Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) WhiteWalker válasza ProEvoFan (#349) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nálam minden ok. Bundesliga , stb...
Live updete off

(#352) ProEvoFan válasza WhiteWalker (#351) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Erre gondoltam.
Live update nálam on. Ki kellene kapcsolnom? :F

[ Szerkesztve ]

(#353) WhiteWalker válasza ProEvoFan (#352) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nálam minden ok , mint írtam.
Jah kapcsold ki R3 , és utána jó lesz szerintem.

Hogy lehet baráttal meccset játszani mondjuk COM ellen , hogy egy oldalon legyünk ?
Mert invitet nem látok sehol...coop-n belül sem ...

[ Szerkesztve ]

(#354) 77Guba válasza 77Guba (#345) üzenetére


77Guba
aktív tag

Most kipróbáltam megint randomokkal,egy lv.1 és egy lv. 11-es sráccal,a 2. meccsen 3-0-ra vertük a top-player Atleticot,mondjuk én csak asszisztáltam... :K Jah,és jól hozta a pénzt vagy 10k GP.Jöhet a sorsolás... :) Remélem nem olyan lesz,mint a tegnapi online jutalmam egy 68!!!-as ezüst... :)

(#355) 77Guba válasza 77Guba (#354) üzenetére


77Guba
aktív tag

Yeesss,beadta...K. Walker,végre...Egy minőségi RB,igaz lv.1-esként csak 75-ös még,de majd felhúzom... :C

(#356) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziaztok!

Utálom a focit! :) Elég nagy öngól ezzel kezdeni egy PES topikba, de fontosnak tartom előre tisztázni a dolgokat. Nem mindig volt így, de elég rég így van már. Magyar meccset nem is emlékszem, hogy mikor láttam, biszem-baszom ligából meg bírok max 10-15percet nézni. (Sok más sportot viszont nézek helyette) Viszont a Fifa az ment régen is, haverok imádták, muszáj voltam játszani. Szóval játékok terén képben vagyok. (Meg az átigazolásokat követem, leszámítva az Olasz ligát.) Szal, egy k*csög foci hater vagyok.

Ilyen előélettel próbáltam ki hétvégén a Fifa 18-at és a PES 18-at. PC-n. Mert "kipróbálható" mindkettő. És kíváncsi voltam mennyit fejlődtek az elmúlt 2-3évben mikor utoljára Fifáztam. Csak a játékmenetet fogom leginkább összehasonlítani. Online részt, teljes tartalmat nem rágtam át, se a Journey játékmódot.

Előbb a Fifa18-at próbáltam ki. Fifa 15 vagy 16 volt az utolsó amivel sokat toltuk haverokkal. Ahhoz képest én nem láttam eget vető különbséget a játékmenetben. A labda még mindig olyan nehéz mint ha medicinlabda lenne. A labda még mindig ellenfélhez pattan a blokkolt, vagy lepattanó lövésekkor. A védők még mindig képesek érthetetlen módon "Flash üzemmódba" kapcsolni és 10m-es lemaradásból is lesprintelni egy CR-t. Meg ilyenek. A haverjaimmal egyöntetűen utáltuk a Fifa játékmenetének elég sok elemét, köztük az előbb felsoroltakat. Most is, játszottam vele. A játékosom előtt 3m-rel gurul el egy lepattaó labda. Én hiába váltok rá, nem tudok oda futni a labdához. Mint ha a játék szándékosan blokkolná ilyenkor a játékos mozgását. Pedig gól lett volna, de a játékos meg se mozdult, nézte a lassan guruló labdát míg az ellenfélhez nem ér. Szóval pár meccs után konstatáltam, hogy a Fifával érdemi változás nem történt. Még a Frostbite-ra átállásnak se látom előnyét.

