Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6701) radi8tor válasza kasa85 (#6700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is miután kivettem a pipát világoskék lett, de visszamentem az asztal testreszabása részhez és be tudtam állítani a klasszikus Windows stílust rajta.

Most kipróbáltam és a kontrasztos feketét is engedi.

⭐ Stella

(#6702) Hajdi válasza kasa85 (#6697) üzenetére


Hajdi
senior tag

Kipróbáltam és nekem szinte semmit nem változott. (0.3fps+) Kép :O

"The Man Who Sold the World"

(#6703) kasa85 válasza radi8tor (#6701) üzenetére


kasa85
őstag

:R Köszi.
Pont azzal szenvedek van vagy 1000beállítás,ha az egyik színt átállítom akkor a menüben a betű is ugyanolyan színű lesz míg meg nem változtatom.
A Vezérlőpultban csak néztem egy nagyot,mikor minden fekete lett még a betűk is,és egybe olvadtak :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6704) kasa85 válasza Hajdi (#6702) üzenetére


kasa85
őstag

A lényeg az átlag FPS em volt ami cirka +5fps hozott 35helyet kaptam 40et ami jó,mert amióta megvan azóta soha sem volt 35fps felett.
A max fps lehetett egy bug is,mert átlagban a beállításom előtt úgy 70-80fps között kaptam.
Jelenleg a legújabb Drivereket használom.
11.6+ 11.6Cap 1 profil.
Háttérben ne futtasd az MSI A mert az is okozhat lagokat,így a maximum fps jobb lesz,és főleg a minimum is,mert elő fordult ha ment a hátérben le esett akár 3-4fps re is hirtelen.
Nem tudom milyen lapod van,de nem kizárt hogy 8x8 PCI E foglalatod miatt kaptál kevesebbet.
Bár a jó esetben is max 2-3% + lenne a 16x16 PCI E foglalat javára :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6705) Fail3D! válasza kasa85 (#6697) üzenetére


Fail3D!
addikt

ne ertsd felére de nalad valmi tuti nem stimmel nekem volt 1 kartyaval max fps 70 kb min fps 17.7 az atlag 33.x es kb 850 kaptam... ahoz kepest ez 2 kartyaval nem nagy szam.

(#6706) Hajdi


Hajdi
senior tag

Csak egy kártyás a rendszerem. Az átlag fps-em csupán azért annyi, mert a legutolsó játszadozásomkor (Arma2 Reinf...) kilőttem a Catalystban pár dolgot. Az aftert pedig sajna nem kapcsolhatom ki, mert nagyon melegszik a 3. dióda, muszáj felpörgetnem a ventit. :(

"The Man Who Sold the World"

(#6707) kasa85


kasa85
őstag

MSIAfterburner210 kikapcsoltam most ilyen lett.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6708) kasa85 válasza Fail3D! (#6705) üzenetére


kasa85
őstag

Nem is e pénisz növelés miatt raktam ide a teszteket,hanem a fentebb felsorolt dolgok miatt. :U
A röcögések miatt esett az FPS értékeim is a béka segge alá,most meg azért egészen tűrhető értéket kaptam a profilomban látható rendszeremnél.
Bár a profilodat nézve nem tudok összehasonlítani a konfigommal,mert régebbi rendszered van bebiggyesztve. :F :U
Amúgy nem értettem félre,de a videó megosztó oldalakon sem látok nagyobb különbségeket. :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6709) Fail3D! válasza kasa85 (#6708) üzenetére


Fail3D!
addikt

de ha jol lattam a masik kolleganak hasonlo rendszere van mint nekem es o 1 kartyaval 1xxx pontot csinalt amugy phenom 965 4 giga ram

(#6710) kasa85 válasza Fail3D! (#6709) üzenetére


kasa85
őstag

Mindent rá maxoltáll,mert nézek teszteket mindenfele,és nem látom ahol nagy lenne az eltérés :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6711) Fail3D! válasza kasa85 (#6710) üzenetére


Fail3D!
addikt

16x 8x ra allitottam szoval ezen valtoztattam 1edul

(#6712) ZolikaE46 válasza Fail3D! (#6711) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Hi all kicsit rég jártam erre és gondoltam rákérdeznék valamire. Mégpedig érdeklődnék, hogy lett e valami megoldás már hűtővételre ami nagyon jónak bizonyul és nem kell faragni. Mint pl.: az AC Extreme, de azt tudjuk, hogy vrm hűtésbe az elég karcsú.

