Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6451) Keksz03 válasza Lethal Gene (#6450) üzenetére


Keksz03
senior tag

Sziasztok!

Egy moddolt 6950em van gtx570 után (eyefinity miatt kellett váltanom) és nem tetszenek ezek a 90 fokok, ráadásul a venti is elég hangos...ha egy arctic cooling accelero xtreme plus-t rádobnék ugrik a garom mi? :F

szerk.: whoops ez nem válasz akart lenni!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#6452) Tökmindegy válasza Keksz03 (#6451) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Miért ugrana? Ha kell visszarakod szépen és kész. Szerintem.
Látom sikerült az ügylet:) Sok szerencsét a kártyához.
Ja a hangot szokni kell ,de 40% fölé nem engedi a venti fordulatot az alap vezérlés ,az meg még nem annyira hangos. 80 -90 fokos a nagy átlag , az még belefér ,főleg ,hogy ref hűtős és az kifele nyomja a meleget . Próbáld meg AB vel vezérelni a venti fordulatot mondjuk load alatt 50 % ra tegye ,igaz oda már kell egy füldugó:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6453) tgulyas válasza Tökmindegy (#6452) üzenetére


tgulyas
senior tag

Én ezért vetem Gigabyte HD 6970 OC 3 ventis kb 100% a hangja olyan mint a HD 5870 nek 35 % . Szép csendesé és hűs :R

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#6454) Tökmindegy válasza tgulyas (#6453) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Persze ez igaz ,csak ugyi a ref 50 esből csinál az ember fia egy kattintással 70 est és némi készpénz még a zsebében is marad:)
De ha őszinte akarok lenni neked van igazad ,nincs kókányolás , nincs meleg ,nincs hang,és garantált a teljesítmény is.
Örök igazság,hogy valamit valamiért.
Én tegnap adtam el az enyémet ,hál istennek pár ezressel olcsóbban mint vettem,de hálás is vagyok az úrnak,mert most nézem az árakat és igencsak mennek lefele .

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6455) DjDanee87 válasza powered (#6390) üzenetére


DjDanee87
addikt

Az tényleg kevésnek tűnik. Ugyan a Crysis nekem nem jön be, de Gigabyte HD 6970 OCvel Battlefield Bad Company 2 1920x1080 full grafikán megy 90 átlag FPSel.

(#6456) powered válasza DjDanee87 (#6455) üzenetére


powered
tag

6970 oc-nek mennyi az órajele? és mennyiért dobják hozzád? Ma érkezik az ac mx2 pasztám megkenem a ref6950-et +mod,aztán meglátom mi a helyzet a hőmérséklettel max 90-ig megy fel felhúzva 40-45% venti mellett, akkor had szóljon. per pill 100 felé is felkúszik :W

(#6457) Tökmindegy válasza powered (#6456) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Azt te pasztázhatod szorgalmasan . Attól max pár fok eltérést fogsz tapasztalni.
Ott a ház szellőzésével van inkább bibi ,azon kéne inkább javítani.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6458) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Még nem írtam a nem ref PowerColor 6950-em hűtéséről, itt van pár adat:
A hűtő két hőcsöves, két ventivel. Fordulatszámot nem tudok. Idleben le van véve 0 %-ra, de ettől még forog :D Kb 44-45 fokos. Úgy lőttem be AB-vel, hogy 65 fok felett fix 45%-on megy 85 fokig, utána 100 fokig emelkedik 55%-ra a venti. De megáll 80 fokon 45%-al tuningolva Dirt3 alatt. A hőt a házba fújja, de ezt megoldottam úgy, hogy kb a vga felett az oldallapon fúj egy 8 centis leszabályozott venti kifelé. Elég meleget szokott fújni, úgyhogy működik a dolog. A táp is sokkal hidegebbet fúj, mint előtte.

