Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6201) Landon válasza Whit3Rav3n (#6200) üzenetére


Landon
őstag

De nálad 3x6970 van, azt nem tudom most, hogy vajon Radi8tor1-nál is vagy ott 'csak' 2? Bár gyanítom 3x ott is. Akkor viszont még reális hogy beleférek 2x-vel a 750es corsair-be. :D Legalább is voltak akik belefértek.

Tudom nagyon hülye kérdés de a CrossFireX 3 kártyára a sima CF pedig 2-re utal, jól tudom?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6202) radi8tor válasza Landon (#6201) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 VGA-m van. Nem tudom Whiteraven milyen időpontban nézte a terhelést, de én direkt akkor, amikor CPU és GPUk is fullon voltak terhelve.

Hozzáteszem, hogy nem fogyasztásmérővel (csak egy APC 1500VA Smart UPS-el) mértem a felvett teljesítményt.

CrossfireX az n+1 kártyára utal.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6203) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#6202) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Én is akkor mértem, az volt a max. fogyasztás amit jelzett a mérő. OCCT power supply tesztjében felment 1000w fölé is kicsivel.

Ja a CrossfireX a régi Crossfire utódja ahol még a 2 monitorkimenetet kellett összekötni és master meg slave kártyával működött.

(#6204) Landon válasza Whit3Rav3n (#6203) üzenetére


Landon
őstag

Kezdtek megijeszteni! :D Noha eddig nem volt semmi gondom de elképzelhető, hogy akkor még is kevés a 750W még így alaphelyzetben is nálam, egyes extrém esetek alatt csak persze...(pl OCCT PSU) Na majd ha hazaérek akkor nyomok neki én is egy OCCT Power supply test-et. Bár olyat én is néztem, hogy órákig hagytam menni Heaven-t plusz LinX-et ill Heaven-t és Prime-ot. LinX-nél nem sok minden terheli le jobban a CPU-t, Heaven meg gondolom azért rendesen terheli a GPU-kat... az OCCT PSU test egyébként terheli mind2 GPU-t? Eddig ezért nem gyötörtem a kártyákat se OCCT-vel se FurM-al mert az általános közvélemény az, hogy nem tesz valami jót egyik se a kártyáknak. :F

Még valami: elnézést előre is a tudatlanságomért, nem vagyok egy nagy "táp guru" de amennyire emlékszem több mérési értéket szoktak nézni. Az ami "nekünk számít" tehát amihez a tápunkat kell mérni, az az az érték amit a "falból" mértek?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6205) SzlobiG válasza radi8tor (#6195) üzenetére


SzlobiG
félisten

Milyen táppal?

(#6206) radi8tor válasza Landon (#6204) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A tápegység hálózati áramfelvétele nagyobb a gép által felvett teljesítménynél (12V, 5V, stb). Hogy mennyivel nagyobb: amennyivel rosszabb a PSU hatásfoka 1-nél.

SzlobiG: adatlapomon ottvan, de leírom ide is: Zalman ZM850-HP

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6207) tka


tka
tag

Csak azt akarom kérdezni,hogy indításnál felpörög a venti,valaki írta hogy vegyük le alapra a fordulatot,de nekem akkor is csinálja.Min lehetne még állítani?Ötlet esetleg thx

a női hülyeség határtalan

(#6208) SzlobiG válasza tka (#6207) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azzal semmit nem lehet csinálni én írtam, de arra gondoltam amikor betölti a wint és szabályozva van AB-vel akkor ne pörögjön fel.

Radi: Pedig kerestem az adatlapon.:D

(#6209) radi8tor válasza SzlobiG (#6208) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bocsi, sok cuccom van az asztalnál ;]

⭐ Stella

(#6210) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Szerintetek ez a keret a ventikkel együtt könnyen leszedhető?
[link]
Rá szeretnék tenni a bordára egy 12 centis ventit, esetleg kettőt. Hőfokkal nincs bajom, de ezek a 8-asok nem a leghalkabb fajtából vannak sajnos.

(#6211) Tiensin


Tiensin
csendes tag

Sziasztok!

VTX 6950 2gb-vel valakinek van tapaszalata? Hűtés/mod szempontjából? Egyálatalán a manapság kaphatóak még modolható változatok, vagy ezt majd ha kibontottam meglátom ?

Előre is kösz.

(#6212) leyo76


leyo76
senior tag

Sziasztok!

