Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6951) Pietrosz válasza kasa85 (#6926) üzenetére


Pietrosz
addikt

Használd ezt:[link]
Igy be lehet állítani, hogy az MSI AB késve induljon, és így nem akad össze a kakaliszttel.

(#6952) mpierre válasza Pietrosz (#6951) üzenetére


mpierre
veterán

Ez jó lehet... :R Nálam a trixx miatt csinál furcsákat a kataliszt. Visszaraktam a trixxet, mert idle 65°C-ig engedte a vga-t a gyári ventivezérlés. :W

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6953) kinghaxor válasza DjDanee87 (#6945) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Samu winyóim vannak. Először egy 650-es volt. Azt raktam át a régiből az új gépbe ami az aláírásomba szerepel mikor összeraktam. Elkezdtem tesztelgetni és előjöttek ezek a hibák. Folyamatos fps-droppok, mikrolagg, másodpercenkénti beakadások stb. Na akkor vettem egy Samsung Spinpoint F3-at mert én is a winyó-ra tippeltem elsőre, de semmit nem oldott meg. A jelenség megmaradt. Így meg aztán semmi örömöt nem okoz a gép csak ideges leszek, hogy a 200+ ért vásárolt gépen nem tudok rendesen játszani.

(#6954) SkyS1gn válasza XaraX (#6949) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Van akinek nem felnőtt szülei vannak? Grat!
Én nem akartam semmit szítani, ti kezdtétek.. erről ennyit!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6955) SkyS1gn válasza Pietrosz (#6951) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez jóljöhet! Köszi! :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6956) DjDanee87 válasza kinghaxor (#6953) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ok, csak egy tipp volt. Akkor nálad valami más gond van sajnos.

(#6957) XaraX válasza kinghaxor (#6953) üzenetére


XaraX
addikt

Lapod B3 már?
Egyébként pont a Samsung winyokkal van baja az SB vezérlőnek, mindjárt megkeresem neked.
Meg is van:[link]
(#6954) Cris99
Sejtettem, hogy nem érted, lehet, jobb is így.
Ezt így is lehet, pontosabban így kellene.

[ Szerkesztve ]

(#6958) XaraX


XaraX
addikt

Melyik hűtő jobb választás egyébként 6950-re:
Thermalright Shaman vagy
Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus?

(#6959) kinghaxor válasza XaraX (#6957) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Igen B3. 2 hónapja vettem. Ez a winyós dolog pedig adott egy újabb halvány reménysugarat. Hátha ez megoldja. Köszi.

(#6960) Pug válasza XaraX (#6958) üzenetére


Pug
veterán

Én csak a Shamanról tudok nyilatkozni, hangtalan és hűs, ha minden igaz akkor az Xtreme Plus kicsit hangosabb a 3 ventilátor miatt, azonban kevesebb slot-ot foglal el a kártya alatt :K

(#6961) XaraX válasza Pug (#6960) üzenetére


XaraX
addikt

:R
Pont a hang érdekel és a hatékonyság.
Nekem mindegy, mekkora helyet foglal.

(#6962) Pug válasza XaraX (#6961) üzenetére


Pug
veterán

Hát ha mérete nem gond, akkor a Shaman kifejezetten jó választás :K

[ Szerkesztve ]

(#6963) kasa85 válasza Pietrosz (#6951) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi :R
Akkora nem gond végül is,mert egy két kattintás maximum 5sec és megoldottam addig meg tölt mást a gép be ezalatt.
Végül is nem e miatt voltam pipa oda fent,hanem a mikrolagok,és a sok kínszenvedések miatt,mert már a második komplet 775 konfigommal ugyan ezt csinálja.
Olvastam,hogy nem biztos hogy mikro akadások,hanem okozhat Imputlag is ugyanolyan hibákat,mint maga a mikrolag.
Ha az egér,proci,ram,monitor imputlagját bele számítjuk,és össze adjuk akkor elképzelhető hogy bele esik abba a tartományba amit az emberi agy,és szem fel tud dolgozni,és az lehet ennyire zavara.
Jelensége meg megszalad a pálya egy pillanatra,vagy fordulás és futás közben a karakterrel meg megakadhat pár másodpercenként egy mikroszekundumra,de van mikor majdnem egy sec ez az eltérés ami örökké valóságnak tűnik arról nem is beszélve,hogy van egy két retek gamma ami nem,hogy egy,vagy fél perenként csinálná,hanem ciklusosan 5sec enként.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6964) kasa85 válasza Cybertrone (#6932) üzenetére


kasa85
őstag

Hát igen pont emiatt várok,hogy a következőbe kiforrottabb legyen ez az átalakítós dolog,és nagyobb legyen benne a videó memória,és textúrázó egységek száma DX11 támogatással,és mindjárt jobb lesz a helyzet minden téren főleg a portok után minekünk is jut belőle,mert nem DX9 ből csinállnak egy fosportot pc-re kamu át írt DX11 es támogatással.
Ahol meg jelen is van alig észlelhető egy két repedés,és ki ugró dolog édes kevés.
Lassan 3év telt el a DX11 megjelenése óta,és azóta sem volt változás arról nem is beszélve,hogy ritka mint a Fehér Holló,mint az Nvidiánál a fizikszes játék,persze abból lemerem fogadni valamivel több van :(((

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6965) Silverss válasza kasa85 (#6933) üzenetére


Silverss
aktív tag

1. A legtöbb konzol támogatja a billentyűzetet, XBOX pedig Querty Joy-al is rendelkezik.
2. Ez itt a 6950/70 topik, ha ezt a beszélgetést folytatni akarjátok át kell mennetek másik fórumba.
3. Jobb ha nem az admin veszi észre.

