Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #19617792


#19617792
törölt tag

Ez roppant érdekes. Én mikor legutoljára jártam a media marktban nézelődni, láttam az E52-t, kíváncsi voltam rá, nyomkodtam, néztem. Bár akkor még nem tudtam ennek a dolognak a létezéséről, de nem is láttam semmi különöset, világítottak a gombok, ahogy kell, ahogy minden más telefonon tenné. A rázást viszont megtapasztaltam, a szép fémháza egyszer megcsípett, többször nem. :) Mondjuk akkor egész nap minden, amihez hozzáértem megrázott, gondolom azért, mert télikabát volt rajtam, ami súrlódott, feltöltődött. Egyszer a 4-6 villamoson a kapaszkodó megrázott, de úgy, hogy lezsibbadt a karom, kb. félóráig nem éreztem. :DDD

(#2) moha21


moha21
addikt

Jó volt olvasni! :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) vakond5


vakond5
őstag

Most akkor én vagyok figyelmetlen, vagy tényleg nem derült ki hogy minek van ott az a két nagyon "borzasztó" led? :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#4) Tim82 válasza vakond5 (#3) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vagy figyelmetlen. Nem is erről szól igazából az írás. ;]

Részemről nagyon élveztem olvasni ezt az írást (is, a szerző más írásaival együtt), ismerve az E52 topikot. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5) KillHates


KillHates
nagyúr

Ezeket a cicerói körmondatokat! :D F*ngom sincs miről volt szó, de jó volt olvasni! Köszönöm! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6) Boxi88


Boxi88
őstag

Öröm volt végigolvasni, nagyon jól összeraktad az írást! :D

(#7) sanzi89


sanzi89
addikt

Ezt a ledes mizériát én se értettem, mivel kb a kutyát nem érdekli, hogy mi van a leddel, azonban nekem vannak/voltak problémáim a telefonnal. Az összes netes tesztben azt olvastam, hogy az összerakás minősége tökéletes, az anyaghasználat szintén. Eddig egy T610-es meg egy G502-es volt huzamosabb ideig a tulajdonomban, de azokhoz képest gyengébb az összerakás minősége, pedig egyikse egy elit telefon. Az előlapon található fémnek látszó műanyag keret mozog, recseg. Már cserélték is a T-nél, mivel a mikrofonba is belezavart beszélgetés közben, de még mindig nem az igazi. Másodjára már nem cserélték, mivel azt mondták ez ilyen. A vékony fém pátlap is "huppog" egy kicsit, lehetett volna vastagabb is az a lemez. Plusz az egész telefon egy minimális "csavarásra" úgy tekereg, hogy hajaj... Ilyenkor pedig recseg, ropog, kattog, amit csak akartok. Meg alapból ha csak a kezembe veszem 1-2 halk recsegéssel adja tudtomra, hogy felkaptam.

Egy szó mint száz, az összeszerelés minősége abszolút nem üti meg esetemben azt a mércét, amit, mint egyszerű felhasználó elvárnék tőle. A Symbian sajátosságait, a kamera gyengeségét mind el tudom neki nézni, de az, hogy minden alkalomkor amikor kézbe veszem eszembe jut, hogy miért is adtam ki érte ennyi pénzt erősen ront az összképen. Főleg annak a tudatában, hogy mindent alárendeltem annak a telefon kiválasztásánál, hogy TÖKÉLETES minőségű készülékházat kapjak. A mb-ok meg mhz-ek nem érdekelnek, de az, hogy a készüléket jó érzés legyen kézbe venni igen.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszönjük eme korrekt kis írást.De mi van a ledekkel? :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#9) Wyll


Wyll
őstag

Ez pojén volt :DDD :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#10) geezer


geezer
aktív tag

Már látom, ahogy Dan Brown a következő Da Vinci kódot az e52-ben fogja keresni. :DDD

(#11) V8David


V8David
tag

Ez a LED-es téma, hogy mekkora egy szánalmas hiszti... ;]
Nekem is ott van, de nem érdekel. Attól függetlenül a numerikus gombok mellett is kiszökik a fény az én E52-esemen, rögtön a keretnél. Az mire való? :DDD

Tény, hogy az összeszerelés nem a legjobb, de kárpótol a tudása és a szépsége. Én nagyon szeretem. Nekem van egy hibája: a 8Gb-os kártyáról, ami benne van, néha (1-2 havonta) csak úgy eltűnik pár zeneszám és nem látja a lejátszóba, se a file-kezelőbe, csak úgy elfelejti, de a szabad és foglalt hely mérete ugyan akkora marad. De még ezt is elviselem, már 1 éve meg van.
Bár azért nem tud valaki megoldást rá?

