Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6401) Wukiwo válasza Lethal Gene (#6399) üzenetére


Wukiwo
senior tag

értem én de nekem nem asus van :U
igazából xfx tulajok erősíthetnének meg a hitemben ,hogy ezek a hőmérsékletek rendben vannak..
Illetve a max. fesz is érdekelne

(#6402) Lethal Gene válasza radi8tor (#6400) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

jaja, nekem is furcsák ezek a 90 fokok, amik ezeknél a kártyáknál repkednek, mint normális értékek... kiváncsi leszek, hogy a TT Element S házamban hogy fogja érezni magát...van benne fent és oldalt 2db 23cm venti, elől 2db 12cm venti, hátul 1db 12cm venti.

van benne egy 4GHz re húzott E8500, ami fullra járatva olyan 45 fokosra megy fel, a rendszer hőmérséklet 37-42 fok szokott lenni, és ami vicces, hogy tök halk az egész rendszer! emiatt is veszem majd én is a leghalkabb 6950-est.

(#6403) Lethal Gene válasza Wukiwo (#6401) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

milyen hűtős? tégla, vagy újabb?

(#6404) Wukiwo válasza Lethal Gene (#6403) üzenetére


Wukiwo
senior tag

(#6405) Lethal Gene válasza Wukiwo (#6404) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Ezt sajnos nem ismerem.... :(

Itt van a ASUS tesztje, a hőmérsékletes rész, a köv oldalon a zajszint mérés...

elég meggyőző...

(#6406) radi8tor válasza Lethal Gene (#6402) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a 90 fok a furcsa. Felveszed 50%-ra a venti fordulatot és máris 60 fok körül normalizálódik a helyzet.
Hanem az, hogy nem beszélnek arról mennyivel terheli meg a gépházat a VGA által termelt meleg, ami ezekkel a hűtőkkel nem távozik olyan hatékonyan, mint a ref. hűtőkkel.

⭐ Stella

(#6407) Wukiwo válasza radi8tor (#6406) üzenetére


Wukiwo
senior tag

ez jogos..ref. 5870-em tolta ki a hőt és ezt hiányolom most!

kis 11 laza tuningal

(#6408) Rederik válasza Lethal Gene (#6405) üzenetére


Rederik
tag

Köszönöm a válaszokat.

Reméelm ez a szörnyetek hosszában is elfér az Elite 335-ös házamban...

(#6409) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Tehát még egyszer utoljára, csakhogy világos legyen:
1. veszek egy ilyen kártyát, ami már az új hűtésű:
[link]
2. ráflashelem a már módosított biost amit ez a srác írt,és úgy ahogy írja:
[link]
3. minden a régiben marad, de a letiltott shader egységek működnek.
Így van?
És mi van azzal, amit rengeteg helyen látok, hogy a letiltott shaderek fizikailag vannak lézerrel átvágva? akkor ez kamu?

[ Szerkesztve ]

(#6410) Varázslóó válasza powered (#6390) üzenetére


Varázslóó
senior tag

4éves kártyától 40fps körül azért nem mondanám kevésnek...

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6411) Varázslóó válasza Pietrosz (#6396) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Ha Moddoltad a saját biosát akkor a garit buktad... kivéve ha nem a kapcsolos modon moddoltad át...

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6412) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Apám több mint 70 ezer hozzászólás az sg fórumán, a szemem már szikrázik...

(#6413) SzlobiG válasza XIII Ramses (#6409) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha ilyet veszel nem lesz moddolható mert nem referencia.

(#6412) XIII Ramses: Legalább off-ba tetted volna.:(

(#6414) Stanchore válasza powered (#6377) üzenetére


Stanchore
senior tag

Megnéztem singleben is full hd-ban 850/1350-re emelve olyan 70-100 fps van, multiban ugyanezt 1440*900-as felbontáson tudja hozni. Most már azért elkezdtem érezni az 5770-hez képest a különbséget :DDD

Vajon ha Sandy-re váltanék 2500K procival és olyan 4-4,25 GHz-n hajtanám, lenne fps-ben jelentős különbség?

(Jelenleg: Q9550 @ 3,6 GHz)

[ Szerkesztve ]

Origin / Steam: Stanchore

(#6415) Wukiwo válasza Stanchore (#6414) üzenetére


Wukiwo
senior tag

ha gondolod este megnézem neked az említett beállításokkal

(#6416) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Az alábbi kártyákról tudna valaki egy "rangsort" felállítani? Melyiket lenne inkább érdemes megvenni? Figyelembe vége hogy mit lehet kihozni a kártyából (max teljesítmény, moddolhatóság), milyen jó a hűtés hatásfoka és az mennyire hangos?
Esetleg ha teszteket, összehasonlításokat is tudnátok linkelni, az nagyon jó lenne (sajna nem vagyok tisztában a külföldi oldalakkal).

