Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) eboostr válasza hopex (#100) üzenetére


eboostr
aktív tag

Szvsz a kék a best

(#102) dokee78


dokee78
félisten

A Balanced Bluetól van gyengébb?
Mert a párom ha szívja köhög tőle néha.

(#103) hopex válasza dokee78 (#102) üzenetére


hopex
csendes tag

Csak ízesített, pl. Capsule Polar Green enyhén mentolos, de ha ECO módban használja a készüléket sokkal gyengébb lesz a Blue.

[ Szerkesztve ]

mferi

(#104) b. válasza dokee78 (#102) üzenetére


b.
félisten

Hamarosan lesz, egyelőre nincs.
Ahogy írják, meg kell próbálni az alacsonyabb hőfokon.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#105) Tüce válasza hopex (#100) üzenetére


Tüce
újonc

Én most tisztítottam meg alaposan a pálcával a készüléket, és utána használtam, és borzasztóan sütötte a számat a cigi (kék ID), és a készülék is sokkal melegebb volt. Ez normális?🤔

(#106) hopex


hopex
csendes tag

20 szál ID utáni takarítás. :F

[ Szerkesztve ]

mferi

(#107) zelos válasza hopex (#106) üzenetére


zelos
aktív tag

Igen nálam is ID-vel jobban kormol mint heets-el..

(#108) Fredo78


Fredo78
aktív tag

sziasztok! Pár hét használat után:
- a többi hevítővel nincsenek előzetes tapasztalataim, de ez nagyon bejön, a dohánya tényleg jó.
- A mentolos cuccok nekem nem annyira bejövősek, ezért ki se próbáltam őket
- A kék dohányos jó nagyon
- A kétféle ízesített is nagyon jó, végig pattintva is, de van hogy csak a felénél pattintok
- Kaptam hozzá nikotinmenteseket. Na ezek felejtősek mind íz, mind minőségi szempontból
- Kicsit tanulni kell a használatot, de utána már megy minden flottul.
- Én beraktam egy TDS mérő(hasonló méretű akvarisztikai eszköz) bőrtokjába. Nem pont passzos de a célnak megfelel azaz megvédi a gépet.
- A kupakkal nem törődök én se
- Tisztításkor nem tudom fehérre pucolni a hevítőrudat. Ez gond amúgy?

(#109) b. válasza Fredo78 (#108) üzenetére


b.
félisten

Nem gond abszolút ha nem hófehér, egy idő után elsárgul a nikotintól és azt le sem lehet szedni róla semmivel.
tudnál képet dobni erről a tokról?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#110) Fredo78 válasza b. (#109) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Eza:
[kép]
Bőrszerű tok tépőzárral a végén, a célnak perfektül megfelel.

(#111) hopex


hopex
csendes tag

Miért váltottam iqosról pulzere és vissza,nos a választ leírom az alábbiakban.

Amikor megjelent a Pulze az újdonság ereje és a kiváncsiság hajtott, olcsóbb az ID a heetshez képest, valamint néhány pozitív vélemény, hogy ezt nekem ki kell próbálnom, annak ellenére, hogy sem az iqossal, sem pedig a heetssel semmilyen problémám nem volt. Egy hónap használat után ( napi másfél doboz ID ) mostanra kiderült, nem döntöttem jól.
A napi kétszeri akkutöltés, a legtöbb ID pokolian rossz íze, hiába több a pára ( talán kivétel a blue és a capsule polar green), az iqoshoz képest bizony lassabb hevítés, a rengeteg kosz és dohány maradvány ami benne marad, ( már tettem fel róla képet) ezek mind arra késztettek, hogy visszaváltsak. A véleményem szubjektív és nem akarom degradálni a Pulze készüléket, reménykedem benne, hogy egyszer majd előállnak egy használhatóbb hevítővel, nem használnak alumíniumot a dohánytöltetnél és nem kell szerszám a cap levételéhez.

