Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) dovahkiin04


dovahkiin04
csendes tag

Hali, kis kihagyás után újra itt,

Arra lennék kiváncsi, hogy OC szempontból a P35-ös chipsetnek mik a határai, a saját P5K/EPU-mmal 515MHz FSB-ig jutottam úgy, hogy bootoljon, de nem stabil, úgy, hogy stabil maradjon 495MHz FSB-t értem el. :))

Ti meddig jutottatok P35-ös chipsettel?

(#9852) Pécsi gyerek válasza MeroM (#9850) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Idézek Laraxior-tól amivel szerintem nem lehet vitatkozni.
" Nem kell hivatkozni a tuningra, elég a foglalatcsere, és a nem gyári hűtőbordák.
Meg volt említve a hirdetésben? Nem... akkor miről beszélünk? "

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#9853) Pécsi gyerek válasza dovahkiin04 (#9851) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Szerintem az szép eredmény :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#9854) Laraxior válasza envagyok (#9849) üzenetére


Laraxior
titán

Itt a becsületességről van szó. A lap tuningpotenciálja nem tényező.
Az ember látja az 1000+ értékelést, aztán már egy kicsit jobban bízik, mindjárt átbasszák.

Nincsen gond a foglalat-cserével, sem a bordákkal, ha tud róla az ember mielőtt megveszi.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9855) dovahkiin04 válasza Pécsi gyerek (#9853) üzenetére


dovahkiin04
csendes tag

szerintem is, én büszke vagyok rá, mert ahogy nézem a fórumokat, nem sokan értek el ekkora FSB-t P35-tel

(#9856) Balrog válasza Laraxior (#9854) üzenetére


Balrog
tag

És most láthatjátok, hogy mi tárult a szemem elé mikor kibontottam. Hülye voltam, már akkor vissza kellett volna küldenem, de úgy voltam vele ha stabilan működik akkor maradhat.

A felső képen a megégett leszorító keret látható. Szerintem infra lámpával forraszthatták vissza a foglalatot és közben megéget a nikkel bevonat a kereten, vagy folyasztó szer került rá és az marta meg a hő hatására. Egy azonos, de sérülés mentes darabra amit egy asrock lapról szedtem le.
Mellette a nem eredeti VRM borda látható, amit egy P5K szériás lapról bányászhattak. Alatta a fehér gap-pad igénytelenül volt leszabra, minden oldalon kilógott fél fél centi a borda alól és ugyan így volt a másik VRM borda és a déli híd alatt is. Én vágtam őket méretre.

Az alsó képen a déli híd hűtése csodálható meg.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9857) Laraxior válasza Balrog (#9856) üzenetére


Laraxior
titán

Gondolom már kicsúsztál a 3 napos elvileg adott garanciából. :(
Ezzel már nem tudsz mit kezdeni. Ha én valamit ilyen állapotban kaptam volna...
Nincsen mellékelt képek a hirdetésben? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9858) dovahkiin04 válasza Balrog (#9856) üzenetére


dovahkiin04
csendes tag

Az a leszorító elég csúnya, én a helyedben visszaküldtem volna, ha nem aról volt szó, hogy egy ilyen összegányolt sz*rt küld, a VRM borda egészen pontosan egy P5K/EPU-ról származik, a másik bordát viszont nem ismerem fel

(#9859) envagyok válasza Balrog (#9856) üzenetére


envagyok
veterán

Ha a hirdetésben így nézett ki, nem tudsz mit tenni, hiszen láttad mit veszel.
Az összeégett foglalattal kapcsolatban az igazolt átvétel után rögtön írni kellett volna, és azonnal élni a garival.
Így több nap után nehéz bizonyítanod, hogy ne te barmoltad el mondjuk.
Ezért szoktam minden eladott lapnál nagy felbontású fotót készíteni elölről, hátulról, foglalatról, illetve tesztelem közben videózom postázás csomagolás előtt közvetlen.

Ugyanígy vételnél, mikor átveszem a csomagot, ott rögtön postán nyitom, videózom, ha minden oké, hazaviszem, és rögtön tesztelem, ha valami nem tetszik azonnal fotó/videó, és küldöm az eladónak, még ha marad is a lap, de legyen nyoma mindennek és bizonyítható legyen, hogy nem az én hibámból.

Mi a hirdetés linkje?
Elvileg archiválás után is meg tudod találni,ha rákeresel a címre google-val

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9860) Balrog válasza Laraxior (#9857) üzenetére


Balrog
tag

Sajnos már bőven kicsúsztam. Képek nem voltak a hirdetésben. A "hibátlan állapot" és az 1109 pozitív értékelés miatt úgy gondoltam, hogy gyári állapotban van az alaplap...

