Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) sbazsi válasza nyogo83 (#249) üzenetére


sbazsi
veterán

akkor annak nem sok értelme van dézi mellé...

ez a zt 180 is rezisztiv, ha jól sejtem...

(#252) balpeter04 válasza sbazsi (#251) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Igen a ZT-180 is rezisztív, nekem van egy ilyen Zenithink gépem, írtam is róla cikket. Már két napja készvan, csak a Logout-on valamiért nem jelenik meg. Nem értem, talán majd a jövőhéten.
A képernyője rezisztív, de nagyon jól használható. Én a 4 hét használat során 4szer 5ször nyomtam mellé talán, tényleg kiváló minőségű. Én nagyon szeretem. :C

(#253) sbazsi válasza balpeter04 (#252) üzenetére


sbazsi
veterán

volt rezisztiv telefonom, 5800. most kapacitív van. amikor eladtam az 5800-t, annyira hozzászoktam a kapacitívhoz, hogy először azt hittem, nem működik. :B
aztán rájöttem, hogy nyomni kell ;]

hol, mennyiért vetted? :U

(#254) sbazsi válasza balpeter04 (#252) üzenetére


sbazsi
veterán

mégvalami, látom a kisebb 800*480-as felbontású.
ez mennyire zavaró?

(#255) doc válasza sbazsi (#254) üzenetére


doc
nagyúr

az eeePC 701-em felbontasa is ugyanennyi
netezesnel eleg kenyelmetlen, az oldalak nagy resze 1024 szeles kepernyore van tervezve, de azert hasznalhato (az ember ugysem orakon at netezik rajta folyamatosan), foleg ha a touchscreen jol meg van csinalva es konnyu az ide-oda gorgetes
filmnezeshez nyilvan tokeletes

(#256) Peat;) válasza nyogo83 (#250) üzenetére


Peat;)
veterán

Van már Cortex A8-as processzoros tablet is:
[link]

Már egy ideje piacon van, immár android 2.2-vel árusítják, market eléréssel. Valóban ez az első 2.2-es tablet.

Van benne 3d chip is, gps, egyetlen hibája a rezisztív kijelző(3g ennyi pénzért nem várható el szerintem). De ha megnéztek egy (android 2.2-es) videot róla youtubon akkor látható, hogy ez már kategóriákkal jobb mint a 100$ körüli tabletek. Telechipsesek se rosszak persze, meg azokon van hdmi ahogy nézem, ezen a Wits-en nem tudom van-e.

[ Szerkesztve ]

(#257) balpeter04 válasza sbazsi (#253) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Kínából rendeltem, helyileg Hong Kongból. Magyar szállítással nekem durván egy 45ösbe került. Én nagyon szeretem, minden nap használom, de a többit leírtam a cikkben. A felbontása pedig 1024 x 600px. A hszt a ZT-180ról írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#258) balpeter04 válasza Peat;) (#256) üzenetére


balpeter04
aktív tag

VIGYÁZZ! Lehet, hogy kamu a Cortex A8, ugyan úgy mint a VIA-s processzorok kamu 600MHz-e. Személy szerint nekem a 7 colos gépek alapból kiesnek (felbontás).
A ZT-180on is van Market elérés.

[ Szerkesztve ]

(#259) nyogo83 válasza balpeter04 (#258) üzenetére


nyogo83
senior tag

45k korul szamoltam en is Hong Kongbol. AFA vagy Vam volt rajta? Mert en mar egyszer csunyan beszoptam ezzel, hiaba kuldte a kicsi sarga emberke 'Gift'-kent :(((
Es akkor mar rogton 60k korul jon ki, ezert is filozok hogy mi legyen :F

(#260) Peat;) válasza balpeter04 (#258) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem ez nem kamu. Elég nagy tábora lett a gépnek, ebben bezony az a proci van:

[link]
[link]

Viszont ez szerintem meg a full hd-s filmekkel nem birkózik meg(abban azért nagyon jók a kínai gépek "noname" chipjei), de nem is olvastam utána, nálam kiesett a rezisztív miatt, meg én még kivárok, hátha 3g-re is rácuppanak a kínaiak. De tuti tabletet veszek majd, a hagyományos telefonom mellé. Inkább mint egy okostelefont (minimum?)kétszer drágábban ami nem is nyújt akkora élvezetet..