mferi

(#112) b. válasza hopex (#111) üzenetére


b.
félisten

Hamarosan jön az újabb készülék. rengeteg hibás készülék van a konkurenciánál, elkoszolódik, nem lehet tökéletesen kitisztítani már 3 doboz után, szerintem semmivel nem jobb mint a Pulse.Szintén szubjektív vélemény 3 év használat után. Az ID pedig finomabb szerintem. Az hogy pokolian rossz az íze, már ne haragudj de ez egy hülyeség még szubjektívan is
Nem alumíniumot használnak. Az étkezési fémfólia, magyarul a csokipapír, Az egyik legdrágább és legjobb megoldás jelenleg hevítéses technológiában, nem véletlenül nem használják többen.Ezt a Davidoff cég gyártja.
Az a helyzet ,hogy az emberek hozzá vannak szokva a laza hiányos töltethez, ami után kipottyanik a töltetből szinte a dohányvágat, amitől aztán nem marad maradvány a hevitőkamrában,a kukoricakeményítő tartalmú, fing szagú égésgátlóhoz amitől a környezetüket hányinger kerülgeti. Nem ,remélem nem térnék rá erre az útra marad a Virginia minőségi dohány a perfekt tömör vágással Davidoff minőségben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#113) zelos válasza hopex (#111) üzenetére


zelos
aktív tag

Lambda CC készülék jobb mint az Iqos és Pulze együttvéve..

(#114) hopex válasza b. (#112) üzenetére


hopex
csendes tag

Távol áll tőlem,hogy egy parttalan vitába bonyolódjak Veled, pláne nem Karácsonykor.Nem dolgozom a dohányiparban,soha nem érdekelt a vágás minősége, kizárólag csak a dohány íze és így lassan 70 felé 45 év igen intenzív dohányzás után, hidd el tudok különbséget tenni jó és kevésbé jó között. Azokról a cigarettákról amikről a fiatalabb generáció még csak nem is hallott nem akarok írni, de az alábbiakról essen néhány szó annál is inkább, mert hosszabb-rövidebb ideig midegyikhez volt szerencsém.

Imperial Tobacco: davidoff - winston - west- gauloises - gitanes - jps

Philip Morris: marlboro - multi filter - pall mall - philip morris

Az IT termékei közül a davidoff (és nem az a davidoff,minőségben nagyon nem ami az ID töltetekben van)és a JPS ( John Player Special) a legfinomabbak és a legdrágábbak, a többi csak szívható kategória.

A Philip Morris termékei itthon és szerte a világban mostanra talán a legelterjedtebb és ismertebb cigaretta fajták, minőségben,ízben is a toppon vannak.

Visszatérve a hevítéses dohánytermékekhez te azt írod,hogy csak a davidoff használ csokipapírt ( jó lesz az alufóliának is) a termékeihez, nos a HEETS is ilyen volt a kezdetekben, de a PM környezetvédelmi okokra hivatkozva elhagyta, valamint sajnálatos módon csökkentett a dohánytartalmon is. Ettől lett lazább a Heets és ezen okok miatt kevesebb a pára.Az ID dohányt a töltetben, mint egy abroncs körbefogja a fólia ettől érződik tömörebbnek, de ilyennek is kell lennie a hevítőben lévő kerámia tüske miatt, de ettől még a BLUE és a Capsule Polar Green kivételével,szörnyűek az ízek.
Az IQOS és a Pulze hevítőről pedig csak annyit, hogy szerény véleményem szerint az előbbi egy jobban átgondolt és megtervezett készülék, viszont kezdeti próbálkozásnak a Pulze sem rossz,remélhetőleg a rossz tulajdonságait egy következő készülékkel javítani fogják, javulnak majd az ID ízek és akkor végre nevezhető IQOS killernek.

Békés Karácsonyt kívánok Neked!

[ Szerkesztve ]

mferi

(#115) eboostr válasza hopex (#114) üzenetére


eboostr
aktív tag

"Imperial Tobacco: davidoff - winston - west- gauloises - gitanes - jps

Philip Morris: marlboro - multi filter - pall mall - philip morris"

Ez ma már mind egykutya..
Mióta barnadobozos lett az összes cigi rosszabb minőségű lett a filter és az ízük is tökugyanaz.

