Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) bala6120 válasza MaCS_70 (#5600) üzenetére


bala6120
senior tag

Az is megy, kipróbáltam.

(#5602) MaCS_70 válasza bala6120 (#5601) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ennek tiszteletére újratelepítettem -- és már nálam is jó!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5603) fudi2002 válasza MaCS_70 (#5598) üzenetére


fudi2002
veterán

Nálam megy az 59el, bár értelme az appnak 0ba konvergál... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#5604) MaCS_70 válasza fudi2002 (#5603) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, érteni én sem feltétlenül értem.
Az ötlet jó, de akkor már miből állt volna teljes értékű beállítási lehetőségeket tenni bele??? :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5605) fudi2002 válasza MaCS_70 (#5604) üzenetére


fudi2002
veterán

De legalább van, olyan havernakmutogatósra tökéletes. A tiéd tud ilyet típusú beszélgetések gerjesztésére... :D

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#5606) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!

Megvettem az N18U-t és ismerkedem a Tomatoval.
T-home neten van, amelyhez sajnos egy HG8245 modem jár, melynek a beállításait nem lehet módosítani...

Hol is kezdjem...

Az tiszta, hogy az Asust úgy kell beállítani, hogy a Huawei legyen a DHCP server, és az ő IP tartományába írjam át az Asus IP címét, és kapcsoljam ki a DHCP-t az Asuson.

Látszólag minden jó, de a következő bajokkal szembesültem:

WIFI- Itt nagy homály van mire kell állítanom ebben az esetben, működik, de nem az igazi.

[kép]

Jelenleg így van beállítva, nem tudom hogy lehetne jól beállítani. Nekem melyik wifi mód kell?

A kép bal oldalán a letöltés látszik, hogy "fűrészfogas az egész wifi esetén.

Amikor bedugtam az UTP-t a sebesség "kisimult".

Azt hogy lehet megcsinálni, hogy az 1-es LAN-on bejövő kapcsolatot ossza tovább wifin? Most mintha nem azt csinálná. A statusban a rate értéke is csak 144Mbps.

Ezek lennének a legfontosabbak, de a fájlmegosztás sem az igazi, azt is leírom.
Először NTFS-es pendriveal próbáltam, de nagyon gyenge volt, így átformáztam ext3-ra, de a helyzet változatlan, úgyhogy nem az volt a gond.
Amikor Win10 alól akartam másolni a pendrivera ilyen sebesség értékeket kaptam: [kép] Ez a "hatalmas sebesség" rövid ideig tart, visszaesik mindig nullára.
A TV ha épp nem másolok rá akkor le tudja játszani a fájlokat. Eddig csak SD felvételekkel próbáltam.
(A router etherneten volt kötve a Dell E5430 laposomhoz, egy 1 méteres CAT5E UTP kábellal, úgyhogy nem ez a probléma)

Szerencsére minden megy, csak sajna nem a legjobban :)

Remélem tudtok segíteni, gondolom sok mindent rosszul gondolok :R

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#5607) Gubek-Einste válasza Laci.M (#5606) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WAN portba legyem a bejövő kábel és állítsd be, hogy a Bridge WAN port to primary LAN (br0) opciót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5608) MaCS_70 válasza Laci.M (#5606) üzenetére


MaCS_70
félisten

A saját firmware-ével is így teljesített?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5609) Intruder2k5 válasza Laci.M (#5606) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#5610) Laci.M válasza Intruder2k5 (#5609) üzenetére


Laci.M
senior tag

A net eddig jónak tűnik, köszönöm!

Wifit mire állítsam? AP, AP+WDS,WDS,Ethernet bridge.......

Fájlmegosztás ugyan úgy nem az igazi, felmegy 3MB/secre is akár, majd vissza nullára...

MaCS_70

Azzal se volt az igazi, ezért tettem fel Tomatot. A pendriveot nem is nagyon akarta felcsatolni, unmounted volt mindig, pedig több pendriveot is próbáltam, így inkább tomatora váltottam próbaként.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#5611) MaCS_70 válasza Laci.M (#5610) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pendriveügyben én nem mértem rosszabb értékeket NTFS-sel mint ext4-gyel.

De ez a hálózatsebességi mizéria szívás...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5612) Gubek-Einste válasza Laci.M (#5610) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért pendrive-ot használsz és nem rendes külső HDD-t?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5613) Laci.M válasza Gubek-Einste (#5612) üzenetére


Laci.M
senior tag

Mert elsőnek nem akartam formázni az egyetlen külső winyómat. Úgy voltam vele, hogy próbálgatni elég lesz egy 16 gigás pendrive is. Hosszútávon mindenképp egy külső winyó lesz rádugva. Mennyit számít, hogy USB2-vagy USB3 a csatolófelület? A 10-20MB/sec nem probléma az USB2-nek sem, van értelme drágább, USB3-as keretet vennem?

