Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dh66e

    veterán

    Üdvözlünk a DUNE médilejátszók topikjában!
    Remélhetőleg régi és új tagoknak is hasznára válik ez a kis összefoglaló.Természetesen amennyiben itt nem találsz választ a kérdésedre a topiklakók segítségére is számíthatsz.

    A DUNE cégről...
    HDI néven mutattkoztak be a kétezres évek végén,de egy vállalti struktúra illetve tulajdonosi váltást követően DuneHD néven vannak jelen a médilejátszók és specifikus set-top boxok piacán.
    A tajvani központú cég( a gyártás is itt zajlik) szoftvereit Moszkvában és Kievben fejlesztik.Több mint 60 országban forgalmazzák termékeiket így minden földrészen van képviseletük.
    A mai napig egyetlén médiachip gyártó készleteit használja a cég azaz minden dune hd modellben a SIGMA Design valamelyik chipje dolgozik.
    2014 óta nem került forgalomba új modell a cég palettáján ( az utolsó a HD Connect volt) ami a hagyományos asztali médialejátszókat illeti.Jelenleg a specifikusan iptv és kábeltévé szolgáltatóknak gyártanak set top boxokat ezek viszont kiskereskedelmi forgalomba nem elérhetőek.

    Modellek és specifikációk:
    -Dune HD Duo
    -Dune HD Lite 53D
    -Dune HD Max
    Smart HD modellek:
    - B1
    - H1
    - D1
    TV modellek:
    -TV101/TV101 wifi
    -TV102wifi
    -TV301wifi
    Megjegyzés: Fenti modellek már nem kaphatóak kereskedelmi forgalomban.Használtan az aprók böngészésével juthatsz hozzájuk.

    Jelenleg is kapható modellek:
    -Dune HD TV-102-T2
    -Dune HD TV-303D
    -Dune HD Base 3D
    -HD Connect

    A firmware frissítésről.....
    A dune azon kevés médialejátszó gyártókhoz tartozik mely a készülék megvásárlását követően több éven át támogatja a készülékeit firmware frissítések formájában.Ajánlott mindig a legújabb fw-t telepíteni a lejátszóra mert többnyire hiba javításokat tartalmaz.Amennyiben nem nyerte el valamiért az új fw a tettszésünket bármikor visszatérhetünk egy korábbihoz.
    Firmware frissítés történhet online a dune-ön keresztül vagy akár pendriveról is telepíthetjük letöltést követően.

    A Rendszermemória:
    Bizonyos alkalmazások futtatásához plusz rendszermemóriára van szükségünk.Ez lehet akár egy 2GB tárhellyel bíró pendrive vagy a belső ill külső meevlemezünkön is létrehozhatunk a dune segítségével egy particiót.
    A Beállitások-Egyéb-Rendszermemória menüpontban engedélyezzük a rendszermemóriát majd ha a művelet befejeződőtt indítsuk újra a lejátszót.Ezután már nyugodtan lehet telepíteni a kívánt alkalmazásokat.

    Utólag telepíthető alkalmazások (pluginek) és szervizfájlok:
    Mivel a dune még a korábbiakhoz képest is nagyon kevés támogatást nyújt az internetes alkalmazások tekintetében nem marad más mint egyéni alkalmazásokat telepíteni a lejátszónkra.A szervizfájlokkal pedig a lejátszó tudását tudjuk kiegészíteni,de sok esetben a lejátszó hibáját javítja.
    Hogy ne legyen az összefoglaló végtelen történet az utólag telepíthető alkalmazásokat itt gyűjtöttem össze.

    Egyébb hasznos szervizfájlok:

    Az alkalmazások telepítése:
    A letöltött .zip fájlt kicsomagolás nélkül a Források menüpont alatt ( azaz a fájlböngészőben) az ENTER gomb megnyomásával telepíted a lejátszóra egy külső eszköz vagy a hálózat segítségével.A telepített plugin minden esetben meg kell hogy jelenjen a Főképernyőn (általában a Programok alatt) és a Beállításokban is (szintén a Programok alatt).Ezután a beállításokat érdemes megcsinálni majd ha ezzel készen vagyunk akkor indítható a plugin.

