Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) MaCS_70 válasza enginev3.0 (#5400) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Én is játszanék vele, de valahogy mindig megijedek tőle és félreteszem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5402) Prosector


Prosector
addikt

Hello!

Az en routerem be van dugva egy masik routerbe. A masik router van elol, vagyis az adja a netet az enyemnek. Lehet, hogy ez miatt nem erem a sajatom adminfeluletet?

Kulfoldre koltoztem es a lakotarsaim szoltak, hogy idonkent elmegy a net es az o telefonjukon megjelenik az en routerem adminfeluletenek belepesi oldala...ezt az en telefonom is csinalja néha.

Ki akarom loni a wifit, mert a tobbieket ledobalja a masik router wifijerol...vhogy osszeakad a ketto...de ugye nem erem el a routert.

A telefonon bejon ugyan asus belepesi oldala, de nem fogadja a nicket/passt.

Van erre vmi okossag? :F :R

(#5403) Gubek-Einste válasza Prosector (#5402) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan van beállítva ez az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5404) Prosector válasza Gubek-Einste (#5403) üzenetére


Prosector
addikt

Biztos hulye kerdes...mire gondolsz pontosan?

(#5405) Gubek-Einste válasza Prosector (#5404) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N18U milyen módban fut? Router/AP/kliens?
Milyen admin IP címen érhető el?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5406) Prosector válasza Gubek-Einste (#5405) üzenetére


Prosector
addikt

Router modban van és nem érheto el a default IP-n(ha jol tudom a 192.168.1.1 lenne az) es nincs otletem mit csinaljak.

(#5407) Gubek-Einste válasza Prosector (#5406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak egy vezetékes kliens eszköz legyen csatlakoztatva az eszközre, más ne legyen se vezetéken, se wifi-n és a WAN/LAN/USB porba se legyen semmi sem. Így állítsd be AP módba a Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt ha ő lesz a másodlagos eszköz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5408) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Tudtok arra valami megoldást esetleg, hogy ha (Chrome-ban) beállítom a router Administration fülén, hogy https-sel csatlakozzak hozzá, akkor onnantól Chrome-ban nem érem el a web guit, ie-ben viszont igen.
Ürítettem cookie-kat, hátha, de nem segített.

Ez miért lehet?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5409) Intruder2k5 válasza jolti05 (#5408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Miért nem éred el, mit mond a Chrome? Nem az SSL tanúsítványt kell kivételek közé felvenni?

(#5410) jolti05 válasza Intruder2k5 (#5409) üzenetére


jolti05
őstag

Pont ezt akartam megnézni, hogy reagáljak, erre most működik...
Kaspersky egyébként önaláírt tanúsítvány miatt reklamált, ezért kiexportáltam a tanúsítványt fájlba, de nem is kellett telepítenem, anélkül is van kapcsolat. (érdekes)

Mindenesetre köszönöm!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5411) VeryByte válasza enginev3.0 (#5400) üzenetére


VeryByte
őstag

Ne 444-re tegyed.
1024 alattiakat nem illik saját dologra használni, a többit is érdemes megnézni, hogy nem használja-e más tradicionálisan.
Én a 8443-at javasolnám a 444 helyett, például.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#5412) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
vásároltam egy usb3-as külső hdd-t, a routerhez.
a router usb3-as csatijára dugva, szomorúan tapasztaltam, hogy pont olyan halovány a sebessége mint az usb2-es vinyómnak.

lehet kalapálni a sebességen, vagy ennyit tud az eszköz?

ha ez segít valamit: Firmware verzió:3.0.0.4.378_9545
köszi a segítséget

(#5413) Intruder2k5 válasza zsola32 (#5412) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennyit? Mennyit?

(#5414) zsola32 válasza Intruder2k5 (#5413) üzenetére


zsola32
őstag

19-20 Mb/s

bocsi, ez tényleg kimaradt

(#5415) Intruder2k5 válasza zsola32 (#5414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor igen, ez ennyit tud. Itt már a SoC teljesítménye jelenti a korlátot, nem az USB port, ez ugyebár nem szervergép, csak egy router, abból is az "olcsóbb" fajta, ennek megfelelő elvárásokat kell támasztani vele szemben. Ha valaki szervert vagy NAS-t szeretne pótolni vele, akkor egy jóval komolyabb vasban kell gondolkodni, mint mondjuk a Netgear R7000, vagy R8000, ott már lehet számolni 40-50MB/sec körüli sebességgel is. De ez még akkor is egy kompromisszumos megoldás lesz, ha brutál tempót akarsz, NAS-t vagy szervert vegyél, ne USB-s házat.