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#12) Victoryus válasza V8David (#11) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Én a memória kárya hibájára tippelek, vagy nem érintkezik esetleg jól. Nekem E51-em van, az is csinált ilyet párszor. Aztán kapott új mem.kártyát, és azóta ok.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13) old rocker


old rocker
veterán

Köszönöm a hozzászólásokat; bár az E52-es topikba írt válaszom Joe bácsi részére későbbi keltezésű, mint a két led rejtélyét elemezgetni látszó (!) szösszenet, ez a válaszom talán magyarázat arra is, hogyan fajult el nálam ez -hónapok türelmi időszaka után - egy pamfletté: [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#14) dave666


dave666
aktív tag

Köszönjük a részletes leírást :)
Kedvelem a kék ledeket, igaz nem adnak olyan nagy fényt, de azért KÉK :R

Dave666

(#15) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó lett köszii! :R

(#16) zeg válasza sanzi89 (#7) üzenetére


zeg
senior tag

A Nokia készített olyan bar stick telefont, mely a gps kivételével versenytársa lehetett az e52-nek, és nem volt problémás darab. Bár az expressmusic kategóriába pakolták és a műanyagot nem mázolták fémesre mint az e52 esetében, mégis sikerült gyors, megbízható, masszív telót összepaolni.
Ez az 5630XM, melynek tesztje 'szoftveres csoda' címmel a mobilarénán olvasható.
Nem igazán értem miért nem ezt a telót 'tuningolta' fel némi fémmel és gps-szel a nokia, miért kellett minden áron elhamarkodottan a hardveres és szoftveres selejtben gazdag műanyagházas e52-vel rombolni a cég 'e' sorozatának tekintélyét.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#17) ro_bert17


ro_bert17
őstag

A hétvégén melóztam. Laptop ölben, a telefont leraktam magam mellé... Fejjel lefelé volt, vagyis egész pontosan a bekapcsoló gombbal felém nézett a készülék.... És világított a kijelző alatti részen... Ekkor jót mosolyogtam, mert eszembe jutott az E52 topic fő hisztije! Ugye valaki megérti a problémám???

[ Szerkesztve ]

(#18) sanzi89 válasza zeg (#16) üzenetére


sanzi89
addikt

Azért az 5630-at elég sok helyen tapasztgatni kellett volna, hogy az E52 kijöjjön belőle. Bár ha csak a "bele" marad meg egy telefonnak és teljesen új készülékházat kap, akkor elég sok telefonból kiindulhatott volna a Nokia, de attól még az eredmény szar is lehet. Az E52-vel most már szoftver téren szerintem semmi gond nincs, egyedül a készülék fizikai minősége, ami szerintem messze nem üt meg egy E series családot. Vagy csak lehet én nem találom oda valónak..

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm. Két hétig használtam E52-t.
Azóta 2 dolgot akatok.
1. wifit minden telóba!
2. 3,5" jack aljzatot minden MP3 lejátszós telefonba, le a headsetekkel!

Szóval minden hibája ellenére ez a teló nagyon bejött.

Hogy az egyik gomb alatt 2 LED van? Kit érdekel! :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) old rocker válasza ro_bert17 (#17) üzenetére


old rocker
veterán

Az E52 - E66 összevonásból lehetett volna jó telefon.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21) zeg válasza sanzi89 (#18) üzenetére


zeg
senior tag

nem gondolom hogy a gps beépítése túl nagy kihívást jelentett volna egy nokiának.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#22) ro_bert17 válasza old rocker (#20) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ennyire nem merültem el a mobiltelefonok világában. Az első "komolyabb" telefonom, egy 6120c volt. Adott egy-két olyan plusz szolgáltatást, amit más készülék nem tudott, és nekem rendkívűl hasznos volt. Egyébként a mai napig meg van.
Az E52, meg számomra a tökéletes telefon. Kicsi, könnyű, nagyon sokáig bírja az akksija, stb., stb., ami számomra ideálissá teszi. És ha ne adj ég valami gondja lesz, az is nagy valószínűséggel az én hibám lesz, mert nem vigyázok rá eléggé.
Ismét köszönjük ám a remek írást! :R

(#23) Szabtom válasza sanzi89 (#7) üzenetére


Szabtom
senior tag

Hát, nem tudom a te telód honnan volt, én pár hete kaptam egy vadi újat a cégnél. Most elolvasva a te hozzászólásodat, megnyomorgattam, szorítottam, nyomtam a telefont azoknál a pontoknál, amik neked nem tetszettek, és egy halvány lötyögés, horpadás sincs. Hibátlanul illeszkednek a részek, semmi nem recseg, nyikorog vagy horpad.

