Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) shabbarulez


shabbarulez
őstag

PR-Telecom Kőszegen is [link]

(#552) neogotik válasza Jagamo (#550) üzenetére


neogotik
csendes tag

Nem is a mellékessel lenne a gond.... De szted egy ilyen mit vergődik? állítom linux alatt nem tud 98%-uk netet beállítani... És akkor ők a szakik (vagyis azt hiszik).
Húzzák meg magukat és finoman érdeklődjenek hogy nem-e esetleg kellene védelem. Nem kell okoskodni. És le sz@rozni más munkályát!

sorry for stupid questions!

(#553) ML320 válasza shabbarulez (#551) üzenetére


ML320
aktív tag

De át ne nyergelj rájuk...
Nekem a nyáron lejár a hűségnyilatkozatom. ADSL lesz belőle. A hétvégéken a letöltési szint egy EKG-ra hasonlít.
Ami meg a legszebb: Néha egy-egy mailt küldök magamnak melóhelyről - nehogy elfelejtsek valamit. Kb 2 hete visszapattanak a levelek. Árjegyzék: az összes pr.hu végződésről visszajön. Az ügyfélszolgálat semmit sem tud mondani. No comment. :(((

Ember tervez, Isten perverz...

(#554) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Triple-Play Kiskunfélegyházán és Nagykőrösön [link]

(#555) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Helo Skacok!

Úgy néz ki, hogy Szigetszentmiklósra fogok költözni és keresek értelmes netet, kicsit drágállom az ottani árakat, de a pr 1,5Mbites netje még úgy ahogy elérhető áron van. Tényleg ennyire gázos és inkább fizessek havi 7K-t az invitel ADSL-jére?

Kösz

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#556) Lortech válasza CharlieDrop (#555) üzenetére


Lortech
addikt

Szolgáltatási területtől függ, mielőtt bekötöd, érdeklődj helyi előfizetőktől.
Nálam egyáltalán nem gázos, nem is emlékszem, hogy a közelmúltban bármilyen kimaradás lett volna.

Thank you to god for making me an atheist

(#557) CharlieDrop válasza Lortech (#556) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi :)

És a TV csomagjuk milyen?

jah: konkrétan a Lakihegyi Lakópark a célterület (ha minden jól megy)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#558) Lortech válasza CharlieDrop (#557) üzenetére


Lortech
addikt

Ritkán nézek tv-t. A csatornalista fent van a honlapjukon. A minőséggel nem szokott gond lenni, de ez már tényleg a helyi hálózattól is nagyban függ.

Thank you to god for making me an atheist

(#559) CharlieDrop válasza Lortech (#558) üzenetére


CharlieDrop
veterán

kösz :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#560) Atti0925


Atti0925
tag

Egy meglehetősen hülye kérdés:
Pr-es kábelnetem van,szeretném újra rakni a gépet!Magától újra belövi a netet a modem(vmi Motorola),vagy ki kell öket hivni,h megcsinálják?Hogy müködik ez?Az adsl-lel könyebb volt!

Realme Narzo 30 5G

(#561) tusi74 válasza Atti0925 (#560) üzenetére


tusi74
őstag

Teljesen magától belövi, hagyd DHCP-n.

(#562) Atti0925 válasza tusi74 (#561) üzenetére


Atti0925
tag

Bocs,de mi az a DHPC?Belötték a netet anno,én azóta hozzá se nyúltam,azt se tudnám hol kell!:)
Mondom,h egyszerűbb volt az adsl(ott még a modembe is bele tudtam menni,itt meg,azt se tudom,h kell)LOL!!!
Egyébként köszi a választ!!!

[ Szerkesztve ]

Realme Narzo 30 5G

(#563) tusi74 válasza Atti0925 (#562) üzenetére


tusi74
őstag

Magyarul mindent hagyj automatán. Beállításban ez az egyszerűbb. Semmit nem kell begépelni.

(#564) Lortech válasza Atti0925 (#562) üzenetére


Lortech
addikt

Itt is bele tudsz menni a modembe, csak minek.. Semmilyen beállítást nem igényel, ennél elég nehezen egyszerűbb az adsl, ahol kapcsolatot kell csinálni jelszóval stb. Mostanság még a mac címet se nézik PR-nél.

