Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Lortech válasza tusi74 (#399) üzenetére


Lortech
addikt

Valóban őket is szivatják, nem az ő saját hálózatukon belül van a hiba, de nekem mint előfizetőnek ehhez semmi közöm. Én a PR-rel kötöttem szerződést, szóval az ilyen indokokat nem tudom elfogadni. Bosszantó a dolog, mikor épp kéne, és egyre nagyobb kiesések vannak nap mint nap.

Thank you to god for making me an atheist

(#402) tusi74


tusi74
őstag

Viszont egy kis emberi pszichológia. Amikor itt Dunaharasztin volt a 3 napos leállás, hú de mondta mindenki, hogy otthagyja őket a fenébe. Aztán mi lett e vége, hogy a baráti körömből egyedül léptem meg, hogy átmentem a Magentához. Mert amikor a net megjavult, akkor a rossz emlékek hopp elszálltak. Mert ilyen az emberi természet.
Ezért a PR röhög a markába, mert hőbörög a jó nép, de majd lehiggadnak. Mert ha tömegesen mennének el, akkor talán elgondolkodnának. De addig nem.

(#403) Sheol válasza tusi74 (#399) üzenetére


Sheol
aktív tag

Főleg ha nektek befigyel a 8 Mbit jövőre, nekünk meg marad a 2 (se).
Ha nem kell telefon előfizu az ADSL-hez majd, akkor nem sok érv marad a PR mellett.

(#404) Lortech válasza tusi74 (#402) üzenetére


Lortech
addikt

Ezért sem váltottam nagyobb csomagra (512>1024), méghacsak +1500 forint is, és a sebességkülönbség elég nagy.
Egy forinttal sem fizetek többet nekik, viszont 5500-ért még mindig megéri nekem ez a szolgáltatás.

Thank you to god for making me an atheist

(#405) tusi74 válasza Sheol (#403) üzenetére


tusi74
őstag

Hát mondjuk én Invitel területen vagyok, és az azt jelenti, hogy csak akkor emelkedik, ha az Invitel a saját ügyfeleinek is emel. De én a 2 MB-ommal is TÖKÉLETESEN elégedett vagyok. Én még ügyfélszolgáaltra azóta nem telefonáltam, mindig egységes a sebesség, sőt egy kicsit magasabb is, mint 2 MB/s.

Van még egy érdekesség: A főoldalon nézzétek meg a telefonos ÁSZF módosítást:
Ezúton értesítjük tisztelt előfizetőinket, hogy a PR-TELECOM Zrt. 2007. január hó 18.
napi hatállyal módosítja helyhez kötött telefonszolgáltatásra vonatkozó Általános
Szerződési Feltételeinek (ÁSZF) 4.2. és 19.4. pontját, valamint 1. mellékletét.
A módosítást az indokolja, hogy a PR-TELECOM Zrt. megszünteti a helyközi II. hívás
szolgáltatást.


Nem tudom, hogy erről tud-e valaki valamit, de ez is elég durva. Átcsalogatták az embereket a telefonszolgáltatóktól, megkötették velük a hűséget, majd megszüntetik a helyközi II-t. Nem semmi. :Y

(#406) Sheol


Sheol
aktív tag

Tényleg, akartam kérdezni, hogy ti olyat nem tapasztaltok, hogy pár hete valamit baszkurálhattak, mert a letöltés soha nem éri el a 256K-t.
Olyan 235K körül van, a netlimiterben jól látszik h nem engedik e fölé a sebességet, noha régebben szépen 256-on ''rajzolta'' az egyenes csíkot a netlimiter.
Persze most ez nem tragédia, csak amolyan elvi kérdésnek tekintem, pláne h Tusi mondta, hogy náluk meg még több is valamivel mint 2 Mbit.

(#407) tusi74 válasza Sheol (#406) üzenetére


tusi74
őstag

Nálunk éjjel-nappal mindig kb. ennyi a net, mert random mérem. Hétköznap munkaidőben, hétköznap este, hétvégén stb.
[kép]

Próbáljátok meg a PR-rel is működik: [link]

(#408) Lortech válasza Sheol (#406) üzenetére


Lortech
addikt

Nálam is ez tapasztalható, a régebbi 60-64Kbájt helyett 50-55 van mostanság. Lehet, hogy egy kicsit lecsippentettek a sávszélbeállításból, vagy pedig ennyivel terheltebb, lomhább lett a rendszer. Esetleg mindkettő.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#409) Sheol válasza Lortech (#408) üzenetére


