Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7451) Motion_Blur válasza yakuza.tora (#7448) üzenetére


Motion_Blur
félisten

GPU órajel ingadozás a 11.6b driver felrakása után megszűnt :R

SzlobiG: megnéztem azzal is és 1.0750V, még úgy is ha adok neki +20%-ot

Futtattam egy F1 2010 bench-et, 1920x1080, 8msaa, ultra: avg96, min80 fps.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7452) JoceeHunt válasza Motion_Blur (#7451) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Neked indul F1 2010-ből a Bench rész? Hiába nyomom nekem nem indul el semmi. A játék eredeti mielőtt megkérdezné valaki :D

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7453) SzlobiG válasza Motion_Blur (#7445) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hmm, most megnéztem én is, nekem meg 1.150 ír még 3d-be is. 6970 bios.

Most akkor minek lehet hinni?

(#7454) SkyS1gn válasza lala42 (#7444) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én is olcsón jutottam hozzá a ref. karimhoz (53ropi), figy ha jó házad van akkor pl nálam elég 42%-os venti hogy 70körül legyen a max hőfok... és szerintem ez nem hangos! Persze nekem elől egy 14es alul meg 2db 12es venti löki neki a szelet....

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7455) yakuza.tora válasza Motion_Blur (#7451) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hoppá! Ez jó hír. :-)
Nekem Milkyway@ számolás alatt volt ingadozás, ott rendesen maxon terhelte a gpu-t a progi. Azért gondoltam, hogy esetleg nálad is hasonló lehetett. F1-et nem ismerem, nem játszom ilyen játékokkal...

Alléz Olympique de Marseille!

(#7456) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hmm. Először azt hittem kellemesen csalódok, amikor a Stone Giantet elindítottam, de sajna ahogy közelebb mész a gólemhez, nagyon belassul. Nv-vel az sokkalta jobb volt. 560Ti-vel is.

I am having fun staying poor.

(#7457) Pug válasza Locutus (#7439) üzenetére


Pug
veterán

Hát mATX-be ezt a kártyát felejtsd el halk léghűtéssel, mert azzal sajnos nem fog beférni, ha mATX-ben halkságot szeretnél, akkor max víz :K

Powecontrolt max 20%-ra és mindenkinek megszűnik minden terhelés alatt az ingadozás ;)

[ Szerkesztve ]

(#7458) Motion_Blur válasza SzlobiG (#7453) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Lementettem a BIOS-t GPU-Z-vel és beolvastattam a legfrissebb RBE-al:

[link]

Itt pedig GPU-Z terhelés alatt: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7459) Pug válasza Motion_Blur (#7458) üzenetére


Pug
veterán

Lehet ezért van a legújabb AB betaban is külün két opció, hogy kiválaszd milyen feszültségű a 6950/70-es GPU :K

Lehet új rev? :U

(#7460) SzlobiG válasza Motion_Blur (#7458) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont a Clock 3 kéne infó, de azt meg nem írja ahogy nézem. :(

(#7461) Locutus válasza Pug (#7457) üzenetére


Locutus
veterán

Mármint milyen mATX-be nem fog beférni?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7462) Abu85 válasza Drizzt (#7456) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annyira ezen nem kell csodálkozni, mivel a benchmark motorja hardveres PhysX. A Radeonnal a proci számolja a fizikát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7463) Motion_Blur válasza Pug (#7459) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ott 1175 és 1150mV között lehet választani.
Default 1175-ön van :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7464) Drizzt válasza Abu85 (#7462) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Oké, de a fizika miben függ attól, hogy mennyire vagy a tesszellált felületektől? Látom, hogy Physix-et felrakja, de nem értem mi függ benne a távolságtól. A wireframe-n szépen látszik, hogy ahogy közelítek, ugrik a poligonszám. Physix itt nem tudom hogy jön képbe. Maximum annyit tudok elképzelni, hogy a néhány leeső kő útja a tesszellált poligonokkal van ütközés szempontjából számítva? De ez nekem annyira nem hangzik valószínűnek.

I am having fun staying poor.

