Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) enginev3.0 válasza Obyboy (#5800) üzenetére


enginev3.0
félisten

Asszem nekem is a H van, es az tudja igen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5802) Lasersailing válasza Lasersailing (#5786) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Sajnos nem segített az új csatorna (pedig az újon senki másnak nem látható a jele).

Intruder2K: van esetleg még ötleted, hogy mivel érdemes próbálkozni egy mezei usernek?
firmware csere mennyire bonyolult, ill. tönkre tudom-e tenni vele a routert? Ha csak nehezen, akkor bevállalom, ez esetben melyikre érdemes cserélni?

Jelenlegi firmware verzió:3.0.0.4.378_9545

Köszönök előre is minden segítséget!

(és külső HDD is van rákapcsolva USB 3.0, amit szeretnék használni, mintha ma olvastam volna, hogy ez is behatárolja a firmware verziót...)

[ Szerkesztve ]

(#5803) Intruder2k5 válasza Lasersailing (#5802) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos egyéb ötletem nincs.

Fw cserével a routert nem tudod tönkretenni, ugyanis a failsafe mód elérhető marad akkor is, ha rossz fw kerülne rá, vagy valami okból félbeszakad a flashelés, stb.

(#5804) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
Egy kérdésem lenne hozzátok.
Rtorrentben be lehet állítani azt, hogy egy aktív letöltés legyen csak egyszerre és a többi várólistán legyen amíg az az egy le nem töltődik? (utorrentben van ilyen funkció csak ezért kérdezem)
Menüjében nem találom ezért conf fájlba esetleg valamit amit ha beírnék akkor ez menne?

Előre is köszönöm a válaszotokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#5805) Intruder2k5 válasza ftamas0201 (#5804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincs ilyen funkció, viszont a Transmission tudja ezt.

(#5806) ftamas0201 válasza Intruder2k5 (#5805) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Köszönöm a válaszod! :)
Csak ezért nem váltom le a bevált rtorrentet (és általam sokkal jobban is preferált mint a TM) megoldom inkább akkor egyenként vagy éjjel elférnek ketten is egymás mellett. :) Egy kérdést megért hogy hátha esetleg :)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5807) Intruder2k5 válasza ftamas0201 (#5806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a slotok száma és a maximális sebesség kellően be van korlátozva, akkor nem tudja nagyon leterhelni a routert. Volt amikor 10-20 torrentet is elindítottam így éjszakára, de minden gond nélkül leszedte másnapra az összeset.

(#5808) ftamas0201 válasza Intruder2k5 (#5807) üzenetére


ftamas0201
senior tag

2048/280kB/s van beállítva le/fel irányba feltöltési szál 25, letöltési szál 100, ezekkel a beállításokkal használom, azt hiszem még együtt állítottuk be itt a topicban :)

(#5809) Intruder2k5 válasza ftamas0201 (#5808) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet. Nekem 50/25 a le/fel slotok száma, a sebesség alapesetben 2M/1M le/fel, de ha éjszakára adok hozzá több cuccot, akkor ruTorrent GUI-ban ezt le is szoktam venni 1M/1M-re, másnapig - főleg mikor ráér délutánig, ha úgyis melóban vagyok -, ez akkor is brutál mennyiség. Ha mondjuk éjfélkor hozzáadom a torrenteket lefekvés előtt, az másnap délután 2-ig számolva közel 50GB lenne, de én nem igazán szoktam ennyit letölteni.

(#5810) Vadmeggy válasza SteeWe (#5797) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Nem kell semmit állítani rajta. Nekünk DOCSIS-es Cisco modem/router van és simán mögé van kötve az N18. A router a modem alhálózatának látszik.

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#5811) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
TR GUIban, vagy a Tomatoban lehet látni valahol, hogy mondjuk az elmúlt 24 órában mennyi volt a feltöltés? Nem torrentenként, hanem összesen. Ahogy az Utorrent írja az alján...
Köszönöm!

(#5812) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat a kérdésemhez.

Megtörtént a bekötés. Telekomtól Sagemcom HGW-t kaptam. Erről megy az IPTV és a net is.

