Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) jokeph válasza envagyok (#9099) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sajnos, nem valószinű, ezt nézd.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9102) Speed® válasza envagyok (#9099) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

FB-DIMM fizikailag eltérő, az biztosan nem, registered ECC valószínűleg nem, unbuffered ECC talán, de 4x4 kiépítésben nem hiszem. Mindenesetre az összeg okán nagy kockázatot nem vállalsz, max. te hirdeted tovább. Jelenleg is van nálam olyan gép szervizelésen, amiben unbuffered ECC van, de 512MBos modulok..ebből nem mernék messzemenő következtetést levonni. Szerver környezetben a reg ECCk nagyobb kapacitásban használhatók, de lassabbak is tudtommal a + órajelciklus miatt.

(#9103) korn válasza envagyok (#9096) üzenetére


korn
aktív tag

tuti nem fog menni, de azért kipróbálhatod :)

kínából érkezik nemsoká 4.5k-ért 4x2GB...

(#9104) kenand válasza envagyok (#9096) üzenetére


kenand
Topikgazda

FB-DIMM-et biztosan ne vegyél, az fizikálisan sem megy bele (meg nem is működne)
Egyébként is vakvágány volt az FBDIMM, lassú, sokat fogyaszt és 100 fokosra melegedik hűtés nélkül. (Dual 771-ek 90%-ban az volt.)

FBDIMM vs DDR2

[ Szerkesztve ]

(#9105) elistvan válasza lamiki (#9098) üzenetére


elistvan
senior tag

Vissza van dugva rendesen. De azért köszi.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#9106) envagyok válasza kenand (#9104) üzenetére


envagyok
veterán

:R
Lehet bepróbálok egy nem fbdimm 4×4 szettet.
Ha bejön, lesz élet 8GB felett is x38/x48 platformon.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9107) jokeph válasza envagyok (#9106) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tud az biztosan 16 GB-ot ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9108) envagyok válasza jokeph (#9107) üzenetére


envagyok
veterán

Elvileg.
Sima ddr2 is van 4gb modul de ritka és drága.
Az nforce 790, és msi P45 ddr3 lapra is max 2gb×4 a gyári adat mégis mennek a 4gb modulok

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9109) jokeph válasza envagyok (#9108) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én belepróbáltam a 4 GB-os Kingston Hyper X DDR1600-as modult az enyémbe, de meg se nyikkant vele. :(

A 2 GB-os G.Skill Rip Jaws 1600-at azt szeresse. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9110) envagyok válasza jokeph (#9109) üzenetére


envagyok
veterán

Én 1333-as DDR3-at próbáltam az msi p45d3 platinumba és az evga nforce 790 ftw-be az elsőbe pont tegnap ,és simán megy

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9111) Boyrob


Boyrob
csendes tag

Sziasztok.

Ma próbáltam MSI P43 Neo MS-7519 ver.1.0 alaplapomba bele aplikálni egy Xeon E5462 processzort.
Az alaplapon a legújabb BIOS volt fent, CPU-t bele tettem, CMOS reset aztán indítottam a gépet.
Szépen indult is, a BIOS-ban látta a a processzort helyesen, kezdtem örülni. :K
Aztán ahogy a Windows 10 indult volna csak a logoig jutott és ott mindig megállt.
Q6600 procit visszatettem és letöltöttem a mikro kódokat a processzorhoz, bele tettem a BIOS-ba MMTool segítségével, lementettem a módositott ROM fájlt és rá frissítettem az alaplapra.
De semmi változás nem történt, Windows 10 logoig jut aztán megáll a betöltés.
USB-ről próbáltam Linuxot indítani de mikor kiválasztom hogy USB-ről bootoljon csak egy kurzor jön be és megáll. :(((
Teljesen tanácstalan vagyok mit csinálhatnék még az ügyben.
A CPU az nútolva van és átalakító "matrica" a lábaknál, így vettem.

Esetleg ha valaki járt már így vagy tudna tanácsot adni az ügyben nagyon megköszönném.

(#9112) envagyok válasza Boyrob (#9111) üzenetére


envagyok
veterán

Letöltesz egy kész BIOS-t?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9113) Boyrob válasza envagyok (#9112) üzenetére


Boyrob
csendes tag

Igazad van azt még nem próbáltam, de 2 verzióval korábbi BIOS fájlt találtam Xeon kóddal módosítva.
Jobb híján ki fogom azt is próbálni, bár ugyanazt követték el azzal is hogy a mikrokódokat bele tették, így nagy reményeket nem füzök hozzá.