(#9858) dovahkiin04
Nekem is azt kellett volna. De az járt a fejemben, hogy akkor buknám az oda vissza posta árát ami 2400Ft, megint heteket kellene várni mire lesz hardverapron egy p45-ös lap és lehet, hogy a tuningot is jól bírja és akkor fölöslegesen küldöm vissza. (akkor még nem nagyon próbálgattam a tuningot, a 409-es fsb korlátot pedig betudtam annak, hogy az L5408 ennyit bír. Akkor még nem volt meg az E5450.)
A déli híd bordája egy egyszerű alumínium borda amit félbevágtak, és fogóval a szélek felé hajtogattak. Az olcsó Asrock lapokon szokott ilyen borda lenni.

(#9859) envagyok
Ezt pontosan így kellett volna csinálni nekem is. De naív és hülye voltam. Viszont tragédia nincs. Vagy veszek Aliról egy X5460-at amivel nagyjából meglenne a 4Ghz. Vagy nyomott áron, korrekten bemutatva a lapot eladom hardveraprón. És lenyelem, hogy buktam rajta 3-4k.-t. :O

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9861) Laraxior válasza Balrog (#9860) üzenetére


Laraxior
titán

P5Q azért annyira nem ritka alaplap, hogy megérjen ennyi kínlódást.
Gondolom még a pozitív értékelést is behúztad neki, miután megkaptad az alaplapot. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9862) envagyok válasza Balrog (#9860) üzenetére


envagyok
veterán

Mondjuk én kép nélküli hirdetésre rögtön kérek képet, illetve pontosan leírt teszt képernyőfotókat.
Vagy odamegyek személyesen.
Furcsa mód, most 3-4 fotó nélküli vga-nál is amit vettem volna kitaláltak mindenfélét, hogy miért nem tudnak/akarnak küldeni, így szartam is le őket rögtön

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9863) envagyok válasza Laraxior (#9861) üzenetére


envagyok
veterán

Sajnos azt kell mondjam, mindketten hibáztak.
Hibázott az eladó ,mert azért képet illett volna feltenni, hibázott a vevő, mert nem kért képet, másrészt nem csapott hisztit átvétel után rögtön.
Mondjuk ha az eladó tesz fel képet, amin látszik minden, onnantól nem kötelező leírni az amúgy is látható dolgokat.
Én is így szoktam hirdetni: állapot: lásd képek, és akkor ott a lapról a fotó, tesztekről a képernyőfotó, stb.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9864) Balrog válasza Laraxior (#9861) üzenetére


Balrog
tag

Nem volt értékelés. Írtam neki, rögtön mikor megjött a lap és mondtam neki, hogy "látom ezt már párszor javították". Választ nem kaptam és rögtön archiválta a hirdetést.

(#9863) envagyok
Nem vagyok az a hisztis típus, mert tudom, hogy nehéz visszacsinálni a dolgot, átvétel után és rendszerint összeveszés a vége az eladóval.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9865) Speed® válasza Balrog (#9864) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Értékelést archív hirdetésre is lehet adni, erre is való a jelentés funkció többek közt. A reakció alapján meg is érdemelne pár illeszkedő negatívot.

(#9866) Laraxior válasza Balrog (#9864) üzenetére


Laraxior
titán

Én azért csak leírnám a véleményem a megfelelő helyen, ahol többen is olvassák. Nem kell se visszatérítést kérni se semmit. De véleményed attól még lehet.
Ennyire lehet megbízni az 1000-es értékelésben. 5Ft-ért már képesek az anyjukat is megba**ni, csak hogy túladjanak valamin.
Nem volt a kép a hirdetésben, ami a kisebbik baj, de hogy az se volt odaírva, hogy hibás, vagy reparált... :W
Úgyhogy keresd csak elő a hirdetést, ha máshol nem, az előzményekben megtalálod.
Sőt, én is szeretném látni, ha egy mód van rá. :R

(#9863) envagyok:

Akkor azt hiszem ezzel a mondattal le is van rendezve:
"Írtam neki, rögtön mikor megjött a lap és mondtam neki, hogy "látom ezt már párszor javították". Választ nem kaptam és rögtön archiválta a hirdetést."

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9867) korn válasza Balrog (#9856) üzenetére


korn
aktív tag

Ez így ránézésre egy kukázott lap volt, amit a szemétből szedtek össze. A kukázott lapokról szokták leszedni a bordákat...

