Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6351) Lethal Gene válasza lordjancso (#6348) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

ezmeg az ASUS
de a cikkszám a tégla, a kép pedig a brutál hűtős nem moddolható!

(#6352) tgulyas


tgulyas
senior tag

mától én is club tag lettem egy Gigabyte HD 6970 OC - val :R

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#6353) radi8tor válasza Lethal Gene (#6350) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5 percen belül, ha hozzászólnál használd a (Szerkesztés) gombot plz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6354) lordjancso válasza Lethal Gene (#6350) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ahha, most látom hogy én VX6950-et linkeltem, te pedig HD6950-et.
Szóval az általad linkelt teljesen megegyezik a többi márka HD6950-ével? Órajelben, és minden egyéb paraméterben?
És ez moddolható is gond nélkül 6970-re?

Szerk: Na és az hogy lehet, hogy ugyanez az ASUS kártya 72.000 forint az iponban? link

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#6355) Lethal Gene válasza radi8tor (#6353) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

mkay...kár, hogy a rendszer nem tud multiple replyt... ;)

@lord: nem tudom miért adják +20e rel drágábban, de ha parázol, akkor vedd meg drágábban ugyanazt...

VTX: ha nem gond nem írom le ugyanazt mégegyszer, mint amit ez előtt leírtam 5 perccel...olvass vissza, ha kell újra és újra és újra és újra és újra...ameddig szükséges...

(#6356) radi8tor válasza lordjancso (#6354) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok üzletben, ahol nincs készleten a legutóbbi beszerzési ár van feltüntetve.
Nem szabad hinni a kis egyszerű webshopoknak. Iponnál annyiba kerül, amennyi ki van írva.

⭐ Stella

(#6357) Lethal Gene válasza radi8tor (#6356) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

igen, de amennyiért megrendeled, annyiért kell adniuk! ha megnézed a gugliban, nagyon sok helyen adják bőven 70 alatt a kártyát! szabad paici verseny rulez! :)

a másik pedig, hogy a hardware árak nem igen szoktak drágulni... ;) inkább lejjebb mennek.. tehát a korábbi régi beszer ár csak drágább lenne, mint az aktuális...

[ Szerkesztve ]

(#6358) lordjancso válasza Lethal Gene (#6355) üzenetére


lordjancso
senior tag

Minden esetre nem cseng olyan jól a fülemben a VTX, úgyhogy az ASUS a befutó egyelőre. Szép tégla... :)
Ebben amúgy 2 ventillátor van?

Esetleg nem tudja valaki, hogy az egyes hardverek SKU-ját meg tudom-e nézni az iponon?

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#6359) halasiwillyk


halasiwillyk
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy hülye kérdés, de felteszem mert nem vagyok otthon az ilyen dolgokban.
Meglehet-e oldani azt hogy egy Gigabyte 6950 karira feltegyek egy asus 6970 bios-t?
Vagy esetleg olyat amivel állítható a GPU fesz, és feloldja a letiltott shadereket?
köszi :B

(#6360) tomic válasza halasiwillyk (#6359) üzenetére


tomic
addikt

Olvasd el az 1hsz-t.
De sajna nem mindegyikre tudod feltenni.

(#6361) halasiwillyk válasza tomic (#6360) üzenetére


halasiwillyk
csendes tag

Köszi! :R
Ha jól értem, akkor csak a reteszelt,kapcsolós,fekete nyákosokra megy fel?!
Ezeknek a kariknak mennyire tér el a nyák felépítésük az 5850/5870-től?

(#6362) kinghaxor válasza Lethal Gene (#6357) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Na ez sem feltétlenül igaz mivel az Ipon kivételével minden kisebb webshopnál láttam kiírva, hogy az árváltoztatás jogát fenntartjuk. Ráadásul a legtöbbnél raktáron sincsen a cucc. Már jártam úgy kisebb bolttal, hogy megrendeltem a kívánt alkatrészt, majd vártam az érkezését. Eltelt egy hét és még semmi sem történt. Felhívtam őket és annyit mondtak, hogy várhatom a cuccot egész nyugodtan, úgysem fog megérkezni mert nincs is raktáron. Volt már olyan is, hogy megrendeltem és nem az az ár volt a rendelésem adatai között amit a honlapon láttam. Rákérdeztem és azt mondták, hogy a honlapon elírták az árat és a rendelésben szereplő ár a jó ár. Persze az jóval drágább volt, ezért le is mondtam a rendelést.