(#116) focvis válasza hopex (#111) üzenetére


focvis
veterán

Kábé egy hónapja vettem a Pulze-t, előtte 3 évig Iqost használatam. Az ID nekem se tetszik (Blue), es csak egy Pulze-zal nem szeretek hosszabb időre távol kerülni a konnektortól, olyankor viszem az Iqost is magammal.

Nekem a kedvenc kombóm a Pulze és az Amber Heets. A Pulze előnye számomra, hogy leállítható és újraindítható.

(#117) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Az én készülékem olyat csinál, hogy a végén amikor villogni kezd olyan mintha rákapcsolna. Emiatt az utolsó slukkok "égetnek", a füstszűrő elszíneződik, amikor kikapcsolom füstöl a kazán is miközben szénné égeti a töltetet. [kép]
Jól gondolom, hogy ez nem normális?

(#118) b. válasza Fredo78 (#117) üzenetére


b.
félisten

Szerintem jól, hívd fel az ügyfélszolgálatot szerintem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#119) focvis válasza focvis (#60) üzenetére


focvis
veterán

27-én, azaz 2 napja felhívtam a Pulze Care-t mert kb. 4-5 használat után letört a kupakleszedő eszköz egyik füle, és szeretnék egy új ilyen eszközt helyette. Megemlítettem, hogy töltés közben enyhén ráz a Pulze (a saját töltőjével és egy telefon töltővel is).
Nem erőszakoskodtam, hogy cseréljék a Pulze-t mert sejtettem, hogy a rázás feature lesz nem bug. A hölgy komplett cserét javasolt, küldött kódot, még aznap kicseréltem.
Eddig szokványos a story, ugyanígy működik az Iqos esetében is.

Természetesen az új Pulze is ráz töltés közben. (Érintsétek meg finoman kézfejjel vagy az ujjatok külső felével töltés közben.) 🤷‍♂️

Téli leállás, itthon vagyok, megszólal a kaputelefon (wtf? nem várok senkit). Egy hölgy jelentkezett az Imperial Tobaccotól, hozott egy új Pulze-t. :Y Mondom néki, hogy 2 napja cseréltem újra kód segítségével. Neki itt a papír a kezében, rajta a nevem, címem... alá se kellett írnom semmit.
Meglepő figyelmesség!

[ Szerkesztve ]

(#120) Gloob válasza focvis (#119) üzenetére


Gloob
addikt

Az a 3. Pulse is ráz? Csak azért kérdezem, mert akár milyen finomsn, akárhogy is érintem töltés közben, én nem érzem, hogy rázna. Lehet, hogy én vagyok érzéketlen rá, vagy esetleg te vagy túl érzékeny?

Samsung Galaxy A52S

(#121) focvis válasza Gloob (#120) üzenetére


focvis
veterán

A 3.-at még nem bontottam ki. :D

(#122) zelos


zelos
aktív tag

A fekete panelt ha megnyomkodom akkor oldalt fekete trutyi folyik alatta, nektek is? Valamiért lecsapódik vagy odafolyik a lecsapódott gőz.. :(((

(#123) hopex válasza zelos (#122) üzenetére


hopex
csendes tag

Amennyiben rendszeresen tisztítod és nem folyatod tele a fűtőkamrát semmivel ( tisztításhoz használt alkohol, citromlé ) kizárt dolog, hogy ilyen előforduljon.

mferi

(#124) b. válasza zelos (#122) üzenetére


b.
félisten

Nálam még nem volt ilyen. elméletileg ott amúgy nem folyhatna semmi mert az akksi
van meg hasonló dolgok, zárt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#125) hopex


hopex
csendes tag

Két Pulze hevítő gazdát cserélne!

