Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) whYz válasza tick (#10500) üzenetére


whYz
addikt

Vagy egyszerubb lenne PHP-t hasznalni szerver oldalon es AJAX-ot kliens oldalon? PHP-t egesz jol ertem, viszont hianyozna az OOP.

(#10502) DNReNTi válasza whYz (#10501) üzenetére


DNReNTi
őstag

PHP is lehet OO, sot a PHP7-ben mar egeszen szep, tipusos kottat lehet irni. Sokan kopik a PHP-t pedig - feladat fuggvenyeben - szerintem akar meg jobb is lehet mint mondjuk egy Java backend. Attol mert tele van a net ezer eves szar PHP kodokkal es peldakkal meg maga a nyelv nem az. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#10503) tick válasza whYz (#10501) üzenetére


tick
aktív tag

Ha van vele tapasztalatod akkor az is ugyanolyan jó, linux barát mindkettő

Everything that has a beginning... has an end

(#10504) whYz


whYz
addikt

Koszi mindenkinek, akkor ugy tunik maradok a PHP-nal. :)

(#10505) disy68 válasza whYz (#10504) üzenetére


disy68
aktív tag

Igazából egy egyszerű rest http szervert szerintem minden nyelven könnyen össze lehet rakni a megfelelő framework segítségével. Php esetében pl. egy slim vagy silex, java esetében Spring (boot) vagy Jersey segítségével szinte pillanatok alatt megvan a dolog - nyilván az üzleti logikától is függ mennyi idő.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#10506) DNReNTi válasza disy68 (#10505) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha a vegen a PHP marad, akkor +1 a Slim-nek. Jocucc!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#10507) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Program/mérnök infora felvettek innen valakit minimumhoz közeli pontszámmal? Vagy nagy volt már akkor is a tuljelentkezés?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#10508) opr válasza K1nG HuNp (#10507) üzenetére


opr
veterán

Be kell vallanom ez a kerdes most meglepett. Ennyire sokat valtozott volna a helyzet miota egyetemre jartam?
Ugy ertem, anno proginfo-ra csak azt nem vettek fel, aki nagyon nem akart bekerulni.
Tipikusan az a szak volt, ahova bekerulni nevetsegesen konnyu, ellenben elvegezni... Na az egy masik kerdes, az nem volt szokas. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10509) DNReNTi válasza opr (#10508) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hasonlokat tudok mondani en is (Miskolci Egyetem). A "halalozasi rata" hozta az ebola szintjet, kb 95-98% korul volt. Engem is elvitt, sajnos/szerencsere. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#10510) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Mi szokta megölni az embereket? A matek része?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#10511) opr válasza K1nG HuNp (#10510) üzenetére


opr
veterán

Hat, kit mi.
Altalaban az analizis, linearis algebra, formalis nyelvek nevu virusokhoz kotheto a halalos aldozatok minimum 70%-a. Talan meg az algoritmusok, bar az nagyon konnyu, ha jo a gyakvezed es ertelmes peldakat tud mondani a mikor-mit-miert-hogyan-mivel-miben kerdesekre.
Ezen felul mondjuk 10% siman a lustasag aldozata lesz, a maradek meg szepen eloszlik a kreten, soha-a-budos-eletben meg egyszer nem fogod latni tipusu targyak kozott.
Illetve van par szazalek, aki ugy jar, mint en, es ki se tudja deriteni, hogy el tudna-e vegezni ha akarna, mert ugy hozza az elet, hogy az egyetem vege elott el kell kezdenie dolgozni. Hala az egnek en nem (csak) az egyetemen oktatott dolgok tanulasaval, bulizassal es rezbaszassal toltottem az idomet, hanem programozni is megtanultam egy alap-kozepes junior szinten, amig ott voltam. :DDD

Ja, es hogy a szazalekok melle konkret szamokat is kapj: Nalunk ha 500an kezdtek, es ebbol 30 a vegen kapott papirt max egy ev csuszassal, az mar egy eleg jo evfolyamnak szamitott. Ez konkretan 2005, ELTE, progmat (5eves, meg nem osztott kepzes). Ugyan az, mint a mostani proginf, csak kevesebb programozas, joval tobb es kemenyebb matek.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10512) cattus válasza K1nG HuNp (#10507) üzenetére


cattus
őstag

BME-re felvesznek már 370 pont körül. Általánosan elmondható, hogy bekerülni nagyon könnyű, de kiesni is.