Sheol
aktív tag

Én optimalizációra gyanakszom, mert azóta ezt az értéket mindig tartja, előtte pedig voltak terheltebb napszakok amikor jóval kevesebb volt.
Lomhábbnak sem tartom a rendszert, sőt talán inkább fürgébb lett azóta. (pingek)
Mondjuk elég gáz, hogy ezt így érik el, hogy csökkentik a sávszélt. :(

(#410) Lortech


Lortech
addikt

Végre jó a külföld. Google nélkül nehéz az élet!
Kénytelen leszek egy (nem PR hálózaton kívüli) magyar proxyt valahova felvarázsolni ilyen esetekre.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#411) sleve válasza Lortech (#410) üzenetére


sleve
tag

Jó a fenét egész délután szar csak percekre jön vissza. :((( :(( :( :O

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#412) Lortech válasza sleve (#411) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem rendben volt, egész délután jó volt, miután írtam, folyamatosan használom, és monitorozom. Pár perce volt egy 3 perc körüli kimaradás, most megint ok. Az persze más dolog, hogy nálad mi a helyzet. Én csak a sajátomat írom.
Mire leírom, újabb szakadás.
Boldog új évet PR-nek! ;]

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#413) tusi74 válasza sleve (#411) üzenetére


tusi74
őstag

A BIX grafikonon is látszik, hogy valami nem klaffol.
[link]

(#414) Kokkantas válasza Lortech (#412) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Boldog új évet PR-nek! ;]
Ja, meg sok elégedetlen előfizetőt. ;]

(#415) Lortech válasza Kokkantas (#414) üzenetére


Lortech
addikt

Kösz szépen. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#416) Kokkantas válasza Lortech (#415) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Én is PR-es vagyok... más nemis lehetek, ugyanis itt ez az egyetlen ami van.

Sajnos néha már nagyon pofátlanság az amit csinálnak.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#417) Nimrod válasza tusi74 (#413) üzenetére


Nimrod
addikt

Juj, de szép tüske.

(#418) M107


M107
addikt

adj ist

Hál istennek nekem semmi bajom nincs a pr-rel

lassan 1.5 éve előfizetője vok mostani kapcsolatom 1mb/512kb/s......

úgy jön mint a huzat

Szolnok Pletykafalu

ja és azért remélem megmarad hogy nincs 50Gb felett sebesség korlát :D


most nov-dec:212gb/133gb down/up
jan (2007) 5én 11:00kor :28gb/18gb down/up


Van amikor éjjel nappal kapcs van de sokszor inkább 17:00-07:00 ig
Maxon jön le és fel is annyin megy

[Szerkesztve]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#419) sleve


sleve
tag

Kiváncsi vagyok mit lépnek az ADSL emelése után?! :))

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#420) [w] válasza sleve (#419) üzenetére


[w]
őstag

épp ezt szeretném én is kérdezni, hogy az ADSL emelés kapcsán az Invitel területeken szolgáltató PR telecom-ról vajon sejthető-e, hogy szintén emelni fog? :F

barátnőmnek kis 384/64-es csomagja van, amire ráférne egy kis fejlesztés, persze nem saját erőből.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#421) Nimrod válasza [w] (#420) üzenetére


Nimrod
addikt

PR kábeles internet, Invitel ADSL, telefonvonalon keresztül szolgáltat. Nem függ össze.

(#422) [w] válasza Nimrod (#421) üzenetére


[w]
őstag

tudom, hogy mi a különbség a kettő között, pont azért kérdés, hogy vajon ők akarnak-e, fognak-e emelni. egyáltalán nem ismerem őket, nincs korábbi tapasztalatom, csak puhatolózom mire lehet számítani.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#423) Nimrod válasza [w] (#422) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem semmi jóra, de ne legyen igazam.

(#424) tusi74


tusi74
őstag

Ez most nem teljesen internet, de PR. Szóval az ÁSZF-jükben 2007. január 1-5től a 266,6 MHz-en a Duna II. Autonomia jön. Ma van 8-a, és híre hamva sincs. Most akkor hogy is van ez? A szerződési feltételek kire is vonatkoznak pontosan?

(#425) Kokkantas válasza Nimrod (#423) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Hja, nemfognak ezek semmilyen sávszélt emelni, nemszokásuk.

(#426) SaGin válasza Kokkantas (#425) üzenetére


SaGin
csendes tag

Üdv!

Szerintem csak akkor emelnek ők is, ha kábel szinten globálisan van.
Pl, amikor a UPC emelt, akkor itt is volt emelés.
De most csak ADSL viszonylatban tudok emelésről.

sagin

(#427) Nimrod válasza SaGin (#426) üzenetére


Nimrod
addikt

UPC azért emelt, mert a T-Com is, piaci lépéskényszer. Most is lép, eltörli az adatforgalmi korlátot. A PR ''kistérségi'', tehát nekik nem presztízskérdés.

