Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Köszi a tesztet, profi munka!

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2) batagy válasza DoItYourself (#1) üzenetére


batagy
őstag

Köszönjük!
Hasznos!

(#3) Robert07


Robert07
aktív tag

Koszi a tesztet, mar vartam valami hasonlora, de ez az elso amit tenyleg mindent letesztelt a patchek elott es utan. :R

Ez az 1-3% tenyleg nem sok, viszont a kesleltetes az eleg erdekes.

(#4) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Köszi a tesztet,tehát nem halucinàlok hogy észre se veszi az ember,bár a tudat :)

(#5) Florens


Florens
tag

Köszönöm a részletes tesztet! Profi munka! :R

Hasonló konfigom van nekem is, így legalább pontosan láthatom, hogy mi a helyzet lassulás terén.

(#6) UnA válasza Zicokuka (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez benne a trükk, el lehet adni úgy marketing vonalon, mint "elhanyagolható teljesítmény különbség" (nem lassulás, ugye :P ) viszont néhány I/O intenzív esetben durván csökken a rendszer sebessége.

(#7) Cifu válasza UnA (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen! :R

@UnA: Ez benne a trükk, el lehet adni úgy marketing vonalon, mint "elhanyagolható teljesítmény különbség" (nem lassulás, ugye :P ) viszont néhány I/O intenzív esetben durván csökken a rendszer sebessége.

I/O művelettel pedig elég sok téren találkozhat az egyszerű halandó is (pl.: torrent, a tesztben is szereplő kép/video/hang editálás, stb.), szóval azért aki ilyesmiket használ, az rendesen káromkodhat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Taranti válasza Cifu (#7) üzenetére


Taranti
senior tag

Szóval ha én néha a GIMP-ben vagy az Audacity-vel esetleg VSDC-vel hegesztek családi/magán dolgokat, káromkodni fogok? Ez azért nem annyira jó hír.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) Cifu válasza Taranti (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

~14%-al lassabb működés GIMP alatt - nem egy nagy was-ist-das, de élek a gyanúval, hogy video-editáláskor jobban nyílik az olló...

A másik érdekes kérdés számomra, hogy vajon torrentnél mi lesz az eredmény, ott is rengeteg I/O művelet van...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Polllen


Polllen
nagyúr

Akkor már csak a régi vasút birtoklóknak kell izgulnia.:P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) looser


looser
addikt

Lehet, hogy rosszul látom, de néhány helyen az "Összes hatás"-nál nem megfelelő a számolt érték.

ATTO SSD benchmark - 4K és az alatti blokkméret esetén; RealBench Image Editing; 3DMark Timespy Graphical score; Aida RAM.

:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12) alton1978


alton1978
tag

Az Intel szappanopera folytatódik! A kiadott patch-et ne telepítse a jámbor júzer...
Talán már ez a teszt is idejét múlta, mert új patch lesz hamarost!

Jön a peccs peccsének a pöcsölős pöcsje! :D Kabaré, de "szórakoztató".
Mást már szeretném látni az első pöröket is, hogy megrángatják a nagy mellényű intel bajszát.

https://www.theverge.com/2018/1/22/16919426/intel-advises-pause-deployment-of-spectre-patch

http://www.techradar.com/news/dont-download-intels-latest-spectre-and-meltdown-patch-intel-warns

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#13) Jester01


Jester01
veterán

A Spectre javítás hatására romlott kissé a RAM elérése, ami egyértelműen mutatja I/O műveletek lassulását.

A RAM elérés az nem I/O :N Erre egyik patchnek sem lenne szabad kihatással lennie.

Jester

(#14) schawo válasza looser (#11) üzenetére


schawo
titán

Előfordulhat, hogy valami nem oké. Pontosan hol keresem?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) looser válasza schawo (#14) üzenetére


looser
addikt

4K és az alatti blokkméret esetén
+0,3% -44,8% = -44,6%
Ez -44,5%.