#10510: változó. Sokan első félév után jönnek rá, hogy nem is akartak programozók lenni, csak meg kellett valamit jelölni, meg hát az IT-ban sok pénz van és akkor miért is ne. Aztán rájönnek, hogy bizony rengeteg munkát és energiát kell beletenni az embernek, ha tisztességgel el akarja végezni.

Do the thing!

(#10513) PumpkinSeed válasza cattus (#10512) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

"már 370 pont körül"

Van 297-em. :D Bár én már túl vagyok rajta, amikor én jelentkeztem akkor 260 volt a minimum az SZTE-n.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#10514) K1nG HuNp válasza opr (#10511) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

El kellett kezdened valami ok miatt vagy annyira überpro voltal hogy egy cég szedett ki?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#10515) bandi0000 válasza K1nG HuNp (#10507) üzenetére


bandi0000
nagyúr

sulitól is függ

görögistennőegyetemre 280 pont volt a határ, tehát az állami minimum, felvettek 302 pontom volt, de asszem idén emelik már a ponthatárt 300-ra

szegedre is 280-tól be lehetett kerülni, a pesti sulikba a keményebbekbe ott azért 300 fölötti határok voltak

amúgy igen érdekes ez, mert ugye a PAE se tartozik az "él" egyetemek közé, az oktatás szerintem jó, még most, én ugye korhatár felett mentem már 24 évesen, és azt hittem én leszek a leghülyébb, kibukok, sajnos a fizika megfektetett, bár az is azért mert korán feladtam, viszont kb minden tárgyból legalább a fele bukott/nem mehetett vizsgára, ami meg is lepett, mert annyira nem teljesíthetetlenek, pláne ha nem azt csinálják mint én, h ZH előtti hétvégén próbálok 4 Zh-ra felkészülni, persze egyikre se sikerült, de a 2-es mindig meg volt :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#10516) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Ha kibuksz infó egyetemről akkor mivan? El is felejtheted a felsőoktatást egy jó időre?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#10517) bandi0000 válasza K1nG HuNp (#10516) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ha kitartó vagy akkor nem, mert ugye vagy annyira szarul tanulsz h átraknak fizetősre, ugye elfogyhatnak az államilag támogatott féléveid, vagy ha eleve fizetősre mész akkor nyomhatod amíg akarod, vagyis nem, mert pl nálunk ha vizsgán 1 tárgyból 6-szor kaptál 1-est, akkor kiraknak a suliból automatikusan

próbáld meg a mérnököt, és fé év után érezni fogod h kell e neked, ha nem akkor még ott van a sima felsőfokú szakképzés, amivel még lehetsz programozó, bár ott is van matek

Xbox One: bandymnc

(#10518) biker


biker
nagyúr

Én BGE-PSZK-t nyomom levelezőn, saját vállalkozás mellett, 418pontos felvételivel állami támogatotton, és vért izzadok, mert nyilván inkább pénzt keresek, mint magolok.
ja, gazdinfó

De, sajnos azt kell mondjam, direkt szivatnak sokszor. pl statisztika, van 3x4 óra, amin a célirányos jegyzet alkalmanként 30oldal A/4 kb darál a tanár te kaparsz mint állat, mert papíron kell statot számolni, pedig van, ahol ezt is gépesítve tanítják. A vizsgán kb órákig számológéppel számolod a hiányzó adatokat a táblába, és 80% az elhullás.
Bezzeg töltelék tárgyakra van 6x5 óra félévente. Szóval teljesen aránytalan minden

Aztán van egy fél tucat olyan tanár, aki olyan távol van a szakmától, hogy csak na, tehát csak tanítani tud, és utána ekéz.
elég nehéz beülni prog vizsgára olyan tanárhoz, aki 10 éve feladta a programozást, pedig állítólag profi volt, és most éhbérért tanár.

Az, hogy kit hány ponttal vettek fel, szerintem semmit nem jelent. Az, hogy fel tudod e venni az infót, illetve le tudja e adni a tanár az órát rendesen, az a fontosabb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10519) bandi0000


bandi0000
nagyúr

amúgy meg tényleg borzalmas az oktatás, az még hagyján hogy sok a töltelék tárgy, még az egyetemen is, de túl korán akarják kitaláltatni a gyerekekkel hogy mit csináljanak, valljuk be ált suliba nem sok olyan gyerek van, aki belátja, hogy tanulni kell mert az a jövő, én is ebbe tartoztam, az ofőm el akart küldeni szakmunkásnak, mert nem vagyok okos, bár most már lehet azt mondom azzal jártam volna jól, de akkor még az értelmi munkáért fizettek sokat, aztán szerencsére ellenkeztem és nem mentem szakmunkásnak, inkább mentem egy gyengébb szakközépbe, közepes/négyesre érettségiztem, utána mentem műszaki infó technikumra ami időpocsékolás volt , és most még egyetemezek, de már érzem hogy "öreg" vagyok, inkább ez az egy helyben topogás zavar, hogy nem tudok dolgozni és előrelépni, de majd idővel talán

