Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mobilarenán volt egy Veptu teszt, hát akkor azóta fejlődtek :D
Mert az nagyon :DDD :Y volt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) Bordoi


Bordoi
őstag

Jó írás, néhány hasonlót még elkövethetsz. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Nekem a kamu is megfelelne...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#4) KillHates válasza Bordoi (#2) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igyekszem, köszönöm!
Jönnek majd még a "puccos billentyűzetek" sorozat és a "rémisztő rágcsálók" is. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5) ttower


ttower
aktív tag

ahhoz képest hogy kamu fizikailag baromi jónak tűnik. ehhez képest az n95öm (8gb) a maga kopogós csillogós műanyag fedlapjával elbújhat.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#6) Vamp


Vamp
senior tag

Csakúgy megsúgom, hogy 150 dollár körül mennek ezek alibaba.com-on, shipping alku tárgya, 180-ból az előszobádba hozzák. Régebben beszélgettem kinti partnerrel, elmondta mi megy.

Készhezkapnak egy eredeti Vertut. Többnyire megoldható hozzá a komplett tervek, és leírások megszerzése, ki tudja hogyan... Senki ne higyje, hogy odakint leméricskélik a telefonokat, és azok alapján koppintanak. A kamu telefonokon a borításában megtalálhatóak eredeti elemek, mégpedi azért, mert picit szabadabb az áruáramlás, amit csak tudnak, jó áron átveszik az eredeti gyártól, ha mégsem állna rendelkezésre, persze legyártják, de rosszabb minőségben, bár kétségkívül költséghatékonyan. Odakint ilyennel nem sz*roznak, hogy van egy beszállító, és kizárólagos partner vagy, francokat, ott bárki megvehet szinte bármit másik gyárból is.

Volt a Nokiának asszem egy Neon vagy milyen koncepttelefonja, ami sosem jelent meg végül, ennek ellenére Kínából rendelhető a másolat:D.

A szoftver egy vicc. Valami Open Source platformra fejlesztenek, általában MTK chipsetre. Lassan olyan szinten lesznek, hogy a megjelenítés lazán odaveri a nagyobb gyártókét, bár erre azért még várni kell. Egy adott kamutelefonból készül legalább 30 féle különböző szoftverrel rendelkező a termékciklus alatt, lásd pl. a P168-as Cect telefon, amiből már legalább 15 félével találkoztam az elmúlt 4 hónapban (persze nem fizikailag, de ebayen több verzió is fellelhető még most is).

A gond csak az, hogy a fejlesztők keze ott is (időhöz) kötött, és általában egy team dolgozik a szoftveren, csak az a baj, hogy a paneleket van hogy teljesen értelmetlenül pakolgatják egymásra, a fordítás pedig sokszor siralmas. Pedig nem kis lehetőségek vannak a hardverben, van egy P168as fórum valahol (akit érdekel, google), ott le van írva, milyen célhardver dolgozik az egyes típusokon.

Tapasztalataim szerint egyébként viszonylag megbízható telefonok ezek, az akkuidőn lenne még mit javítani, viszont korrektül össze vannak rakva, és stabilan futtatják a szoftvert.

Ami a legnagyobb problémám... A vaterán árul pár csóka, és hót zicherre mondja, hogy eredetit tol 80-100ért. Namost, a menüről azonnal lerí, hogy full gagyi a cucc, mégis a sok barom megveszi horror áron. Ha pedig írok a vaterának, hogy kamu, hát rá se sz*rnak. Persze, jutalék. Viszont, ha én teszemazt felteszek egy eredetit, azonnal elkezd mindenki oltogatni, hogy negyedáron már van ugyanez. Kínai piac lett az egész, a sok hülyén páran iszonyatosan meggazdagszanak...

(#7) nrgia válasza Vamp (#6) üzenetére


nrgia
őstag

[L:/dl/upc/2009-03/06/85099_jugfxnxscginehdg_neon.jpg][/L
Erre gondoltál?

Amúgy én is bedőlnék egy ilyen telónak elsőre ez vitathatatlan.
És még örűlnék is neki,hogy milyen olcsón megúsztam a vételt...aztán jön a hidegzuhany... :DDD

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#8) Vamp válasza nrgia (#7) üzenetére


Vamp
senior tag

Erre ám:D

(#9) Misi1979 válasza Vamp (#6) üzenetére


Misi1979
őstag

Jó összefoglaló, Vamp, jómagam egy (eredeti) Sirocco Gold tulajdonosa vagyok, ráadásul elég sokat járok Kína felé (Shenzen, Hongkong). Odakint tényleg minden kapható, amire úgy ítélik a kínaiak, hogy piaci igény van. Szinte mindegyik Nokiát hamisítják odakint.. enyémet is. Van, hogy megsemmísítésre átvett, gyártási hibás Nokia paneleket utaztatnak odakintre és megkísérlik kijavítani a hibákat.. elég jó hibaszázalékkal:) és ezekből is új telefon lesz..