1 ezüst ( 2 hetes készülék, hibátlan )
1 bronz ( új csak kipróbált )

Érdeklődni privátban. :)

mferi

(#126) jonaeszter95


jonaeszter95
friss újonc

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy, nekem iquos készülékem van . A dohányboltos csaj ajánlotta hozzá az ID dohányt de nem kapcsol be a készülékem tőle ! Miért van ez? (Dobozra mondjuk az van ráírva csak pulze készülékhez )

(#127) b. válasza jonaeszter95 (#126) üzenetére


b.
félisten

Ennek nem lehet hozzá köze, hevítőrúd nélkül is be tudod kapcsolni.
Milyen IQOS-ed van ?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#128) focvis válasza Gloob (#120) üzenetére


focvis
veterán

Kibontottam a 3.-at: ráz.
Megkérdeztem a feleségemet, szerinte is érezhető a finom "zizergés" töltés közben, szóval nem egyedül vagyok szuperérzékeny. 🤗

(#129) hopex válasza focvis (#128) üzenetére


hopex
csendes tag

mferi

(#130) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Olyan olvastam az egyik facebook fórumon, hogy ezzel a készülékkel intenzívebb az íze a töltetnek akár ha heetset rakok bele, mint iqossal? Utóbbival az a bajom, hogy nagyon gyenge, érdemes venni egy ilyet?
Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#131) b. válasza animatrix11 (#130) üzenetére


b.
félisten

Ez szerintem egyén és töltetfüggő. Van aki ezt mondja van aki az ellenkezőjét.A kerámia rúd és a penge más módon hevít.
Az ID szerintem jobb a Pulze készülékben mint IQOS-ben mert nagyon tömör töltet, a penge nem képes rendesen áthevíteni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#132) Lehiñito válasza b. (#131) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia. Ami most jelent meg 3 új íz, azok is mind a kék ID-ből vannak?
Valamelyik van olyan erős, mint a bronze?

(#133) b. válasza Lehiñito (#132) üzenetére


b.
félisten

szia !
Igen, jó hogy írtad. Elfelejtettem betenni ide őket.
Olyan erős nincsen, az rendelkezik csak a 3 lyukas ventilációs szűrővel. A kékhez nézve más karakterük van,.
Szerintem a Yellow és Kopper lágyabbak, de más az ízük talán a Warm Amber ami karakteresebb a kéknél . Ha szereted a bronze ízét, szerintem az is tetszeni fog. Nekem mindegyik új íz nagyon bejön. Most ezek lettek a kedvenceim az Ice mellett, főleg a Yellow különleges mellékíze íze tetszik.
Talán erről a képről jól látszik az intenzitás a csúszkákkal. A Bronze esetén az Intenzitás és az Aroma is maxon van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#134) Lehiñito válasza b. (#133) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Vettem, reggel egy warm ambert. Érezni, hogy gyengébb mint a bronz. Érdekes ez a füstölt ízvilág, vagy hogy is fogalmazzak. Nem rossz, de a bronze jobban bejön. Mindeneserre kipróbálom a másik kettőt is.

(#135) viralmind


viralmind
aktív tag

02.06-tol egyes helyeken 4.990 lesz a pulze, akit erdekel keresse trafikban mert szerintem nem mindenhol lesz ennyiert.

[ Szerkesztve ]

(#136) Tüce válasza viralmind (#135) üzenetére


Tüce
újonc

Aaaaz igen!! Én meg (és még sokan mások) megvettem 9000-ért! :W

(#137) b. válasza Tüce (#136) üzenetére


b.
félisten

IQOS-t is sokan vettek 30 ezerért, meg volt 9900 Ft is. ez is 14990Ft on indult, nem 9000Ft -os áron.
Jelenleg ez akciós, kifutó ár, nem is lesz mindenhol ennyi. Várható hamarosan az új verziója a készüléknek ami sok kisebb hibáját javítja.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#138) Tüce válasza b. (#137) üzenetére


Tüce
újonc

Lehet tudni mikor várható az új verzió?🙂

(#139) b. válasza Tüce (#138) üzenetére


b.
félisten

Pár hét remélhetőleg.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#140) hopex


hopex
csendes tag

Képek az az új készülékről. Szerintem ugyan olyan sz@r lesz mint az első.