(#5416) zsola32 válasza Intruder2k5 (#5415) üzenetére


zsola32
őstag

köszi a segítséget...
igazából torrentek fognak futni rajta, ha néha bemásolnám valamelyik gépbe a tartalmat, majd leválasztom az eszközt.
egyébként ettől eltekinte fényévekkel jobb ez az új routerem, mint az előző 6-7 éves tplink.

(#5417) Intruder2k5 válasza zsola32 (#5416) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez van... Én is torrentezem rajta, de ezt el kell fogadni, hogy ennyit tud. Ha valami SOS-ben kell, akkor azt én is a lapossal töltöm le, nekem nem érte meg a többlet költséged egy RT-AC56U, vagy RT-AC68U sem, pedig már azok is tudnak 35-40MB/sec-et, de kihasználni egy szervert sem tudnék, nem beszélve az áráról.

[ Szerkesztve ]

(#5418) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Ugyan már ezzel kapcsolatban írtam, de ezzel a firmware-rel senkinek nem szakadozik a WiFi?
3.0.0.4.378_9545

Van tippetek mitől lehet? pár másodperces szakadás utána újracsatlakozik :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5419) enginev3.0 válasza Phobion (#5418) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam volt most szakadozas, de hgg alatt is, majd allitgattam a wifin és most jó

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5420) WestBam válasza Phobion (#5418) üzenetére


WestBam
senior tag

Nekem 100 éve szarakodik össze-vissza. Elmegy, aztán vagy megvárom míg visszajön, vagy rányomok a javításra és mire végez ismét van net. De másik gépen nem jellemző, így az intel beépített vevőre gondolok hibaforrásnak. Azért fura, mert a tp-link routerrel régebben nem csinált ilyet.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#5421) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
hol lehet megnézni, illetve beállítani a dátumot/időt a routeren?

azt vettem észre, hogy a torrentek dátumaival gond van, ezért sem megy - szerintem - néhány.

köszi

(#5422) Intruder2k5 válasza zsola32 (#5421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Webes felületen sajnos sehogy, a router úgy van tervezve, hogy a netről szinkronizálja a pontos időt, automatikusan. Ha minden áron manuálisan akarod megtenni, akkor gyári fw alatt az Administration -> System alatt bekapcsolod az SSH-t vagy a telnet-et (ami van éppen, de az SSH jobb), aztán pedig PuTTY-al csatlakozva a lehetséges parancsok...

Manuális beállításhoz:

date 2016-07-15-23:25

Avagy kényszerített szinkronizáláshoz:

ntpclient -s -h pool.ntp.org

Ugyanez Tomato fw alatt:

ntpc pool.ntp.org

(#5423) zsola32 válasza Intruder2k5 (#5422) üzenetére


zsola32
őstag

köszi a gyors segítséget
addig eljutottam, hogy bekapcsoltam a "telnet engedélyezése" opciót
rákerestem a "putty" szóra, letöltöttem a progit, de innentől elakadtam elég szövevényes nekem a progi használata.
holnap keresek valamilyen videós segítséget a dologról.

egyébként biztosra veszem, hogy a 24 torrentből, csak azért fut a fele, mert a többinél dátum problémák vannak, amit véletlenül vettem észre.
ezért is lenne fontos, hogy be tudjam lőni a ketyerét.

(#5424) Intruder2k5 válasza zsola32 (#5423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak az IP címet kell beírnod, illetve a telnet opciót bepipálni.Van egy rövid leírásom, de az SSH-hoz. Telnet is ugyanúgy működik, csak azt jelölöd be.

(#5425) zsola32 válasza Intruder2k5 (#5424) üzenetére


zsola32
őstag

szerintem nem úszom meg a dolgot, fel kell telepítenem a "tomato" firm-et
elolvastam a linkelt oldalt, beléptem a root/jelszavammal, de csak egy fekete oldalt láttam egy pillanatra és utána semmit.

holnap, visszatérnék a tomato féle okosságra, nincs mese fel kell tennem...

(#5426) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

tervezek egy ilyen rt-n18u routert vásárolni.kérdésem az lenne,hogy jól látom,hogy a port forwardnál nincsen lehetőség egyenként tiltani/engedélyezni a portok továbbítását?azért lenne rá szükség,mert ha egy népszerűbb portot forwardolok és csak időnként használom,akkor letilthassam amikor épp nincs rá szükség (pl ftp 21-es port),hogy ne tudják illetéktelenek felfedezni/használatba venni.forrásom [link]

[ Szerkesztve ]

(#5427) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
tegnap késő este jöttem rá, miért nem működnek a torrentjeim....(szerintem)
a rendszeridő nincs beállítva, 2015-08 havában jár az óra.

