Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) monti0222w válasza Donki Hóte (#449) üzenetére


monti0222w
addikt

Úristen, :Y ez a fejhallgatós dolog nagyon nem állja meg a helyét semmilyen szempontból, dobálózhatnék nagy és drága fülesekkel pl W30-al 150 ezres füles, de hidd el nincs egálban az egész, ugyanazon ár kategóriában, mindenféleképp a fejhallgató kerül ki győztesen! Persze azért nem kell alábecsülni a drága füleseket sem meg van a saját világuk hova pozicionálták őket és ott helyt is állnak. Majd azt lehet mondani erre, hogy a biciklit hasonlítod össze a Mercivel! :D Az összehasonlítást az általad említett füleseket és a kínai füleseket kell összevetni és ott kell eldőlnie a különbségnek, nem fejesel! :N
A kutyás dolog is erősen sántít, legalábbis nálam, mert olyan nincs hogy fényképen nézek egy fajt és annál nagyobbat nem tudok elképzelni, nem is értem, éltem falun is barangoltam erre-arra, láttam és megfigyeltem dolgokat, plusz saját kutyáim is voltak, vannak, ezt még egy vaknak sem tudod megmagyarázni, mert neki ott van az érzékelés, tapintás ami alapján tud különbséget tenni két kutya közt! :K

(#452) Krill77


Krill77
őstag

Rock mula vagy Rock y1?

(#453) Dave™ válasza Krill77 (#452) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha lineáris kell Mula, ha picit színezett de izgalmasabb hang akkor Y1. A Mula tényleg elég lineáris, mélyben lehet hogy alapból kevés, ilyenkor egy szűkített (4mm-es) illesztékkel meg lehet nyomni a mélyeit (ahogy az Y1 is közel lineárissá tehető egy 5mm-es illesztékkel, a gyári 4mm-es helyett).

(#454) #53932800


#53932800
törölt tag

Üdv. Szerintetek melyik érné meg legjobban? PLEXTONE X41M vagy Rock Y1 vagy KZ-ED2? Igazából rádiót/elektronikus zenét hallgatnék rajta. :R

(#455) Vigyorka válasza Donki Hóte (#387) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Ma meghozta a posta...
Első hallásra SZUPER!
Köszönöm a tippet! :R :R :R
A csomagolás és a kivitel = 5* !!! :Y

Vigyorka

(#456) Dave™ válasza #53932800 (#454) üzenetére


Dave™
nagyúr

Elektronikus zenére X41M, mindenfélére Y1, az ED2 nagyon meleg hangú, az kevésbé univerzális mint a másik kettő (az X41M-nél sokat lehet játszani az illesztékkel).

#455: nekem is megjött, majd a napokban megfülelem, kíváncsi vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#457) m4rk.89 válasza Vigyorka (#455) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Nekem még 2017-03-20 05:01 Budapest XX posta, Reforwarded státuszban áll, de nem bírok várni! :DDD
Milyen zenékkel próbáltad ki?

(#458) Donki Hóte válasza Vigyorka (#455) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Majd számolj be a tapasztalatokról!

Ezen az áron szerintem tényleg bestbuy volt :K

Zenéje válogatja, hogy melyik pozícióban, de szerintem benne van az 5 legjobb hangú kínaifüles csapatában.

Elég sok Mike Oldfield, Dire Straits, Depeche Mode zenét hallgattam mostanában, azt pl. remekül adja vissza, megvan minden hang, ahogy kell.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#459) #53932800 válasza Dave™ (#456) üzenetére


#53932800
törölt tag

Akkor szerintem Y1 lesz, köszönöm a segítséget :R

(#460) Krill77 válasza Dave™ (#453) üzenetére


Krill77
őstag

Melyik a tisztabb? Tér érzet?