Xbox One: bandymnc

(#10520) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Debrecenbe járt valaki? Ajánlott? Vagy inkább menjen pestre az ember? Már ha felvesznek koliba.. :N

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#10521) kispx válasza K1nG HuNp (#10520) üzenetére


kispx
addikt

Ott most akarják megújítani a pti képzést. Ha tanulsz akkor elvégezhető. Van egy pár tárgy ami megszórja az embereket. (kalk1, logika, prog1, formális nyelvek).

[ Szerkesztve ]

(#10522) anorche1 válasza DNReNTi (#10494) üzenetére


anorche1
őstag

Akkor ez eldőlt, köszi! :R

És köszi (#10493) Jim Tonic és (#10492) bandi0000! :R

Sajnos nem vagyok biztos benne hogy el tudom majd végezni (igen, tudom, rossz hozzáállás), ezért is csinálom meg ezt az okj -s rendszergazdát, hogy ha úgy adódna, ezzel talán jobb munkát találnék mint egy érettségivel.

A miskolciról halottam jót is rosszat is, remélem a jó dolgok az igazak, és ha az ember nem szarik rá, hanem részt vesz az órákon, figyel, rendszeresen tanul, és nem csak a vizsga előtti hétvégén, akkor elvégezhető.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#10523) bandi0000 válasza anorche1 (#10522) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én is így mentem h tök hülye vagyok, megpróbálom, matekból kettes vtam de szinte tanulás nélkül hoztam is a kettest analizisből, ami meglepett h elég jól leadják az órát, nagyon keveset tanultam , ezért lettem kettes most, de lényeg a lényeg ha tanulsz akkor nem olyan nehéz

Xbox One: bandymnc

(#10524) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Köszönöm a sok hasznos infót, lövésem se lenne az egészről nélkületek :) Akkor maradok az ütemtervemnél, meghúzom ezt a két évet, szeretnék minden érettségi tantárgyból 4-5 lenni (ami eddig sikerült is) aztán debrecenben/pesten megpróbálok egy proginfót. Majd akkor jövök újra, talán kevesebb spammel ;]

Ezer hála :R :R

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#10525) opr válasza K1nG HuNp (#10524) üzenetére


opr
veterán

Sajnos azért kellett dolgozni mennem, mert úgy alakult, nem voltam annyira pro.
Sőt, volt olyan srác, aki már akkor jobban tudott programozni, mint én most, amikor egyetemre ment. És még Őt se szedték ki, csak a legvégén. Szóval ez a kiszed egy nagy cég és mennybe mész dolog ez olyan, hogy kb el lehet felejteni, az abszolút top 1%nak sikerül, de nekik se mindig. Ettől függetlenül ne keseredj el, e nélkül is nagyon szép karriert lehet befutni. :)

Az egyetemhez, melyiket válaszd, stb
Két részre bontanám:
- Tanulás szempontjából: Qrvára mindegy, úgysem az egyetemen fogsz megtanulni programozni, az csak ad hozzá alapot, az állásinterjún meg úgyse azt fogják nézni, hogy honnan van a papír, hanem hogy mit tudsz. Adaléknak talán annyit tennék hozzá, hogy az, hogy ha gondolkodsz később külföldi munkában, akkor a legteljesebb mértékben tojd le, hogy melyik magyar egyetem hol van a "rangsorban". Le se fogják szarni, konkrétan 99%, hogy sose hallottak még róla. Legalábbis az ELTE és a BME említésének a hatása egy bamba wtf nézés volt. Oxford, MIT, Hardvard, stb szint, az igen, az ismert, az számít.
- A tökéletesen ellentétes szempontból: Azt, hogy milyen egy koli, azt szerintem mindenkinek ki kell próbálnia egyszer. Igaz, tanulni közel lehetetlen, de meghatározó élmény, egész életedben mosolyogva fogsz visszaemlékezni azokra az időkre. Igazi, hosszantartó, mély barátságok, rengeteg ember, aki már tud programozni, és szívesen segít/tanít, punci töméntelen mennyiségben, bulik, a tolerancia képességed kitolódik az egekbe. Áh, minden nap hiányzik egy kicsit, akkor is, ha ma már max egy hétig bírnám. :DDD

Részemről azt tanácsolnám, hogy próbálj rá egy kolira. Ha nem megy ott a tanulás, még mindig válthatsz egyetemet viszonylag fájdalommentesen és hazaköltözhetsz.