(#6459) powered válasza Tökmindegy (#6457) üzenetére


powered
tag

CM elite 430 elöl 12 fújja be oldal plexi 12 fújja be , alul 8 fújja be , felül 12 szívja ki hátul a proci venti fújja ki. Elcsesztem valamit ? :D Te lecserélted a ref ventit egy arcitra igaz? Mennyit javult?

(#6460) Pug válasza powered (#6456) üzenetére


Pug
veterán

Már leírtuk neked párszor, állíts be normális ventiprofilt, nézd meg a pasztázást, szellőztesd rendesen a gépházat..... :U

(#6459) powered:

Igen, feltehetőleg a cpu hőjének jelentős része bent ragad.... hátulra sem ártana egy venti...

[ Szerkesztve ]

(#6461) Lethal Gene


Lethal Gene
aktív tag

Nem tudtok bótot ahol van raktáron ASUS 6950 DCII 2GB? Az Ac*mp nál és a Hardverk*r nél csak rendelésre van és az jöv hét végére van itt, nekem meg ma vagy holnap viszik a kártyámat és akkor nagy bajban leszek... :(

Ezer köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

(#6462) mpierre válasza Lethal Gene (#6461) üzenetére


mpierre
veterán

Aprón nézz körbe, vagy marad a telefonálgatás.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#6463) DjDanee87 válasza powered (#6456) üzenetére


DjDanee87
addikt

Még áprilisban vettem bruttó 84e Ftért. 900 Mhz ez a Gigabyte első OCje, azóta kiadták az OC2t ami 920 Mhz. Ha jól tudom ezen a gyári tuningol felül még lehetne tolni neki valamennyit, de egyrészt én nem is értek hozzá, másrészt ez is bőven elég a Full HDhoz. Aki több monitorral tolja annak lehet kéne a tuning, nekem egyelőre nem.

Én is kicsit javítottam, az amúgy nem túl meleg gépházon. Vettem bele 3 Noctua 12es ventit. Abból egy fújja a VGAt oldalról és így Uniengine Heaven benchmarkkal ha terhelem akkor sem megy 70 fölé a hőmérséklete.

(#6464) Lethal Gene válasza mpierre (#6462) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Köszi az lesz...vagy addig is veszek egy "túlélő" PCIE kártyát... :)

(#6465) Keksz03 válasza Tökmindegy (#6452) üzenetére


Keksz03
senior tag

hát nekem főleg azért kellett mert most egyelőre 1 kártyás rendszer fogja kihajtani a 3 monitort --> 6970es bios, aztán ha jön a dózer akkor eldöntöm h az vagy SB+cfx-es lap, akkor viszont bios kapcsoló visszakapcsol és van 2db 6950em!
nekem volt már 54% a venti és 94 fok a kártya levett ház oldalakkal, mondjuk lehet úgy rosszabb is a helyzet, majd visszateszem őket, mert elég jó kis házikóm van!
azért a szerintemnél kicsit biztosabban kéne tudnom h ugrik-e a gar vagy sem, mert ha nem ugrik akkor rendelem is rá ezt!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#6466) Lethal Gene válasza Keksz03 (#6465) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Ilyesmi van a Gigabyte OC-ken is...legalábbis ránézésre... :)

Nem bírok szabadulni a gondolattól, hogy az ASUS DCII kártyái röhögve mennek 950-en és közben nem is melegszenek és halkak...akkor inkább várok egy hetet, mintsem vegyek ugyanannyiért mezei példányt...de úúúútáááálok váárni... :(

[ Szerkesztve ]

(#6467) Tökmindegy válasza Keksz03 (#6465) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

ha úgy tudod levenni,és visszatenni ,hogy nem lesz látható nyoma akkor miért lenne garancia vesztés?
De én nem merem azt mondani,hogy biztos:) Mit tudja az ember melyik szervizben ,hogy vizsgálják a terméket.
Meg rám ne köpködjön senki ha balul sül el a dolog:))

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6468) Zoo123 válasza tgulyas (#6443) üzenetére