(#461) Dave™ válasza Donki Hóte (#458) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezzel azért óvatosan, van vagy több ezer kínai füles, köztük több száz dolláros elég komoly darabok is, nem hiszem hogy mindet hallottad :) Még nem hallgattam bele, de meglepne, ha a KZ ANV-nél jobb lenne, számomra az az egyik etalon kínai fülesekben. Ha azt megveri, akkor én leszek a legnagyobb rajongója, ígérem! :)

Robeszka5: azzal nem nagyon lőhetsz mellé :)

Krill77: mindkettő tisztán szól, és mindkettő kiemel a középmagasaknál ami miatt még tisztábbnak és részletesebbnek érezni őket, mint amilyenek a valóságban. A Mulára szerintem nagyon elkél a szűkebb illeszték, anélkül olykor vékony tud lenni, de átlagnál nagyobb tere van mindkét felállásban. Az Y1 dögösebb hangú, kevésbé lineáris, bár illesztékcserével ott is lehet játszani, a tere annak kevésbé "valóságos" (fülesekről beszélünk persze), inkább mélységben/magasságban domborít, picit mesterségesen nyújtva a teret. Összegezve: a Mula természetesebb hangú, az Y1 csal, de szerintem tök jól csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#462) Donki Hóte válasza Dave™ (#461) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, ha valamit nem érdemes megvenni, akkor az egy többszáz dolláros kínai fülhallgató :K

Amikor azt mondtam, hogy benne van a legjobb ötben, akkor úgy értettem, hogy a max 30-40 dolláros kategóriáról beszélünk, 10-15 eFt felett már a fejhallgatók lemossák a fülhallgatókat, arra az árszintre fülhallgatóval nem érdemes fellépni.

KZ ANV-t még nem hallottam, viszont hallottam a ROCK Zircont, meg az UiiSii HM7-est, amelyek az Audiobudget szerint a legmagasabb osztályban vannak, sőt a Zircon az Audiobudget szerint a legjobb hangú fülhallgató ebben az árkategóriában.

Ezekkel a BW ES1 lényegében pariban van, az UiiSii-nek kicsit csillogóbb a hangja, a Rock-nak meg jobb a legalsó regisztere. Viszont a BW hangosabb, mint az UiiSii és tisztább a hangja, mint a Zirconé.

Nem jobb náluk, de nem is rosszabb. Attól függően, hogy ki milyen zenét szeret, lehet jobb is, meg gyengébb is.

(Megjegyzem, hogy nekem sem az ES1 a favoritom, többre becsülöm az UiiSii HM7 tisztább, egyenletesebb középtartományát, ha mobilról akarok zenét hallgatni, akkor leginkább azt veszem elő.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#463) Donki Hóte válasza Dave™ (#461) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Két fülhallgató tesztjére lennék kíváncsi, az egyik a SoundMagic E10, ami több HiFi újság szerint is nagyon kiváló fülhallgató, a másik pedig a Boarseman KR49.

Ha nem tervezed tesztelni őket, akkor beszerzem ezeket, a Boarseman KR49 úgyis most lesz akcióban 10,4 USD-ért :) .