Jah, még annyi, hogy: Én az ELTE-n tanultam, asszony a Debreceni egyetemen proginf-et. Leginkább azt mondanám, hogy az ELTE-n jobb a matek meg az algo, meg a programozáselmélet, cserébe a debreceni egyetemen konkrétan megpróbálnak megtanítani programozni.
BME ponthatár közelében meg gyak tárgytalan. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10526) whYz válasza disy68 (#10505) üzenetére


whYz
addikt

Koszi, mar fel is raktam, tenyleg nem rossz. Megprobalkozok vele, remelem menni fog. :)

(#10527) PumpkinSeed válasza opr (#10525) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Meglepődnél, de én most nemrég Londonban váltottam munkát és a Szegedi egyetemet elég sokan ismerik. Amúgy itt elég annyit mondani, hogy Computer Science, ami kb lefedi az összes magyar egyetemi infos képzést (proginfo, mérnök info) és már jó is vagy tanulmányokból.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#10528) whYz válasza PumpkinSeed (#10527) üzenetére


whYz
addikt

Forditva mi a helyzet, nem tudod veletlen? Cambridge-ben tanulok (ARU - Computer Science B.E.). Ha esetleg hazamegyek erni fog ez valamit?

[ Szerkesztve ]

(#10529) cadtamas válasza whYz (#10528) üzenetére


cadtamas
tag

Én autodidakta módon tanulok.
Mikortól mondhatja magáról az ember, hogy junior programozó?
Mi az elvárt minimum ismeret?
Nem biztos, hogy valaha is szeretnék programozóként elhelyezkedni, csak kíváncsi vagyok.

(#10530) PumpkinSeed válasza whYz (#10528) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hát ebben biztos lehetsz, hogy érni fog valamit. Amúgy nem látom értelmét, hogy hazamenj mikor ezzel a papírral lazán itt is találsz munkát. Londonban lehetetlen nem találni programozói munkát mivel gondolom nem alap szinten beszélsz angolul. Amúgy milyen a képzés? Én is gondolkoztam itt valamiben UCL témában, de nem biztos, hogy elfogadják mesterre a magyar papírom.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#10531) whYz válasza PumpkinSeed (#10530) üzenetére


whYz
addikt

Csak azon gondolkoztam, hogy kalandvagybol hazakoltozok ha ugy alakul...

Dunaujvarosban tanultam elotte mernokinfot. Eg es fold a kulonbseg. Itt nem arra mennek, hogy minel kevesebb ember tudja elvegezni a szakot. Egy szemeszterben 3 (max 4) modulunk van es kb 2-3 ora egy heten modulonkent, szoval nem igazan megterhelo. Viszont azt elvarjak, hogy magunktol nezzunk utana es tanuljunk meg programozni. Az is tetszik, hogy nincsenek zh-k meg viszgak, csak par beadando es kesz. Lazan tudok mellette dolgozni, ami azert eleg jo.

Szerintem aki teheti az probaljon kulfoldon tanulni.

En jopar embert ismerek aki kulfoldi papirral csinalja a mestert nalunk, ugyhogy erdemes megprobalnod.

cadtamas: Ezt nekem akartad irni? Nekem meg nincs tul sok tapasztalatom munka teren, foleg nem Magyarorszagon. :)

[ Szerkesztve ]

(#10532) tick válasza cadtamas (#10529) üzenetére


tick
aktív tag

Ez engem is érdekelne. Ha valaki kezdett juniorként megírná milyen elvárások, feladatok voltak az elején?