Ráadásul legtöbb kínai manufaktúra mögött európai cégek vannak, elég sok a német..

Pl. 8800 Sirocco Gold készülékházat odakint 14 USD-ért vesztegetik, ajándék 2db-os csavarhúzószettel:) Sok "élelmes" emberke megrendeli és ráteszi a sima Sirocco-kra, és máris Új Eredeti Sirocco Gold-ként árulja, 190 ezrekért.. (kereskedők, de magánszemélyek is!), kevésbé pofátlanok "csak" 70-100 ezerért.. Ebay tele van ezekkel..

A Vertukra visszatérve, volt kezemben igazi, egy hamis vertu és egy nagyonhamis Veptu, élesen látszik a fejlődés..csak szoftver-fronton kellene fejlődniük:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#10) yolan


yolan
őstag

Tartalmas és aprólékos cikk, gratulálok hozzá :)
Pár elgépelés:
Aztán mikor bekapcsoltam láttam, hoyg bizony az eredeti
és ha a szoftveres része nem lenne egy kcist kiábrándító azt is mondhatnánk

:)

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11) KillHates válasza yolan (#10) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm! :R Javítom!(a kapkodva gépelés átka :W)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12) yolan válasza KillHates (#11) üzenetére


yolan
őstag

Barátom kamu Breitling órája jutott eszembe amúgy :D, megszólalásig hasonlít csak gagyi óraszerkezet van benne ugyebár (szoftver). Lecsavarozható volt a hátlapja, hogy lehessen nézni a fogaskerekeket pörgés közben, még azokon is ott volt a "sorszám". Nagyapám szerint, lassan az lesz a hamisítvány ami nem Made in China lesz, van benne valami.

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#13) kételkedem válasza KillHates (#4) üzenetére


kételkedem
addikt

Jó volt olvasni. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14) P00By


P00By
nagyúr

Jó-jóóó :D :C

(#15) válasza Bordoi (#2) üzenetére



aktív tag

én is kiváncsi lennék 1-2 teló kínai másolatának bemutatására / tesztjére.
és köszi az írást :C

Már 16 éve itt :)

(#16) mcsabee


mcsabee
senior tag

Zsivány kis írás mégmég :D.

Stay a while and listen...

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez egy nagyon jó kis írás lett. Meglepő, hogy a hardveres minősége ennyire jó a "koppitásnak". Ha szoftveresen felfejlődnek, lesz miért izgulniuk a nagy gyártóknak.

(#18) KillHates


KillHates
nagyúr

Köszönöm az elismeréseket. Jövök majd még egy öngyújtó méretű rettenettel is!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Ajánlás: Sumsung F480 :DDD (igen 2x U-val)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) joey04


joey04
titán

A teszt nagyon jó, de ezeket a másolt dolgokat gyűlölöm, és kár, hogy nem tudnak semmit ellenük tenni jogilag... gusztustalan jelenség.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) KillHates válasza joey04 (#20) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elmondok egy érdekes sztorit:

Az olasz Diadora cég pólóit is hamisították 1000-el a kínaiak természetesen. Persze felnyomták őket az EU-ban az anyacég. Aztán kiderült egy érdekes dolog; a hamisított pólók jobb minőségűek voltak mint az eredetiek. Természetesen ki kellett vonni a hamisítványokat a forgalomból, de a gyártót kötelezték, hogy javítson a minőségen. Egy frappáns megoldás született: a Diadora cég annál a cégnél gyártatja azóta a pólóit! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) joey04 válasza KillHates (#21) üzenetére


joey04
titán

én is olvastam, hallottam több ilyet is, hogy a hamisítvány jobb, de 1.: ez azért ritka, 2.: elvből nem veszek hamisítványt. ruhák esetén sem, pedig nekem pl nincs pénzem és nem is akarok költeni nike adidas cuccokra(pár darab persze van, de a ruháim nagy része nem az) de adiads cuccot fel nem vennék... van "eredeti" gagyi kínai márka, vagy teljesen jelzés nélküli.és ezek még a hamisnál is olcsóbbak

