Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7751) Térdkalács


Térdkalács
csendes tag

max 70k ft-ig ti milyen vga-t vennétek? Szal melyik a legjobb ebben a kategoriában? Meg hogy ref hütős vagy nem ref ez sokat számit pl?

(#7752) Landon válasza A.tessz (#7750) üzenetére


Landon
őstag

Hát igen, furcsa. Bár én ezek után olyan Sapphire 6950-est se vennék amihez hozzányúltak. Ok, hogy ha vki tényleg CSAK unlock-ol abból nem lehet gond elvileg de ezt 90% nem tudja minimum és olvasás nélkül ráküldik a 6970-es BIOS-t. 2 ember is leírta a nyomorát vele utána, így azok után biztos még csak meg se próbálnám a 70-es BIOS-t még ha esély lenne rá, hogy működjön se.

De ezek után az is biztos, hogy egyáltalán Sapphire kártyát nem vezsek ha tényleg igaz, hogy ennyire spórolnak a kártyákon... csak azt nem értem, hogy ezt hogy cisnálják mivel elvileg minden ref kari egy helyen készül. De a fórumon konkrétan ezt olvastam hogy a S. a legfosabb chipeket tudja kiválogatni sokszor, h minél olcsóbb legyen... :( Hogy ennek mennyi az igazságtartalma passz.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7753) ProEvoFan válasza DjDanee87 (#7739) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:RKöszi! Hmmm.érdekes eredmények.Told fel a procidat, és megy ez jobban is:)

(#7754) lala42 válasza Landon (#7752) üzenetére


lala42
őstag

Én Gigabyte ref hűtőset vettem. Minden gond nélkül felment rá a 70-es BIOS. Emelte az órajelet, stb. Azonban a voltot nem vitte fel 1,175-re. Az AB szerint.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#7755) ProEvoFan válasza Térdkalács (#7751) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha van hely a gépedben, jelenleg a legjobb vétel, szerintem:) ASUS Radeon EAH6950 DirectCu II 2GB ~64K

(#7756) Landon válasza lala42 (#7754) üzenetére


Landon
őstag

Erdekes! Pedig kellett volna neki. Mindegy GA-nal nincs ez a gond mint Sappy-nal, ha erdekel Techpowerup-on fent van az osszes BIOS. Sappy VGA-t en tobbet tuti nem veszek :/ GSoD is naluk kezdodott eloszor.... Emlekszem meg en nyitottam AMD forumon a topic-ot amely eleg szepen kinotte utana magat...

Ha vki unlock miatt vesz csak 50est az HIS-t vegyen!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7757) lala42 válasza Landon (#7756) üzenetére


lala42
őstag

A kártyámon volt fent Giga, ATI, Shappire, ASUS 70-es BIOS-is. Mindegyikkel ment, de a leghűvösebb eredményt az ATI adta. Tehát konklúzió? Fasza a kari. ;] :DDD
AB.-vel lehetett emelni a volt-ot is. 1,175 re. Visszavettem mert az AB összeakadt a PB-vel. A BfBc2 nem szerette.
Azonban van több PB-s játékom is és érdekes ott nem csinált ilyen galibát. Bf 2142, Cod, stb. :U

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#7758) Landon válasza lala42 (#7757) üzenetére


Landon
őstag

Ehh en is szivesen feltoltam volna a kartyakra a 6970es bios-t, nem ertem Sappy miert ekkora fos... :/ Tudtam hogy mire elhatarozom magam addigra lesz vmi ami miatt megse fogom megflashelni. :D Tegnap egy fel perc erejeig voltam olyan naiv h azt gondoljam esetleg S kiadott vmi custom 6970es bios-t az 50es vgak-ra ami erre lett ' optimalizalva'.... Persze semmi ilyesmit nem talaltam, nyilvan semmi uzlet nem lenne benne. :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7759) freestailo válasza Landon (#7756) üzenetére


freestailo
őstag

Viszont a sikeres unlockok közül arányaiban a sapphire kártyákat lehet a legtöbbször 70-esíteni. Asszem pont a guru3d-n láttam egy táblázatot...
Most karivásárlás előtt állok, és eléggé elbizonytalanodtam, mert sapphire-t akartam venni...