Zoo123
senior tag

MSI AfterBurnerben belövöd fix mondjuk 880-as órajelre, és akkor mindig annyin megy, 2D-ben sem veszi vissza, azt csá!
Igaz nekem 5850-esem van, de gondolom 6950/70-nél is hasonlóan működik.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#6469) powered válasza Zoo123 (#6468) üzenetére


powered
tag

Ki van zárva, mert nem tudom. Tök mind1 hogy állítod a 3d teljesítményt, a 2d fix 250 asszem. És neked is annyin megy 2d módban. Habár az MSI progiját nem ismerem. De hihetetlen számomra amit írtál :D

[ Szerkesztve ]

(#6470) Zoo123 válasza powered (#6469) üzenetére


Zoo123
senior tag

Félreérted: MSI Afterburner elindít, a "csúszkákkal" beállítod a kívánt órajelet, ráböksz az apply gombra és onnantól kezdve azon az órajelen megy. Utána nincs 2D/3D órajelváltás!
Egészen addig amíg újra nem indítod a gépet/ AMD GPU clock toolba nem nyomsz egy set default-ot.[OFF/]
Kapís? ;)

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#6471) Pietrosz válasza Zoo123 (#6470) üzenetére


Pietrosz
addikt

6950-nél nem így van.

(#6472) Lethal Gene


Lethal Gene
aktív tag

Skacok van valakinek ASUS 6950 2GB DCII kártyája? Csak ameddig megjön az enéym, kiváncsi lennék elsőkézből véleményre...

Köszi előre is!
Leth

(#6473) Pug válasza Zoo123 (#6470) üzenetére


Pug
veterán

Ezt nem tudom, hogy honnét szedted, de nagyon nem így van ;) :N
Lehet, hogy valami régi, bugos AB van fent nálad, vagy egyszerűen valami nem gömbölyű a rendszereddel :U

[ Szerkesztve ]

(#6474) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hejjhó!

Witcher 2 mostmár patchcsel, meg minden hotfix és egyéb szirszarral játszahtó 1 db. 6950-en, 1680*1050-es felbontáson?

I am having fun staying poor.

(#6475) Pug válasza Drizzt (#6474) üzenetére


Pug
veterán

Eddig is játszható volt, csak az ubersamplinget nem kell eröltetni ;)

(#6476) Landon


Landon
őstag

Jött ki új CAP megint. Nekem 'kell' az ubersampling Witcher-ben! :D Egyszerűen idegesítő, hogy valamit kénytelen az ember kikapcsolni ilyen hw-ek mellett. :U Bár egyszer most már meg fogom nézni, hogy mi a külömbség az ubersampling on/off közt.

Aki esetleg már használja, van valami érdembeli javulás The W2-ben az új CAP-el? Mert listázva van a javított dolgok közt de teljesítménybeli javulásról nem írnak.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6477) Tökmindegy válasza Keksz03 (#6465) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Tényleg. Mik a tapasztalataid a kártyával,már mint az 570 eshez viszonyítva.
Kíváncsi vagyok ,mert máshol vita folyik ezen,de mindenki csak a magáét fújja,de persze csak egy szemszögből. Keveseknek volt mindkettő. Mindig azt mondom,hogy a tesztek max tájékozódni jók,de a személyes tapasztalat a legtutibb.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6478) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Ujj Cap driver érkezett.
http://www.rage3d.com/cap/
Elméletileg a 11.5b nél okozott feliratok hiányát javítja.
Nem tudom másnál is jelentkezett e a The Witcher 2 nél jelentkező hiányosságok(karakterek neve,karakterek egymás közötti beszédek felirata fejek felett,virágok, tárgyak neve).
11.5a nál tökéletesen ment ,11.5b nél kezdődött ez a furcsa jelenség amit remélem,hogy a 11.6ban javítanak majd.
A 11.5b-vel sokkal folyamatosabb a játék 11.5a és alatta mikrolagos az egész.
Menet közben folyamatosan töltöget ,vagy meg megakad.A menüben az egér iszonyat lassan reagál amit a játék motorjának tudható be.
Ott nem az érzékenységre gondoltam hanem a mozgásra mintha a gyors mozgást lassan követné :F
Ha a képfrissítést ki kapcsolom akkor minden okés.
Múltkor írtam,hogy akinek CF kártyája van tesztelje le ha van ideje a Gamma beállításokat,mert amiatt előfordul,hogy az elindított játék villog.
A The Witcher 2,Assasin Screed B,sem kivétel.
A képen látható értéken próbálja ki a Katában hátha a játékban is jelentkezik,és meg nyugszom,hogy ez is egy búg.
Ez a fajta anomália a 11.1-és ez alatti Catalystal nem jelentkezik,
11.2-től kezd elő jönni ez a furcsa jelenség amit a CF hatása hoz elő.
Ha ki kapcsolom a CF támogatást akkor ez megszűnik.
VGA tökéletes üzemel,mivel a HD5970 kártyánál is volt ez a furcsaság ami ki zárja az esetleges Hardveres hibákat.
Segítségeteket előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6479) kasa85 válasza kasa85 (#6478) üzenetére