Intruder2k5 Moderátor nagyon segítőkészen segített, egy tomato féle firm verzióhoz adott segédletet.
nálam sajnos nem tudtam beállítani, mivel nekem nincs fent ez a verzió, az én firm-em: "gyári" 3.0.0.4.378_9545

közben az Adminisztráció/Rendszer fül alatt találtam egy NTP szerver beállítási lehetőséget, ami szerintem megoldhatja a problémámat, firmware frissítés vagy váltás nélkül.
ebben kérném a Ti segítségeteket, mit kell beírni az NTP szerver alá.

gondolom mindenkienk lejött, hogy nem nagyon értek az eszköz beállításához, előre is köszönöm a segítséget

(#5428) Gyurka6 válasza betyarr (#5426) üzenetére


Gyurka6
őstag

hi!

mintha 32 egyedi szabályt lehetne beállítani, pl. az utolsó olyannak tűnik, amit szeretnél...

Gyurka

(#5429) zsola32 válasza zsola32 (#5427) üzenetére


zsola32
őstag

közben megnéztem egy youtube videót, és megtaláltam a megoldást...

(#5430) betyarr válasza Gyurka6 (#5428) üzenetére


betyarr
veterán

a port forward megvan,viszont a kérdésem arra vonatkozott,hogy a beállított port forwardokat egyenként lehet-e tiltani/engedélyezni,ugyanis egyes portokat nem szívesen hagynék nyitva folyamatosan (pl: 21-es ftp),viszont másokat (pl: torrent stb) engedélyezve tartanék.azt látom,hogy az összes szabályt lehet egyszerre engedélyezni meg egyszerre tiltani,de ez nem járható út számomra :(

[ Szerkesztve ]

(#5431) Gyurka6 válasza betyarr (#5430) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Igazad van, itt nem találni külön engedélyezést, csak kitörölni lehet azt ami nem kell, majd használatkor újra beírni... (Mondanám, hogy cfw esetleg.)

Gyurka

(#5432) Prophyte


Prophyte
csendes tag

Sziasztok

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy sima alapbeállítás után az eszköz működik. Azonban ha wifin kapcsolódok pl. egy laptoppal, akkor időnként ledobálja az eszközt és újra kell csatlakozni. Elég idegesítő. És ezt folyamatosan. Mitől lehet ez? Van valami beállítás erre? Esetleg a csatlakozó eszközön kellene piszkálni valamit?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#5433) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#5431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, Tomato-ban pl. lehet ki/be kapcsolni a forwardokat egyenként. Persze, hogy ez megfelelő lenne-e betyarr-nak, az leginkább attól függ, hogy milyen elvárások vannak még ezen kívül.

(#5434) Intruder2k5 válasza Prophyte (#5432) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mennyire telített a környezeted WiFi tekintetében? A routerben próbálj meg fix csatornát beállítani, a környezeti viszonyoknak megfelelően kiválasztva azt, lehetőleg 1-11 közt, első körben 20MHz csatornaszélességgel. Ha kevés lenne sebességben a 20MHz, akkor később, ha 20-on stabilnak bizonyul, lehet beállítani a 40MHz-et, ugyancsak figyelembe véve a környezetet. A titkosítás legyen mindenképpen WPA, de lehetőleg inkább WPA2, és AES.

[ Szerkesztve ]

(#5435) betyarr válasza Intruder2k5 (#5433) üzenetére


betyarr
veterán

hát,az 500mb/s-t sajnos a custom fw nem képes átvinni :( ha csak ennyi lenne a gebasz,akkor maradnék a tp-link 1043 v2-es routeremnél.
bár,most fog lejárni a hűségem a diginél és lehet lejjebb váltok 200mb/s-re és marad a 1043 valami custom fw-vel.ha jól láttam az openwrt-ben sincs lehetőség ki/be kapcsolgatni a forwardokat.így lehet tomato lesz.gondolom a 200-al a custom fw képes megbirkózni probléma nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5436) Intruder2k5 válasza betyarr (#5435) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-val átmegy 8-900Mbps is. [link], [link], [link], [link], [link], stb...

1043ND-re nincs Tomato.