(#7760) freestailo


freestailo
őstag

közben megtaláltam a statisztikát a techpowerup-on, az oldal alján látszik hogy 242 kísérletből 230 sikeres unlock volt, amiből 30 kártya hibázik unlock után. A HIS-t érdemes még nézni, ott 71 kísérletből 70 sikeres vot.

(#7761) mpierre válasza freestailo (#7759) üzenetére


mpierre
veterán

Talán azért, mert azt vásárolják a legtöbben.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#7762) Landon válasza freestailo (#7759) üzenetére


Landon
őstag

HIS-t vegyel! Egyebkent ezt en sem ertem, en is emlekeztem erre a tablazatra es valoban a S-nek a legjobb az aranya de arra mar nem emlekszem h ez csak az unlock-ra vagy a 70-ezitesre vonatkozik e.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7763) Landon válasza mpierre (#7761) üzenetére


Landon
őstag

Ehh mar nem szerkesztheto az elozo hszem.

Mpierre: Ha jol latom te csak unlockoltal. Hozott az akkora valtozast h erdemes legyen vele barmit is kezdeni? Ill. feszt kellett emelned? (Ha jol sejtem orajeleket nem emeltel?)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7764) freestailo válasza Landon (#7762) üzenetére


freestailo
őstag

nemnagyon találni refhűtős HIS 6950-et....

(#7765) freestailo válasza mpierre (#7761) üzenetére


freestailo
őstag

azért veszik a legtöbben mert jól unlockolható...szvsz

(#7766) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nekem MSI-vel minden ment gond nélkül

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7767) mpierre válasza Landon (#7763) üzenetére


mpierre
veterán

Csak unlock volt (saját biosát dobtam be a scriptbe). Cirka 2-5% pluszt hoz a plusz 128 db shader. A feszeket az új trixx-szel már lehet babrálni, de még nem próbáltam.
Hogy hozott-e bármi plusz képkockát? Nem tudnám megmondani, de a korábbi tapasztalataim: [link]; [link]

Szerk: Ehhh..., elég a másodikat nézni...

freestailo: Erről már többször volt szó... Inkább árban tud valamivel alámenni a többi, nem házi gyártónak. Ergó olcsóbb kártyákat árul, e miatt veszik többen, így alakul a jó arány... (pl: Anno a 4850X2-t is csak ők gyárthatták, vagy bármilyen "ATI" matricás kártya az Sapphire gyártmány.)

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#7768) SkyS1gn válasza mpierre (#7767) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én csináltam 2 képet 50el és 70el 3dmark alatt de már lehet letöröltem :/

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7769) Landon válasza mpierre (#7767) üzenetére


Landon
őstag

Hat ez nem eri meg 'nekem' szvsz. :( Ennel egyszerubb ha siman csak huzom ccc-be a vgakat es lehet stabilabb is lenne mint az unlock-al huzni.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7770) Cobb


Cobb
tag

Elég érdekes tapasztalataim vannak az Asus 6970 DC II terén...!
Vásároltam PCX-nél egyet a fent említett kártyából...!3-4 napig ment,utána pedig meghalt...!3D-ben teljesen használhatatlan lett(a világ összes színét láttam egyben),illetve 2D-ben is hibázott!Amiután beadtam gariztatni,hazafele vettem egy ugyan ilyen kártyát,arra gondoltam,hogy ha megjön a griból majd lesz kettő darab és mehet CFX! ;] Haza érkeztem és a doboz kibontása után,furcsa volt,hogy több lyuk is van a nyákon a hűtés körül valamit,a gpu és környezete 110 fok fölött melegedett 70%-os terhelésnél...!A hűtés problémát azt meg oldottam,de a kártya 3-4 perc után FAGY 3D-ben mint a huzat...!Gyakorlatilag mindkét kártya vadonat új volt és mindkét kártya ritka SZ@R!!!!Ezek után már nem nagyon merek venni Asus kártyákat...!Remélem az a helyzet,hogy pont kifogtam az 1 milliárd közül ezt a kettő rosszat...!A lényeg,GO nVidia,azzal hátha nagyobb szerencsém lesz...! :)

JoceeHunt
Szerk.:

3D úgy értem,mint játékot futtatni,nem az új technológiáról van szó...!