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#464) Dave™ válasza Donki Hóte (#462) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az Audiobudget egy ember és az ő privát véleménye, ahogyan az enyém meg a tiéd is ilyen, és hogy ne menjek messzebbre az enyém pl. nem illeszkedik az Audiobudget véleményével (bár van olyan is amiben egyetértünk). Ezért sem érdemes ilyen nagy kijelentéseket tenni. A Zircon egy basshead fülhallgató, akinek sok a mélye (pl. nekem) annak kapásból nem jó, és ennyire szélsőséges hangképre én tuti nem is adnék 5 csillagot - de mivel személy szerint azt vallom, hogy az egymáshoz hasonlítgatás is eléggé problémás ilyen csillagos szinten különböző hangképek esetében, én egyáltalán nem csillagoznék. A HM7 meg majdnem olyan, mint Plextone csak tágabb illesztékkel, azt is a helyén kell kezelni. A srácnak mélyorientált az ízlése, a Mulát ami egy sokkal kiegyenlítettebb füles lehúzta a fenébe, szóval látszik hogy ő azt szereti ha dörömböl (bár még így sem következetes, elég megnézni a Plextone és a Zircon összehasonlítását). Na ezeknél a minimálisan tuningolt KZ ANV nagyságrendekkel jobb, konkrétan össze sem lehet őket hasonlítani. Ahogyan az alis CKR9LTD is, ami 55 dollár, és gyakorlatilag ugyanaz, mint az eredetileg 3-400 dolláros ATH-CKR9LTD. A fejhallgatókat ne keverjük ide (mert arra meg azt mondom hogy a hangdobozok sokkal jobbak, kár vesződni a fejhallgatókkal), 10-15-ért amúgy nem is nagyon kapsz értelmes fejhallgatót, legalábbis újat nem. A Superluxok vannak amik használhatóak, de az értelmesebb darabok 40-50-től indulnak. Elég sok fejhallgatóm volt már a pár ezer forintos kategóriától a japán belpiacos ATH-AD2000-ig, szóval tudom mit kapni 10-15e Ft-ért. Esetleg valami vintage német, de akkor már korrektebb az újat az újjal hasonlítani. De kérlek ne interpoláld a tapasztalataidat 4-5 modell alapján a teljes kínai fülhallgatókínálatra, saját magadat csapod be vele. Majd menj egy fülestalálkozóra, ha tudsz, ahol lehetnek komolyabb kínai darabok, aztán lepődj meg jól mit nyújtanak a közép meg a felső kategóriában :)

#463: most megvan az anyagom a harmadik körhöz, úgyhogy a következő pár hónapban biztosan nem. Szabad a pálya :)

[ Szerkesztve ]

(#465) xemelon válasza Dave™ (#464) üzenetére


xemelon
tag

Így van, ha a Zircon-ra 5 csillagot adott, akkor a többi véleményét is talán máshogy kell nézni. Az Y1 nekem is megérkezett és hozott nagyon szép cineket. A magas talán ebben teszik a legjobban, sajnos az egyik felében jó nagy driver flex van (hibás lehet?), meg nekem nyomja a fülemet mindegyik illesztékkel egy idő után, úgyhogy a kis HDS1 nem lesz még lecserélve. (Bár a BlitzWolf BW-ES1 már nekem is itt lehet a környéken)

Az mitől van, hogy ezeknek a fülhallgatóknak alapzaja van, ha számítógépről hallgatom? A fejhallgatóim teljesen csendben vannak telefonon és gépen is. (Technics RPF800, Sennheiser PX100).

(#466) Dave™ válasza xemelon (#465) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én egy darabot hallgattam, páromét, annak semmi driver flexe nem volt, úgyhogy passzolom mitől lehet. Az is fura hogy nyomja a füled, az elforgatott vetőcső miatt elvileg nem szabadna útban lennie, párom elég alacsony és neki a kicsivel, nekem a közepessel teljesen kényelmes. De nincs két egyforma emberi fül, szóval könnyen lehet hogy nálad hozzáér valamihez, és ez irritál.

A zajra: a fülesek sokkal érzékenyebbek és kisebb impedanciájúak, érzékenyebbek a zajra is. Ha USB-s forrásról használod ott kisebb lesz a zaj, az alaplapi és a belső hangkártyák jobban összeszednek mindent.

(#467) Donki Hóte válasza Dave™ (#464) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az "audiobudget" az tényleg csak egy ember, de elég jó meglátásai vannak. Ha megnézed a Head-Fi.org-on a véleményeket, akkor láthatod, hogy 80-90 %-ban osztják az Audiobudget értékítéletét.

Tehát ha valaki a fülhallgatók 10-20 %-ánál eltérő véleményt fogalmaz meg mint az Audiobudget, az teljesen korrekt. Ha valaki viszont ne adj isten a fülhallgatók 80 %-ánál más következtetésre jut, mint az Audiobudget, akkor ott valami más probléma is lehet...

