a hangja. Rohadt kényelmes, nem is veszem észre hogy a fülemben van.
Fenomenális, kíváncsian várom a többi versenyzőt, ezek után nem tudom elképzelni, hogy lesz olyan ami jobban tetszik az Y1 hangjánál. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#312) User64476


User64476
őstag

Megjott a Rock Y1. Elso masodperctol kezdve imadom, a tesztben leirt minden szoval tokeletesen egyetertek. Szuper a tere is!!

(#313) norti válasza User64476 (#312) üzenetére


norti
addikt

Én is azt használom egy hete a Zircon helyett, ennek végre normálisan illeszkedik az illesztéke a fülembe, nem esik ki (!!!) és a basszus sem veszik el ezért. Közép kiválóan ki van emelve zenékben, bár audiobooknál és olyan filmeknél, youtube videóknál, ahol sokat beszélnek, kicsit zavaróan éles, magas, enyhén hallható a túlvezérlés.

Zenére viszont kiváló ;)

(#314) Dave™


Dave™
nagyúr

Köszi srácok, örülök hogy megerősítettétek milyen kis remek füles a Rock Y1 :) Én páromét teszteltem először, és formára nem néztem volna ki belőle sokat, de annál nagyobb volt a meglepetés!

(#315) PAtr0n válasza Dave™ (#314) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hát... aminek sydney operház alakja van, az rossz nem lehet :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#316) Vigyorka válasza PAtr0n (#315) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Tegnap meghozta postás a Rocky Y1-m....
Szuper... :R
Tapasztalataim:
- a hangerőt lejjebb kellett vennem! :Y :Y
- kellemes hallgatni..
- a KZ ATR "zenésebb", de kevesebb mélye és kisebb tere (jobban tetszik a Rock Y1)
- a Piston 3-at használtam előttük - túl tolva a mély hiányzik a magas és kevés közép.

Sorrend Rock Y1, KZ ATR /veszek hozzá ajánlott illesztéket,,,/, Piston 3.

Újra zenét hallgatok! :) :) :)
A KZ ATR-t egy hét alatt többet hallgattam, mint a Piston 3-t egy év alatt,
Tegnap óta a Rock Y1 a király. :C

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#317) Dave™ válasza Vigyorka (#316) üzenetére


Dave™
nagyúr

:K

(#318) krystman


krystman
őstag

Én is rendeltem egy Rock Y1 et, én nagyon szkeptikus voltam ezekkel a Kínai fülesekkel, azt hittem, hogy ilyen doboz, csak szokol szintű hangjuk van, de teljesen le döbbenetett, hogy milyen hangja van. Nekem egy JBL Füles van, de az tényleg nagyon emeli a magasat, néhol nagyon is sokat nyom bele. Ezzel a Rock Y1 el tényleg egy sokkal kellemesebb, lágyabb magas van, nem karcos, ha nem inkább lágyabb hallgathatóbb. Az egész hangzásképpel elégedett vagyok nagyon, szinte egy az egyben JBL hangzás, kevesebb magassal. Talán annyit, hogy mintha a középmagas tartományba ereznék picit kevesebbet, ott lehetne picit több nem sokkal. De, ennyi pénzért ilyen hangzást, nagyon elégedett vagyok vele.

(#319) User64476 válasza krystman (#318) üzenetére


User64476
őstag

Én ebből rendelni fogok még hármat, egy tartalék, a többi meg ajándék, ne rongálja a család se a hallását vackokkal.

(#320) Vigyorka válasza User64476 (#319) üzenetére


Vigyorka
senior tag

:) :C :) :Y :)

Vigyorka

(#321) PAtr0n válasza User64476 (#319) üzenetére


PAtr0n
addikt

Az tuti hogy nekem se az utolsó rendelésem volt ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#322) krystman válasza User64476 (#319) üzenetére


krystman
őstag

Szerintem én is rendelek ebből, nekem is nagyon bejött! Most fekete van, de Zöldet mindenképp rendelek, nagyon bejön! :-) Azt viszont nem tudom , hogy a Rock Y5 milyen lenne. A Y1 után. Van esetleg itt olyan akinek van mind a kettő?