(#9114) korn válasza Boyrob (#9113) üzenetére


korn
aktív tag

Ezen jumperrel kell az fsb-t állítani? Szopatós egy kissé. Lehet ott kellene próbálkozni. Vagy az energiagazdálkodás környékén c1e eist stb..

(#9115) envagyok válasza korn (#9114) üzenetére


envagyok
veterán

Tényleg.
Ezzel én is szívtam..
Nekem is van egy P45, és mikor a biosban engedélyeztem vmi hasonlót belefagyott a bootba

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9116) xeon forever válasza envagyok (#9115) üzenetére


xeon forever
addikt

Szerintem az nem normális ha az energia gazdálkodási opciók nem működnek rendesen.

Az ilyen procikat mindig kukázom. (az elmúlt 15 évben 3db ilyenbe szaladtam bele, szerencsére garisak voltak) Kivéve, ha az alaplap rakoncátlankodik...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#9117) kenand válasza Boyrob (#9111) üzenetére


kenand
Topikgazda

P43-asnak kicsit sok a 5462.... nem volt annyira jó választás (410-415 az FSB max)
Meg kellene nézni Win 7 indul-e rendesen, ha igen bizonyos lapoknál van egy BIOS-ban van egy feature amit be kell kapcsolni (vagy ki?...) (Giga lapoknál nincs ilyen- azokkal jobban képben vagyok) különben nem indul. 1x jártam így....valami Biztosan nem energia spóroló funkció....

Nézd meg nincs-e olyan BIOS-ban hogy enable NX...

[ Szerkesztve ]

(#9118) Boyrob válasza korn (#9114) üzenetére


Boyrob
csendes tag

korn: Igen Jumperrel kell állítani az FSB-t ezen az alaplapon, de azt át tettem a Q6600 (266Mhz) után 400Mhz-re és a BIOS-ba a Xeon jól is van megjelenítve 400x7=2800Mhz
Energia gazdálkodás környékén próbálkozok még akkor.

kenand: Én tuningolni nem akarom, megelégednék azzal is ha szépen működne az alaplapomban. :K
BIOS-ban meglesem akkor hogy lesz e ilyen, enable NX ilyet keressek ezek szerint...

(#9119) envagyok válasza Boyrob (#9118) üzenetére


envagyok
veterán

Feszültség elég?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9120) Boyrob válasza envagyok (#9119) üzenetére


Boyrob
csendes tag

Nem tudom, sose csináltam még ilyen Xeon-osítást, elvileg automatikusan a megfelelő feszültséget kapja az alaplaptól de majd ez is megnézem a BIOS-ban hogy mennyit ad neki.
Proci leírásában azt látom hogy "VID Voltage Range 0.850V-1.3500V"

Lehet az alaplap is defektes, nemrég került hozzám, működik stabilan de pl. az USB-t ledobálja rendszeresen.
Mintha ki be dugdosnám az USB eszközöket változó időközönként. :((

(#9121) xeon forever válasza Boyrob (#9120) üzenetére


xeon forever
addikt

Az bizony nem jóó. Kifejezetten probléma a chippen belül.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#9122) Boyrob válasza xeon forever (#9121) üzenetére


Boyrob
csendes tag

Igen, kicsit utána néztem és sajnos igazad van!
A déli híd kezeli a HDD-SSD-USB egységeket és nálam pont ez a jelenség hogy ezekkel van gond.
USB-t ledobálja újra csatlakoztatja.
Most ki lett szedve a gép a szerelés miatt és a HDD is ad néha kerregő hangot, eddig nem tapasztaltam az előző alaplappal. Illetve a Xeonnal nem bootolt se USB-ről, SSD-ről is csak Win logoig jutott.
Tehát valószínűleg alaplap defekt lesz. :O

(#9123) dovahkiin04


dovahkiin04
csendes tag

Helló
Van egy Xeon L5420-am és egy Asus P5K/EPU alaplapom. A proci teljesen stabil még 3.8Ghz-en is, de olyan problémába ütköztem, hogy a ramok instabilak minden beállításon és így sikertelen a stress teszt, játék közben meg random kikapcsol a gép ez miatt. Egyedül csak úgy müködik, ha csak 1db ram van bent vagy, ha 2db ugyanolyan modul van bent, ezáltal csak 2gb rammal tudom normálisan használni, mert csak 1gb-os ramjaim vannak amik ugyanolyanok. A kérdés a következő: Hogy tudom megoldani, hogy ne csak az ugyanolyan ram modulokkal legyen jó?