Aki sokat hallgat fülhallgatókat, annak óhatatlanul egyre jobban tetszik a mélyhangsúlyos hangkép. Ezért mondom, hogy időnként fel kell venni egy fejhallgatót is, hogy helyrerázódjon az ember fejében a hangkép.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#468) Dave™ válasza Donki Hóte (#467) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én elég sok fülhallgatót hallgattam már, mégsem jön be jobban a mélyhangsúlyos hangkép :N De ha ennyire vakon hiszel benne, nézd meg a Zircon meg a Plextone tesztjét, a Zircon az tök fasza és mennyire tökéletes a mélye, a Plextone meg egy bass heavy füles, aztán ha meghallgatod egymás után a kettőt, nem fogod érteni miért van a Zirconnak több mélye.

(#469) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

BlitzWolf BW-ES1 tapasztalatom egy nap használat után.
Tetszik!!! :) Van mély, közép és magas (nem sziszegés!)
Retro, dance, disco zenét hallgatok.. telefonról Poweramp -al.
Baccarát hallgatva (spanyol gitár, akusztikus hangszerek, rengeteg ütős...szimfonikus háttér zenekar és ének) lehidaltam tőle minden hangszer gyönyörűen szól! :Y :Y :Y

A mély hangjai miatt a hangerőt érdemes visszább venni... (szerintem)
Nagyon megérte az árát! :R

Vigyorka

(#470) gery2123


gery2123
őstag

Hali!

Olvasom itt a dolgokat és kettő maradt a kiszemeltek közül .)

BlitzWolf® Graphene Earphone BW-ES1

UiiSii HM7

Melyiket vegyem? Most egy 3500 Ft-os Sony van ettől jobbat szeretnék :) a BlitzWolf külsőleg jobban tetszik már csak a ferde kialakítás miatt is, de ha jobban szól az UiiSii akor azt veszem.

-- PSN_ID: GerY2123

(#471) monti0222w válasza gery2123 (#470) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem mond el mit szeretnél hallani, milyen hang karakter legyen, és úgy könnyebb dave-nek ajánlani. :K

Donki Hóte
Nem hiszem hogy attól, ha valaki sokat hallgat zenét a fülesen akkor ettől jobban vonzódna a mélytúlsújyos fülesekért! Inkább a korosztály, a zenei stílus, és egyebek miatt választ ilyen karakterű fülest az ember. :K

[ Szerkesztve ]

(#472) Dave™ válasza gery2123 (#470) üzenetére


Dave™
nagyúr

Részemről a kettő közül Blitzwolf. Most belehallgattam, valóban jó, de az is hallatszik hogy kell neki a járatás, szerintem még jobban ki fog nyílni. A gyári illesztéke viszont szerintem instant csere. Ez az elforgatott vetőcsöves kialakítás már többször is bizonyított, kényelmes és praktikus. Majd bejáratás után írok róla, meg beleveszem a teszteltek közé is. Ebben sem kevés a mély, de várjuk meg míg bejáratódik, a CKR9LTD is hasonlóan kezdte és egészen más lett belőle :)

monti0222w: viszont az is tény, hogy dinamikus fülesből valóban lineárisat elég nehéz találni, fejhallgatóból sokkal könnyebb. De az nem is piacképes mint tudjuk, mindenhol a "super bass"-t keresik :D

[ Szerkesztve ]

(#473) gery2123 válasza monti0222w (#471) üzenetére


gery2123
őstag

Én a V karaktert szeretem, több basszus magas kevesebb közép. Ha jól értelmezem ezt a dolgot, őszintén megmondva nagyon nem értek hozzá, nem is volt soha olyan drága fülesem :) Mindenféle zenét hallgatok (kivéve mulatós), mikor mihez van kedvem.