    A szervizfájlok telepítése:
    A letöltött .dsf fájlt szintén az ENTER gomb megnyomásával telepítheted.A szervizfájlok sem a főképernyőn sem a beállításokban nem jelennek meg.

    A dune és a hálózat:
    A dune modellek hálózatképesek így számítógépünk megosztásai (win7,8.1,10) és a NAS is elérhetővé válik.Leginkább a kábeles csatlakozás a preferált a nagyobb bitrátájú anyagok lejátszása érdekében.
    Természetesen wifin is lehet csatlakoztatni hálózathoz,de itt a sávszélesség döntően befolyásolja a lejátszást.
    Mielőtt sticket vásáolnál (ha nincs beépített a készülékben) olvasd át a topikot a tapsztalatokról.
    A dune elérhető SMB/NFS és egyébb Media Server programok segítségével továbbá az LTU program segítségével linux rendszereken is.Nagyon fontos hogy a lejátszónak fix ip címet adjunk a routerben hogy mindig elérhető legyen.
    Az alapfeltételek a következők:
    -Megosztások engedélyezése a számítógépen.Ez lehet teljes meghajtó tartalom vagy csak egy mappa.
    -A dune fájlböngészőjében a POP UP MENU gomb megynyomásval kiválasztjuk az "Új hálózati könyvtár" elemet és létrehozzuk a kívánt elérést.
    Megjegyzés:
    NFS kapcsolat esetén külső programra lesz szükségünk melyet a számítógépünkre kell telepíteni.(pl Free NFS)

    Táviányítás PC-ről,Okostelefonról,Tabletről....
    Mobilon,tableten lévő tartalmak elérhetővé válnak külső alkalmazások segítségével illetve irányíthatjuk is a dune-t.A legtöbb alaklmazás csak a dune ip címét igényli és máris készen áll a használatra wifin vagy kábeles hálózaton keresztül.
    -Dune HD RC(ingyenes) leirás itt.
    -DunePad (ingyenes és fizetős) Leírás itt.
    -Dune Helper leírás itt.

    Dune hibák,szervizelés....

    Hoppá! Lefagyott a készülék, belassult a menü,nem játssza le a kiválasztott fájlokat.Mit csináljak?

    Egy pár percre áramtalanítsd a készüléket és indítsd újra.
    Amennyiben ez nem oldja meg a problémát csinálj egy teljes visszaállítást a lejátszón.(Beállítások-Általános-Gyári reset)
    Alkalmazások is okozhatnak meglepetést a lejátszónak így ha biztos vagy benne hogy az alkalmazás telepítése után kezdődtek a bajok akkor töröld az alaklmazást és a flash memóriát.Nem árt ilyenkor a rendszermemóriát is törölni.
    Természetesen teljes resetnél a lejátszó az alap állapotába áll vissza így mindent újra be kell állítani.(Kép-Hang-Alkalmazások)
    SD kártya csatlakoztatása esetén (főleg ha rendszermemória van telepítve rá)ellenőrizzük PC-n.Amennyiben szükséges formázzuk vagy cseréljük ki a kártyát.
    Előfordulhat hogy a lejátszani kívánt fájlra hibaüzenettel reagál a lejátszó.Ilyenkor az átkódolás vagy egy másik release beszerzése lehet amegoldás.

    Elrontott fw frissítést követően ezeket a lépéseket csináld meg.

    Szervizbe vitel előtt mindig kérdezz rá a topikban az esetleges megoldásokra!

    Nem segít semmi sem és nem is vagyok képes megoldani a problémát.Mit tegyek?
    Ebben az esetben az alábbi linken érhető el a javasolt szerviz melytől árajánlatot kérhetsz a lejátszó javíttatására.
    Médialejátszó Szerviz

    Jó böngészést,hasznos fórumozást kívánok!
    dh66e

Új hozzászólás Aktív témák