Az a célom, hogy a asus-t használjam fájlmegosztásra a tv fele, torrentezésre és ha lehet wifi szórására is. Ebben a támában szeretnék útmutatást. Nyugodtan lehet sájbarágósan vagy ha van ilyen témájú leírás az is elég lesz. Annyit tudok, hogy a asus routert kellene a HGW alhálózatába betenni.

(#5813) caris1 válasza SteeWe (#5812) üzenetére


caris1
tag

Nekem is pont így van otthon.

ASUS Router AP módba állítva, 192.168.0.2 fix címmel (HGW. 192.168.0.1). Minden a routerről megy probléma nélkül: WiFI (HGW-ben ki is kapcsoltam a wifit), IPTV, stb. A HGW-be csak az ASUS router van bedugva.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#5814) Gubek-Einste válasza SteeWe (#5812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A LAN/IPTV alatt kapcsold be a kér IGMP-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5815) goop válasza goop (#5751) üzenetére


goop
őstag

Javítom magam, a telefonom volt a hibás, 20 Mhz-en hasít 50/50 körül, fix 40 Mhz-en pedig majdnem megvan a 100/100 Mbit. Szóval erősen ajánlott a hgg. :D
Entware is simán felment, minden program rendben fut.

(#5816) MaCS_70


MaCS_70
félisten

USB-s modem esetén van elméleti sebességhatár, vagy szimplán driverhiánynak tudható be az, hogy a notebookon 80/40 Mbps-os internet az N18-ason 25/20-szal megy?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5817) goop válasza MaCS_70 (#5816) üzenetére


goop
őstag

Utóbbi, kb. annak is örülni kell ha egyáltalán megy...

(#5818) MaCS_70 válasza goop (#5817) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- mi lehet a megoldás? (modem: D-Link DWM-222)
A Tomato esetleg jobban ellátott driverügyileg?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5819) goop válasza MaCS_70 (#5818) üzenetére


goop
őstag

Passz, nem használok modemet.

(#5820) rgary


rgary
csendes tag

Sziasztok!

Az N18U alap szoftvere tudja a WDS bridget, vagy csak Tomatoval tudja?
Amennyiben igen a WDS bridge együtt tud működni más típusú, mondjuk TP-LINK routerekkel?

(#5821) Obyboy válasza rgary (#5820) üzenetére


Obyboy
addikt

Tudja, kicsit visszaolvasva a pontos beállításokat is megtalálod, még én is kezdő vagyok ilyen téren így inkább nem vezetnélek félre...

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5822) MaCS_70 válasza goop (#5819) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- ez azért elég gáz. Nem az, hogy nem használsz modemet, hanem az, hogy ez egyáltalán érdemi probléma lehet.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5823) goop válasza MaCS_70 (#5822) üzenetére


goop
őstag

Igen, ez évek óta ilyen sajnos. Esetleg még annyi, hogy usb2 és usb3 alatt is ugyanannyi jött ki?

(#5824) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

A gyári torrent kliensben kell valamit állítani, hogy vissza is tudjak tölteni torrentet? Konkrétan az ncore store-al nem nagyon akar működni. :F

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#5825) Gubek-Einste válasza rgary (#5820) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mire szeretnéd használni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5826) intensa_man válasza Ceko (#5824) üzenetére


intensa_man
tag

Nyitottál neki portot? Mi van a router előtt? Másik router, vagy csak modem?

(#5827) MaCS_70 válasza goop (#5823) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos egyforma sebességet hoz az USB2 és az USB3-ba dugott modem: jelenleg 25/7 Mbps. Ugyanez egy sima atomos-windowsos netbookkal: 80/40 Mbps -- tehát elég brutális a különbség.

Kérdés, hogy van-e olyan modem, amit korrektül kezel az N18 (azaz szerintem az AsusWRT) és ami még kapható is.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5828) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Határozottam emlékszem egy táblázatra, ami a HGG alatti wifi-teljesítmény %-mW-értékeit tartalmazta -- és most határozottan nem találom.