(#6363) tomic válasza halasiwillyk (#6361) üzenetére


tomic
addikt

Igen a reszeltekre felmegy és még egy tipusra. de sajna most nem jut eszembe melyik gyártóé. Talán VTX, vagy Powercolorra.
Ha esetleg az egyedi hűtés miatt kérdezed a nyákot, akkor rá megy a hűtőjük.
Zalman Vf 3000 , Gelid

[ Szerkesztve ]

(#6364) halasiwillyk válasza tomic (#6363) üzenetére


halasiwillyk
csendes tag

5850-re van vizesblokkom és nem bánnám ha rámenne a 6950-re.
Reszelt alatt mire gondolsz? :K

(#6365) Lethal Gene válasza kinghaxor (#6362) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

jaja, simán lehet, oda kell figyelni! :) én ha aktuálissá válik a dolog telefonnal fogom kezdeni mielőtt megrendelem... :) nekem ugyanis a brutál hűtős kellene nem a tégla! (nekem fontosabb, hogy halk és hűvös legyen)

(#6366) shteer válasza halasiwillyk (#6364) üzenetére


shteer
titán

Shkiz0-nak nem sikerült feltennie

..szerintem jónak tűnik

(#6367) lala42


lala42
őstag

Gyerekek!
Olvasgatva ez a 70-es 50-es mizériát, valahol -nem emlékszem,hogy hol- olvastam, hogy csak azok a kártyák moddolhatók, ill. azon kártyák BIOS-a irható át, amelyik eleve a 70-es kártyák chip és miegymás készletével lettek szerelve. Ez állítólag onnan deríthető ki, hogy a tápcsatlakozójának az egyik sarkát lereszelték utólagosan, hogy a 70-es -re készült hűtő ráférjen. Ez sok un. tégla hűtésünél fellelhető, mig egyes "tégláknál"nem. Az-az amelyiknél nem reszeltek sarkot, arra eleve más hűtés - méretü -ment. Tehát valszeg.nem módosítható a BIOS-a.
Mondom olvastam nem tudom mi az igazság, de amikor megjött a kártya, akkor belekukkantottam a tápcsatlakkozó mellé és valóban látszik, hogy nem gép sarkította le a tápcsati műanyag burkolatának a sarkát.

Lehet nem jól tudom a dolgokat, de ez rémlik. :U :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6368) Shkiz0 válasza halasiwillyk (#6364) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem megy rá ezért.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6369) shteer válasza Shkiz0 (#6368) üzenetére


shteer
titán

áááá igen

..szerintem jónak tűnik

(#6370) XIII Ramses válasza Tökmindegy (#6333) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Ezt a bios editort kifejthetnéd bővebben, mert én inkább a jobb hűtésű sapphiret akarnám megvenni. Hogy kell ennél aktiválni a shadereket? Az AB az mi? Húzóprogram? erre a catalyst is jó nem? legfeljebb nem lehet addig húzni...

(#6371) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Az AB az MSI AfterBurner, erre már rájöttem...

(#6372) Stanchore


Stanchore
senior tag

Sziasztok

Tegnaptól én is egy boldog 6950 tulaj lettem :)
Le is töltöttem a Trixx progit hozzá, az lenne a kérdésem, hogy mit és mennyire lenne érdemes felhúzni benne, egy biztonságos tuninghoz?

Sapphire HD6950 Flex kártyáról lenne szó.

Köszi előre is, üdv. Norbi

Origin / Steam: Stanchore

(#6373) powered válasza Stanchore (#6372) üzenetére


powered
tag

bizti tuning akkor ne is emelj fesz-t! probálgass 850/1350-et bizti elviszi.
fesz emeléssel meg 6970 órajelet (880/1375)@1.150 ha nem jó 1.175.
Nézz hőmérsékletet is folyamatosan játék alatt.
80-ig elmegy, felette ne legyen.
De ha rám hallgatsz még ne tuningold.. ha nem 3dmark eredményekhez kell xD

[ Szerkesztve ]

(#6374) Stanchore válasza powered (#6373) üzenetére


Stanchore
senior tag

Cry2 multihoz kellene, hogy minél több fps-sel fusson. Azonos grafikai beállítások mellett csak kb 25%-al növekedett meg az átlag fps-em az 5770-hez képest. Vagy lehet valami más lenne a szűk keresztmetszet? Egy Q9550 megy alatta 3,6 ghz-en és ssd-ről fut a játék 1280*800-on kb 75-80 az átlag fps.

