Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) balazs1022 válasza Dave™ (#248) üzenetére


balazs1022
őstag

Nem akarod szetszedni a tiedet? En nagy nehezen szetszedtem az enyem. Annyit kinlodtam vele h lekopott a markajelzes is. Igazabol ugy jott szét h roppantani kellett. Minden nagyon specin ossze van benne ragasztva. Otthon majd tolok fel kepeket a driverről. Csinaltam vagy 10-et. Csak nincs annyi mobilnetem h telorol toltsek fel.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#252) Dave™ válasza balazs1022 (#251) üzenetére


Dave™
nagyúr

Láttam már belülről, de az enyém meg lett ragasztva, nem akarom széttörni, ahhoz túl jó :N

(#253) balazs1022 válasza Dave™ (#252) üzenetére


balazs1022
őstag

Remelem, akkor emlkekszel valamennyire. Azert az enyem sem tort szet, csinaltam mar ilyet. Jo sok ruha kell hozza meg egy fogo. Igazabol csak a ragaszto elengese hallatszik roppanasnak, nem az egesz haz repedt el xD

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#254) balazs1022


balazs1022
őstag

Sikerült internethez jutnom. Tehát a képek:

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#255) balazs1022


balazs1022
őstag

Na ugy nez ki jo lesz. Jo tett neki egy kis nyitottsag. Sokkal jobb lett es most mar a driverflex is megszunt. Tul szorosan voltak a dolgok :).

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#256) xemelon


xemelon
tag

KZ HDS1-el nem próbálkoztál?

(#257) balazs1022


balazs1022
őstag

Sikerult vegleges behangolni. Megycsinaltam olyanra mint a KZ ED9-et. Tok ugyanolyan lett. Felraktam a legpuhabb sony hybrid harangot. Semmi driverflex es tok kenyelmes lett. Mint irtam, túl tokeletes volt a szigeteles. Minden hang rogton a vetőcsobe ment. Kiprobaltam ház nelkul, ugy h csak a vetőcsövet dugtam be a fulembe gumival. Igy is hatalmas volt a basszus es driverflexelt. Most h kicsit nyitottam lett, igy mar a faház is ertelmet nyer. Eljut hátra is a hang, igy tud "zenélni" a ház. Am ami kepen latszik az a feher cucc a driver-en. Az szigetelt a legjobb, az okozta a drivrrflexet.
Mar csak festeni kell és kéff :P Lassan lehet elvezni a zenét.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#258) Dave™ válasza balazs1022 (#257) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az enyém is így nézett ki belülről, igen, de ugye nagy csodák nincsenek. A modról nincsen képed? Vagy annyi hogy blutack van a ragasztó helyett és kész? Érdekes amúgy. Tart annyira amennyire kell? Az mondjuk nem csigázott fel, hogy olyan mint az ED9, mert az elég sziszegős, de lehet nem arra gondoltál. Attól félek az direkt szigetelésnek van ott, ez inkább zárt kialakítású, de ott valami nem volt kerek hogy ennyire sok volt a mélye, nem szabadna. A lényeg, hogy jó lett :) Lehet majd én is kísérletezek egyen, egészen meghoztad a kedvem hozzá - de az eredetit nem bántom, hátha az valami extra jól sikerült darab :D

xemelon az kimaradt. Meg már kifutó/kifutott, tehát nem is nagyon lesz rá alkalmam. Viszont pár nagyon izgalmas újdonság lesz a III. tesztben, és eléggé úgy fest hogy április végére fogom időzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#259) Dave™ válasza balazs1022 (#257) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja és király a cikked, igazi barkács vagy :D Az Aweiről majd még írhatnál részletesebben, érdekel! Lehet majd megcsinálom én is egyen a tuningod, mert kíváncsi vagyok, de most kifogytam belőlük, az új szállítmány meg még úton van.