(#428) SaGin válasza Nimrod (#427) üzenetére


SaGin
csendes tag

De ha eddig jól vettem ki, az 50gb-os korlát nem számított, eddig senkit sem korlátoztak ha többet töltött.(legalábbis a PR-nél) UPC megcsinálta azt, hogy majdnem betárcsázós sebességű lett a net az x giga után.
Mindenesetre akkor szerintem sem lesz emelés.
De ezért a pénzért még mindíg ár/érték arányban megéri.

Viszont 1 kérdés:
Az ÁSZF-ben leírt árakat be akarják vezetni?
Elég régóta húzódik az ügy, és úgy már nem érné meg...

sagin

(#429) M107 válasza SaGin (#428) üzenetére


M107
addikt

Adj ist


Na éppezért szeretem én a pr-t mert nincs korlát bár feltüntetik hogy 50gb felett sávszél korlát de nem hál istennek

Már most 64gb jött le
(jan 1 - jan 13 (13:24)
november 1 től a mai nap 13:24 ig pedig 277gb le 167gb fel (1mb/512kb/s) net

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#430) SaGin válasza M107 (#429) üzenetére


SaGin
csendes tag

Ja, csak míg a chello tulajok örülnek, tulajdonképpen nekünk nincs is okunk:)
Sávszélemelést akaruuuuunk!
:D
Egyébként dec 31-óta nem volt leállás,(nálunk) lehet hogy javul a helyzetünk? :)

sagin

(#431) Sheol


Sheol
aktív tag

Nekem az a sejtésem, hogy a PR ha akarna sem tudna emelni, mert egyszerűen nincsenek meg a technikai feltételek.
Azt meg, hogy beruház-e újabb eszközökre nem tudnám megmondani, de szerintem inkább nem, mint igen. :(
Azt viszont tudom, hogy ha az ADSL-esek 7-8 Mbittel fognak lefelé húzni, meg fog enni a sárga írígység. :D
Ráadásul januártól újra beindult az 1 év hűség, szal még váltani sem tudok.

[Szerkesztve]

(#432) SaGin válasza Sheol (#431) üzenetére


SaGin
csendes tag

Hát igen, ez engem is aggaszt, pláne, ha belegondolok, az ADSL-nél a feltöltési sebesség nudli, akkor a filecserélő helyeken szivattyú annak, akinek jó a feltöltése.(ha nem korlátozza le) Ők jól töltenek tőlünk, mi kaki sebességgel tőlük. :(

Valahogy nemlátom az egyensúlyt abban, hogy míg a chello korlátot szűntet meg, addig ADSL-ék az egekbe nyomatják a sávszélt...

sagin

(#433) sleve válasza Nimrod (#427) üzenetére


sleve
tag

A PR ''kistérségi''

Nem tudom máshol, hogy terjeszkedik a pr de itt kecskeméten csak a ''nagytérségben'' - csak ott ahol kis befektetéssel sok előfizetőt tudtak szerezni. Ezeken a területeken persze ott voltak már a többi internetszolgáltatók is, ahol nehéz kiépiteni a hálozatot + kevés a lehetséges előfizető oda nem mentek.

Azér én reménykedem, hogy lépni fognak, mert ha én adsl-től uazért a pénzért a 2Mbit helyett kapok 4-6 Mbitet akkor én lépek. :DD

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#434) pingless


pingless
csendes tag

Ma volt egy ''kis'' kiamradása a pr-nek az egész szolgáltatási területein. Grat. :C
Az ÜSZF-es központi hibával magyarázta az esetet. :DD

[link]
[link]

''Minél több emberrel találkozom, annál jobban szeretem a macskámat.''

(#435) tusi74 válasza pingless (#434) üzenetére


tusi74
őstag

Erről a kis kimaradásról. Dunaharaszti általános iskola. Ma 13 órára értekezletet hívott össze az igazgató a nyolcadikos osztályfőnököknek, plusz nekem, hogy tanítsam be a kollégákat az online továbbtanulási lap kitöltésére. Mindenki szépen összejött, és akkor nem volt net. Valami 2-3 órát. Na azt nem ismétlem el, mit mondott az igazgatónő, mert kimoderálnának, pedig, ha valaki ő úrinő szokott lenni. Szóval megbízhatóságból levizsgázott.