Aztán jött a PES 2018 próba. A PES-t is próbáltuk régebben, de ritkán. Első ami nem tetszett az a Barca. Utálom a barszát! :D Ez meg tele van velük! Ráadásul a főmenübe a Barca mezes Neymar írtó ciki már. Na de ez semmi. A menü egyébként kellemes, kicsit nehézkes, de jól mutat. A zenék is kellemesek.
Na de a gameplay. Nekem nagyon tetszik. A fifa után olyan mint ha szabadabb lenne játszani vele. Mint ha nem figyelne "fentről" a játék engine-je és nem szólna alkalmanként közbe, hogy "nem nem ezt nem csinálhatod" vagy "nem nem fog hozzád pattanni az a labda". Szabadabb, könnyedebb a PES . És talán változatosabb is. Fifába sokszor volt jeleneteknél deja vu-m a korábbi részekből. És nem átvezetőkre gondolok, hanem a gameplay-t illetően. Taktikai részbe nem tudok bele menni a PES-t illetően (se). De játszani tök jó vele. Rendesen élvezem. El is kezdtem egy BL-t végigtolni, majd szép lassan lenyomom. Kiteszem TV-re és lazulok vele. A grafika szép, a fox engine számomra már bizonyított a MGSV esetében. Szebb mint a Fifa.

A liszensz hiányokkal nincs gond. inMortal V8 elég gyorsan orvosolta ezt a problémát. :D

Szal' nálam, mint "fél" laikusnál simán nyert a PES. Kár, hogy nem jut ez el sok emberhez. Sokan csak a Fifa-t ismerik. Pedig ha tudnák..

ui: Ezt nem írom le a Fifa18 topikba, úgy hallottam ők "érzékenyebbek", nem kell a balhé. ;] :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#357) WhiteWalker válasza .LnB (#356) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Teljesen megértelek és igazad van. Azért az nagy dolog , hogy egy foci hatert nem győz meg a FIFA marketing gépezete. :D
Azért kíváncsi lennék arra , ha a Konaminak is lehetne full licensz gyárilag. Akkor melyik lenne a "nyertes"...

Sajnos ezt sokan nem veszik észre és nem látják , hogy miben gyengébb ( játékmenet) a FIFA - főleg az elvakultak.

u.i.: a PES-sel egy baj van , roppant időigényes , mire mindent végig játszol benne :D , a többi játék a homályba vész addig .

[ Szerkesztve ]

(#358) .LnB válasza WhiteWalker (#357) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csúnya világ lenne ha marketing alapján választanám ki, hogy mivel játsszak. :) De szerintem általánosságban nem erről van szó. A Fifa, Fifázás mint fogalom már beleivódott a köztudatba. Míg a PES-ezni az annyira nem. :) Sokan akik régen is Fifáztak azok maradtak azon a vonalon. Megszokásból, vagy mert nincs pénzük kipróbálni a PES-t. Egyrészt. Másrészt meg ugye a licencek. Ez nagyon sok embert elriaszt szerintem. De tényleg, tudni, hogy ennek mi az oka? Az EA kizárólagos licencet vesz magának? Vagy a Konami nem képes kifizetni a licenc díjakat mert sokallja?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#359) ProEvoFan válasza .LnB (#356) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"ui: Ezt nem írom le a Fifa18 topikba, úgy hallottam ők "érzékenyebbek", nem kell a balhé. ;] :DDD"
Jól is teszed.Ott ezért minimum egy hetes ban járna. :DDD
Jó volt olvasni egy laikus, nem elvakult fifa rajongó véleményét.

"Az EA kizárólagos licencet vesz magának?"
Elvileg igen.Ezért nincs a fifaban BL/EL, mert azt a Konami vette meg.

[ Szerkesztve ]

(#360) WhiteWalker válasza .LnB (#358) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Pedig sokan vannak akik e szerint döntenek . Vagy fogalmuk sincs , hogy van másik alternatíva...
Igazi agymosás folyik :U

[ Szerkesztve ]

(#361) 77Guba válasza .LnB (#358) üzenetére


77Guba
aktív tag

Kb. 10-szer mondtam el a b.nőmnek,hogy nem,nem Fifázom,hanem Pesezem..20 évig bennem sem merült fel,hogy van más focis játék,tudomást sem vettem róla.Illetve egyszer kipróbáltam még a This is Footballt...Egyszer még egy Pest is nyertem egy újságban a Ps2-es korszakban,amit úgy eladtam,hogy ki sem próbáltam.Ha foci,akkor Fifa csak.Ez volt eddig.De most már számomra annyira elk@rvult a Fifa,hogy döntenem kellett vagy nem focizom többet,vagy kipróbálom a Pest.Mert én viszont imádom a focit,és most már játszani is szeretem... :)