Ez megéri az árát? Olvastam tesztet, de sokra nem jutottam, azon kívül hogy sokat fogyaszt átlagot teljesít. Valakinek tapasztalata vele?

http://www.edigital.hu/Videokartya/Sapphire_HD6790_1GB_GDDR5_-_DirectX_11_PCIe_videokartya-p245683.html

(#6213) yakuza.tora válasza leyo76 (#6212) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ezt inkább a 6850/6870-es "Barts" topikban kellene megkérdezni. ;) Elvileg a 6850 kistesója...

Alléz Olympique de Marseille!

(#6214) Landon válasza radi8tor (#6206) üzenetére


Landon
őstag

Aha értem, tehát akkor Nálad a Zalman ZM850-HP-el ami 80+-os akkor ez kb annyit tesz, hogy kb +20%-al vesz föl több kakaót hálózatból? :F Elnézést ha nagy hülyeséget írtam... :B Egyszerűbb ha megkérdem inkább, hogy max terhelés alatt mennyit vesz fel a gép maga? :D Csak azért kérdem, hogy legyen mihez viszonyítanom a 750-es Corsair-el. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6215) t.imi


t.imi
addikt

Urak, tudja valaki, honnan lehetne megtudni az 5850-5870 / 6950-6970 GPU hűtők méretét? Pontosabban a felfogató csavarok luk átlóját.
Egy TT V320-t pakolnék a 6950/70-re, de nem tudom hogy rá lehet-e aplikálni.

(#6216) Roba


Roba
tag

Üdv!

Régebben írtam, hogy a kiszállított Asus DCU II-es vga-m cseréjét kértem a megrendelt Asus ref-ra a moddolhatóság miatt. Hardverkertől írták, hogy Asus nincs, azonban egy ref. Gigabyte félre van téve, ha kell nekem. 5000 huf-ot rá kellene fizetnem a DCU II-esre, na meg abban sem voltam biztos, hogy ez a darab még a moddolható szériából lett volna.

Kértem volna nézzék meg, hogy van-e rajta bioskapcsoló és csak akkor adják postára saját költségükön. Nem feltételezem róluk, de könnyen mondhatta volna bármelyik kereskedés, hogy nincs, hogy ne kelljen plusz kiszállítást fizetniük. Maradtam a DCU II-esnél, nekem nem ért meg plusz 5000 huf-ot a zajosabb, melegedő, de valószínűleg moddolható referencia.

A mag jól tuningolható, 900 mhz-en alapfeszen lefutott a 3DMark 11, van ebben még szufla. Az előző hozzászólásomnál ajánlott oldalon, a DCU II-es 1.15 V-on stabil volt a tesztekben 950 mhz-es magórajelen is, ami már 6970 sebesség.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#6217) yakuza.tora válasza t.imi (#6215) üzenetére


yakuza.tora
addikt

6970 - GPU furat: 53-53mm, átló 75mm

Alléz Olympique de Marseille!

(#6218) Pug


Pug
veterán

valamiért nem bírja a feszemelést a kártya :F

(#6219) t.imi válasza yakuza.tora (#6217) üzenetére


t.imi
addikt

Nagyon szépen köszönöm,igy már könyebb lesz :R

(#6220) Whit3Rav3n válasza Landon (#6214) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ja akkor annyival többet vesz fel, bár a hatásfok minden terhelésnél változik szóval nem igazán lehet kiszámolni. A 750-es Corsair nem lesz probléma 2 kártyának.

(#6221) yakuza.tora válasza t.imi (#6219) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nincs mit!
Ha kell még valami méret, akkor csak szólj! Jelenleg szét van kapva a kártya, úgyhogy bármit le tudok neked neked mérni... :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#6222) Landon válasza Whit3Rav3n (#6220) üzenetére