(#6966) kasa85 válasza Silverss (#6965) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi. :R
Off felőlem vége.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6967) Landon


Landon
őstag

Witcher2-zik itt még valaki? :) Most kipróbáltam kíváncsiság kedvéért de nekem 11.6 +CAP1 semmit sem segített.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6968) kris75


kris75
aktív tag

Hello!
E két vga között mi a különbség:

Sapphire Radeon HD6950 FleX 2048MB PCIe (11188-04-40G)

Sapphire Radeon HD6950 2048MB PCIe (11188-00)

Krs :R

[ Szerkesztve ]

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#6969) radi8tor válasza kris75 (#6968) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A FleX újabb, olcsóbb. (asszem azt jelenti a FleX)

⭐ Stella

(#6970) Pietrosz válasza kris75 (#6968) üzenetére


Pietrosz
addikt

Itt le van írva: [link]

(#6971) XaraX válasza kris75 (#6968) üzenetére


XaraX
addikt

Más a hűtő rajta, keress rá.

(#6972) kasa85 válasza Landon (#6967) üzenetére


kasa85
őstag

Én igen mi vele a gond :F

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6973) kasa85 válasza Landon (#6967) üzenetére


kasa85
őstag

Ha gond van telepítés törlés terén a The Witcher 2 vel privibe dobd be léci hátha tudok segíteni,mert egy jó pár dologra találtam megoldást és talán tudok segíteni.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6974) Drizzt válasza kris75 (#6968) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Találsz itt mindkettőről tesztet...

I am having fun staying poor.

(#6975) Landon válasza kasa85 (#6973) üzenetére


Landon
őstag

Csak az új catalyst és a CAP1 miatt kérdeztem, hogy másoknak segített e bármit is mert nálam semmit. Ugyan annyira fosul megy a játék

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6976) DjDanee87 válasza Landon (#6975) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nekem nincs meg a játék csak rákerestem neten. Elvileg van egy 1.1es patch ami:

"Performance improvements: approximately 5% to 30% better framerate and faster game loading for many users, depending on their individual systems and game versions. Owners of retail versions can expect the biggest improvements."

Fel van ez nálad téve?

(#6977) Landon válasza DjDanee87 (#6976) üzenetére


Landon
őstag

Persze, már az 1.2-es is de mindegy nem olyan fontos, nem akarom itt boncolgatni nagyon a dolgot csak azt hittem van esetleg még aki 'foglalkozik' a Witcher2-vel. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6978) mpierre válasza mpierre (#6883) üzenetére


mpierre
veterán

Revidiálnom kell az álláspontomat. Nem a trixx volt a bűnös, hanem a rivatuner, amit a 9800GT miatt tettem fel, hogy annak tudjak ventiszabályzást készíteni... :B

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6979) radi8tor válasza kris75 (#6968) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

FleX-el tudsz 3 monitort rákötni DVI csatlakozóval vagy 5-öt is akár (átalakítóval)
Másikon csak 2 DVI csatlakozó van + 3 másik.

⭐ Stella

(#6980) kasa85 válasza Landon (#6967) üzenetére


kasa85
őstag

Ezzel én is így vagyok néha mintha mikriolagolna,de az akkor tűnik fel jobban ha 11.6nál régebbi drivert raksz föl.
Persze nagy ritkán most is csinálja,de az azért van mert menet közben tölti be a pályákat,és emiatt hirtelen megáll.
Nálad mekkora a terhelés % ban két kártyán MSI A szerint.
Játszok vele egy fél órát,és akkor sem megy a magonkénti ki használtság 60% fölé ami érdekes :(((
Ha minden csúszkát feltoltál érdemes a "Legjobb mintavétel" nevezetű kapcsolót ki kapcsolni,mert nincs az a kártya amin élvezetes játékmenetet produkálna.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6981) Landon válasza kasa85 (#6980) üzenetére


Landon
őstag

Nah, az az amivel próbálkoztam idáig! :D Mármint, arra a Cata-ra/patch-re/CAP-re vártam eddig amellyel bírja az uber sampling-et. De akkor ezekszerint nincs még kártya se amely bírja, remek. Imádom a Path Engine-t... Azért lesz a microstutter is... Pont mint anno Metro-nál.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6982) DjDanee87 válasza Landon (#6981) üzenetére


DjDanee87
addikt

Továbbra sincs meg a játék, de egy HD 6990 vagy akár Crossfireben sem lenne elég neki ?