kasa85
őstag

Alapon 1:00 van a Gamma beállítás aminél még nincs gond,de ha ez alá be állítom az értékeket akkor elő jön a villogás.
Ezt a tökéletes színtér miatt állítgatom,hogy még szebb legyen a fekete azon játékokban amiben nem lehet a Gammát állítani.
Persze a The Witcher 2 ben már lehet,de attól függetlenül ki próbáltam,és sajnos ott is az a helyzet amire hónapok óta várom a választ.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6480) Lethal Gene


Lethal Gene
aktív tag

Tényleg GTA4-ben megcsinálták már az eső bugot?

(#6481) Fail3D!


Fail3D!
addikt

nincs 5letetek hogy regisztriben v hol lehetne atirni a gpu ill memoria orajelet nagyobbra? csakmert a bf2 nel ugye a trix stb nem lehet hasznalni viszont kene hozza a tuning hogy kellemesen hasznalhato legyen. probaltam mar keresni valami cfg filet ahol megvannak ezek az ertekek de sehol nem talalom eehez mar keves vagyok:)

(#6482) Varázslóó válasza Fail3D! (#6481) üzenetére


Varázslóó
senior tag

BF2 höz nem elég a kártyád ? na ne nevetess? 6 monitoral játszol 8x élsimitásal vagy mi ? :D

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6483) Fail3D! válasza Varázslóó (#6482) üzenetére


Fail3D!
addikt

50-70 fps kozott ingadozik jo van mikor 80 fps is van es van hogy 60 ala nem megy de van amikor talan meg 50 ala is esik neha szoval zavaro:) jobbna orulnek ha az alja nem menne lejebb 60 nal. amugy bf bc2 rol beszelek ha esetleg a regebbire gondolnal mert azt meg meg is ertenem:D

(#6484) powered válasza Fail3D! (#6481) üzenetére


powered
tag

Miért is nem lehet használni a trixx-et? registry-nek semmi köze a biosodhoz. Meg ezt a nem lehet használnit nem értem. Amúgy bios editorral kéne átírnod az órajeleket, ha máshogy nem megy.
üdv

(#6485) Fail3D! válasza powered (#6484) üzenetére


Fail3D!
addikt

a trixxel az a baj ha elinditom valmiert a bf2 kifagy 1 perc 10 perc utan de ez nem nalam van egyeduli problmekanet... es ugye a ccc ben annyira nem leeht felhuzni a kartyat mint amenyit kilehet belole meg hozni gond nelkul... 900 1400 jaratnam, mert azert az amr erezheto bf ben is.

a bios editorban segitnel mifan terem?:) mert az lenne a legjobb ha megoldhato lenne progi inditas nelkul az orajel emeles, foleg ha erzekelne a ccc ben is.