[ Szerkesztve ]

(#261) Land


Land
veterán

Ezt az Ekent mindenki felejtse el. Egy nagy sz*r. Az itt helyesen leírt processzorral felszerelt készülékeket vadásszátok. Kapacitívben engem is érdekelne egy jóféle tablet 50k körül.:) Rezisztívért nem vagyok oda.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#262) Land


Land
veterán

Vaterán ezt találtam, előttem is leírta nyogo83:

"Közérdekű információ!
Sok hasonló tablet gépnél itt a vaterán, és sok más helyen, sőt pár külföldi nagykereskedés is tévesen jelöli meg a processzor teljesítményt! Nem tudom miért írják hogy a Via CPU 533MHz vagy 600MHz stb, Ezek hamis adatok!

Tabletekben használatos processzorok valós órajelei:

VIA VM8505 / ARM926EJ-S (ARM 9)= 300~350Mhz (szinte mindenki hibásan 600Mhz-t ír)
Rockchip RK2808 (ARM 9) = 600Mhz + 500Mhz DSP (Multimédiás gyorsító 720p HD)
Samsung S3C6410 (ARM 11) = 667mhz
Telechips 8902 (ARM 11) = 800Mhz
Zenithink ZT-180 (Cortex A8) = 1Ghz"

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#263) nyogo83


nyogo83
senior tag

Valaki nem tud esetleg kinabol garantaltan AFA es Vammentesen rendelni? :B Nagyon nagyon szemezgetek egy peldannyal, ami meg ilyen horrorisztikus USD arfolyam mellett is 40k korul lenne, viszont vammal+afaval mar inkabb kozelitene a 60hoz. Amiket meg itthon arulnak azok boven a horror kategoria(30k sima VIA procisert :((( )

Pu-ben jelezzen, aztan megbeszeljuk, persze nem varnam el ingyen :)

(#264) Land


Land
veterán

Van rá reális esély, hogy fél éven belül 1 GHz-es kapacitív Tablet is lesz max 60k-ért?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#265) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy tudtok-e az eken m001-nél is olcsóbb androidos tabletről?
Lehet 7colnál kisebb kijelzője is, csak lényeg, hogy bővíthető OS-e legyen.
Még az androidról is lemondok, ha van symbian-os, vagy hasonló, amire van sok ingyenes progi. :)

Köszi!

(#264) Land: Szerintem igen.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#266) wwenigma válasza nyogo83 (#263) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ugyan ugy kinabol kapod a vaterasat is, ami meg raktarrol van az meg dragabb...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#267) bela85 válasza Bici (#265) üzenetére


bela85
aktív tag

Ez engem is érdekelne..

Illetve ha vki tud ilyet.. akár 100dolcsisat is.. nem érdekli csere?? :) adnék érte a termékeimből valamit..:)

(#268) Land válasza bela85 (#267) üzenetére


Land
veterán

100 dolcsisat? Szarból nem lehet várat építeni. Ez az Eken is egy nagy sz*r, nem hogy még ennél olcsóbb valami:S

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#271) richwar


richwar
csendes tag

sziasztok!
venni akarok egy ilyen tablet pc-t csak nem tudok dönteni meg azt se tudom mit nézzek rajta (na jó proci, ram, a méret meg min. 7"). hogy mire kell nekem? hát youtub-on videot nézni(720p), mp3, email, msn, torrentezni és egyből a külső (usb-s NTFS)hdd-re mentse a full hd-s filmeket jah és ha lenne benne kamera az is jó lenne:D jah és wifi de ez alap
max. 300eurot szánnék rá!!! nagyon tetszenek sokkal mobilabb mint bármilyen lapos.