(#9124) kenand válasza dovahkiin04 (#9123) üzenetére


kenand
Topikgazda

A leggyengébb RAM-nak megfeleő időzítésekre állítsd. De sajna legjobb a 4 egyforma, főleg ha túl is hajtod...egy kis fesz emelés a RAM-nak is segíthet (1.8V helyett 1.9-2.1V)

(#9122) Boyrob
Egy régi lapomon nálam is oda lett a déli híd. PCI SATA+USB vezérlővel használtam egy ideig...

[ Szerkesztve ]

(#9125) korn válasza Boyrob (#9122) üzenetére


korn
aktív tag

azon az msi lapon a kondik nagy gyér minőségűek, nincsenek púposodva?

(#9126) dovahkiin04 válasza kenand (#9124) üzenetére


dovahkiin04
csendes tag

A Q6600-al 3.6GHz-en teljesen stabil mindegyik ram 6-6-6-18 időzítéssel 1.98v-on, csak a xeonnal van ez a probléma

(#9127) envagyok


envagyok
veterán

Szétröhögtem magamat ma.
Van egy ilyen hirdetés:
Q9650 NEM XEON !!! 25k-ért.
Gondoltam megkérdezek tőle pár dolgot:
"Szia, írtad, hogy nem XEON.
Akkor ez valamivel jobb vagy gyorsabb annál?
Vagy minek köszönhető a 3-4 szeres ár?
A Battlefield 1 multi tényleg hasít vele, és a a cod ww2 sem akadozik átvezető videó játszásakor, mikor tölt?"
Erre a válasz:
"SOKKAL JOBB SZERINTEM MINT EGY XEON...!!!

EZT JÁTÉKOKNÁL TAPASZATLATAM !!!

MELÉKESEN SOHA SEM VOLT HUZVA !!!

16GB RAM 2GB VGA :) nem volt rá szükség !!!

azonban egy HALVÁNY BARNA FOLT SINCS RAJTA !!!"

Szerintetek??
Nem kicsit átverés ez....
Vagy én vagyok hülye és tényleg jobb a Q9650, mint egy E5450?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9128) Speed® válasza envagyok (#9127) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jobb, ha azt vesszük alapul, hogy nem igényel mókolást. Tehát kb. 500FTal többet ér..madárlesen van, ennyi.

(#9129) jokeph válasza envagyok (#9127) üzenetére


jokeph
nagyúr

:)) :D :DD :DDD ;]

Elég gyenge a hirdető szövege. :N

2 dologban biztos erősebb a sima Quad:

TDP-ben és árban. ;]

Ezt mondjuk nem tudom mire vélni :

"azonban egy HALVÁNY BARNA FOLT SINCS RAJTA !!!"

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9130) xeon forever válasza jokeph (#9129) üzenetére


xeon forever
addikt

Nem szarta össze magát. :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#9131) xeon forever válasza envagyok (#9127) üzenetére


xeon forever
addikt

8-10k nagyon Max.
Ahogy írta SpeedR madárlesen ül.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#9132) envagyok válasza xeon forever (#9130) üzenetére


envagyok
veterán

Várjatok, még tovább dícsérte a portékát:
"ajánlok neked 2 videot nézd meg kérlek !!

1.

https://www.youtube.com/watch?v=juxP0AqhBUg
kérlek ezt mindenképpen nézd meg olvasd el...

megértesz pár dolgot ...miért is van ez kb Intel i7 szintjén ..."

Csak poénból írtam neki, mert nem hittem a szememnek illetve az árnak.
Ma megvolt a heti röhögésadagom.
Rákérdezek a barna foltokra... :)) :) :D

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9133) envagyok


envagyok
veterán

Rákérdeztem a foltokra, bölcsebb lettem :))

“A barna folt mit jelent egy ilyen processzornál?“

“ha megvan huzva egy processzor ..akkor barna folt van a hátulján ..

DE AZ ENYÉMEN NINCS !!!"

Szóval fiúk vigyázó szemeteket a procik hátuljára vessétek :)) :)) :))

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9134) dovahkiin04 válasza envagyok (#9133) üzenetére


dovahkiin04
csendes tag

Az oc-tól foltos lesz a proci hátulja xDDD

háát... az én Q6600-am 3.4GHz-en fut (+1GHz) és még nem foltos xDD

(#9135) envagyok válasza dovahkiin04 (#9134) üzenetére


envagyok
veterán

Biztos mert a tied nincs egy I7 szintjén :W :W :W

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9136) Boyrob válasza korn (#9125) üzenetére


Boyrob
csendes tag

Átnéztem és nem találtam egy púpos vagy akárcsak gyanús kondit sem rajta.
Persze attól még lehet kiszáradva gondolom vagy nem tökéletes de külsőleg nem látszik semmi.
Valószínűleg a déli híd kapni fog egy reflow-ot első körben, aztán még a körülötte levő kondikat max. megpróbálom kicserélni, sokkal többet nemigen tudok elkövetni az ügyben, hátha... :U

Mert egyébként a billentyűzet-egér megy hibátlanul, a WiFi stick az már van hogy le fel csatlakozik, a telefont meg ha töltőre teszem azt végképp nem szereti. Tehát olyan mintha kevés lenne az áram ellátás, minél nagyobb felvételű eszköz van rá csatlakoztatva annál kevésbé szereti, ez utalhat puffer kondira is ahogy írod.