(#323) Dave™ válasza krystman (#322) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az nagyon más, középcentrikus, és van pár gyenge pontja.

(#324) krystman válasza Dave™ (#323) üzenetére


krystman
őstag

Értem! Köszi! A Rock Y1 után melyik az a füles, ami jobb ennél?

(#325) Vigyorka válasza krystman (#324) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Szerintem egyénenként változik... :)
Sok tényező befolyásolja /a lejátszó eszköz,a lejátszandó anyag minősége...stb,stb... és még az egyéni ízlés is!/ :) :)) :)

Vigyorka

(#326) User64476


User64476
őstag

Na most visszamentem kicsit Piston 3ra, azert ez sem szol am rosszul egyaltalan!

(#327) Dave™ válasza krystman (#324) üzenetére


Dave™
nagyúr

Különböző karaktereket nem szerencsés így összevetni. Erre tehát nincs jó válasz. Ha az a kérdés, hogy technikailag melyik a jobb, akkor pl. a DZAT egyértelműen. De az némileg más karakter, ahogy majdnem az összes füles.

(Ja és halkan megjegyzem, hogy én pl. az Aweit is jobban szeretem a zeneisége miatt, pedig elismerem az Y1 érdemeit is).

[ Szerkesztve ]

(#328) krystman válasza Vigyorka (#325) üzenetére


krystman
őstag

Igen ez tényleg így van! ;)

(#329) krystman válasza Dave™ (#327) üzenetére


krystman
őstag

Értem! :) Én egy kicsit jobban szeretem a mélyebb, és magasabb hangú füleseket, ami erősebben nyomja a mélyet :) Gondolom azért is tetszik a Y1! :) De, izgatja a fantáziámat ez a Awei is, mert nagyon tetszik, hogy ilyen fa a borítása! :) Ki fogom próbálni ezt is! :)

(#330) krystman


krystman
őstag

[link]

Esetleg az ilyen BT fülesekkel van valakinek tapasztalata, hogy miként szólnak? Nem tűnik rossznak!

(#331) Dave™ válasza krystman (#330) üzenetére


Dave™
nagyúr

A BT fülesek már ott megbuknak, hogy azokban van a DAC és az erősítés. A telefonokban pedig a normális forrás a felső-közép kategóriától indul, innen mindenki összerakhatja mit rejthet egy pár ezer Ft-os BT füles. Lehet, hogy maga a füles része jó lenne, de a fentiek miatt sajnos esély sincs rá, hogy olcsón jó minőséget kapj, maximum átlagosat.

(#332) User64476 válasza krystman (#330) üzenetére


User64476
őstag

En egy ilyet vettem: Bluedio N2

Borzalom.

(#333) Dave™ válasza krystman (#329) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egyébként a III. körben lesz egy nagy visszatérő, ami az abszolút kedvencem az összes között, de sajnos azt már borzasztó nehéz beszerezni (meg elég drága is). Az némileg hasonlít a Rock Y1 élénk karakterére, csak mindenben sokkal jobb. De erősen árnyalja a képet, hogy már nem gyártják :(

(#334) f4lcon válasza User64476 (#332) üzenetére


f4lcon
őstag

ilyenem nekem is van, én sem voltam tőle elájulva, bár amennyiért én vettem annyit max. megért
kétszer ennyiért sokkal jobbakból lehet válogatni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#335) User64476 válasza f4lcon (#334) üzenetére


User64476
őstag

Tudsz mondani pár példát? Mi az amit már megéri megvenni?

(#336) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Banggood-on 4 dodo a Rock Y1 zöld és pink színben. Nem tudom mennyire jó ár, de én most rendeltem a korábbi hozzászólások miatt :)

(#337) Donki Hóte válasza gorje (#336) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi a tippet, nem terveztem, hogy vegyek, de 4 dollárért nem lehet otthagyni :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#338) gabee jr


gabee jr
tag

Kétféle DZAT DF-10 tulaj létezik, az egyik, aki már elhagyta az illesztéket a füleséről, a másik aki MÉG nem. :K
Kicsit pipa vagyok, a két napot tudtam gyári illesztékkel használni a DZAT-om, de tegnap 5 percre vettem ki a fülemből és mire raknám vissza az egyikről már lemorzsolódott az illeszték. :W
Vagy a hátizsák pántja, vagy odadörzsölődtem valamihez, passz, de nem sok kellett neki, hogy leessen. Aztán, itthon mikor levettem a megmaradt másikat látom, hogy egy erősebb fújással lejön a kis szilikongumi. Persze, értem én, szoft táccs, meg ilyesmi dolgok, de hát ettől azért többet ki kellene bírnia, nem?