(#7465) Pug válasza Locutus (#7461) üzenetére


Pug
veterán

mATX-es kuckóba nem fogsz tudni betenni olyan léghűtést ami halk lesz és hatékony, vagy amit még nagy nehezen be is préselsz, annak a hőjét nem fokod tudni normálisan kezelni a házban :N
Erre írtam, hogy én speciel mATX-es házikóba vagy ref téglahűtéssel, mert az kitolja a meleget, vagy vízzel, de inkább vízzel ;)

(#7466) oleeg válasza Abu85 (#7434) üzenetére


oleeg
tag

Klikkelj jobbal a youtube videóra, és szedd ki a pipát a hardveres gyorsítás elől.

Ahhh, ez amióta megvan az új 6950-em azóta idegesített, hogy egy sz@ros youtube videónál is megindul a kártya. Néztem, kerestem, hogy hol lehet kikapcsolni, de béna voltam nem találtam. Köszi!

oleeg

(#7467) Abu85 válasza Drizzt (#7464) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sajnos a kamerakezelés hardveres PhysX. Ne kérdezd, hogy miért kell ehhez hardveres gyorsítás. Gondolom benchmarkra jó volt és kellett az extra sebesség. Pont ezért nem használják a StoneGiant-et a tesztekben.
A tesszellált felület nem része az interakciónak. Képtelenség megoldani, hogy egy időben két interakciós számítás legyen elvégezve. Ezért vannak hülyén elhelyezve a bogarak. [link] Van hogy a felületbe süppednek, és van hogy a lábuk sem éri a talajt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7468) lala42 válasza SkyS1gn (#7454) üzenetére


lala42
őstag

Nekem egy PointofWiev házam van. Oldalán 1 db. 25 cm-es venti gyári beépített. Hátul egy 12-es elől szintén 12-es NOCTUA venti, valamint a procin is NOCTUA 12-es ventivel. Szóval van huzat. ;]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#7469) Locutus válasza Pug (#7465) üzenetére


Locutus
veterán

Amúgy egy Aerocool QX-2000-ről van szó. Elöl pont a kártya előtt 12cm-es, hátul fölötte a táp szív kifelé, plusz 3db 8cm-es mehet még hátra.
És 330mm hely van összesen a VGA-nak. A 6950-esek 300mm hosszúak, tehát elég necces, de beleférNE.
Viszont most elkezdtem kutakodni kártyaméretek és hangosság alapján... lehet le leszek tolva érte, de az MSI 560TI TwinFrozrII minden szempontból jobbnak tűnik... halkabb is, gyorsabb is, rövidebb is. sound test
Értem én, hogy a téglahűtő kitolja szépen a meleget a házból, ez szép meg jó, de ha egyszer hangos...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7470) SkyS1gn válasza oleeg (#7466) üzenetére


SkyS1gn
félisten

És ez baJ?
Lala: Jahm az jó ha van egy kis szellő odabennt :D 7venti adja :P

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7471) Pug válasza Locutus (#7469) üzenetére


Pug
veterán

Nem rossz választás az 560Ti, sőt, de el kell hogy keserítselek, rohadtul nem gyorsabb :DDD :N

(#7472) SkyS1gn válasza Pug (#7471) üzenetére


SkyS1gn
félisten

sőt :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7473) JoceeHunt válasza Abu85 (#7429) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Abu85!!!

Megvan, 4 órát kellett ma játszanom hogy előjöjjön a gond. Érdekes máskor előbb szokott. Szóval itt a hiba üzi, bár ahogy nézem ez csak a rendszerleállásra vonatkozik, előtte meg amikor befagyott nincs hiba üzi...:

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7474) Abu85 válasza JoceeHunt (#7473) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Süti, de annyira rossz a jpg-k minősége, hogy nem tudok kiolvasni belőle mindent.
Nagyon jó lenne tudni az eseményazonosító számát. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7475) SkyS1gn válasza JoceeHunt (#7473) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ezt hogy hoztad össze..:S nagyon rossz a kép minősége :/

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7476) lala42 válasza JoceeHunt (#7473) üzenetére


lala42
őstag

Ez általában arra a hibára utal, hogy valamelyik tápcsatlakozó nem érintkezik megfelelően.
Érdemes lenne vagy koncakt spray, vagy az érintkezőket megcsiszolni egy kis száraz vízpapírral.
Vagy esetleg molex-el egy másik ágról szedni le áramot.