(#24) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Legalább másfél éve folyik a vita/haború a LED-ek miatt. Tulajdonképpen, ha otthon mérni lehetne kiderülne, hogy a hullámhosszuk néhány nanométerrel különbözik a standard LED-ekétől. Belső Nokiás körökben ultratitkos szoftverrel (ami állítólag 2011.04.01.-i dátummal fog kiszivárogni) kávét főznek/pálinkát desztillálnak vele nanohullámokkal. :DD

(#25) old rocker válasza ro_bert17 (#22) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem is 6120C volt az első szimbijános...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#26) sanzi89 válasza Szabtom (#23) üzenetére


sanzi89
addikt

T-Mobile, bontatlan, minden ok. Az előlap már cserélve is lett...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27) ro_bert17 válasza old rocker (#25) üzenetére


ro_bert17
őstag

Sajnos kicsi a kijelzője (ezért nem E51 lett az utód anno), és a műanyag burkolat sem annyira bírja a strapát.
Viszont nincsenek zavaró ledjei! :DDD

(#28) old rocker válasza ro_bert17 (#27) üzenetére


old rocker
veterán

meg wlan sincs és az akksija se bírta jól.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#29) karakpecze21 válasza old rocker (#25) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Nekem a Nokia N70-en.
Hú de nagyon szerettem azt a telefont.
Masszív volt és elég nagy is.Nem mellesleg elég sokat is tudott.
Szeretem az olyan telefonokat amit érez az ember ha a zsebében van.

(#30) old rocker válasza karakpecze21 (#29) üzenetére


old rocker
veterán

sőt!!! Az első mobilom az Ericsson GH198-as volt, azt derékszíjra akasztva lehetett viselni és tiszta olyan érzés volt, mintha oldalfegyvert viselnél:-)))

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#31) ro_bert17 válasza old rocker (#28) üzenetére


ro_bert17
őstag

A wlant szinte sosem használok. A gsm kártya tudja a netet, és bírja is. Az akksijáva egy időben sokat szívtam. Garmin keveredett a telefonra. Egy idő után kb. fél, egy napokat bírt a kis 6120c. Aztán csak valamit ki, és be kellett rajta kapcsolni, mindjárt meg lett a 3-4 nap. :)
Viszont a kis E52 akksija kezd fáradni, így közel 1 éves korára. Normál használat mellett már csak olyan 4-5 napot bír.

(#32) karakpecze21 válasza old rocker (#30) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Uh, hát igen az egy szép darab volt.:)

(#33) old rocker válasza ro_bert17 (#31) üzenetére


old rocker
veterán

Megvigasztallak, lesz még 3-4 nap is... Az enyéim másfél évesek, ez a tendencia...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#34) geri005


geri005
tag

OMG a birtokomban lévő Mpx200 hangerőállítója megszúrta a vesémet. Írom is a cikket. :C
Most komolyan... ne legyünk már ennyire nyavalygósak...

(várom az önkéntes vesedonorokat :R )

(#35) old rocker válasza geri005 (#34) üzenetére


old rocker
veterán

kő az enyim? kicsit köves, de alibinek jó, hogy neked sok sört kell innod...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#36) economist


economist
tag

A cikk stílusa tök jó, azonban tartalmával mérsékelten értek csak egyet, lévén egy éve E52 tulaj vagyok magam is. A munkám során rengeteget használom a telefonomat, és minden funkcióját, a megszokottat nem szeretem gyorsan cserélni, magasak az elvárásaim.

Az E52 jó cucc első ránézésre! Nagy akkumulátor, nagy kijelző, nagy gombok, fémes formás külső, sok funkció.
De egy év alatt már a sokadik szoftver alatt sem stabil, gyakran belassul és újraindul. A vékony alu hátlap néhány levétel után (első időben a fagyás miatt sokszor kellett) elgörbül, hézag keletkezik. Az előlap kerete sajnos műanyag, többször tört már el nekem (nem ejtettem le, csak a két rész fröccsöntésénél elengedett) mindig ugyanott két oldalt az alsó harmadnál.
A szerviz pedig csapnivaló, legalábbis itt Győrben! A mostani előlapot úgy rakták fel, hogy lötyögött, majd mikor visszavittem, közölték hogy azt alul úgy ragasztják fel, szóval pár napig kíméljem a telefont. Erre az újat úgy tették fel, hogy az alsó gombok szorulnak - no comment!
Nokiától (pláne E Seriestől) ebben az árfekvésben többet vártam, filléres Samsung Corbyk minőségibb anyagokból készülnek, jobban össze vannak rakva. Utolsó Nokia-m, következő flottás rendelésnél HTC, Blackberry vagy Samsung jöhet csak szóba nálam! Kollégák, akik ezt vették most, hasonlóan gondolkodnak.