RealBench 2.43 - Image Editing (Gimp)
-6,5% -7,9% = -13,9%
Ez -14,4%

Vagy hülyeség? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16) schawo válasza looser (#15) üzenetére


schawo
titán

Ja értem a problémát. Igen, ez kicsit bonyolult matematikailag a többszörös százalékok miatt, de úgy jó, ahogy a cikkben van. :)

Példa:
Ha valamit lecsökkentek a felére (-50%) és utána még egyszer a felére (-50%), akkor nem nulla lesz az eredmény (-100%), hanem egynegyed (-75%).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) looser válasza schawo (#16) üzenetére


looser
addikt

Ó, ne hari, tényleg nem kötekedésből írtam, csak egyszerűen összeadtam a két tagot :-)
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18) schawo válasza looser (#17) üzenetére


schawo
titán

Semmi gond, ha bármi gyanús valakinek, inkább megnézem, mert könnyen lehet, hogy hiba történt. :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Kérdés hogy hány generációt kell várni hogy módosítsanak a procikon?
A coffe utáni generációt már raktáron őrzik, vagy még gondolkodnak rajta egy kicsit? Gyanítom az előbbi..

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#20) oxalisz


oxalisz
tag

Érdeklődéssel olvastam az írást, köszönet érte. :R Mindig érdekes, ha hozzáértő, független szerzőtől olvashatunk. (Az Intel először terel, majd bagatellizál, végül tűzoltásba kezd, ami általában ritkán sikerül elsőre.)
Nyolc éve "Intel Inside" gépeim vannak, szóval érintett vagyok a "Sandy"-tól a "Haswell"-en át a 7. generációval bezárólag. (Mindegyik használatban van ma is.)
A cikk alapján nem szívesen gondolok az öreg, és öregebb architektúrák teljesítmény csökkenésére. Különösen szomorúnak tartom, hogy amitől tényleg gyorsak voltak ezek a CPU-k, ott a bibi...

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#21) zgmzgm válasza --HARDCORE-- (#19) üzenetére


zgmzgm
tag

Majd csak az új architektúra fog változtatni ezen a hibán. Állítólag 2020-ig biztos nem lesz változás.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#22) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon hasznos teszt! :R

Ez az I/O dolog elég gáz. Adatbázis-szerverek esetén konkrétan oltári szopó lehet.

Ami számomra nem egyértelmű az a 8k-s I/O lassulása. Akkor most az is lassul vagy nem? A PostgreSQL pont ilyen 8kB-os page-ekkel dolgozik.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) bitpork válasza lezso6 (#22) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gáz, nem gáz, a lapcsalád esetében akkor is a Te hibád ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24) lezso6 válasza bitpork (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálunk jelenleg épp van bőven I/O, szóval ezek a foltozások csak nagyon hosszú távon fájhatnak. Máshol viszont instant túlterhelés lehet ebből.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) sh4d0w válasza lezso6 (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ehhez hozzáveheted a virtualizációt is.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) schawo válasza lezso6 (#22) üzenetére


schawo
titán

Az ATTO tesztben a 8k blokk is lassul valamennyit, olyan 8-10% a mínusz, épp ott kezdődik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) lezso6 válasza schawo (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az nem is olyan rossz. Az ilyen -50%-ot tartom nagyon problémásnak, mert ettől sok szerver fejreállna.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) UnA válasza lezso6 (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

Ahol teljesítményre számláznak, ott 10% is nagyon sok.

(#29) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, jó munka! Egyértelmű, a mikrokódot tartsák meg maguknak...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Csóró™


Csóró™
senior tag

Azért az I/O csökkenés eléggé gáz! Nálunk a cégnél van egy rakás adatbázis szerver (Oracle, Mysql, Postgresql vegyesen), ott azért eléggé számít az I/O, nameg mondjuk mikor a központi log-elemzőben az elasticsearch, vagy webtartalomnál a SOLR indexel...

[ Szerkesztve ]

(#31) schawo válasza Csóró™ (#30) üzenetére


schawo
titán

Hozzá kell szokni, hogy mostantól ennyit tudnak a rendszerek. Ez van. Az eddigi bónusz sebesség tényleg bónusz volt, mostantól nem létezik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) lezso6 válasza schawo (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, ezen nem lehet változtatni, most ennyit tud, kész.

