- Kempingezés és sátrazás
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Flashback: Építsünk PC-t akciós alkatrészekből, lassan. upd: 05.28
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
MaCS_70 #40635 üzenetére
Nem a címzéssel van gond, hanem a vezérlővel, és a szabványokkal.
Az SD specifikációk szerint minden 32 GB-nál nagyobb SD kártya SDXC kártya, és azokat exFAT fájlrendszerre _kell_ formázni.
A Raspberry Pi GPU-ba épített és nem frissíthető rendszerbetöltője csak FAT fájlrendszerről képes olvasni, ezért nem képes az exFAT fájlrendszerről indítani a rendszert.
https://www.raspberrypi.org/documentation/installation/sdxc_formatting.md. -
azbest
félisten
válasz
MaCS_70 #40635 üzenetére
Érdekes felvetés. A megfejtés az lehet, hogy persze, ismeri az sdxc utasításkészletét a pi. Pláne azért, mert szoftveresen van megvalósítva a kártyavezérlés a videocore rendszeren.
Viszont elektronikailag csak az sdhc módjára képes, ezért csak az sdhc által definiált átviteli módokra tud váltani. Így tudja címezni a nagyobb kártyákat is, de sebességben a régi szinten ragadt.Amikor új soc-ot hoznak ki, akkor szokott a kezdeti hónapokban sok kompatibilitási gond lenni velük, amíg rá nem éreznek, hogy milyen paraméterezés mellett tudja stabilan kezelni az új soc a kártyákat.
Úgy emlékszem korábbi verziók kapcsán közzétett kommunikációik (github isuek)) kapcsán, hogy még csak nem is szabványos módon kommunikál a pi sd slotban. Valamelyik lassabb módot használják a szabványosnál magasabb órajelen, ami kb a az sdhc leggyorsabb módjával ekvivalens. Amíg keresték a stabil paramétereket (talán a pi3 kapcsán), addig kernel opciókkal felül lehetett bírálni az órajelet. Meg akkoriban váltottak linux oldalon is másik driverre. Manapság is biztosan állítható az órajel, csak nem érdemes piszkálni, mert már kiismerték és kimaxolták a leggyorsabb stabil értékekre.De egy jobb fajta usb3 kártyaolvasó köröket tud rá verni, mert az ismerheti az újabb uhci adatátviteli módokat is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- PlayStation 3
- Milyen okostelefont vegyek?
- Kempingezés és sátrazás
- Elektromos cigaretta 🔞
- BestBuy topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Házimozi haladó szinten
- Milyen légkondit a lakásba?
- Torrent meghívó kunyeráló
- További aktív témák...
- ! AMD Brutál Gamer Konfig ! 9800X3D / 7900XTX ( RITKASÁG ) 32Gb RAM 32Colos ROG Monitor
- Beszámítás! HP Z2 G4 Tower Workstation számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Beszámítás! Apple Mac Studio M2 MAX 2023 32GB 512GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Beszámítás! Apple Mac mini 2020 M1 8GB 256GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus B760M i7 12700KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Rampage SHIVA FSP 700W
- ÚJ Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Ezüst -(2025) - 3 év gari - MAGYAR
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf Gamer laptop! R7 3750H / GTX 1650 / 16GB DDR4 / 500GB SSD
- Dell P2419H P2419Hc Full HD LED IPS 24" + P2719H 27" LCD monitor (vékony keretes)
- Eladó ÚJ, BONTATLAN Samsung Galaxy A05s 4/64GB ezüst / 12 hónap jótállással!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Zephyrus GA403UV Gamer notebook - R9 8945HS 16GB RAM 1TB SSD RTX 4060 8GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest