Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) opr válasza axioma (#11198) üzenetére


opr
veterán

"meg siman kiderulhet, hogy nem is az a feladat."
Ebben teljesen egytertunk, sot, sajnos tapasztalataim szerint ez az esetek also hangon 60-70%-ban igy van. Ezert is irtam, hogy aldaskent elem meg, hogy el lettem szeparalva a megrendelotol. :DDD :R

zsolti_20: Hat igen, igy mar mas a leanyzo fekvese. :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11202) Citroware


Citroware
addikt

Sziasztok! Érdeklődöm a programozás iránt. Otthonról hogyan lehet a leghatékonyabban megtanulni? Egyetemet egyszer már kijártam gépészmérnökként, nincs kedvem végigülni még egy képzést, főleg úgy, hogy a tantárgyak kb fele ugyanaz (pl matek), de mivel amit abból tanítottak, kis túlzással azt is ugyanúgy meg lehetett volna tanulni az internet segítségével, így bizonyára programozásból is ez a helyzet, csak jó forrásokat kell találni.

Programozáson belül milyen irányba érdemes mennem? Talán kipróbálnám magam gépészmérnök helyett szoftverfejlesztőként egyszer, ha jó a munka, vagy akár a kettőt össze is köthetném, tehát gépészmérnöki tervező szoftvereket programoznék...

[ Szerkesztve ]

(#11203) bandi0000 válasza Citroware (#11202) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Programozásnak is van több iránya pl hw programozás sw programozás,webfejlesztés

kezdésnek, sztem simán jók a magyar források, holott itt isten káromlásnak tartják :D 24 órás könyvből tanult meg haverom, legalább is az alapokat pl

Xbox One: bandymnc

(#11204) Citroware válasza bandi0000 (#11203) üzenetére


Citroware
addikt

Nekünk volt két tantárgy gépészként a C programozásról, volt benne egy kis grafika is (persze csak nagyon egyszerű), meg tudok írni olyan programot, ami a képernyő különböző pontjaira különböző színű kört, ellipszist, hasábot tesz valamilyen szabály szerint vagy billentyűzetről bekért adatok alapján, tehát úgymond alapok már vannak, de komoly szinttől még messze vagyok... :))

[ Szerkesztve ]

(#11205) bandi0000 válasza Citroware (#11204) üzenetére


bandi0000
nagyúr

azért mondom, nézd meg ezt az tanulj meg programozni 24 óra alatt, a legtöbb alap, amit pl én tanultam egyetemen benne van,csak ki kell találnod, hogy melyik terület érdekel jobban, és utána már lehet udemi-s oktató videókat nézni, vagy komplett kódokat, bár utóbbi se biztos hogy a legjobb :D

Xbox One: bandymnc

(#11206) Ispy válasza Citroware (#11204) üzenetére


Ispy
veterán

1. Lépés: mit akarsz programozni? Addig nincsen értelme a többiről beszélni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11207) Citroware válasza Ispy (#11206) üzenetére


Citroware
addikt

Még nem tudom. Egyszerűen csak tetszik az, hogy megírok egy kódsort, és abból megszületik valami, ami szemmel is látható, és csak a kreativitásom szab határt, hogy az mi legyen. Ha így nézzük, akkor ez még művészet is, mint a dalírás vagy a rajzolás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11208) kispx válasza Citroware (#11207) üzenetére


kispx
addikt

Akkor legalább a területet szűkítsük:
desktopra szeretnél fejleszteni? vagy mobilra? különböző mikrocontrollerekre? esetleg weboldalt szeretnél csinálni?

Ezek közül először melyikkel ismerkednél meg?

(#11209) Citroware válasza kispx (#11208) üzenetére


Citroware
addikt

Mindegyik egyformán érdekel, talán a desktop szimpatikusabb.

Mivel kb egyformán tetszik mind, nagyban befolyásolná a véleményem, ha lényeges különbségek vannak e területek között elhelyezkedési lehetőségekben.

[ Szerkesztve ]

(#11210) opr válasza Citroware (#11209) üzenetére


opr
veterán

Akkor tamadjunk masik oldalrol.
Biztos van valami, amit meg szeretnel csinalni, akar csak ugy magadnak, akar otlet szintjen. Az milyen terulet?
Kis vilaguralo halal-robotok, intelligens "nagymama receptjei" applikacio, inverz szponzor website (ahol a fiatal lanyok fizetnek azert, hogy dagadt oregemberek olebe ulhessenek), stb. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11211) Ispy válasza opr (#11210) üzenetére


Ispy
veterán

Ne puncsoljál itten ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11212) opr válasza Ispy (#11211) üzenetére


opr
veterán

Jo-jo, ertem en, megyek, beulok a sarokba es gyakorlom a hullahoppozast cernara fuzott rubik-kockakkal. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11213) Ispy válasza opr (#11212) üzenetére


Ispy
veterán

Elég lesz, ha döglött alaplapokra térdelsz és elmondod a Neumann elveket 10x. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11214) PumpkinSeed válasza Ispy (#11213) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

De előtte nem használhat Google-t. ;]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#11215) opr válasza PumpkinSeed (#11214) üzenetére


opr
veterán

Majdnem megvolt, legalabbis ha az altalanos iskolas szinturol beszelunk, fejbol eddig jutottam: cpu-memoria-bevitel-megjelenites. Azota megneztem, hatareset, elfogadjuk, illetve nem latta a biro. Doglott alaplapot viszont sehol se talaltam. Legalabbis a terdeles elott... ;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11216) kezdosql válasza opr (#11215) üzenetére


kezdosql
tag

Ilyen fontos szukseglet eseten barmilyen alaplap megteszi, amint raterdelsz, maris doglott lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11217) opr válasza kezdosql (#11216) üzenetére


opr
veterán

Igen igen, en is erre probaltam utalni a magam finom modjan. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11218) kezdosql válasza opr (#11217) üzenetére


kezdosql
tag

De ugye azt tudod, hogy ilyenkor csak akkor csinalod szabalyosan, ha elotte becsukod a szemed.
Akkor nyugodtan mondhatod, hogy mar doglott alaplapot lattal, es arra terdeltel - arra ugyse fog senki rakerdezni, hogy csukott szemmel raterdeltel-e "meg nem doglott" alaplapra... ;]

(#11219) opr válasza kezdosql (#11218) üzenetére


opr
veterán

Termeszetesen Schrodinger lappal kell csinalni, ami egyszerre doglott is meg nem is, amig ra nem terdelsz, kulonben az akcio tobb oldalrol tamadhato. Nem kovetunk el ennyire alap hibakat. ;]

szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11220) Citroware válasza opr (#11210) üzenetére


Citroware
addikt

Amit említettem: gépészmérnöki tervezőrendszert például. Tehát egy alkatrésznek a geometriáját bevinni 3D-ben, és mechanikai szimulációt végezni rajtuk, tehát az anyagtulajdonság és a terhelés függvényében mennyire deformálódik az az alkatrész. Vannak ilyen programok, használok is a munkám során, de az lenne menő, ha tudnék ilyet csinálni magamnak. :DDD

De ez csak egy példa, igazából szinte bármilyen IT terület érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#11221) bambano válasza Citroware (#11220) üzenetére


bambano
titán

az szerintem is menő lenne, ha egy olyan programot, amibe mások néhányezer emberévnyi melót beleöltek, te meg tudnád csinálni magadnak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11222) Citroware válasza bambano (#11221) üzenetére


Citroware
addikt

Én hallottam, hogy valakinek ez volt a diplomamunkája az egyetemen, és megcsinálta. Persze nyilvánvalóan egy nagyon kezdetleges, primitív programról lehetett szó, de megcsinálta. :))

(#11223) kezdosql válasza Citroware (#11220) üzenetére


kezdosql
tag

Vannak ilyen programok, használok is a munkám során, de az lenne menő, ha tudnék ilyet csinálni magamnak

Ezt a hozaallast vegkepp nem ertem, hiszen mar regen a 3. evezredben vagyunk es mar az elozo, 2. evezredben megjelent a mesterseges intelligencia.

Egyszeruen beteszel egy megfelelo modult a mesterseges intelligencia csomagbol es kiadod neki az utasitast, hogy mire visszajossz ebedidobol, legyen kesz a progam es reszedrol le van tudva a feladat.
Vagy meg megsem tartunk itt? :F

[ Szerkesztve ]

(#11224) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!

Mazsolaként szeretnék batch programozást tanulni. Viszont neten nem találtam olyan anyagot, ami az alapoktól kezdené. Csak olyanokat, amit már azzal kezdi, hogy ezt így és így kell, ezzel és ezzel. De, hogy az "ez" mi, nem magyarázza el az alapoktól.
Legyetek szívesek nekem olyan írást ajánlani vagy adni erről, ami abszolút kezdőknek való!
Köszönöm, előre is!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#11225) dabadab válasza teo77 (#11224) üzenetére


dabadab
titán

Ha a batch alatt a régi, DOS-os időkből maradt .bat-okat érted, akkor arról lebeszélnélek, sokkal értelmesebb, ha mondjuk bash scripteket írsz, főleg, hogy most már van alapból Windowsra is.

Bash scripthez tudom ajánlani ezt a tutorialt kezdésnek, tényleg az alapoktól indul: [link]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11226) teo77 válasza dabadab (#11225) üzenetére


teo77
őstag

Szia!

Köszönöm szépen!
Azt még nem mondtam, hogy az angolom nem erős, éppen csak társalgás szintű.
Igen, .bat fájlok készítésére gondolok. Sok XP-s géppel van dolgom, és szeretnék időzítve .bat fájlokat futtani rajtuk. Ezért kellene ez, mint inkább a shell scriptek. Persze, ez utóbbi is fontos, de csak sorjában. :)
Esetleg magyar nyelvű tartalmat tudnál ajánlani?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#11227) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Szeretnék létrehozni havonta egy listát egy meghajtón lévő könyvtárakról és alkönyvtárakról és ezt írja ki egy txt file-ba aminek a nevének a végén a program lefutásakor aktuális dátum szerepel.

Eddig arra jutottam, hogy jegyzettömb:
cd J:
dir /s >list.txt

ezt elmentve .bat fájlként.

és ezt beállítom task schedule-ben, hogy fusson le a havonta.

Probléma: Nem tudom hogyan kell a dátumot a "list" név végére beilleszteni.
Olvastam azt is, hogy ma már ne cmd-vel szenvedjek, hanem powershellel, de ahhoz meg teljesen hülye vagyok.

Nekem mindegy melyikkel van megírva, nekem az is elég, ha segítetek abban, hogy a dátum a végén legyen a cmd verziónak.

Köszönöm!

(#11228) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

Adva van egy C-s project, ami sikeresen felülír egy memóriaterületet amit nem kéne. Emiatt később egy exceptionnel elszáll az örök bitmezőkre.

Ismerek egy változót, amit biztosan felülír. Olyat feature kéne nekem, amivel tudom figyelni, hogy az adott változó mikor változik meg. (Ki kéne derítenem, hogy hol íródik felül)
Debugban nem tudok egyesével végiglépkedni a kódon, mivel egy másik programmal kommunikál. Így időkorlátok vannak benne. Ezeket az időkorlátokat lehetetten az F10 sorozatos nyomkodásával megtartani és maga a program egy "szép" hosszú ciklusban fut.

memcpy, strcpy utasításokra, pointer műveletekre felesleges rákeresnem, mivel a project elég sok ilyet tartalmaz és ciklusukban hívódnak.

Visual Studio 2013 Express-sel tényleg nem tudok egy bizonyos változó megváltozásait megnézni? Milyen más programmal lehetne? Esetleg Ti hogyan kezdenétek neki a probléma megoldásának?

(#11229) kispx válasza kispx (#11228) üzenetére


kispx
addikt

Szerk.: Most találtam a VS-ben a data breakpointot. Viszont nem akar működni.

(#11230) sztanozs válasza ReSeTer (#11227) üzenetére


sztanozs
veterán

WMI sziinte mindehol van:

@echo off
@for /f %%# in ('wMIC Path Win32_LocalTime Get /Format:value') do @for /f %%@ in ("%%#") do @set %%@
cd /D J:
dir /s >list_%year%-%month%-%day%.txt

REM használható változók:
REM echo %day%
REM echo %DayOfWeek%
REM echo %hour%
REM echo %minute%
REM echo %month%
REM echo %quarter%
REM echo %second%
REM echo %weekinmonth%
REM echo %year%

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11231) PHenis válasza bambano (#11163) üzenetére


PHenis
senior tag

Szia,

mint kiderült, csak C#-ra van licence, illetve a vállalati felhasználásra is ingyenes környezetek közül válogathatok. Ennek fényében tudsz ajánlani valamit? C#-ban bonyolult eljutni egy telnetes ablakig amiben darálja a parancsokat? Vagy más, vállalati felhasználásra is ingyenes környezet esetleg?