(#6713) Fail3D! válasza ZolikaE46 (#6712) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat ilyen temaban nemvagyok otthon mert 10-20k kolteni pluszba es szerelni meg egy ilyen kartyan mar nincs kedvem, se penzem:) de van mar eredmeny pug kollega emlkeim szerint mar csinalt valami ilyesfajta szerelst:) v veszel CU II kartyat es megoldva a problema:)

(#6714) ZolikaE46 válasza Fail3D! (#6713) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Az nem moddolható tudod... akkor marad ez melegen, lassan úgy is elavult lesz....

(#6715) Fail3D! válasza ZolikaE46 (#6714) üzenetére


Fail3D!
addikt

hidd el a moddolhatosag talan jelent 2-3%-t.... ezt is fellehet rantani meg jobban is talan mint azt... es nem kell feszt se emelni... szoval ez a moddolas epenisz felig meddig.

(#6716) radi8tor válasza Fail3D! (#6715) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont az kell neki ;] :P

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6717) ProEvoFan válasza kasa85 (#6696) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Kipróbáltam Dirt 3 alatt.De én leszedtem minden pipát.3-5%-ot javult a minimum és az átlag fps.

(#6718) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Ahogy ígértem, 6970/6950 tulajok előnyben! ;)
Eladó egy AC Xtreme Plus + 8db VRM borda. Nem szeretném szétoffolni a topikot, ezért akit érdekel, kérem priviben jelezzen! (az ár együtt 13K)
:R

Alléz Olympique de Marseille!

(#6719) shteer válasza yakuza.tora (#6718) üzenetére


shteer
titán

hol a hirdetés? megyek offolni :D

..szerintem jónak tűnik

(#6720) yakuza.tora válasza shteer (#6719) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ezért vannak előnyben a 6950/6970 topiklakók, mert kaptak két nap egérutat. Csak csütörtökön fogom meghirdetni az aprón. ;)
Mellesleg ne reklamálj, mert Koolance átfolyásmérő hirdetésednek csak jót tett a beírogatásom. Ahogy látom, ketten is rákattantak... ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#6721) Bati0501 válasza ZolikaE46 (#6714) üzenetére


Bati0501
őstag

Lassan elavult? :Y Azért azt nem hiszem,vagy csak én vagyok "maradi"?Bár ezt azért kétlem...

(#6722) shteer válasza yakuza.tora (#6720) üzenetére


shteer
titán

majd ha fizet vki akkor már én is azt mondom :))

..szerintem jónak tűnik

(#6723) Sontir Fel válasza kasa85 (#6710) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nyomj egy olyat kérlek, ha nem fáradság, hogy mindent alapon hagysz, kivéve a két szűrőt és azokat tolod fel 8ra és 16ra.

(#6706) Hajdi: elsőre azt hittem default beállításokkal érted el, mert nagyon szép eredmény.

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6724) kasa85 válasza Sontir Fel (#6723) üzenetére


kasa85
őstag

Hali.
Csináltam egy gyors tesztet.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6725) Cybertrone válasza kasa85 (#6724) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az szép... mennyin mentek a akrik? :Y :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6726) Pug válasza ZolikaE46 (#6712) üzenetére


Pug
veterán

A Shamannal semmit sem kell farigcsálni és pokoli jól hűt, némán, mondjuk ára is van.... :K