Beírná valaki ide?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5829) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#5828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Összefoglaló -> HGG link -> changelog.txt

1% => 42mW (16.2 dBm)
25% => 83mW (19.2 dBm)
50% => 178mW (22.5 dBm)
75% => 355mW (25.5 dBm)
100% => 708mW (28.5 dBm) <= SDK6 | 1000mW (30 dBm) >= SDK7

(#5830) Ceko válasza intensa_man (#5826) üzenetére


Ceko
senior tag

Csak egy modem a Vidanettől.Portot hol, hogy tudok neki nyitni?

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#5831) intensa_man válasza Ceko (#5830) üzenetére


intensa_man
tag

Tudsz mondani egy pontos típust a modemről?

(#5832) SteeWe válasza caris1 (#5813) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Sikerült nekem is beállítani a Telekom-os netet az Asus routeren keresztül.. Sagecom HGW: 192.168.0.1 Asus router AP mode-ban: 192.168.0.2.
Asus-on keresztül van net, megy a wifi is. Asus-on gyári fw: 3.0.0.4.378_9545

A következő két dolog sajnos nem működik, ebben kérnék további segítséget.
1. Asus routeren a gyári torrent kliens nem tölt se fel, se le. Üzenet: Could not connect to tracker
Teszt alapján nyitva a def: 51413 port. Ezzel teszteltem: [http://www.canyouseeme.org/]
Beállításaim a következők:


2. Totalcommander-ből nem érem a a csatolt usb meghajtót. A 192.168.0.2-ön próbálkoztam.

Mit javasoltok?

Gubek-Einste
"A LAN/IPTV alatt kapcsold be a kér IGMP-t."
Az mit jelent? Mihez kapcsolódva keressem a Sagecom HGW felületén?

[ Szerkesztve ]

(#5833) Ceko válasza intensa_man (#5831) üzenetére


Ceko
senior tag

Ez volna a delikvens: Arris CM820

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#5834) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#5829) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Emlékeztem én, hogy logikus helyen van, de éppen sak az orrom előtt nem kerestem...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5835) Gubek-Einste válasza Ceko (#5833) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Portot a WAN/Virtuális szerver / Port továbbítás menüpont alatt lehet nyitni de előtt a kliens eszköznek adjál MAC alapján fix-ált IP címet LAN/ DHCP szerver menüpont alatt a Manuális hozzárendelés résznél.

#5832 SteeWe
1; Ha nincsen automatikus DNS csatlakozás akkor adjál meg legalább egy szerver IP címét (pl Google public DNS).

"A LAN/IPTV alatt kapcsold be a kér IGMP-t."
Az mit jelent? Mihez kapcsolódva keressem a Sagecom HGW felületén?

Ha van IPTV használva akkor az Asus-on ezeket engedélyezned kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5836) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Tomatot próbálok feltenni.
A PC IP-címét 1.10-re állítottam, a routert reseteltem és indítottam a mini Webservert. Az nvram-törlés sikeres, de amint betallózom a trx-fájlt, az uploadra kapok egy 'Lap nem jeleníthető meg' hibát, amit már fél órája nézek.
Hogyan tudok továbblépni?

A routeren a power gomb villog, más nem.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5837) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#5836) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha az Upgrade Firmware programot használom, 'Unable to get responses from the server' hibát kapok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5838) goli11


goli11
tag

Sziasztok!

Én is tulajdonosa lettem eme routernek.
Jelenleg az Inviteles ZTE modemet csak bridge módba állítottam, és rádugtam az Asus-t. Egyenlőre csak alap dolgokra használom vezetékes és wifi módban, azaz osztja a netet. Esetleg kell még valamit állítani?
Már most nagyobbak a jelszintek a wifi hálózaton mint a szolgáltatóival :)
Ti kaptatok CD-t a routerhez? Mert én nem ...