(#9868) Balrog


Balrog
tag

Meggyőztetek írok neki. Megmondom, hogy tudomásúl veszem, hogy a garancia időből már kicsúsztam ezért nem is élek vele, de a hírdetést értékelni fogom és ott leírom, hogy vigyázzanak vele.

Archivált hirdetést nem tudom szabad-e ide belinkelni. Ha nem akkor elnézést kérek és megérném valamelyik moderátort, hogy törölje a bejegyzésemből. Ez lenne az: [link]

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9869) Laraxior válasza Balrog (#9868) üzenetére


Laraxior
titán

Szóval így kellene kinéznie normális esetben. Ez a NORMÁL állapot.

Amit te kaptál az kuka állapot. :(((

Egy hasonló fotót mellékelhetnél a te lapodról, ahol egyben látszódik az egész. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9870) envagyok válasza Balrog (#9868) üzenetére


envagyok
veterán

Azért írj rá még egyszer, hogy utolsó lehetőség hogy visszaküldd, különben értékelni fogod.
Hirdetés:
Eladó a címben szereplő alaplap hibátlan állapotban 1 hét próbagarral
nincs meg hozzá semmi csak a lap!

1.: hibátlan állapot. Ez nem igaz, mert az a borda és a foglalat tényleg gáz. (Azért halkan hozzátenném, hogy a hátlap hiánya nálam minimum gyanakvást szított volna, és mindenképp kértem volna fotót)
2.: ígért próbagarit, és miután te szóltál, hogy javított a lap, azaz nem hibátlan, rögtön ment archívba.

Értékelésnél:
Korrekt információt adott a termékről? nem
A terméket az általa ígérteknek megfelelő állapotban adta át? nem
A megígért időben kaptad meg a terméket? ezt te tudod
Megfelelő csomagolásban kaptad meg a terméket? ezt is
Ha problémád/kérdésed adódott a termékkel kapcsolatban, segítőkész volt? nem

Alku volt?
Még annyit tennék hozzá, hogy 8k-ért senki sem akkora bolond, hogy egy full hibátlan P45-ös lapot eladjon, itt is gyanakodni kellett volna, egy 1000 pozitívos eladó nem fog neked (más se) féláron adni bármit is, szerintem ahhoz képest hogy megy 409mhz-ig bőven jó vásárt csináltál vele annyiért. Én P45 lapot 15 alatt még soha nem adtam, és mindig elvitték. Ha együtt tudsz élni ezzel, akkor hagyd a fenébe, 3.6GHz-en így is elmegy az E5450

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9871) envagyok válasza Laraxior (#9869) üzenetére


envagyok
veterán

De te ezt eladnád 8000-ért?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9872) Laraxior válasza envagyok (#9871) üzenetére


Laraxior
titán

El, mert nem RoG lap. ;]
Én pedig csak azt gyűjtöm.

Amúgy itt is egy, 7500-ért. Szóval egyáltalán nem kiugró az ár.

(Nem az én alaplapom, netes kép, csak az miatt, hogy hogyan nézne ki normális esetben)

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9873) envagyok válasza Laraxior (#9872) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor keress privibe,megveszem komolyan.

@Balrog:
Te árulsz is egyet?
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9874) jokeph válasza Laraxior (#9872) üzenetére


jokeph
nagyúr

Eme két hirdetést én is néztem pár napja, másnap már mindkettő elkelt.... :(

Bár így már nem bánt annyira.

10e alatti ár hát..... hmm.. fene tudja.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9875) Balrog válasza Laraxior (#9869) üzenetére


Balrog
tag

Gyorsan szétkaptam a gépet és visszatettem az égett lefogató keretet. Így abban az állapotban van ahogy kaptam. A két sárga mem foglalat rögzítő pöckei sem eredetik. Azokat is kukázták valahonnan, így nem fogja annyira szorosan mint a fekete foglalatban lévő eredeti pöckök. De a többihez képest ezt már részlet kérdés.

(#9873) envagyok

Igen én árulom. Ahelyett a P5Q helyett vettem ezt.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9876) Laraxior válasza Balrog (#9875) üzenetére


Laraxior
titán

:( :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9877) firstman3333 válasza envagyok (#9870) üzenetére


firstman3333
tag

Emlékeim szerint én mindkét P45-ös lapomat 15 alatt vettem.A hátlapok megvoltak és egyiknek sem volt semmi baja. Tényleg elég gáz hogy egy ilyen értékeléssel rendelkező eladó így eldobja a becsületét. Jóformán az értékelés az egyetlen dolog amiben bízhat az ember ha nincs személyes átvételre és próbára lehetőség.