Köszönöm

(#11232) opr válasza PHenis (#11231) üzenetére


opr
veterán

Szerintem akkor se kell ketsegbe esni, ha csak C#-ra van licenc. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11233) martonx válasza PHenis (#11231) üzenetére


martonx
veterán

Mi az, hogy C#-ra licensz? Ez igy totál értelmezhetetlen :D

Én kérek elnézést!

(#11234) opr válasza martonx (#11233) üzenetére


opr
veterán

Miért lenne értelmezhetetlen? :U
Rengeteg cégnél vannak első ránézésre hülye megkötések, és ezeket a managerek általában licenc-nek hívják, akkor is ha nem az.
A folyamat úgy szokott kinézni, hogy földfelforgató-vízgereblyéző-mesterszak manager elmegy az IT-ra, ott megkérdez valamit, kap valami választ, amihez fingja nincs, visszamegy, és közli az alkalmazottal, hogy csak C#-ra van licenc. Teljesen mindegy innentől, az alkalmazott vagy abban oldja meg, vagy semmiben és kész. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11235) PHenis válasza opr (#11232) üzenetére


PHenis
senior tag

Köszönöm, meglesem. :R

Igen a licence-t így értettem, nem tudom mi a megfelelő szó rá. Akkor úgy mondom, hogy csak céges gépen fejleszthetek és az IT csak a visual studiot hajlandó telepíteni a gépemre.

(#11236) PumpkinSeed válasza opr (#11234) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Na hát ez meg aztán az úgy aztán igazán nagy igen (Ez igen). Most komoly léteznek ilyenek? És ha mondjuk hálókártya drivert kell írni a cégnek és valaki benyögi az Assembly-t akkor onnantól csak Assembly-ben lehet hálókártya drivert írni?

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#11237) opr válasza PHenis (#11235) üzenetére


opr
veterán

Visual Studioval kb szartol repuloig minden nyelven fejleszthetsz, plane ha nem valami osregi verzio.

Most nem volt kedvem igy hajnali 9:45kor jobb linket keresni, ugyhogy itt a visual studio code tamogatott programnyelv-listaja. A bal oldalon figyel a lista.

A sima visual studio pedig ha jol tevedek meg ennel is sokkal tobb mindent tud, ugyhogy mazsolazhatsz kedvedre. :DDD

PumpkinSeed: Bezony, nagyon sok helyen, plane multiknal, ahol meg csak most keresgelik az utat ilyen teren, ez igy mukodik. Nekem is ilyen volt az elso melohelyem, olyan szepsegekkel megtuzdelve, hogy par ev utan a manager meg volt rola gyozodve, hogy mivel mar x eve dolgozik programozokkal, ugyan egy sort se irt, el tudja O donteni, hogy milyen feladat mennyi idot vesz igenybe. :K
Az egyetlen dolog, amiert nem menekultem sikitva, az az volt, hogy ugye 0-napos juniorkent nagyon jol jott azt a mennyisegu szart latni naprol napra, koszonhetoen a teljesen dilettans vezetesnek, rengeteget tanultam (meg oregedtem persze). Plusz ugye lathattam egy program teljes eletciklusat a tervezestol a tamogatasig, ami szinten nem mindegy. Kozel harom evig huztam, de ugy ereztem, hogy meg ket nap, es mosolyogva pislogas nelkul legyilkolok mindenkit, ugyhogy amint tehettem, eljottem.
Persze, fos volt, borzalmas volt, en is az voltam, meg minden, de nagyon jol tud jonni, ha megvannak a tapasztalatok a legrosszabb esetrol. Kesobb kilometerkerol erzed, ha valami buzlik, es idoben tudsz reagalni, vgay ha ugy van, menekulni mashova. :K :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11238) dabadab válasza opr (#11237) üzenetére