(#260) balazs1022 válasza Dave™ (#259) üzenetére


balazs1022
őstag

Orulok h tetszett az iras :P. Majd a hazimozisat is nezd meg amit fentebb linkeltem. Hát sztem sem érdemes kísérletezni vele, főleg ha jól szól. Egyedül amiért megérné az a bassreflex eltüntetése. De félek h nálad is megváltozna a hangja. Igazabol annyit csinaltam h kiszedtem a drivert. Ez elég nehezen jött ki, mert nagyon erősen fogta az a fehér ragasztó karika. Aztan csak siman visszatettem. Tehát nem hasznaltam blu tack-et. Így megbontás utan nem fogj olyan erosen a ragasztó kötése. Ujjbeggyel kicsit rányomtam és kész. Igazabol ennyi elég volt. Én is meglepődtem h nics bassreflex... Nem ertem a logikajat, mert azert fogja a ragaszto, kiesni biztos nem fog a driver. A blu tack-el majd csak a házat ragasztottam.
Igazabol ennyi a történet :)
Az kemény ha még rendeltél xD Amugy tenyleg nagyon megeri az arat. Ha be kellene arazni en olyan 5000-6000 ft-ot mondanek rá. :D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#261) Dave™ válasza balazs1022 (#260) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja nem magamnak rendelem, hanem a Fülesbazárba :) De szerintem is jóval túlmutat az árán. Bassreflex helyett szerintem driverflexet akartál írni, nem?

(#262) bach66 válasza Dave™ (#212) üzenetére


bach66
tag

Köszönöm a tippeket! :R
Már meg is rendeltem egy KZ ATR-t. :)

(#263) balazs1022 válasza Dave™ (#261) üzenetére


balazs1022
őstag

Jah, igen driverflex-et akartam. Bocsi :DDD

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#264) balazs1022 válasza balazs1022 (#263) üzenetére


balazs1022
őstag

Nah tegnap lefestettem. Sajna csak fenyes festekem volt, nem matt. Hát nem lett szép... Az egesz fules elvesztette a karaszterikajat (kulsoleg). Sima faként sokkal fainabb. Szal visszacsiszoltam. Csak igy ujra kell lakkozni. Szal ha vki leakarta festeni az ne tegye, nem eri meg! Pont ettől különleges h fa. :))

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#265) Dave™ válasza bach66 (#262) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jól tetted, remélem tetszeni fog :)

(#266) Aflamin válasza Dave™ (#265) üzenetére


Aflamin
tag

Remélem nem "tetszés" alapján fog vásárolni! ;)
Mert bíztosan van szebb fülhallgató az ATR-nél.
Nem "ezért" vettem meg az utolsó ATR-t a bazárból.Nálam sajnos a mic-es fülhallgatók nem jönnek számításba.
De elégedett vagyok vele! :K

[ Szerkesztve ]

(#267) User64476 válasza Aflamin (#266) üzenetére


User64476
őstag

Miert, mi bajuk azoknak?

(#268) Dave™ válasza Aflamin (#266) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én hangra értettem :) Szépnek valóban nem szép, de ez egy fülhallgatónál többnyire másodlagos. Örülök, hogy tetszik (a hangja)!

[ Szerkesztve ]

(#269) pulutodurumo válasza Aflamin (#266) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én meg szaladgálósnak csak olyat veszek. :D Play/pause megoldva, nem kell mindig elővenni a telefont. Dehát nem vagyunk egyformák.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#270) balazs1022 válasza pulutodurumo (#269) üzenetére


balazs1022
őstag

Jaja. Dubpla kattal meg szamot leptet. En is igy szeretem hasznalni. Bar most hasznalok egy olyan Xposed mudolt aminek az a neve h PMBC mappings. Ennel 1 gombhoz 6db funkciot lehet rendelni. Telen rohadt jo, mert ilyenkor a kabat belsozsebeben pihen a telcsi.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#271) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!
Van nekem egy v-moda bass freq fülesem. Nem mai darab, ugyan nagyon vigyázok rá, de a kábele már nem a régi és a jack csatlakozót is kellet már cserélni. Rég nem gyártják viszon nagyon szeretem.
Leginkább elektronikus zenét hallgatok. Szóval olyat keresnék mint ez. Ehhez melyik hasonlít a legjobban:

A bass freq modell már nem fémből készült, hanem műanyagból, mégis kiválóan teljesít a mély hangok visszaadásában is (lásd a képek között a frekvenciagörbét)

V-Moda bass freq műszaki adatok:
Frekvenciaátvitel: 8 Hz – 22 kHz
Hangszóró: 10 mm-es neodymium mágnessel
Csatlakozó: 24-karátos arannyal bevont, 3,5 mm-es sztereó jack-dugó
Súly: 11,3 gramm
Impedancia: nem ismert
Érzékenység: 120 dB
Max. teljesítmény: nem ismert

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#272) Dave™ válasza Shodan (#271) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez nagyon durván emelt, szerintem a Rock Zircon lehet hasonló (az előző tesztből, de most is kapni, 10-12 dollár körül). Ebben a tesztben ilyen nem volt, egy mélyben kicsit szolidabb, magasban kicsit élénkebb, de egyébként kiváló V karakter a Plextone X41M, ha innen kellene mondanom valami nem túl távolit.