Everything that has a beginning... has an end

(#10533) cadtamas válasza whYz (#10531) üzenetére


cadtamas
tag

Melléklikkeltem.
:)

(#10534) kispx válasza tick (#10532) üzenetére


kispx
addikt

- Kérdezz ha nem értesz valamit
- Szólj ha valami baj van
- Tanulj bele a dolgokban
- Ne állj közömbösen/negatívan a feladathoz
- Alapvető dolgokat tudj megcsinálni (szóval ne az legyen a problémád, hogy hogyan kell egy tömböt rendezni vagy keresni benne)
- Lehetőleg működjön is az amit csinálsz :)

(#10535) opr válasza PumpkinSeed (#10527) üzenetére


opr
veterán

Szinten London, se ELTE, se BME nem mondott eddig semmit egyik cegnel sem, ahol voltam interjun. :F
Persze en is annyit szoktam mondani, hogy computer science, oszt kesz :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10536) cadtamas válasza kispx (#10534) üzenetére


cadtamas
tag

Pont ezek az 'alapvető dolgok' érdekelnének bennünket.
Kezdésnek jó ez is.
-Tehát, akkor tömbök rendezése, kezelése, mint alap.
-Kérdezni, kommunikálni mindenhol alap.

(#10537) whYz válasza cadtamas (#10536) üzenetére


whYz
addikt

"-Kérdezni, kommunikálni mindenhol alap."

Alapnak kellene lennie, de manapsag ezzel van a legnagyobb gond.

Itt a cegeknek a legnagyobb problemaja, nem az, hogy valaki tud-e programozni, hanem hogy az okostelefonon felnott fiatalok nem tudnak kommunikalni es csapatban dolgozni. Persze a magyar munkaltatokkal nem igazan van tapasztalatom, de ketlem, hogy sokkal masabb lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#10538) dabadab válasza whYz (#10537) üzenetére


dabadab
titán

"az okostelefonon felnott fiatalok nem tudnak kommunikalni es csapatban dolgozni"

Ebből teljesen kár ilyen generációs kérdést generálni, ez mindig is komoly probléma volt, és most se rosszabb, mint húsz éve.

DRM is theft

(#10539) DNReNTi válasza whYz (#10537) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kedvencem mikor a mellettem ulo ramir Skype-on, vagy Slack-en. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#10540) axioma válasza dabadab (#10538) üzenetére


axioma
veterán

Volt olyan - o mar akkor sem kezdo - kollega az akkori munkahelyemen ugy 15 eve, aki mikor elakadt, ahelyett hogy barmit szolt volna, kert egy het szabit... nem is remlik mi lett, nem kozvetlen dolgoztam vele, csak fizikailag kozel volt a fonoke aki egy masik fonoknek meselt rola (talan valahogy kiszedtek belole, hogy mi a helyzet, mert gyanus volt a viselkedese, de csak napokkal kesobb).

(#10541) tick válasza kispx (#10534) üzenetére


tick
aktív tag

Ez rendben van, minden munkára érvényes kellene hogy legyen.
Érdekelne hogy milyen jellegű feladatokra számíthat egy junior? Mennyi az általános betanulási időszak, mikortól dolgozhat önállóan részfeladatokon vagy projecteken? (értem hogy ez cégenként, nyelvenként, területenként más és más)
Egyáltalán mitől junior a junior? Csak a tudástól függ vagy az eltellt időtől is? Kezdhet-e valaki használható tudással, ellenben tényleges programozói munkatapasztalat nélkül "nem juniorként"? Esetleg ez csak egy címke a pozícióban hogy ne ijedjenek meg a pályakezdők? Van egyáltalán jelentősége? :)

Everything that has a beginning... has an end

(#10542) Cathfaern válasza tick (#10541) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Kezdhet-e valaki használható tudással, ellenben tényleges programozói munkatapasztalat nélkül "nem juniorként"?"
Olyan nem létezik, hogy valakinek nem junior tudása van, de nincs tényleges programozói tapasztalata. Programozni ugyanúgy nem lehet elméletben, mint gyereket csinálni.

Amúgy a kispx-féle listába én beleírnám az értő olvasást is (nevezhetném "szöveges feladat megoldás"-nak is, döbbenet mennyien véreznek el rajta.

DNReNTi
Elsőre furán hangzik, de ha programozókról van szó, akkor én valahol megértem. Lehet amit akar az annyira nem fontos, viszont ha te benne vagy valamiben, akkor így nem szakít ki belőle, aztán majd ha ráérsz, válaszolsz neki (akár szóban).

(#10543) sztanozs válasza Cathfaern (#10542) üzenetére


sztanozs
veterán

Vélelmezem úgy érti, hogy nincs bizonyítható programozási referenciiája (pl adminként dolgozott eddig).