Tapasztalataimat több fórumban megírtam, kulturált formában, és amikor a szerző ilyen stílusban ír cikket a telefonnal kapcsolatban nem tetszésüket kifejező userekről, akkor sértve érzem magam. Nem vagyok kényes, nincsenek túlzó kielégíthetetlen igényeim. A fenti hibákról és tapasztalatokról is eshetett volna szó (sokan panaszkodnak ezekre), a világító LED elvitte egy irányba a témát. Egyébként pont ezt én észre sem vettem a telefonomon, így sosem zavart.

(#37) old rocker válasza economist (#36) üzenetére


old rocker
veterán

Az a gyanúm, hombre, hogy nem egészen érted, miről szól az írás. .. Adtam pedig egy linket is hozzá, ami az E52-es topikba vezet, bizonyos Joe bácsi felhasználóval történt legutolsó üzenetváltásunkra. Nem az volt az elsődleges célom, hogy az E52-es hibáit vagy erényeit vegyem nagyító alá. Egy jelenség, hombre, ami eluralkodott az E52-es topikban.
Mert amiket te leírsz, az mind igaz, éppen ma volt a topikban egy hozzászólásom a vékony hátlappal kapcsolatban. De tudod, más az, ha kulturáltan leírod, milyen negatív tapasztalatod van egy telefonnal kapcsolatban és megint más az, ha egy típus megjelenése óta hetet-havat összehordva mocskolod a telefont, a gyártót és állandóan arra utalsz, te megmondtad, ez egy olyan gagyi sz@r telefon, hogy aki ilyet vesz, olyan hülye, még a kecske is meg fog bolondulni, amelyik majd a sírján legel.
Az írásom tehát csak egy szegmensét jellemzi az E52 tulajdonságainak; elsődlegesen azzal a jelenséggel foglalkozik, amit nevezett Joe bácsi, a Nokia avatott anti-drukkere tanúsít másfél éve.
[link]

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#38) old rocker válasza economist (#36) üzenetére


old rocker
veterán

Hogy idézzem azoknak az utolsó cseppeknek egyikét, amivel betelt a pohár:
"Fetrengek a röhögéstől, h. mennyire hulladék szoftveresen a telefon! De a bölcs Old rockeré még jó, h.tökéletes és hibátlan" (Joe bácsi)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#39) old rocker


old rocker
veterán

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket kívánok!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#40) geri005 válasza old rocker (#38) üzenetére


geri005
tag

Nem is az a baj, hogy ez a véleménye, csak tartaná legalább magába ahelyett, hogy másokat is meghülyít. Nem kéne bolhából elefántot csinálni.

Vagy most az a menő, ha a Nokiát fikázzuk orrba szájba? :F
Tegyetek elém egy tökéletes telefont...

Kellemes Ünnepeket!

Köszi a vesét, kicsit lötyög, de majd megszokom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) economist válasza old rocker (#37) üzenetére


economist
tag

Ok, így elolvasva az idézett hozzászólást, már érthető a felháborodásod, én pedig valóban félreértettem a cikket. Elítélem az ilyen fikázódást, arcoskodást, de lehet, hogy az adott userből ezt hozta ki a csalódás - belőlem csak azt a következtetést, hogy utolsó Nokiám. Azért ez nem volt túl elegáns, és megértem a cikked. Minden jót!

Azt viszont továbbra is tartom, hogy az E52 - bár látszólag a tökéletes telefon, sok rejtett hibája van, ami miatt elég nagy baklövés Nokiától a business classban, és ez a része a panaszoknak tuti nem alaptalan nyafogás!

(#42) old rocker válasza economist (#41) üzenetére


old rocker
veterán

Nem volt túl elegááááns? Szerintem szellemes visszavágás egy olyan nickkel szemben, aki elegánsnak éppen nem nevezhető módon időről-időre felütötte az E52-es topikban a nickje fejét, kifejezetten fikázás céljából. De, majd lovagias leszek, mester és bocsánatot kérek.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#43) old rocker válasza old rocker (#42) üzenetére


old rocker
veterán

bocs, csak felületesen, kutyafuttában olvastalak, vissza az egész.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#44) japmas01


japmas01
tag

Remek írás!!! :):):)
:C :R
Én 1-1,5éve használom, sosem rázott meg, de ennyi idő után megnéztem a világító gombjait! :)
Tehát, ha eddig nem tűnt fel.. :)

Apropó..

Amit keresnék és kérném a segítségeteket!

A családban van egy telefon, amin rajta van a LED Scroller 3 v3.6.
Ennek valami változata, vagy hasonló az E52-re van?! :)
A japmasgmail -r kérlek küldjetek választ, mert ide nem túl gyakran jövök!
Előre is köszönöm!

BUÉK! :) :R :))

(#45) old rocker válasza japmas01 (#44) üzenetére


old rocker
veterán

BUÉK, de a kérdésedre nem tudok választ adni, esetleg az E52-es topikban próbáld tudakolni...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.