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) KillHates válasza joey04 (#22) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem van "eredeti" NIKE kabátom, kb 25 helyen van belevarrva és hímezve, hogy NIKE. :D :K Ami a lényeg, hogy jó meleg.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

Minőségi koppintás.... Hasznos cikk. :R

(#25) <NewL>


<NewL>
addikt

Köszi az írást! nagyon jó volt és így képekkel az igazi!:)
Azt megkérdezhetem ,hogy ez a készülék mennyibe volt neked? (az árára lennék kíváncsi:D)

There's an app for that

(#26) KillHates válasza <NewL> (#25) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm! :R
Egy kicsit kopott SonyEricsson C702-esre cseréltem. Tudom, hogy nem érte meg, de ez a telefon nagyon jó geg!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27) KillHates válasza D1Rect (#24) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28) <NewL> válasza KillHates (#26) üzenetére


<NewL>
addikt

Mit nem érte meg? szerintem ha telefonálásra használja az ember meg az érdekli ,hogy milyen anyagokból van összerakva a cucc akkor tökéletes csere volt. én azt hittem többet adtál ki érte:D de kb 30K-t lazán megért.:)
azért nagy flash vele mozogni nem? ;]

Most ,hogy olvasgattam ezeket a kopikat lehet én is veszek valamikor egyet,én inkább egy Arten gondolkozok,az még hiető is ;] :DDD

There's an app for that

(#29) KillHates válasza <NewL> (#28) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát akkor még olyan 40 körül volt a C702-es...
Igazság szerint lövésük sincsen az embereknek, hogy mi ez. Amikor felemelik akkor mindenki megjegyzi, hogy milyen nehéz. Majd megkérdik, hogy: "ez vasból van?" :D
Az Sapphire Arte mégha koppantás is, az nagyon szép telefon és azt mindenki vágja, hogy mi az. Igazság szerint olyat szerettem volna, de az csak kínai billentyűzettel volt. Viszont a menü rendszere 100%-osan olyan volt mint az eredetié, nem a cikkben szereplő MTK rendszerű.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30) <NewL> válasza KillHates (#29) üzenetére


<NewL>
addikt

hjaa ilyen régóta vertuval járkálsz? jól megy...:D
Abból is van más menüs? én elkezdek ezeknek utána járkálni,nemsok pénzért jó lenne egy olyan...öltönyhöz.:)

Az írás meg tényleg jól sikerült! (olyan igazi mobilarénás) ;)

There's an app for that

(#31) KillHates válasza <NewL> (#30) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogy, csak pihen a dobozában. Egy ütött-kopott N82-esem van. Nagyon szeretem, már vagy 3000 képet lőttem vele. Tényleg, nem tudsz hozzá fekete burkolatot? Nekem ezüst van (illetve ami még az ezüstből látszik) és úgy tudom a fekete jobban bírja a strapát.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32) <NewL> válasza KillHates (#31) üzenetére


<NewL>
addikt

Az aprok kozott lattam ra ruhat,de az mar nem most volt. Gondolom gyari kellene jo olcson:)
Volt egy ph-s srac aki buggantott nokia alkatreszeket bizniszelt volna ram nem is olyan reg,megkerdezem ,hogy mi a dorges.

Akkor a vertuditut nem is hasznalod?:U

There's an app for that

(#33) <NewL> válasza <NewL> (#32) üzenetére


<NewL>
addikt

Azt a Sügit láttam én is,de ahhoz nincs gombsor,gyári ház a nokiánál elég húzós,de lényegesen tovább bírja mint egy utángyártott vacok,ha sokáig akarod még használni megéri a pluszpénzt. :K

Sajnos aki itt irt ph-n már jó ideje nem volt bejelntkezve. :F

There's an app for that

(#34) KillHates


KillHates
nagyúr

Köszönöm :R A sráccal már leveleztem aki itt a PH-n árul héjat az N82-eshez, de nekem pont a gombsor ami elg ramatty. A gyári a NOKIA 12 ezer forint kompletten. Lehet, hogy az lesz, aztán majd itthon barkácsolok.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35) pali1975 válasza KillHates (#34) üzenetére


pali1975
csendes tag

itt vagy killhates??
:DD

(#36) Bumbi válasza Vamp (#6) üzenetére


Bumbi
tag

Az open source platform neve Nucleus, ez az amit a legtöbb MTK-s telefon használ. Valahol mintha láttam volna symbian portolási kisérletet is...

42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.