(#436) pingless


pingless
csendes tag

Azthiszem az EnterNet 1280/128 csomagja havi 5.000ért elég csábító... Egyébként mennyibe fáj a kiköttetés? 2005 Októbere óta van Pr netem, és azóta megújult a hűségnyilatkozat? Ha tudtok infókat, akkor légyszi írjatok :R Ha nem, akkor marad az üszf :O

Ideje váltani...

''Minél több emberrel találkozom, annál jobban szeretem a macskámat.''

(#437) pingless


pingless
csendes tag

Írtam a pr-nek mailt, el is olvasták, de nem válaszoltak... de parasztok! :DD

''Minél több emberrel találkozom, annál jobban szeretem a macskámat.''

(#438) Sheol válasza pingless (#436) üzenetére


Sheol
aktív tag

Elvileg úgy működik a hűség, hogy ha nem szólsz, hogy nem kéred tovább a netet, akkor az 1 év elteltével automatikusan életbe lép az újabb 1 év.
Tehát 2006 októberében indult újra 1 éved.
Ha most kikötteted, az azóta eltelt hónapokra kifizettetik veled az árkülönbözetét a határozatlan időre szóló/1 év hűséges netnek.
Elméletben így működik, de úgyis be kell menned az ügyfsz-hoz ha váltani akarsz...

[Szerkesztve]

(#439) pingless válasza Sheol (#438) üzenetére


pingless
csendes tag

Köszi a választ! Azt gondoltam, hogy be kell mennem hogy ha váltani akarok, csupán érdeklődésképpen írtam nekik, hogy mennyibe fáj, és hogy van... Olvasási visszaizagolás megérkezett, válaszolni azonban elfelejtettek...

''Minél több emberrel találkozom, annál jobban szeretem a macskámat.''

(#440) M107 válasza pingless (#436) üzenetére


M107
addikt

Adj ist

Igen csábítóan hangzik, attól függ mire használod a netet

mert a 128 kb/s feltöltés elég sovány és ajnos még a t-com nál is csa a nagy letöltéshez adnak jó feltöltést

Én nem csak a letöltést nézem a föl is lányeg 8000 ft fizetek 2mb/768kb/s
1 dvd anyag 6 óra 14 min alatt jön le szerintem bőven elég s nem sok pénz érte
úgy vettem észere van pr ismerősőm és ők is azt mondták a feltöltés miatt naon komálják őket

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#441) Sheol válasza M107 (#440) üzenetére


Sheol
aktív tag

A feltöltés nagyon fontos ezzel egyetértek, főleg aki torrentezik.
Viszont egy 10/1 Mbites net egy kissé jobban hangzik 10000 Ft-ért, amit most a chello kínál márciustól. ;)
Na persze nálunk nincs UPC... :(

(#442) Sheol


Sheol
aktív tag

Ennyire lusták vagytok írni a fórumba, most, hogy minden szolgáltató emeli a sávszélt orrba-szájba, a miénk meg nem.
Legalább szidnátok a PR-t vagy valami... :DD

(#443) Nimrod válasza Sheol (#442) üzenetére


Nimrod
addikt

Már fáradtak vagyunk ahhoz... :(

(#444) Sheol válasza Nimrod (#443) üzenetére


Sheol
aktív tag

Tudom, PR fórumon is hiába basztatjuk őket, meg se nyikkannak. :(

(#445) tusi74 válasza Sheol (#442) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem az a véleményem, hogy emeljenek, de csak akkor, ha megvannak hozzá a feltételeik. Mivel én már átmentem ADSL-re, így nem akarok a fórumjukba beírni, nem lenne etikus, de ide leírom, mert a munkahelyemen még mindig ez van, és basszus a múltkori 3 órás kimaradásuk miatt én voltam rapporton a főnöknél. Majdhogynem kirúgott. Mert az éves költségvetés miatt égető szükség lett volna a netre és épp volt egy röpke 3 órás leállás délelőtt 8-11-ig. Azért álljon már meg a gyászmenet.:W

[Szerkesztve]

(#446) Kokkantas válasza Sheol (#442) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Szidom én őket itthon eleget.

tusi74: Szerintem nincsenek meg hozzá a feltételek, hogy sávszélt emeljenek... :(((

[Szerkesztve]

(#447) tusi74 válasza Kokkantas (#446) üzenetére


tusi74
őstag

Ezért mondom. Legyen emelés, de inkább 2 hónappal később, mint 1 hónappal hamarabb, és többször legyen kimaradás, mint net. Mert akkor keserű lesz az emelés.

Eddig akárhányszor valamit ''újítottak'', akkor jöttek a kimaradások.