Thank you to god for making me an atheist

(#565) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Üdv!

Lenne mégegy kérdésem, úgy néz ki, hogy majd ahova költözök ez a PR lesz a befutó, de írták, hogy a mindenkori ÁSZF alapján csak egy gép lehet az egyéni előfizetésben a neten...
(tudom máshol is így van), itt mennyire veszik szigorúan ezt?

Kösz

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#566) Lortech válasza CharlieDrop (#565) üzenetére


Lortech
addikt

Semennyire, nem az van benne amúgy (bár az újat nem néztem), hogy egy számítógép, hanem egy végpont, azt meg értelmezhetem sokféleképpen. A szerelő mifelénk nem szól semmit a routerért. Nyilván ha már te osztod a netet a fél városnak, azt nem fogják jó szemmel nézni.

Thank you to god for making me an atheist

(#567) CharlieDrop válasza Lortech (#566) üzenetére


CharlieDrop
veterán

áh, kösz, csak magamnak :) két gépem van

kül. ezt olvastam az oldalukon, a GYIK-ban

Kapcsolódhatok-e több számítógéppel a PR-TELECOM internet szolgáltatásához?
A mindenkori, hatályos ÁSZF (Általános Szerződési Feltételek) kimondja, hogy egyéni internet előfizetés csak egy számítógéppel használható.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#568) Lortech válasza CharlieDrop (#567) üzenetére


Lortech
addikt

Erre azt tudom mondani, hogy a PR-TELECOM internet szolgáltatásához egy géppel csatlakozok, a megosztó géppel, legyen az hw dobozos router vagy egy netosztó szerver.
:D

Thank you to god for making me an atheist

(#569) CharlieDrop válasza Lortech (#568) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mondasz valamit, végül is egy router az is egy számítógép :DD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#570) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

Hello!

Megynertem a Pr telecomot szolgáltatónak és routerrel szeretném a cuccost wifire kitenni.

A gond: router közbeiktatásával már nincs net, hubként és wanos kapcsolattal sem. Clone mac adress megvolt szintén semmi. Felhívtam az üf-et de elhajtottak mint a picsa. Mondjuk meg se lepődtem ritka paraszt egy társaság egyszer még bemegyek hozzájuk és elküldöm a picsába a bandát. (mondom mindezt az után hogy több mint 1 hónapba telt a net bekötése nekik)

Szóval router beállításra várnék használható ötleteket.

SMC WBR14-G2 van tudom lehet már ez is gond lehet :) de jelenleg úgy nézem nem biztos menni fog másikkal is. Amennyiben valakinek sikerült már ezt megoldani írjon már valamit akár veszek másik routert is ha kell csak működjön :)

Köszi!

(#571) Lortech válasza GanXstaZ (#570) üzenetére


Lortech
addikt

Nem sok használható ötletet lehet mondani, mert ha be tudsz állítani egy routert és megcsináltad a regisztrált MAC cím beállítását / klónozását a routerben, akkor mennie kell. Szóval ellenőrizd, hogy a MAC klónozás sikerült-e, esetleg állítsd be kézzel, modemet újra kell indítani, miután MAC-et cseréltél.
Router WAN kap IP címet?

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#572) kételkedem válasza Lortech (#571) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez egy különös probléma, mert nekem egy kábeles noname routerrel 3 gépet csatlakoztatni néhány percbe tellett, haveromnál 2 gépet nem tudtam csatlakoztatni wifi routerrel, bárhogy próbáltam. A hálózati rendszergazda, aki megcsinálta neki, csak annyit árult el, hogy a "Pr-telecomos kábeles net nem szereti a wifi routert" :W

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#573) localhost válasza kételkedem (#572) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez szerintem ködösítés "A hálózati rendszergazda, aki megcsinálta neki, csak annyit árult el, hogy a "Pr-telecomos kábeles net nem szereti a wifi routert".