[ Szerkesztve ]

performance, cool and quiet

(#7771) JoceeHunt válasza Cobb (#7770) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ezt a 3D dolgot hogy lehet tesztelni, próbálni?
Igaz az hogy a normál monitorok is tudják csak a szemüveg kell?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7772) A.tessz válasza Cobb (#7770) üzenetére


A.tessz
senior tag

:((( Ez komoly szívás!

(#7773) Landon válasza JoceeHunt (#7771) üzenetére


Landon
őstag

Nem. 3D-s monitor kell mindenkepp tudtommal.

Cobb: uarrol a helyrol vetted a 2 kartyat? Ha igen akkor az eleg gyanus...

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7774) Cobb válasza Landon (#7773) üzenetére


Cobb
tag

Nem, mint írtam,az első az PCX a másik pedig Hardverker...!
A második eset sokkal jobban zavar,mint az első,főleg az,hogy GYÁRILAG gányolt volt a kártya...! :(((

performance, cool and quiet

(#7775) Landon válasza Cobb (#7774) üzenetére


Landon
őstag

En meg ma visszavinnem! :) Hardverkerbe mondjuk meg eddig nem csalodtam, azt tudd h ha 3 napon belul visszaviszed akkor kerdes nelkul cserelniuk KELL!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7776) Cobb válasza Landon (#7775) üzenetére


Cobb
tag

Egyik üzlettel sincs semmi bajom,mindkettővel meg vagyok elégedve!Egyértelmű,hogy nem Ők tehetnek róla!Mindkét esetben bontatlan csomagolásban kaptam kézbe a terméket!Sajnos belenyúltam!Egyedül az Asus tehet róla!!!Ez volt az első eset,hogy hibás Asus termékekkel volt dolgom!Igen tudom,mindkét gariztatás folyamatban van! :) Kicserélik, én pedig eladom a két kártyát!Szerdán jön kettő darab EVGA 570GTX SLi-ben...hamár a CFX nem jött össze...!

performance, cool and quiet

(#7777) freestailo válasza Cobb (#7776) üzenetére


freestailo
őstag

nyertél a lottón? :D

(#7778) radi8tor válasza freestailo (#7777) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudod, van akinek nem számít a pénz. ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7779) freestailo válasza radi8tor (#7778) üzenetére


freestailo
őstag

amint az adatlapodon látom neked se sokat ;]

(#7780) JoceeHunt válasza freestailo (#7779) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Mindenkinek más a hobbyja. Van aki elissza, van aki elversenyzi, van aki elbulizza, eldohányozza (mint én :) )...
Ha már kialakult az életed (ház, autó, család) és minden klappol, akkor havi 20-30-40 egy jó kereset mellett simán hobbyra költhető.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7781) radi8tor válasza freestailo (#7779) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden relatív. Van aki piára és cigire költi. Én nem piálok és nem bagózok. :)
JoceeHunt: az a baj, hogy kéne még házra is gyűjteni

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7782) JoceeHunt válasza radi8tor (#7781) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hát igen, manapság a ház kemény dió ebben az országban...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7783) freestailo válasza JoceeHunt (#7782) üzenetére


freestailo
őstag

főleg hogy hiány van a haf szériából :) :)

(#7784) JoceeHunt válasza freestailo (#7783) üzenetére


JoceeHunt
őstag

:DD Én egy kicsit nagyobb és komolyabb házra gondoltam :D

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7785) radi8tor válasza freestailo (#7783) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olyan játékot nem vennék. Ilyet inkább.
De ház alatt családi házat értettem. :)

⭐ Stella

(#7786) freestailo válasza radi8tor (#7785) üzenetére


freestailo
őstag

hát nem tudom, mennyire lenne melege benne a 4890-nek, 100 fokot is eléri ha játszok...