(#6727) radi8tor válasza kasa85 (#6724) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehetne jobb is ;]
Igaz, ez még a 2.1-es Heaven-el készült.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6728) kasa85 válasza Cybertrone (#6725) üzenetére


kasa85
őstag

Jelenleg alap órajeleken járatom.
Gpu:800MHZ
Mem C:1250
A Katában max 840/1325 ig engedi húzni.
A Power Control settungs-et nem használom,mert nem tudom igazán mire való :F
Valami olyasmit olvastam itt a ph,hogy ha +20% ot adok neki,akkor 3D ben nem veszi vissza az órajeleket.
Télen majd kiteszem a hóra,és jöhet a tuning ha meglesz a Koraj 2600k rendszerem.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6729) Cybertrone válasza radi8tor (#6727) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ne báncsad... szép eredmény az így is... nekem a stock órajeles 580-ak csináltak ennyit, és ő szépen beérte őket! Bár azt tegyük hozzá hogy minden beállítás ugyan az kivéve hogy a tesst én extremre raktam ;] ;] ;] :K
Am a 2.1 nem 2.5 :P

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6730) radi8tor válasza Cybertrone (#6729) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hol volt még januárban 2.5-ös Heaven :)

⭐ Stella

(#6731) kasa85 válasza radi8tor (#6727) üzenetére


kasa85
őstag

:Y :R
Szépen meg rántottad a kártyákat nálam biztos füstölnének a Sata kábelek amelyek a kártya alatt helyezkednek el. :DD
Nem merem meg húzni mivel így is rajta van a Déli Chipseten a kártyák,és szegényt fel fűti +50C fok körülire.
MSI A használok elég durván visított a két kártya a teszt alatt ami 70C fok közelében tartott maximumon.
+70Fok fölött már automatikusan +60% fölött járnak a ventik. :))
Lehet teli fújom a gépet poroltóval,és szigetelő habbal,hogy ne jöjjön belőle ki a hajszárító effektus :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6732) Cybertrone válasza radi8tor (#6730) üzenetére


Cybertrone
veterán

Most már van... pls egy gyorstesztet minden fullon tess extremen ;] ;] ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6733) Whit3Rav3n válasza kasa85 (#6731) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

50 fok az semmi a southbridge-en, nekem 70 fok fölött ment. :D

(#6734) kasa85 válasza kasa85 (#6731) üzenetére


kasa85
őstag

JA igen a minimum fps 25 lett volna ha nem ugrik meg a York rendszerem miatt a számláló.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6735) radi8tor válasza kasa85 (#6734) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Le kell futtatni normál módban kétszer a tesztet, utána benchmarkolni. Akkor magasabb lesz a minimum FPS.

Cybertrone: Meló van éjfélig, utána meg alvás. Holnap megejthetem a tesztet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6736) kasa85 válasza Whit3Rav3n (#6733) üzenetére


kasa85
őstag

:Y
Nekem északi volt terhelés néllkűl annyi.
Nemrég fél liter körömlak lemosóval le tisztítottam a betonra száradt pasztát,és átkentem MX3 mal.
Az északira dobra egy kis ventit,Biosban be hangoltam az Északit 1.5v ról 1.43ra,Délit úgyszintén,és nyerem -30C fokot.
Majdnem vissza dobtam a lapot,mert azt gondoltam Chipset,vagy szenzor hibás.
A jó öreg Gigabyte EP45DS lapomon akárhogyan terheltem fele akkora hűtővel sem ment 43C fok fölé 30fokos szobában nyáron :(

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6737) Cybertrone válasza radi8tor (#6735) üzenetére


Cybertrone
veterán

Megtisztelsz! :C :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6738) SkyS1gn válasza kasa85 (#6736) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, az a +20% mindenképp kell moddolt 6950esnek? Mert ha nem akkor leveszem hátha nem melegszik annyira, vagy tulajdonképpen mit is csinál az?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6739) kasa85 válasza radi8tor (#6735) üzenetére


kasa85
őstag

2.5 állítólag jobban ki foglya használni a koraj procidat.
Szerintem a jó öreg York procival nem rossz eredmény minden önteltség nélkül mondom :))
Remélem sikerül egy 2600k procira szert tennem,és meg ejtem a tesztet 4200MHZ en,hátha jobb lesz Alapon.
Sajnos a Q9550 procimamat csak 3750MHZ en tudom járatni,mivel nagyon kéri a fesz emelést,és így is a megengedett határ érték közelében járok.
Max 60C fokos MX2 paszta + Mungen 2 hűtő.
Bios CPu voltage:1.4V valós,és mért fesz 1.36V.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6740) SkyS1gn válasza kasa85 (#6739) üzenetére