(#6983) Fail3D!


Fail3D!
addikt

nagy segitseg kerne lattam mar tesztet de felhasznaloi tapasztalat aapjan a 8x cf es 16 cf kozott van akkora kulonbseg hogy 9k val tobbet dobjak ki a lapra? mert a apban is cask annyi a kulonbseg hogy 16 ill 8x os...

(#6984) radi8tor válasza Fail3D! (#6983) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincsen.
Mikor PCIe 8x-ba tettem a hangkártyát, akkor levitte a 2 VGA sebességét 8x-ra. Semmi sebesség csökkenést nem tapasztaltam.
De vettem egy PCIe 1x szalagkábelt, így most ismét 16x mennek a VGA-k és a hangkártya ott csücsül az egyik VGAn ;]

⭐ Stella

(#6985) kasa85 válasza Landon (#6981) üzenetére


kasa85
őstag

Gpu ki használtságod mennyi magonként léci nézd meg az MSI Afetrbuner al CF ben.
Sajnos sem a CF,és sem az SLI nem képes az űberfost elvinni normálás fps el.
Szerintem az már nem a kari sara hanem a procié,de talán majd lesz patch amiben javítani fogják,mert az durva. :(((

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6986) BeLucZ válasza kasa85 (#6985) üzenetére


BeLucZ
addikt

Rossz nézni ennyi szenvedést, de komolyan :) Szerezz be egy 580ast miután eladtak a radeonokat azt nincs több szarság

(#6987) Fail3D! válasza BeLucZ (#6986) üzenetére


Fail3D!
addikt

45k erdekel a vid kari!:)

(#6988) kris75 válasza Fail3D! (#6987) üzenetére


kris75
aktív tag

Köszönöm Mindenkinek! :R :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#6989) SzlobiG válasza BeLucZ (#6986) üzenetére


SzlobiG
félisten

Érdekes nálam semmi probléma nincs(ccc-el is idén még egyszer nem volt bajom), használom a kártyákat nem szarakodok velük...:U

Főleg most Crysis 2 multi veszettül hasít. :K Fear 3, Dungeon Siege 3, egyikkel sincs bajom.

De kasa kollégának én is azt ajánlom térjen át a zöld oldalra.

(#6990) mpierre válasza kris75 (#6988) üzenetére


mpierre
veterán

Jáj. Ilyen, melyik karihoz jár? :DDD

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6991) DjDanee87 válasza kris75 (#6988) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ez mi akar lenni?

Amúgy nekem 11.5el és azelőtt voltak gondok, de 11.6 óta semmi. Akkor olyat csinált, hogy "beragadt" a VGA memory és core clockja 500 és 600 Mhz-re, de 11.6 óta nem csinál ilyet.

(#6992) Tirexi válasza SzlobiG (#6989) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor itt az ideje tesztelni a Crysis 2-t mert megérkezett hozzá a DX11 patch és működik is. :K
Készüljetek arra, hogy 3Ghz-es i5-el meg egy 6870-el max-on 1920-ba 25FPS-nél nem kaptok többet. :Y
Ehhez lehet viszonyítani.

(#6993) BeLucZ válasza Tirexi (#6992) üzenetére


BeLucZ
addikt

Hát akkor egy GTX 580al sem fog többet kapni 40 fpsnél ami elég sovány :(

(#6994) Cybertrone válasza BeLucZ (#6993) üzenetére


Cybertrone
veterán

6870 nem egy az 580-al... ott azért van bő 40-50% :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6995) Fail3D! válasza kris75 (#6988) üzenetére


Fail3D!
addikt

:)hmm ha ezt a not is megkapom 1 orara akkor 50k is hajlando vagyok megfizetni:)

(#6996) Fail3D! válasza Tirexi (#6992) üzenetére


Fail3D!
addikt

hmm nem 6970-l?:) amugy de banom hogy eladtam az amd-m most kiprobalhattam volna milyen kulonbseg van az i5 es az amd kozott es legalabb nem lutriznek hogy tenyleg megeri e a valtast

(#6997) Tirexi válasza Fail3D! (#6996) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem. 6870-em van. :)

(#6998) Whit3Rav3n válasza Tirexi (#6992) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Szarul megy, de leginkább azért mert DX11 meg Texture Pack-el bőven 1gb vram fölött fogyaszt, viszont itt a topikban a 2gb-os kártya tulajdonosoknak ez nem lesz probléma.

(#6999) Fail3D! válasza Whit3Rav3n (#6998) üzenetére


Fail3D!
addikt

ez jo hir:) mondjuk vizsgaaim vannak meg 3 24 ben dolgozom most 1 heten belul de majd olvasgatom kinel mijot ki:) viszont amd 965 be procis jelentkezoket keresek akikkel osszehasonlithatom az i5-t hogy lassam lassa mennyire eri meg valtani v sem.

(#7000) Tirexi válasza Whit3Rav3n (#6998) üzenetére


Tirexi
addikt

Ok csak gondoltam szólok. :)
Am hamarosan én is csatlakozok az itteni topic VGA-ival rendelkezők táborához. :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.