(#273) Shodan válasza Dave™ (#272) üzenetére


Shodan
addikt

Értem, köszi! :R

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#274) Aflamin válasza pulutodurumo (#269) üzenetére


Aflamin
tag

Egy régi Alcatel OT 990 müködik csak mp3 lejátszónak, ott nincsenek ilyen sallangok! :D
(ha bedugom a mic-est, lehalkul)

[ Szerkesztve ]

(#275) ClydeMasterHard


ClydeMasterHard
csendes tag

Köszi a cikket Dave, mióta megjelent, semmi máson nem tudok pörögni!

Nekem jelenleg egy Sennheiser MX560 - asom van már nagyon sok éve, borzasztó drágán vettem anno. A gyári párnák nem mentek fel rá (szétszakadtak) így anélkül használtam. Egyre jobban idegesít, hogy folyton kiesik és minden behallatszik és mivel nincs a helyén, torzul a hang is... :O

Most elhatároztam magam, hogy kipróbálok valami újat, ezeket megrendeltem: Plextone X41M, Awei ES-Q9, KZ ATR.

Máris tűkön ülök, majd megírom a tapasztalataimat. :DD

(#276) Dave™ válasza ClydeMasterHard (#275) üzenetére


Dave™
nagyúr

Köszi! Kíváncsi vagyok mit szólsz hozzájuk, a három már elég széles palettát lefed :)

(#277) kromatika


kromatika
veterán

Köszi a tesztet.

(#278) User64476 válasza ClydeMasterHard (#275) üzenetére


User64476
őstag

Ugyanerre a 3ra várok tűkön ülve... :D

(#279) parts


parts
tag

Sziasztok!
Valaki ismeri az LG Quadbeat3-at, az AKG féle verziót, amit a V10 mellé adtak gyárilag? A tesztben szereplőkkel összevetve hol helyezkedik el?

Xiaomi 13T Pro

(#280) Dave™ válasza parts (#279) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én nem, de a tesztben elég széles a paletta (hangképben), nehéz lenne összevetést csinálni így összességében. Szerintem próbálj ki egy olcsóbbat a "különösen ajánlottak közül" (amelyik leírás alapján passzol az ízlésedhez), és utána el tudod helyezni a dolgot, aztán gyere vissza és írd meg :)

(#281) thingol


thingol
tag

sziasztok,

rendeltem több Q9-et még pár hónapja, nemrég jöttek meg... sajnos a csomagolásuk sérült de kb odaadnám bárkinek 2000 forintért őket, ha valakit érdekel, írjon nyugodtan privátban

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#282) balazs1022 válasza thingol (#281) üzenetére


balazs1022
őstag

Na és neked h tetszik a hangja?
Kecskemét fele nem jársz véletlen? Szeretném összehasonlítani az enyémmel, ha nem lenne gond. :) Talán az enyém az egyetlen olyan fajta, amiben több a basszus Dave-el már tárgyaltuk)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#283) Dave™ válasza thingol (#281) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mi nem tetszik benne? Meg miért rendeltél többet látatlanban? :)

(#284) Melorin


Melorin
addikt

Dave, a cikkben a Rock Y1 alakját egy madár faroktollaira hasonlítottad.

Tudomásom szerint a dizájnt a Sydney-i Operaházból merítették :)

Ma érkezett meg a páromnak benggúdról rekordidő, 12 nap alatt. Még nem próbáltuk ki, csak délután lesz időnk rá.

(#285) Dave™ válasza Melorin (#284) üzenetére


Dave™
nagyúr

Láttam én is azt a képet, de aztán kiderült hogy ez ugyanaz mint az UiiSii C200, ami viszont bevallottan Angry Birds ihlette dizájn :) De tök mindegy, mert nagyon jó.