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#5839) Gubek-Einste válasza goli11 (#5838) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmi szükség sincsen CD-re.
A WAN csatlakozás, wifi beállítások, user/pass beállítás ami alap, a többi már csak igény kérdése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5840) intensa_man válasza Intruder2k5 (#5785) üzenetére


intensa_man
tag

Szia!
Kérdezted korábban, hogy kap e vezetéken eszköz olyankor IP-t, amikor lefagy a Tomatoval szerelt routerem.
Most tudtam kipróbálni.
Kábellel rádugva a noti simán csatlakozik, admin felületet elérem, net van, torrent a HDD keret ledjének villogásából ítélve megy.
DLNA képes tv a media servert látja, viszont a pingvin helyett csak kérdőjellel, és a tartalmakat sem éri el.
Wifire egyetlen eszköz sem tud csatlakozni. Pillanatnyilag látja a vezeték nélküli hálózatot(bár 0 jelerősséggel {max 3 méterre ülök tőle, egy helységben}), de van, hogy el is tünik.
Azt nem tudom, hogy releváns infó-e, de a DHCP-t osztó routerre wifin kapcsolódva, külső IP-t, és port számot írva ilyenkor nem tudom elérni az n18u routert.

(#5841) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#5837) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha frissítést kérek, megkapom a tisztára mosott HGG bejelentkező lapját. Mindezt tehát azután, hogy a miniserwerben NVRAM-ot töröltem és próbáltam feltolni a Tomatot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5842) CheGhost válasza MaCS_70 (#5841) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!
Néhány hete én is életemben először raktam fel tomato-t az N18U-ra, ezen leírás alapján, akkor nekem nem merült fel ilyen gondom.
Nem követem lépésről-lépésre a veled történteket, de szerintem ezen már túl vagy. Korábban mintha neked is 1043ND-d lett volna. :D

A böngésző gyorsítótár törlését megpróbáltad? A leírtak szerint én arra gyanakodnék.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#5843) gyula38


gyula38
tag

Sziasztok, üdv a Szakértőknek! Igazából egy kérdésem lenne, amire a választ más úton-módon nem találtam... :( A router támogatja-e a POE szabványt? Ugyanis megtetszett az Aicam alkalmazás... :DD

(#5844) MaCS_70 válasza CheGhost (#5842) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én már az újabb leírást követtem, de sem a miniserver, sem az Upgrade Firmware nem találta a 192.168.1.1/2f.htm oldalt, amire a firmware feltöltése gomb mutat.
Maga az IP-cím közben pingelhető volt, de a miniserver már nem jött többé fel, helyette az aktuális FW indítóoldala jelent meg.

Tehát a routeremre valahogy nem akar felmenni a Tomato.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5845) zsolti35


zsolti35
újonc

Nekem CISCO EPC3925 Modem van, wifi kikapcsolva, modem Lan 1-es csatiból megy a fő gépbe, Lan 2-es megy a N18U Wan csatiba, simán megy, (Vezeték nélküli router mód (alapértelmezett) üzemmódban, semmit nem kellett átállítani. Az Asus kicsit jobban szórja a wifi jelet.

(#5846) Gubek-Einste válasza gyula38 (#5843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem PoE képes az eszköz.

#5845 zsolti35
Ha a Cisco router módban akkor tedd az Asus-t AP módba (Adminisztráció/Üzemmód), feleslegesen ne legyen dupla NAT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5847) Ceko válasza Gubek-Einste (#5835) üzenetére


Ceko
senior tag

Köszi de nekem valami akkor nem tiszta.Melyik kliensnek kéne nyitnom portot? Mert ugye a routerben lévő torrent progit szeretném használni. Pontosat mit kéne állítanom ahhoz hogy aktívként működjön ?

Köszönöm

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#5848) Gubek-Einste válasza Ceko (#5847) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg a router-nek nem kell portot nyitni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5849) Ceko válasza Gubek-Einste (#5848) üzenetére


Ceko
senior tag

Pedig valamiért mégsem tölt vissza semmit a torrentekből... :( :F

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#5850) intensa_man


intensa_man
tag

Hát, nekem a Tomato nagyon nem jött be. Szakad, eltűnnek funkciók, újraindítás nem sikerül...
Pedig már 3x visszaállítottam gyári állapotra.
Vissza tudom valahogy tenni a gyári rendszert?
Tud valaki egy linket, ahonnan a gyári firmware-t le tudom tölteni?
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.