[ Szerkesztve ]

(#5437) betyarr válasza Intruder2k5 (#5436) üzenetére


betyarr
veterán

hahh,el vagyok maradva :Y lehet ez lesz a megoldás :R

jaja,ez meg kiment a buksimból, hogy arra nincs paradicsom :B

mod.: annyi,hogy tomatóval megoldható a ddns frissítés a router és a ddns szerver között?mert pont ez lenne a lényeg,amiért váltanék.ugye a no-ip havi egyszeri bejelentkezést kér,a többi meg fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#5438) Intruder2k5 válasza betyarr (#5437) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen megoldható, ez alap funkció. Van néhány integrált megoldás is, de további címeket is lehet frissíteni shell scriptek futtatásával. Nekem is összesen 10 darab DDNS címet frissít a router, 6-ot a noip.com-on, és 4-et az ipdns.hu-n. Utóbbi is ingyenes, és nem kér bejelentkezést sem.

Bár ez utóbbi simán megy OpenWrt-n is.

[ Szerkesztve ]

(#5439) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Én is beszereztem egy ilyen routert, eddig nagyon jó minden. Viszont azt nem tudom, hogy wifin miért nem megy át 50/50mbit több? Gigabites netem van.

Galaxy S23 256GB Cream

(#5440) betyarr válasza Intruder2k5 (#5438) üzenetére


betyarr
veterán

köszönöm a válaszokat!ha eldőlnek a dolgok,akkor lehet jelentkezek pár hét múlva :R

(#5441) Intruder2k5 válasza Simivok (#5439) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennek oka lehet rossz WiFi beállítás, kedvezőtlen környezeti viszonyok, gyenge képességű kliens, stb... Maga a router egész biztosan nem a szűk keresztmetszet.

betyarr, OK, szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#5442) Gyurka6 válasza betyarr (#5435) üzenetére


Gyurka6
őstag

Csak zárójelben openwrt-ben is van ki-bekapcsolási lehetősége minden bejegyzésnek. (suste-féle verzió)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#5443) net91 válasza Simivok (#5439) üzenetére


net91
senior tag

Szia,
Én is így vagyok vele, az Internetem 250-es, ami vezetéken még néha több is, de wifi-n 50-től többet nem nagyon tudok kipréselni belőle. Már próbáltam úgy, hogy a router mellé tettem a tabletet, de így sem változott az érték. (egyszer sikerült 80-at kipréselni belőle)

Más.
Megpróbáltam fix csatornát adni, ami éppen a legjobbnak tűnt, de azzal meg az a probléma hogy a körülettem levő csatornák terheltsége folyamatosan változik. Ami reggel jó volt, az később, este már nem biztos, hogy ugyanúgy jó.
A router automatikus csatorna beállításnak nem az lenne a lényege, hogy mindig a legjobbnak tűnő csatornára áll rá?
Korábban amikor a router automatikusan állította csatornát, a wifi analyzer mindig talált jobb csatornát, mind amit a router beállított. Nem értem. :F

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5444) Charx


Charx
senior tag

Nektek megy most az asuscomm.com ddns? Mert nem érem el a routerem. És az ai cloudot ip cím alapján hogy lehet elérni, mit írjak be?

(#5445) enginev3.0 válasza Charx (#5444) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam megy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5446) Charx válasza enginev3.0 (#5445) üzenetére


Charx
senior tag

Köszi, már nálam is, csak áramszünet volt ;)

(#5447) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy Huawei E3131 USB-modemet és egy Telenor mibilnetet próbálok működésre bírni.

Sikerült már ilyesmi valakinek?

Első körös problémáim:
- A választható országok között Bosznia-Hercegovina ugyan szerepel, Magyarország már nem. Úgyhogy "Other" országot választottam.
- Bár a kompatibilitási listán szerepel, a legördülő menüben nincs Huawei E3131 modem.

Így aztán ment minden automatára -- internet meg persze nem lett.

Van ötletetetek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5448) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#5447) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen beállítások vannak még?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5449) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#5448) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan milxen beállításokra gondolsz?
Amiket írtam, a router USB 3G/4G menüjében laknak (HGG).

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5450) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!
Egy vpn hálózatot szeretnék beállítani, és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.
Az egyik helyen TP-Link 1043 v1 van suste-féle openWRT-vel (nincs pendrive, vagy hdd rádugva), erre felraktam az openvpn-openssl és az openvpn-easy-rsa csomagokat, ez lenne a vpn-server. Erre a router-re kapcsolódik még egy NSA325v2. A másik helyen egy ASUS n18u van.
Az asus-ra a gyári szoft. szerintetek elég, vagy érdemes felrakni pl. tomato-t, illetve szerintetek működésre lehet bírni a két hely között a vpn-t?
A két router között a nyílt internet található...
Köszönöm előre is!

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.