Landon
őstag

Tegnap megint rágoogle-ztam a témára és mindenhol ezt írják, hogy 750-es bőven viszi a 2 6970est CF-be sőt AMD az oldalán certified PSU-nak a 6970CF-hez még a TX650-est is írja ami azért mindentéren gyengébb a 750esnél.
Tudod csak hirtelen a nagy számok láttán megijedtem, hogy lehet hogy OCCT-s max terhelésnél esetleg előjöhet valami gebasz. :D De akkor ezek szerint nincs gond.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6223) yakuza.tora válasza Landon (#6222) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A táp esetében az, hogy 750W-os, azt jelenti, hogy annyit tud biztonságosan leadni. (természetesen korrekt, minőségi tápról beszélünk) A fogyasztásmérőkkel mért W mennyiség pedig azt mutatja, hogy mennyit ránt ki a táp a konnektorból. Ez az érték nem egyenlő a gép fogyasztásával, mert tartalmazza azt a veszteséget is, amit a táp "fogyaszt el" a gép fogyasztásának biztosítására.
Tehát egy példával: Ha a fogyasztásmérő 750W-ot mutat, és a táp 80%-os hatásfokú, akkor a gép fogyasztása 600W, a táp vesztesége 150W. (természetesen te a 750W-ot fizeted ki, hiszen annyit fogyasztottál el)
Egyébként nyugi, mert a Corsaired 12V-os ága nincs megosztva, így egyedül azon az ágon is le tud adni 744W-ot!!! Nem egyszerű dolog egy ilyen batárt megfektetni... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#6224) Landon válasza yakuza.tora (#6223) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm a kimerítő, részletes választ! :) Éreztem, hogy akkora gond nem lehet mert max terhelés alatt, viszonylag meleg időben sem kapcsolt feljebb a táp venti, sőt még annyira meleg levegőt sem fújt ki magából... Annak ellenére mindezt hogy a ház aljába van a táp és ugye közvetlen a szőnyegre fújja a meleg levegőt és mivel ugye a dögnehéz gép bele van "süllyedve" a szőnyegbe a meleg levegő gondolom eléggé meg is szorul a táp alatt. :D Gondolkoztam már, hogy megfordítom a tápot de egyenlőre semmi értelmét nem láttam. :D

Hogy egy kis ON is legyen: nem tudja valaki, hogy nem lehet a már vásárolt AMD termékekkel DiRT3 coupon-t igényelni? :DDD Lehet csak álmodtam de mintha pont itt olvastam volna hogy megint osztogatnak AMD kártyák mellé coupon-t. Gondoltam hátha lenne értelme kisírni egyet utólag is... :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6225) t.imi válasza yakuza.tora (#6221) üzenetére


t.imi
addikt

:R Köszi :R
A VRM v. milyen cumók hasonló helyen vannak ha nem tévedek, mint a 5850/5870 szérián?
Más hűteni való nincs rajta..vagy de?
A lukátló ua. mint az 5850-n szerencsére, v320 rámehet.

(#6226) yakuza.tora válasza t.imi (#6225) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Jelöld be, melyik méret érdekel! ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#6227) t.imi válasza yakuza.tora (#6226) üzenetére


t.imi
addikt

A kép tökéletes, sima bordákkal meg lehet hekkelni a vrm-t:K
Nem jelölgetek, köszi :R

(#6228) yakuza.tora válasza t.imi (#6227) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"sima bordákkal"?
Azért csak okosan! Terhelve rendesen melegszik ám a fesszab! Lehetőleg minél nagyobb felületű legyen és érje a ventik légáramlata. Ez pl egész korrekt megoldásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#6229) kasa85


kasa85
őstag

Egy jó tanács.
Akinek fent van a gépen a Cata 11.5b,és a The Witcher 2 vel játszik magyar felirattal az törölje le,és tegye fel a 11.5a mert a karakterek felett nem jelenik meg a karaterek neve,és amit dumálnak.
Ahogy vissza tettem a 11.5a ujjra tökéletesen megy.
Törlést telepítés szakszerű volt minden esetben!
A fentebb említett probléma HD6950 CF jelenkezet.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6230) Pietrosz válasza kasa85 (#6229) üzenetére


Pietrosz
addikt

Az újra lesz, nem ujjra. Bántja a szemem, sry :D

(#6231) yakuza.tora válasza Pietrosz (#6230) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Szememet, nem szemem! Lemaradt a tárgy ragja.
Bocsi, de magas labda volt. ;] :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#6232) kasa85 válasza Pietrosz (#6230) üzenetére


kasa85
őstag

THX :B

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6233) Pietrosz válasza yakuza.tora (#6231) üzenetére


Pietrosz
addikt

katt ;]

[ Szerkesztve ]

(#6234) yakuza.tora válasza Pietrosz (#6233) üzenetére


yakuza.tora
addikt

És azt mivel magyarázod, hogy megint nincs rajtad sapka? :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#6235) leyo76 válasza yakuza.tora (#6213) üzenetére


leyo76
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#6236) t.imi válasza yakuza.tora (#6228) üzenetére


t.imi
addikt

Simának a ramsütiket értettem.
A TT kb 5*5*25mm bordákat adott a v320-hoz, de 1 éve azzal megy az 5850 és tökéletes. 2db 12 cm venti tolja rá a szelet, lehet ezért is ekkora. A képen szereplő sokkal barátságosabban néz ki, ez igaz :K
Hol osztogatnak ilyeneket? :DDD