ASUS EAH6950/2DI2S/2GD5 PCIE
ASUS EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5 PCIE
MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition/OC 2GB GDDR5 PCIE
GIGABYTE GV-R695D5-2GD-B HD6950 2GB GDDR5 PCIE
SAPPHIRE 11188-00-40R HD6950 2GB GDDR5 PCIE

Előre is köszi szépen!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#6417) Stanchore válasza Wukiwo (#6415) üzenetére


Stanchore
senior tag

Azt megköszönném, ha egy 15-20%-ot tudna emelni az átlag fps-en, már megérné váltani.

Origin / Steam: Stanchore

(#6418) XIII Ramses válasza SzlobiG (#6413) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Én nem a moddolhatóságról beszéltem, hanem arról amit többen említenek itt, de nem világos:
Először is Tökmindegy 6333-as hozzászólása miatt gondolom, hogy ezzel a bios editorral aktiválni lehet a nem refes kártyáknál is a shadereket.
Másodszor: Pietrosz a 6304-es hozzászólásában is írja, hogy megy a saját bios moddolásával a shaderek feloldása. Tökmindegy megint írja a 6306-os hozzászólásában
Az én 6324-es kérdésemre Powered a 6325-nél írja megint, hogy lehet.
Tökmindegy a 6328-as , meg a 6393-as hozzászólásnál linket is ír.
Erre én a 6409-nél kérdezem a lényeget.
Így akkor lehet vagy nem lehet? Azzal a már moddolt saját biosszal, ami az sg fórumából van linkelve...

Tehát nem 6950 ből akarok 6970-et moddolni, hanem ezt a saját moddolt bioszt rárakni a kék nyákos sapphire-ra.
Pietrosz: irtad a 6396-nál hogy egy powercolort sikerült feloldanod. Bios editorral csináltad, vagy a linkelt moddolt sapphire bioszt raktad rá?

Remélem teljesen érthető voltam...

[ Szerkesztve ]

(#6419) Pietrosz válasza Varázslóó (#6411) üzenetére


Pietrosz
addikt

Le van mentve az eredeti bios, bármikor visszarakhatom. +bios kapcsolóm is van, tehát nem hiszem, hogy gond lenne.

XIII Ramses:
volt itt belinkelve valahol egy script, ami a saját biosodból csinál moddolt biost. Mindent hagy alapon, csak a shadert emeli. Én ezzel csináltam. Szerintem bios editorral is megoldható, van is erre külön opció benne, de így egyszerűbb és gyorsabb.
Viszont én is csak azért mertem megpróbálni, mert van bios kapcsolóm. Ha nem lenne, nem próbáltam volna, mert ha mégse működne, akkor nehéz utána a halott karit visszaflashelni. Bár elvileg lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#6420) mpierre válasza XIII Ramses (#6418) üzenetére


mpierre
veterán

Elsőre én a kártya bios-át moddolnám a linkelt scripttel és azt írnám vissza a kártyára. Ugyanúgy 1536 shader lesz az eredmény... Persze lehet jó a már előre moddolt bios is.

Egy próbát megér.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6421) Varázslóó válasza Pietrosz (#6419) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Hát én ugytudom a kártya jegyzi ha az eredeti bios cserélve lett vagy frissitve...
Ezt 5870 nél mondták nekem , mert moddolva nagyobb feszt is elviselnek , de ugy gari ugrik :D egy 6950 el full HD ba sose lessz 100fps ed de még 80 sem :D max ha gamere lerakod és felbontást csökentesz :D

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6422) Tökmindegy válasza XIII Ramses (#6418) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Semmi sem 100% . Vagy ,vagy. Garantálni nem tudjuk,hogy neked sikerül e..Próba ,szerencse.
Sokaknak sikerült,és vannak akiknek nem. Ez benne van.
Ha tuti biztos akarsz lenni akkor venned kell egy 6970 est. Ott nincs ha.
Ha nincs rá pénzed,vagy sokallod az árát és szeretnéd a teljesítményét ,jön a moddolós,átírós változat,de az nem garancia a sikerre.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6423) XIII Ramses válasza Pietrosz (#6419) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Nekem nem lesz bios kapcsolóm, nem tudtam, hogy neked van, így már világos.
Én ezt az előre moddoltat akarnám rárakni.
Jó lenne az a link mert már nem tudom melyikre gondolsz.
Ha nem működne, akkor az eredeit biost egy pci-os videokártya segítségével tudom visszaflashelni. Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#6424) Pietrosz válasza Varázslóó (#6421) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nem is kell 100 fps, mivel szétesik vsync nélkül a legtöbb játék. Egyelőre Dirt3, Crysis 2 és CS : Source-al játszok, dirt3-ban megvan 8*AA-val minden maxon dx11-ben a 60 fps, Crysis 2-ben is, cs-ben meg sokszáz fps van, úgyhogy meg vagyok elégedve.

(#6425) Pietrosz válasza XIII Ramses (#6423) üzenetére


Pietrosz
addikt

Igen, arra gondolok.
Ez meg a feloldós script:[link]
Itt meg elég jól le van írva minden, ami kellhet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6426) XIII Ramses válasza Pietrosz (#6425) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Kösz rendes tag vagy! Majd beszámolok, ha ráveszem magam...