[ Szerkesztve ]

(#6486) Pug válasza Fail3D! (#6483) üzenetére


Pug
veterán

A min fps-edről inkább az E8400, bár az 50 még így ís szép eredmény vele :K

(#6487) Fail3D! válasza Pug (#6486) üzenetére


Fail3D!
addikt

965 be m van csak nem irtam at meg..:) neztem itt bios editort de mivel nem ref a kartyam a shader feloldassal nem probalkoznek szoval [link] en szereplo bios editor nem jo:(

[ Szerkesztve ]

(#6488) tka


tka
tag

Üdv!Srácok azt miért csinálja a kártya,hogy ha filmet nézek akkor egy kicsit akadozik a kép.Akámilyen lejátszóval játszom le a filmet.

a női hülyeség határtalan

(#6489) shteer válasza tka (#6488) üzenetére


shteer
titán

milyen lejátszókkal próbáltad?

..szerintem jónak tűnik

(#6490) kasa85 válasza tka (#6488) üzenetére


kasa85
őstag

Cserélj töröld le az összes Codec Packot,ted fel a Divx et,Xvid,VLC-Playert használok.
Ha Windows 7 et használsz írd be a Google ba,hogy Windows 7 Codec Pack,és töltsd le a hozzá megfelelő legfrissebb drivert.
Ha ezek után is csinálja akkor a Virusirtó is ludas lehet,érdemes le kapcsolni a teszt idejére,mert a valós védelem,vagy az időzített ellenőrzés is okozhat ilyet.
Ha lemez olvasót használsz mondjuk DVD akkor olvasó,vagy lemez hiba,másold fel a vinyóra,és onnan nézd.Utolsó sorban ha ezek után sem segít Kata le,és fel talán megoldja a problémát.
Ha játék alatt is elő jön akkor túlmelegedés is okozhatja ezt az anomáliát.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6491) Tökmindegy válasza tka (#6488) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Milyen az a videó kártya amit használsz?

kasa85

Szép listát írtál össze:) El lesz vele a kollega egy pár napig:XD

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6492) kasa85 válasza Tökmindegy (#6491) üzenetére


kasa85
őstag

A Bios időzítésekről ,már nem is merek beszélni :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6493) kasa85 válasza tka (#6488) üzenetére


kasa85
őstag

Ja igen mikor a Drivert le törlölted CCleanert érdemes használni,hogy a szutykot törölje a gépből,és a Windows Temp mappából is takaríts ki mindent amit enged,mert az is okozhat problémákat főleg ha teli van,és a memóriát megeszi az ottani szutyok.
Spanomnáll csak 9gb ot töröltem,és csodálkozott,hogy a márió is 1fps el ment :)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6494) kasa85 válasza kasa85 (#6478) üzenetére


kasa85
őstag

:U :U :U :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6495) lala42 válasza Fail3D! (#6485) üzenetére


lala42
őstag

Te!
Nem a Bc2-ről beszélsz? :DDD Az fagy ki. A Bf2-vel ki játszik már :U :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6496) Fail3D! válasza lala42 (#6495) üzenetére


Fail3D!
addikt

bfbc2 igen de gondoltam 1ertelmu:) de taltam fel megoldast trixxben feltuningolom kilepek es ugy maradnak a beallitasok, ujraindulasig.

(#6497) Varázslóó válasza Fail3D! (#6496) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Kártyád se írtad át... milyen kártya az?

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6498) tka


tka
tag

Kösz a segítséget.Asus 6970 a kártya.Akkor megpróbálom hasznosítani az infókat.Köszi szépen. :K

a női hülyeség határtalan

(#6499) Fail3D! válasza Varázslóó (#6497) üzenetére


Fail3D!
addikt

ezt a kerdest nem ertem:) amugy saphhire 6950

(#6500) Fail3D! válasza Fail3D! (#6499) üzenetére


Fail3D!
addikt

ja ertem a kerdest utolag kave pihenes utan mar felfogtam.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.