(#9878) MeroM válasza Balrog (#9875) üzenetére


MeroM
senior tag

A déli híd nekem elsőre arra utal hogy 3 slotos vga volt benne :) (ASUS ROG , STB)

(#9879) envagyok válasza jokeph (#9874) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem volt tavaly év végén P5Q és P5Q pro is.
Mindegyiket 15k-ért adtam, és pár napon belül vitték.
ennek fényében, szerintem a 8k túl olcsó.
Mondjuk én dolgoztam vele teszteltem , és így is hirdettem.
[kép]
[kép]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9880) MeroM válasza MeroM (#9878) üzenetére


MeroM
senior tag

le van vágva elég szélességre, és el van hajlítva mert oda esett a ventilátor.

Hogy miért cserélte a gyárit rejtély talán nagyon melegedett, nálam is h67 nél 4 óra után alap járaton a déli híd a legmelegebb része a gépnek :D

(#9881) MeroM válasza Balrog (#9875) üzenetére


MeroM
senior tag

még a másik oldalról is lőhetnél egy képet, a kondik cseréje végett ...

(#9882) Balrog válasza MeroM (#9878) üzenetére


Balrog
tag

Az elhajlított bordák magasan vannak még így is. Kíváncsiságból odapróbáltam egy MSI GTX 1060 Gaming X-et, de nem fér oda mert a kártya műanyag részei hozzáérnek a bordához.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9883) envagyok válasza firstman3333 (#9877) üzenetére


envagyok
veterán

"Jóformán az értékelés az egyetlen dolog amiben bízhat az ember ha nincs személyes átvételre és próbára lehetőség."

Nem csak.
Jó minőségű képek, elvégzett tesztek.

Én soha nem rendelnék postán kép nélkül hirdetett portékát, az biztos. És tökmindegy mennyi pozitívval.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9884) jokeph válasza envagyok (#9879) üzenetére


jokeph
nagyúr

Korrekt. :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9885) Balrog


Balrog
tag

Most tűnt csak fel mennyire meg van csavarodva a lap. A proci hűtő hátlapi acél merevítése kiegyenesíthette, gondolom ezért nem tűnt fel eddig. Ezt az alaplapot így nem is adhatnám el szóval a nyakamon marad...

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9886) envagyok válasza Balrog (#9885) üzenetére


envagyok
veterán

Sok alaplap meggörbül kicsit.
Ezek 10 éves cuccok.
Szerintem korrekten leírva, hogy foglalat cserés, és borda cserés, de működik stabilan,és oc is megy 400mhz-ig pikpakk eladod 8k-ért.
Totál hibás lapokat adnak el "villámcsapottaknak" 3k körül biztosítózni :))
50k-s videokarit hibásan 25-ért, stb, és megveszik őket..

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9887) jokeph válasza envagyok (#9886) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kb. csak teljes körűen le kell írni az összes dolgát a lapnak, hogy ne legyen reklamáció. :K

Írtam privit. ;)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9888) Balrog válasza envagyok (#9886) üzenetére


Balrog
tag

Ezt szerintem 8k-ért nem viszik el. :(
Ha egy laikus meglátja a déli híd hűtését és hogy mennyire meg van csavarodva a lap, már zárja is be a hirdetést.

(#9881) MeroM

A kondenzátorok nem lettek kicserélve. a Forrasztások gyárinak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9889) envagyok válasza Balrog (#9888) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem sok ember nem tudja, nem érdekli hogy milyen hűtés van a déli hídon.
De akkor szedd le a hibás lapodról és cseréld át őket.
A csavarodás meg előfordul alaplapoknál, az sem természetellenes.
Elvileg lerakva sima felületre előbb utóbb vissza is áll.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9890) Balrog


Balrog
tag

Közben leírtam a problémákat az eladónak és válaszolt is.

Elnézést kért a kellemetlenségekért és visszaveszi az alaplapot. Nem nézte át tüzetesebben csak kiszerelte tesztelte és már postázta is. Én ezt hajlandó vagyok elhinni neki. A mostani hozzáállását korrektnek tartom.
Holnap már szeretném is postázni neki és minél hamarabb letudni ezt a dolgot.

A következő alaplappal már remélem szerencsém lesz. Nagyon oda fogok figyelni a vásárláskor.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9891) jokeph válasza Balrog (#9890) üzenetére


jokeph
nagyúr

Megalike! :C :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9892) Laraxior válasza Balrog (#9890) üzenetére


Laraxior
titán

"...Nem nézte át tüzetesebben..."