-- PSN_ID: GerY2123

(#474) Dave™ válasza gery2123 (#473) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez a V igen, a közép a háttérben, mély és magas elől. Ilyen pl. az UiiSii HM7, Plextone X41M, szolidabban a Rock Y1, sokkal durvábban meg a Rock Zircon. A Blitzwolfhoz most találtam jó illesztéket, ezzel már nem zavarnak a mélyek (bár kicsit még mindig sok helyenként), de egyébként tetszik, tényleg jó lesz ez. De a gyári illesztéket messzire el kell hajítani, sokkal több van benne mint amit azzal tud.

[ Szerkesztve ]

(#475) monti0222w válasza Dave™ (#472) üzenetére


monti0222w
addikt

Aki sokat hallgat fülhallgatókat, annak óhatatlanul egyre jobban tetszik a mélyhangsúlyos hangkép. Ezért mondom, hogy időnként fel kell venni egy fejhallgatót is, hogy helyrerázódjon az ember fejében a hangkép.
Erre válaszoltam, én pl. erős V karaktert hallgattam sokáig, de mára jobban bejön a enyhe V, illetve a semleges karakter. :K

[ Szerkesztve ]

(#476) Dave™ válasza monti0222w (#475) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tudom mire válaszoltál, csak kiegészítésként írtam, hogy fülesben tényleg több a mélykiemelt, mint fejhallgatóból, de szerintem ennek két oka van (azon túl, hogy erre van nagyobb igény): egyrészt nehezebb "pont jóra" belőni, illetve forgalomban-zajban (ahol jellemzően használva vannak) előnyösebb lehet a több mély. Ja meg egy dolog hogy mit tud a füles, de nagyon nem mindegy milyen illesztéket teszel rá, vagy amit adnak hozzá hogyan passzol anatómiailag az adott egyénhez.

gery2123: mellélőni biztosan nem fogsz vele, bár normális, vetőcsőhöz passzoló illesztékkel nem kifejezetten V karakter, inkább olyan színezős szolidabb, mint az Y1, persze annál azért jóval jobb. Egy gyárihoz hasonló szűkebb illesztékkel viszont "el lehet rontani", hogy jobban V legyen, ha mindenáron az kell :) Az biztos hogy Donki Hóte jó tippet adott, mert nagyon jó darab, de még egyelőre nehéz lenne besorolni, ahogy hallgatom úgy változik :D

[ Szerkesztve ]

(#477) gery2123 válasza Dave™ (#474) üzenetére


gery2123
őstag

Na akkor lehet egy Blitzwolf lesz belőle, aztán egy illesztéket is szerzek hozzá. Mondjuk lehet csak Április lesz belőle, addig meg olvasgatok itt :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#478) Vigyorka válasza Dave™ (#474) üzenetére


Vigyorka
senior tag

A mélyből volt nekem is sok főleg azoknál a zenéknél amik eleve a mélyre vannak hangolva... (időnként torznak éreztem, ezért is vettem vissza a hangerőből...)
Jó, hogy behangolod! :R :R :R Köszönjük!

Vigyorka

(#479) Donki Hóte válasza gery2123 (#470) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem mindkettő szuper, de kicsit más a karakterük.

Az általad hallgatott zenétől is függ, hogy melyik lehet a jobb neked.

Röviden összefoglalva: ha a Jazzy Rádiót hallgatod szívesebben, akkor az UiiSii HM7, ha a Music FM-et, akkor a BW ES1.

A BW sokkal igényesebb csomagban jön, az UiiSii meg brutál olcsó, ha tartozékok nélkül veszed.

Nekem van mindkettő, egyiket sem adnám el semmi pénzért sem, szerintem vedd meg mindkettőt, hidd el, hogy örömmel fogod hallgatni mindkettőt :R