Full HD-ba fel sem merem tenni, mert ott kb 40 fps-em van csak.

[ Szerkesztve ]

Origin / Steam: Stanchore

(#6375) powered válasza Stanchore (#6374) üzenetére


powered
tag

Nos nem tudom nekem mennyi lenne online, viszont tudom mennyi van single-be full hd-ban!
Gamer beállításnál 1920x1080ba van 80+ fps-em stabil. viszont én átmoddoltam 6970-re.
És van mellette egy i5 2500k 2x2 2133mhz ram 7200-as vinyo. De online az más...mivel nincs origim nem tudom megnézni :D

Szerintem húzd fel 880/1400-ra. felbontás mehet feljebb. 2 gb-os a kari amúgy? vonalsimítást ne tegyél rá.
Megnézem mennyi nekem az átlag fps- 6950 biossal tuning nélkül!

(#6376) XIII Ramses válasza Stanchore (#6374) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Ezt a hozzászólást kellene megmutatni a haveromnak, aki 25 fps alatt tökéletes futásról beszél 8800gt alatt, és nem tudom neki megmagyarázni...

(#6377) powered válasza Stanchore (#6374) üzenetére


powered
tag

Megnéztem Gamer beállítás 1920x1080 6950 alap @75-110 fps. Single-ben.
Szerintem most állíts egyet te is és menj single-be nézd meg mennyi az fps. kiderül hogy mi a gáz.

[ Szerkesztve ]

(#6378) Stanchore válasza powered (#6375) üzenetére


Stanchore
senior tag

Singleben még nem próbáltam, mert tegnap jött meg, ma meg melózom, épphogy a multiban kitudtam próbálni hogy fut. Igen egy 2 GB-os verzió.

Az a konfig már nem rossz alatta ;) én is szeretnék Sandy-re váltani még idén..

Este megnézem húzva mit produkál, meg a single-re is ránézek.

Origin / Steam: Stanchore

(#6379) Stanchore válasza XIII Ramses (#6376) üzenetére


Stanchore
senior tag

Az még single-ben is kevés sajna, de ott még le lehet lődözni a gépi ellenfeleket, multiban már kicsit más a helyzet, ott tizedmásodperceken múlik minden. Vannak fps ingadozások is, ott számít igazán, hogy mennyire esik vissza abban a pár másodpercben. Szal nem árt ha az átlag 100 körül van :)

Origin / Steam: Stanchore

(#6380) Stanchore válasza powered (#6377) üzenetére


Stanchore
senior tag

Este érek csak haza melóból, akkor megnézem egyből.
Cry2-vel tesztelted? Az 1.8-as patch óta már csak gamen belül lehet a grafikát állítgatni, nálam most minden alap high-on van.

Sorry a sok hsz-ért egymásután.

Origin / Steam: Stanchore

(#6381) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Még mindíg várom a választ a bios editor shader engedélyezés menetére, mivel csütörtökön már megjön az új hűtős sapphire 6950em....

(#6382) Varázslóó válasza XIII Ramses (#6376) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Amugy ez nem vicc most kölcsön karim egy 8800GTS 640Mb os és tökéletesen megy rajta 1360x900 ba... gamer beálitásal 40fps körül! Online!
az a 6970 nagyon nincs kihajtva a játékok alatt ahogy a 6950 sem... amikor 4éves kártya ilyen jól teljesit... ez gáááz

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6383) kasa85 válasza Varázslóó (#6382) üzenetére


kasa85
őstag

Emeld a felbontást akkor jön ki a különbség nem csoda ha ekkora felbontáson a karit visszafogja.
A procit eszi ilyenkor a játék a kari nyalókázik,hiába tolsz neki 4ghz et.
Sajnos minél kisebb a felbontás annál jobban fogja vissza a proci a kártyát.
Ekkora felbontáson még egy Core i 7 6 magos is kevés lenne.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6384) Wukiwo