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#574) Lortech válasza localhost (#573) üzenetére


Lortech
addikt

Továbbmegyek, jó nagy baromság.

Thank you to god for making me an atheist

(#575) dr.bubo válasza localhost (#573) üzenetére


dr.bubo
őstag

Elöfordul, hogy a router nem támogat valami titkositás félét, amit a szolgáltató használ.
A fentebb emlitett router pl. a chap md 5-t protokolt, ezér mi a neteasy szolgáltatására nem tudtunk csatlakozni, másik routert kellet venni. Akkor még firmware frissités sem volt hozzá.(lehet,hogy most se)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#576) Lortech válasza dr.bubo (#575) üzenetére


Lortech
addikt

Itt nem WIFI-n vagy mikrohullámon kapod a netet, a router nem WIFI-n csatlakozik a szolgáltatóhoz, hanem a modem csatlakozik kábelen, és a modemre a router, tök mindegy, hogy épp egy router WIFI vagy nem. A WAN kap egy ip-t a modemtől, hogy utána milyen hálózati közegen megy a kliensek felé a net, annak már a szolgáltatóhoz semmi köze.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#577) dr.bubo válasza Lortech (#576) üzenetére


dr.bubo
őstag

Tudom ,hogy kábeles. De irta, hogy routerrel egyálltalán nem megy a net nála.
Lehet, azért mer valami protokolt nem támogat, mint irtam. Tökmindegy, hogy kábeles, vagy wifis szolgáltató.( Van néhányszolgáltató aki felsorolja a routereket, hogy melyik kompatibilis a hálozatukkal.)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#578) Lortech válasza dr.bubo (#577) üzenetére


Lortech
addikt

Az idézett szövegben az a magyarázat állt, hogy "nem szereti a wifi routert", ami érthető úgy, hogy a wifi routereket általában, vagy a konkrét routert nem szereti, ami történetesen wifi, de függetlenül attól, hogy az wifis vagy sem. Úgy értettem, az előbbit próbálod magyarázni. Mindegy.

Támogat minden szükséges protokollt a router. Konkrétan ebből a típusból többet üzembe állítottam már ezzel a szolgáltatóval, egyébként veszélyes hulladék szvsz.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#579) dr.bubo válasza Lortech (#578) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nekem ugy 2éve volt hozzászerencsém, akkor még nem támogatott mindent :(
(SMC-röl volt szó)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#580) Lortech válasza dr.bubo (#579) üzenetére


Lortech
addikt

Azóta nem biztos, hogy változott a helyzet, én konkrétan a PR-telecom szolgáltatóhoz való csatlakozáshoz szükséges protokollokra értettem a minden szükséges protkollt.

Thank you to god for making me an atheist

(#581) dr.bubo válasza Lortech (#580) üzenetére


dr.bubo
őstag

Értem. :) Más megoldás nem juteszembe. :(
passz

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#582) GanXstaZ válasza Lortech (#578) üzenetére


GanXstaZ
tag

Tehát akkor a beállításokkal van a gond, értem és köszi az infót. Annyit még hogy a modemben nem kell turkálni esetleg ehhez?

Nekifutok majd a hétvégén még1x ha esetleg van egy msn címed és megadnád azt nagyon megköszönném telefonon nem zaklatnálak emiatt :)

Köszi eddig is!

(#583) Lortech válasza GanXstaZ (#582) üzenetére


Lortech
addikt

Modemben nem kell turkálni. Itt a ph!-n keress privátban, úgy érsz el leggyorsabban.

Thank you to god for making me an atheist

(#584) wwwarz válasza GanXstaZ (#582) üzenetére


wwwarz
csendes tag

Én is PR-es vagyok, és semmi extra nem kell. Régen volt mac filter, de már az sincs. Nem tudom milyen config van a routeredben, így a következőt javaslom: mély reset a routeren (emlékem szerint hosszan nyomva tartani), s gyári alappal tedd rá. Így ugyan open a wlan, de megy. Állítsd be a WPA-t és hajrá.

Azt nem tudom, hogy lehet-e eltérés a szolgáltatási területek közt. Itt a Csepel-sziget környékén már nincs mac szűrés.