Viszont ez a bónusz azért kicsit túlzás. Az Intel szeretné csak ezt, hogy jogilag ne legyen támadhatók. Azaz hogy a szoftver rossz, nem a hardver.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34) schawo válasza #32839680 (#33) üzenetére


schawo
titán

Az AMD IO már rég sokkal lassabb, mint az intel. [link]

Átlagfelhasználásnál? Nem sokat. Egy-két másodperccel lassabban tölt be a játék.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) lezso6 válasza schawo (#34) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez I/O teszt nem tudom mennyire megbízható. Mármint pl egy vagy több szálon megy-e? Egy szerver workload azért egészen más, ott rengeteg szál van. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) t72killer válasza schawo (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt a nagyob cégek tuti nem fogják annyiban hagyni, valszleg lesz ott pár pármrd$-os perecske.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) schawo válasza lezso6 (#35) üzenetére


schawo
titán

Itt is többszörös hozzáférést csinál. "Overlapped IO" Direkt nem az egyszálas tesztet tettem be, az sokkal lassabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) tegbashar


tegbashar
tag

Dilettánsként azt kell mondjam, hogy az általam olvasott - inkább csak korom miatt sok, de nem jelentős mennyiségű szakmai cikkek közül számomra ez volt a koronázatlan király.

Nem érint a téma, teljesen véletlenül botlottam a cikkbe (és külön kiemelném, hogy a probléma semmilyen hatással nincs az életemre) csak beleolvastam és aztán egyszer csak értetlenül néztem a "Köszönöm a türelmet." mondatot - mert semmiféle türelem nem kellett a végigolvasásához. Igazán átfogó, hozzáértő munka mindkét szakmára értve.

Köszönöm, élmény volt. :B

(#39) schawo válasza Cifu (#9) üzenetére


schawo
titán

Torrentnél azért nem mikroszekundumos nagyságrendű a probléma. Nem tartom valószínűnek, hogy érzékelhető lassulást hozna. Torrentezni vinyóval is gond nélkül lehet, ami nagyságrenddel lassabb kisblokkos műveleteknél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) Zicokuka válasza #32839680 (#33) üzenetére


Zicokuka
senior tag

I7 haswellen ww2ben pl,több fpsem lett átlagban a foltozások után.De meg nem mondom máshol van-e különbség.

(#41) Cifu válasza schawo (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vagyis azt mondod, hogy csak SSD esetén jön elő látványosan az I/O hiba?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) schawo válasza Cifu (#41) üzenetére


schawo
titán

Minden bizonnyal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) Hg3X


Hg3X
tag

Nagyon jól összeszedett teszt, jó volt olvasni! :R :R

Jeff who??

(#44) velizare válasza lezso6 (#22) üzenetére


velizare
nagyúr

az egyik alkalmazásunkat (etl mediation) január végéig frissítik, majd leméretem a srácokkal, mennyit buktunk (előtte-utána). a legjobb, hogy persze a patcheket az éles rendszerre pakolják fel először, a teszt és referenciarendszerre majd egyszer, mert hát prioritás függvényében patchelnek. emiatt viszont becsülni sem tudjuk majd, mennyire fog fájni. :W

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#45) rodrigez


rodrigez
senior tag

Jó teszt, köszönjük! Az AIDA cpu tesztnél viszont látok egy elírást. Az alap érték a legmagasabb, mégis a Meltdown eredményre +0.1%-ot írsz. Persze nem oszt nem szoroz, csak mégis. :D

(#46) schawo válasza rodrigez (#45) üzenetére


schawo
titán

Így szerepel a cikkben :)

Meltdown patch hatása: -0,4%
Spectre patch hatása: +0,1%
Összes hatás: -0,3%

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Minőségi cikk, gratula!
Az az I/O esés nem gyenge. Múltkor volt a cikk Linus véleményéről, ahol Abu kifejtette, hogy az Intel nem láthatja be, hogy sz@r a hardver, de ha bezuhannak az adatbázisok teljesítményei, akkor az Intelt így is seggbe fogják rúgni a cégek.

szerk.: látom, már beszéltetek is róla. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#48) rodrigez válasza schawo (#46) üzenetére


rodrigez
senior tag

Elnézést, összekevertem, de a lényeg, hogy az alap eredmény az 504xxx a Spectre eredmény meg 502xxx. Akkor az a +0.1% mit jelent voltaképpen? :)