[ Szerkesztve ]

(#272) DR4G0N


DR4G0N
csendes tag

Sziasztok, nekem van egy ilyen gépem(Ekenm001), frissíteni akartam "ekotoxra(1.7.1? aszem)"
és annyira megszívtam mert hibás volt a rom amit használtam..
Telepítés közben megfagyott már 2 órája nem történt semmi ezt meguntam ráakartam csatizni gépre és akkor lefagyott azóta fekete képernyő, ha bekapcsolom csak a visszajelző ledek kapcsolnak fel illetve le semmilyen gombra nem reagál resetre sem csak a power gomb (ledek kapcsolgatása)
A képernyő fekete minden esetben, nem bootolbe memkariról semmit.
Valaki tud rá megoldást, vagy tudja hogy mi történt velem(mert érdekel)
az kérem ossza meg velem.
Felteszem, hogy nem szabadott volna bedugnom telepítés fagyása közben gépbe, de mást már nem tehettem..
Gondolom az a baj, hogy megsérülhetett a platform amin futott az android, dee javához és androidhoz annyira nem értek.
Linuxon próbáltam scannelni az usb portjaim de semmit nem találtam eléggé kétségbe ejt mert 27 volt szállítással együtt és 2 hetet vártam rá, és 1 hét alatt "megettem" :D
Pénzem nincs és nem is akarom szervízbe vinni, akkor inkább meghajigálom vele a madarakat, túl sokba lenne ez már nekem..
---- másrészt ----
Vagy ha valakit érdekel ilyen állapotban is, egy haladó gördeszkára elcserélem szívesen, minden tartozékával és dobozával együtt oda adom a padot, semmi külsérelmi cucc nincs rajta:D

Az összes lehetőséggel élek. Ami körülöttem történik sosem véletlen! ^^

(#273) Péter2010 válasza DR4G0N (#272) üzenetére


Péter2010
csendes tag

Próbáld úgy bekapcsolni, hogy folyamatosan nyomod közben a hangerő csökkentő gombot.
Ezt egy másik tabletnél olvastam, de lehet hogy itt is bejön.

(#274) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Internetre ez a tökéletes. Csak ne lenne ilyen ronda :(

(#275) DR4G0N válasza Péter2010 (#273) üzenetére


DR4G0N
csendes tag

Szia semmi reakció, az összes gombbal eljátszottam :/

Az összes lehetőséggel élek. Ami körülöttem történik sosem véletlen! ^^

(#276) karasisan válasza DR4G0N (#272) üzenetére


karasisan
csendes tag

ne ijedj meg ugyan így jártam fly touc típussal én http://www.slatedroid.com/index.php
ről töltöttem le ekken m001-es firwarét felment de nem működött semmi, az eladótól megkaptam a jó firmwaret de így sem működött http://www.techspot.com/vb/topic156153.html feletettem ezt a romot és utána a sajátját és már működik is. neked valószinüleg az ekken m001 firmwarét kell feltenned. A micro sd kártyán készítesz egy "script' könyvtárat és oda csomagolod ki a romot, aztán berakod a tablet pc-be kész. ha valami nem stim írj

(#277) petipetya


petipetya
nagyúr

Sziasztok!

Ha láma kérdéseket teszek fel, akkor elnézést. Még nincs tabletem, de tervezem lecserélni a netbook-ot. Ugyanarra használnám a tab-ot is: internetre és filmnézésre (ez utóbbit úgy, hogy rákötném a tévére amin van usb és hdmi is).

Habár most egy 10-es képernyős gépem van, de a tabletnél elég lenne a 7-es is - több kényelmi funkciót figyelembe véve ez való nekem.

Az android nem ismeretlen előttem, mivel 12 hónapja használom, most egy Milestone személyében. Mindig is jobban tetszettek a főzött rom-ok, szeretem kipróbálni őket.

Ezért kérdem, hogy tudtok-e olyan tablet-ről, melyre biztosan van működő főzött rom? A Milestone esetében a motorola development fórumon szoktam a rom-okat lesni. ha tudtok ilyen fórumról tablet-hez, azt is megköszönöm. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#278) bagira1011


bagira1011
csendes tag

Mire kell figyelni, ha használtan akarok venni ilyen gépet? Mik a hibái?

(#279) blueMerle válasza bagira1011 (#278) üzenetére


blueMerle
veterán

Miért akarnál ilyet venni?! 30K alatt már ezt veszel [link] amivel ezt egy napon se lehet említeni. Ez az Eken az egyik első, igazi ipari hulladék kínai tablet volt a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#280) danih válasza blueMerle (#279) üzenetére


danih
addikt

Lehet 5k-ért venne, annyiért meg még jó is lehet :)

(#281) kovee01


kovee01
tag

Kicsit szeretlek is meg nem is "szaga" van a dolognak...

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.