(#362) .LnB válasza 77Guba (#361) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De durva, hogy nekem is 20 éve volt az első Fifa amivel játszottam (Vagyis nem teljesen igaz, mert a 95-tel is játszottam már, de a 98 volt az első, ami megvolt nekem), a FIFA: Road to World Cup 98. A Blur - Song 2 bele is égett ott az agyamba. Meg a félpályás gólok. :) És jó ideig nyomtam én is évről-évre az új részeket.

Most gondolkodtam, hogy az EA sportjátékai közül egyedül az NBA-t sikerült megfosztani a trónjától.
Volt 2k kiadásában NHL game is, de az is elhalt mára. Maddennek meg sose volt igazi ellenfele.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#363) toome1985


toome1985
tag

5 perc mulva bl döntő el classicó top playeren a twitchen. Gyepref0s a tagem nullával ha valaki nézné.

[ Szerkesztve ]

(#364) toome1985 válasza toome1985 (#363) üzenetére


toome1985
tag

:) Első próbálkozásnál 3:0nál kiléptem. Ez kemény lesz.

(#365) underdark


underdark
aktív tag

Kinek mennyi a napi GP bevétel, ha már mindenkinek adtál szerzdést?

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#366) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Nézzétek meg azt a videót.Nagyon jól bemutatja miért imádom azt a játékot.

(#367) underdark


underdark
aktív tag

Co-op challenget megkene csinalnom, valaki? (PS4)
Meg coopot nem nyomtam, nem tudom hogy mukodik :D

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#368) 77Guba válasza underdark (#367) üzenetére


77Guba
aktív tag

Ha belépsz valahova harmadiknak,lehetőleg olyan társakat válassz,akiknek magasabb az lv. szintjük! :)

(#369) underdark válasza 77Guba (#368) üzenetére


underdark
aktív tag

miért?

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#370) Deck


Deck
titán

Chelsea elvert a döntőben... Így nem lett aranylabda. Rohadjanak szét..

PS5

(#371) TrueGooner válasza Deck (#370) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Engem már háromszor... Totál felcseszett, nem is próbáltam egy ideje...

[ Szerkesztve ]

(#372) Deck válasza TrueGooner (#371) üzenetére


Deck
titán

Majdnem repült a kontroller..

PS5

(#373) Steve1988 válasza ProEvoFan (#366) üzenetére


Steve1988
tag

Ez baromi jó. :) Továbbítottam is azoknak, akik nem értik, hogy miért jobb a labda fizikája Pesben.. :D

(#374) .LnB válasza ProEvoFan (#366) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mint korábban leírtam én laikusként a PES mellett vagyok. De egy kérdés. Ti nem érzitek kicsit gyorsnak, kapkodósnak az mozgás animációkat?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#375) WhiteWalker válasza .LnB (#374) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én egyáltalán nem. A játék menet még lassan is az előző részekhez képest , nem sokkal az igaz.
De pont annyira jó a sebesség , hogy van "idő" cselekedni a labdával.

Nah akkor kis adalék a játék kedvez , kiből mit vált ki.
Mikor megvettem , este mondja a párom , hogy ezt ő is megnézné milyen...Nah azóta ő is rászokott :D
Felváltva játszuk a meccseket , ő amatőr én top player fokozaton.
Most tervezek + joyt venni és tudnank egy teambe lenni :D

[ Szerkesztve ]

(#376) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Bár ez nem kötődik a PES-hez, de megjelent a PS legújabb szoftvere, ami tartalmazza a magyar nyelvet is!! :)

(#377) ProEvoFan válasza .LnB (#374) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

PES megvétele előtt kb több mint 50 meccset nyomtam a fifa 18 demóval és a 10 órás triallal(mindenáron megakartam szerettetni magammal a FUT miatt, de nem ment). A Fifa kapkodósabb, a PES pont annyi időt hagy neked, hogy taktikusabb legyen a játék.Szerintem pont jó.