(#49) schawo válasza rodrigez (#48) üzenetére


schawo
titán

A +0,1% a Meltdown javítás után bekapcsolt Spectre javtás hatása. Nincs jelentősége, a 0,1% tulajdonképpen semmi, a mérési hibahatár alatt van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) rodrigez válasza schawo (#49) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ohh megértettem! Azt hitte mindkét patch az alapállapothoz képest van mérve, de így már teljesen világos! Köszi! :)

(#51) Frawly


Frawly
veterán

Ebből egyedül a 8k alatti lemezműveletek csak, amik érintik az átlag otthoni/irodai felhasználót. Bár azt olvastam, hogy nem NVM-e-s SSD-knél (SATA pl.) kisebb a lassulás, és HDD-knél még kevésbé jön ki (alig mérhető), azt hiszem a phoronix.com-on volt erről teszt nemrég.

Az a DAWbench-es -98% szerintem bug, annyit a patch nem lassíthat. A többinél meg elhanyagolható átlag felhasználó szintjén a lassulás. Az is nagyon valószínű, hogy még finomítani fognak a foltokon.

Amit még mérhettél volna, valami hálózatintenzív alkalmazás, de olyan, amit az átlag user is használ. Most épp ilyen nem jut eszembe, mármint olyan, ami mérhető is normálisan.

(#52) zsoltti


zsoltti
senior tag

Még jó hogy felhúztam 5.2ghz-ra :DDD

(#53) Male


Male
nagyúr

Köszönöm a tesztet, szép munka, és nagyon aktuális téma! :R

Ami esetleg jó lett volna bele: egy átlagos, SATA SSD-vel is lefuttatni a teszteket. Várhatóan ott sokkal kisebb a visszaesés, de a kérdés, hogy mégis mennyi. (illetve a teszt közben prociterhelést is mérni... mert a valóságban általában számol is a sok beolvasott adattal, és az csak egy része a problémának, ha lassabb az olvasás, de ha közben a proci terhelés is megnő, az további lassulást okoz a teljes folyamatot nézve)

[ Szerkesztve ]

(#54) thomasa


thomasa
senior tag

Na bumm, mégsem a felére esik vissza a sebesség, ahogy riogattak, sőt, elhanyagolható. Köszi a teszteket.

(#55) UnA válasza thomasa (#54) üzenetére


UnA
Korrektor

De ne már, te sem olvastad el pontosan az eredeti híreket? :N

Le volt írva, hogy az I/O nagyon belassulhat - és ezt ez a teszt is alátámásztja. Ez az end-user gépén általában nem olyan kritikus, de szerveres és virtualizációs megoldásokat eléggé megfektethet.

(#56) Viktor77 válasza UnA (#55) üzenetére


Viktor77
titán

Az legyen az ő bajuk. Engem nem érint, leszarom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57) scope2007 válasza Viktor77 (#56) üzenetére


scope2007
addikt

:) ennyi ;]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#58) Polllen válasza UnA (#55) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mint ahogy az Intel azt is mondta, h a legújabb generációnál lesz a legkisebb lassulás, és ahogy lépünk vissza, úgy lesz a mindig nagyobb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó lett!
A HDD-k azért lassulnak kevésbé gondolom, mert amúgy is nagy a késleltetésük...

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) DoItYourself válasza UnA (#55) üzenetére


DoItYourself
addikt

És mi a helyzet azzal, aki nem szerverekkel bajlódik, nem játékkal múlatja az időt, hanem pl. dolgozik a gépén? Pl. egy Access mennyit fog lassulni? Vagy bármilyen alkalmazás, ami a háttérben pl. egy lokális adatbankba ír-olvas?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#61) Frawly válasza DoItYourself (#60) üzenetére


Frawly
veterán

Az eddigi külföldi tesztek szerint az adatbázisokat nem igazán érinti, ezeknél nagyon minimális lassulás mérhető csak.

(#62) csongi


csongi
veterán

Koszi! :R
Arrol van e info, hogy az FX es FM2 szeriat mennyire erinti?

(#63) ribizly


ribizly
veterán

Szép munka! :C
Köszönjük szépen! :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.