Este rádugtam azért a külső winyót, ami nem állt le. Van rá mód, hogy ha nincs fájlművelet ne pörgesse a winyót?

Aláírás

(#5614) MaCS_70 válasza Laci.M (#5613) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az USB2-3 között elvben sem nagyon lehet különbség, hiszen több más szűkebb keresztmetszet is van, de én azért méricskéltem egy sort: NTFS-en 23,3/25,9, ext4-en 21,6/25,9 átlagokat mértem mindkét USB-n, minimális szórással.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5615) Obyboy


Obyboy
addikt

Üdv. Már a Milyen routert? topicban feltettem a lenti kérdésemet de csak most találtam meg ezt a topicot, tehát a biztonság kedvéért itt is megkérdezem.
Jelenleg egy Huawei HG8245H Telekomos modemet használok aminek a wifi jelerőssége/hatótávolsága nem túl acélos. Tervezem egy ASUS RT-N18U vásárlását. A megosztani kívánt sávszélességem 30/20. Családi házban lakom, szomszéd wifik elvétve érnek el hozzánk tehát a 2,4GHz elég. A ház fala gázszilikát így a tesztekben írt kiemelkedő jelerősség és hatótáv miatt választanám ezt a routert. No meg persze ha már tudja akkor kihasználnám a média szerver és a letöltésvezérlő funkcióit is. Normál esetben kábelen max két asztali gép függne rajta, wifin viszont minimum 2 telefon, családi/baráti összejövetelek esetén természetesen több is. Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a párossal? Érdemes beruháznom?
Köszi.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5616) MaCS_70 válasza Obyboy (#5615) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gázszilikát falakról fogalmam sincs.

Több házban mértem, használtam, mindkettő B30-as falakból épült.
A nagyobbik 3 szint × 80 négyzetméter. A router simán terítette a házat és a kertet minimum 15 méteres körben.

A másik esetben most mértem akadálymentes környezetben 380 méteres VoIP-képes hatótávot úgy, hogy a szűk keresztmetszet nyilván a telefon volt.

Ez egy nagyon jól eltalált router!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5617) Obyboy válasza MaCS_70 (#5616) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszi a biztató választ, ha lesz időm ma be is szerzem és bepattintom a hálózatba. Lehet így ismerősebb: gázszilikát=gázbeton

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5618) Laci.M válasza Obyboy (#5615) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ugyan ebben a cipőben járok, most lövöm be a dolgokat rajta, hétvégén lagzi, plusz egyéb elfoglaltságok, de igyekszem méricskélni.

Vidék, családi ház, szilikát, HG8245H, Telekom 30/20, 2 gép, 3 mobil, 2 TV, N18U :D

Még nincs a végleges helyén, csak szimplán a gépre kötve, de azt már most mondhatom, hogy jobb a telekomostól (ami amúgy nem egy rossz vas, csak le van butítva a firmware-ben).

Aláírás

(#5619) Obyboy válasza Laci.M (#5618) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem is csak annyi a bajom a HG8245H-tel hogy a ház 2/3-át tudja csak lefedni és az udvar 1/4-ét. Azt mondjuk hozzá kell tennem hogy a házban nem tudom a tér közepére tenni. TV készülék jelenleg nincs tervben sem viszont a Streamelt TV annál inkább szerepet kap.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5620) Endru77


Endru77
újonc

Sziasztok!

Pár napja vásároltam egy Acer Aspire e5-551g laptopot és egy n18u routert, digis 100/100 net előfizetésem van. A problémám a következő:

Ha a laptoppal wifin kapcsolódok a netre, akkor a speedtest mérése kb. 50/50-et mutat, kábelen kb. 90/90.
Nincs más eszköz csatlakoztatva, a router és a laptop között kb 2 méter távolság van. Mi lehet a probléma?

(#5621) AngelH válasza Endru77 (#5620) üzenetére


AngelH
aktív tag

bocsi nem olvastam el teljesen amit írtál

[ Szerkesztve ]

(#5622) Gubek-Einste válasza Endru77 (#5620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen wifi adapter van a laptopban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5623) Kuter


Kuter
senior tag

Üdv Mindenkinek.