(#286) thingol válasza Dave™ (#283) üzenetére


thingol
tag

nekem tetszik, én használom, csak úgy volt, hogy összeállunk többen rájuk aztán rendeltünk vagy 10et (nekem már másfél éve van egy) és a fele rajtam maradt:D

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#287) Ciccuka


Ciccuka
veterán

ES-Q5 miért nem fért bele?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#288) Dave™ válasza Ciccuka (#287) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mert olyat nem vettem :) Van azért még pár ezer másik, ami ugyanígy "nem fért bele". De majd lesznek további körök és izgalmas újdonságok. A Q5 mondjuk annyira nem izgalmas a Q9 mellett, legalábbis amit eddig olvastam róla.

(#289) nepszter1


nepszter1
addikt

Jack dugó hosszabbító , rontja a füles minőségét ?

(#290) Dave™ válasza nepszter1 (#289) üzenetére


Dave™
nagyúr

Attól függ milyen a kábel és a csatlakozó. A 300 forintos hama szinte egészen biztosan, egy minőségibb szerelt csatlakozós kábel viszont már nem lesz hallható.

(#291) fengsuhi


fengsuhi
tag

Remek gyűjtés, köszönjük.

A teszten felbuzdulva rendeltem is egy Aweit, egy KZ ATR-t, és mivel az audiobudget áradozott róla, egy Rock Zircont (utólag átgondolva nem biztos, hogy a Zircon tetszeni fog, de hasonlítgatni jó lesz).

Ezekhez milyen illesztéket próbáljak? Jó lenne, ha konkrét ali-s linket adnátok.

(#292) guftabi96 válasza Dave™ (#290) üzenetére


guftabi96
addikt

Közben el is felejtettem, hogy a teszt után én beraktam a kosaramba egy KZ ED7-et. Azt mindenképpen szeretném megrendelni, mert nagyon tetszik, de szeretnék még egyet, csak nem tudom melyik lenne a legjobb nekem.
Alapvetően rockot hallgatok (AC/DC, Metallica, Iron Maiden, Guns n' Roses stb), viszont a többi műfaj sem áll tőlem távol (sőőt), szóval nálam simán jöhet egy Master of Puppets után akár egy RUN DMC is, de azért nagyrészt Rock.
Szeretem a jó mélyeket, de akkor nem, ha nagyon el van túlozva. Erre melyik lehetne a megfelelő?

#KeepFightingMichael

(#293) pulutodurumo válasza guftabi96 (#292) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A régi rockhoz szerencsére könnyű fülest találni. Azok még sokkal jobban vannak masterelve. Ha mélyben kicsit túlzó fülest fogsz ki véletlenül akkor sincs baj. Ha olyat ami magasban emel ki, akkor viszont van baj. De utóbbit nem nagyon fogsz találni, a közízlés a lágyabb hangot preferálja. Én pl. KZ ZS1-gyel hallgatok ilyesmi zenéket, és tetszik ahogy kicsit előtérbe kerül a mélytartomány. Új albumokat nem szeretek vele hallgatni, mert abban már annyira túltolják a mélyközép tartományt hogy egy dübörgő massza lesz az egésznek az alja.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#294) Dave™ válasza guftabi96 (#292) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jó füles az ED7, mert ugyan emelve vannak a mélyek, de nem túlzó, viszont szerintem rockhoz picit lágy a hangja. Én inkább lágyabb, akusztikus zenékhez tudom elképzelni. Rockhoz a Plextone X41M passzol, ha tág illesztékkel használod (5,5mm körül), mert így csak szolidabban lesznek emelve a mélyek és megvan az agilitása és élénk, agresszív a karaktere, ami szerintem jól passzolhat a rockhoz. Ugyanez igaz (a következő tesztből megelőlegezett) UiiSii HM7-re is, vagy a DZAT DF-10-re.

fengsuhi: az Aweit le sem tagadhatnám, hogy nagyon szeretem, szerintem kategóriájában mindent megver, de nyilván ízlésfüggő a dolog. Tehát ez mindenképpen jó vétel :) Az ATR szintén nagyon jó, levegős-lineáris karakter jó áron, komolyabb hiba nélkül. A Zircon nem az én világom, tudom hogy az audiobudget áradozik róla, meg fun füles, de szerintem az a mennyiségű mély már sok, és nem is középmély emelésről beszélünk, hanem elég széles tartományban van feltolva. Viszont az anyagminősége példás, és az illesztékei talán a legjobbak, amikkel találkoztam füleshez (igen, a gyári). Illesztékből ha rám hallgatsz vegyél 3-4 félét legalább, mert nagy különbségek vannak. 4-5-5,5 belső átmérővel, anyagra legyen lágyabb meg merevebb is, minél több annál jobb. Aztán majd kikísérletezed melyik válik be. Én 10-ből kilencszer az 5mm vagy annál tágabbakat szeretem, de ez függ a fülestől meg az ízlésedtől is. Az illesztékajánlóban nagyjából leírtam a relációt az átmérő és a hang viszonyáról, az talán segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#295) fengsuhi válasza Dave™ (#294) üzenetére


fengsuhi
tag

köszönöm.

