Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#329) DrSoul válasza Kaoru (#328) üzenetére


DrSoul
őstag

Nah, ez már egy jó bonyolult kép, gratula! :C
Egyébként a beállítást meg mindent te találtad ki, vagy közben nézted valahonnan? (pl fénykép).
Mert ha nézted valahonnan (ez nem vesz el a kép értékéből), akkor be tudnád linkelni az eredetit?

Van néhány dolog, ami nekem azért rögtön feltünik, remélem nem haragszol meg ezért, mert ha nem mész el rajz iskolába, legalább itt meg tudjuk vitatni a dolgokat, és abból is tanul az ember! :)
Nem vagyon egy rajz tanár vagy művész, tehát bőven megkérdőjelezheted, amit írok, de nekem 3 dolog tünik fel elsőre rögtön.

1. A ruhák redői, vagy nem is tudom, hogy mondja, a hajlása, gyűrődése, esése: nem természetes, tehát abban vannak sajnos hibák. Ezt nagyon könnyen korrigálni lehet: sok drapériát kell rajzolni, egész gyorsan bele lehet jönni (eleinte durvább, vastagabb anyagok, hogy ne legyen annyira gyűrött). Főleg a jobb vállnál látszik (tehát ami nekünk bal oldalt van), ill. a bal oldalán a poló. A nadrágnál se teljesen jó: tehát nem az a gond, hogy nincs, mert van, ahol egész jó (pl. a cipő mellett), de ott se úgy áll, ahogy elvileg kéne neki. Ezért is lennék kiváncsi az esetleges képre, ahonnan rajzoltad ( ha van ilyen).

2. A láb szerintem nem illeszkedik rendesen (a bal, tehát mi szemsz. a jobb). Ha folytatom a vonalát, anatómiailag nem tudom elképzelni, hová kapcsolódik, belemegy a másil lábba, nem a csípőbe. Tehát itt maga a szerkezeti felépítés nem pontos: ha már ugye nem akarod az alapoktól kezdeni, mert unalmas :DDD (nem köteketdi akarok, de komolyan), szerintem rajzolj csontokat, itületeket, csontvázat. Az asztán nem unalmas.
Anatómiai könyvekből is lehet, de az egyik legjobb a Barcsay.

3. Az árnyékolás. Ezt már te is mondtad, hogy gond, sajnos kicsit lapos a kép, ill. nem plasztikus, nem tudom, hogy mondjam. Sok az ugyanolyan fehér felület, a jobb és bal váll, vagy a két lábszár, szinte ugyanolyan tónusúak, nincs különbség, pedig elméletileg nagy kül. kell lennie, mert keresztezik egymást (lábak).
Ezért is rossz fényképről rajzolni: a fotó más. Egy jó fotó esetén a modell általába ki van világitva mindenhonnan (hogy ne legyenek fekete pacák, jól látszódjanak a részletek), ezért tanulás szempontjából nem segít, sőt, bekavar.

Ezeket mind építő jelleggel írtam. Sok mindent lehetne még, írni, de hangsúlyozom, eléggé nehéz beállítást választottal, ez bárkit megviselne. Hisz sok sík van egyszerre: más síkban a fej, a lábak stb. És mivel a perspektíva az egy tény, amivel szembe kell nézni, ilyen bonyolult testhelyzeteknél ad gondolkodni valót (egyébként mindent le lehet bontani kúpok, kockák, hasábók formájára, ezért is az az alap).

Mindig az X jelöli a pontot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.