(A fülhallgató nem feleség, hogy egyszerre csak egy lehet belőle :P )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#480) d@vee


d@vee
őstag

Nos, érdekes iromány és nagyon hasznos is, köszönjük :R
Nagy kár, hogy nem egy hónapja akadtam rá. Barátnőmnek kellett füles, 20 dollár körülre gondoltam pont. Az Awei-t és valamelyik KZ-t én is kiszúrtam Bangood-on, de végül egy Tennmak Dulcimer lett. Nekem van már pár hónapja, nagyon szeretem. Piros színben pedig mindig megbámulnak vele a buszon ;] Előny is volt a kinézet+szín, na meg az, hogy jár hozzá tok, amivel csak belököm a táska egyik zsebébe, így nem akad össze a lim-lom dolgokkal. Hangzásra hozza az elvárt szintet, ennyi pénzért nagyon jó vétel volt. Nem hiába szinte csak 5 csillagra értékelték mindenhol, ahol rákerestem.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#481) Donki Hóte válasza d@vee (#480) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Tennmark Dulcimer nagyon jó füles, nem gyengébb, mint az itteni favoritok, csak picit más a karaktere.

Nem baj, hogy csak most akadtál a erre a fórumra, legalább beszámolsz egy olyan fülhallgatóról, ami itt (még) kevésbé ismert. :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#482) mekker


mekker
őstag

1-2 hete használom a KZ ATR fülest. Kinézetre nagyon tetszik, kényelemre elmegy, bár a gumiharangot igyekszem minél előbb szivacsra cserélni.
A hangja nem világmegváltó, de szórakoztató hallgatni. Amint tehetem, összevetem másik hangkeltővel is.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#483) User64476 válasza mekker (#482) üzenetére


User64476
őstag

Ne húzd sokáig! :)

(#484) gery2123 válasza Donki Hóte (#479) üzenetére


gery2123
őstag

Hát így már tényleg egyszrű dolgom lesz
"Röviden összefoglalva: ha a Jazzy Rádiót hallgatod szívesebben, akkor az UiiSii HM7, ha a Music FM-et, akkor a BW ES1".
Inkább Musiy FM :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#485) Dave™ válasza gery2123 (#484) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha ez alatt azt kell érteni, hogy a HM7 a lineárisabb a kettő közül, akkor azzal nem feltétlen tudok egyetérteni, mert erősen gyanítom, hogy a gyári illesztékkel voltak ezek a tapasztalatok, amik a HM7 esetében 5mm-es csőhöz 5mm-es illeszték, a Blitzwolf esetében pedig 5mm-es csövön 4mm-es illeszték. Lecserélve az utóbbit szintén 5mm-esre emlékeim szerint a HM7-ben több a mély, ha meg azt is leszűkítjük egy keskenyebb illesztékkel abban is több lesz. Abban mondjuk egy percig nincs kérdés, hogy a Blitzwolf jobb, mint a HM7, de én mindenkit arra bíztatok, hogy ne a gyári illesztékből induljunk ki sosem, hanem a vetőcsőből meg az ahhoz passzolóból. A Blitzwolfnál is eléggé összenyomja a teret a gyári.

(#486) FoxiestFox válasza gery2123 (#484) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De ha a Jazzy-n csak az Önkényes Mérvadót, akkor kihangosítva is jó lesz. :D

(#487) Krill77 válasza Dave™ (#472) üzenetére


Krill77
őstag

Ez az allis CKR9LTD tehát egy jo copyja a 180 dolláros audio technica fulesnek? Par szóban leirnád milyen? Életemben nem volt rajtam 180 dollaros füles. Mit tudhat az..? Annyival jobb mint egy 20 dolláros? Dzat df 10 is mar nagyon jónak van titulálva.

[ Szerkesztve ]

(#488) f4lcon válasza Krill77 (#487) üzenetére


f4lcon
őstag

és annál egy 30 dolcsis Bosshifi B3 is léptékekkel jobb ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#489) Dave™ válasza Krill77 (#487) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, gyakorlatilag ugyanaz. A lineárisnál kicsit több mély, kiváló közép, lágyabb magasak, széles tere van de egy kicsit szét is esik emiatt a hangkép szerintem (más egységesebbek hangú fülesekhez képest). Elsőre nagy csalódás, de iszonyatosan sokan változik a bejáratással, kell neki 20-30 óra, egyik másik fülhallgatónál sem tapasztaltam még ennyire drasztikus változást. Összefoglalva: szeretem, nagyon jó, de kicsit unalmas a hangja (elsősorban a finomkodó magasai miatt), a KZ ANV szerintem jobb.