(#296) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Mai kis bemutatóm mottója az lehet, hogy milyen hangja van a grafénnek?

A bemutató tárgya ugyanis egy BlitzWolf ES1 fülhallgató, amit úgy reklámoznak, hogy az első grafén membrános fülhallgató. A cuccot 15 dollárért vesztegetik az Alin, de szerintem megéri :R

A fülhallgató egy nagyon elegáns dobozkában érkezik.

A kinyitás után is marad meglepetés, a dobozban egy nagyon pofás kis tokban van a fülhallgató.

Még arra is vették a fáradtságot, csináljanak egy kis gumihurkot, amibe a cippzár húzóját be lehet dugni, hogy ne liffegjen össze-vissza a húzóka.

Maga a fülhallgató is nagyon pofás kis darab.

A jack dugó természetesen aranyozott, van hangerő fel/le gomb és állj/továbblépés gomb is.

A fülhallgató hangja teljesen arányban van a kiváló kidolgozással, testes, de nyílt, részletező hangja van. A hangereje meglehetősen nagy, egy Piston3-hoz képest 1-2 fokozattal alacsonyabb erősségen hajtva ugyanazt a hangerőt hozza. A Piston3-hoz képest kicsit jobb mélybasszust, de hasonló tiszta hangképet hoz. Elektronikus zenéhez, világzenéhez, énekhez nagyon jól használható.

A gyári illesztékkel tökéletesen hallgatható, nem kell bajlódni a megfelelő illeszték megkeresésével.

Aki nem a legolcsóbb kategóriában halászik, de tartozékokban, kidolgozásban és hangban nívós fülhallgatót keres, annak bátran ajánlom ezt a típust :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#297) Dave™ válasza Donki Hóte (#296) üzenetére


Dave™
nagyúr

Köszi, jók néz ki :) Ez már a sokadik füles ugyanezzel a távvezérléssel, gondolom ugyanaz a cég gyártja mindnkinek. A Rock Y5-ön is ilyen volt meg még valahol láttam, de most nem ugrik be.

(#298) User64476


User64476
őstag

Na megjott a Plextone. Elsore nem kuka, ami mar oriasi fegyverteny. Tenyleg bass tulsulyos, de nem annyira mint a Zircon, azaz inkabb kevesbe infrahangokkal probal operalni. A kozeptartomany kicsit eroszakos, a cinek pedig mind PSSSSS TSZZZ helyett. Kompresszalt ter, minden kozeprol, a fejbol jon. de az aranyok jok. Ha EQval egy nagy u betut csinal az ember a magasakat meg kicsit megtolja, egesz elvezheto a produckio. En ezt egy igen egyszeru fulesnek mondanam, el lehet hallgatgatni. Engem picit zavar a teljes ternelkulisege. A kivitel szep, tenyleg osszetapad. Magas hangeronel a kozepe felkemenyedik, bantova valik.

[ Szerkesztve ]

(#299) Dave™ válasza User64476 (#298) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tegyél rá egy 5,5mm-es belső átmérőjű illesztéket és meg fogsz lepődni :) A gyári nagyon kompresszál, sokkal keskenyebb mint a vetőcső.

Szerk: én személy szerint sosem eq-zom, amit az illesztékcsere nem old meg, azzal szerintem nem is érdemes foglalkozni. A Plextone-t pedig az átlagosnál jobban lehet az illesztékek cseréjével hangolni, ami szerintem nagyon jó, mert 2 pár illesztékkel lehet belőle nagyon V-t, vagy jóval szolidabb V-t is csinálni. Utóbbival hallgattam akusztikus zenéket, pl. Kings of Conv. és teljesen értékelhető volt, holott ez egyiküknek sem hazai pálya.

[ Szerkesztve ]

(#300) User64476 válasza Dave™ (#299) üzenetére


User64476
őstag

Majd keresgelek, nincs otthon meg nagy kollekciom. Jopofa fules ez igy is, lehet rajta hallgatozni. 1500ert postaval meg aztan foleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.