Van egy nsa325 nas ezen megy az ftp
De ha digi hálózatba akarok másolni róla megszakad, kilép, el sem indul vagy ha elindul a másolás 30 kbit/s a sebesség.
Felállás a következő, digi utp-router-nas. Na már most ha átmegyek a haverhoz akinek digije van nem tudok másolni a saját nasomról,mert dög lassú vagy megszakad.(itthon belső hálón jó a ftp )A router asus rt-n18u
Ha másik szolgáltató hálózatáról másolok pl upc ,telenor mobil, megy minden rendesen.
Mi a gyíkom lehet. még pár hete jó volt. Digi elszart valamit ?
500/200 a net.

Üdv Kuter

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#5624) Gubek-Einste válasza Kuter (#5623) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel más hálózatba rendben van a másolás így nem a router/NAS hibája, kérdezz inkább a Digi-s topikba erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5625) Kuter válasza Gubek-Einste (#5624) üzenetére


Kuter
senior tag

Ott meg ide küldtek :)

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#5626) Gubek-Einste válasza Kuter (#5625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közvetlen kapcsolattal, a gépről is lassú az adatátvitel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5627) sunone


sunone
aktív tag

Sziasztok,
Telenor, D-Link 222-es 3G/4G modemre van valakinek működő konfigurációja a gyári fimrware-en?
Köszönöm!

(#5628) Gubek-Einste válasza sunone (#5627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen konfig kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5629) sunone válasza Gubek-Einste (#5628) üzenetére


sunone
aktív tag

USB Modem /USB Tethering blokkban szeretnék 3G stick-et konfigurálni,
APN: Manual
Location: Others
Telco Standard: WCDMA
APN: net
Dial Number: *99#
Username:
Password:
Auth: None
PIN:
USB Adapter: Auto
USB MTU: 1492

- beállításokkal nem megy :-(
(Telenor Home mobilnet, D-Link 222)

[ Szerkesztve ]

(#5630) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Van egy wifi extenderem, és elég sokszor előfordul, hogy a messzebb lévő, gyengébbik adóra kapcsolódik a kliens. Ez lehet notebook, és telefon is. Nem túl régen valaki leírta mit kell állítani a routerben, hogy mindig az erősebb wifi adót használja, és ezt a hsz-t a jó égnek nem találom.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#5631) enginev3.0 válasza Pribi (#5630) üzenetére


enginev3.0
félisten

WiFi beállításokban ott van az engedélyezés hogy az erősebb pontra csatlakozzon és hány decibeltől

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5632) Gubek-Einste válasza Pribi (#5630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EZT kerested?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5633) Kuter válasza Gubek-Einste (#5626) üzenetére


Kuter
senior tag

Na meg van a hiba.
Ha vissza rakom az eredeti firmware-t akkor megy -rendesen a másolás.
Digi forumban lepróbálva több gépen gyári firmwareval.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#5634) MaCS_70 válasza sunone (#5627) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem ezzel az eszközzel a Tenenornál a következő működik (HGG-n):
USB-eszköz kijelölése: USB modem
APN Configuration: Kézi beállítás
Helyszín: Others
Telecommunications Standards: WCDMA (UMTS)
APN szolgáltatás (opcionális): online (Ez amúgy előfizetésfüggő, így lehet "net" is.)
Betárcsázási szám: *99#
Felhasználónév
Jelszó
Hitelesítés: nincs
PIN-kód
USB-adapter: Auto
USB MTU: 0

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5635) Pribi válasza Gubek-Einste (#5632) üzenetére


Pribi
senior tag

Igen, ezt kerestem. Neked is köszi enginev3.0.

Köszönöm

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#5636) sunone válasza MaCS_70 (#5634) üzenetére


sunone
aktív tag

MTU értéket (vissza)állítottam 0-ra, és újraindítás után már feléledt :-)

A dlink-222-as stick routerben 20Mbps-os letöltési sebességet ad, míg számítógépben 75 körülit...,
Lehetséges, hogy a router "nem használja" az LTE üzemmódot...?
(..bár számomra az alacsonyabb sebesség is megfelelő)

(#5637) MaCS_70 válasza sunone (#5636) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nagyon jó kérdés, mivel nálam is 20 Mbps a felső határ, igaz, gépbe dugva még nem próbáltam.
Eddig annak tulajdonítottam, hogy itt ennyi a térerő/sávszélesség.

Ha van tuti ötlet arra, hogy milyen 4G-s stickkel (akár antennával) menne jól a az N18, vevő lennék rá!