f4lcon: szemeztem már azzal is, nagyon szép :)

[ Szerkesztve ]

(#490) f4lcon válasza Dave™ (#489) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem van, ha ki akarod próbálni
(illetve még egy pár egyéb kínai)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#491) Krill77


Krill77
őstag

Az awei q9 sajnos eleg kényelmetlen. A műanyag perem vág es ki is fordul a fulbol a nagy ház miatt. Erdemes megreszlni finoman a peremet, legalább a sarkokat? Illetve a marka felirat másnak is 2 nap alatt lekopott?

[ Szerkesztve ]

(#492) Dave™ válasza f4lcon (#490) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet majd élek a lehetőséggel, köszi. Akárhogyan is szól, az biztos hogy a legszebbek között van :)

Krill77: a gyári illeszték nem a legjobb, de hogy neked milyen lenne a jó azt passzolom, nekem van egy sima szokásosnál picit vastagabb áttetsző lágy szilikon illesztékem, azzal szeretem, meg a KZ-féle spirálissal is jó, mert annak van tartása meg csökkenti a driver flexet is. Az enyémen (másfél éves) még ott a felirat, de tokban használtam, ha zsebben hordod pl. az gondolom eredményezheti. Célszerű valami kis szütyőt nézni neki, ha másért nem akkor a kábelért, nehogy megtörjön. A reszeléshez nem tudok hozzászólni, a füle mindenkinek más, az Awei valóban nagyobb az átlagnál és ha nyom valahol, akkor valamit kezdeni kell a dologgal, első körben lehet célszerűbb lenne egy hosszabb illesztéket.

[ Szerkesztve ]

(#493) Krill77 válasza Dave™ (#492) üzenetére


Krill77
őstag

Nem hordom sehova, itthonra van. Siman a tapintastol kophatott meg. Eddig minden fulesem gyári kozepso gumija jo volt nekem, de ennek a kozepso is nagy volt, igy a legkisebbet tettem rá. Erdekes, h az mp4 playeremmmel mely es magas kiemelessel ertem el a legjobb beállítást. (eddig). Bar ha nem vandorolna ki a fulembol lehet nem ez lenne az idealis, mivel basszus az van alapból is. De sajna ezen okok miatt nem az igazi. Pedig a hangja Jó.
Kíváncsi vagyok mit tud egy 40 dollaros kínai.

(#494) Dave™ válasza Krill77 (#493) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha van több illesztéked otthon akkor próbáld meg más fülesekével is. Nagynak valóban nagy, meg a vetőcsöve is elég vastag, kísérletezni kell vele hogyan jó.

(#495) Krill77 válasza Dave™ (#494) üzenetére


Krill77
őstag

Hi. Kicseréltem egy hasonlo méretűre de picivel hosszabbra es joval kényelmesebb lett, ám mintha a tere szűkült volna. Sőt mostmar normalon eq val szol jobban. Most jon ki, h kiegyenlitett. Komolyan változik az illesztektol.

(#496) Dave™ válasza Krill77 (#495) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezért mondom el szinte mindig és mindenhol, hogy legegyszerűbben és legolcsóbban az illesztékkel lehet javítani a hangon (meg persze a kényelmen) :K Örülök, hogy jobb lett! A tere pedig valóban szűkülhet, igen, a rövidebb/szélesebb illesztékkel a legnagyobb a térérzet, a hosszú/szűk kombinációval a legkisebb, a többi ebből levezethető.