dabadab
titán

A Visual Studio Code tulajdonképpen egy sima szövegszerkesztő, a "nyelvi támogatás" leginkább a syntax highlightot jelenti :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11239) opr válasza dabadab (#11238) üzenetére


opr
veterán

Igen? Ezt nem tudtam, en csak a simat hasznalom. :R

Azt hittem, az is kozel teljes erteku VS, csak eppen linuxra. :Y

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11240) sztanozs válasza dabadab (#11238) üzenetére


sztanozs
veterán

Én VS Code-ot használok python fejlesztésre, mert az Atom-ot nem tudtam felrakni admin jog nélkül - ezt meg csak kicsomagoltam. Teljesen jól működik a syntax highlighting, debug, meg egyebek.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11241) dabadab válasza sztanozs (#11240) üzenetére


dabadab
titán

Én is azt használom, onnan tudom, hogy semmi köze a "rendes" VS-hez. :)

DRM is theft

(#11242) emvy válasza dabadab (#11241) üzenetére


emvy
nagyúr

Na, megnezted? Bevalt?

while (!sleep) sheep++;

(#11243) dabadab válasza emvy (#11242) üzenetére


dabadab
titán

Igen, köszi :)

Megvannak a maga hülyeségei (mint mindennek), de legalább nem akad úgy, mint az Atom.

DRM is theft

(#11244) morefire


morefire
tag

Hali!
Tudna nekem valaki segíteni regexben?
Ehhez szeretnék egy mintát fabrikálni.
A lényeg az lenne, hogy a <h1> tagok között akkor is legyen találat, ha a <h2> tag nincs jelen. Remélem érthető :D
Valaki tudna ebben segíteni?
Köszi előre is :)

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#11245) opr válasza morefire (#11244) üzenetére


opr
veterán

Hat, ha a h2-vel nem akarsz torodni, nem irod bele :DDD

h1>(.+?)\s*\((\d*)\)<(?s).+?h1>(.+?)<

Vagy most nagyon nem sikerult megertenem, hogy mirol van szo. :U

Egyebkent ez az oldal zsenialis, mit nem adtam volna erte, mikor ex-kollega undorito perl kodjait kellett kimazsolazni, hogy megis mi a francot gondolt a kolto... Ment is a bookmark-ok koze!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11246) morefire válasza opr (#11245) üzenetére


morefire
tag

Nem így értettem. Ha a h2 benne van, akkor adjon találatot a h2-re is.

Igen, elég jó oldal, gyakorlásra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#11247) opr válasza morefire (#11246) üzenetére


opr
veterán

Hat, ugy viszont nagyon jo a kerdes, fogalmam sincs, regexben hogy kell mozogni, ha nem fix a "vege jel".

Igazabol a kerdes az, hogy biztos, hogy erre csak egy regex-et hasznalhatsz? Kinyilik a vilag gyorsan, hogyha inkabb sok kisebbet kombinalsz valami programon belul, raadasul sokkal olvashatobb lesz (es mint ilyen, kesobb supportolhatobb) ha sok kicsi regex+logika van a kodban.

De hatha jon valami ilyen teren nalam nagyobb tudasu, tolem ezen a teren ennyi tellett, bocsi. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11248) axioma válasza morefire (#11246) üzenetére


axioma
veterán

Hat en siman ?-eznem a h2-s reszt, ha az barmi lehet. De gyanitom, hogy en meg mindig nem jol ertem a kerdest...
<h1>(.+?)\s*\((\d*)\)<\/h1>(\s*<h2>(.+?)<\/h2>)?
Esetleg az a baj, hgoy a kulso zarojel is talalat lesz? Disclaimer: nem vagyok nagy regexp-es de sztem mar kiderult:)

[ Szerkesztve ]

(#11249) bandi0000


bandi0000
nagyúr

c++ témában milyen anyagot kéne beszereznem udemy ről, ami kezdőnek érthető és fejlődésre jó? ha a nyelvi korlátot nem nézzük

Xbox One: bandymnc

(#11250) morefire válasza axioma (#11248) üzenetére


morefire
tag

Jó lesz. Ezt így már tudom használni. Köszönöm. :)

Donate: bit.ly/morefiredonate

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.