Valami olyan a hibaüzi, hogy a rendszer váratlan leállását a tápellátás megszűnése okozta.
A leállítás nem megfelelően lett végrehajtva, vagy valami ilyesmi. Minden esetre megszünt az áram. Ez pedig, ha jó a táp, akkor a fent leírtak orvosolhatják.

JoceeHunt jól mondom?

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#7477) Abu85 válasza lala42 (#7476) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem. Ez energiagazdálkodási problémának tűnik, de az eseményazonosító nélkül nem tudom, hogy melyik fícsőr a probléma. Egyelőre alaplap és proci játszik, mivel a bugcheckcode 0.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7478) Cybertrone válasza Abu85 (#7477) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nálam is írt iyleneket mikor a táp túlmelegedett, és kikapcsolt, vagy lefagyott a rendszer... :K
Az energiagazdálkodási probléma helytállónak tűnik... próba ki másik táppal is pl! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#7479) Abu85 válasza Cybertrone (#7478) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem feltétlenül táp. Ha az azonosító 41-es, akkor sanszos, hogy a proci C1E módja okozza a hibát. Azt kell kikapcsolni a BIOS-ban, és elvileg nem fagy le többet. De nem tudom kivenni az azonosítót.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7480) lala42 válasza Cybertrone (#7478) üzenetére


lala42
őstag

Onna van a javaslat, hogy tegnap javítottam egy gépet, melynél ez a probléma jött elő. A hibaüzit nézve is. Volt olyan, hogy bekapcsoláskor kiírta hogy pleas insert disk, stb. Nos a táp csatija ( nem volt még rajta SATA csatoló) egy molex-el volt toldva és ott lépett fel időnként áramszakadás. Ezt nem csinálta IDE-s vinyóval. Tápcsere lett a vége. Azonban a táp IDE-s meghajtóval működik, már kb 20 órája. Több ki-be kapcsolgatás után is.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#7481) Abu85 válasza lala42 (#7480) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt azért inkább töltéskor jön elő a baj. Pont akkor, amikor a kevés munka miatt aktiválódnak az energiagazdálkodási funkciók.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7482) lala42 válasza Abu85 (#7481) üzenetére


lala42
őstag

Esetleg még a win energiagazdálkodásában lehetne kutakodni. Pl. mi és mikor kapcsoljon ki bizonyos eszközöket. :U
Talán ott is lehet gond. Amit javítottam az is csinálta menet közben is, és volt amikor bekapcsoláskor.
Jó lenne azt a képet tisztán látni. :K

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#7483) Mi5i válasza kornel76 (#7433) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Jelentem, a ref. téglahűtős ASUS 2GB: 27.5 cm-t kóstál sajnos egészen pontosan. Megnéztem a házad, nem gyenge, de hogy ennyire pici ott a hely, azon becsokiztam :F
Nekem egy mezei CM elite 331 van, és nagy boldogság van, mert bőőőven befért az új jövevény.

(#7484) lala42 válasza Mi5i (#7483) üzenetére


lala42
őstag

Nekem a Giga fer-es 1 Kg. :Y

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#7485) kornel76 válasza Mi5i (#7483) üzenetére


kornel76
aktív tag

Köszi!

Ettől féltem :((( , a házat meg nem szeretném szétvagdosni....
Esetleg valaki más? Akinek nem Ref. kártyája van?

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#7486) JoceeHunt válasza lala42 (#7476) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hali!

Bocs, tegnap már nem voltam, ma már melóba vagyok, legközelebb este tudom újrarakni a képeket.
Igen, igazából azt írja hogy tápellátás azaz energia megszűnés miatt. De az energiamegszűnés szerintem itt a reset gomb megnyomása volt. Mégpedig:
Nem akkori a hibaüzenet amikor fagyott a gép, hanem amikor megnyomtam a reset gombot (tudom, mert direkt megnéztem az időket fagyáskor, gombnyomáskor).
Szóval maga a hiba nem ad a winfosnak hibaüzenetet én úgy látom.
Érdekes volt hogy tengap 4 órán keresztül nem jött be a baj, már el akartam könyvelni hogy megjavult.
Szerintem hétvégén újratelepítés lesz. Már nem tudok mire gondolni.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7487) JoceeHunt válasza lala42 (#7482) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Energiagazdálkodást már rég kikapcsoltam, mert hibernálásból nem tudtam felébreszteni a gépem anno...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7488) Abu85 válasza JoceeHunt (#7487) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tehát ki van kapcsolva a BIOS-ban a C1E mód és előjön? Érdekes. :U