(#497) PAtr0n válasza Dave™ (#413) üzenetére


PAtr0n
addikt

Bocsi a késői válaszért, nem bagóztam ide egy ideje.
Biztos igazad van, bár azóta a Plextone X41M egy ismerős csajnál landolt, az Awei, KZ-ED4 és aközött kellett választania. Az X41M győzte meg, valahogy így mondta: annak a legzenésebb a hangja. :)

Awei:
Valóban jól skálázódik a forrással! Most tettem rá jó széles illesztéket, és meghajtottam a Y700-as notival, az rohadt jól kihajta a füleseket, sajnos se az asztali gép Xonar DX-e, de a Huawei P9 nem hajcsae ki őket rendesen. Kinyílt a tere a drágának, így ebben a formában most nagyon meg vagyok vele elégedve, és valszeg még formálódni fog ha hajtom picit.

KZ-ATR:
Megjött végre ez is. Kellemes csalódás!
Nekem a magas tartománya elég szűknek tűnik, de pontosnak mondanám, mert én a színezett hangképhez vagyok szokva. Viszont térben nagyon ott van tág illesztékkel, a mélyei is pontosak, és nem jönnek a középre rá. Nagyon jó kis füles ez is, de kell még neki a bejáratás, mert picit "szégyenlősnek" érzem még. :)

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#498) Dave™ válasza PAtr0n (#497) üzenetére


Dave™
nagyúr

Örülök, hogy egyre többen erősítitek meg az Aweibe vetett hitem :) Akkor mégsem nálam van a gond, hogy nem egy mélykiemelt fülesnek hallom. Persze kell alá forrás meg célszerű illesztéket is cserélni. Az ATR-ben is egyetértünk, magasban fedett, az igaz, de amúgy kellemes, levegős hangja van, futáshoz pl. ennél nem is kell jobb szerintem.

(#499) Dave™ válasza Donki Hóte (#387) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na némi időt eltöltve vele, azt kell mondjam teljesen igazad van, ez egy valóban nagyon jó füles. Amit első körben meg kell tenni, az a gyári illeszték cseréje, és legalább pár órát járatni kell, de utána szépen kinyílik, és valóban árkategóriájában az egyik legjobb vétel, drágábban is lehet rosszabbak venni, sőt! Amivel súlyozni érdemes a fentieket, még mielőtt valakit csalódás érne: instant illesztékcsere javasolt, lehetőleg rövid és tágas illesztékre, mert amúgy nagyon szellős a hangja, és széles a színpad. Mélyben (középmélyben) még illesztékcserével is "kicsit" sok, eléggé érezhető kiemelése van de ennek ellenére nem a szokásos mélytúlsúlyos füles, nagyon kellemes az összkép (még úgy is, hogy nem vagy oda a sok mélyért). A közepe nagyon jó (lenne), csak kicsit belerondít a középmély, és csak remélem, hogy idővel ez még csillapodik, de nem látok rá nagy esélyt. Ebben van a KZ ANV egyik nagy előnye, annak sokkal feszesebbek és megfogottabbak a középmélyei. Magasban szerintem kicsit fedett, de a kellemes meleg hanghoz ez így passzol, szóval ez nem nagy gond. Ha valamelyik nyílást picit lehetne tágítani, az elvenne annyi energiát a mélyekből, hogy pont jó legyen, de ez csak tipp meg sajnos fordítva könnyebb kivitelezni, ezt maximum fúrni lehet. Tippre szerintem is az UiiSii gyárthatja, ahogyan több Rock fülest is (ez is csak tipp, de van alapja).

Kinek ajánlott: aki szereti a mélyben erősebb, meleg hangot, szellős hangképpel, széles színpaddal, és finomabb, nem fárasztó magasakkal. Ha találok valami még jobb illesztéket ami pozitív irányba befolyásolja, illetve ha további bejáratással még változik jelzem mindenképpen :)

És köszi a tippet! :R

(#500) Donki Hóte válasza Dave™ (#499) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Örülök, hogy neked is bevált, nekem is az egyik kedvencem.

Ez egy ritka értékes füles, remek a hangminősége, viszonylag hangos, kiváló a kidolgozása, egyáltalán nincs driver flex, jó tartozék tok van hozzá és az ára is nagyon kellemes :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.