(#9137) envagyok válasza Boyrob (#9136) üzenetére


envagyok
veterán

Vagy táphibára

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9138) customer114 válasza envagyok (#9127) üzenetére


customer114
senior tag

És én majdnem töröltem a topikot a kedvencek közül. Köszi, ezen jól szórakoztam. :)

(#9139) xeon forever válasza envagyok (#9133) üzenetére


xeon forever
addikt

A dohány füstölt proci is megbarnulhat. :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#9140) Cingi1979 válasza envagyok (#9133) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Szia! Ez az arc árúl még EP45T-UD3LR alaplapot 23000-ért! :C :C :C :Y :Y :Y :W :W :W

(#9141) jokeph válasza Cingi1979 (#9140) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez egy mezei P45-ös Gigabyte.....

Én 15-18-nál többet nem adnák érte. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9142) Cingi1979 válasza jokeph (#9141) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Nekem is olyan van 15k volt 8Gb DDR3 1333MHz Kingston rammal. Kaptam hozzá E7500 procit+ hűtőt. :) :) :) :C :C :C

(#9143) envagyok válasza Cingi1979 (#9142) üzenetére


envagyok
veterán

Nagy mákod volt.
Annál azért többet ér

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9144) Cingi1979 válasza envagyok (#9143) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Tudom!!!!! Kapott bele egy E5450 Xeon procit és ettő többre nem is vágyom!!! :) :) :) :K :K :K

(#9145) petszol


petszol
tag

Sziasztok!
Közeljövőben érkezik egy E5450-es Xeon proci.
Az lenne a kérdésem hozzátok hozzáértőkhöz,hogy érdemes-e vásárolnom P45-ös DDR2-es alaplapot a mostani G41-es DDR3-as lap helyett?
Ha jól tudom a P45 az újabb chipset. Vagy csak tuning barátabb?
A memória sebességteszt különbség miatt kérdezem a késleltetések miatt.
Itt azt vontam le az egészből,hogy nincs számot tevő különbség.
[link]
A P45-ös alaplaphoz van DDR2 800mhz cl5-ös ram-om, a DDR3-asban 1333mhz cl9-esek vannak.
A G41-es lap az MSI, amit néztem P45-ös az meg Gigabyte.
Ha jól vettem ki az egészből akkor a DDR3 rendszer egy kicsit kevesebbet fogyaszt.
Jól gondolom vagy ez nem számottevő? :F

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#9146) Pécsi gyerek válasza customer114 (#9138) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én ezt a topikot halálom után 2 nappal fogom max törölni :)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#9147) petszol válasza petszol (#9145) üzenetére


petszol
tag

Ez így elég furcsára sikerült. :B
Az MSI lapot nemigen lehet tuningolni.
Játékhoz meg lehet jól jönne a plusz potenciál.
Minimális befektetést még megérhet?
Újabb konfigra nincs pénzem. Nem tudok kiadni i5 vagy i7-re. :W
Ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#9148) xeon forever válasza petszol (#9147) üzenetére


xeon forever
addikt

P45/q45 a leghatékonyabb. Ha par ezres ráfordítással tudsz cserélni akkor ne habozz.
Ddr2/ddr3 szinte tökmindegy. Látványos különbség nincs közöttük, hacsak nem szereted nézegetni milyen gyorsan olvassa a memóriát. Irni ugyanolyan gyorsan irja mivel az fsb korlátozza.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#9149) jokeph válasza petszol (#9145) üzenetére


jokeph
nagyúr

A P45 a 775-ös platform vége, azaz tán a legerősebb, legújabb, stb.

Rosszul nem jársz vele, kár hogy DDR2-es.....

Nem lesz azzal se lassabb, csak DDR3-as modulok jobban beszerezhetőek általában, meg mint irtad az előző lap is DDR3-as.

Igen, van benne tuning lehetőség.

A fogyasztás nem hinném hogy számitana. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9150) korn


korn
aktív tag

ebayes kínai kingston ram 8GB mindösszesen 4500ft-ért 1066Mhz-en:

üröm az örömben, hogy 2.1V-ot kér ehhez
időzítés még olyan amilyen, nem finomhangoltam

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.