Nálam is kb ez a helyzet. Ha el akarnék menni fejlesztőnek - kérdéses, hogy felvennének-e nem junior fejlesztői poziba 15 év ITSec és 1 év feljeszői (15 évvel ezelőttről) referenciával.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10544) Cathfaern válasza sztanozs (#10543) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De miért vennének fel? Illetve miért akarnál nem junior pozícióban kezdeni? Ez olyan dolog, mint ha azt mondanád, hogy van 15 év tapasztalatod személyautó vezetőként, 1 év tapasztalatod kamionsofőrként, akkor te senior kamionsofőr vagy. Nem vagy az, de nyilván ha kezdesz juniorként, és látják hogy hozod a senior szintet, akkor hamarabb fentebb lehet lépni. Mint ahogy ha tudsz bizonyítékot hozni arra, hogy meg van a senior szint (hobbi projekt, stackoverflow aktivitás, open source projectekben aktivitás, stb.), akkor megint más a helyzet.

(#10545) kispx válasza tick (#10541) üzenetére


kispx
addikt

> "Érdekelne hogy milyen jellegű feladatokra számíthat egy junior?"
Leginkább cég válogatja. Nekem pl.: egy angol nyelvű ISO szabványba kellett az első pár napban belemerülni, majd a hozzá tartozó modult megtervezni, implementálni, majd tesztelni. Tervezésben és tesztelésben sokat segítettek, mert eléggé speciális területen mozgunk. Kicsi cég vagyunk és külön tesztelőnk sincs.

Az egyik volt egyetemi csoporttársamnál. Egy távozó félben lévő kollégájától megörökölt egy androidos játékot ami hibásan futott. Azt kellett rendbe raknia. Ők is kicsit cég.

Általában elmondható, hogy legelőször cégspecifikus dolgokba kell beletanulnod. Vagy "betanuló feladatokat" kell megoldanod a cégspecifikus rendszerben.

> "Mennyi az általános betanulási időszak, mikortól dolgozhat önállóan részfeladatokon vagy projecteken?"
Szerintem mindenhol önállóan fogsz megoldani részfalatokat vagy betanító feladatokat a kezdetektől fogva. Tapasztaltabb kollégák max besegítenek vagy átnézik.

A listát még kiegészíteném, azzal, hogy
- legalább tudj angol szöveget olvasni
- hiba esetén tudj az IDE alapvető debug funkcióit használni (step into, step over, step return, variables watch, breakpoint) [találkoztam olyannal, akinek a printf volt az egyetlen debug eszköze]

[ Szerkesztve ]

(#10546) PumpkinSeed válasza whYz (#10531) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Amúgy itt hogyan is vannak a tandíjjak? Ezt se vágom, hátha el tudod gyors mondani. :D

(#10535) opr

Igen, de én többnyire toborzókkal beszéltem akik azért képbe vannak az EU-s egyetemekkel. Vagyis a jobbak, mert azért akad bőven kókler toborzó. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#10547) whYz válasza PumpkinSeed (#10546) üzenetére


whYz
addikt

MSc-nel kb £11k egy evre a tandij, de gondolom tudod, hogy van allami diakhitel ami eleg jo. Visszafizetni se tul megterhelo, kamat sincs ra (vagy csak egy nagyon minimalis), igy addig es ugy fizeted ameddig akarod. Ha jol tudom 60 eves korban torlodik. Raadasul vissza se kell fizetni ameddig nem keresel tobbet £21 000-nel evente.

[ Szerkesztve ]

(#10548) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem aktuális, megoldódott közben. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10549) Z-Raw


Z-Raw
újonc

Sziasztok!
Egyik barátom ajánlotta a PROHARDVER fórumát, ő lelkesen olvas és kér tőletek tanácsot.
Jelenleg Német-Angol L1-esként dolgozom, alapszintű számítógépes ismeretekkel kerültem ide, őszintén szólva, eléggé megszerettem az IT Világát. Szeretnék többet tudni, és többet elérni ha lehetséges, ezért gondolkodtam fizetős képzéseken. Jelenleg februárban induló JAVA SE képzésre szeretnék jelentkezni. Utána egy EE-t is bevállalnék. Eddig még nem próbálkoztam programozással, de nagyon érdekel.
Szeretnék 4-5 hónapon belül feljebb lépni, szerintetek az elképzelés reális? Önképzés gyanánt megpróbálkoznék még mással is, milyen programokat,könyveket ajánlanátok egy kezdőnek?
Remélem jó helyre posztoltam :)
És várom válaszaitokat.

Ui : A JAVA-s topikba is beírtam ugyanezt, gondoltam itt is megpróbálom :)

Nem vagy bölcs, csak bölcsész

(#10550) Jim Tonic válasza Z-Raw (#10549) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Klassz aláírás. :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.