(#373) Steve1988
Ugye hogy ugye? :K

[ Szerkesztve ]

(#378) .LnB válasza ProEvoFan (#377) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem a játék sebességére értettem. A mozgás animációkra.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#379) ProEvoFan válasza .LnB (#378) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A visszajátszásokban lehetne látni, de én nem veszek észre semmit.De ettől még lehetnek.
Ez az egyetlen focis játék, ahol visszanézem az ellenfél gólját is, mert annyira élvezem a z ami történik a pályán.

[ Szerkesztve ]

(#380) 77Guba válasza underdark (#369) üzenetére


77Guba
aktív tag

Mert ők többet tudnak segíteni a győzelemhez!

(#381) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

A játék sebessége tényleg jó, talán kicsit lassabb mint a valóságban. A játékosok mozgási animációja pedig Nekem is kapkodó egy kicsit, főleg a visszajátszáokban (nem a manuálisan irányítható visszajátszásokban, hanem az automatikusban).

Bár, hogy őszinte legyek tegnap egész nap Fifáztam, nyitottam egy olyan lapot FUT-ban, hogy egy egész PL csapatot összevásároltam az árából. Reggel elindítottam a PES-t, el is kezdem Online, de olyan gólokat kaptam, ami megmagyarázhatatlan volt... Eddig nem láttam ilyet a játékban (pl. haza passzoltam a kapusnak, aki nemes egyszerűséggel átlépett a bogyón, így öngól...), és nagyon felcseszett... Két meccs, két vereség, iszonyatosan szokatlan az irányítás is. Nekem most ez szól a Fifa mellett, sajnos kijön a sok éves tapasztalat. Annak ellenére hogy a játékmenet nem annyira élvezetes a Fifában, kb azonos szintre hozza az a tény, hogy a Fifát tudom kezelni, ne adj isten még 2-3 cselt is bevetek. És sajnos nincs kedvem elsajátítani egy teljesen más irányítást... :(

Összefoglalva: Így, hogy mind a két játék a birtokomban van, eleinte a PES állt nyerésre. Rengeteget játszottam Vele, ám Online folyamatos kudarcokba botlottam a tapasztalatlanságom miatt. Nagyszerű játék, de úgy érzem még kell Neki 2-3 év mire kiforrja magát. Ja, és utálok várakozni. A PES-ben pedig rengeteget kell. A Fifa kezdi átvenni a vezetést, a már jól megszokott mozdulatok, a gyors Online kapcsolat miatt. Játékmenetben sokkal jobb a PES. De ennyi szól mellette.

(#382) Deck válasza WhiteWalker (#375) üzenetére


Deck
titán

Hogy lehet ketten egy csapatban lenni?

PS5

(#383) WhiteWalker válasza TrueGooner (#381) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ennek a játéknak nem igazán van hova alakulni játékmenetben.
Most van a csúcson , sok év hegesztés és az éves kiadások után.

Amiben javulni kellene , menüben való kevesebb várakozási idő ,biroi ítéletek változtatása, közönség , kicsit látványosabb menürendszer...

(#384) WhiteWalker válasza Deck (#382) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Kell két joy :D , utana a select side-nal lesz két joy ikonod.

(#385) TrueGooner válasza WhiteWalker (#383) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Pontosan erre gondoltam én is! :)
Kevesebb várakozási idő, bírói ítéletek... Ez a két dolog nagyon gyenge benne egyelőre. Nekem a menüvel egyébként semmi bajom, szerintem úgy jó ahogy van. Illetve játékmenetben picit kaphatna több szerepet a test-test elleni harc, mert ezek a botladozások, a "leszereltek, úgyhogy megállok egy kicsit hagy menjen" dolog nagyon zavaró! :D

[ Szerkesztve ]

(#386) Deck


Deck
titán

Van több bajnokság és fullos Option fileom. Stadionok, mezek, logók, edzők, stb.
De ami a problémám és nem találtam rá megoldást, hogy fel sem tudom mindet másolni mivel kiírja, hogy töröljek képeket mivel elértem a maximumot :/ Ez az egy rohadt zavaró, erre van valakinek megoldása? Jó lenne ha minden bajnokság fullos lenne de lehetetlen a dolog úgy néz ki így meg maradtam a top bajnokságoknál. Spanyol, Angol, Német, Francia, Olasz, Holland.
Ezeken kívül aztán lenne Portugál, Amerikai, Mexikói stb.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#387) .LnB válasza Deck (#386) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

PS?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#388) Deck válasza .LnB (#387) üzenetére


Deck
titán

Ps4 ja.