Lehet, hogy Tomatoval gyorsabb? (Mert mondjuk abban van jobb driver...)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5638) macii97


macii97
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy amióta nagyobb netre váltottunk, és a szolgáltatótól kapott kis D-link routert beállítottam a garázsba repeaternek, mert ott már elég gyenge volt a jele az N18U-nak (azóta a lefedettség sokat javult persze), azóta a speedtest mérés azt mutatja, hogy elindul pár sec-re 50-el (60as net), majd leesik akár 1-3 mbps közé, majd kicsit észhez tér, és kapok egy 8-10 mbps-t. Ezt eddig nem produkálta, kábelen jön a net, csak a wifin nem.
Valami tipp?
Köszi!

(#5639) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.

Gondolkodok egy ilyen készülék vásárlásán.Diginet 200/100 nettel használnám.A mostani routerem az csak 100 Mb tud max.
Láttam van aki gyári firmware-val használja a készüléket.A torrent seedelés állítólag nem megy a legjobban bár van aki elégedett. A sebesség nem lenne gond,viszont seedeljen,mert a pc kikapcsolt állapotában 1,2 torrentet alkalmanként seedelnék vele,és ugye legalább 2 napot kell seedelni,nem akarom egész nap a pc-t járatni ezért.Nem több tíz torrentre gondolok,hanem pár db. csak(1,2,3).Állítólag a legújabb gyári firmware elfogadható e tekintetben.Megerősítené ezt valaki?
Maradnék a gyárinál átlagos felhasználóként ,elég bonyolultnak találom a Tomato felrakását.

Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#5640) jansi válasza adolfo01 (#5639) üzenetére


jansi
csendes tag

Én gyárival használom, nem a legújabbal, mert az nem látja az USB-re kötött HDD-t.
Ezzel a firmware-rel rendesen működik. 3.0.0.4.378_9545.
Le és fel töltés max. 3MB/s

(#5641) Gubek-Einste válasza macii97 (#5638) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másodlagos eszközt kiiktatva is ez a helyzet?
Pontosan milyen típusú a másodlagos eszköz és hogyan van beállítva?

#5639 adolfo01
CFW-ből még ott van a HGG is ami gyári alapú, simán oda-vissza frissíthető az admin felületen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5642) Obyboy válasza jansi (#5640) üzenetére


Obyboy
addikt

Ez komoly? A legújabb driverrel nem látja a HDD-t? Épp holnap készülök venni egy ilyen eszköz. Bízom benne hogy nem a legújabb driver van rajta...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5643) adolfo01 válasza jansi (#5640) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.

Köszi.Az nekem megfelel. :R
Az a lényeg,hogy sokat ne kelljen mókolni vele,az admin felületről lehessen mindent beállítani mert nekem a linuxos dolgok nem mennek annyira.
üdv.

(#5644) adolfo01 válasza Gubek-Einste (#5641) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.

Köszi.És ugyanúgy magyar nyelvű?

üdv.

(#5645) macii97 válasza Gubek-Einste (#5641) üzenetére


macii97
senior tag

Most mindent reseteltem, a modem azthittem nem is talál netet megint :) most úgy néz ki, hogy stabilabb.
Egyébként persze az N18U-ra vagyok csatlakozva méréskor, a másodlagos eszközön (D-link GO 300??? vmi ilyesmi) ennek a harmada, tehát olyan 20 mbps szokott jönni. Ott nem is várok mást.

(#5646) gyula38


gyula38
tag

Üdv a Szakértőknek! Egy kérdésem lenne hozzátok. Az AiCloud alkalmazáson belül hogyan láthatom a laptopom belső mappáit, a fájlokat? Az USB eszközt simán látom, a rajta lévő adatokkal együtt, a laptophoz pedig valami felhasználónevet és jelszót kér... :F Ja, az NTSF formázású merevlemeznél kiírja, hogy leválasztva, a FAT32 pedig működik. Más is járt így? :( Vagy ez csak firmware kérdése?

[ Szerkesztve ]

(#5647) enginev3.0 válasza gyula38 (#5646) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az új firmekben elrontották a hdd kezelést, HGG-vel jó

A laptopon pedig engedélyezni kell a jelszó nélküli megosztást

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5648) dzsidzsas válasza Obyboy (#5642) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Nemrég vettem, rögtön upgradeltem. Nálam látja a HDD-t. Bár usb 3-ba van dugva. A torrent simán megy. Tegnap próbaképpen leszedtem egy filmet, jól jött lefele.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#5649) iguana válasza gyula38 (#5646) üzenetére


iguana
őstag

először meg kell osztanod a windows-ban az adott mappát. az aicloud ezeket a mappákat listázza.
ha a megosztás login/pwd párossal történt, akkor kér jelszót.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#5650) gyula38 válasza iguana (#5649) üzenetére


gyula38
tag

Megosztottam a mappákat, de valamiért mégis jelszavat kér... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.