SkyS1gn
félisten

4200-t simán kihozol majd belőle!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6741) radi8tor válasza kasa85 (#6739) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én mostanában alapon járatom a procit. Szerintem az a pár FPS nem túl nagy cucc. (3600 vs 4000 MHz) Jobban nem húzom léghűtéssel. Így legalább megáll 60 fokon több órányi Milkyway alatt is.

⭐ Stella

(#6742) Pietrosz válasza SkyS1gn (#6738) üzenetére


Pietrosz
addikt

Kitolja a TDP limitet. De játék alatt általában felesleges, benchmarkoknál számít igazán.
Monitorozd játék alatt az órajeleket, és ha visszaveszi, akkor emeld a powertune-t addig, amikor már nem veszi vissza.

(#6743) kasa85 válasza SkyS1gn (#6738) üzenetére


kasa85
őstag

Én sem tudom 100% osra elméletileg nem engedi ugrálni az órajeleket ha terhelve van a kártya.
Nem lesz melegebb tőle csak stabilabb lesz az órajel 3D alatt ami úgy is meg izzasztja a kártyádat.
Én nem használóm,mert nem vettem észre semmit ha be van kapcsolva vagy nincs.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6744) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#6729) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Persze a 6950 CF fele annyiba is kerül majdnem mint a gtx 580 SLI, ahhoz képest nem is rossz. Még 3 6950 is olcsóbb mint 2 gtx 580 ami ellen nincs esélye az sli-nek.

(#6745) kasa85 válasza SkyS1gn (#6740) üzenetére


kasa85
őstag

Láttam pár elvetemültet aki 5GHZ en tolta téglahűtéssel :Y
Ha arra gondolok mit meg kell szenvednem a mostanival,hogy tudjam járatni 4GHZ en.
Hihetetlen eredmények,és lazán meg éri az árát ha 4GHZ főlé bőven tudok majd menni.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6746) SkyS1gn válasza Pietrosz (#6742) üzenetére


SkyS1gn
félisten

3D alatt visszaveszi? :Y
Azt tudom hogy 2d módban igen, de ha játszok akkor minek venné vissza?
Kipróbálom!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6747) SkyS1gn válasza kasa85 (#6745) üzenetére


SkyS1gn
félisten

én a 4,5-öt egy "kis" hyper tx3-at tolom, max fok kb 60C xDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6748) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#6747) üzenetére


SkyS1gn
félisten

szerk: jókezek a sandy-k, én core 2 duóról váltottam.. ideje volt:D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6749) kasa85 válasza radi8tor (#6741) üzenetére


kasa85
őstag

Szerintem bőven elég az a tuning.
Sajnos a York miatt kevesebb a minimum fps em játékokban,és a maximum,de az átlag pár fps ben megegyezik a korajéval.
Állítólag a Mikrolag is megszűnik majd,ha cserélek rendszert mert van egy két kolega akinek ugyan az a procija,és a lapok tudása is megegyező és röcögnek a játékok.
Tegnapelőtt a Metro 2033 al játszottam átlag 50FPS en mindennel kimaxolva,és még is szaggatott hiába mutatott a FRAPS 50FPS :(( :(((
Game Booster 70-80% ban javít ezen amivel az Ablak kezelőt le tudom tiltani játékok alatt,és kényelmes is.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6750) Hajdi válasza SkyS1gn (#6738) üzenetére


Hajdi
senior tag

Én most csak egy picikét húzom, mert sajnos 12fok eltéréssel megy a 3. dióda. Még nem néztem bele miért. Jelenleg 840@1325-ön 1v-on ketyeg (Kép). Bár jó lenne tudni mások mennyire tudták alulfeszelni :S:)

"The Man Who Sold the World"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.