Netes kép, de ugyanezt írja ki.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#389) .LnB válasza Deck (#388) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Abban nem tudok segíteni. :/

Ja lehet, hogy tudok:

[link]
és
[link]

Ezekben megemlítik, lehet segítségedre lesz.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#390) underdark válasza Deck (#388) üzenetére


underdark
aktív tag

nekem is ezt irta amikor ujat akartam feltenni (nagyobbat)
ott van olyan lehetoseg, hogy delete images, ott kitorolsz mindent, restartolsz es felrakod uj option filet
nekem ezutan mar jo volt, most vmi 600 megas van fent, majdnem fel oraig masolta kepket :P

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#391) .LnB válasza underdark (#390) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

600 mega? :F Nekem 2 giga volt a patch Pc-n. :D (Mondjuk azt hiszem ez 2k-s textúrákat is tartalmaz)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#392) ProEvoFan válasza WhiteWalker (#383) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Pontosan.A cukormázas körítés kellene neki.
De hogy mindenkinek jó legyen, az online rendszert is gatyábarázhatnák.Ez a része nem érdekel, mert én gép ellen szeretek játszanak.Jövőre a myClubban az offline division rendelés leadva.Ha fifaznék, akkor csak az offline fut menne.Nekem nem kell már a feszko meg az idegeskedés.

[ Szerkesztve ]

(#393) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Az IGN beválalta...Fifa 18 7.7 pont...egyet értek a teszttel.
A PES 8.8 pontot kapott.

(#394) underdark válasza .LnB (#391) üzenetére


underdark
aktív tag

hát az PC, itt konzolon nincsenek stadionok meg semmi, csak sima option file :)

Suarez pocsék formában van, de azért megkapja a zöldet Konamitól :C

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#395) 77Guba válasza TrueGooner (#381) üzenetére


77Guba
aktív tag

Én is jobb lennék a Fifában(boldog-boldogtalan megveszi),itt meg most a 7. osztályba nem tudtam már feljutni elsőre,de én veled ellentétben úgy érzem megéri tanulni a játékot(melóban most épp a youtube-ról lenézhető cseleket memorizálom) :) ,mert számomra a FUT játékmenete nagyon unalmas,üzletelni pedig nincs már kedvem.Tavaly én is SIF Pogbával indítottam,1.2 millióért ment el,jött is Suarez,Bale,stb.,mégis a játékot meg hamar elúntam...Évek óta nem játszottam annyi meccset zsinórban a FUT-ban,mintmost a MyClubban...De persze nekem is volt idő,mikor csak a FUT,de most nem az van.. :)

(#396) Deck válasza underdark (#390) üzenetére


Deck
titán

Kitöröltem mindent majd restartoltam de ha eléri a limitet akkor már nem engedi. Elég fullost használok, (PESWORLD) biztos sok a kép. Nem értem miért nem lehet ez korlátlan.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#397) Deck válasza Deck (#396) üzenetére


Deck
titán

Neten keresve sok találat van rá de megoldás az nincs.

"ps4 pes picture limit" így sok találat van.

PS5

(#398) 77Guba válasza 77Guba (#395) üzenetére


77Guba
aktív tag

És szimpla 3 hét alatt már ilyen csapatom van,úgyhogy nem vettem aranycsillagot,panaszra a csapatom miatt nem lehet okom:
[link]

(#399) underdark


underdark
aktív tag

ez a Co-Op kikurt jó :C
most vagy késett a játék nekem, mert szerintem vmi kínai gyerekkel voltam együtt :D vagy esetleg számít a coop lvl valamit is meccsen?
de rohadt élvezetes :)

PS4-en aki van és akar ilyet nyomni vegyen fel, BarrosHUN

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#400) WhiteWalker válasza underdark (#399) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Melyik coop lehetőséget toltad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.