(#6237) t.imi


t.imi
addikt

Még egy kérdésem lenne :)
Nézegetem a teszteket, full hd-ban az 5870 / 6950 között alig van eltérés, néhol még jobb is a régi radeon, hiába van full szűrés, élsimitás. Az a + 1Gb megér ennyi pluszt összeget?
Várható késöbb olyan játék, amin érezhető lesz a + 1 Gb memória? Jó, ez nem volt túl okos kérdés. :B

(#6238) mpierre válasza t.imi (#6237) üzenetére


mpierre
veterán

Megyek megkérdem a varázsgömböm... :DDD

Már most is akad 1-2 játék, ami megkajál 1080-ban kimaxolva több, mint 1 GB vramot.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6239) Varázslóó válasza mpierre (#6238) üzenetére


Varázslóó
senior tag

pl Witcher 2 ;] Dirt 3 :K

Lassan jön a Rage ai szerintem Jócskán megeszi majd a 1.5GB vramot is! :Y

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6240) SzlobiG válasza Varázslóó (#6239) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dirt 3? Miért is?

[ Szerkesztve ]

(#6241) t.imi válasza mpierre (#6238) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönet, nekem csak se gömbböm van :O Általában 4x-4x szoktam belőni, néha többet egy fokkal.
Láttam, hogy 1-2 game 1.5g-t is bekajál fullon, hát igen. Ez a pro része a 6950-k.

(#6242) Whit3Rav3n válasza t.imi (#6237) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem csak a 1gb a különbség de tesszelálásban 2x olyan gyors a 6950 meg jóval kevésbé hajlamos fps droppolni szóval lényegesen kiegyensúlyozottabb kártya.

(#6243) t.imi válasza Whit3Rav3n (#6242) üzenetére


t.imi
addikt

Nem csak a 1gb a különbség de ....2x olyan gyors a 6950 meg jóval kevésbé hajlamos ....szóval lényegesen kiegyensúlyozottabb kártya.
Ebből ennyit értettem, de köszönöm, utána olvasok :R

(#6244) SkyS1gn válasza t.imi (#6243) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tesszelálást DX11alatt, méróprogramokban és játékokban láthatod, ebben erősebb a 6950es!
FPS dropp, nem ejti be az FPS-t mint ahogy 5870 szokta...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6245) kasa85


kasa85
őstag

Én is ugyanezen a véleményen vagyok,hogy sokkal folyamatosabb a kép mint akár egy HD5970el.
Egy darab HD6950 is jobban megéri mint egy HD5970 ami dropol mint az atom.
A HD5970 előtt meg volt két különböző HD5870 mivel az egyik megadta magát a másikat eladtam itt a ph,és azzal is ugyan az volt a helyzet.
Hiába a sok FPS a HD5970 el,ha egyszer hazavágja a játék élményt a mixeléses dolog jövés menés közben.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6246) Whit3Rav3n válasza kasa85 (#6245) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ja én is 5970 CF-ről váltottam.

(#6247) t.imi


t.imi
addikt

Köszönöm urak, közben én is megtaláltam :R Akkor nem molyolok az 5870-l, benevezek egy 6950-re.Ennek ill hasonló kariknak nem hagos teljes terhelésen a ventije? Sokat játszok este / éjjel és nem szeretem, ha szól a mama, hogy mi ez a zaj :B

(#6248) lala42 válasza yakuza.tora (#6226) üzenetére


lala42
őstag

Szerintem mérj le minden fontosabb méretet és tedd ki ide, vagy az 1. hsz.-t egészíts ki vele. Sokan megköszönnék. :R :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6249) t.imi


t.imi
addikt

Tudom hogy nem igaz, azért megkérdezem. Létezik, hogy a GTX 570 15-35% gyorsabb a 6950-nél és 10-30%-l a 6970-nél 1920*1080 felbontáson?

yakuza.tora, ez tényleg nagy ötlet. Hossz, magasság, luk átlók (ez már meg van) , stb :R

[ Szerkesztve ]

(#6250) SkyS1gn válasza t.imi (#6249) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nemnagyon, de ez játékfüggő!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.