Egyébként hangban közel áll a tökéleteshez, olyan hangokat és hangszereket hallottam ki a zenékből amiket előtte egyik fülessel sem, szóval azzal nem lenne probléma.

"Csukaharapást szőrivel"

(#339) Dave™ válasza gabee jr (#338) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nézz rá másikat, az illeszték könnyen pótolható. Amúgy célszerű a kis szütyőjében tárolni, hogy ne dörzsölődjön oda valamihez.

(#340) f4lcon válasza User64476 (#335) üzenetére


f4lcon
őstag

QCY QY19
Awei A920BL
Macaw T800 vagy T1000
Mpow MBH29
(ezek közül csak az Awei-t nem hallottam, de Tulku igen és ő jó véleménnyel van róla, szóval azért mertem ide írni)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#341) dlaj


dlaj
őstag

Ma megjött a Plextone X41M.
Amit rögtön furcsálok, hogy a két füldugó hátsó részénél mágnesesen tapad egymáshoz.
Ez más elven működik mit a többi fülhallgató?
(Van itthon vagy nyolc pár másik, sokan egymással összegubancolódva, köztük sok fémházas, de még soha nem tapadt össze egyik sem.)

(#342) dugo_ válasza dlaj (#341) üzenetére


dugo_
veterán

Az egy szándékos fícsör, hogy össze tudd őket rakni. Nem a driver mágnesessége miatt ragadnak, külön van ott egy mágnes.

(#343) Dave™ válasza dlaj (#341) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha kiveszed a füledből és a nyakad mögött összetapasztod, akkor nem esik le viselés nélkül sem. Erre van benne az a plusz mágnes :)

(#344) dlaj válasza Dave™ (#343) üzenetére


dlaj
őstag

dugø, Köszönöm, ez nekem teljesen új volt. :R

Dave™, Pedig újra átfutottam a Plextone leírást, de ezt az extrát nem olvastam. :R

(#345) Dave™ válasza dlaj (#344) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha akad a közeledben nagyobb belső átmérőjű illeszték (5mm körüli), próbáld ki azzal is! Szerintem úgy sokkal jobban szól.

(#346) dlaj válasza Dave™ (#345) üzenetére


dlaj
őstag

Adtak hozzá 2 pár másikat, illetve van itthon vagy 10 pár egyéb, de ez a holnapi nap feladata lesz. Majd lemérem a belső átmérőket is.
Egy új fülest kipróbálása egy rituálé. Mindig összehasonlítom az aktuális kedvencemmel. Aztán az újat hallgatom pár órát, majd másnap újra összehasonlítom őket.
Ezután következik az eredményhirdetés. :)

[ Szerkesztve ]

(#347) Dave™ válasza dlaj (#346) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jó szórakozást hozzá :) Majd írd meg a tapasztalataidat!

(#348) Melorin


Melorin
addikt

Ezeken a füleseken a két szélső gomb miért nem csinál semmit akármivel próbálom? Csak a középső gomb funkcionál.

(#349) Vigyorka válasza Melorin (#348) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Telefontól függ... :)

Vigyorka

(#350) Nova96


Nova96
őstag

Megjott nekem is a KZ ATR, ami nekem meglepo volt az a minosege a fulesnek es a kenyelme. A hangja majdnem ,hogy kiegyensúlyozott ,néha szerintem kicsit tobb a magas mint egy szamba. Bar csak neha tudtam hallgatni attol függetlenul nagyon tetszik, foleg ennyiert nagyon megeri. Volt ket xiaomi fulesem ,szerintem meg se
kozelitik. Volt egy vsonicom azt kozeliti majdnem mindenbe ott van kevesebb penzert. Koszi a tesztet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.