mferi

(#141) b. válasza hopex (#140) üzenetére


b.
félisten

Számodra biztosan, de amúgy nem az, meg az első sem az.
Pár hibát javítanak benne az első verzióból.
Nagy előnye, hogy nem kell hozzá szétszedni, hogy az ember takarítsa, nem kell hozzá szétszedő eszköz. Többet bír az akksi és lényegesen gyorsabban tölt fel.
Nem kell hozzá szilikonkupak hanem rá van építve, becsukásnál lezárja automatikusan és jobban is néz ki a LED megoldása és némileg kisebb és vékonyabba jkészülék.
Szerintem az árához nézve teljesen rendben lesz és jó készülék.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#142) tadj válasza b. (#141) üzenetére


tadj
csendes tag

Remélem a készülékkel együtt az ügyfélkezelési folyamataikat is fejlesztik, mert ami most van, az egy kalap szar..
Decemberben kaptam egy Pulze-t ajándékba, egy percet nem tudtam használni, hármat rezgett ha hevíteni akartam. Kaptam cserekódot meg címet, ahol közölték velem hogy ők nem cserepont. Kétszer hívtam utána még az ügyfélszolgálatot, hogy van-e fejlemény, semmi konkrétum, csak a bullshitgenerátort hallgattam, "sajnálom, ez a folyamat", és ilyenek.
Új cserekódról, vagy egy másik címről szó sem lehet, még én várjam meg, amíg az Imperial Tobacco megbeszéli a fejem felett a dohánybolttal, hogy akkor most ők cserepont-e vagy sem. December vége óta várom, hogy visszahívjanak.
Az IQOS-t pikkpakk ki tudtam cserélni anno, ők úgy tűnik sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek az aftersales tevékenységre, mint a Pulze-nál.

Szerencsére a minap tudtam egy másikat venni 5000-ért, eddig jónak tűnik. Csak nehogy valami baja legyen, és ismét fel kelljen hívnom az ügyfélszolgálatukat.. :D

(#143) zelos válasza hopex (#140) üzenetére


zelos
aktív tag

Ezt tudom ajánlani odavissza veri az iqos-t és a pulze-t együttvéve.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#144) b. válasza tadj (#142) üzenetére


b.
félisten

Igen teljesen jogos észrevétel. Sajnos teljesen más a két cég mérete létszámilag és a kialakítása, kb 10x annyi emberrel tudott elindulni a PM az IQOS -sel mint az Imperial . Tudom hogy ez egy felhasználót nem szabadna, hogy érintsen de sajnos Magyarország speciális eset a trafikrendszer és a központi kiszállítás miatt.
Sajnos az ügyfélszolgálat tévesen tudott több pontról hogy szerződött partner , utólag derült ki. Tudom nem vígasztal de most már kialakult némi rend és oda irányítanak a legtöbb esetben ami valódi cserepont..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#145) Fredo78 válasza zelos (#143) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Ok, de ez 35.000Ft... Ez olyan mintha Opel Corsa 1.2-t hasonlítanál sportautókhoz, hogy azok gyorsabbak.
Amúgy jó cucc lehet, miben másabb? több füst, jobb hevítés és jobb íz?

(#146) Tüce válasza b. (#139) üzenetére


Tüce
újonc

Köszönöm 🙂

(#147) zelos válasza Fredo78 (#145) üzenetére


zelos
aktív tag

- Állítható hőmérséklet, így tudod szabályozni az erősséget..
- Állítható szívás idő
- Slukk számláló
- Kisebb mint a pulze
- Egy töltéssel 40 heets..
- Nem kormol úgy mint a pulze, takarítás fél perc, nem kell szétszedni sem
- Titán fűtőpenge ami ugye nem törik, jobb a fűtőfelület mint az iqosban, intenzívebbek az ízek is..

(#148) Fredo78 válasza zelos (#147) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Értem, köszi. Jól hagzik csak az ár... Mondjuk egy rendes bagósnak meggondolandó, Nekem a napi 2-4 db-bal nem nagyon érné meg...

(#149) Dönc válasza b. (#141) üzenetére


Dönc
tag

Van már pontosabb info a 2.0 érkezéséről? Egyelőre IQOS-t használok csak kipróbáltam vele a bronze ID-t és bejött. :)

(#150) b. válasza Dönc (#149) üzenetére


b.
félisten

Pontos még nincs, pár héten belül szerintem.
Én már használom, elég jó kis szerkezet .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.