(#7787) Pug válasza radi8tor (#7785) üzenetére


Pug
veterán

Tudom, hogy ez teljesen szubjektív, de akkor már inkább Lian-Li :B
Nekem ez a személyes kedvencem, persze vizes rendszerhez nem ajánlanám, mivel nem férne el belül a radi, de anyagi okok miatt én perpill csak légben gondolkodom :B

[ Szerkesztve ]

(#7788) radi8tor válasza freestailo (#7786) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kit érdekel a meleg, ha nem hallod ^^
Pug: Melyiket ajánlod?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7789) SkyS1gn válasza radi8tor (#7788) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Vegyetek 690-II -t Nagyonjó ház :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7790) freestailo válasza radi8tor (#7788) üzenetére


freestailo
őstag

fejhallgatóval játszom, szóval nem hallom, hameg nem játszom ott a noti netezni meg ilyenek.

(#7791) freestailo válasza SkyS1gn (#7789) üzenetére


freestailo
őstag

mennyire passzentos benne a 6950?

(#7792) SkyS1gn válasza freestailo (#7791) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Eléggé:
Max VGA Card length :304.0mm
Holnap csinálok képeket, mert megjön a 2 AC F12 TC, az új egerem, meg 2in1 sharkoon kék hidek katódcsövem :P
Aztán akkor meglátod :)

Ez egy korábbi állapot de ebből kivehető:
[link]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7793) freestailo válasza SkyS1gn (#7792) üzenetére


freestailo
őstag

nem rossz, de sztem a mugen2 nem férne bele...

(#7794) SkyS1gn válasza freestailo (#7793) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát ha a DH14 belefér :F
Belefér:
méret (SZ x M x H): 125 x 160 x 116 mm

CPU cooler height:177.0mm

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7795) freestailo válasza SkyS1gn (#7794) üzenetére


freestailo
őstag

ezt:
"CPU cooler height:177.0mm"

..nehezen hiszem azért :)

(#7796) kasa85 válasza freestailo (#7793) üzenetére


kasa85
őstag

Bele férne.
Nekem olyan házam volt.de kénytelen voltam a HD5970 miatt nagyobb Haf 932 házat venni,és ezt a HD6950 CF is meg hálálta.
Hőfokban brutálisan jó teljesítménye van alig van különbség a két ház között méreteken kívül.
Egy gond van vele,hogy a Mungen 2 hűtő majdnem a ház oldalához ér,így belülre nem tudsz a ház oldalára procival szemben ventit rakni.
Én tettem oda egy szúnyog hálót,és feketére be festettem a ventit meg a gépházon kívülre raktam,és ugyanolyan jól hűtött mintha belülre raktam volna.
Ár/értékben,és kiszereltségben,összerakásban az egyik legjobb.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#7797) mpierre válasza Pug (#7787) üzenetére


mpierre
veterán

Ez is tuti. Előbb-utóbb be kell ruháznom egy ilyenre. Kevés a mostaniban a hdd hely.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#7798) Cybertrone válasza mpierre (#7797) üzenetére


Cybertrone
veterán

+1 EZ brutális házikó... és nagyobb kicsivel mint az Obsidiánom :D És nem vészes az ára! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#7799) mpierre válasza Cybertrone (#7798) üzenetére


mpierre
veterán

Ja-ja. Még Te linkelted valahol. Előtte ez volt a favorit... Csak az ára durva!

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#7800) Cybertrone válasza mpierre (#7799) üzenetére


Cybertrone
veterán

Persze ráleletem csak mikor esedékes lett számomra a házvásárlás még nem volt belőle, és 2 hetet mondtak mire megjön... azóta már van nekik! :K A Li-an-li fasza, szép aszondják jó is, csak az árakkal acél ide vagy oda kicsit elszálltak nagyon :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.