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7489) JoceeHunt válasza Abu85 (#7488) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azt nem tudom hogy kivan-e kapcsolva, windowsban az energiaellátásokat kapcsoltam ki. Azt a C1E-t pontosan hol keressem este?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7490) Abu85 válasza JoceeHunt (#7489) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az EFI BIOS-ban. Az alaplap kézikönyve ír róla, hogy hogyan lehet a BIOS-t előhozni az indításkor. Valószínűleg a Delete gombot kell nyomogatni a gép indítása után rögtön. Ott az Advanced menüben érdemes keresned CPU C1E menüpontot, ami mellé disabled beállítás kell. Kilépés előtt save/elment és tesztelni kell. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7491) JoceeHunt válasza Abu85 (#7490) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Okés, megnézem. Pontosan egyébként mi ez a C1E?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7492) Locutus válasza Pug (#7471) üzenetére


Locutus
veterán

Jó, értem én hogy wrong topik, de azért pl ami fent linkelve volt, ott nem ezt mutatják :) (konkrétan BFBC2-t néztem mondjuk)
Én meggyőzhető vagyok (érvekkel), de most valahogy úgy érzem, hogy nem a 6950 2GB a jó választás nekem... a téglahűtés hangos, a directcu II meg túl nagy darab... a kártya eleve igen hosszú. Az 560TI rövidebb jóval, a twinfrozr hűtés sem túl nagy rajta, és halk is. Teljesítményben meg... akkor mondjuk úgy, hogy ugyanaz. Vagy van más hátránya?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7493) Drizzt válasza kornel76 (#7433) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Sapphire Dirt 3 edition, ez elvileg 26 Cm. Majd otthon igyekszem megmerni. 50 % fannal mar eleg hangos, de ezt jatek kozben meg asszem nem sikerult elerni. Egyebkent 70 fok felett se lattam meg, talan FurMarkban egyszer 74-ig felment.

I am having fun staying poor.

(#7494) Abu85 válasza JoceeHunt (#7491) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Leveszi a proci órajelét és feszültségét, ha nincs terhelve. Szimpla energiagazdálkodás.

A többieknek a méretre:
A HD 6900-as kártyák hosszúak. A GTX-ek biztos rövidebbek. A Cayman GPU mellé 5 GHz+ GDDR5-ök mennek, azért kell a hosszú nyák, különben nem lesz stabil a memória 5 GHz felett. Természetesen le lehetne rövidíteni a HD 6900-akat is, de annak 4 GHz-es effektív memória-órajel lenne az ára.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7495) JoceeHunt válasza Abu85 (#7494) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ahham. Na az tuti megy, mert a CPU-Z meg a társai alaphangon nem mutatják a normált.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7496) Drizzt válasza Drizzt (#7493) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Sapphire honlap. Itt is 26-ot irnak, szoval nem merek. :D

I am having fun staying poor.

(#7497) Locutus válasza Drizzt (#7493) üzenetére


Locutus
veterán

És idle 2d-ben? Hallani lehet?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7498) Drizzt válasza Locutus (#7497) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem. Akkor 20-30% kozott szokott lenni. Mondjuk kb. 40%-ig nema. Onnantol 50%-ig kb. linearisan hangosodik, aztan 50 felett erosen hallhato. De majd megnezem megint otthon.

I am having fun staying poor.

(#7499) kornel76 válasza Drizzt (#7493) üzenetére


kornel76
aktív tag

Köszönöm :R
Közben én is guglizom a méreteket..... ha az egyik gyártó össze tudja "nyomni" a méretet atöbbi mér nem :F . Asus-t szerettem volna de az meg rohadtul hosszú.. :W

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#7500) A.tessz válasza kornel76 (#7499) üzenetére


A.tessz
senior tag

Gondolom azért nem , mert 99% referencia , ott meg adott a méret!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.