(#6427) haly válasza Varázslóó (#6421) üzenetére


haly
őstag

Cod4 óta nem kell 100+ fps sehova sem. Én pl bad company 2-zök, és nem akartam elhinni, hogy elég neki 60fps, amíg meg nem vettem. Cod4be állítottam 60fps-re, ott szörnyű volt, de bc2be is elég 60fps. Mostanába ilyen motorok vannak pc játékokra. Fene tudja, hogy ez a konzolportolás terjedése miatt van-e így, vagy fejődnek a gyártók, de ez tény. Manapság 60fps-el lehet játszani.

(#6428) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Srácok!
A Catalystban van olyan beállítási lehetőség, hogy ha a gpu elér egy bizonyos hőfokot, akkor lekapcsoljon, vagy riasszon? :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#6429) radi8tor válasza yakuza.tora (#6428) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nincs ilyen opció benne.

⭐ Stella

(#6430) Tökmindegy válasza yakuza.tora (#6428) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Szerintem sincs. Magában a kártyában van védelem szvsz,Vagy netán az alaplapban?
Mi a baj?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6431) yakuza.tora válasza radi8tor (#6429) üzenetére


yakuza.tora
addikt

És valamilyen más progival nem állítható be riasztás?

Alléz Olympique de Marseille!

(#6432) SzlobiG válasza yakuza.tora (#6431) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem hinném, hogy létezik ilyen csak a gyári védelem érhető el, de azzal mi a baj?

(#6433) mpierre válasza yakuza.tora (#6431) üzenetére


mpierre
veterán

Ha jól emlékszem az att-ben van ilyen funkció... (Lehet, hogy csak vizuálisan villogott valami rajta, vagy osd-re kiírta a hőfokokat... :F ) Azt nem tudom, hogy a 6900 sorozatot támogatja-e már az att.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6434) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Azért kérdezem, mert nem világos, hogy ha játék közben leáll a vízhűtés szivattyúja, akkor mi van? Szénné ég a kártya, vagy azért van valami biztonsági cucc, ami lekapcsolja?

Alléz Olympique de Marseille!

(#6435) SzlobiG válasza yakuza.tora (#6434) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ahogy fentebb írták van benne védelem asszem 120 fok felett kapcsolja le, de ha ennyire para van akkor venni kell egy áramlás mérőt azt az sikít ha megáll a pumpa.:)

(#6436) radi8tor válasza SzlobiG (#6435) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy bekapcsolja a tartalék pumpát :Y ;]

⭐ Stella

(#6437) yakuza.tora válasza SzlobiG (#6435) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Lehet, hogy ez lesz a vége... ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#6438) SzlobiG válasza yakuza.tora (#6437) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem amikor nem ment a pumpa kicsúszott a táp kábel proci azonnal lekapcsolt pedig csak a bios-ba mentem 90+ fokon volt azt nem tudtam hirtelen miért kapcsol le.:D

(#6439) yakuza.tora válasza SzlobiG (#6438) üzenetére


yakuza.tora
addikt

OK, de ha csak a vga-n van víz, v. külön körön van? ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#6440) SzlobiG válasza yakuza.tora (#6439) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor ott ugye a vga védelme lép működésbe.

(#6441) tgulyas


tgulyas
senior tag

Azt hogy lehet el érni hogy játék közben ne kapcsoljon vissza 2d be ?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#6442) mpierre válasza tgulyas (#6441) üzenetére


mpierre
veterán

Azt hogy csinálja? Menüben ok, de játék közben... Milyen játék az?

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6443) tgulyas válasza mpierre (#6442) üzenetére


tgulyas
senior tag

nem a játék a lényeg hanem hogy le veszi 900 Mhz röl 250 Mhz re .

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#6444) mpierre válasza tgulyas (#6443) üzenetére


mpierre
veterán

Csak akkor veszi vissza az órajelet, ha nincs terhelés. Azt is kis késéssel követi le. Megoldani sehogy se fogod.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6445) Lethal Gene


Lethal Gene
aktív tag

Skacok!

A Corsair 550VX-em bírni fogja az ASUS DCII 6950 monstre kártyát?

Köszi,
Leth

(#6446) Tökmindegy válasza Lethal Gene (#6445) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

persze

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6447) Lethal Gene válasza Tökmindegy (#6446) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Köszi!

(#6448) Wukiwo válasza SzlobiG (#6440) üzenetére


Wukiwo
senior tag

mester ,mennyi feszt lehet adni a karinak?

(#6449) Varázslóó válasza Wukiwo (#6448) üzenetére


Varázslóó
senior tag

szerintem 1.5 a max és 1.4 körül :D

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6450) Lethal Gene


Lethal Gene
aktív tag

ólcsónak tűnik, de az 1GB-os árát írták oda

kiváncsi leszek, mikor javítják...

Itt egy részletes teszt a kártyáról:
[link]

oppá, 984-re húzták! ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.