Wukiwo
senior tag

sziasztok!
ma rakom a gépbe az XFX ATi Radeon HD 6950 2Gb (HD-695A-CNFC) karit..mekkora sansz van rá,hogy feloldható? :U

(#6385) tomic válasza Wukiwo (#6384) üzenetére


tomic
addikt

50-50%. ;)

(#6386) Lethal Gene válasza Wukiwo (#6384) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

attófügg mibe szeretnéd felódani....kénsav tuti boldogul vele... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6387) Wukiwo válasza Lethal Gene (#6386) üzenetére


Wukiwo
senior tag

lelkes újonc státuszod szerencsésebb lenne értelmes h.sz.-al felküzdeni!

tomic köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6388) Lethal Gene válasza Wukiwo (#6387) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

a VGA pontos típusa alapján Google hamarabb megmondja, mint mi...amúgy a Google azt is megmondja, mire való a smile...

(#6389) tomic válasza Wukiwo (#6387) üzenetére


tomic
addikt

Olvasd el az első hszt. Illetve pár hsz-el ezelőtt volt róla szó.

(#6390) powered válasza Wukiwo (#6387) üzenetére


powered
tag

Nekem tetszett a kénsavas dolog ,lehet azért mert lelkes újonc vagyok :U
Ha referenciát veszel nagy a sanszod rá hogy moddolható.
Maximum : az online 40 fps az kevés mint mackósajtban a brummogás..

[ Szerkesztve ]

(#6391) mpierre válasza XIII Ramses (#6381) üzenetére


mpierre
veterán

Parancsolj. :) (link a linkben, meg amit használni kell.)

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6392) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Ha csak a halkság számít, akkor melyik 6950-es kártyát választanátok? Nem kell OC-s, nem kell moddolható kártya, csak azt szeretném, hogy terhelés alatt is minimális hangja legyen.

Köszönöm,
Rederik

(#6393) Tökmindegy válasza XIII Ramses (#6381) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Én meg a gtx 580 amat. Mégse sürgetem a nagykert.

De Google a haverod
Egyszer
Másodszor

nyugodtan megteheted ezt te is .

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6394) Lethal Gene válasza Rederik (#6392) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Asus újyabb brutál kártyáját! Pár hozzászólással feljebb volt szó róla...én is azt fogom venni, feltáve ha az ami a képen van...(cikkszám a tégla, de a képen a brutál hűtős van....)

gugliban találsz róla egy frankó tesztet, lehet húzni simán 950-re és nem melegszik egyáltalán, és az egyik leghalkabb kártya! igaz, hogy 3 kártyahelyet elfoglal és Fekete László kell a gép hurcolásához, ha beszereled, de kit érdekel... :)

(#6395) mpierre válasza Rederik (#6392) üzenetére


mpierre
veterán

Msi Twin Frozr III; His IceQ X; PowerColor PCS++; illetve a Sapphire-nak is akad egy-két érdekes kártyája (nem tudom, hogy kapható-e nálunk). Meg ugye az Asus Direct Cu.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6396) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Sikerült kitesztelni a Powercolor nem ref 6950-emet végre.
Sajnos nem ment rá egyik 70-es bios se, így maradt a saját bios moddolása, ami sikerült is.
Tehát most megvan az 1536 shader és 870/1350-en stabil a vga 1,1V-al. Ram menne 1500-ig is de hagyom inkább alacsonyabban. GPU-t is 850-re fogom véglegesíteni szvsz. Köszi a tippeket, és az első hsz is hasznos volt! :K

(#6397) Lethal Gene válasza mpierre (#6395) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

jaja, a Direct CU II-re gondoltam... ;)

(#6398) Wukiwo


Wukiwo
senior tag

XFX sajna elég meleg kari-nálam 90 fok körül van automata venti vezérléssel :S
próbáltam kicsi tuningot (900-1450)
ezt simán viszi.felette nem néztem illetve azt sem tudom mennyi feszt lehet adni a kártyának

(#6399) Lethal Gene válasza Wukiwo (#6398) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Az ASUS tesztben azt írták, hogy olyan 65 fokos volt a kártya üzem alatt...ami elég meggyőző...

(#6400) radi8tor válasza Lethal Gene (#6399) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt nem írták mennyivel melegedett az alaplap és a ház belseje. ;]
Nem vagyok kibékülve az ilyen hűtőkkel, amik bent tartják a meleget...

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.