:DDD
Na ne már. El se hiszem. ;] Mi se láttuk tüzetesebben... ez első ránézésre a kukába való alaplap... és akkor még a kezünkbe se volt.

Azért minden jó, ha a vége jó. :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9893) envagyok válasza Laraxior (#9892) üzenetére


envagyok
veterán

Nem védeni akarom az eladót mert tényleg nem volt korrekt teljesen, de kértek már tőlem P45 lapot irodába valami E2180 Pentium procival abszolút tuningmentesen. Őket abszolút nem érdekelték volna ezek dolgok. Itt ebben a topikban azért elég maximalista mindenki. Erre ba...ott rá az ember.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9894) Laraxior válasza envagyok (#9893) üzenetére


Laraxior
titán

Hát pedig az eddig hozzászólásaid alapján nagyon azon a párton állsz.
Ami éppenséggel nekem mindegy, de ahogy elnézem mások szerint sem volt korrekt a dolog, sőt, ahogy kiderült az eladó szerint sem.
Úgyhogy át kellene evezni a másik oldalra most már.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9895) envagyok válasza Laraxior (#9894) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor valamit nagyon félreértesz. Szerintem világosan leírtam hogy mindketten hibáztak, azaz az eladó is.
De 8k-ért nagy csodát senki se várjon. Egy tiptop p45 rog lapért te se 8k-t fizetsz.
A#9870 hsz-ba is több negatív értékelést javasoltam az eladó értékelésére

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9896) Laraxior válasza envagyok (#9895) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor vedd meg gyorsan. Fél órája sincs fent.
8ezerért.

Szóval leírom még egyszer, hogy az árazás rendben volt.
A vevő azért nem kért képet, mert elvárható lett volna, hogyha az van a hirdetésben, hogy normális állapotban, akkor nem egy összekókányolt, kukázott szart adunk el.
A vevő nem hibázott, hiszen jelezte is utána, hogy egy kalap szart kapott. Amikor jelezte, akkor lepattintották.

Ha napi kétszer megnézed az aprónak a 775-ös részlegét, akkor annyi ilyen alaplapot összeszedhetsz, amennyivel kitapétázhatod a szobád. Ez egyáltalán nem ritka alaplap, csak gyorsan elmegy, mert nagyjából tud mindent, de van ennél jobb alaplap is a P45-ből.
Egy sima alaplap meg nem összehasonlítandó egy általam keresett RoG alaplappal, nem véletlenül adok érte 50ezret, vagy ha kell akkor 60ezret.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9897) firstman3333 válasza envagyok (#9893) üzenetére


firstman3333
tag

Irodába? Egy ilyen lapot szerintem el sem kellene adni,vagy csak nagyon korrekt és alapos leírás után jól látható képekkel. Lehet hogy pillanatnyilag jó,de már ránézésre is erősen megkérdőjelezhető a hosszútávú stabilitása szerintem. Az hogy valaki esetleg a családjában vagy a haveri körében összedob belőle egy gépet ingyen az magánügy,de ebből pénzt csinálni....

(#9898) envagyok válasza Laraxior (#9896) üzenetére


envagyok
veterán

Te nem adtál el ilyen lapot, én igen, többet is,és 2x ennyiért, és gyorsan.
Ha valami olcsóbb ott vmi nem oké. Ha nincs kép az gáz.
Lehet árulni kókányolt, sőt hibás lapot is, komoly kereslet is van azokra, csak logikusan nem a hibátlan árában.
Szerintem kár ezen tovább lovagolni.
Hibázott az eladó, nem volt elég körültekintő a vevő, és pont.
A linkelt lapról sincs fent tesztkép és az eladó már eleve kizárja a garit olyan dolgok miatt, amit rohadt nehéz bizonyítani ki követte el. Azt se venném meg.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9899) Balrog válasza Laraxior (#9896) üzenetére


Balrog
tag

Remélem nem a tűzzel játszok, de írtam neki és rákérdeztem volt-e már javítva, mókolva, van-e rajta sérülés? Sőt még azt is megkérdeztem, hogy nézte-e hogy mekkora FSB-t bír. Most már nem bízok semmit a véletlenre. :DDD

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#9900) Laraxior válasza Balrog (#9899) üzenetére


Laraxior
titán

Ránézésre is szebb állapotban van.
...és az eladónak is több értékelése van. :DDD ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.