(#585) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

Megoldódott a dolog smc router kuka, linksys-el egyből működik, köszönöm az ötleteket, tanácsokat.

(#586) sinci


sinci
tag

Üdvözlet!

Tatán vagy környékén esetleg van valakinek PR telekom internet előfizetése?...mik a tapasztalatok szakadás terén?...a sebesség nem ingadozik...teszem azt éjjel-nappal, hétközben-hétvégén megkapja az előfizető a fizetett csomagnak megfelelő sebességet?
Látom itt gondok lehetnek a routerekkel, nekem egy Edimax routerem van ezzel lehet valami gond esetleg?
Köszi! :R

(#587) D@ni88


D@ni88
addikt

Hali, van itt Kiskunfélegyházi? Externet alkotott és elgondolkoztam a váltáson

(#588) D@ni88


D@ni88
addikt

akkor valaki általánoságban mondana véleményt? hogy nála milyen?

(#589) sleve válasza D@ni88 (#588) üzenetére


sleve
tag

Nálam pl jó, bár mindig gondolkodom a váltáson de csak rosszabb feltételekkel tudnék cserélni.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#590) D@ni88 válasza sleve (#589) üzenetére


D@ni88
addikt

de stabil? hozza a sebességet?

(#591) sleve válasza D@ni88 (#590) üzenetére


sleve
tag

Mint az atom, nem szoktam nézegetni a sebességet mindennap de amikor néztem mindig jó volt. Az elmult egy évben talán ha kétszer volt kisebb leállás de ugy általában is évi kettőnél többször nem emlékszem kimaradásra.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#592) D@ni88


D@ni88
addikt

ugye torrentkorlátozás vagy ilyesmi nincs mint a upcnél hogy 3hónap átlaga nem lehet nagyobb mint xGB

(#593) sleve válasza D@ni88 (#592) üzenetére


sleve
tag

PR-nál még nem halottam ilyesmiről.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#594) Neoshane


Neoshane
csendes tag

Hmm valamelyik nap bekötötték a Pr-es netet 3 mb-os és sehogyse tudok csatlakozni a netre... azt sem tudom hogy kell beallitani...merthat csak apamek voltak otthon mikor bekötötték...szal van egy motorolás modem is, a vistamra valahogy 2 óra szenvedés után fel tudtam rakni...nad eapám xp-jére sehogy se megy...valaki segitsen letszi...

(#595) Atti0925


Atti0925
tag

Ostoba kérdés:aki routert használ a Pr-es netjével,mit állított be a routerben felhasználónévnek és jelszónak,azt amivel az emailfiókba belép,v más van?

Realme Narzo 30 5G

(#596) CharlieDrop válasza Atti0925 (#595) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jelszó? Felhasználói név?
Olyan kell egyáltalán?
Feldugtam a routert oszt megy

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#597) Atti0925 válasza CharlieDrop (#596) üzenetére


Atti0925
tag

Úgy legyen!:)
Köszi a választ!

Realme Narzo 30 5G

(#598) CharlieDrop válasza Atti0925 (#597) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kábelnetnél nincs bejelentkezés, sőt már általában sehol sincs...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#599) D@ni88 válasza Atti0925 (#597) üzenetére


D@ni88
addikt

amúgy meg egyébként dinamikusra kell állítani a net típusát ha nem azon van és úgy menni fog :) és klónolni kell a mac címet... nálam dlinkel így ment...

[ Szerkesztve ]

(#600) infectedmann válasza D@ni88 (#590) üzenetére


infectedmann
őstag

Én is azt tudom csak mondani, hogy a net az atomstabil.
Torrenten és FTP -n is hozza a maxot.

Mikor ideköltöztünk Dunaharsztiba, a pesti T-Online -os net után tiszta felüdülés volt ez a PR-Telecomos kábelnet. 2szer is emeltek azóta sávszélessége ha jól emlékszem (remélem még fognak is :D)
Amúgy a telefonnal és a TV -vel sincsenek gondok. Remélem hamarosan HD adások is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.