(#448) ML320


ML320
aktív tag

Jelentem a helyzet nyugaton változatlan :O

PR tyilikom, a nyugati határszélen még inkább alkot. A tőletek lebontott végterméket helyezik fel itt. Informatikai vonalon dolgozom, és alapból nem azzal akarok sikert elérni, hogy a másikat lehordom a sárga földig, de az ügyfélszolgálat néha tök analfabétákból áll. A hibás bekötéseken nem is csodálkozom, de amikor tényleg legutolsó mentsvárként felhívjuk őket az ügyféllel, ne nézzenek már hülyének...
A legújabb errefelé a következő:
Nem megy a net... Kimegyek, noti rádug, azzal sem megy, újraindít, ellenőriz, egyértelműen valami gány van a rendszerükben. Telefonos ügyfélszolgálatuk közli, hogy az operációs rendszerrel van probléma, ők a modemig mindent látnak. Nagy nehezen meggyőzőm, hogy 2 gépen sem megy, és nagy nehezen megértik, hogy a notim MAC-je is be van regisztrálva. Kegyet gyakorolnak, kiküldenek egy szerelőt. A szerelő megjön, biztos ami biztos felmászik a póznára és ellenőriz. Mit ad isten, megjavul! Erre bejön, leül a gép elé, a Nod32-öt letörli, AVG-t felrak, előttem közli, hogy gyökér volt aki a rendszert telepítette, mert az vírusos volt és elkér 2500 Ft-ot...
Bár olyan is volt, hogy a modemig láttak mindent, és szintén nagy kegyesen kijöttek az ügyfélszolgálattól egy utcányira lévő helyre. Kioktatást megkaptam, hogy a Motorola modem nincs benne az eszközkezelőben, így ezért nincs net... Aha, hálókártyába ment a csatlakozás. A notimra megint megkaptam a MAC ID beregisztrálásának történetét. Utánna elővették az ő notijukat. Na, itt kértem a házigazdától chipset, kólát és fotelt... :D
Tehát no comment. Reklamálni meg nem tudunk, mert ugyebár ha a szolgálatás időszakában 10%-os időkiesés van, az még tűréshatáron belüli... A környékünkön meg még nincs teljes lefedettség az ADSL-re. Bár az Invitel már hivogat, hogy váltsak rájuk. De ott meg csak egy lista van, és mindenkit végighívogatnak. De kézségesen elmagyarázom nekik, hogy itt még nem fognak 1 évig beszerelni semmit, mert a vonal már telefonáláskor is recseg...

Ember tervez, Isten perverz...

(#449) ML320 válasza tusi74 (#445) üzenetére


ML320
aktív tag

Munkahelyeden ők a szolgáltatók? Akkor jöjjön az örök klasszikus téma: router... Gondolom, nem csak egy gépe lehet a sulinak...

Van pár ügyfelem, akik csak egy gépet használnak, és a számítógépet meg új szobába tették át. Fúrni nem tudok, 30m kábelt nincs kedve nézegetni a kuncsaftnak, így marad az, hogy beteszek egy WLAN routert. El is mondom az ügyfélszolgálatos csajszikának, hogy nem több gépes megosztás van ennek ellenére le vagyok ejtve, ők routerrel nem foglalkoznak és legyek hálás, hogy ezt az ügyet nem jelentik a főnökeiknek (megint furcsa megjegyzés: ''a beszélgetést rögzítjük'')
- De ha visszarakok egy gépet, másik gépet, rendben bekötöm, akkor sem működik...
- De akkor is router van fent.
- Nincs router, direkt bekötésben sem megy...
- De ott a router...

Ezek szerint vigyázzatok a routerekkel! Káros a kisugárásuk...

Ember tervez, Isten perverz...

(#450) tusi74 válasza ML320 (#448) üzenetére


tusi74
őstag

Mintha az én esetemről írtál volna. Kiegészítve. Bemegy a szerelő az én főnökömhoz, aki tök analfabéta a számítógépekhez, és elmagyarázza neki, hogy sz@rul volt feltelepítve a Windows. :W Majd engem hívat a főnök.
Ja nálunk is kiderült, hogy a pózbnán beázott valami és azért nem volt net. De hülyén jött volna ki, ha beismerik.

Én mindenesetre átmentem ADSL-re, azóta vígan netezek. Itthon elfelejtettem az ügyfélszolgálatot. Mivel Invitel területen vagyunk, itt sem tudom mikor lesz emelés, de egyelőre annyira élvezem, hogy nincs kimaradás, hogy nem kell telefonálgatni, hogy még az sem bánnám, ha így maradna. Hiába a PR megtanított a szerénységre. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.